Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#54651) Abrion

Abrion
(aktív tag)

Hali

Hogy tudom visszaállítani?, középső egér gomb linkre klikelésre, ne új ablakra nyissa meg hanem új lapra

(#54652) Kékes525 válasza C. s. (#54650) üzenetére

Kékes525
(veterán)

+1 :K

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#54653) Abrion válasza Abrion (#54651) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

Megtaláltam a about:configban amit kellett, de még nem jó az FF
Találtam másikat amiben kéne segítség :(
Van egy honlap ahol ha keresek valamit, régen új lapra ugrott a találat, de most új ablakra ugrik lap helyet.

Remélem valaki tudja hogy tudom visszaállítani lapra.
Kösz a segítséget előre is!

(#54654) Matthewus válasza Abrion (#54653) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Beállítások/Új ablakok megnyitása új lapokon be van pipálva?

(#54655) Abrion válasza Matthewus (#54654) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

nem volt, mi a franc.

kösz :D

van itt még valami, frissitetem a böngészöt, de az egyik kedvenc appomat nem tudom telepiteni rá, Self Destriction cookies. van valami hasonló amit tudok telepíteni?
alapból nem akarok cookiet a gépre, ilyen funkció kéne.

[ Szerkesztve ]

(#54656) Kékes525 válasza Abrion (#54655) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Cookie AutoDelete

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#54657) Abrion

Abrion
(aktív tag)

Utálom frissíteni a böngészőt.
Mindig van valami ami fel ideggel.
Találtam még1et :D, le van tiltva az összes app ami kapcsolatos a cookiehoz söt még mást is, minden honlapra betudok jelentkezni, google.com meg youtube azonos acountot használ, mindkettő jó, de amikor a gmailre megyek, azt írja hogy engedélyezem a cookiet, most komolyan ha a google meg a yt bejelentkezik, miért nem tudok gmailre is, ugyan ez van twitchre is próbálok bejelentkezni de kidob a főoldalra bejelentkezés nélkül, töröltem az összes létező cookiet, nem csak a problémás weblapokra, mindkettőnél nem tudok belépni.

Na ere nem lesz megoldás úgy érzem, még a beállitásnál is néztem hátha le van blokkolva mindkettő de semmi.
még az engedélyben sincs semmi.

(#54658) woolwich válasza Matthewus (#54648) üzenetére

woolwich
(tag)

Köszi, megpróbálom majd! :K

(#54659) Abrion válasza Abrion (#54657) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

Probléma megoldódott magától :D valószínűleg weblap probléma volt.

(#54660) Kékes525 válasza Abrion (#54659) üzenetére

Kékes525
(veterán)

A Cookie AutoDelete bevált?

(#54661) Abrion válasza Kékes525 (#54660) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

Hát nem olyan jó mint a régi de okés, mármint kicsit macerás, minden webhelyet rárakni a whitelistára. de oké
A régi röptében blokkolta a cookiet, nem hagyta hogy létre jöjjön.
Csak ez zavar.

(#54662) Kékes525 válasza Abrion (#54661) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Szerintem is a régebbi jobb volt. De remélem fejleszteni fogja. Amúgy a réginél is az volt, hogy white listára kellett rakni a kivételeket. Ez is tudja kvázi röptében blokkolni a cookiekat. Cookie-AutoDelete - Documentation Állítsd 0-ra.

[ Szerkesztve ]

(#54663) Abrion válasza Kékes525 (#54662) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

megnyitáskor? okés :D akkor csak a white lista az egyetlen ami zavar :D van olyan weblap ahol több mint három cookiet kell oda rakni :D még szerencse hogy fent marad a lista minden white list klick után :D

[ Szerkesztve ]

(#54664) Kékes525 válasza Abrion (#54663) üzenetére

Kékes525
(veterán)

"white lista az egyetlen ami zavar"

Ezt nem értem. A Self Destriction cookie-nál is volt white lista. Másrészt csak egyszer kell megtenni.

(#54665) Matthewus válasza Abrion (#54661) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Ehhez nem kell kiterjesztés, a Beállításoknál tudod blokkolni a sütik elfogadását és kivételeket is létre tudsz hozni.

(#54666) Abrion válasza Kékes525 (#54664) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

Mármint a Selfnél csak a zöld ikont kell nyomni szóval egy klik, ennél meg minimum 3 klik egy hogy előjöjjön a menü kettő meg a cookie minimum, de igazad van, 1x kell csak :D elfogadható munka.

[ Szerkesztve ]

(#54667) luise178

luise178
(tag)

szasztok! olyan gondom van, hogy újratettem az oprendszert /win10 64bit/, és ezáltal ugye a böngészőt is. és valamiért a yahoo lett az alapértelmezett kereső. a beállításokban átrakom goggle-re, a lehetőségek közül törlöm is, de újraindítás után visszaáll yahoo-ra, mintha semmit nem csináltam volna? mit rontok el? hol lehet a hiba?

