Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#31951) Johnny Cage válasza cocka (#31950) üzenetére

Johnny Cage
(addikt)

az enyémet is kinyírja. valami nagyon nem stimmel azzal az oldallal.

vodafone.hu-val nálam minden oké.

(#31952) csako válasza Johnny Cage (#31951) üzenetére

csako
(addikt)

Itt csak akadós, ha gyorsan görgetnék, a vodafone.hu rendben van.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31953) Ronam

Ronam
(őstag)

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy emlékeztető kiegészítőt? ReminderFox-ot próbáltam, de ez nem az igazi, hiába állítom be, hogy a megadott időben ugorjon fel egy emlékeztető ablak, nem történik semmi :S.

(#31954) KaiotEch

KaiotEch
(veterán)

Üdv. Persona-ba bele lehet valahogy nyúlni? Nem tetszik a betűk színe és megváltoztatnám. :R

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#31955) Steelmanus válasza madrac (#31926) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Most attertem a W7-re es ugy is megneztem a www.tutimunkak.hu oldalt.
Ha engedelyezve van a hardveres gyorsitas a bongeszoben, akkor latszolag kifagy, de egy ido utan megnyilik, am dob egy ilyen hibauzenetet, de gyakorlatilag hasznalhatatlan az oldal.

Ha kikapcsolom a hardveres gyorsitast akkor jo. Flash-t nem hasznal az oldal, legalabbis nem latni a Feladatkezeloben hogy megnyitna a plugin-container.exe *32-t.

(#31950) cocka A vodafone.hu mukodik hardveres gyorsitassal es termeszetesen nelkule is.

W7 x64, 4670 videokari, 13.4 Beta driver, Adobe.Flash.Player-11.7.700.202

(#31956) kranazoli válasza Steelmanus (#31955) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

Nálam semmi probléma, most néztem.

Ui.: természetesen hardveres gyorsítás engedélyezve. Sőt még a flash sincs védett módban. :)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#31957) DS39 válasza Steelmanus (#31955) üzenetére

DS39
(veterán)

ilyet nem dob, de durván akadozik scrollozásnál.. tudnék ajánlani nekik egy tuti munkát..

szerk: a vodával semmi gond nincs, leszámítva az áraikat :D

[ Szerkesztve ]

(#31958) Steelmanus válasza kranazoli (#31956) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Amikor eloszor neztem meg az oldalt probakeppen, (W8 alatt voltam) rendesen megnyilt az oldal, es gorgetni is lehetett. Viszont az elavult videokari miatt a W8 alatt az FF 21-ben nincs hardveres gyorsitas csak ha buheralok az about:config-ban. Valtottam W7-re es itt mar nalam is jelentkezett a hiba.

(#31959) Eternitys

Eternitys
(aktív tag)

Sziasztok!

Bizonyos weboldalakat (főleg fórumokat) úgy szeretnék olvasni, hogy a benne lévő linkek mellett megjelenjen a linkek faviconja is. Így látnám merre is mutatnak pontosan a linkek. Erre keresnék valami megoldást.
Amit eddig próbáltam:
Ezt a [Bookmarkletet], csak az a baj vele - ahogy a [forrás kódjában] is látni -, hogy minden linket megvastagít és aláhúz. Na ezt szeretném valahogy megszüntetni és akkor jó lenne.
Tudna valaki tippet hogy hogy szerkesszem át és utánna hogy kell "installálni" firefoxban? Vagy aki ismer más megoldást erre a célra is jó lenne.
Köszi előre is.

