Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54051) Syl válasza Predator2 (#54048) üzenetére


Syl
nagyúr

>A Waterfox-ból van magyar verzió?

[kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54052) joghurt válasza Kékes525 (#54019) üzenetére


joghurt
addikt

Köszi, ez tényleg segített. :R
Azóta visszakapcsoltam egyenként a beállításait, és még mindig jó.

De a jelenség és a beállítás közötti összefüggést nem látom át.

A tej élet, erő, egészség.

(#54053) Predator2 válasza Syl (#54051) üzenetére


Predator2
addikt

Mi értelme van két FF-ot fejleszteni? :DDD
Mi a főbb különbség? Fejlesztő csapat?

Itt marad a régi motor, ezáltal működni fognak a kiegészítőim?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#54054) Matthewus válasza Predator2 (#54053) üzenetére


Matthewus
őstag

Nincs két Firefox, a Waterfox egy fork.

(#54055) Kékes525 válasza joghurt (#54052) üzenetére


Kékes525
félisten

A video driver inkompatibilitása miatt szokott a megjelenésben zavar támadni. Ez a funkció lekapcsolja annak használatát.

(#54053) Predator2

Ugyanaz a forráskód, némi belenyúlással, optimalizálással. Az átlag felhasználónak szükségtelen dolgok kiszedése. Ez egyel régebbi, de a lényeg ugyanaz. Waterfox For Win

"A Waterfox nem más, mint a Mozilla Firefox nemhivatalos, 64 bites változata Windows operációs rendszerekre. A fejlesztői egyetlen szempontot tartottak szem előtt: a sebességet. Éppen ezért Intel C++ Compiler-rel fordították és a fordítás során számos optimalizációt SSE3, /O3 kapcsoló, jemalloc, Intel Math Library stb. használtak. A Waterfox-szal az összes Firefox add-on, extension használható, így az Adobe Flash, Java, Microsoft Silverlight is. A Waterfox elérhető még Mac-re is.

Features

Disabled Encrypted Media Extensions (EME)
Disabled Web Runtime (deprecated as of 2015)
Removed Pocket
Removed Telemetry
Removed data collection
Removed startup profiling
Allow running of all 64-Bit NPAPI plugins
Allow running of unsigned extensions
Removal of Sponsored Tiles on New Tab Page
Addition of Duplicate Tab option
Locale selector in about:preferences > General"

A mostanira ez "A Waterfox-szal az összes Firefox add-on, extension használható" nem igaz teljesen, mert a kimondottan csak az 57-esen futtathatók itt nem futnak, mert kivették belőle azokat az API-kat (WebExtensions API-k) amelyek a kimondottan WebExtensions addonok használatához kellenek. Természetesen az olyan addonok, amelyek az 56 és 57-esen is futnak, az a Waterfoxban is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54056) Kékes525 válasza Kékes525 (#54055) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem az 57-es Firefox gyorsabb:

A tesztek szűz profile-al készültek ugyanazzal a hardverrel, így a relatív különbségek relevánsak. A konfigurációm az adatlapomon.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54057) Apaxp válasza Kékes525 (#54055) üzenetére


Apaxp
senior tag

Előrebocsátom hogy nem értek hozzá, de szerintem előbb vagy utóbb a mozilla kitakarítja a régi addonokat és csak a webextensionok maradnak. Így a forkolt firefoxok is értelmüket veszítik.
Az 57-es róka egy új rendszer amire meg fognak jönni a kiegészítők csak kicsit várni kell.
Nálam pl, a keefox (kee) kiegészítő alapfeltétel a password kezeléshez, ezért addig amíg nem jelent meg az új változata, nem is frissítettem 57-re hanem egy párhuzamos firefoxként ismerkedési jelleggel használtam csak.
A régi addonoknál az értékelésekben lehet reklamálni a készítőjénél hogy kapja össze magát és újítson, vagy ha nem akkor lesz helyette más alternatíva.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#54058) Kékes525 válasza Apaxp (#54057) üzenetére


Kékes525
félisten

"Előrebocsátom hogy nem értek hozzá, de szerintem előbb vagy utóbb a Mozilla kitakarítja a régi addonokat és csak a webextensionok maradnak."

