Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53401) SchumiBácsi válasza Kékes525 (#53354) üzenetére

Ej mint ha tegnap lett volna pedig még a múlt században olvastam egy kb. 20éves számtech tankönyvben hogy "minél több memóriád van annál több adat dolgozható fel egyszerre felvetés téves, mert a feldolgozható adatok mennyiségét maga a feldolgozó program is befolyásolja" - magyarul hiába hizlalja magát a FireFox akár 4GB-ig, ha már 2GB felett kezd meghalni... olyankor szoktam pik-pakk bezárni majd újraindítást követően az előző munkamenet helyreállításával folytatni a dolgokat.

Miután minden teljesen helyreállt az addigi memóriahasználat feleződik. Ezt megoldhatná bezárás nélkül is... valószínűleg azért csinál a frissítés óta másképp és kergetőzik ma már hét tűzróka, mert az előző megoldás tökéletesen működött...

Nálam és valamennyi usernél induláskor biztosan megesik hogy elég sok helyre kell belépkedni - párhuzamosítás végett ezt több fülön végzem egyszerre, különben jóval tovább tartana végigcsinálni. A végére két fülön megmarad a ph! (természetesen :D), és a FaceBook. Valamiért azonban a memória használat nem akar az említett bezárás nélkül visszaállni egy mérsékeltebb szintre.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#53402) csako válasza Kékes525 (#53397) üzenetére


csako
veterán

Bizonyos addonok adatait képes szinkronizálni pl. adblock plus szűrőit vagy a greasemonkey szkriptjeit.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53403) kerobi


kerobi
senior tag

A superstart volt a legjobb kezdőoldal add-on erre nem támogatja a quantum. A speed dial nevezetű 15 megás szörnyet viszont igen. Gratulálok! Ráadásul a beépitett speed dialja csak 10 ikont tud max... :W

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#53404) Kam1kaze válasza Matthewus (#53392) üzenetére


Kam1kaze
tag

Így volt beállítva, most átettem erre, mindegyik megoldásnál változatlan a helyzet. Nem privátban böngészek. Erre gondoltál egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#53405) Bobbacsi válasza kerobi (#53403) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nekem is az volt a kedvencem.
Most ezt használom helyette :[link]
Igaz egy kattintással több ,mert nem automatice indul de amig nem lesz jobb addig megfelel
[kép]

(#53406) Kékes525 válasza csako (#53402) üzenetére


Kékes525
félisten

:K + vannak addonok, amiknek saját felhőjük van pl.: uBlock Origin.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53407) Syl válasza kerobi (#53403) üzenetére


Syl
nagyúr

>....erre nem támogatja a quantum.

Kicsit fordítva ülsz a lovon ;) Nem a Quantum támogat/nemtámogat bővítményeket, hanem a bővítmény készítője megírja rendesen az új API szerint vagy sem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53408) Matthewus válasza Kam1kaze (#53404) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem, hanem a felette lévőre, de ha nem privát módban böngészel, akkor mindegy. Másik profillal próbáltad?

(#53406) Kékes525: Nincs saját felhője, az is a Sync-ket használja.

(#53409) Kam1kaze válasza Matthewus (#53408) üzenetére


Kam1kaze
tag

Nem, mert friss Win10 telepítés után raktam fel és ezért gondoltam az nem oldja meg. Most létrehoztam egy másik profilt és végre minden hiba megoldódott :)) (a "g" betű aljának eltűnését nem tudom, mert nem emlékszem melyik oldalon volt rossz).

Leszedem Revo Uninstaller-el teljesen és újrarakom, biztos, ami biztos.

Köszönöm! :)

A követés elleni védelem egyébként jó így (alsó/felső beállításnál is)?

