Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) EmptyParadox válasza chungee (#53196) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Hú, furcsa. Nem tudom akkor. Lehet valami más beállítás/kiegészítő bezavar.
Sajnos más megoldásról nem tudok. :(

(#53202) Kékes525 válasza csako (#53195) üzenetére


Kékes525
félisten

Itt

Ja, látom, hogy megtaláltad, de jobb két link mint egy se. ;) Nem találom ebben sem. :(

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53203) csako válasza Kékes525 (#53202) üzenetére


csako
veterán

Mappák között a firefoxon kívülre került, ezért nem találtam én sem... szóval a te linkednél még egyet feljebb kell menni a pub-ba, majd pedig a devedition

Egyébként azért kellett, mert ezzel (58.0b1) szeretném még egy darabig kihúzni, amíg bármi megoldás lesz az újabbakkal teljesen elvesztett régi addonok pótlására.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53204) #40553216 válasza EmptyParadox (#53175) üzenetére


#40553216
törölt tag

OK, köszi.

(#53176) NeoPampalini
Megtettem, ő is megteszi. :DDD
Köszi.

(#53205) maxika2004


maxika2004
őstag

Segítsetek léci !:

frissült erre a förmedvény quantumra a gépem..

hát nem kicsit lett szarabb (remélem egyenlőre)
egy szaros frissitést nem lehet 1 kattintásra csinálni? ha igen hogy ?
a fekete alapon fehér irásos füleket meg lehet forditani? illetve alulra tenni a füleket ?
régin volt rá kiegészitő, most nem müxik !
Füleken kb 4 betüt látni, és jojozd ki mi lehet az..... nálam elég sok meg van nyitva...50-60 biztos.....

jó dolgokat még nem találtam benn szarabbat azt sokat !
még a fülek görgetését elszarhatták volna, és akkor irány a chrom!
akartam váltani, de ez miatt maradtam itt.... hát most meginogtam !

elöre is köszi a segitségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#53206) Rick4 válasza maxika2004 (#53205) üzenetére


Rick4
félisten

Segítek, olvass vissza, mielőtt hozzászólást írsz. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53207) Kékes525 válasza csako (#53203) üzenetére


Kékes525
félisten

Az 58.0b1 -en nálam nagyon sok oldal be se jött. Persze lehet, hogy a régi addonok kavartak be.
Nekem már csak arra kellene megoldás, hogy a nem látogatott és a meglátogatott linkeket egyértelműen elkülönítsem (a NoSquint Plusz ezt színnel oldotta meg, de az sajnos nagyon bugos). Ha ez meglesz, akkor váltok élesbe is,

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53208) EmptyParadox válasza Kékes525 (#53207) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ez a látogatott linkekre?
De így is csak színt tudsz állítani.

(#53209) csako válasza Kékes525 (#53207) üzenetére


csako
veterán

Egy szimpla Stylus-ban írt css-sel megoldható a színezés vagy bármi dekoráció.
Globálisan minden weboldalra alkalmazható vagy csak a kívántakra.
a:visited {color: #FFA500 !important;}
a:link {color: #000 !important;}

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53210) Kékes525 válasza EmptyParadox (#53208) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez első pillanatra android verzióra való, de kipróbálom, hátha megy PC-én is. Ez nem az ami a beállításokban is van, mert találtam ilyet a beállításaim között. Neked is köszi. :)

(#53209) csako: Van a Stylusból 57+-os? Mert ez [link] nem megy. Ja látom, hogy van béta. Működik! Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53211) maxika2004 válasza Rick4 (#53206) üzenetére


maxika2004
őstag

hát köszi, megtörtént, 150 nél tartok kb visszaolvasásilag, meg vérnyomásilag is meg kb 2 óránál....
1 kérdésre nagyjábol megvan de már idegességemben az se sikerül: :W :W :W

"
Ha a fülek (tab-ok) színe a gond, akkor az Eszköztárak menü Testreszabás pontjánál állítsd át a témát "Világos"-ra, "

ez hol a jó életbe van ?

