Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) HZoli87 válasza netpeti98 (#30600) üzenetére


HZoli87
veterán

Kezdetnek nem rossz, de még közel sem tökéletes. Én továbbra is maradok a Sumatra beépülője mellett, szuper gyors és könnyű.

(#30602) scope2007 válasza HZoli87 (#30601) üzenetére


scope2007
addikt

én is a sumatrat reszesitem még előnybe.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30603) embe


embe
nagyúr

Hali!
Visszatértem ismét a FF-hoz. Egy olyan gondom lenne, hogy a freemail nem lép be, csak tölt, és tölt, és...
Más böngészőből működik.
Mi lehet a gond?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30604) KaiotEch válasza embe (#30603) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

CTRL+F5?

(#30605) embe: Zavard el a FF és a Freemail rendszergazdáit! Melyik verziód van?

[ Szerkesztve ]

(#30605) embe válasza KaiotEch (#30604) üzenetére


embe
nagyúr

Csak tölt, és tölt....és tölt....

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30606) embe válasza KaiotEch (#30604) üzenetére


embe
nagyúr

:DDD ;]

FF 19.0
Találtam a keresőben ilyen hibára leírást, korábbról is, de ez nem működött nálam.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30607) KaiotEch válasza embe (#30606) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Csökkentett módban prószáld meg! Másik böngészővel megy?

[ Szerkesztve ]

(#30608) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan "script"-kiegészítő kellene, ami az oldalakról a csomó google-os meg lim-lom reklám-hirdetéses oldalaktól megszabadít, és a felugró ablakokkal is hasonlóan elbánik.
Mit keressek - elég ennyi.

Köszönöm előre is! :R

(#30609) Csepe válasza Csaszykj (#30608) üzenetére


Csepe
aktív tag

Az adblock nem jó? :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#30610) Steelmanus válasza embe (#30605) üzenetére


Steelmanus
addikt

A regebbi, vagyis szimpla modon sem tudsz belepni?
http://freemail.hu/szimpla/fmszimpla.php?regifm=1&status=ok

(#30609) Csepe Es hozza a Element Hiding Helper for Adblock Plus 1.2.3

[ Szerkesztve ]

(#30611) embe válasza Steelmanus (#30610) üzenetére


embe
nagyúr

A régebbin igen, de az újon miért nem?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30612) embe válasza embe (#30611) üzenetére


embe
nagyúr

Működik. Feltettem az ADBlock plus kiegészítőt, alap beállításokkal. Most működik. :C

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30613) Csaszykj válasza Csepe (#30609) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Mivel járatlan vagyok az egész témakörben, így nem tudom mi a jó - s mi nem. :R

Köszönöm, kipróbálom. :R

(#30614) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Totálisan megbolondult a firefox-om, mióta befrissítette magát 19.0-ra. Kiegészítések tűntek el az eszköztárról (Ad Block, speed dial, stb)., illetve nem töltődnek be. A beállítások is törlődtek pl: kezdőlap, rákérdezés a fájlok letöltési helyére stb. Kérdezném, hogy másnál is előfordult ilyen anomália. Kicsit kezd idegesíteni a firefox. Szerintem egyre rosszabb lett.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#30615) HZoli87 válasza bajtokarpi (#30614) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Nálad lesz a gond, semmi ilyet nem tapasztaltam a frissítés után. Azzal sem értek egyet, hogy egyre rosszabb lenne a program. A 4-es verzió óta rengeteg újítást kapott és egyre optimalizáltabb is (gyors indítás és működés, alacsony memóriahasználat).

[ Szerkesztve ]

(#30616) bajtokarpi válasza HZoli87 (#30615) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm válaszodat. Tudom, hogy te is NIS felhasználó vagy, csak úgy, mint én. Nekem frissítés után a toolbar is letíltódott. A speed dial beállításaim elvesztek, és arra nekem nagy szükségem lenne.

Steelmanus, neked is köszi. Nem tudom, hogy mi okozta a galibát, semmi gondom nem volt a frissítésig.

Köszi

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#30617) Steelmanus válasza bajtokarpi (#30614) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Nalam is minden renddesen lezajlott a frissites, semmi ilyen gondom nem akadt. Raadasul nem csak a 18.0.2-ot frissitettem hanem a 19.b6-ot is mert egy masik rendszeren azt hasznaltam es azt rendesen frissitettem ugy hogy ratelepitettem a stabil 19.0-at.
Keszits egy tiszta telepitest vagyis uninstallald a jelenlegit, majd torold a regi mappait, es ugy telepitesd a stabil 19.0-at.
Egyetertek HZoli87 Tarsunkal, nem rosszabb lett hanem jobb.
En nem hasznalok virusirtot, a NIS-t pedig messze elkerulnem ha megis kellen virusirto, persze ez csak maganvelemeny.