Így igaz, legkésőbb addig, míg az ESR elnem éri a Quantumot. Kb. 1 év. RapidRelease/Calendar

"Az 57-es róka egy új rendszer amire meg fognak jönni a kiegészítők csak kicsit várni kell."

:K

"Így a forkolt firefoxok is értelmüket veszítik."

:N Szerintem nem, mert tudnak még utána is valamit változtatni rajta. Egy csomó olyan dolog van a Firefoxban, ami egy átlagfelhasználónak nem kell. A WebExtensions előtt is volt Waterfox.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54059) Syl válasza Kékes525 (#54058) üzenetére


Syl
nagyúr

És azok a kiegészítők hogy fognak megjönni, amikhez nincs támogatás az API-ban?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54060) EmptyParadox válasza Syl (#54059) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha jól tudom, ezeket folyamatosan fejlesztik, és majd élesítik a frissítésekkel. :)

(#54061) Kékes525 válasza Syl (#54059) üzenetére


Kékes525
félisten

Amíg nem lesz meg az API támogatás sehogy. Azonban még most folyamatosan fejlesztik az API-kat, így bővülni fog az elkészíthető addonok száma. Így akár lehet még normális NoScript is és remélem egy normális NoSuint Plus is. Persze ez az utóbbira lehet, hogy nem lesz szükségem az új prohardveres dizájn miatt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54062) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Kérdésem lenne. Firefox quantum van fent a gépen. Naprakész. Jobb oldalt fent (menü megnyitása) beállítom az oldal nagyítást 150%-ra. Nekem így jó, 100%-on kicsik a betűk stb. Minden egyes lap megnyitásakor visszaugrik 100%-ra. Újra be kell állítanom 150%-ra. Nincs valami lehetőség arra, hogy megmaradjon a 150%, és ne kelljen minden oldal betöltésénél újra meg újra állítanom? Fixen minden oldal megnyitása 150%-on jöjjön be. Ezt szeretném. Más böngészőknél be lehet fixre állítani, ennél nem jövök rá hogyan kell.

Köszönöm.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#54063) Kékes525 válasza mayday00 (#54062) üzenetére


Kékes525
félisten

Zoom Page WE 7.2 A Firefox 57-tel vagy újabbal kompatibilis

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54064) mayday00 válasza Kékes525 (#54063) üzenetére


mayday00
őstag

Ezt hogy kell használni? feltelepült, beállítom 150%-ra, de mindig visszaugrik 100 ra. Ahogy új oldalt nyitok meg. :( Akármit csinálok visszaugrik 100%-ra. :(

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#54065) movax válasza Kékes525 (#54063) üzenetére


movax
őstag

Nekem is a NoSquint volt a kedvencem évekig, aztán jött az átállás, nem működött, nehéz szívvelmegváltam tőle és felment a Zoom Page WE. Ami tulajdonképpen használható, csak néha random visszaáll 100 százalékra a beállított nagyítás. Nem tapasztaltál ilyesmit?

(#54066) Mikiller válasza mayday00 (#54064) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Lehet nálad valami írásvédett és nem tudja elmenteni a beállításokat a FF.

(#54067) movax válasza mayday00 (#54064) üzenetére


movax
őstag

Ha egy oldalt beállítasz tetszőleges nagyításra, azt mindig úgy hozza, feltéve, ha a beállításokban a Zoom-ra a Per Site opciót kapcsoltad be.