[ Szerkesztve ]

(#53410) Predator2


Predator2
addikt

Helló

NoSquint Plus-ra tudnátok valami alternatívát ajánlani? A frissítés óta nem működik rendesen. Ha visszarakom a régebbi verziót azt meg nem engedi rendesen használni, a szöveget nem nagyítja meg csak a a teljes oldalt.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#53411) SteadyMan


SteadyMan
aktív tag

A Firefox Quantum 57.0 frissítéssel - mint ahogy jelezték is - nem működnek bizonyos régi kiegészítők.
Nagyon kedveltem a ZoomMouse egérrel vezérelhető nagyítót, ami most kuka. Keresgettem már mást, de nem találtam olyat, ami hasonló egyszerűséggel, egy kattintással ránagyít az aktuális oldalra.
Valakinek ötlete a helyettesítésére?
(Ok, ott a beépített zoom, vágom, de az annyira béna... meg sokszor használom billentyűzet nélkül, csak egérrel a gépet HDMI-n keresztül TV-n a másik szobából és hiányzik ez a hasznos kis kiegészítő.) :(

(#53412) Kékes525 válasza Matthewus (#53408) üzenetére


Kékes525
félisten

Hoppá, ezt nem tudtam.

(#53410) Predator2

Csak a nagyító funkciójára ez tökéletes: Zoom Page WE
Amúgy van remény, hogy egyszer jól megfogja írni, mert a Chrome alatti az tökéletes. Azt hiszem a Mozilla még nem építette be a Firefoxba az ehhez szükséges összes API-t.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53413) m165le3


m165le3
csendes tag

Az userChrome.css file-nak az Ubuntuban hol kell lennie?

(#53414) Kékes525 válasza m165le3 (#53413) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezeken elindulhatsz: [link], [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53415) Kernel válasza SteadyMan (#53411) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak nemrég vettem észre, hogy a Firefox tud ilyet is (56.0.2):

Jó egyébként ez a Startmenü-féleség, lehet cserélni az ikonjait is, igény szerint. A Quantumot már levettem, arra nem emlékszem, hogyan néz ki ez a része.

Nagyítás egyéb dolgairól írtam itt korábban:

https://prohardver.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_53189-53189.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53416) MrChris


MrChris
nagyúr

Van valami jó startoldal kiegészítő aminek elég sok gombja van és nem egy sunyi trójaiszerű, mint a speed dial fvd és társai? Ez az alap 12db elég sovány.

[ Szerkesztve ]

(#53417) Kékes525 válasza MrChris (#53416) üzenetére


Kékes525
félisten

"nem egy sunyi trójaiszerű, mint a speed dial fvd és társai?" :U

Megfelelő konfigurálással az egy tökéletes program: [kép], [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53418) ubyegon2 válasza Mtbsrác (#53340) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sorry, most tudtam benézni...ha még nem oldottad meg, az egyik módszer:

synaptic-ban rákeresel a Firefox-re és a Csomag menüpontban kipipálod a Zárolás-t:

Ha minden OK,. így kell kinéznie:

&& Aweriot

Ha véletlenül ráfrissült volna, ugyanabban a menüpontban vissza lehet fejleszteni a Verzió kényszerítésével, persze csak a tárolókban fellelhető verziókra:

Erre nincs valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#53419) Daszkalosz19 válasza makoss (#53325) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Szia!
Ennek a tabnak mi a neve? Tetszik :)

(#53420) MrChris válasza Kékes525 (#53417) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az imént telepítettem. Zavart hogy szinte mindenhez teljes hozzáférést kért, módosíthatja a könyvjelzőim (miért?), minden adatomhoz hozzáférhet a webhelyeken (miért?)... valahogy működés közben, webhely megnyitáskor olyan furcsa, hogy először a saját valamiével foglalkozik. Keresőjét nem tudtam változtatni. Aztán lehet, hogy ezekre van gyógyír :F

(#53421) m165le3 válasza Kékes525 (#53414) üzenetére


m165le3
csendes tag

köszi szépen! Sikerült.

(#53422) madmaxxx válasza #20749568 (#53297) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Köszönöm, egyenlőre még hozzá kell szoknom. :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#53423) SteadyMan válasza Kernel (#53415) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Igen, ez a beépített zoom megvan az 57.0-ban is, ki is lehet tenni az eszköztárba, most kényszerből azt használom, de megnézem azt a Gesturefly adds on-t is. Köszi.