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#54668) Celithrandi

Celithrandi
(senior tag)

VAn valami tapasztalat arról, hogy a firefox az elmúlt hetekben rammal táplálkozik? 8GB ramot használok jó pár éve, viszont az elmúlt pár hétben folyamatosan elfogy. A fő zabáló a firefox és a chrome.

(#54669) csicso82 válasza Celithrandi (#54668) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Volt ami már panaszkodott. Milyen módon használod a böngésződ? Mondok két végletet: pár oldal megnyitva pl. PH, NSO, PCworld stb. tehát nem túl gyilkos oldalak, max 1-2 böngésző kieg, és mondjuk 1-2 óránál nem böngészel többet hanem mondjuk bezárd stb. pl. onetab-bal jegeled stb.
Másik véglet: 30-40 lap, 10+ kiegészítő, youtube videó 4k fhd, netes játék, fészbukk cset pár emberrel stb. és mondjuk 4+ órája fut, ez utóbbi esetben előfordulhat, hogy felzabálja. Alapvetően nem kell félni, a windows egy bizonyos szintű kontroll alatt tartja a böngészőt, azért egy memórai zabáló program indítása előtt (pl. játék) érdemes elgondolkodni, hogy épp mi fut és mire is van tényleges szükség.

Nem kioktatásképp írtam. Érdekességképpen a legfrissebb FF fut egy core2 duós 10 éves notin ami gyenge netre csatlakozik wifin és vállalható.

A memória zabálás oka a "modernitás" a teljes összeomlás elkerülés éredekében minden kieg, oldal külön szálon fut ami miatt csökken a teljes összeomlás esélye de nő a RAM fogyasztás.
Nálam (szint 8GB RAM) pár oldallal is eszik már 700-1000MB-ot.

Még annyit konkrétan (feladatkezelőben nézve) mennyit zabál maxon ilyenkor és ezt milyen használat mellett (kb. amit fentebb írtam az alapján)?

[ Szerkesztve ]

(#54670) Kékes525

Kékes525
(veterán)

A most felfedezett Meltdown és Spectre processzor hibák javítása csak rendszerhívás esetén okoznak lassulást. 0% lassulás 0 rendszerhívás esetén, 50% lassulás pedig 100% rendszer hívás esetén.

Kérdés az, hogy böngészés közben mikor futhatunk ebbe bele?

Például új lap nyitásához kell e rendszerhívás?

(#54671) csicso82 válasza Kékes525 (#54670) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Érdekes kérdés, számít egyáltalán? Tenni úgy sem tudsz ellene javítani pedig egy ilyen "divatos" hibát úgyis javítanak amit remélhetőleg bekapcsolt update mellett mindenki megkap. Gondolom gyorsan kellett a javítás ezért olyan lett amilyen remélhetőleg ahogy csordogálnak a profiktól a visszajelzések és több idő is rendelkezésre áll csiszolnak még rajta. Személy szerint nem éreztem lassulást de pont most raktam újra a rendszert.

(#54672) Kékes525 válasza csicso82 (#54671) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Pillanatnyilag én sem érzek lassulást. A Windows 7-em védett, BIOS-om nem, Firefox-om (56.0.2) nem. Amúgy az 57.0.4-en sem érzek lassulást.

[ Szerkesztve ]

(#54673) raven12

raven12
(senior tag)

Sziasztok!

Az utóbbi 1-2 hétben sokszor fordul elő, hogy a firefox (legújabb) elveszti az internetkapcsolatot. Az oldalak nem töltenek be. Ez általában több percig tart.
Először azt hittem, a netem rossz, de IE és Chrome is tökéletesen működik. Laptopon olyan gyakran jelentkezik ez, hogy át kellett álnom Chrome-ra. PC-n is idegesítő, de még bírható.

Tapasztal valaki ilyesmit? Mi a fene lehet ez?

Ibanez RG1570 Prestige || Ibanez RG7321 || Cort C4 Plus || Casio CDP 230R

(#54674) Kékes525 válasza raven12 (#54673) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Ez nálam is előfordult mostanában (56.0.2-ön). Ha újraindítom, akkor ismét jó. Olyankor másik profile-on (56.0.2) lévő letöltés is megáll. Még nem jöttem rá, hogy ez mitől van.

[ Szerkesztve ]

(#54675) luise178 válasza luise178 (#54667) üzenetére

luise178
(tag)

szasztok!

az én problémámmal nem találkozott még senki? mi lehet a megoldás?

