Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) lufi7 válasza SteadyMan (#53500) üzenetére


lufi7
aktív tag

Pedig tuti.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#53502) SteadyMan válasza lufi7 (#53501) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Ja, megvan...
Én a legördülő menüből használtam a könyvjelzőt, ott továbbra is szürke maradt, ha az oldalsávi könyvjelzőkben nézem ott már sárga.
Azt gondoltam mindkét helyen átszínezi a css file, de akkor ez nem így működik. Ahhoz gondolom még kell valami. Ötlet?

(#53503) Fandango válasza Kékes525 (#53491) üzenetére


Fandango
veterán

Az újrtöltés gombot le lehet húzni az eszköztárról minden addon nélkül, nekem az oda vissza léptető nyilakat kellene eltüntetni.

(#53504) SteadyMan válasza pinnacle (#53490) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Ezt beraktad az első sorba?
@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");

Most, hogy kiderült, hogy csak az oldalsávi könyvjelzőknél színezi át, kipróbáltam, jó az SVG Fill css, nem kell az @-os első sor sem, elég onnan, hogy \* Color ....

Persze ettől még a legördülő menüben is jó lenne, ha átszínezné...

[ Szerkesztve ]

(#53505) Kékes525 válasza Fandango (#53503) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, ezt elnéztem. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53506) makoss válasza Kékes525 (#53491) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R
...báár az importálás exportálás rész elég érdekesen működik :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#53507) Kékes525 válasza makoss (#53506) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, az elég érdekes, de müködik. Kipróbáltam. :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53508) m165le3


m165le3
csendes tag

Ismertek olyan config file -t ami a könyvjelző eszköztár betűtípusát változtatja pl. félkövérre stb. ?

[ Szerkesztve ]

(#53509) stifi82


stifi82
aktív tag

Sziasztok kellene 1 olyan segítség hogy le akarom menteni a felhasználó neveket és a jelszavakat html formátumba mint eddig és november 17én felfrissült erre az új kinézetűre 57es re és sajnos a kiegészítő ki ment belőle ebben kérnék segítséget hogy lehetne megoldani ami eddig működöt a Password Exporterel most sajna nem megy.

(#53510) Kékes525 válasza stifi82 (#53509) üzenetére


Kékes525
félisten

Tedd fel az 56-ost külön könyvtárba, és a profilját cseréld ki az 57-sére, ami tartalmazza a jelszavakat és ott már működni fog a Password Exporter. Amikor le akarod menteni, akkor mindig az új 57-es profilet másolod rá. Ezt a trükköt addig kell csak csinálni, míg nem lesz rá egy mentési lehetőség. Mivel így két profile-od lesz a Firefoxot -p paraméterrel kell indítani, hogy a megfelelő profilet kiválaszthasd.
Amikor az 56-ost először elindítod, akkor készíts neki a profile managerrel (Firefox.exe -p) egy új profilt.[kép] Azt kell az 57-sére cserélni. Remélem nem voltam túl bonyolult. A profile mappa elérése: cd %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53511) Ringman válasza Kékes525 (#53455) üzenetére


Ringman
nagyúr

így néznek ki:

(#53512) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Feltettem az 57-est külön mappába, viszont összekutyulta az eredeti 56-os verziót.
Az új telepítésű 57-es semmivel sem gyorsabb, mit a régi.
Ellenben összekutyulták a kezelőfelületet, biztos meg lehet majd szokni, de minek???
Eddig nem nagy durr.
Egyes könyvjelzőim eltűntek, csak a az oldalsáv megjelenítése menüben jelennek meg, és ezt a részt módosította az 56-os verzióban is. Azért a régi verzióba nem korrekt hogy belerondított.
Jó, -- van mentésem, még kicsit játszom, és megy vissza az előző. Az barátságosabb.
Még nyers, néha darabos.
Négy öt lapig nincs lényeges különbség a memória használatban, csak több kisebb szeletben használja, mint a Chrome, összességében semmi plusz.
A Chrome még mindig gyorsabb, igaz több memóriát fogyaszt.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#53513) netpeti98 válasza Sztlaci (#53512) üzenetére


netpeti98
addikt

Ki lehet rakni az eszköztárra a Könyvjelzők gombját a Testreszabásból. A könyvtár alatt a legfrissebbeket mutatja.

Nem elég külön telepítés, külön profil is kell, hogy ne kavarodjon össze a két verzió.