[ Szerkesztve ]

(#53212) NeoPampalini válasza maxika2004 (#53211) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nézet menü. :) Vagy a tabok mellett jobb klikk, és Testreszabás, aztán alul lehet témát változtatni. :)

(#53213) bandiras2


bandiras2
senior tag

Ki lehet valahogy kényszeríteni a nem működő kiegészítők működését? Nekem tetszik a quantum, de amíg a [Session manager] nem megy rajta, maradok az előző verzión.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#53214) csako válasza bandiras2 (#53213) üzenetére


csako
veterán

A legtöbb amit tehetsz, hogy felrakod innen vagy a legelső 58-as bétát, vagy a legutolsó 57-es bétát (előtte tiltsd le az automatikus frissítést), majd pedig engedélyezed a hagyományos addonokat about:config-ban -> extensions.legacy.enabled;true
Ha ezek után sem működik, akkor semmiképp sem kompatibilis az új firefox verziókkal.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53215) bandiras2 válasza csako (#53214) üzenetére


bandiras2
senior tag

Köszönöm, ahogy hazaérek, megpróbálom.
Session manager nélkül nincs frissítés. épkézláb helyettesítés pedig nincsen rá még.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#53216) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Sziasztok.
Valaki tudna adni egy olyan userchrome.css fájlt ami full feketévé teszi a Firefoxot? :)
Mozilláék nem tudják mit jelent a sötét téma.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#53217) Fandango válasza bandiras2 (#53213) üzenetére


Fandango
veterán

Én ezt használom: Tab Session Manager addig amíg nincs a TabMixPlus-ból működőképes verzió.

[ Szerkesztve ]

(#53218) EmptyParadox válasza Wasp91 (#53216) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én ezt a kódot módosítgatom, egész jó alapnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#53219) bandiras2 válasza Fandango (#53217) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ha tudsz mutatni egy módszert amivel importálhatom az 500+ tabos munkamenetemet, akkor váltok szívesen én is.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#53220) Wasp91 válasza EmptyParadox (#53218) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Köszi! Tényleg jó. :)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#53221) csako válasza bandiras2 (#53219) üzenetére


csako
veterán

Találtam egy alternatívát, aminek a leírásában benne van az importálás lehetősége.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53222) Fandango válasza bandiras2 (#53219) üzenetére


Fandango
veterán

Te jó ég 500+ tabos munkafolyamat? :Y

Nem döglik meg tőle a böngésző, meg hogy lehet ezt átlátni, meg úgy egyébként mire jó ez?

(#53223) maxika2004 válasza NeoPampalini (#53212) üzenetére


maxika2004
őstag

:R :R :R :R :R :R

(#53224) nesa


nesa
veterán

Sziasztok!
Bajban vagyok frissült ez a szörnyeteg és nem igazan tetszik több száz oldal megvan nyitva (egy élet munkája) és eddig gyorsan át lehetett pörgetni 50-100 oldalt is most meg hiába pörgetem az egeret olyan mint a döglött ló ez így használhatatlan. a másik hogy ugyanitt az oldalak sötét kékek lettek és összefolynak, lehet ezek színén változtatni?

(#53225) bandiras2 válasza Fandango (#53222) üzenetére


bandiras2
senior tag

Ha megnézed a hozzászólásokat, én még amatőrnek számítok, vannak akik multiwindow 2000+ tabbal nyomják. [link]
Mire jó? Könyvjelzők helyett. Minden lap fülön van, és csak be kell tölteni ráklikkel, mert indítás után addig amíg rá nem nézek, nem tölti be a firefox.
Átlátni: Megszokás. Balról jobbra tematikusan csoportosítva: levelezők, youtube, daily webcomics, követett blogok olyan szolgáltatóknál ahova nem iratkozok fel, hobbi, követett fórumok, na meg varrószakkörös lányok minden mennyiségben. A gyakran használt cuccok a két végén gyűjtve, a ritkábbak meg középen összehajigálva. Ha a quantumot tényleg nem lehet úgy tekergetni mint az 56-ot, akkor felejtős, mert ezt pár sec alatt végpontig tekerem.
Lassulás: Betöltéskor gyors mint állat, aztán persze lassul, 4-5 óra után újraindítom. 8GB RAM, Alsókategóriás i3 egyenértékű phenom, de már megvan az új gép, csak vár az alkatrészeire hogy költözhessek.