[ Szerkesztve ]

(#30618) HZoli87 válasza bajtokarpi (#30616) üzenetére


HZoli87
veterán

Tegnap délelőtt óta elérhető a Toolbar frissítése (Firefox 19 kompatibilis) a 2012 és 2013-es verziókhoz. Ha nem frissült le nálad, akkor manuálisan indíts egy LiveUpdate-t. Lehetséges, hogy manuálisan kell majd engedélyezned a kiegészítők között.

A többi dologban nem tudok segíteni sajtos, évek óta használok Firefoxot, de sosem történt nálam ilyen esett egy verzió frissítés során. Ez nem normális tünet. Lehet újra kellene telepítened és egy tiszta profillal indítani (Természetesen előtte kimenteni a legszükségesebb adatokat, de csak azokat. Könyvjelzőket és jelszavakat.)

Steelmanus: nincs azzal gond (NIS), 2009-es verzió óta gyökeresen újra lett írva a program. Piac egyik leggyorsabb és legkönnyebb komplett védelme, ami erősen támaszkodik a felhő szolgáltatásokra.

[ Szerkesztve ]

(#30619) Steelmanus válasza HZoli87 (#30618) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert eleg sokszor olvastam hogy kulonbozo mindent egybe virusitok bezavarnak a bongeszesbe, lehet hogy sokat javitottak a NIS-in, de en idegenkedek tole. Radasul azert is haragszom ra, mert nem lehet csakugy egyszeruen eltavolitani, sok felesleges fajlt hagy maga utan es ha rendesen leszeretne uninstallani a rendszerbol az ember akkor segedprogram kell hozza.
Norton Removal Tool SymNRT 20.0.0.21

(#30620) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nyakon kéne csapni azt a fejlesztőt Mozilláéknál aki bele rakta ezt az égetett PDF reader-t, ami egy rakás szar minőségileg, és még csak ki sem lehet gyilkolni.

(#30621) HZoli87 válasza Steelmanus (#30619) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs hatással a böngészési teljesítményre, nem (ezt) használnám ha nem így lenne. A gyártók 90-95%-nak van külön speciális eltávolító programja, ha normális módon nem sikerülne a törlés. De ez itt nagyon OFF, megvan a megfelelő topik erre a témára is.

KaiotEch

Beépített PDF olvasó kikapcsolása: about.config -> pdfjs.disabled -> TRUE

[ Szerkesztve ]

(#30622) Csepe válasza KaiotEch (#30620) üzenetére


Csepe
aktív tag

A Beállítások - alkalmazásoknál ki lehet kapcsolni, vagy másikra átkapcsolni. :)

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#30623) KaiotEch válasza HZoli87 (#30621) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham csak így az Adobe-os sem jön be, hanem egyből letölteni akarja a pdf-et.

(#30624) HZoli87 válasza KaiotEch (#30623) üzenetére


HZoli87
veterán

Most jön akkor amit Csepe javasolt neked, állítsd be az Adobe-t alapértelmezett programnak. (Ezt előbb lefelejtettem. Ezt én is eljátszottam, csak ott a Sumatra volt a szenvedő fél.)

[ Szerkesztve ]

(#30625) Steelmanus válasza HZoli87 (#30621) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazad van, elfelejtettem off-ba tenni, de koszonom a linket, mert ezt nem ismertem, itt egy helyen van a sok viruskergeto eltavolito, el is mentettem a Konyjelzokbe.

[ Szerkesztve ]

(#30626) KaiotEch válasza HZoli87 (#30624) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham így mondjuk, hogy jó, így külön progiban nyitja meg nem a FF-on belül. :F :R

(#30627) HZoli87 válasza KaiotEch (#30626) üzenetére


HZoli87
veterán

Várj, akkor most jó vagy nem jó?

Ja értem, kibogoztam. Olyat keress, hogy Adobe plugin és azt állítsad be alapértelmezettnek és akkor a böngésző egy új lapján fog megnyílni a dokumentum.

Itt le van írva a pontos menete (Adobe is benne van). Link

[ Szerkesztve ]

(#30628) KaiotEch válasza HZoli87 (#30627) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De figyelmetlen vagyok :W :R

(#30629) gaben1000


gaben1000
tag

SZiasztok!