(#54068) Matthewus válasza mayday00 (#54064) üzenetére


Matthewus
őstag

(#54069) csako válasza mayday00 (#54064) üzenetére


csako
veterán

Az addon beállításaiban a pirossal aláhúzott részen állítsd be a 150%-ot, ekkor minden újonnan nyitott vagy frissített lap ekkora lesz.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54070) mayday00 válasza csako (#54069) üzenetére


mayday00
őstag

Úgy látszik ez a megoldás. :R Úgy csináltam ahogy írtad, és most minden oldal 150%-on jön be.

Köszönöm a segítséget.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#54071) Kékes525 válasza Matthewus (#54068) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

+ (#54064) mayday00

Az about:config beállításokat megtetted? [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54072) mayday00 válasza Kékes525 (#54071) üzenetére


mayday00
őstag

Nem, ezek micsodák?

about:config beállítások

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#54073) SharpSA válasza mayday00 (#54072) üzenetére


SharpSA
veterán

(#54074) Kékes525 válasza mayday00 (#54072) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem írja ki neked hogy állítsd be? Engem mindig figyelmeztetett addig, míg be nem állítottam ezeket.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54075) mayday00 válasza SharpSA (#54073) üzenetére


mayday00
őstag

Köszi megcsináltam :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#54076) SharpSA válasza mayday00 (#54075) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem az volt a lényeg, hogy a nagy monitoron, ami relatív messze van, a tartalom automatikusan az ablak szélességéig nagyítva jelenjen meg. Ettől függetlenül az oldalak nagyítását lehet külön állítani és meg is jegyzi azokat.

(#54077) mayday00 válasza SharpSA (#54076) üzenetére


mayday00
őstag

Igen. :R Valami turbó, tunning van esetleg erre a firefoxra? Amitől még jobb, gyorsabb, hatékonyabb lesz.

(#54074) Nekem nem jelzett semmit, legalábbis nem vettem észre, hogy jelzett volna. Aztán lehet jelzett, csak nem vettem észre :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#54078) Kékes525 válasza mayday00 (#54077) üzenetére


Kékes525
félisten

Vagy már neked valamiért már be volt állítva.

"Valami turbó, tunning van esetleg erre a firefoxra?"

Több oka is van, ami miatt gyorsabb, jobban kihasználja a többmagos processzorok tudását (páthuzamosan futtatás) és az agresszív cache miatt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54079) #00137984


#00137984
törölt tag

Még nem sikerült átváltanom az újabb Firefox 58-ra sem. A hiányzó kiegészitőket nem tudtam frissiteni, ezért maradok az eddig használt régi verziónál. Nem gondolom jó íránynak az Addon programok megszüntetésére tett erőfeszitéseket, mert nem fogok frissiteni az új Firefox verziókra amig a kiegészitők le vannak tiltva vagy átváltok másik böngészőre ahol ezek a funkciók müködnek. Szerintem a legtöbbet hiányolt kiegészitők egyike a Classic Theme Restorer, amit nem akarok a Firefox mélyére hatolva bugászni és helyreállitani a megszokott kinézetét, ha ezt egy kis .xpi fájl elvégzi helyettem automatikusan. Az offline böngészés nálam valamiért nem müködik az új verziókkal és az elmentett HTML fájlokat nem nyitja meg. Oldalakat elmenteni még nem is próbáltam, mert raktam vissza a régi hordozható verziót és a backup-ból az Appdata mentéseket.

(#54080) #00137984 válasza #00137984 (#54079) üzenetére


#00137984
törölt tag

UnMHT kiegészitő szintén letiltva és az Örökölt kiterjesztések közé besorolták. Igy nekem némelyik MHT és HTML mentésemet nem nyitja meg. A készitő szerint a Firefox Quantum ezeket a fájlokat megnyitja... vagy akkor mégsem. A téma folytatása meg igy nekem ment vissza... :) :F

[ Szerkesztve ]

(#54081) Matthewus válasza #00137984 (#54080) üzenetére


Matthewus
őstag

Itt minden információt megtalálsz.

