Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53851) Kékes525 válasza ArthurShelby (#53849) üzenetére


Kékes525
félisten

A reklámblokkolók érzékelését is lehet blokkolni az uBlock Originnel. Két szűrőlista is van benne erre a célra. (Adblock Warning Removal List​​​​​ és az AAK-Cont Filter For uBlock Origin​, ami scripttel használható). A linkeket megtalálod ha itt vagy a Google-on rákeresel.

(#53850) nahaggyámár

Olvastam. Csak kihangsúlyoztam az esetleges félreértések elkerülése érdekében.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53852) Matthewus válasza Kékes525 (#53848) üzenetére


Matthewus
őstag

SafeBrowse már nem elérhető a Chrome store-ból, a Firefoxhoz meg nem is volt.

(#53850) nahaggyámár: Egy Chrome add-onról a Chrome topikba írj.

[ Szerkesztve ]

(#53853) Kékes525 válasza Matthewus (#53852) üzenetére


Kékes525
félisten

:R Bocs, egy nagyon hasonló nevűvel tévesztettem össze:

SafeBrowser 1.4.1 - Firefoxhoz

SafeBrowser - Chrome-hoz

Elég nagy a névhasonlóság.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53854) #73749248 válasza Matthewus (#53852) üzenetére


#73749248
törölt tag

Utoljára ...

Onnan indult, hogy megjelent egy vadonatúj, szinte spam módon reklámozott kiegészítő az új firefox-hoz.
Gyanúsnak tűnt, mert amint említettem, a chrome-hoz volt egy problémás kiegészítő, amit azóta töröltek.
Felmerült bennem, hogy a quantumhoz, a noscript értékelések közt ajánlott helyettesítő nem azonos-e a chrome repoból törölttel.
De a jelek szerint mindeddig senki sem hallott erről.

(#53855) Matthewus válasza #73749248 (#53854) üzenetére


Matthewus
őstag

Az mitől spam, hogy egy funkcióban hasonló, leellenőrizhető (gyors Google kereséssel) kiterjesztést ajánlanak egy másik helyett? A SafeBrowse (ami nem is volt elérhető a Firefoxhoz) még véletlenül se azt csinálta, amit a ScriptSafe, a két név pedig eléggé különbözik.

[ Szerkesztve ]

(#53856) #73749248 válasza Matthewus (#53855) üzenetére


#73749248
törölt tag

Két ilyen ajánlat, eltérő userrel, kb. egy óra eltéréssel, nagyjából egyforma szöveggel, miközben maga az addon frissen került fel a mozilla gyűjteményébe, mindössze hét értékeléssel rendelkezik, az ha nem is spam, de arra emlékeztet. Az egyiket azóta le is szedték, ha jól láttam.
Bocs, spam témában kicsit túlérzékeny vagyok. ;)

(#53857) ArthurShelby válasza Kékes525 (#53851) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A másikra van ötleted?

Egyébként az "AAK-Cont Filter For uBlock Origin​, ami scripttel használható"-t nem találtam, de biztos én vagyok béna. Sajnos még mindig nem oldódott meg a problémám :(
Az "Adblock Warning Removal List"-et kikipáltam.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53858) Kékes525 válasza ArthurShelby (#53857) üzenetére


Kékes525
félisten

[link], [link]

A pocket ikonnál egérrel ráállsz és jobb egérgomb, majd eltávolítás a címsorból.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53859) Matthewus


Matthewus
őstag

Decemberi kiemelt kiterjesztések
Van benne speed dial, Google fordító is.

(#53860) Cs1csó válasza Kékes525 (#53858) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi erre ránézek én is. :R

(#53861) Hanzsi


Hanzsi
tag

Szasztok!

Vahhh, leszállt a lila köd! Hogyan lehet újra működésre bírni a letiltott örökölt bővítményeket?
about:config, legacy izé true-ra téve... de marad letiltva.

Egyébként meg kegyetlen mérges vagyok a Mozillásokra, ezt így nem szabadna. Ha egyszer beállítom a böngészőt, hogy ne frissítsen, akkor mért frissít szó nélkül?

Röviden: Nem fontos gépen frissül a Firefox Quantumra, kilövi a TabGroups bővítményt. Okés, túlélem, de a fontos gépen amíg nincs megoldás, meg nem engedem a frissítést, mert több csoportban vannak fontos fülek megnyitva, azok ne vesszenek el. Hát ma reggel nem felfrissül ez a rohadék, és lenyeli a csoportjaimat a fontos fülekkel. Beállításokban továbbra is tiltva van a böngésző frissítése. EZT ÍGY HOGY???? Az elveszett csoportokat kéne sürgősen visszahozni valahogy.

