Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) Matthewus válasza Kékes525 (#54450) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha tiszta profillal jó eredményt kapsz, akkor szerintem nincs baj.

(#54452) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Most nálam 2 opció van firefoy használatával kapcsolatban:
A.) Megy a hardveres gyorsítás, minden akadozgat, és lassú, videók jól mennek kb, proci 90%-on pörög FF által.
B. Ki van kapcsolva a hardveres gyorsítás, minden jól megy, a videók streamek másodpercenként 5-25 képet hagynak ki, ls a proci 90%-on pörög FF által, ha nem több.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#54453) Kékes525 válasza ledgeri (#54452) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha jól értem a proci mindig erősen megy. Szerintem először vírusellenőrzést csinálj, lehet hogy valami bányászik nálad. Kiegészítő termékek futtatása, elsőnek válaszd az AdwCleanert

Csak a videóknál megy a proci? Lehet, hogy az adott oldal, ahol a videót nézed, bányászik nálad. Akkor uBlock Origin kell neked és/vagy egy rendes vírusellenőrző.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54454) ledgeri válasza Kékes525 (#54453) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nem mindig,csak akkor ha megy a firefox.
Nod32 fut, és nem talált semmit.
Super anti-malware fut, és nem talál semmit.
Ublock origin fut, no script fut. ki-bekapcsolásuk nem igazán mutat változást...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#54455) Kékes525 válasza ledgeri (#54454) üzenetére


Kékes525
félisten

AdwCleanert neki. "Super anti-malware" már a SUPERAntiSpyware-ra gondolsz? Azok jobbak, amiket javaslok (Malwarebytes AntiMalware,HitmanPro,Zemana AntiMalware, Dr.Web Cure It,Emsisoft Emergency Kit,AdwCleaner). A Nod32 helyett inkább használd az az ESET IS-t.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54456) ledgeri válasza Kékes525 (#54455) üzenetére


ledgeri
nagyúr

"Semmi-semmi" volt az eredmény. (arra gondoltam..)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#54457) Matthewus válasza ledgeri (#54456) üzenetére


Matthewus
őstag

És kikapcsolt vírusirtó mellett vagy, ha kikapcsolod az SSL kapcsolatok ellenőrzését a Nod-ban? Videokártya driver friss?

(#54458) Kékes525 válasza ledgeri (#54456) üzenetére


Kékes525
félisten

Melyik Firefox? Szűz profile-al milyen?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54459) ledgeri válasza Matthewus (#54457) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Kikapcsolt fentiekkel, friss driver mellett továbbra is semmi-semmi!

(#54458) Kékes525 Odáig még nem jutottam...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#54460) Kékes525 válasza ledgeri (#54459) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát akkor nézd meg a többi javasolt irtókkal is (Malwarebytes AntiMalware, HitmanPro, Dr.Web Cure It, Emsisoft Emergency Kit, AdwCleaner). Melyik Firefox? Szűz profile-al milyen? Letiltott kiegészítőkkel?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54461) ledgeri válasza Kékes525 (#54460) üzenetére


ledgeri
nagyúr

No most első körben akkor létrehoztam egy új profilt: ha nem csináltam semmit, akkor akár 0% is volt a procihasználat... Ez már jó!
Munkamenet, előzmények átrakva, szintúgy alacsony proci használat, 30%-kal alacsonyabb memóriahasználat...
Akkor valami kiegszítő lesz, vagy összeakadás, csak nem tudom, megéri-e belekeverni a Syncet, ha úgy is minden elérhető, vagy akkor abból is újat "0-ról.."

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#54462) Kékes525 válasza ledgeri (#54461) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez alapján is tudsz választani a régiből az újba: Transferring data to a new profile - Firefox

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54463) joghurt


joghurt
addikt

Na, az 58.0b13-ban végre megjavult az Index főoldal szétesése (b12-ben még rossz volt). :C

Ha még az is meggyógyulna, hogy az OpenStreetMap szerkesztőjében navigálva negyed óra alatt ne fogyjon el az összes memória (4 GB+), és pörögjön ezerrel két mag, akkor még elégedett is lennék.

A tej élet, erő, egészség.

(#54464) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Tudjátok mi lenne menő? Ha egy böngészőablakon belül lehetne privát és nemprivát tabokat használni. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54465) Matthewus válasza Bjørgersson (#54464) üzenetére


Matthewus
őstag

57-es verzió előtt kiegészítővel lehetett. Jelenleg nem, itt van, hogy mi kellene hozzá.