(#31960) csako válasza Eternitys (#31959) üzenetére

csako
(addikt)

Kiszedtem belőle: készítesz egy új könyvjelzőt, aminek az url részébe ezt a kódot másold be.
Mellesleg arról az oldalról úgy lehetett volna telepíteni, hogy a Highlight links gombot odahúzod a könyvjelzőkhöz, és annak az urljét írod át, a forráskódja elég "nyers" formában van...
(Ezt a két sort töröltem amúgy: link.style.fontWeight = "bold"; link.style.textDecoration="underline";)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31961) Eternitys válasza csako (#31960) üzenetére

Eternitys
(aktív tag)

Hát ez gyors volt. :C Tökéletes, köszönöm szépen! :R

(#31962) zoli03

zoli03
(őstag)

Be lehet állítani valahogy (akár valamilyen kiegészítővel), hogy ha egy adott oldal aloldalait könyvjelzőbe teszem, akkor azt egy előre beállított mappába mentse? Pl csinálok egy Prohardver mappát, és el akarok menteni több cikket könyvjelzőkbe, akkor azt mind abba a mappába rakja automatikusan (meg akármilyen oldalt, aminek az URL-jében benne van mondjuk a prohardver.hu).

(#31963) de-nem-baj

de-nem-baj
(csendes tag)

Tiszteletem a hozzáértő uraknak!

Linuxmintet tettem fel. Van egy kis gondom a Firefoxal. Próbálok néhány bosszantó dolgot kijavítani (amik windowszban, vagy ubuntuban nincsenek a firefoxban, de linxmintben sajnos vannak) az about:config megadásábal. Például a browser.showQuitWarning true-ról false-ra szeretném állítani. Sajnos nem jegyzi meg. Semmi változtatást nem jegyez meg. Tudtok rá megoldást?

(#31964) scope2007 válasza Steelmanus (#31955) üzenetére

scope2007
(addikt)

nekem durván szétfagyott az egész böngésző :D :D
wtf

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#31965) cobra64 válasza de-nem-baj (#31963) üzenetére

cobra64
(csendes tag)

Próbáld meg a következőt nyisd meg a geditet másold be a köv.:
user_pref("browser.showQuitWarning", false);
majd ments el user.js néven a profile mapában, ha netán létezik, akkor nyisd meg és egy külön sorban illeszt be.
Én ide szoktam írni minden saját módosításomat, majd elmentem, hogy ne kelljen állandóan az about:config-ban turkálnom, elvileg felülírja az alapértelmezett beállításokat.

Windows 7/linuxmint/ webroot

(#31966) de-nem-baj válasza cobra64 (#31965) üzenetére

de-nem-baj
(csendes tag)

Hol kellene megtalállnom ezt a profile nevű mappát?

(#31967) kispx válasza de-nem-baj (#31966) üzenetére

kispx
(addikt)

(#31968) de-nem-baj válasza kispx (#31967) üzenetére

de-nem-baj
(csendes tag)

Azért kérdeztem, mert kapásból oda tettem, de ott nem működött.

Valahol az lehet a mjegoldás, ha a Firefox normális firefox lenne és nem Linuxmint-firefox. Mert a normálissal semmi bajom sincsen. Sajnos ezt nem tudom hol kell beállítani. És mint mondtam, az about:config beállítások nem mentődnek el. Pedig a korábbi linuxmintes firefoxokban elmentődtek.

(#31969) Abrion

Abrion
(aktív tag)

Szép estét :D

Mostanában nagyon gondolkozik az FF a csatlakozáson, és ma ara gondoltam hogy resetelem hátha megoldja a gondot, de nem és csinált egy új problémát, a lap a menü és a címsor közt van, és nincs a nézetben állítási lehetőség hogy a könyvjelző alatt legyen a lap, segítsetek!

(#31970) Visormail válasza Abrion (#31969) üzenetére

Visormail
(addikt)

Még senki nem kérdezte :D [link]

(#31971) Abrion válasza Visormail (#31970) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

örülök hogy én vagyok az első aki kérdezte :D

Kösz :)

(#31972) de-nem-baj

de-nem-baj
(csendes tag)

Erre esetleg valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#31973) DS39 válasza de-nem-baj (#31972) üzenetére

DS39
(veterán)

telepítsd a mozilla.com-ról letölthető linux-os verziót.

(#31974) de-nem-baj válasza DS39 (#31973) üzenetére

de-nem-baj
(csendes tag)

Próbáltam. Ugyanaz a linuxmintes lesz belőle.

(#31975) Abrion válasza de-nem-baj (#31974) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

megvolt az uninstall?
uninstall után telepítsd, de aszem így elveszik minden.

