Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) DS39 válasza kingabo (#30800) üzenetére


DS39
nagyúr

Könyvjelzők ablakban van opció a json fájlok importálására.

(#30802) kingabo válasza DS39 (#30801) üzenetére


kingabo
őstag

Pont ugyanazt írja ki. :(
Közben visszaköltöztettem az alapértelmezett helyre a profilt, onnan sem működik. Közben vettem észre, hogy az előzményeket is törölte. Próbáltam újból felvenni új könyvjelzőt, de nem történik semmi: semmi hibaüzi, de a könyvjelzők között nem jelenik meg. Megnéztem én vagyok a profilom és a benne lévő file-ok tulaja, nem írásvédettek.

(#30803) Jadro


Jadro
veterán

Elolvastam az első hozzászólást és megtaláltam a sync leírását is. Nem találtam viszont megoldást a problémámra. Én nem két eszköz között szeretném szinkronizálni a beállításaimat, hanem egyszerűen csak fel szeretném tölteni szerverre, mint pl a Chrome-nál. Ha újratelepítem a firefoxot, vagy másik gépen le akarom szedni a beállításaimat, akkor egy egyszerű bejelentkezés után szeretném ha meg tudnám tenni. A Sync-nél viszont mindig párosítási kódot akar. Addon-ra van szükségem, vagy csak rosszul értelmezem a sync-et?

Köszi!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#30804) fecg21


fecg21
aktív tag

sziasztok !

Körülbelül 2-3 órája kezdődött a firefox böngészővel kapcsolatos problémám, a weboldalakon megjelenő szövegek hibásan-szinte olvashatatlanul jelennek meg, ha rájuk viszem a kurzort-és kijelölöm őket-akkor ismét normálisan jelennek meg a betűk. Mi lehet a probléma-kezdi megadni magát a win 7 ? (Mondjuk már ideje lenne újrahúzni)

(#30805) HZoli87 válasza fecg21 (#30804) üzenetére


HZoli87
veterán

Windows frissítések közül töröld ezt (KB2670838, elvileg ma vagy tegnap települt nálad), valószínű ez okozza a gondot. Már többen jelezték az elmúlt 24 órában.

(#30806) fecg21 válasza HZoli87 (#30805) üzenetére


fecg21
aktív tag

Értem, köszönöm a válaszod. :R

(#30807) DS39 válasza Jadro (#30803) üzenetére


DS39
nagyúr

rosszul. egy gépre is jó a sync. szerveren tárolódnak az adataid.

(#30808) Jadro válasza DS39 (#30807) üzenetére


Jadro
veterán

Oké, ez eddig jól hangzik, de akkor hogy tolom fel az adatokat szerverre? Mert odáig sem jutok el. Mindenképpen párosíttatni akar egy másik oldalt.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#30809) Braddock válasza Jadro (#30808) üzenetére


Braddock
őstag

"Nincs nálam az eszköz" opciót válaszd. Bal alsó sarok a párosítás oldalon. Én ott minden sort kitöltök és akkor működik. Nem olyan egyszerű, mint a Chrome ez tény.

(#30810) Noxy válasza HZoli87 (#30805) üzenetére


Noxy
veterán

Köszi az infót. :R
Nálam is a KB2670838 törlése után megy rendesen a FF.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30811) #49553920 válasza Noxy (#30810) üzenetére


#49553920
törölt tag

Sziasztok.

Lenne gy kis problemam a Firefox bongeszommel. Felraktam a Mozillat, feltelepitettem nehany plugint (adobe flash player, microsoft silverlight), illetve a gmail checker-t es a youtube autohd kiegeszitoket. Ezek utan meg is neztem, hogy mukodik a youtube es szepen kirakta hd-ba, viszont a video akad (illetve a stream is). Eddig chrome-t hasznaltam es ott semmi problema nem volt sem a hd videokkal sem a hd streamekkel ezert gondolom, hogy nem a gepemmel van a problema. Mi ilyenkor a teendo?