(#54466) Bjørgersson válasza Matthewus (#54465) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jaj de nagyon jó ez az 57-es verzió... :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54467) Kékes525 válasza Bjørgersson (#54466) üzenetére


Kékes525
félisten

Valamit valamiért. ;) Régebben a sebesség volt a gond. Másrészt lehet hogy ismét lesz lehetőség erre, ha csinálnak hozzá API-kat. A sebességért és a biztonságért mindent átírtak, azonnal nem várhatunk 100%-osan tökéletes verziót. Nekem a NoSquint Plus és a Session Manager hiányzik nagyon.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54468) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A FlashGot Mass Downloader -helyett firefox57-re van valami alternatíva, ami működik?

(#54469) DS39 válasza Kékes525 (#54467) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát én simán a régire szavaznék.
Nem igazán nevezhető gyorsnak a mostani, de legalább visszaléptünk a kőkorszakba.

A private tab kiegészítő (régi formájában) hiányzik, tesztelés miatt nagyon hasznos volt.

[ Szerkesztve ]

(#54470) Kékes525 válasza DS39 (#54469) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem egyértelműen gyorsabb, sőt most jelent meg az 58-asból a 14. béta, ami tovább gyorsult.
Én párhuzamosan használom az 56-ost az 57-sel és az 58-as bétával együtt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54471) westlake


westlake
félisten

57.0.4 (64-bit)
HUN / ENG

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#54472) Cs1csó válasza westlake (#54471) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem valamit elírtál pont most jött ki az 57.0.4-es

(#54473) Bjørgersson válasza Kékes525 (#54470) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én sem vettem észre érezhető gyorsulást, cserébe szarabb, mint az 56-os. Holnap egy gyenge pillanatomban, lehet vissza is rakom. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#54474) westlake válasza Cs1csó (#54472) üzenetére


westlake
félisten

Elírtam.

Play nice!

(#54475) Kékes525 válasza Matthewus (#52645) üzenetére


Kékes525
félisten

Van már ebben valami változás? Jó lenne egy rendes Session Manager, amik vannak elég nehézkesek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54476) Matthewus válasza Kékes525 (#54475) üzenetére


Matthewus
őstag

Még várni kell szerintem legalább 2-3 főverziót mire lesz valami, bugzillát illetve az adott kiegészítő fórumát érdemes figyelni.

(#54477) Syl válasza Kékes525 (#54475) üzenetére


Syl
nagyúr

>Van már ebben valami változás?

Majd jövőre.
Ja, ez így január elején sz*r poén :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54478) netpeti98 válasza Kékes525 (#54475) üzenetére


netpeti98
addikt

(#54479) Kékes525 válasza netpeti98 (#54478) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen :K, de a kérdésem nem az új verzióra irányult :N, hanem kizárólag csak a Session Managerre vonatkozott. Erre reagáltam, két hónap tel el azóta apropóból.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54480) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Másnak szokott olyat csinálni,a firefox,hogy meg akar nyitni egy oldalt új lapon és úgy csinál mintha töltene de fehér a lap és leállítani nem lehet csak kilőni aztán újra megnyitva meg jó?De bármely lapnál megcsinálja,ha úgy van kedve.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54481) netpeti98 válasza Kékes525 (#54479) üzenetére


netpeti98
addikt

Elnéztem, hogy mire válaszoltál. :B

(#54482) szanozs


szanozs
aktív tag

Sziasztok! Firefox 57-et használok. Az lenne a kérdésem, hogy a cikkekbe ágyazott pl. twitteres médiafájlokat miért nem játssza le a program, mit kell hozzá telepíteni, frissíteni? Pl.: [link]

(#54483) Cs1csó válasza szanozs (#54482) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pár nappal korábban volt róla szó lapozz vissza:
Ezzel a hozzászólással kezdődik a beszélgetés róla: (#54346) Impair1980

(#54484) ngabor94


ngabor94
tag

Hali, nem témába vág, de máshol nem találtam hozzá topicot.
Kérdésem hogy google képkeresésnél egyik napról a másikra megjelentek nekem ilyen zöld szűrő szerűségek. Másnál is van ilyen? És hogyan lehet megszabadulni tőlük, mert teljesen hasztalanok?