[ Szerkesztve ]

(#31976) de-nem-baj válasza Abrion (#31975) üzenetére

de-nem-baj
(csendes tag)

Igen. Megvolt. Felraktam. Ugyanaz minden.

(#31977) kispx válasza de-nem-baj (#31976) üzenetére

kispx
(addikt)

Könyjelzők mentése... stb..
utána sudo apt-get purge firefox (Ha nem raktad úja az FF-ot)
a home mappában a .mozilla rejtett könyvtárat töröld
A szoftverközpontban néz szét a "Mint Firefox Modifications " nevű csomag után. (lehet, hogy nincs, de az ubunutnál van "Ubuntu Firefox Modifications" )
Utána nézd meg a honlapról letölthető verziót.

[ Szerkesztve ]

(#31978) Eternitys

Eternitys
(aktív tag)

Sziasztok!

Lenne egy

(#31979) Eternitys

Eternitys
(aktív tag)

A [Techspot] weboldal bizonyos kategóriáit szeretném rss- ben olvasni, de mivel az oldalnak az általam választott kategóriái nem szerepelnek az oldal alapértelmezett rss linkjei között, ezért szeretnék készíteni egyedi rss linkeket az általam választott kategóriáihoz. Viszont valamiért nem sikerül.
Próbáltam betenni Feedburner-be és Feedly-be is a választott kategória url-eket, de mindíg csak az oldalhoz tartozó átfogó rss-t készíti el, valamint úgy is hogy a kategória url után beírtam a "/feed/" megjelölést(ami általában szokott működni), de itt valamiért az sem akar.
Valami ötlete lenne valakinek hogy pl [ehez] az Url-hez hogy lehet rss-t készíteni?
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#31980) de-nem-baj válasza kispx (#31977) üzenetére

de-nem-baj
(csendes tag)

Köszi, de ezeken mind túl vagyok. Leszedtem, kiszedtem, purge. A synapticban sem maradt semmiféle mozilla, vagy firefox, mégis valahogy visszacsinálja magát. Nagy varázslók ezek a mintes fiúk, de hibás a varázslatuk. Mert elszaródik az egyébként nagyon is jó firefox. Lehet, hogy pusztán emiatt vissza fogok térni az ubuntuhoz. :U

(#31981) de-nem-baj

de-nem-baj
(csendes tag)

Egyébként számtalan rossz beállítás van még a linuxmintes firefoxban, amit képtelenség kijavítani. Például minden egyes firefox induláskor újra és újra be kell állítani, hogy egy hozzászólásban a helyesírás magyar legyen és hogy legyen. Mert alapból egyik sincsen bepipálva:

Ahogy a #31963-ben is írtam már, sajnos nem lehet az about:config beállításokkal sem élni, mert egyszerűen nem menti el.

Megkérem a hozzáértő urakat mondjanak már valami megoldást erre a linuxmintes butaságra. :R

(#31982) Nkboy válasza de-nem-baj (#31981) üzenetére

Nkboy
(senior tag)

Van írási jogosultságod a profil mappádra?

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#31983) kispx válasza Nkboy (#31982) üzenetére

kispx
(addikt)

Bannolták.
Visszatérő troll

[ Szerkesztve ]

(#31984) Nkboy válasza kispx (#31983) üzenetére

Nkboy
(senior tag)

Ja, ezt nem tudtam.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#31985) fatal`

fatal`
(félisten)

Van valami addon/script/about:config okosság arra, hogyha megnyomom az altot, akkor ne menüt rakjon a fülsáv fölé, hanem nyissa le a narancssárga gombos menüt?

[ Szerkesztve ]

http://goo.gl/gd6Zi5

(#31986) scope2007 válasza fatal` (#31985) üzenetére

scope2007
(addikt)

ez egy tökéletes kérdés... én is ilyet keresek :)
:R

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#31987) fatal`

fatal`
(félisten)

Még egy kérdés, az előbb elfelejtettem: Szintén, meg lehet oldani valahogy, hogy a rögzített fülek olyanok legyenek mint az Operában? (Nincs rajta szöveg és a szélessége kb. ~20-30 pixel). Tab Mix Plus fent van, de nem találtam ilyen beállítást.