Nekem is ma frissített, azóta furcsa valami.
Download Helperrel töltök le videót, minden a szokásos, bejön a letöltés ablak meg minden, de a csík meg a százalék nem megy, hogy hol jár a letöltésben. Csak a jobb alsó sarokban megjelenő letöltés kész feliratból tudom, hogy mi van. Ahol a százalék meg szokott jelenni kis ablak, az most csak úgy van üresen.
Ez elég zavaró nekem, nem tudom, hol tart a letöltésben a program.
Valaki tudna segíteni? Beállításokat néztem, ott minden ugyanolyan, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#30630) Csepe válasza gaben1000 (#30629) üzenetére


Csepe
aktív tag

Nekem is ilyen, ha zavar téged is akkor rakd vissza a 18.02-t vagy várd meg a javított verziót. :(((

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#30631) gaben1000 válasza Csepe (#30630) üzenetére


gaben1000
tag

Értem, köszönöm.

(#30633) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Szép napot!

Régi laptopról új laptopra költöznék.
WinXP, FF 18.0.2.-ről Win7, FF 19.0-ra.

Jó lenne a könyvjelzőket, jelszavakat, egyebeket átvinni. A bővítményeket csinálnám manuálisan, nincs sok.
Mi a menete ennek? Az 1. hsz-ból ezt lesem, de nem egyezik a könyvtárszerkezet, ez gond lesz szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30634) csako válasza macilaci78 (#30633) üzenetére


csako
veterán

Nem lesz gond (ha mégis akkor jól leszidhatsz :P), kimásolod az egész "Mozilla" mappát az xp-s helyéről, majd átviszed arra a helyre ahol a 7-ben kellene lennie és kész is :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30635) Winnie The P válasza macilaci78 (#30633) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Erre való a Mozbackup nevű program.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30636) macilaci78 válasza Winnie The P (#30635) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez bevált. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#30637) mrszitya


mrszitya
senior tag

MozBackuppal óvatosan...

Perfektül ment/visszaállít, de berak minden olyan általános fájlt is a mentésbe, ami miatt nem biztos, hogy tiszta telepítés lesz a tiszta telepítés. :) Sajna nem nyúl hozzá a fejlesztő jó ideje. Szóval általános esetben jó a mentésre, de akinek gond van a profiljával, ha igénybe veszi ezt, előfordulhat hogy nem oldódik meg.

(Van még a FEBE kiegészítő, ez egyébként tud automata mentést csinálni időnként, ez sem funkcionál tökéletesen, de alapvetően szintén jó.)

[ Szerkesztve ]

(#30638) Steelmanus válasza ALONSO11 (#30632) üzenetére


Steelmanus
addikt

Van telepitve Java a gepre, ha igen a legfrissebb verzio van fent? Tehetsz meg egy probat Flash ProtectedMod ideiglenes letiltasaval is.

(#30640) mrszitya válasza ALONSO11 (#30639) üzenetére


mrszitya
senior tag

Egy teljes előzménytörlés legyen először is, sokszor ez is elég (CTRL+SHIFT+DEL). Megpróbálkozhatsz pl. a Flash Player protected mód kikapcsolással. Ez le van írva itt, többször is a topicban, de most volt róla cikk a napokban a Mozilla blogban, a Cafén is.
Ha nem jön be, csinálhatsz egy tiszta telepítést, azaz menteni a fontos dolgokat (könyvjelzők, jelszavak, kiegek, egyéb), aztán törlöd teljes egészben a profilmappád. Első hozzászólás segít.

(#30641) bzs73


bzs73
őstag

Hát nálam kuka ez a 19. 18.02-ről frissítem, ott semmi probléma nem volt. Ez meg mint a tetű, olyan lassú. Alig jönnek be az oldalak,pff. Még megpróbálok majd egy új tiszta telepítést, ha akkor se lesz gyorsabb, megy vissza a 18.02.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#30642) DS39


DS39
nagyúr

én nem értem ezt, mi ez a sok problémázó hsz :F
semmi eget rengető változtatás nem történt attól hogy 19-re frissült a Firefox, nálam még gyorsabb is kicsit, mint volt.

tegnap kijött a JRE 7u15-ös verzió, felraktam, semmi para nincs már a java-val, szépen futtatja, és bővítményeknél sem írja veszélyesnek, ajánlom mindenkinek hogy frissítse, ha bankoláshoz kell.

