Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) #00137984 válasza KisBundi (#54092) üzenetére


#00137984
törölt tag

Egy régebbi változattal tehetnél még próbát. Firefox 54-56 közötti kiadásokban a Google az alapértelmezett kereső. Nálam is egy ilyen régi változat megy jelenleg.

(#54102) Matthewus válasza #00137984 (#54101) üzenetére


Matthewus
őstag

Magyarországon a Google az alapértelmezett kereső, ez nem változott az 57-es verzióval sem. Emiatt nincs szükség régebbi verzió telepítésére!

(#54103) SharpSA válasza Matthewus (#54100) üzenetére


SharpSA
veterán

Az 56-oshoz és az az előttiekhez képest jóval gyorsabb lett. Azért is használom. Tény, hogy az Opera vagy Chrome gyorsabbak, de mindkettőnek vannak hiányosságai a Firefox-szal szemben.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#54104) #00137984 válasza Matthewus (#54102) üzenetére


#00137984
törölt tag

Viszont neki ettől függetlenül még a Yahoo kereső dolgozik a Firefoxban, vagyis a fenti módszerekkel nem állt vissza alapállapotba (Google keresőre). Az újabb 57-58 változatokban sok minden megváltozott, ezért ez a javaslatom talán még egy utolsó próbálkozást megér. Nálam a hordozható változatok és a Backup miatt egy ilyen változás hamar helyreállitható. :)

(#54105) liksoft válasza Kékes525 (#54098) üzenetére


liksoft
nagyúr

Alaplapi Intel procon belüli VGA (G450) és FF ESR. Mielőtt vascsövet kapnék érte, elárulom, irodai funkciókhoz, vagyis net, levelezés, tökéletesen megfelel. Ehhez még P3 is elég lenne, csak mára KÖVETELMÉNY a P4 utasításkészlet is. Pedig csak egy fordítási opció kéne. Tudod, küzdjünk a földért, de így nem lehet. :) :(

Egyébként programozóként az a véleményem, ha egy felhasználónak már azzal kell foglalkoznia, hogy mi milyen idős, és hogyan idomulnak egymáshoz, valamint ami 2 hétnél öregebb, akkor ott már nagyon-nagyon régen óriási baj van!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#54106) Kékes525 válasza liksoft (#54105) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egyébként programozóként az a véleményem, ha egy felhasználónak már azzal kell foglalkoznia, hogy mi milyen idős, és hogyan idomulnak egymáshoz, valamint ami 2 hétnél öregebb, akkor ott már nagyon-nagyon régen óriási baj van!"

Igazad van, de a legtöbb ember sosem frissíti a driverét, az eredetit használja amit a kártyájához kapott. Ha pedig hard játékos, akkor a kártyáját is rendszeresen újítja, így az olyan variációk (régi kártya-új dirver vagy új kártya-régi driver), csak nagyon ritkán fordulnak elő, ezért nem figyelnek erre a gyártók. Gondolom sokba, sok időbe kerülne minden variációt letesztelni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54107) liksoft válasza Kékes525 (#54106) üzenetére


liksoft
nagyúr

A szabványt kéne csak betartani. Vagy tudja egy driver illetve program amit tudnia kell, vagy nem. A baj az, hogy a tesztelést a felhasználóra bízzák manapság. Régen erre egy külön fejlesztői csapat volt, mert a termék készítője a saját hibáját nem fogja észrevenni. Nem direkt, hanem a beidegződések miatt, amivel dolgozik. Ezért kell másik "szűz" csapat a teszteléshez, ellenőrzéshez. Ennek elhagyása az, ami a leghamarabb lesz "költségcsökkentő tényező".

Én is dolgoztam csapatban, ahol ki lettek adva az irányelvek, felületek. Volt aki betartotta, volt aki nem. Az utóbbi munkáját ki lehetett dobni, és újra elkészíteni. Ezt hívják alázatnak a munka iránt. Ilyen helyeken NINCS olyan, hogy "én jobban tudom, majd megírom". Az ötleteket az összejöveteleken el lehet mondani, és a koordinátor vagy elfogadja és ebben az esetben koncepció szinten kerül a végtermékbe, vagy nem, de ebben az esetben el kell fogadni az elutasítást.