[ Szerkesztve ]

(#53514) McLaca válasza A_ScHuLcZ (#53465) üzenetére


McLaca
őstag

UBlockot, vagy AdBlockot használnak?
Mert nálam bármelyik blokkolóval hasonló tapasztalható. Profil frissítése javított valamit, de továbbra sem az igazi. Teljesen szűz profillal tökéletes, ill. a reklámblokkolók letiltásával a régi profillal is jó. Mondjuk 400+ tabom van, de másik gépen 90 körülinél is tapasztalható.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#53515) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hát a firefox nem tétlenkedik az biztos :)

Bezártam egy két oldalt és rögtön vissza ugrott a youtube meg a facebook így meghülyítené?
Most ennyi oldallal

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53516) Kékes525 válasza Ringman (#53511) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez most melyik addonnal van?

(#53512) Sztlac:

Ahogy (#53513) netpeti98 is írta külön profil kell, hogy régi beállítás ne kavarjon be.

Mindenkihez:

Nem tudok sebességet mérni az 57-es alatt mert állandóan túl kicsinek találja az ablakot bárhogy változtatok rajta. Addont nem szeretnék lekapcsolni, mert éppen a telepített Firefox sebességére lenék kíváncsi. [kép] Amúgy a Zoom Page WE az ami nagyít nálam 57-es alatt (jobb híján).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53517) Syl


Syl
nagyúr

Frissült a NoScript. Került bele új cucc, végre angolul beszél és nem csúsznak egymásra az elemek.
Viszont, a működésével nekem aggályaim vannak. Nekem úgy tűnik, hogy alapból minden szkriptet enged, amit le nem tiltok.
Az 57-est új, tiszta profillal tettem fel, tehát nem volt benne semmi history meg kuki. És most ha behívok olyan oldalt, ami a régi noscripttel, finomhangolás nélkül is "hiányos" volt, most simán mennek az elemek. Egy példa: [kép] Minden default-on van és mégis minden script fut rajta... :(((
Így szerintem semmi értelme az egésznek. Azért szerettem a régi noscriptet, mert alapból mindent tiltott, nekem kellett kézzel engedélyezgetnem a modulokat. Ismeretlen oldalakon csak így böngésztem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53518) Syl válasza Syl (#53517) üzenetére


Syl
nagyúr

Helyesbítek. :B Valamit elcseszhettem a kezdeti ismerkedésünk alatt...
A default beállítást lenyitva véletlenül rákattinthattam a script kapcsolóra, onnan pedig az összes oldalon alapból engedélyezte a szkripteket...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53519) Kékes525 válasza Syl (#53518) üzenetére


Kékes525
félisten

Mindnyájunknak szokni kell ezt az új NoScriptet meg az új rókát. :) Gondolom mindkettő még lényegesen fog változni a közeljövőben. A rókától elvárnám hogy jobban támogassa az addonok írását, különösen a NoSquint Plussért sírok. :O

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53520) Ringman válasza Kékes525 (#53516) üzenetére


Ringman
nagyúr

felső Zoom Page WE 7.1 - firefox 57
alsó default full zoom level - firefox 56.

este ha nem felejtem el, a beállításokat is lefotózom.

az ff 57 az friss telepítés - pontosabban portable

(#53521) Kékes525 válasza Ringman (#53520) üzenetére


Kékes525
félisten

OK, köszi. A tied szerintem azért jobb, szebb a kép, mert kisebb nagyítást használsz mint én. Úgy nálam is OK. Azonban az nekem kevés. Kíváncsi vagyok a beállításaidra is. :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53522) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Én összességében nagyon elégedett vagyok Quantummal. Teljesen friss profillal kezdtem, és az alapjaitól építgettem fel az egészet, csak a minimális dolgokat importáltam (history, bookmarks...) plusz a kiegészítők beállításait. Sokkal fürgébb, reszponzívabb. Az 56-osnál már nagyon éreztem a lassulást.
19 addont használok. Bár az igaz, hogy hiányzik pár kiegészítő még így is (főleg toolbar API miatt), de hajlandó vagyok lemondani róluk, kivárom türelmesen, hogy legyen támogatás. A maradék dolgokat pedig többnyire meg lehet hegeszteni userChrome.css-ben.
Volt olyan másodlagos profilom, amit meghagytam, és pár perc után indokolatlan CPU és memóriahasználatot generált. Úgyhogy nagyon ajánlom az új profil használatát, mert könnyen összeakadhatnak a régi dolgok.
Nagyon féltem a WebExt váltástól amikor bejelentették, de pozitívan csalódtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#53523) Kékes525 válasza EmptyParadox (#53522) üzenetére


Kékes525
félisten

"Teljesen friss profillal kezdtem, és az alapjaitól építgettem fel az egészet, csak a minimális dolgokat importáltam (history, bookmarks...)"