Tanácsot, segítséget elfogadok, köszönettel!

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

(#53862) Matthewus válasza Hanzsi (#53861) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha kellenek a régi bővítmények, akkor ESR vagy az 56-os verzió. Van olyan, aki használja itt letiltott frissítéssel a Firefoxot, majd ők válaszolnak, hogy hogyan állították be.

(#53863) Faterkam


Faterkam
addikt

A legújabb 64bites Firefox az élő Streamet nem játssza le a Youtube-on :( Más videó gond nélkül megy. Később ezt is vissza tudom nézni. Letiltott kiegekkel, tiszta profillal ugyan ilyen :(

Laptopon ugyanez a Róka simán viszi.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#53864) Ajándékok válasza Hanzsi (#53861) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Hasonló gondot írtam 3 napja. Senki?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#53865) EmptyParadox válasza Faterkam (#53863) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Próbáld meg az about:config-ban media.webm.enabled-et false-ra állítani.

[ Szerkesztve ]

(#53866) Faterkam válasza EmptyParadox (#53865) üzenetére


Faterkam
addikt

Kössssziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! :R :R :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#53867) Kékes525 válasza Hanzsi (#53861) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#53864) Ajándékok

Ha így állítod, ezt kapod:

Ha tuti biztosra akarsz menni, akkor tiltsd le még a szervizét is. Én nem tettem meg, anélkül is OK, ha nem nyomod meg manuálisan.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53868) Matthewus válasza Faterkam (#53863) üzenetére


Matthewus
őstag

Ismert hiba, a YouTube szúrt el valamit állítólag.

(#53869) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Engedélyeztem about:configban a hagyományos kiegészítőket, a Menu Wizardot viszont mégsem tudom engedélyezni. Van erre valami megoldás? :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#53870) Kékes525 válasza Bjørgersson (#53869) üzenetére


Kékes525
félisten

A hagyományos addonokat csak az 56-osban vagy az ESR-ben tudod használni. Esetleg az 58.0b1 még ez a beállítás müködik. Valaki itt a fórumon úgy használja (talán: csako). Az 58.0b1-be nálam is működtek az addonok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53871) Bjørgersson válasza Kékes525 (#53870) üzenetére


Bjørgersson
félisten

De nem pont ez lenne ennek a beállításnak a lényege, hogy az 57-essel is lehessen használni a hagyományos kiegészítőket?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#53872) Kékes525 válasza Bjørgersson (#53871) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, de sajnos nem megy, próbáltam. Valószínűleg kiszedték belőle a hagyományosok működéséhez szükséges API-kat. Másrészt ha működnének, akkor agyonvágnák azt az okot, amiért áttértek az új addonokra. Magyarul a biztonságnak adnának egy pofont.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53873) Bjørgersson válasza Kékes525 (#53872) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor legalább a Menu Wizardot frissíthetnék végre, mert már rendesen felbasz agyilag, hogy mindig visszalépek az oldal frissítése helyett. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#53874) Matthewus válasza Bjørgersson (#53873) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem fogják, mert nem lehet. CSS módosítással talán lehet módosítani a jobb klikkes menüt.

(#53875) #73749248 válasza Bjørgersson (#53871) üzenetére


#73749248
törölt tag

Nem saját tapasztalat, valamelyik fórumon olvastam róla, hogy ez a funkció csak a béta verzióban él vagy élt.
Az 57-es bétájában még működött, most azt hiszem, 58-as béta van, azzal nem tudom, mi a helyzet.
De mondom, nekem nem volt ezzel dolgom, csak a romló memóriámra támaszkodva írom.

(#53876) Kékes525 válasza Bjørgersson (#53873) üzenetére


Kékes525
félisten

Ahogy olvasom, lehet hogy nem is lesz, mert nem tartják valószínűsíthetőnek a hozzávaló API-k bekerülését Alternatives to addons not compatible with Quantom? User Help for Mozilla Firefox , Now that Menu Wizard is dead: How do I hide and sort the context menu entries?.

"Use userChrome.css to hide unwanted menu items. Use the built-in Browser Toolbox to find out which CSS selectors to use. I'm pretty sure webextensions won't ever be allowed to modify the UI like Menu Wizard and others."