Ezen túlmenően hány, de hány gyártó próbál meg a szabvány mellé plusz funkciókat beletenni a saját termékébe, amivel biztosítja, csak az övé menjen az adott helyen. Na, itt durván tud már a "bili borulni".

Elnézést, ki kellett jönnie belőlem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#54108) vlevi válasza Kékes525 (#54106) üzenetére


vlevi
nagyúr

"(régi kártya-új dirver vagy új kártya-régi driver)"
Ezt az intel megoldja úgy, hogy pár év után már nem ad ki új drivert, de még javítást sem a korábbi, integrált videójukhoz.

Ellenben pl. az NVidia driver nagyon régi kártyákhoz is használható. Ahogy az AMD csataliszt is elég sokáig támogatja visszafelé a kártyákat.
Nekem pl. tavaly még AMD 7850 kártyám volt, és ment vele a legfrissebb driver. Most az Nvidia 1060 még nem mondható öregnek, de azért remélem, még jó ideig támogatva lesz.
Abban azonban igazad van, hogy ahogy öregszenek a kártyák, 2-3 generáció után már nagyságrenddel csökken a használatban lévő kártyák száma, ezzel együtt pedig az is, hogy akár a régi kártyákkal kapcsolatos hibák is kiderülhessenek.
pl. a 7850-t ki használja még??? Csak azok, akiknek a régi játékokhoz kell valami, és szándékosan évekkel elmaradva cseréli a hardvert. pl. most dobja ki az 5770-t :Y
Aki annakidején játékra vette, annak már régesrégen nem elég, aki pedig nem játszott sosem, annak nem volt ilyen kártyája.

[ Szerkesztve ]

(#54109) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Reklámkiegészítőt telepített a Firefoxba a Mozilla

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54110) Kékes525 válasza Pityu. (#54109) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez az AMO-n is rajta van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54111) #00137984 válasza vlevi (#54108) üzenetére


#00137984
törölt tag

AMD driverek között a hőn szeretett Catalyst driver már jó ideje nyugdijazva lett. HD 7850 vagy GCN 1-2 kártyákhoz valamikor még mindig jobb a Catalyst drivert használni, mint az új Crimson-t. Idővel a Crimson is leváltásra kerül, és a GCN 2-3 kártyákhoz megmarad. Az új AMD kártyákhoz a GCN generációváltások alkalmával új driverek érkeznek. Természetesen a fejlett funkciók miatt a legfrissebb kártyáknál szükséges ez a váltás. Ezért fejlesztettem tovább Nvidia-ra. Viszont ez a Firefox böngészőre nem mindig igaz. Az addon programok telepitése szerintem jó megoldás volt, mint az előre feltelepitett vagy ennyire kontroll alá vont segédprogramok szabályzása. Firefox Quantum nálam nem volt gyorsabb, nem tudott újat mutatni. Viszont a böngészőbe beágyazott reklámoknak nagyon nem örülnék. Remélem ez nem lesz trend.

(#54112) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Én csak most vettem észre, de a strick pop-up blocker már 57 kompatibilis.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#54113) Rimuru válasza Pityu. (#54109) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyszeru "vedekezni", csak szet kell nezni a beallitasokban. ;)

Vigyázat, csalok!

(#54114) Cs1csó válasza Rimuru (#54113) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt most nem tiszta, ez nem a DEVELOPER tehát a fejlesztői kiadás az nem ugyanaz mint a STABIL FF. A dev verziónál alapban be van kapcsolva az adatküldés - pont ez a lényege - hogy ennek a használata közben kiderüljenek a hibák.

(#54115) Rimuru válasza Cs1csó (#54114) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyen az ha valaki nem lat bele mas mondandojaba, de tessek felraktam egy stabil FF-et. ;)

Vigyázat, csalok!

(#54116) Cs1csó válasza Rimuru (#54115) üzenetére


Cs1csó
félisten

Megvan, az elsőnél a pipát benn hagytam, de az "allow to firefox install and run studies" ez hiányzik ez mit is jelent? Valami tanulás annyi lejön.

[ Szerkesztve ]

(#54117) Rimuru válasza Cs1csó (#54116) üzenetére


Rimuru
veterán

About SHIELD Studies, ha ez ki van kapcsolva akkor a cikkben leirt dolog nem erinti a usert. (csak alapertelmezett be van pipalva :U)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#54118) joghurt válasza Kékes525 (#54055) üzenetére


joghurt
addikt

Mivel újra rossz nálam a Zindex, valami másról lesz szó. Amúgy sem sima szétesés, hanem mintha teljesen a stíluslap nélkül nézném.