Pontosan így tettem én is, még a a kiegészítők beállításait sem importáltam. Nekem igazán már csak egy addon, egy funkció hiányzik, a normális nagyítás. Na de ezt már sokszor leírtam...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53524) IfjVerIstvan válasza Syl (#53517) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

Én is def tiltás miatt használom a NoScriptet. A macerás használat nekem másodlagos, de durva hibák mellett nem lehet elmenni.

A mostani update a látványos dolgok között elrejtve tartalmazz egy FATÁLIS BUG javítást, ami miatt már épp elkezdetem a migrálást a uMatrixra. Így most kapott még esélyt.

"Fixed changing permissions in the CUSTOM preset affecting the DEFAULT permissions sometimes"

Aláírva...

(#53525) Pityu. válasza Kékes525 (#53516) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem sikerült mérni,de ez nem sok?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53526) Kékes525 válasza Pityu. (#53525) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen nagy értéket nem láttam. Milyen gép alatt csináltad(CPU, VGA, Memória)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53527) Pityu. válasza Kékes525 (#53526) üzenetére


Pityu.
nagyúr

MSI B250 PC Mate alaplap Intel i5 7500 ,XFX RX 480 GTR 8GB Black Edition,16gb ram

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53528) Mikiller válasza Kékes525 (#53516) üzenetére


Mikiller
aktív tag

ctrl+egérgörgővel vedd kisebbre a lapot, azután nem írja ki.

(#53529) Kékes525 válasza Mikiller (#53528) üzenetére


Kékes525
félisten

Természetesen ezt oda vissza megpróbáltam. [kép] [kép] [kép] [kép] Régebben ez használt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53530) Syl válasza Kékes525 (#53519) üzenetére


Syl
nagyúr

Nagyon szokni kell még. Épp az imént küzdöttem az imdb-vel. Beállítom rá, hogy trusted, frissíti az oldalt és visszaáll default-ra. Nosza újra. Meg újra. Meg FF restart. Semmi. Minden alkalommal visszaáll defaultra. :(((
Megoldás: mivel az imdb csak "partial https", így a zöld lakatot át kellett billenteni pirosra.
A régi nosrcipt-tel egy év alatt nem szenvedtem annyit, mint ezzel az újjal két nap alatt...

(#53524) IfjVerIstvan

Ezt a mátrixot megnézem magamnak, köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#53531) Mikiller válasza Kékes525 (#53529) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Érdekes eset, nekem is kiírta az előbb, kisebbre vettem és eltűnt a figyelmeztetés.

(#53532) Kékes525 válasza Mikiller (#53531) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy ez nem böngésző függő, mert mindegyik profilomba (új, régi) fennáll. Most teszteltem. A clear type-ot állítgattam a közel múltban rendszerszinten.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53533) SteadyMan válasza Mikiller (#53528) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

"...ctrl+egérgörgővel vedd kisebbre a lapot..."

Nem lehet valamilyen módon a beépített FF Quantum zoom-ját átállítani, hogy ne a Ctrl+egérgörgő, hanem egér jobb gomb+egérgörgő használatával lehessen a nagyítást változtatni? Akkor már majdnem kiváltaná a régi ZoomMouse Add on-t. :) (Tudooom, kéz a bilibe...)

(#53534) Matthewus válasza SteadyMan (#53533) üzenetére


Matthewus
őstag

FoxyGestures-ben van ilyen opció.

(#53535) Pierre75


Pierre75
senior tag

Más is találkozott-e már ezzel nálam az 57-tel debütáló buggal?
Ha YT és még pár oldal meg volt nyitva, akkor a böngésző leállítása után a feladatkezelőben 40-50%-ra mászik a lemezhasználat olyan 10-15mp-re megfogva a gépet. (nem írja ki, mely folyamatot bizgatja) Próbáltam szűkíteni a hibaforrást: egyenként kilőve az addonokat, új profil stb. Portable verziót használok, a gépet rendszeresen átnézetem Malwarebytes antimalware-rel. A böngésző előző verzióinál nem volt ilyen problémám.

