Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) Pierre75 válasza Stauffenberg (#53093) üzenetére


Pierre75
senior tag

Tegnap belefutottam ebbe a hibába magam is. Cirka 30%-kal volt magasabb a cpu használat, mint a korábbi verziók alatt bármit állítgattam is. Tegyél fel tisztán egy portable 57-t (törölve users alól is a FF mappáit) ezzel az addonnal. Nekem ez megoldotta a hibát.

(#53102) Kékes525 válasza KaiotEch (#53096) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyértelműen és jelentősen gyorsult. A tesztekben veri a Chorme-ot. Ha visszaolvasol láthatsz egy összehasonlító tesztet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53103) sz.j válasza netpeti98 (#53099) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi srácok az infókat, a Testreszabás-al megoldódott :K , így már oké.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#53104) FollowTheORI válasza bobalazs (#53055) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez előtte sem volt sokkal jobb emlékeim szerint, bár nem turkálom rendszeresen a processeket. :)

Mellesleg végre mégjobban multi core... :D
Amugy én nekem úgy rémlik előtte is minimum 1 külön process/ablak megvolt már...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53105) bobalazs válasza FollowTheORI (#53104) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezelőtt nem volt multiprocess, egy szálat használt a vramból lefoglalásra.
Ez pl firefox 55 -ös verzió.
[kép]
Nem jól mondom; itt is két processz van a képen.

[ Szerkesztve ]

(#53106) Pityu. válasza Mikiller (#53087) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Délután nekem sem akart bejönni,most már jó

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#53107) NeoPampalini válasza €uro (#53014) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

1-re tipp: Gesturefy elvileg tud ilyet (az Extras menü alatt).

2-re fogalmam sincs. :F

[ Szerkesztve ]

(#53108) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Üdv!

57.0 64bit verzió van fenn a gépen tegnap óta. Volt korábban egy bővítmény (Automatis Save Folder) Ami fájltípusok, valamint a forrás (internetes oldalak szerint) Tudta külön-külön mentegetni a fájlokat különböző helyekre (akár hálózatra is). A legújabb verzióban ez megszűnt. Tud valaki valamilyen helyettesítőt???

(#53109) SharpSA válasza Stauffenberg (#53093) üzenetére


SharpSA
veterán

Pontosan mely videók szaggatnak, mert nálam rendben működik mindkét féle, amelyre szaggatást írtál. Nálam még az 1080p 60fps videók is folyamatosan mennek és nem sok a proci használat. Laptop, i5-6300U proci, 8GB RAM.
Na mondjuk én az 57-est teljesen üresen, új telepítésként raktam fel és nem frissítettem, majd a szinkronizálást bekapcsoltam és a kiegészítőket beállítottam. Jól működik. Most 16 lap van megnyitva és így kb 1,8GB memóriát használ, 7 szálon fut.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#53111) movax


movax
őstag

2,5 GB memória foglalt jelenleg 10 tabbal, ebből az egyik a Facebook, ez a legfőbb bűnös. Le is lassul rendesen az 57-es FF, pedig van alatta ssd, i7, 12 GB memória...

Sőt, a FF egy 2GB-os GeForce-csip segítségével fut, ennek a terhelése jelenleg 12-13%.

(#53112) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Tab Groups helyett tud valaki tippet egy értelmes "tab csoport" kezelőre? Próbáltam helyette valamit (a neve nem jut eszembe, az ikonja sok kis színes korong :D ), de az meg nem működött (pontosabban a konténerekbe nem került be semmi, hiába nyomtam rá).

Most feltettem a Sea Containers-t, de valami olyat keresnék, ami az eszköztárban tanyázik, és nem sidebar. Ja, és csoport váltásnál ne zárja be az "inaktív" tab-okat, mert valamelyik meg pont így csinálja, és az se jó. :D

(#53113) SharpSA válasza movax (#53111) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem a 16 lapban benne van a fosbúk is, meg a G+ is...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#53114) NeoPampalini válasza NeoPampalini (#53112) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Na, úgy tűnik, hogy az új API (? asszem...) miatt nem lehet "elrejteni" tab-okat, hanem csak ténylegesen bezárni lehet őket, ergo így nem fog menni az, ami eddig, hogy több kategóriára bontva tároltam a tab-okat, pl. külön volt a Facebook, külön csoportban a Youtube, és simán lehetett váltogatni a csoportok között, nem záródott be semmi. Hát akkor ez szívás, hacsak valaki nem talál rá megoldást... :O

(#53115) Fandango


Fandango
veterán

El lehet valahogy tüntetni az oldal előre, hátra léptetés gombokat?

(#53116) NeoPampalini válasza Fandango (#53115) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A pirossal jelzett részen jobb katt -> "Testreszabás", majd húzd le a nyilakat az eszköztárról... :)

(#53117) Fandango válasza NeoPampalini (#53116) üzenetére


Fandango
veterán

Ha ilyen egyszerű lenne akkor nem kérdezném. Ugyanis így nem megy.
A Home és Reload gombokat engedi, de a két nyilat nem.

[ Szerkesztve ]

(#53118) €uro válasza NeoPampalini (#53107) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm.