Az érdekesség kedvéért most megpróbáltam azt, hogy ami az FF-ben használhatatlan, annak a forrását kimentettem file-ba. Voila, így nézve ha nem is tökéletes, de lényegesen jobb, legalábbis olvasható.

Különben meg egyáltalán mi ez a hülyeség, hogy "video driver-inkompatibilitás"? Nem arról van szó, hogy egy félig áttetsző poligon árnyékvetésének kontúrja villódzik, hanem tök mezei 2D-s tartalmat kellene statikusan kitolni. Még videók kikódolásánál érteném, de egy szöveg bakker nézzen már ki ugyanúgy minden videokártyán, kompatibilitási gondokat okozó hívások nélkül!

A tej élet, erő, egészség.

(#54119) EmptyParadox válasza joghurt (#54118) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ctrl+F5-re nem javul meg?

(#54120) joghurt válasza EmptyParadox (#54119) üzenetére


joghurt
addikt

Sem Ctrl+F5, sem Shift+Ctrl+R, sem kilépés-újraindítás, sem cache-törlés stb.

A tej élet, erő, egészség.

(#54121) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,

A Firefox 58.0b11 (32 bites) verziójánál valakinek elmenti a jelszavakat? Hiába van bepipálva a beállításokban, hogy mentse el a jelszavakat, és a jelszó beírása után hiába kattintok a mentés gombra, egyszerűen nem menti el a beírt jelszót.

(#54122) Apaxp válasza joghurt (#54118) üzenetére


Apaxp
senior tag

Felső menüsor nézet/oldalstílus/alap oldalstílus beállításod van?
Úgy néz ki mintha a nincs stílus lenne beállítva.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#54123) Kékes525 válasza kispx (#54121) üzenetére


Kékes525
félisten

Most kipróbáltam, nálam elmentette:

A jelszó és a felhasználói név kamu. Nincs mögötte regisztráció, csak a jelszó elmentését próbáltam ki.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54124) kispx válasza Kékes525 (#54123) üzenetére


kispx
addikt

Közben megnéztem egy üres profillal. Ugyanúgy nem menti el a jelszavakat.

(#54125) Kékes525 válasza kispx (#54124) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez érdekes. Te jobban értesz hozzá, a 32 és a 64 bites között lényegileg csak a forráskód lefordításában van különbség? Ha igen, akkor nem értem. Telepíts egy 64bitest, az ment e nálad?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54126) kispx válasza Kékes525 (#54125) üzenetére


kispx
addikt

Egy ilyen nagy méretű projektnél szinte 100, hogy van különbség közte.

Kicsit googliztam és rátaláltam, hogy van a jelszó tárolónak debug módja.
Ezzel annyival közelebb vagyok, hogy a titkosításnál hasal el.

Login storage:_findLogins: returning 0 logins storage-json.js:392
nsLoginManager:Adding login nsLoginManager.js:306
Login crypto:Failed to encrypt string. (NS_ERROR_FAILURE) crypto-SDR.js:81
Login crypto:Prompted for a master password, notifying for passwordmgr-crypto-loginCanceled crypto-SDR.js:182
NS_ERROR_ABORT: User canceled master password entry crypto-SDR.js:86

(#54127) Kékes525 válasza kispx (#54126) üzenetére


Kékes525
félisten

Érdekes, várhatóan javítani fogják, hisz sokan használják. Megírod nekik?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54128) Matthewus válasza kispx (#54126) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha be van kapcsolva a Sync, akkor próbáld meg kikapcsolva.

(#54129) kispx


kispx
addikt

Tehát összefoglalva:

December 13-án hozzányúltak a login manager's crypto kódjához. Nem biztos, hogy ez okozta, de érdekes egybeesés, főleg hogy ott van a hibaüzenetem :D

Ma felraktam egy win és új firefox profillal kezdtem neki a netezésnek. Viszont nem tudtam jelszót elmenti és azóta kiderült, hogy mester jelszót sem tudtam beállítani.

