Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) C. s. válasza Kékes525 (#54600) üzenetére


C. s.
addikt

Ja, értem! Azt hittem, ezek a választható opciók. :B
Köszönöm!

(#54602) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a problémámra .Kérdezni szeretném régebben lehetett törölni ha mondjuk elírtam egy email vagy felhasználó nevet a Del gombbal,de mostanában nem tudom. Mi lehet a baj?

ezeket használom. Firefox névjegye: 57.0.2 ,volt mielőtt írtam ezt akkor frissítettem erre hátha jó lesz mint régebben. 57.0.4 ( 32bit,mert nem tudom van-e 64bites verzió !! )

(#54603) Matthewus válasza BullKoxa (#54602) üzenetére


Matthewus
őstag

Billentyűzettel válaszd ki majd utána del vagy jobb egérgomb nyomva tartva és del.

(#54604) BullKoxa válasza Matthewus (#54603) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi szépen !! Ezer hála a segítségért !!

(#54605) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Valamikor el jut oda a FF hogy ne használjon három- négyszer több CPU-t egy Youtube videóhoz, mint pld. a IE11???

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#54606) Matthewus válasza Sztlaci (#54605) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg, hogy az IE-ben milyen kódolású a videó.

(#54607) Cs1csó válasza Sztlaci (#54605) üzenetére


Cs1csó
félisten

IE??? Már nem is fejlesztik.

(#54608) csako válasza Sztlaci (#54605) üzenetére


csako
veterán

Már rég eljutott csak a VP9-hez megfelelő videokártya kell vagy egy kiegészítővel erőltetni a h264-et.
Az én GTX 1050Ti-m mellett a cpu csak ásítozik :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54609) ALFA


ALFA
senior tag

Ubuntu alatti FF 57 szépen gyűjti az adatokat a cache könyvtár alatt. Persze, a menüben beállíthatod, hogy ö bájtot foglaljon, egy idő után azt hazudja neked, és nyugodtan akárhányszor rákattinthatsz mind a háromféle törlési lehetőségre, gondosan vigyáz rá, hogy ne törölje őket. Napi dátummal ellátott könyvtárban gyűjti, hogy mikor merre jártál és thumbnail-nak álcázott könyvtárban, hogy milyen képeket néztél meg vagy töltöttél le.
Ennyit a felhasználóbarátságáról.
Egy megoldásod van, a cache könyvtárrendszert kézzel törölgetni.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#54610) EmptyParadox válasza ALFA (#54609) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

browser.cache.disk.enable false?

(#54611) Rimuru válasza ALFA (#54609) üzenetére


Rimuru
veterán

Esetleg rakd be ramdiskbe a cache-t (igy nem kell kezzel torolni, ujrainditasnal mindig ures lesz).
/etc/fstab
tmpfs /home/alfa/.cache/mozilla tmpfs uid=1000,gid=1000,mode=0775,size=512M,x-gvfs-hide 0 0

Az uid / gid legyen megfelelo, size ertelemszeru, x-gvfs-hide azt jelenti hogy a faljkezeloben nem jelenik meg mint meghajto.

Vigyázat, csalok!

(#54612) Matthewus válasza ALFA (#54609) üzenetére


Matthewus
őstag

A miniatűröket a gyorsindítóhoz csinálja, ha üres lapot állítasz be, akkor elvileg nem csinálja. Le is lehet tiltani az alábbi beállítással: about:config?filter=browser.pagethumbnails.capturing_disabled legyen true. Be lehet állítani, hogy a cache-t minden böngészőbezáráskor törölje.

(#54613) ubyegon2 válasza Rimuru (#54611) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha még valakit érdekel a Firefox cache RAM-ba téma

Tele vannak a Linuxos topikok is a Firefox cache-be küldésével. Erre a két szóra rákeresve


csak a saját hsz-eimben is találtam párat.

#Ubuntu Linux topik - Firefox cache Ráadásul ez platform független megoldás.

(#54614) old-dog


old-dog
aktív tag

Érdekes dologra lettem figyelmes, az ügyfélkapus tárhelyemre érkező leveleimet csak az IE-el lehet letölteni. Régebben az FF-al is lehetett. Fura, hogy a NAV csak IE-t tartja fontosnak. persze ezt nem is közlik . :N

(#54615) Cs1csó válasza old-dog (#54614) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szomorú, illene legalább a 3+1 mainstream böngészőt támogatni:chrome, firefox, edge, és a safari nem csak egyet. Közizgatás felsőfokon.