(#53424) SteadyMan válasza Kékes525 (#53412) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Már rátaláltam erre a Zoom Page We kiegészítőre, amikor keresgettem, de ez nem minden oldalt nagyít fel sajnos, - nem jöttem rá mitől függ - ráadásul pont sok olyat sem, amit használnék.
Azért köszi a tippet.

(#53425) Kam1kaze válasza Kam1kaze (#53409) üzenetére


Kam1kaze
tag

Leszedtem, majd újraraktam tisztán az 57.0-át, minden rendbe ment egy ideig. Most, hogy hirdetést akartam felrakni, megint nem sikerült megnyitni pár lenyíló szövegdobozt és utána megnéztem a többi előző hibát, mindegyik előjött ismét.

Letiltottam az összes kiegészítőt (csak 5db van), majd egyesével visszakapcsoltam és meg lett a hiba forrása. A Free Download Manager extension 3.0.3 okozta ezeket. Azért kapcsoltam be, mert a FlashGot Mass Downloader nem támogatott a Firefox 57.0-ban.

Esetleg másnak is lenne ilyen problémája, akkor ez a megoldás egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#53426) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
Miért dobálja minden egyes gép indításkor a mozilla ezt az ablakot?Egy kis idő után megjavul,normálisan adja a keresőt.

(#53427) Polgesz válasza SteadyMan (#53424) üzenetére


Polgesz
tag

Nekem így van beállítva. A Default Levels 120 %-ra, és minden oldalt ekkorára nagyít.

[ Szerkesztve ]

(#53428) Kékes525


Kékes525
félisten

A http linkjeim nem működnek (56.0.2). Eddig átkapcsolt https-re de most nem. Pedig nem volt addon frissítés. Manuálisan átkel írnom az összest https-re. Van erre más megoldás? A HTTPS Everywhere fent van.

Megoldódott, a cache-t töröltem újraindítottam és most jó.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53429) Mr.RiK


Mr.RiK
csendes tag

Sziasztok!
Mióta ez az új firefox van (Firefox Quantum) azóta a kezdőlap betöltése sokkal több ideig tart, ez mitől lehet? Valamint az oldalak betöltése se tűnik nekem gyorsabbnak, kb. ugyan olyan, pedig azt olvastam, hogy állítólag sokkal gyorsabbnak kell lennie a Firefox Quantumnak.
Próbáltam visszarakni a Firefox 56-ot, már vagy 3x visszaraktam, de automatikusan frissíti később a firefox magát erre a firefox quantumra. Hiába állítottam be, hogy a telepítés jóváhagyással történik.

(#53430) Pityu. válasza Mr.RiK (#53429) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De akkor miért nem azt állítod be,hogy ne frissítsen semmilyen módon se magyarán frissítés tiltás.Én nem érzem lassúnak a dolgokat 57 es alatt az 56 al sokat nyűglődtem.Mondjuk én béta csatornán vagyok,nem a final 57 van fent nekem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53431) milu


milu
aktív tag

Az új Firefoxban (57. ver) keresem:

Hogy lehet a kívánt weboldal linkjét, vagy a weboldalt egy kattintással elküldeni valakinek, az alapértelmezett levelezővel (nekem a Thunderbird az alapértelmezett levelezőm)? Valamilyen kiegészítő, ami működik is, van erre a kérésre?

Hogy lehet egy általam kiválasztott weboldalt kinyomtatni (jól használom másik böngésző esetében a Print Friendly § PDF megoldását)?

(#53432) Symbio


Symbio
senior tag

Nálam tényleg gyorsabb lett az 57-es és probléma mentes (4-5 napja használom). Nem sok kiegészítőt használtam előtte (LastPass, AdBockPlus, Image zoom, TabMixPlus), ezok közül csak a Tab Mix Plus hiányzik, de néhány funkcióját megoldottam másként (könyvjelzők, keresési eredmények új lapon nyíljon meg). A Last Pass szerencsére az utolsó pillanatban elkészült, az érzékenyen érintett volna.
A kinézete olyan, amilyen, szokni kell, ebbe azért nem halok bele.