(#53874) Matthewus

Megelőztél. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53877) Bjørgersson válasza Matthewus (#53874) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én meg a CSS. :))

Kékes525 az elrejtés nem is érdekel annyira, inkább a gombok sorrendjét változtatnám meg. Tele tudnám most káromkodni a topikot. :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#53878) Kékes525 válasza Bjørgersson (#53877) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem kell félni a CSS-től. Alapszinten egyszerű a kezelése: Ha találsz egy megfelelő kódot azt egy egyszerű szövegszerkesztővel behelyezed a userChrome.css file-ba és kész. A userChrome.css pedig a profile könyvtár chrome alkönyvtárában van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53879) Hanzsi válasza Kékes525 (#53867) üzenetére


Hanzsi
tag

Nem nyomtam meg én semmit sem, reggel bekapcsoltam a gépet, rákattintottam a Firefox ikonra, és azzal fogadott hogy frissítések telepítése....
Akkor is, és a telepítés után is a bogyó abban a helyzetben volt és van, amit te is mutatsz. Mégis frissült...

Ez így egy raklap salakanyag. Legalább kérdezne rá, vagy ajánlaná fel....

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

(#53880) Kékes525 válasza Hanzsi (#53879) üzenetére


Kékes525
félisten

Tedd fel a régit, a mostanira. Nem kell uninstallálni! Semmi sem fog változni, ha eddig nem változtattál semmit és kapcsold ki a szervizt is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53881) csako válasza Kékes525 (#53870) üzenetére


csako
veterán

Igen, én voltam az, aki úgy használta, mert 58.0b1 fölött a tárgyalt menu wizard használata mellett nem működik a context menü, nem jön elő jobb klikkre.
De a napokban nézegettem a következő "nagy dobást", a webrender-t Nightlyban és inkább kidobáltam a nem működő régi addonokat.. Megoldottam a nagyját máshogy (és megsirattam a számomra tökéletes messenger panelt :D), remélve, hogy lecsúszik az 59-es dev bétába.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53882) Hanzsi válasza Kékes525 (#53880) üzenetére


Hanzsi
tag

Hasonlót ügyködtem a "nem fontos gépen"! 56-os vissza, fontos gép Firefox profilja rá, és láss csodát.

Öööö, nem láttam csodát, mert már ott is tiltva van a TabGroup bővítmény... Az 56-os ban... :W

Komolyat csalódtam a Mozilla programozóiban....

De egy huszárvágással rányomtam újra az xpi-t és MŰKÖDÖTTT!!! Megvannak a fontos oldalak, most kimentem a címeket, mindent ami kell, és tőlem arra frissül amire akar, má' nem érdekel...

Köszönöm a segítséget mindenkinek! Ezt is túléltük! :DDD

''Aki kitart a saját hülyesége mellett, egy nap bölccsé válik''

(#53883) Ajándékok válasza Kékes525 (#53867) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Így volt, de ennek ellenére frissített.

A másik kérdésre nem tud(sz/tok) megoldást?

Régebben telepítettem valami anonimizáló kiegészítőt, ami kifelé más böngészőnek hazudta a Firefoxot.
Túl gyakran hazudta magát valamilyen nagyon réginek, amivel problémás volt a böngészés, ezért töröltem. De valószínűleg nem állította vissza Firefoxra, ezért most nem tudok új kiterjesztéseket telepíteni, mindenképpen Firefox letöltését követeli, pedig az van fent.
Uninstall nem volt (nem akarom elveszíteni, ami még megmaradt), de frissítés, újra telepítés volt. Nem segít.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#53884) EmptyParadox válasza Ajándékok (#53883) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Csak egy tipp, de privacy.resistFingerprinting mire van állítva?

(#53885) Kékes525 válasza Ajándékok (#53883) üzenetére


Kékes525
félisten

A szervizt is lekapcsoltad? Nálam kézire van állítva, lehet, hogy azért nem kellett nekem letiltanom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53886) Ajándékok válasza EmptyParadox (#53884) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

false

Kékes525: kézire van állítva ÉS le van tiltva a frissítés.

[ Szerkesztve ]

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#53887) EmptyParadox válasza Ajándékok (#53886) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ilyened van: general.useragent.override?