(#54082) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Skacok ezt a b.zi rózsaszínt hogyan lehet eltüntetni a quantumból. A téma nem cseréli le, csak a keretet.
Eddig fehér volt, most meg rózsaszín lett.
Ismét sikerült valami nagyot alkotniuk :(

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#54083) Matthewus válasza moongoose (#54082) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen rózsaszínt és honnan?

(#54084) Cs1csó válasza Kékes525 (#54074) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem sem jött elő ilyen ablak, nem rémlik erről van amúgy szó amit SharpSA írt? :

"Viszont a Zoom Page WE továbbra is jól teszi a dolgát. Az alap beállításoknál ezeket módosítottam:
- AutoFit when page loaded or browser resized: pipa be
- Levels: 80 90 100 110 120 130 140 150
- AutoFit levels: min. 80, max. 150"

(#54085) moongoose válasza Matthewus (#54083) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

ááá.semmi.
elállítottam a színhőt 5700 Kelvinre :B

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#54086) #00137984 válasza Matthewus (#54081) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mozilla Archive Format és az UnMHT eddig is fel volt telepitve. Viszont már egyik sem támogatott a Firefox Quantum megjelenése után. Semmit se lehet a régi addon kiegészitésekkel kezdeni. Kép és videó lementések sem müködnek, viszont cserébe gyorsabbnak sem érzem a Firefox Quantum böngészöt. Nálam a Firefox 54 megjelenése után nem voltak már annyira lassan betöltődő oldalak, de mondjuk a 48-as Firefoxtól kezdve sem éreztem ezzel akkora problémákat. Biztos fontos volt valakinek ez a Quantum kiadás Win10-re, de akkor legalább az eddigi fejlesztéseket egy alapváltozatban vitték volna tovább. MPC-HC médialejátszó szintén két változatban fejlődik tovább, mert az MPC BE megmaradt az eredeti fejlődési írányban. Nem jó dolog az eddigi fejlesztéseket teljesen megszüntetni, és a felhasználókat meg az Addon készitőket igy gátolni a megszokott tevékenységükben. Ha váltanom kell, akkor teljesen másik böngészőre váltok az eddig megszokott kiegészitők funkcióinak elérése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#54087) SharpSA


SharpSA
veterán

Mobilra ismer valaki szöveg tördelő kiegészítőt vagy valamilyen beállítási lehetőséget?

(#54088) SharpSA válasza SharpSA (#54087) üzenetére


SharpSA
veterán

Meg is van: Fit Text To Width

(#54089) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Ezt a Yahoo keresőt hogy tudnám kiírtani a firefoxból? Már törölte ma keresőmotort és visszaállítottam, de mindig a Yahooval akar keresni... :((( :((( :(((

(#54090) #00137984 válasza KisBundi (#54089) üzenetére


#00137984
törölt tag

A kiegészitőket és a bővitményeket lehet még átnézni, hátha telepitette magát és azért lett az alapértelmezett kereső. Alpértelmezett keresők visszaállitása lehet még egy megoldás. Némelyik toolbartól lehetett ilyen nehezen megszabadulni a régi változatokban.

[ Szerkesztve ]

(#54091) liksoft válasza Kékes525 (#54019) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali!

Nálam is szétesett az INDEX, és a kérdező adta az ötletet. Vagyis, bementem egy cikkbe, és utána azon az oldalon kattintottam a fejléc kezdő oldalára. Ebben a pillanatban formázottan bejött. Én inkább az oldal összetettsége miatt timeout problémára tippelnék. Egy modul nem érkezik meg időben, így kihagyja. Az aloldalnál bejön, majd a cache már tartalmazza, és fut. Ugyanis a gyorsítás ki és bekapcsolása sem segített. Így viszont stabilan használhatónak tűnik az oldal.

Egy hete is jelentkezett, majd megjavult magától. Most megint. Csak a fentit tudom elképzelni. Bosszantó. A FF-ben kéne állítani valamit, vagy Nekik kéne?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#54092) KisBundi válasza #00137984 (#54090) üzenetére


KisBundi
őstag

Átnéztem mindent de semmi. :(

(#54093) wagi


wagi
senior tag

Jelszavak mentésére a passworld exporter kiegészítőt használtam viszont a frissítés óta nem működik.
Mivel lehet még ki menteni a tárolt adatokat?