(#53536) Kékes525 válasza Pierre75 (#53535) üzenetére


Kékes525
félisten

Esetleg ez: [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53537) #73749248 válasza IfjVerIstvan (#53524) üzenetére


#73749248
törölt tag

Én épp ma reggel dobtam ki végleg. Akkor adjak neki még egy esélyt?
Ha van umatrixod új firefox-szal, ránéznél az indamail.hu-ra?
Elvileg a reklám/statisztika/facebook kivételével mindent megengedtem neki egyesével (index.hu, indamail.hu, indapass.hu, cloudfront.com stb.) mégsem nyitja meg a postaládámat.

[ Szerkesztve ]

(#53538) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

57-esből van valahol msi verzió? Tömegesen raknám ki SCCM-ből gépekre, viszont a simába ha jól emlékszem nincs letiltva az automata frissítés, csak az ESR-ben? Köszi! :R

(#53539) Kékes525 válasza KaiotEch (#53538) üzenetére


Kékes525
félisten

How to get Firefox.msi

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53540) MrChris


MrChris
nagyúr

Az fvd speed dial-ban ki lehet cserélni a keresőt? Nem szeretném a benne lévő yoursearch.me-t használni.

(#53541) #73749248


#73749248
törölt tag

Már nem tudom, hogy az új noscript önmagában ilyen bughalmaz vagy a firefox is rátesz-e egy lapáttal.
Reggel még az volt a gond, hogy az ideiglenes engedélyeket defaultként tárolta. Annyira, hogy a whitelist-ről törölni nem is lehet azóta sem. Most töröltem a profilt, újra létrehoztam, visszaraktam a noscript.net-ről ezt az izét, most az ideiglenes beállításokat le se... mintha nem is engedélyeztem volna semmit. Szép. :(

Hogy a umatrix is el lett kefélve vagy az a firefox sara (blog.hu, indamail.hu problémák) azt már nem tudom, de ennyit már tényleg nem ér az egész.

rm -rf ~/firefox ~/.mozilla/firefox/Quantum.profile

Azt hiszem, ez itt egy hosszú, évtizedes barátság vége. :(

(#53542) Matthewus válasza #73749248 (#53541) üzenetére


Matthewus
őstag

Miért kell neked az uMatrix? uBlock Origin haladó módban nem elég?

(#53543) Kékes525 válasza MrChris (#53540) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre én is kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53544) #73749248 válasza Matthewus (#53542) üzenetére


#73749248
törölt tag

Nem, mert jobban szeretem, ha csak olyan scriptek, egyéb szemetek működnek, amikre explicite engedélyt adtam. Utolsó infóm szerint a ublock origin csak reklám jellegű ojjektumokat blokkol.

Valójában az eredeti, teljes funkcionalitású noscript kellene, de a jelek szerint arra még várhatok pár hónapig, hogy kellőképp kiforrja magát. :(

Update: ja, hogy azért advanced mode-ban a ublock is kicsit több, mint amit eddig láttam...

[ Szerkesztve ]

(#53545) EmptyParadox válasza #73749248 (#53544) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Dynamic filtering
Blocking mode: hard mode

Jah, közben látom megtaláltad. :)

[ Szerkesztve ]

(#53546) huan


huan
őstag

Sziasztok.
A Download Status Bar -hoz hasonló letöltési segéd kiegészítőt tudnátok ajánlani 57-eshez?

(#53547) MrChris válasza Kékes525 (#53543) üzenetére


MrChris
nagyúr

Akkor gyanús hogy ezt sehogy. Szándékos lehet, csak régebbi verzióhoz van leírás, de gondolom te is azokkal találkoztál. Végigböngésztem a .js fájljait, hátha találok bennük erre utalást, de semmi.

(#53548) Kékes525 válasza MrChris (#53547) üzenetére


Kékes525
félisten

Ebben a három file-ban van meg a "yoursearch.me" string. Legalábbis kódolás nélkül. [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53549) Ringman válasza Kékes525 (#53521) üzenetére


Ringman
nagyúr

200%-on:

ff56

ff57

beállítások
ff56

ff57

(#53550) SharpSA válasza Kékes525 (#53523) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem nem tetszik a NoSquint. Beállítottam a 150%-ot maximumnak és az itteni szövegek legalsó sora nem látszik, csak legfeljebb félig. Belóg a következő hozzászólás alá, ha érted mire gondolok.
Viszont a Zoom Page WE továbbra is jól teszi a dolgát. Az alap beállításoknál ezeket módosítottam:
- AutoFit when page loaded or browser resized: pipa be
- Levels: 80 90 100 110 120 130 140 150
- AutoFit levels: min. 80, max. 150

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.