(#31988) DS39 válasza fatal` (#31987) üzenetére

DS39
(veterán)

szerintem ez gyárilag ilyen, csak a favicon látszik egy rögzített fülnél.
(bár nem tudom milyen az opera)

[ Szerkesztve ]

(#31989) netpeti98 válasza fatal` (#31987) üzenetére

netpeti98
(addikt)

(#31990) fatal` válasza DS39 (#31988) üzenetére

fatal`
(félisten)

Igen, ott is ilyen. Itt viszont hiába rögzítem, nem megy össze a fül. Lehet, hogy a tabmix plus kavar be, de nem tudom mit kéne állítani.

Szerk.: Bamba vagyok, lapvédelmet nyomtam a rögzítés helyett. :D

[ Szerkesztve ]

(#31991) cocka válasza fatal` (#31990) üzenetére

cocka
(addikt)

Te most a pin/unpin tab opciót keresed nem?

Tab mix beállításainál: Menu -> Tab context menu -> pin/unpin tab. Amikről te írkálsz az a freeze tab, ami amúgy a protect és a lock egyszerre. Ezek meg egyértelműek:

protect: nem enged más címet megnyitni ugyanabban a tabben az url sorból és más linkre kattintva sem

lock: nem engedi bezárni

[ Szerkesztve ]

(#31992) fatal` válasza cocka (#31991) üzenetére

fatal`
(félisten)

Igen, meglett közben.

Tudom melyik mit csinált, csak Operában a pin egyből lockolta is. Elsőre nem vettem észre a pin gombot a menüben, ezért a lockot próbáltam és az nem húzta össze favicon méretűre.

[ Szerkesztve ]

(#31993) maxim01

maxim01
(aktív tag)

Sziasztok! Az a gondom, hogy a firefox nem nyitja meg a gmail leveleket, be tudok jelentkezni viszont ha rákattintok a levelekre nem történik semmi... A sütiket meg az előzményeket is töröltem, de nem javult meg. Van valakinek ötlete mi a megoldás? Előre is köszönöm!!

Iphone 6, Samsung Galaxy S3, Google Nexus7

(#31994) kispx válasza maxim01 (#31993) üzenetére

kispx
(addikt)

Milyen kiegészítőket használsz? Letiltott kiegészítőkkel megy?

> "sütiket meg az előzményeket is töröltem"
És a cache-t?

[ Szerkesztve ]

(#31995) fatal` válasza maxim01 (#31993) üzenetére

fatal`
(félisten)

Nézd meg nem szűrt-e ki valamit az adblock, amit nem kellene. Feltéve, hogy fent van.

(#31996) maxim01 válasza fatal` (#31995) üzenetére

maxim01
(aktív tag)

Fent van az adblock, de ha letiltom sem működik sajnos.

@(#31994) kispx a cache-t hol kell törölni? Ha az összes kiegészítőt letiltom sem működik, szerintem ugyan ez okozza azt is, ha a googleplay-on lapozni akarok a fülek között sem reagál semmire... bosszantó ez az egész... :( Az explore viszont működik, de a firefoxot már annyira megszoktam...

(#31997) kispx válasza maxim01 (#31996) üzenetére

kispx
(addikt)

ctrl + shift + del
A gyorsítótár legyen kipipálva, majd ürítés

A javascript engedélyezve van? (Beállítások -> tartalom -> javascript)

[ Szerkesztve ]

(#31998) fatal` válasza maxim01 (#31996) üzenetére

fatal`
(félisten)

Újraindítod a böngészőt a kiegészítők tiltása után? Nálam hibátlanul működik mindkét oldal.

(#31999) DS39 válasza maxim01 (#31996) üzenetére

DS39
(veterán)

akkor blokkolva van a JavaScript.

(#32000) maxim01 válasza DS39 (#31999) üzenetére

maxim01
(aktív tag)

Nincs blokkolva, viszont közben kiderült, hogy java problémám van, nem engedi frissíteni magát a java. Erre van-e ötlet. A telepítés végén feljön egy ablak, hogy nem sikerült a frissítés és tovább dob a java oldalára....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.