<<csako>>

A BETA módszer nem működött, az 58 beta quantummal nem kompatibilis a session manager, visszaállítottam az 56-ot.
Most próbálkozok az importálással. Ha kész, beszámolok.

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#53226) EmptyParadox válasza bandiras2 (#53225) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Egy bug miatt nem lehetséges sajnos. Elvileg toolbar API implementálása után lehet majd használni.

Amit tudnék esetleg ajánlani: Tree Style Tab.
Oldalt Toolbarba rakja ki a tabokat, ráadásul fa szerkezetbe is tudja rendezni őket. Ebben tudnál scrollozni.
Főleg a widescreen monitoroknál egy csomó hely el van vesztegetve oldalt, így simán elfér.

Amúgy blog, webcomic, hírportál stb. tabok helyett egy RSS olvasó? Rögtön szól, ha jön új cikk, bejegyzés, és csak megnyitod, nem kell folyamatosan figyelgetni.
Nem akarok beleszólni, mert mindenkinek más szokásai vannak, csak hátha így egyszerűbb/átláthatóbb/gyorsabb lenne a böngészés, navigáció.
Bár gondolom ez áll már kézre, meg már megszoktad.

[ Szerkesztve ]

(#53227) Raymond válasza nesa (#53224) üzenetére


Raymond
félisten

"az oldalak sötét kékek lettek és összefolynak, lehet ezek színén változtatni?"

CTRL+SHIFT+A -> Themes -> Light

Aztan kb. olyan lesz mint elotte, legalabbis a szinek, a flat design marad.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53228) nesa válasza Raymond (#53227) üzenetére


nesa
veterán

Köszi így már latható számomra is, az oldalak közti görgetési sebességre is tudnál valamit?

(#53229) EmptyParadox válasza nesa (#53228) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Jah, igen, bocsi, az előző hozzászólásom eleje neked szólt akkor. :)
Tehát nem lehetséges egyelőre a görgetés. :(

(#53230) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Szerintem sokkal több memóriát foglal. Összeadtam a processeket, 3 GB. Ennyit sokkal több megnyitott lappal sem foglaltak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53231) Kékes525 válasza Dilikutya (#53230) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezért is gyorsabb, mert több adatot tart a memóriában. A memória azért van, hogy használatban legyen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53232) jbl


jbl
aktív tag

Nekem sokkal gyorsabb mindenbe, én örülök neki.

(#53233) #65675776


#65675776
törölt tag

Vissza lehet állítani a keresőnél, hogy előre kiválaszthassam egy legördülőmenüből, hogy melyik engine-t akarom használni? Ez a mostani megoldás fájdalmasan rossz, és természetesen a frissítéskor erre állította át.

Nem akarok addont telepíteni erre.

(#53234) Dilikutya válasza Kékes525 (#53231) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én pont lassabbnak érzem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53235) Kékes525 válasza #65675776 (#53233) üzenetére


Kékes525
félisten

A kíván keresőnél jobb egér gomb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53236) Kékes525 válasza Dilikutya (#53234) üzenetére


Kékes525
félisten

Mérd le, legalább 20%-al gyorsabb: Speedometer

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53237) #65675776 válasza Kékes525 (#53235) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez még pótcselekvésnek is rossz megoldás. Eleve szeretném látni mindenféle egyéb bohóckodás nélkül, hogy melyik az aktuálisan beállított alapértelmezett motor. Miért fáj ez ennyire a Mozillának, hogy már ki tudja hanyadjára letiltják? Eddig volt rá egy beállítás az about:config-ban, de az már hatástalan.

(#53239) Raymond válasza nesa (#53228) üzenetére


Raymond
félisten

Arra nem, eszrevettem hogy lassabb a gorgetes, de nem drasztikusan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#53240) EmptyParadox válasza #65675776 (#53237) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

About:preferences#search és itt Add search bar in toolbar?
Ez a megfelelője a régi keresősávnak? Én sosem használtam, szóval nem tudom. :D

(#53241) Kékes525 válasza #65675776 (#53237) üzenetére


Kékes525
félisten

Ott a képen látod (Allmusic - Google keresés), csak meg kell szokni, hogy egy kicsit más mint az előző.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53242) #65675776 válasza Kékes525 (#53241) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez valóban más, de nem jobb, hanem éppen rosszabb, kényelmetlenebb. Kapásból a már említett nem látom, hogy aktuálisan mi az alapértelmezett, nem tudom ott helyben két gombnyomással kiválasztani, és nem tudok folyamatosan keresni kejelölés alapján az általam választott motorral. A rosszabbat eszem ágában sincs megszokni.