Az about:support oldalon lévő firefox felfrissítése "megoldotta" a problémát. Csakhogy a profil mappát visszahelyezte a C meghajtó appdata könyvtár alá, ami nekem nem jó. Nálam egy külön meghajtón van, valamely almappájában elrejtve :)

Ha ezt "felfrissített" profilt átmásolom a másik meghajtóra, akkor újból nem működött a jelszókezelés.

Így hát ideiglenes ellehet kerülni a problémát úgy, hogy visszahelyezzük a profil mappát oda, ahol kezdetben van. (c:\Users\<felhasználó>AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\)

Kicsit keresgéltem a neten, és találtam rajtam kívül egy embert akinek ugyanez volt a hibája. (Since last update firefox does not save nor remember any password.)

Szépen összefoglalva itt hagyom ezt a fórumban, hátha lesz még valaki akinek ugyanez a hiba előjön.
Majd Jézuska hibajegyet hoz a Mozilláéknak.

[ Szerkesztve ]

(#54130) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy miért zabál meg a Firefox 52 6-8 giga ramot face közben ? Jó be is lassul a böngésző..

Mivel lehet megoldani ?

Köszi..

(#54131) Fandango válasza tomaszka88 (#54130) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos semmivel nem tudsz rajta javítani. Firefox bezár, újraindít ez a megoldás.
Quantum alatt is folyamtosan összeomlik, és ugyanúgy zabálja a memóriát.
Egy ennyire interaktív oldalnál ez sajnos elkerülhetetlen szerintem.

Mondjuk más böngészővel nincs tapasztalatom, hogy hogy viselkedik hosszabb Facebook használat után.

[ Szerkesztve ]

(#54132) Kékes525


Kékes525
félisten

mekker

Köszi érte, egészen jó Prohardver - Fotótrend PH! style

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54133) liksoft válasza joghurt (#54118) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pont a Te ötleted alapján ezt találtam. Így a mai szétesés is összeállt. Vagy az FF alap timeout érték kevés valahol, vagy a zindex kódja nem szinkronizál össze. Passz. Nem ilyen felületen programozok (vas szinten, ott ilyen munka mellett már régen mosogató lennék :((( ).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#54134) joghurt válasza tomaszka88 (#54130) üzenetére


joghurt
addikt

A 32 bites legfeljebb 3 gigát tudott zabálni (majd összeomlott). A 64 bitesnek megvan az az előnye, hogy nem fut bele ilyen korlátokba. Magyarul meg tud zabálni mindent. :DDD

Nálam az OpenStreetMap szerkesztője fekszi meg az FF gyomrát az elektrolizálás óta, de nagyon. Félóránként újraindítás, mintha Windows 95-ön dolgoznék. :O

A tej élet, erő, egészség.

(#54135) joghurt válasza liksoft (#54133) üzenetére


joghurt
addikt

A workaroundért hatalmas :R

Ha a Mozilla oldalán nem dugnák el egyre mélyebbre a bugzilla linkjét (vagy egyszer bookmarkoltam volna :) ), olyan hibatenyészettel szórnám meg a fejlesztőket, hogy arról koldulnak.

A tej élet, erő, egészség.

(#54136) Matthewus válasza Fandango (#54131) üzenetére


Matthewus
őstag

Egyszer sem omlott össze a FF57 nálam, pedig volt 100-nál több lap is megnyitva.

(#54137) Kékes525 válasza Matthewus (#54136) üzenetére


Kékes525
félisten

Én minden reggel 76 oldalt nyitok meg egyszerre és azt tapasztalom, hogy akkor történhet összeomlás (nagyon ritkán volt), ha türelmetlen vagyok és akkor próbálok az utolsó ablakhoz eljutni, amikor a Firefox még erőteljesen dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54138) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Használtam éveken keresztül a Password Exporter és most látom,hogy a legújabb firefox nem támogatja :O Mivel tudnám helyettesíteni,mert ez nagyon jó kis program volt.
Más: mostanában valami nagyon agresszív alkalmazás akar települni és csak a firefox feladatkezelővel tudom bezárni. Itt a kép róla:

Valaki találkozott már vele?Ha igen hogyan lehet megszabadulni tőle?