[ Szerkesztve ]

(#30643) vlevi


vlevi
nagyúr

"Ivy Bridge-8gb ram-256gb ssd"
Hátpedig egy ilyen konfigon nem kéne...

De ezekszerint én valami különleges állatfajta vagyok, mert nekem szerencsére kábé a 12, vagy 13-as óta van Firefoxom (előtte Opera volt), de soha semmilyen nyűgöm nem volt vele. Megy, nem zabálja a memóriát, nem omlik össze, satöbbi.
Ebben talán az is benne van, hogy az Adblock Pluson és egy youtube downloaderen kívül semmi kiegészítőt, userscriptet, semmit nem használok, még a téma is gyári. Böngésző cache van egyedül elrakva a tempbe, nagyjából ennyi a konfig változtatás. Nomeg, hogy néha próbálkozok a hardveres gyorsítás ide-oda állítgatásával, de mást tényleg nem.

És ez független a konfigomtól, mert évekig Core2Duo volt 2G RAM-al, HDD-vel, 32 bites Win7-el, valamikor tavaly kapott +2 giga memóriát, és 64 bites win7-et, aztán ősszel SSD-t a gép, de a Firefox az ment. És még most is, amikor már egy i5 és 8G memória van a gépben.
Nem lehet, hogy azért nem veszem észre a FF lassulását, mert ahogy lassulna, úgy húzom egyre feljebb a gépet? :DDD

(#30644) Kernel válasza KaiotEch (#30620) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én már akkor engedélyeztem a PDF-olvasót, amikor még letiltott béta változatban szerepelt a böngészőben, azóta is-is módon használom.

Sok esetben megfelel a célra, vagyis használom. Ha mégis inkább a Windowsban társított programmal akarnám megnyitni, a jobb felső letöltés gombbal, egy kattintással lementem. Ekkor a Download mappába kerül, amit a Total Commanderből kapásból elérek, mert ott viszont a kedvenc mappák között szerepel ("csillag" a fejlécnél). Utána a fejlécen történő kattintással időrendi sorrendben felülre hozom, ez azért számít, mert így nem kell keresgélni.

Tehát elég gyorsan megy, nyilván én sem szeretem körülményeskedéssel szívatni önmagam, de ez nem vészes.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30645) HZoli87 válasza DS39 (#30642) üzenetére


HZoli87
veterán

Dettó, szerintem is optimalizáltak rajta még. Indulási sebességén biztos.

Java-t (7u15) már én is telepítettem, jobb ha a legfrissebb van belőle. Flash Playert pedig töröltem (11.6), mert úgy vettem észre, hogy jobban terheli a gépet. Például nézek online videót vagy egyéb közvetítést, ha bezárom a fület, akkor 1-2 másodperc is eltelik mire reagált. Ekkora laggot nem tűrök el, SSD-ről fut a gép, cache pedig memóriába megy. Bár a CPU gyenge darab (C2D 2,20 GHz). Ment fel a 11.1-es FP, minden gondot megoldott (csak azért nem a 11.2, mert elfelejtettem, hogy állandóan csipogott ha beletekertem egy videóba),

(#30646) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Sziasztok.

Nekem ma frissült a 19-re, de katasztrófa..kb 5másodpercenként összeomlik :W

Más tapasztalt ilyet?

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#30647) konyvt01


konyvt01
csendes tag

Üdv!

A Firefox motorja a Gecko ugyanaz amit anno a Netscape Navigator is használt? Vagyis ha FF-ot használok az olyan mintha egy Netscape-utódot használnék?

(#30648) KaiotEch válasza konyvt01 (#30647) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A FF motorja szerintem egy 1.9 vw szívódízel, mert elég sokat lehet vele szívni!

(#30649) Kernel válasza KaiotEch (#30648) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt a kulcsszó a "lehet", ugyanis másoknál, mint például nálam is, gyakorlatilag panaszmentes. Az új gépemen már darálás sincs, mióta 4 GB RAM-mal használom (HDD-re tárolás tiltva).

Igaz, említettem párszor, hogy beágyazott Youtube ablaknál néha lefagy, de más hibát hirtelen nem tudnék mondani. Ez is kezelhető, ilyenkor kilövöm alóla Flash plugint. Hacsak a legutóbbi frissítés nem javít ezen is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30650) KaiotEch válasza Kernel (#30649) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Naja, csak nálam friss ssd, friss rendszer, friss FF, friss 8GB ram... És még így is van, hogy megadja magát.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.