Elore is koszonom a segitsegeteket!

(#30812) #49553920 válasza #49553920 (#30811) üzenetére


#49553920
törölt tag

Nem a valaszt, akartam nyomni, elnezest. Nem tudom szerkeszteni ezert ide kell irnom, hogy ezekhez meg tarsul a kifagyas is. Tehat szimplan kifagy az egesz bongeszo.

(#30813) Atos23


Atos23
senior tag

Pont most akartam írni. Tudtam hogy a Win update cseszte szét a FF betűit, csak nem sejtettem. :D

Ez most FF hibának, vagy Win hibának fogható fel? Melyik cég fogja javítani? :)

(#30814) Noxy válasza Atos23 (#30813) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm nem nagyon kell vele foglalkozni, mert csak ajánlott frissítés.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30815) Atos23 válasza Noxy (#30814) üzenetére


Atos23
senior tag

Ha jol hallottam, Directxhez kell.

(#30816) Visormail válasza Steelmanus (#30005) üzenetére


Visormail
addikt

A win7-hez kijött Platformfrissítés óta már ott is szétesnek a betűk firefoxba. 11.9es driverrel, de nem olyan durván mint 8ason hogy állandóan, csak úgy időnként, aranyos.

Közbe látom már kitárgyaltátok, én most örültem meg neki :D

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#30817) Steelmanus válasza Atos23 (#30815) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igazabol az IE 10 miatt kell a DX-et frissiteni bar ajanlott frissitesek kozott szerepel, am ha manualisan akarod feltenni az IE 10-et, akkor elobb letolti az op.rendszernek megfelelo Windows6.1-KB2670838-x64 / -x86-ot, es eloszor azt telepiti majd utanna frissiti a bongeszot magat. Ugyanilyen ill. hasonlo hibak voltak amikor kiadtak az IE9-et.
Ezt irjak rola:
A Windows 7 rendszerhez kiadott platformfrissítés a Windows 7 SP1 és Windows Server 2008 R2 SP1 rendszer szolgáltatásait és teljesítményét fejleszti. A következő összetevők frissítését tartalmazza: Direct2D, DirectWrite, Direct3D, Windows képkezelő összetevő (WIC), Windows Advanced Rasterization Platform (WARP), Windows Animation Manager (WAM), XPS Document API, a H.264 videodekóder és a JPEG XR kodek.
Ebbol a FireFox is hasznalja Direct2D, DirectWrite osszetevoket, es mivel azt az IE 10-re optimalizaltak ill. az abban megjeleno fontokra, igy ido kell hogy a Mozilla utolerje oket, mert szerintem az MS nem fog valtoztatni rajta.

(#30818) Steelmanus válasza Visormail (#30816) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kapcsold ki az Azure-t, gfx.content.azure.enabled false En eppen most telepitettem a 20.0b2-ot es nemes egyszeruseggel letiltottam a DX10-et, gfx.direct2d.disabled true igy csak a DX 9-et hasznalja a bongeszo. a hw gyorsitas pl a YT videoknal megmarad.

(#30819) KAMI911 válasza Steelmanus (#30818) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Ha ennyi gond van vele, esetleg célszerű lenne bejelenteni a bugzillába is.

(#30820) kingabo válasza kingabo (#30800) üzenetére


kingabo
őstag

A places.sqlite-ot kell átnevezni és utána rendbe jön. Nevetséges, hogy jó pár év óta van ez a "feature"...

(#30821) #49553920 válasza #49553920 (#30811) üzenetére


#49553920
törölt tag

Valaki? Fontos lenne.