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#54676) Kékes525 válasza luise178 (#54667) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Akkor lehet, hogy valami visszaállítja. Futtasd: AdwCleaner

(#54677) Jenne

Jenne
(senior tag)

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Egy olyan fordító bővítményt vagy kiegészítőt keresek ami hasonló mint ami Chrome-ban is van. Ha belekattintok jobb egérgombbal az adott oldalba akkor feljön egy ilyen ablak ahol kiválaszthatom a Fordítás magyar nyelvre lehetőséget.
FF 57.0.4 (64 bit) a böngészőm.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#54678) lsc válasza Jenne (#54677) üzenetére

lsc
(nagyúr)

Én ezt [link] használom, egész tűrhető.

Az élet kegyetlen .

(#54679) Kékes525 válasza Jenne (#54677) üzenetére

Kékes525
(veterán)

S3.Translator

(#54680) joghurt válasza Kékes525 (#54670) üzenetére

joghurt
(őstag)
LOGOUT blog

A vontakozó CPU-s topicban schawo fórumtárs az erről készülő logoutos cikkéből annyit elárult, hogy maguk a processzor-műveletek (renderelés, kódolás stb.) szinte kimérhetetlenül lassultak csak. Viszont... az SSD elérése jelentősen lassult - ami nem is meglepő, hiszen épp a user-kernel határátlépést kellett körülbástyázni, amiből I/O-nál van sok.
Szóval amikor a Firefox a vinyó/SSD/RAMdisk cache-t buzerálja, abból bizony akár érezhető lassulás is lehet.

A tej élet, erő, egészség.

(#54681) Kékes525 válasza joghurt (#54680) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Igen ezek hardver elérések és ahhoz sok rendszerhívás kell. Jól ráfáztunk erre.

(#54682) Jenne válasza Kékes525 (#54679) üzenetére

Jenne
(senior tag)

Köszönöm. :R
(#54678) lsc Neked is köszi. :R

(#54683) luise178 válasza Kékes525 (#54676) üzenetére

luise178
(tag)

a progi nem talált semmit, berágtam legyalúltam az egész böngészőt, és teljesen a nulláról tettem fel. most már jó lett.

köszi a segítséget! ;)

(#54684) fuze válasza csicso82 (#54669) üzenetére

fuze
(őstag)

Nekem felzabál 1700 megabájtot úgy, hogy nyitva van a gmail, coinbase és PH. Ez nem normális. Eleinte csak 7-900 de aztán felmegy. Mintha elfáradna a böngésző, pedig már jó ideje nem tapasztaltam ilyet. Nem szeretem bezárni ilyenek miatt. Most váltottam a chrome-ról... Bika gépem van 16 gb rammal és néha még lassúnak is érzem kicsit.

[ Szerkesztve ]

adamsimon.hu | Webdesigner, UI Designer, 3D Artist

(#54685) Celithrandi válasza csicso82 (#54669) üzenetére

Celithrandi
(senior tag)

a 2. eset csak nem fut 30-40 csak 5-10. nem túl fasza amikor összeomlik minden mivel dolgozok a gépen. i5 4mag 8giga ram és nem tudok kihajtani 1 böngészőt.

(#54686) csicso82 válasza Celithrandi (#54685) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Értem, az az oldalmennyiség nem vészes, összeomlania pont a többszálúsítás miatt nem szabadna neki.

(#54684) fuze

Kipróbálhatnál valami olyat mint a one tab extension, amivel nem zársz be semmit de memóriát szabadít fel, majd egy katt és újra megnyitod, persze ezzel pl. letöltés stb. megszakad de ki kell tapasztalni, hogy nálad mi az ami belefér.

[ Szerkesztve ]

(#54687) fuze válasza csicso82 (#54686) üzenetére

fuze
(őstag)

Ne már. Ennek alapból kéne jól működnie. Tuti ezek a rohadt meltdown patchek. Nekem nem kell! Eddig se tört fel senki. :O

[ Szerkesztve ]

adamsimon.hu | Webdesigner, UI Designer, 3D Artist

(#54688) DS39

DS39
(veterán)

Hogy lehetne rávenni ezt a böngészőt hogy a könyvjelzőkhöz tárolt favicon frissüljön arra ami az adott weboldalon van?
Szétkerestem a netet, de semmi érdemi megoldás nincs 57+ on erre.

Bezzeg Chrome-on ilyen hiba nincs hogy beragadnának folyton ezek.

Butafox.... :(

Eljutottunk oda hogy Chrome-on jobb kiegészítők vannak.

(#54689) Ozrych válasza DS39 (#54688) üzenetére

Ozrych
(senior tag)

Bug. Ha jól tudom, 58-ban javították.

[ Szerkesztve ]

(#54690) Kékes525 válasza DS39 (#54688) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Holnap már megoldódik a probléma. :)

(#54691) Erzsébeti

Erzsébeti
(tag)

Sziasztok!