(#53888) csako válasza Bjørgersson (#53873) üzenetére


csako
veterán

Pont ezt állítottam a menu wizarddal én is :D
Mivel az egeren (Logi G502) van vissza-előre gomb, így a fórumos kolléga által ajánlott hasonló css megoldással szimplán kivettem áthelyezés helyett.

Viszont azon a linken van megoldás az áthelyezésre is :C (Köszi Kékes525!)
Így kerül legelőre a Frissítés gomb:

#context-reload { -moz-box-ordinal-group: 0 !important; }

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53889) #78693120 válasza Kékes525 (#53870) üzenetére


#78693120
törölt tag

58.0b9-ben (developer edition) is működnek még régi addonok.

(#53890) Ajándékok válasza EmptyParadox (#53887) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Van. A tartalma:
Mozilla/5.0 (X11; Linux i686) AppleWebKit/538.1 (KHTML, like Gecko) QupZilla/1.9.0 Safari/538.1

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#53891) Matthewus válasza Ajándékok (#53890) üzenetére


Matthewus
őstag

Nyomj rá egy jobb egér gomb, visszaállítást.

(#53892) Ajándékok válasza Matthewus (#53891) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Köszönöm, ez segített. Már lehet kiegészítőt telepíteni.

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#53893) Kékes525 válasza #78693120 (#53889) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nagyon érdekes. Ez azt jelenti, hogy a régi addonok futásához szükséges API-kat még nem vették ki belőle, csak a későbbi kiadásokban letiltják. Lehet, hogy a Legacy addonok ideglenes engedélyezése valami tesztelést szolgál? :F

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53894) #78693120 válasza Kékes525 (#53893) üzenetére


#78693120
törölt tag

Lehet, ki tudja.

Developer editiont azért nem ajánlom mindenkinek, mert a majdnem napi frissítés miatt fogtam már ki hibás verziót is, amitől diavetítésbe ment át a gépem.

(#53895) csako válasza Kékes525 (#53893) üzenetére


csako
veterán

serrin által írt működés néhány addonra igaz (nekem kettő egyszerű maradt végül), a többire inkább azt mondanám, hogy bugos :(
Amúgy szépen kerülnek kifele a legacy addonokhoz szükséges dolgok példa

(#53894) serrin: Előfordulhat, de én pl. az évek során egyszer sem találkoztam ilyennel. A rendes napi frissítések során volt egyszer régen, hogy 1-2 nappal korábbit kellett visszarakni és várni egy későbbi javított buildet, mert nem indult el... De most hogy a dev edition is már "csak" a béta ágat kapja, szerintem közel 0 veszélye van a használatának, de persze ki tudja, azért mégse stabilnak hívják... :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53896) Kékes525 válasza csako (#53895) üzenetére


Kékes525
félisten

"Amúgy szépen kerülnek kifele a legacy addonokhoz szükséges dolgok"

És az újabb APIK-k, amelyekkel több legacy addonok WebExtensions verziója (és a meglévők tudásának kibővítése, jobbá tétele) írható meg, milyen ütemben kerülnek befelé? Erről tudsz valamit?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53897) Matthewus válasza Kékes525 (#53896) üzenetére


Matthewus
őstag

(#53898) csako válasza Kékes525 (#53896) üzenetére


csako
veterán

Sajnos nem tudom :( de mondjuk pont te írtál róluk nemrég. Szerk: (#53897) Matthewus felettem megírta a rendes választ :D
A témázás pl. itt tart.
Amúgy meg látva, hogy pl. a paneleket teljesen elrontották azzal, hogy minden megnyitáskor újra kell tölteniük a tartalmukat (a messenger weboldal pedig a procim 40%-át is megeszi betöltéskor, még a ventik is felpörögnek, borzalmas...), tippelni sem merek mi lesz a többi funkcióval, ha bekerülnek.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53899) EmptyParadox válasza csako (#53898) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Mondjuk arról nem a mozilla tehet, hogy a facebook egy hányadékul megírt oldal. :D

(#53900) csako válasza EmptyParadox (#53899) üzenetére


csako
veterán

Nem, arról nem, csak arról, hogy "elrontottak" valamit, ami jó volt. Mármint nem tudom miért gondolták, hogy ennek így kell változnia. Itt nem írja bővebben.
Egyébként voltak/vannak panelek más weboldalakra is, WhatsApp-nál pl. újra is kell kapcsolódni emiatt (nem használom, szóval nem tudom mennyire lett macerás).

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.