(#54616) ubyegon2 válasza old-dog (#54614) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Durva lenne, ha így lenne, eszembe is jutott gyorsan, hogy múlt héten kaptam valamit tőlük. Mivel IE nevű böngésző nem nagyon futna nálam, maradt a FF ESR meg a pár kattintás:

Letöltés után minden OK a dokumentummal. Talán nem a megfelelő oprendszert használod! ;]

Linux Mint 18.3 Cinnamon 64bites rendszeren fut a FF

[ Szerkesztve ]

(#54617) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Az utóbbi 1-2 hétben sokszor fordul elő, hogy a firefox (legújabb) elveszti az internetkapcsolatot. Az oldalak nem töltenek be. Ez általában több percig tart.
Először azt hittem, a netem rossz, de IE és Chrome is tökéletesen működik. Laptopon olyan gyakran jelentkezik ez, hogy át kellett álnom Chrome-ra. PC-n is idegesítő, de még bírható.

Tapasztal valaki ilyesmit? Mi a fene lehet ez?

(#54618) lufi7 válasza old-dog (#54614) üzenetére


lufi7
aktív tag

Ott valami más gebasz lesz. Simán letölthetőek a levelek.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#54619) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
már többször volt téma a browser.cache.disk.enable -false értékre állítás leginkább az SSD miatt, ezért nem foglalkoztam vele.
Régebben volt FF lassulásom, amikor sok memóriát evett és hiába záram be az oldalakat, akkor sem szabadította fel. Azóta nem tűnt fel ilyen eset. Nem is foglalkoztam vele mostanáig. A napokban több Instagram oldalt néztem, vagy olyan FB oldalt, ahol rengeteg kép volt. Hát nem kis idő után előjött az, hogy a böngésző rettentően belassult, majd kiírta nem válaszol....be is kellett zárnom többször és újraindítani.
Feladatkezelőben a folyamatoknál "csak" 3 GB ramot evett a Firefox, a gyorsítótárazott memória közel 4 GB volt. 3 felett egyre lassabb volt. 4-hez közeledve pedig teljesen kiakadt.
Hiába zártam be az oldalakat, akkor sem szabadította fel a memóriát.
Próbáltam közben böngészőben a gyorsítótárat törölni (amire amúgy mindig csak 200 valamennyi MB-ot írt), de semmit sem ért. Korábban 1-2 kieg. okozott hasonló jelenséget. Tudomásom szerint nem használok olyat, amire ez jellemző lenne. Sőt más oldalaknál, ahol nincs rengeteg kép, ott nincs ilyen memória felfalás gond. Jelenleg 6 füllel is csak 700 MB-ot eszik a fox.
A gépben 8 GB ram van. A böngésző, amit használtam 32 bites FF. Nem szeretnék 64-re váltani, ha nem fontos. Nem az a célom, hogy még több memóriát tudjon enni ész nélkül, hanem amikor már minden oldalt bezártam, akkor szabadítsa fel.
Közben Operát kellett használnom a képnézegetéshez, mert az nem csinált ilyet.

Olvastam egy korábbi leírást és
arra gondoltam nekem is érdemes lenne a browser.cache.disk.enable értéket false-ra állítanom :F Nem SSD-m van, hanem egy 7200rpm-es HDD, de nem a HDD volt lassú, hanem a gyorsítótárazott memória "ragadt be".
Elég azt az 1 értéket átállítani, vagy szükséges hozzá a browser.cache.memory.enable és browser.cache.memory.capacity is?
Sorry, nem tudtam ezt rövidebben megfogalmazni. :)) Aki tudja miről van szó, az úgyis megérti mi a gondom.

(#54620) Kékes525 válasza Krystal_s (#54619) üzenetére


Kékes525
félisten

A mai SSD-éket felesleges kímélni. Ma már nem igazolódtak be a kezdeti aggályok. Elképesztő adatmennyiséget tudnak írni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54621) Matthewus válasza Krystal_s (#54619) üzenetére


Matthewus
őstag

Válts 64 bitesre, mert jobb a memóriakezelése. Nekem 100+ lapnál se lassul be a 64 bites verzióval, a disk cache ki van kapcsolva.

"Nem az a célom, hogy még több memóriát tudjon enni ész nélkül, hanem amikor már minden oldalt bezártam, akkor szabadítsa fel." - Nem fogja felszabadítani az összes memóriát, amit előtte használt, és amit felszabadít, azt sem egyből fogja.