Ozrych: A keresősáv visszaállítása egy dolog, nekem a működés is úgy kellene, ahogy a korábbi verziókban még volt, vagy legalábbis vissza lehetett állítani.

(#53243) Kékes525 válasza #65675776 (#53242) üzenetére


Kékes525
félisten

"Kapásból a már említett nem látom, hogy aktuálisan mi az alapértelmezett, "

Ez nekem sem tetszik, de ez van, már kezdem megszokni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53244) #65675776 válasza Kékes525 (#53243) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem nem áll szándékomban beletörődni. De legalább a hangkezelési hibát sem oldották meg, a másodlagos folyamat továbbra is mindig maximum hangerővel indul.

(#53245) Kékes525 válasza #65675776 (#53244) üzenetére


Kékes525
félisten

Simán elképzelhetőnek tartom, hogy ezt visszaállítják, mert nincs összefüggésben a mostani alapvető változásokkal. Sok embernek kell reklamálni, javaslom, írjál nekik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53246) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hp 8460p, i7 2620, ssd, 4gb ram.
Ha elindítok egy youtube videót, akkor (betölt az oldal) fél percet kell várni, hogy elinduljon a videó (nincs internet probléma az gyors, és csak ennél a gépnél van ilyen). A windows hangeszköz grafikon elkülönítés (audiodg.exe) lemezhasználata megugrik.
Mielőtt ssd-t kapott a gép egy-egy oldal nagyon betudta fagyasztani a ff-t (főleg a flash tartamúak), nagyon megugrott a lemezhasználat ott is.
Mi lehet a gond?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#53247) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Az új oprendszer meglepett az új Firefox-szal, de nagyon szokatlan elsőre, viszont pár szempontból sokkal jobb. Ami ilyenkor lenni szokott, gond van a kiegészítőkkel.

A Scrollbar Anywhere nem működik és a helyette felrakott hasonló nevű kieg is jó lenne a gyors le-fel húzáshoz, de jobb gombra állítva felhozza a jobb gombos menüt is!

Segítsetek léci abban, hogyan tudom ezt a kettősséget megszüntetni, azaz ilyenkor ne jöjjön fel a jobb gombos menü, ahogy a 56-ig sem tett.

(#53238) Aweriot

Szerintem rakd be az ESR változatot a /opt mappába és használd azt, másképpen nem fogod visszakapni a régi felületet vagy uninstall és a synapticban a felrakott 56-ost zárolod.

[ Szerkesztve ]

(#53248) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

kipróbáltam az 57-est, de szinte egyik addonomat sem támogatja a quantum:
ezekre tudtok alternatívát?
- toggle animated gif
- save-to-read (valami hasonlóan szögegyszerű kellene) - nem a pocket
- default zoom level

ami bugos volt: tree style tab - oldalt és felül egyszerre jelentek meg a tabok és nem lehetett egy adott szélességnél keskenyebbre állítani a füleket.

aminek biztos van alternatívája, de elég nagy szívás, hogy az eddigi adatok elvesznek
speed dial [link]
session manager

biztosan nem lesz fejlesztve :( - all in one sidebar.

köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#53249) bandiras2 válasza Ringman (#53248) üzenetére


bandiras2
senior tag

session manager Erre nincs válasz egyenlőre. A konkurrens addonok egyenlőre nem támogatják a session importálását, marad a downgrade 56-ra.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#53250) Kékes525


Kékes525
félisten

Az 56.0.2 kettesnél, amikor egy hozzászólást elküldöm ezt látom:

Ilyen még nem volt. Mitől lehet? Tegnap még semmi problémám nem volt. Letiltott kiegészítőkkel jó.
Ezek frissültek ma, ezek között lehet a ludas:

Ez jó, a letiltott kiegészítőkkel való próba után, most hogy visszatértem minden jó, pedig semmit sem csináltam. Valószínűleg csak újra kellett indítani. Gyanítom, hogy az új NoScript lehetett a ludas.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.