(#30822) vlevi válasza KAMI911 (#30819) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha ennyi gond van vele, esetleg célszerű lenne bejelenteni a bugzillába is."
HW gyorsítással folyamatosan gond van, bár most lekopogom, nekem semmi bajom vele. Megy, nem szálkás, satöbbi.
De emlékszem rá, volt egy időszak, amikor én is itt sírtam rinyáltam, mert egyszerűen rossz volt ránézni a képernőre.
Egyedül a címsor az, ami ragyás nálam, de az még belefér. De amikor a kedvencek is így néztek, akkor kapkodtam én is, hogy hol lehet ez kiirtani a rendszerből.
Nem vagyok nagy szakértő, de ha belenagyítok a képbe, azt látom, hogy a címsorban az antialiasing (cleartype szerűség) az csak szürke képpontokkal operál, míg a többi helyen színes, ahogy a cleartypetól már megszoktuk.

[ Szerkesztve ]

(#30823) canniball válasza #49553920 (#30811) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbáld meg egy korábbi Flash-sel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30824) #49553920 válasza canniball (#30823) üzenetére


#49553920
törölt tag

Mennyivel korabbival?

(#30825) R.P.


R.P.
aktív tag

Sziasztok,

Van egy olyan problémám, hogy csak csökkentett módban hajlandó elindulni a Firefoxom, annak ellenére, hogy most már az összes kiegészítő le van tiltva, és az alap téma van beállítva. Csökkentett módban szuperül fut, viszont ha simán elindítom, akkor kb. 1-2 másodpercen belül kilép, és kijön a hibabejelentő.

Mi lehet a probléma? Rendkívül idegőrlő a dolog.

(#30826) canniball válasza #49553920 (#30824) üzenetére


canniball
nagyúr

Meg nem mondom nálam melyik van fent, ha nem felejtem el megnézem ha a gép elé kerülök.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30827) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

pls help!

Feltettem az automatic save folder nevezetű kieget. A laptopon lévő firefoxon fut, be van állítva, hogy adott típusú fileokat adott oldalról automatikusan mentsen le egy mappába, a belső hálózaton lévő nas egyik mappájába. bekapcsolás, vagy sleep után az elsőként lementendő fájlt minden esetben a c/users/.... helyre menti. Ezután addig, amíg ki nem kapcsolom, vagy le nem csukom a laptop tetejét, mindvégig csinálja a dolgát. Majd a következő indításkor megint eljátssza ugyanezt. Ugyanazt a fájlt, ha másodszorra akarom letölteni, akkor már jó helyre rakja.
Elvileg a NAS nem lehet az oka, mert a vinyók soha nincsenek leállítva benne. 1.04 az automatic save folder verziója, a firefox 19.0.
Tud valaki esetleg valami hasonló kieget?
Az lenne a feladat, hogy adott típusú fájlt megadott helyre mentsen el egy domainról/ bárhonnan; a többi helyről, vagy a többi kiterjesztésű fájlok meg menjenek az alapértelmezettnek beállított helyre.

(#30828) csako válasza Jamboo529 (#30827) üzenetére


csako
veterán

A weboldalról szedted a legújabb bétát? Csak mert ami az AMO-n van, az már nagyon régi. Ugyanúgy 1.0.4-nek fogja jelezni, pedig már 1.0.5 :)
Tessék, tedd fel és nézzük megjavul-e ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30829) Kékes525


Kékes525
félisten

Kicsit furcsának találom a Firefox újabb java politikáját. Mindig figyelmeztet, hogy óvatosan használjuk. Rendben van. Mindenki tudja a Java tele van bogukkal. De azért neki is kellene ellene tennie valamit, nem kellene külső gyártókra bíznia ezt (pl.. NoScrtipt, amely egy nagyon jó program), mert az egyszerű felhasználó, akik mégis többen vannak mint a profik nem biztos hogy ismerik. Ha pedig a a javát kikapcsolják, akkor hogyan interneteznek? Alig van oldal java nélkül.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30830) KAMI911 válasza Kékes525 (#30829) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Nem kevered a Javat a JavaScripttel? A Java csak pár oldalra kell, a mostani „modern” weblapok meg tele vannak szórva JS-sel.