(#54622) ubyegon2 válasza Kékes525 (#54620) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez igaz, mint ahogy az is, hogy azért a RAM jóval gyorsabb az SSD-nél. ;) Sokan elképednek ezen, de attól még durván igaz. Azt meg itt is olvasom, hogy a böngészésnél akár szempont is lehet a gyorsaság. :Y

(#54623) Kékes525 válasza ubyegon2 (#54622) üzenetére


Kékes525
félisten

Én RAM-ot használok. 16 GB van... ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54624) ubyegon2 válasza Kékes525 (#54623) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor már érdemes is! :D

Egyébként ez a bírjaazazssd sem kéne, hogy azt jelentse, hogy oda sem figyelünk rá, nem optimalizáljuk, etc. Külön már nem kell odafigyelni rá Linux alatt sem, mint régen, de én azért megpróbálom a meghajtót, a cpu-t, RAM-ot és a többi komponenst is arra használni, amiben a legjobb. A cache ugye meg a memória tesója nem a meghajtóé. ;]

(#54619) Krystal_s

HDD esetén főleg érdemes cache-t RAM-ba irányítani. A linkelt részben lévő leírás nem Linuxra van, hanem Firefoxra. :)

Bocsi, de ott túl sok minden van, elég csak innen elolvasnod pár sort az elejéről:

Firefox gyorsítása: gyorsítótár a RAM-ba

[ Szerkesztve ]

(#54625) Kékes525 válasza ubyegon2 (#54624) üzenetére


Kékes525
félisten

:K :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54626) old-dog válasza lufi7 (#54618) üzenetére


old-dog
aktív tag

Nálam ismeretlen hibára hivatkozva, nem tölthető a levél. Érdekes, hogy IE-vel simán ment. Minden más tökéletes az FF böngészőmben. Nem nagyon izgat, hiszen azt az oldalt nagyon ritkán használom.

(#54627) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mitől lehet az,hogy a firefox sokszor nem akarja betölteni a freemailt?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54628) Krystal_s válasza ubyegon2 (#54624) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, akkor ez a három beállítás szükséges?

- browser.cache.disk.enable értékét true-ról false-ra.
- browser.cache.memory.enable érték legyen true. (alapon is ezen van)
- Létrehozni a browser.cache.memory.capacity-t, értéke -1 legyen.

Matthewus: A disk cache nálad is a fent említett 3 módon van kikapcsolva?

Az úgy miért nem elég, ha a Beállítások - Speciális - Hálózat részen a Gyorsítótár korlátozás 0 MB-ra lenne állítva?

(#54629) ubyegon2 válasza Krystal_s (#54628) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ige, ez a 3 beállítás kell. Ha jó neked az automatikus kezelés, akkor jó a -1-es érték.

Ha nullára állítod, az azért nem jó, mert akkor nem cache-el elméletileg.

(#54630) joghurt válasza ubyegon2 (#54624) üzenetére


joghurt
addikt

Majd akkor állítom át az FF cache-elését RAM-ba, ha maga az FF nem zabálja fel az összes RAM-omat magától amúgy is. ;] (8 GB van a gépben.)

A tej élet, erő, egészség.

(#54631) Kékes525 válasza joghurt (#54630) üzenetére


Kékes525
félisten

Mit szoktál a Firefoxon kívül használni akkor, amikor böngészel?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54632) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

firefox quantum alatt szeretném azt elérni, hogy ha megnyitok egy új fület, akkor a home page jöjjön be egyből.
erre tud valaki megoldást? google eddig nem volt a barátom. :)

(#54633) Matthewus válasza huberpe (#54632) üzenetére


Matthewus
őstag

(#54634) huberpe válasza Matthewus (#54633) üzenetére


huberpe
aktív tag

köszi! próbáltam megoldani about:config-ban, de ezek szerint kiterjesztés kell hozzá...

(#54635) joghurt válasza Kékes525 (#54631) üzenetére


joghurt
addikt

A Firefox eszi meg a memóriát. Az OpenStreetMap editorát nagyon nem bírja. Valószínűleg az sincs a legtökéletesebben megírva, de a Chrome sokkal jobban bírja ugyanazt.

A tej élet, erő, egészség.