(#54094) Syl válasza wagi (#54093) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem az API még nem támogatja a jelszavakhoz való hozzáférést, különben működne a Saved Password Editor is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54095) Fandango válasza #00137984 (#54079) üzenetére


Fandango
veterán

Biztos, hogy jól megfontolt döntés volt a Mozilla részéről, hogy áttértek a WebExtensionre, nem hasra ütés szerűen gondoltak egyet, és dobták ki az eddigi addon rendszert.
Azzal, hogy ezzel a felhasználók pár százaléka nem ért egyet, vagy rosszul érinti, nem fogja a fejlesztőt meghatni.
Lehet használni a Quantum előtti verziókat, addig amíg nem kerül bele minden API, ami lehetővé teszi a hiányolt addonok újbóli működését.
De kezd rohadt unalmas lenni, hogy mindig jön valaki, és elsírja a bánatát, hogy milyen gonosz a Mozilla, és rohadjon meg a befőttje, mert nem megy x,y addon.
Sajnos a fejlődés nem mindig zökkenő mentes, és mindenki számára egyformán jó, de szükséges, és ezzel együtt kell élni!

[ Szerkesztve ]

(#54096) SharpSA válasza Fandango (#54095) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem meg végre használhatóan működik PC-n és mobilon is, ráadásul mobilon is vannak telepíthető kiegészítők, mint például az Fit to Width, Top and Bottom scroll buttons, Ublock Origin, YouTube High Definition. Így már mobilon is a Firefoxot használom, mert elég gyors lett és minden szinkronizálás oda-vissza működik. :)

(#54097) Matthewus válasza SharpSA (#54096) üzenetére


Matthewus
őstag

Eddig is voltak mobilos kiegészítők.

(#54098) Kékes525 válasza Cs1csó (#54084) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem bárhogy állítgattam rövid ideig mindig megjelent az a figyelmeztető ablak. Beállítás után eltűnt. A fejlesztő is javasolja azok beállítását.

(#54091) liksoft

Szia!

Lehet, hogy timeout problémák vannak és az is elképzelhető, hogy a VGA kártya driverével ütközik. Ha régi a video kártyád és új a drivered, az is lehet gond, mint ahogy az is, ha új a kártyád és régi drivert használsz. Nekem a videokártyám AMD Radeon HD 6700 Series (1 GB) és a driverem 2013.09.11.-es v.13.200.0.0 ennél újabbakkal már problémák vannak.
Az biztos, hogy az 57-es elég agresszív cache-t használ és lehet, hogy nem "pöcsöl" vele sokat (nem ismétel), ha nem jön le, akkor gyorsan tovább lép és ilyenkor problematikus az oldal. Legközelebb, ha már lejött, akkor már innen dolgozik. Ezzel ezt az elképzelést le lehetne tesztelni: Empty Cache Button 3.4 A Firefox 57-tel vagy újabbal kompatibilis
Hát most próbálgattam az indexet, de nem volt problémám vele, hiába törölgettem a cache-t is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54099) SharpSA válasza Matthewus (#54097) üzenetére


SharpSA
veterán

Tudom és pontosítok: az 56-osig csak mobilos kiegészítők voltak, de most már asztali kiegészítők is telepíthetők, csak asztali módba kell rakni az oldalt. Na és 57-estől lett látványosan gyorsabb és egyben használható a Firefox mindkét platformon.

(#54100) Matthewus válasza SharpSA (#54099) üzenetére


Matthewus
őstag

Az androidos 57 nem lett annyival gyorsabb, mert pl. a Stylo még nincs engedélyezve és nincsen olyan multi-process sem (nem is lesz), mint az asztali verzióban.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.