Kérdésem lenne.

Most tértem át az 56 os ról a 57.0.4 esre, és mint ahogy gondoltam is problémáim merültek fel bizonyos kiegészítők használatával.
A legfontosabb talán a TAB Mix Plus. ez az amit nagyon hiányolok, mivel gondolom még nem készült el az 57 es hez való verziója... :( Tud valaki valamilyen ilyesmi szolgáltatásokkal bíró kiegészítőt?
Van néhány beállítás amit nagyon rühellek az alap firefox-on.
Ilyen pl. az hogy ha új lapon nyitok meg valamit azt a sor végére rakja, és nem tudom beállítani azt vele, hogy az aktuális lap mögé nyissa.
Sokszor 30-40 vagy több lapom is nyitva van, és nagyon macerás mondjuk a balról a második ablakból nyitni egy újat, mert akkor scrollozhatok oldalra a másik végéig a sornak.
De ilyesmi nyűgöm az is, hogy nem tudom beállítani azt, hogy bármiféle címbeírás, vagy könyvjelző kattintás után egy új lapon nyíljon, hanem akkurátusan az éppen aktív ablakban nyitja meg az adott oldalt.
Van erre valami megoldás?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#54692) csako válasza Erzsébeti (#54691) üzenetére

csako
(addikt)

Tab Open/Close Control
New Tab from Location Bar
Könyvjelzőkhöz: címsorba -> about:config -> (keresés) browser.tabs.LoadBookmarksInTabs -> (duplakatt) true

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#54693) Matthewus válasza Erzsébeti (#54691) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

- Új lap nyitása az aktív lap mellé: CTRL+bal klikk vagy klikk az egérgörgővel az Új lap megnyitása gombra
- Új lapon nyissa meg a címsorba beírt oldalt: ALT+Enter

(#54694) Erzsébeti

Erzsébeti
(tag)

Köszönöm a a segítséget mindkettőtöknek!

Valamit már is javult a komfortérzetem! :)

Arra tudtok valami megoldást, hogy ha megnyílik új lapon amit kértem akkor arra ne ugorjon át automatikusan a böngésző?
Én sokszor "előre" nyitok ablakot az új érdekesnek mondható linkkel, de nem mindig akarom azonnal azt böngészni, hanem olvasnám tovább az eredeti oldalt, de ilyenkor most átugrik oda, és jöhet vissza egy lapot, hogy tudjam folytatni a dolgom.

(#54695) Matthewus válasza Erzsébeti (#54694) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Hivatkozás új lapon való megnyitásakor átváltás rá azonnal - ez legyen kikapcsolva a beállításokban valamint az adott oldalon levő hivatkozásokat a középső egérgombbal vagy CTRL+bal klikkel tudod megnyitni úgy, hogy nem vált át a megnyitott oldalra.

(#54696) huan

huan
(őstag)

Sziasztok!
Használja valaki a Save In… kiterjesztést?
Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan lehet beállítani benne más könyvtárakat a mentéshez az alapértelmezetteken kívül?
[link]

(#54697) Gézengúz

Gézengúz
(addikt)

Mi is volt ez az új funkció ami megy az 58-ban? Ami megpróbálja kitalálni, hogy mire kattintok? Átállítottam 57-ben, azóta az összes háttérben lévő videó automatikusan elindul... :((

A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod miért! Teljesen új, Liitokala 3000mA-es, forrfüles,18650-es akkuk eladók! Szerszámgépek, ecigi, stb.

(#54698) Matthewus válasza Gézengúz (#54697) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Nem ezt állítottad át véletlenül: media.block-autoplay-until-in-foreground?

(#54699) Gézengúz válasza Matthewus (#54698) üzenetére

Gézengúz
(addikt)

Nem. Új funkció 58-ban, azt kapcsoltam be 57-ben. De most nem találom mi volt az... :)

Ez true-n van.

[ Szerkesztve ]

A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod miért! Teljesen új, Liitokala 3000mA-es, forrfüles,18650-es akkuk eladók! Szerszámgépek, ecigi, stb.

(#54700) balazs1956

balazs1956
(aktív tag)

Sziasztok, segítség kéne.

Lehet, hogy nem Firefox probléma, de nem tudok rájönni mi az.
A jelenség: eddig, ha a gmail-bem jött prohardveres/mobilarénás értesítőkre rákattintottam, rögtön megnyitott egy új lapot. Reggel óta a kattintás után villan egyet, de nem nyit meg semmit. A jobbegér /megnyitás új lapon az működik, de idegesítő hogy mi romolhatott el.
Ha valakinek van ötlete, az előre is nagyon szépen köszönöm.

A chrome-ban hibátlanul működik

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.