(#54636) Kékes525 válasza joghurt (#54635) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért kérdeztem, hogy mire van szükséged a memóriából a Firefoxon kívül akkor amikor böngészel, mert sokan csak úgy (és ez a telefon használatra is ugyanúgy igaz) nem szeretik azt, ha az alkalmazás sok memóriát foglal le. Ezt egyáltalán nem értem. Aki sok szabad memóriát akar, az vegyen magának és ne tegye be a PC-jébe és a telefonjába. Akkor biztosan szabad marad.
A memória azért van hogy használjuk. Másrészt az Androidnak nagyon fejlett a memória kezelése. Az ha szüksége van szabad memóriára felszabadítja a foglaltak egy részét. A legtöbb telefonban bőven van memória ehhez.
A PC-én a Windows már nem ilyen. De ott sem szoktunk böngészés közben más programokat rendszeresen használni ahhoz, hogy 4 GB memória ne lenne elég nekünk. Sok embernek még ennél is több memória van a gépében.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54637) joghurt válasza Kékes525 (#54636) üzenetére


joghurt
addikt

Ha egyetlen felhasználói program nekilát 5-6 GB-t lefoglalni a 8 GB fizikaiból, akkor ott már az operációs rendszernek sem marad elég, hogy pl. rendesen cache-elni tudjon.

Másrészt pedig ez nem egy internetkávéházas gép, tehát a napi munkához a böngészőn kívül más programoknak is futniuk kell. Ne akarjon már a FF több lenni az egyenlők között, és kisajátítani magának minden (számára szabadnak tűnő) memóriát - inkább írják meg rendesen a memóriakezelését, vagy legalább legyen opció a valamivel agresszívabb garbage collection bekapcsolására, továbbá a nem használt (akár már régesrég bezárt) lapok teljes kitakarítására a memóriából. Majd ha újra meg akarom nézni, megvárom azt az 1-2 másodpercet, amíg betöltődik.

Megjegyzem, a Microsofttól a Visual Studio supportosa épp hozzád hasonló hozzáállással nem értette, hogy mi a baj azzal, hogy 60+ processzt futtatnak lényegében egy szövegszerkesztőhöz, összesen gigabyte-nyi memóriafoglalással.
Nyugodtan lemérkőzhetitek egymással, melyikőtöknek "jár" több memória, az erőforrásokkal való ésszerű bánás helyett. Az összes, hasonló filozófiájú programkészítővel egy arénában.

A tej élet, erő, egészség.

(#54638) EmptyParadox válasza joghurt (#54637) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

akkor ott már az operációs rendszernek sem marad elég, hogy pl. rendesen cache-elni tudjon.

Előfordult már, hogy ilyen problémába futottál a korábban említett dolgok miatt?

[ Szerkesztve ]

(#54639) weiss válasza Kékes525 (#54636) üzenetére


weiss
addikt

Nekem van 16 GB a gépben meg egy core-i7, de ha a FFX elkezd 1,5-2 GB-ot kajálni, akkor biza belassul :((

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#54640) Matthewus válasza weiss (#54639) üzenetére


Matthewus
őstag

A legfrissebb 64 bites verziót használod? A lassulás miben mutatkozik meg: oldalbetöltés, lapváltás, görgetés?

(#54641) weiss válasza Matthewus (#54640) üzenetére


weiss
addikt

Nem, mert arról megvan a véleményem. Igen, lapváltás lassú, görgetés lassabban indul.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#54642) Matthewus válasza weiss (#54641) üzenetére


Matthewus
őstag

Nekem a legújabb 64 bitessel 3GB memóriahasználatnál sem lassul. Mi a bajod a legújabbal?

(#54643) weiss válasza Matthewus (#54642) üzenetére


weiss
addikt

Nem mennek rajta rendesen a kedvenc kiegészítőim.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#54644) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ezt a memória dolog túl van lihegve, tegyük fel van 8GB memóriád és indítasz egy játékot aminek az ajánlott konfigurációjához az van írva, hogy 16GB, attól még a windows nem fog összeomlani.