(#53433) Symbio válasza milu (#53431) üzenetére


Symbio
senior tag

Csak kettő kattintásost tudok: Send to Mail

(#53434) Kékes525


Kékes525
félisten

Vajon miért nem tudok bejelentkezni a google.drive-ba? Pedig be vagyok, látható.Letíltott kiegészítőkkel is ez jön. Chrome-ba és másik profile-ban simán megy. Ugyanezek az addonok vannak ott is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53435) EmptyParadox válasza Kékes525 (#53434) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Google-ös cookie-k törlése, és újra belépés talán?

(#53436) milu válasza Symbio (#53433) üzenetére


milu
aktív tag

Köszi a gyors válaszodat, sajnos 404-es hibakóddal jön az oldal....:-(

(#53437) Kékes525 válasza EmptyParadox (#53435) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden cookie-t töröltem. Újra kérte a bejelétkezésemet, beléptem és kezdődött elölről. Ugyanaz a hiba.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53438) SteadyMan válasza milu (#53431) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

A testreszabásban van egy kis levél icon, "Az oldalra mutató hivatkozás küldése e-mailben" nevű, azt ki tudod húzni felülre az eszköztáradba és akkor csak egy kattintásra behozza a default leveleződet. :K

(#53439) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
Keresem azt a kiegészítőt amelyikkel a lapok(akárhány is van megnyitva)mind látszanak felül nem úsznak ki oldalra. Be lehet állítani hány lap látszódjon. Régen használtam de elfelejtettem a nevét.
Köszi

(#53440) Symbio válasza milu (#53436) üzenetére


Symbio
senior tag

http://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/send-to-mail/

De esetleg ha rákeresnél a Firefox Add ons-ban a Sent to mail kifejezésre ... :P

(#53441) SteadyMan válasza Polgesz (#53427) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Köszi, de akárhogy állítgatom, sajnos nem oldja meg azt a problémát ez a Zoom Page WE, hogy kb. a behívott oldalak 40%-át nem nagyítja nálam egyáltalán. Többek között ezt a Mobilaréna.hu oldalt sem. :((

[ Szerkesztve ]

(#53442) Symbio


Symbio
senior tag

Segítséget kérnék: valamikor az elmúlt 3 napban valaki leírta az about:config-ban a könyvjelző új tabban nyíljon meg sort (browser.bookmarks.... valami). Az istennek nem találom, se a h.sz-t, se a configban a sort ... :O
Tudja valaki? :R

szerk: megtaláltam :DD

ha valakinek kellene: browser.tabs.loadBookmarksInTabs true

[ Szerkesztve ]

(#53443) Matthewus válasza Symbio (#53442) üzenetére


Matthewus
őstag

browser.tabs.loadBookmarksInTabs

(#53444) Symbio válasza Matthewus (#53443) üzenetére


Symbio
senior tag

Köszi , éppen rátaláltam én is :C

(#53445) gerrog


gerrog
aktív tag

hali
komplett témákat keresnék firefoxhoz, ami a gombokat is változtatja, de csak inkompatibiliseket találok
(megtaláltam a weboldalt, de egyik sem jó)
azért mert ez a quantum még nagyon új?

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#53446) Kékes525


Kékes525
félisten

Van olyan addon ami a Firefox szinkronizálást, visszaállítást kezelhetőbbé, szabályozhatóbbá teszi? Amivel eldönthetem, hogy mikor mit mentsen és mikor mit állítson vissza.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53447) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A FireGestures helyett keresek olyan kiegészítőt, amivel egér gesztusokat tudok beállítani, de valamiért egyik sem akar működni. Ti használtok ilyet?

(#53448) netpeti98 válasza huan (#53447) üzenetére


netpeti98
addikt

FoxyGestures megy nálam. Hol próbálod? A Mozilla weboldalain és az about: kezdetű oldalakon nem lehetnek aktívak a kiegészítők. Milyen operációs rendszert használsz?

(#53449) huan válasza netpeti98 (#53448) üzenetére


huan
őstag

Igazad van! A kiegészítők oldalán próbálgattam :)
:R Köszönöm!

(#53450) Kékes525


Kékes525
félisten

A Zoom page WE-vel az a legnagyobb bajom, hogy csúnyán nagyít. A sortávolságokat nem növeli a betűméret növelésekkor. Így nagyon zsúfolt lesz a lap.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.