(#53119) Kékes525 válasza Fandango (#53117) üzenetére


Kékes525
félisten

Valóban nem lehet, de átrendezheted. [kép] [kép]

Mindenkihez:

Tudja valaki, hogy miért tűnt el a NoSquint Plus verziótörténetéből az egyetlen használható, tökéletesen működő 56.1-es verzió? NoSquint Plus verziótörténete Nekem megvan, nem azért kérdezem, de olyanokat olvastam, hogy malware támadások célpontja lehet. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53120) Skullwipe válasza Fandango (#53117) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Azt az üres részt is gond nélkül húztam be a szerkesztő rész semmiségébe. Meg is lepődtem, hogy mi a fene ez, hogy üres és még mozgatható is. Inkább hogy középre van kényszerítve a felső sáv, és hogy a dinamikus működését is minek kellett megszűntettni a nyílaknak, amikor ez is egy nagyon jó dolog az ""ős"" verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#53121) Kékes525 válasza Skullwipe (#53120) üzenetére


Kékes525
félisten

"Meg is lepődtem, hogy mi a fene ez, hogy üres és még mozgatható is."

Ennek esztétikai jelentősége van, a zsúfoltság csökkentése a feladata. Az ikonok így jobban pozicionálhatók. Van akinek tetszik, van akinek nem, csak egy lehetőség. Most én is kiszedtem, de többször volt, hogy használtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53122) pityu8


pityu8
tag

Tudnátok segíteni? nekem is frissült, és a "felső" sáv szürkéről feketére (sötét lilára) változott. Ez engem nagyon zavar, nehezen olvasható. a beállítások-> betűk és színeknél nem tudom visszaállítani. mi a megoldás?
én nem méricskélek, ...stb, csak használom. köszi a segítséget!

(#53123) NeoPampalini válasza pityu8 (#53122) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha a fülek (tab-ok) színe a gond, akkor az Eszköztárak menü Testreszabás pontjánál állítsd át a témát "Világos"-ra, legalábbis ez nálam szürkévé változtatja az addig sötét indigó (?) színű füleket, és a felirat fekete színnel jelenik meg.

(#53124) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Menü gombot át tudom tenni bal oldalra? Megszoktam, hogy ott van. Gondolom idővel Classic Theme Restorer is lesz.

(#53125) Kékes525 válasza pinnacle (#53124) üzenetére


Kékes525
félisten

"Gondolom idővel Classic Theme Restorer is lesz."

Sajnos nagy valószínűséggel nem lesz. :(

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53126) EmptyParadox válasza pinnacle (#53124) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

userChrome.css-be ezt rakd be:
Move the hamburger menu to the top left.
Illetve én ezt használom: Application Menu. Bár ez sem tökéletes még.

(#53127) pinnacle válasza Kékes525 (#53125) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi Kékes525, Ozrych! Nekem nem volt chrome mappám, megcsináltam, nem működik. Hol rontottam el?

(#53128) EmptyParadox válasza pinnacle (#53127) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ez legyen a tartalma.
Első sorodnak maradnia kell, ha minden igaz, azt hagyd meg.

[ Szerkesztve ]

(#53129) pityu8 válasza NeoPampalini (#53123) üzenetére


pityu8
tag

köszönöm, ez volt a megoldás! :R

(#53130) Skullwipe válasza Kékes525 (#53121) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Úgy kéne megoldani, mint ahogy a könyvjelzőknél, TotalCommanderben, stb., hogy berakhatsz akár tetszőleges méretű ilyen ürességet, az viszont jó lenne, de ez az egy így nem jó. Igaz az előbbieknél is inkább ez elválasztó, de az is valami. Ha állítható lenne benne, akkor egész jó lenne, meg is érteném, de akkor bukott le, hogy a felső sáv tulajdonképpen középre igazított. A menüben, pedig tulajdonképpen felesleges a kereső sávos dolog, de aki nem ismerte eddig hogyan kell a menüket mozgatni, végül is nekik ez új, és hasznos változtatás.

(#53131) Stauffenberg válasza SharpSA (#53109) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mint mondtam ez egy egymillió éves gép (Intel T4200). Ez nem az én gépem, sajátjaimon (többféle i5 vagy AMD X4 955) nem produkálja. Vagy megoldják erőből vagy a hardveres gyorsítással van baj.

Olyan mintha a hardveres gyorsítás egyszerűen nem menne. Chrome esetén nincs gond vele (a 1080p/60 már necces, meg-meg akad rendszeresen, de a sima 1080p vagy a 720p/60 problémamentes). Ott is VP9 kodek fut és megoldja.

(#53101) Pierre75: Itt sajnos nem oldotta meg. Mindegy, én ezt már elengedtem, nem is az én gépem, nincs türelmem sem foglalkozni vele. Majd néz videókat Chrome-ban esetleg kisírja a főnöknél az erősebb gépet (ami egy csak számlázónak tartott laptop esetén necces, de hátha).