(#54645) Krystal_s válasza ubyegon2 (#54629) üzenetére


Krystal_s
addikt

Próbálgatom még, de úgy tűnik jelenleg elég az automatikus kezelés.
Ebben az esetben is szükséges létrehozni a browser.cache.memory.capacity-t? :U

Ránéztem egy sok képes Insta oldalra. Sima görgetés közben már 3GB felett volt a gyorsítótárazott memória és 1,5 GB a mem. használat, de amint bezártam a lapot visszament normál állapotra. A böngészőnek pont így kellene alapbeállításokkal viselkednie. Nem értem, ha HDD-re kell gy.táraznia, akkor miért nem képes felszabadítani.... :F

(#54646) ubyegon2 válasza Krystal_s (#54645) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

browser.cache.memory.capacity értéket létre kell hoznod persze, máskülönben hol adod meg a rendszer által e célra használt/elkülönített méreteket? a -1-et is csak itt tudod paraméterezni a rendszerbe.
Vannak még más módszereke is, ramdisk, tmpfs, etc., de ez a platformfüggetlen módszer a legegyszerűbb.
szerintem

Nem értem, ha HDD-re kell gy.táraznia, akkor miért nem képes felszabadítani.... :F

Biztosan meg van ennek is a magyarázata, gyanítom hogy a RAM és a HDD közötti nagyságrendi sebesség különbség is közrejátszhat.

Az a 3GB gyorsítótár méret nem piskóta amúgy! :Y Nekem az egész /home partícióm elvolt sokáig 400MB cache-el. (ez persze nem pont ugyanaz, mint amit a FF használ) Igaz ez más rendszer, itt kicsit jobb a memória kezelése, mint a Wineknél.

ha megnézed, itt a rendszer alapból használ jó pár tmpfs-t:

ubyegon@mintcinnamon-18 ~ $ df -h
Fájlrendszer Méret Fogl. Szab. Fo.% Csatol. pont
udev 7,5G 0 7,5G 0% /dev
tmpfs 1,5G 9,3M 1,5G 1% /run
/dev/sda1 18G 7,0G 9,8G 42% /
tmpfs 7,5G 69M 7,4G 1% /dev/shm
tmpfs 5,0M 4,0K 5,0M 1% /run/lock
tmpfs 7,5G 0 7,5G 0% /sys/fs/cgroup
/dev/sdb8 233G 126G 96G 57% /media/ubyegon/TT
/dev/sdb6 107G 28G 73G 28% /media/ubyegon/Data
cgmfs 100K 0 100K 0% /run/cgmanager/fs
/dev/sdb10 20G 1,3G 18G 7% /media/ubyegon/PCX
/dev/sdb7 473G 327G 123G 73% /media/ubyegon/TORRENTEK
tmpfs 1,5G 48K 1,5G 1% /run/user/1000

****************************************************************
A tmpfs egy ideiglenes fájlrendszer, mely a memóriában és/vagy a cserehelyen található, attól függően, hogy mennyire töltjük meg. Ha könyvtárakat csatolunk tmpfs fájlrendszerként, azzal jelentősen meggyorsul tartalmuk és állományaik elérési ideje; illetve ez biztossá teszi, hogy tartalmuk újraindításkor kiürüljön.

[ Szerkesztve ]

(#54647) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Firefox Synckel van egy kis problémám.
Édesapám nem találta a bejelentkezési adatait egy weblaphoz. Gondoltam egyszerűbb belépnem az accjába távolról, mint elmagyarázni neki hol mit keressen, ezért beléptem a Sync accountjába a saját gépemről. Rossz ötlet volt.
Behúzta az összes adatomat az ő fiókjába majd rögtön az összes cuccom meg is jelent a gépén. Ráadásként az én gépemen ugyanúgy látom most az összes előzményét stb. stb.
Visszacsinálni gondolom nem lehet.

Tudtok rá valami gyors megoldást, hogy hogy lehetne eltávolítani a hozzáadott tartalmat az accountról?

[ Szerkesztve ]

(#54648) Matthewus válasza woolwich (#54647) üzenetére


Matthewus
őstag

A Firefox automatikusan készít mentést a könyvjelzőkről, a profilmappában a bookmarkbackups mappában találhatóak.
Szerintem csináld ezt:
- csinálj egy másolatot mindkét profilmappáról, ez fontos!
- nullázd a sync tartalmát
- töröld az összes könyvjelzőt, majd állítsd vissza a backup fájlból

Én így csinálnám, de várd meg amíg más is válaszol.

(#54649) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem tudom,valaki használ internet download managert?Eddig tökéletesen működött,most egy órája meg ezt csinálja létöltésnél,pl youtubon vagy máshol rá kattintok és ez jön ki.Lehet köze a böngészőhöz?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#54650) C. s. válasza Pityu. (#54649) üzenetére


C. s.
addikt

Azt sajnos nem ismerem, de ha gyors megoldást keresel az éjszaka közepén, ajánlom a JDownloader 2-t. A linken lévő leíráshoz még annyit, hogy az ablakába át is húzhatod a linket a böngészőből, ha úgy kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.