[ Szerkesztve ]

(#30831) Kékes525 válasza KAMI911 (#30830) üzenetére


Kékes525
félisten

De igen... :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#30832) #49553920 válasza canniball (#30826) üzenetére


#49553920
törölt tag

Eselytelen, barmit csinalok nem jo. Inkabb hagyom ezt a bongeszot...

(#30833) KAMI911 válasza #49553920 (#30832) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Próbáld meg:
* ki/be kacsolni a böngésző harveres gyorsítását (about:support oldalon tudod megnézni)
* ki/be kapcsolni a Flash hardveres gyorsítását (jobbklikk a flash tartalmon)
* Kikapcsolani a flash protected módját (http://itcafe.hu/hir/mozilla_firefox_adobe_flash_player.html)

(#30834) adamssss


adamssss
veterán

Erre valami ötlet? Ha elhúzom fölötte az egeremet akkor eltűnnek, de minden oldalújratöltésnél ugyanez a látvány fogad...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30835) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Mit szólnátok, ha Március 30-31-én tartanánk egy Mozillás napot vagy hétvégét. Megpróbálnánk közösen készíteni web alkalmazásokat (Firefox OS-hez, böngészőhöz), fordítani SUMO oldalakat és kiterjesztéseket, beszélgetnénk a Mozilla többi projektjéről is: OpenBadges, WebMaker, WebFWD. Bemutatnánk a Firefox OS-es készüléket, végül tortáznánk és/vagy söröznénk. Szükség lenne JavaScriptben/HTML5/CSS-ben járatos segítőkre, azokra akik szívesen adnának elő egy-egy kapcsolódó témában és fordítókra (angol) is. Segítenél?

Mennyire tudnátok rész venni a dologban?

HTML5/JavaScript/CSS-hez értek, szívesen mentorálok másokat

HTML5/JavaScript/CSS-hez értek, szívesen írok appokat

HTML5/JavaScript/CSS-hez értek, szívesen tartok előadást

SUMO oldalakat fordítanék

Kiterjesztéseket fordítanék

Szívesen tartanék gyorstalpalót a fordításról

Szeretnék többet megtudni az WebMaker-ről (X-Ray Goggles, Popcorn)

Szeretnék többet megtudni az OpenBadges-ról

Helyszíni Firefox javítást vállalok (Firefox Clinic)

Az előadások érdekelnének

Csak jókedvvel és nevetéssel szolgálhatok

Megnézném a Code Rush című filmet

Szólnátok másnak is, akit esetleg érdekelne a dolog?

(#30836) tknof1871


tknof1871
őstag

A Firefox-al nem lehet megnézni az iGoogle-t, a Chrome-al viszon gond nélkül. Mi lett a Firefox-al?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#30837) Fandango válasza tknof1871 (#30836) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem bejon az iGoogle, de azt ugye tudod hogy 2013. nov. 1-tol megszunik, a mobil verzio meg mar jul. 31-el.

(#30838) DS39 válasza tknof1871 (#30836) üzenetére


DS39
nagyúr

lehet vmilyen kiegészítő /adblock/ nálad blokkolja, egyébként nálam is bejön.

(#30839) canniball válasza #49553920 (#30832) üzenetére


canniball
nagyúr

11.2 van nálam. Amúgy mit értesz pontosan az alatt hogy "a video akad"?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#30840) jel1


jel1
aktív tag

Ezt vajon miért csinálja a firefoxom?

Néha így kikockázódnak a betűk meg a kép :/
Eddig nem csinálta, csak úgy 2 napja... ha kijelölöm, vagy tekerek egyet úgy, hogy ne látszódjon, aztán vissza, akkor megint jó lesz, de rohadtul idegesítő!
Amúgy más baj nincs, a gépem is tökéletes. Rakjak fel egy régebbi verziót, hátha?
Videokártya drivert meg a kiegészítőket is frissítettem. Letöröltem a fölösleget, de nem változott... :/
másik böngészőben nem jön elő...