(#53132) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

A tab bar (vagy title bar, már nem tudom, amin a tabok vannak) színét úgy látszik nem lehet megváltoztatni 57-től. Örökli az OS-től a színt.
Browser Toolbox-szal sem tudom kiválasztani, hogy lássam, hogy mit kéne átírni userchrome-ban. Vagy legalábbis nekem nem megy. :(

[ Szerkesztve ]

(#53133) rootkiller


rootkiller
őstag

Szevasztok!

Az új verzióval vége lett a Tab Mix Plus kiegészítőnek és nagyon hiányzik az a funkció, aminek segítségével meg tudom oldani hogy egy könyvjelzőre kattintva az új lapon jelenjen meg, ne rányissa az aktuális lapra. Ajánljatok lécci egy jelenleg is működő könyvjelzőt!

Köszi!

Artengo TR 990 Pro

(#53134) pinnacle válasza EmptyParadox (#53128) üzenetére


pinnacle
nagyúr

(#53135) nubreed válasza rootkiller (#53133) üzenetére


nubreed
veterán

Középső egérgomb? És akkor új lapon nyíilk meg.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#53136) rootkiller válasza nubreed (#53135) üzenetére


rootkiller
őstag

Apple Magic Trackpaden nincsen középső gomb.

Artengo TR 990 Pro

(#53137) nubreed válasza rootkiller (#53136) üzenetére


nubreed
veterán

Hát az nem az én bajom, hogy az apple még egy normális egeret sem tud csinálni. ;]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#53138) FollowTheORI válasza rootkiller (#53133) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

jobb katt a bookmark-on és open in new tab

Ha nem ver ki a víz amiatt hogy egyel többet kell kattintani. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53139) rootkiller válasza FollowTheORI (#53138) üzenetére


rootkiller
őstag

Kb 8 év megszokását kéne feladni...

Artengo TR 990 Pro

(#53140) Rick4 válasza rootkiller (#53133) üzenetére


Rick4
félisten

Én is ezt használtam, asztali gépen, de touchpades billentyűm van, és én is keresem, mi a megoldás. A tabmix plus fórumon már kergetik a kérdést, hogy mikor lesz végre működő kiegészítő...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53141) Fandango válasza Rick4 (#53140) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem is hiányzik a TabMixPlus, ezért néztem a change logot az oldalán, ott a legutolsó developer verziónál már vannak olyan bejegyzések amikbe az 57-es verzióra utal, de mégse lehet telepíteni, így nem értem akkor most mivan ezzel.

(#53142) Kékes525 válasza Fandango (#53141) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt próbáld ki, lehet, hogy elég hozzá: How to enable legacy extensions in Firefox 57

1. about:config ==> extensions.legacy.enabled

2. Double-click on extensions.legacy.enabled to set the preference to true.

3. Restart the Firefox web browser."

Az 58-as bétában a hagyatékos régi pluginek többsége alapból be van kapcsolva és néhány müködik is. Persze részletesen nem ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53143) Beren válasza Kékes525 (#53142) üzenetére


Beren
tag

Javítsatok ki, ha tévedek, de emlékeim szerint ez csak a nightly alatt működik.

(#53144) Rick4 válasza Kékes525 (#53142) üzenetére


Rick4
félisten

Nem lett jó sajnos, továbbra is kompatibilitási gondot ír.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#53145) Fandango válasza Kékes525 (#53142) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos nem működik, már próbáltam előtte ahogy írtad.

(#53146) Kékes525 válasza Rick4 (#53144) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#53145) Fandango

Hát akkor sajnos várni kell, míg lesz kompatibilis verzió. Én is várok egy normálisan működő NoSquint Plusra. Mert ami most van az szörnyű.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#53147) Akelaus


Akelaus
senior tag

Nagyon vártam az új Mozillát, de sajnos megint csak a "duma" volt.
32 bites rendszeren van, ezt adja a melóhely. Kötelező a frissítés, tehát nem én döntök hogy felmegy vagy nem. Gyorsasága remek, de a Ram foglalás, na az katasztrófa. 800 mega 3 megnyitott lappal. Ugyanaz a Chrome alatt 350. Tudom, a mai világban már 16giga ram-nál stb.. de itt nincs ennyi ram, van 4. Rendben használjam a Chromot, de akkor is mi ezen a nehéz nekik, hogy ne zabálja fel a gépet?

Otthon is feltettem tegnap. Win10, 64 bit. Azon szebben muzsikál, igaz ott is magasabb a Ram használat mint a Chromé. Örülnék neki ha végre ezen is dolgoznának.

(#53148) csako válasza rootkiller (#53139) üzenetére


csako
veterán

1. Címsorba: about:config
2. Keresés: browser.tabs.loadBookmarksInTabs
3. False -> duplakatt -> true

Ha a keresésre nem dobja ki akkor:
Jobb klikk valahol -> Új -> Logikai

(#53146) Kékes525: Lehet várni mostmár a TMP-re is, eddig legalább működött, de az 58.0b4 frissítés tönkrevágta :((( plusz most látom, hogy a többi nem webexteset is :O

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#53150) csako válasza #20749568 (#53149) üzenetére


csako
veterán

Esetleg ez a kiegészítő?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.