[ Szerkesztve ]

(#54485) Wolfskin válasza kispx (#54422) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, megcsináltam a bat fájlt, átírtam az elérési útvonalat :
@RD /S /Q "z:\program_helye\FirefoxPortable\Data\profile\cache2\entries\"
(mivel ez portable) de nem töröl semmit... :(
hol rontom el?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#54486) Pityu. válasza ngabor94 (#54484) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyszer én is tapasztaltam ilyet.Sőt úgy látom most már ilyen alapból.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54487) Syl válasza ngabor94 (#54484) üzenetére


Syl
nagyúr

uBlock Origin ;)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#54488) szanozs válasza Impair1980 (#54358) üzenetére


szanozs
aktív tag

Hol kell letiltani? Én sajnos nem tudom abból a linkből megoldani.

(#54489) Matthewus válasza szanozs (#54488) üzenetére


Matthewus
őstag

Címsorba bemásolod ezt: about:config?filter=security.csp.enable, elfogadod a kockázatot, majd a security.csp.enable filterre duplán kattintasz, hogy false-ra változzon az értéke.

(#54490) joghurt válasza Matthewus (#54489) üzenetére


joghurt
addikt

No igen, de ettől nem lesz rosszabb nekem? Nem véletlenül van alapértelmezetten bekapcsolva.
Csak azért nyisson az ember biztonsági lyukat, mert a Twitter nem kóser?

A tej élet, erő, egészség.

(#54491) Matthewus válasza joghurt (#54490) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem ajánlott kikapcsolni, de ha valaki folyamatosan néz beágyazott tartalmakat, akkor nagyon zavaró egy idő után minden Twitter videót új lapon megnyitni.

(#54492) szanozs válasza Matthewus (#54489) üzenetére


szanozs
aktív tag

Köszönöm, működik!

(#54493) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
tiltottam a Firefox frissítése mellett a Theme Font & Size Changer kieg. frissítését is, mert az új verzió nem működne, a régebbi viszont tökéletes volt. Egyik sem frissült, semmi sem változott (Windows sem) mégis most amikor újraindítottam a böngészőt már nem működik a kiegészítő. Aprók lettek a menüsor, fejléc, jobb klikk menü betűi. A weboldalak megjelenítésével nincs gond (azt még a NoSquint Plus kezeli). Full HD kijelzőn így eléggé használhatatlan lett ez a böngésző. Mindegyik gépen ilyen lett. Mi történhetett??? :Y Egy telepített programot mi tud csak így megváltoztatni?

(#54494) Kékes525 válasza Krystal_s (#54493) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak a Firefoxban van ilyen jellegű változás? Amit leírsz, abból nekem úgy tűnik, mintha a Windows felbontás (DPI) változott volna meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54495) Apaxp válasza Krystal_s (#54493) üzenetére


Apaxp
senior tag

Tégy egy próbát a winaero tweaker progival.
Ezzel lehet növelni win10-ben a menü szövegméreteket. Firefox menüre is hatással van.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#54496) Krystal_s válasza Kékes525 (#54494) üzenetére


Krystal_s
addikt

Írtam, hogy semmi más nem változott. A Win DPI is maradt. Minden más jó, csak az említett kiegészítő nem működik többé. Úgy viselkedik, mint a legújabb verziója, eltűntek a beállításai is miközben a verziószám a régi maradt.

Apaxp: nem szeretnék semmi mást növelni, csak a Firefox menü betűit....a weboldalakét sem.

about:configban megtudnám oldani a globális nagyítást, de az mindenre kihatással lenne és az nem ok.
Nem a nagyításra keresek megoldást, hanem az érdekelne hogyan tud egy jól működő kiegészítő csak úgy magától megváltozni?

[ Szerkesztve ]

(#54497) Kékes525 válasza Krystal_s (#54496) üzenetére


Kékes525
félisten

A kiegészítő újra installálása? Theme Font & Size Changer régebbi verziói

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54498) Krystal_s válasza Kékes525 (#54497) üzenetére


Krystal_s
addikt

Azt is próbáltam, sajnos nem működik. Több régi verziót is néztem. Nem értem mi történhetett, mert tényleg semmi nem változott sehol a böngészőben, sem a rendszerben. Nem frissült semmi. ..és nem egy gépről van szó, hanem az összesről itthon...
Olyan, mintha a fejlesztő valahogy letiltotta volna.

(#54499) Kékes525 válasza Krystal_s (#54498) üzenetére


Kékes525
félisten

Profilt mentettél? Esetleg Windows rendszer visszaállítás?

Eszembe jutott valami:

Állítsd át a rendszerdátumot akkorira, amikor még biztosan működött. A NoSquint Plusnak már volt egy ilyen bakija, a fejlesztője pedig ugyanaz a személy. Szerintem itt is erről van szó. [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54500) EmptyParadox válasza Krystal_s (#54498) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Kommenteknél is írják, hogy valami történt, érdekes.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.