[ Szerkesztve ]

(#54139) tomaszka88 válasza Fandango (#54131) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Szóval akkor ez nem a gépem hibája. Azért elég durva , hogy egy böngésző megesz ennyi ramot . 16 gigám van pedig, és még nem is az mert elég lenne, de 6-8gigánál lassul meg akad..majd megnézem böngészőben is. Vagy akadhat a reklámblokkoló miatt is ? AdGuard van fent

[ Szerkesztve ]

(#54140) Cs1csó válasza qwertly (#54138) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia kezdésnek futtass egy ADWCLEANER ha megtalálja és törli de mégis marad akkor variálj valamit a szinkronizációval - chrome-al volt már ilyen problémám hogy visszaszinkronizált valami xart amint újra bejelentkeztem. Például ne szinkronizálj mást csak a könyvjelzőket és a jelszavakat, ha megoldható.

Ha van valami vírusvédelmed akkor azzal is csinálj egy keresést, avast, comodo stb.

Jelszó kezelőből ezeket érdemes végignézni: Firefox jelszókezelők konkrétan csak 8 van felsorolva de gondolom csak kiváltja valamelyik a korábbi megoldásodat.

(#54139) tomaszka88

Ezt milyen használat mellett tapasztalod? Hány facebook lap van külön megnyitva, mennyi egyéb oldal, hány kiegészítőd van. Nálam 8 GB ram mellett fogyaszt bőven de semmi extrém. Személy szerint az adguard helyett inkább az UBLOCK ORIGIN-t ajánlom. Töröld le az adguardot tedd fel az ublock origint és teszteld ha jobb akkor örülés. :) Az adguard túl van értékelve.

(#54141) Fandango válasza Matthewus (#54136) üzenetére


Fandango
veterán

Úgy értem, hogy a Facebook tab omlik össze, nem az egész böngésző.

(#54142) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Szeretnék search engine-t hozzáadnia böngészőhöz. Különböző host/instance, de azonos engine.
Az a gond, hogy nem tudok hozzáadni bizonyos instance-okat, mivel azonos a konkrét neve.

Nem tud valaki erre véletlenül valami megoldást?

Elég régóta searx-et használok, viszont néha nem mindegyik host él, ezért hozzáadnék párat backupként.

[ Szerkesztve ]

(#54143) Matthewus válasza Fandango (#54141) üzenetére


Matthewus
őstag

57-es előtt nekem is omlott össze tab (igaz nem a Facebook), azóta nem.

(#54144) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ma egy nagyon furcsa és számomra megmagyarázhatatlan jelenség történt a Firefox Quantum-mal.A böngésző indításakor azonnal egy kék képernyővel (nem kék halál) totál lefagyasztotta az egész rendszert úgy, hogy csak a gépház reset gombjával lehetett újra lőni az OS-t. Ilyet eddig még nem produkált, most volt először. A gond, hogy ez után a FF egyszerűen nem hajlandó elindulni. Amikor elindítom, a Feladatkezelőben elindul a program és egy szál folyamatosan 25%-on zabálja a procit, de a grafikus felület nem tölt be, így csak Feladatkezelőből tudom kilőni. Próbáltam keresni a neten ilyen jellegű leírást, de eddig nem találtam. Találkozott valaki ilyen jelenséggel? Természetesen a stabil ágról van szó, az 57-es verzió.

Próbáltam újratelepíteni, de az sem segített. Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet helyretenni a böngészőt? Köszi előre is!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#54145) huskydog17 válasza huskydog17 (#54144) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Megtaláltam a megoldást:
Csökkentett módban kellett indítani a böngészőt, úgy elindult. Ez után a normál indítás is működött.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#54146) Kékes525 válasza kispx (#54121) üzenetére


Kékes525
félisten

Megjött a Firefox 58.0b12 (64 bites). Lehet, hogy már javították a problémát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54147) tomaszka88 válasza Cs1csó (#54140) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Egyetlen egy face ablak van nyitva messengerrel , és van mikor annyira belassul miközben írok. Most felraktam az Ublockot megnézem úgy is. Ez kieg. van meg az Avast Online biztonság.
:)

(#54148) csako válasza tomaszka88 (#54147) üzenetére


csako
veterán

Ha csak a messenger kell, akkor ajánlom a messenger.com használatát, nekem az órákig nyitva szokott lenni 0 problémával.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54149) Matthewus válasza tomaszka88 (#54147) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg Avast nélkül.

(#54150) Syl válasza csako (#54148) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy van rá natív kliens is. Még Win10 uwp is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.