[ Szerkesztve ]

(#30841) DS39 válasza jel1 (#30840) üzenetére


DS39
nagyúr

ki lett már tárgyalva, olvass kicsit vissza.

de nagy vonalakban a windows7 platformfrissítés miatt van, vagy letörlöd, vagy az azure-t kikapcsolod, vagy a hardveres gyorsítást offolod.

(#30842) Atos23


Atos23
senior tag

A széteséses bugot a HW gyorsítás kikapcs nekem megoldotta.

(#30843) HZoli87


HZoli87
veterán

Látom, egyre több helyen jelentkezik a heti Windows frissítés utáni hiba. Nagyon kíváncsi lennék, hogy párunknál mért nem jelentkezett. :F

(#30844) tknof1871 válasza DS39 (#30838) üzenetére


tknof1871
őstag

Tényleg kiegészítés blokkolta. A NoScript, de nem tudom, miért. Nem állítottam rajta.
(#30837) Fandango
Igen, tudom hogy megszűnik. Sajnálom, nem találtam olyan RSS figyelő kiterjesztést böngészőhöz, ami tetszik. Az iGoogle tökéletes.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#30845) looser


looser
addikt

Hahó! Létezik olyan kiegészítő, amellyel a balra rendezett oldalakat középre lehet hozni? Szélesvásznú monitor miatt lenne érdekes, ne kelljen fordulni miatta :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#30846) Atos23 válasza HZoli87 (#30843) üzenetére


Atos23
senior tag

Nálam W7 64bit fősulis eredeti van, ATi 5XXX VGA, DX 10.1 és jelentkezett. Lehet OS verzió függő is, vagy VGA / DX is beszeszól.

(#30847) jel1 válasza DS39 (#30841) üzenetére


jel1
aktív tag

Köszi! :)
Visszaolvasok! ;)

(#30848) netpeti98 válasza KAMI911 (#30835) üzenetére


netpeti98
addikt

Jó ötlet.
Sajnos nem tudok elmenni, de az előadások érdekelnének. A Mozilla blogban jó lenne egy beszámoló, szerintem jó lenne ha az előadások rögzítésre kerülnének. :K

Üdv netpeti98

(#30849) Kernel válasza looser (#30845) üzenetére


Kernel
nagyúr

Greasemonkey scriptet lehet éppen találni:

http://userscripts.org/scripts

Keresőbe beírjuk: center align

Találunk egy ilyet:

http://userscripts.org/scripts/show/54661

Alapból csak két oldalt kezel:

http://*.wikipedia.org/*
http://*.spiegel.de/*

De be lehet állítani más oldalakra is, én legalábbis eggyel teszteltem most. Ez persze nem garantálja, hogy minden oldallal kompatibilis.

A Wikipédiát összehúzza középre, tulajdonképpen ez se rossz, mert széles képernyőn így jobban olvasható. Esetleg a kódba is bele lehet nyúlni, ha a szélességet szeretném változtatni:

// ==UserScript==
// @name center page layout // Seiten-Layout zentrieren
// @namespace http://userscripts.org/scripts/show/54661
// @description Add and remove pages at your leisure. // I've found the script useful on Wikipedia since it shortens the lines, increasing the readability of articles.
// @include http://*.wikipedia.org/*
// @include http://*.spiegel.de/*
// ==/UserScript==
document.body.setAttribute('style', 'width: 900px; position: absolute; top: 0px; left: 0; right: 0; margin-left: auto; margin-right: auto;');

A találatok között láttam egyébként egy Index-fórum scriptet is, ha valakit érdekel, ezt még nem próbáltam ki:

http://userscripts.org/scripts/show/42310

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30850) #49553920 válasza canniball (#30839) üzenetére


#49553920
törölt tag

Olyan mintha, 20 fps-sel menne a video,

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.