Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Nem találok FF scriptes oldalt, ezért itt teszem fel a kérdést. Tud valaki olyan scriptet, ami az egér klikkelést szimulálja több linken? A Snap Links Plus már majdnem jó, csak a kijelölt linkeket megnyitja és nem ráklikkel. Esetleg valaki tud ilyen scriptről?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#31452) Fandango válasza #27441408 (#31441) üzenetére


Fandango
veterán

Ez kell neked: NoSquint

(#31453) Llew válasza Llew (#31439) üzenetére


Llew
senior tag

Utána olvastam, megoldottam. A folyamatos privát mód volt a gondja. Azt viszont nem értem, hogy privát módban miért nem lehet témát használni, ha a többi kiegészítő megy. Munka helyi gépen folyamatos privátban kéne nekem, hogy fusson, de nem szeretném ezt a fapados külsőt nézni közben.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#31454) Zirowe válasza netpeti98 (#31449) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#31455) #27441408 válasza Fandango (#31452) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

(#31456) Subimp


Subimp
tag

Sziasztok!
Hülye fejjel véletlenül töröltem az összes letöltésemet. :W Vissza tudom hozni őket vhogy?

(#31457) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
FF 20-nál van lehetőség a füleket alulra helyezni? :R

(#31458) DS39 válasza _stick_ (#31457) üzenetére


DS39
nagyúr

hogy a fórum keresőt senki nem meri használni? :D

Fülek / tabok alulra helyezése:
about:config -> browser.tabs.onTop -> false ;)

(#31459) draco31


draco31
veterán

Nem tetszik nekem ez a 20-as FF, zabálja a memóriát, frissítés előtt pedig jó volt használni. Eléggé kis teljesítményű laptopon használom, eddig nem volt vele probléma, de azóta sokszor összeomlik, lefagy, meg 300Mb memóriát felzabál az egy nyitott lapfülnek. Ez nem normális!!!!!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31460) TigerCat válasza draco31 (#31459) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem semmi gondom vele. Hiba nélkül, szépen muzsikál OS X-en (10.8.3) és Windows 7 64 biten is. Bár a Prohardver nagyon nehezen jön be pár napja. Másnak is akadozik?

Szerk.: Anno előfordult, hogy 1-2 hétig nem volt leállítva a gép, folyamatosan futott a Firefox, olyankor nem egyszer megevett 4 giga ramot is. De hát ezé' van benne...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31461) DS39 válasza TigerCat (#31460) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, meg ugye a flash-t ne felejtsük el, ha vki nem tiltva az ilyen reklámokat, és ezek betöltődnek az szépen megemeli a memóriahasználatot. amúgy elég takarékos a Firefox pl a Chrome-hoz képest még így is. de ha ennyire gyenge az a lapos (ezt draco31-nek írom), akkor ott az IE10, az kevesebb memóriát eszik.

a PH-val már jó ideje gondok vannak, ma este is többet látom az 503-at, mint a PH fórum oldalait :F

[ Szerkesztve ]

(#31462) TigerCat válasza DS39 (#31461) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, a Flash sajnos nem az igazi, bár lekopogom, tegnap este 50+ tab mellett sem omlott össze. Pedig aztán kapott rendesen. Volt benne agyon reklámozott oldal, telepakolva Flash animációkkal, Youtube, FB, képnézegető/megosztó, stb. Mégis ment mint a villám. Mondjuk a memóriahasználatot nem nézem. Van benne 8 giga, használja amennyi csak kell neki. Ezért vettem meg bele...
Összességében szerintem elég stabil lett a 20-as, bár ha kicsit több gond lenne vele, még akkor sem váltanék. Szeretem a Firefoxot...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31463) kispx válasza draco31 (#31459) üzenetére


kispx
addikt

Nekem sincs panaszom az FF-re sem Ubuntu, sem Win8 alatt. Nem eszik annyit, mint a Chrome. Összeomlani pedig már elég rég láttam.

(#31464) scope2007


scope2007
addikt

amikor kiírja, hogy az oldalon parancsfájl dolgozik, az mit takar pontosan?
használtauto néha megbacul :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#31465) Donvit078


Donvit078
tag

jézusom de félelmetesen szar lett a 20.0.1 verzió :D mi van ezek visszafejlődnek folyamatosan? :D

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#31466) Donvit078


Donvit078
tag

ja és valaki árulja már el hogy ez az oldalt miért nem lehet könyvjelzők közé berakni? :D malware.lu

[ Szerkesztve ]

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#31467) DS39 válasza scope2007 (#31464) üzenetére


DS39
nagyúr

Szerintem egy szarul megírt JS fájl fut az oldalon.

(#31468) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet.

Pár napra "megkergült" A Firefox.
A gondom a következő: munka végeztével bezárom a böngészőt, majd a következő újraindításnál az fogad, hogy megnyitja az utoljára megtekintett oldalt, valamint egy új lapon a "Qvo6.com"-ot.
Megnéztem már a beállításokat, ott a "gyári" kezdőoldal szerepel.

Tudna valaki tanácsot adni?

(#31469) csako válasza siebener (#31468) üzenetére


csako
veterán

[link]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31470) siebener válasza csako (#31469) üzenetére


siebener
aktív tag

Affene...

Köszönöm.

(#31471) HZoli87 válasza Donvit078 (#31465) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs semmi gond az új verzióval, nálam prímán működik. Ja és igen, 2 kattintás felvenni a könyvjelzők közé az általad említett oldalt (malware.lu), akár csak a többit.

(#31472) siebener válasza csako (#31469) üzenetére


siebener
aktív tag

... már csak egy gondom van ...

Az odáig rendben, hogy megnyitom a %WinDir%\System32\Drivers\Etc mappát, ahol jobb klikk, és kiválasztom, hogy új dokumentum, de nekem az újnál csak mappa van... Hogy lesz abból szöveges file...? :W

(#31473) csako válasza siebener (#31472) üzenetére


csako
veterán

Nyisd meg a Jegyzettömböt, írd bele a dolgokat és mentsd el vele oda. Aztán ahogy leírás írja, ne legyen a végén ott a .txt kiterjesztés, azaz átnevezéskor töröld ki a végéről, hogy csak egy kiterjesztés nélküli fájl legyen.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31474) siebener válasza csako (#31473) üzenetére


siebener
aktív tag

Köszönöm.

Szerk.: azt írja, oda nem menthetek, kérjek engedélyt a rendszergazdától... Rendszergazda jogokkal vagyok bent.
Elég az is, ha elmentem valahová, aztán bemásolom?

[ Szerkesztve ]

(#31475) csako válasza siebener (#31474) üzenetére


csako
veterán

Elég

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31476) Winnie The P válasza HZoli87 (#31471) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálam is kiválóan megy, semmi gond nincs vele.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31477) draco31


draco31
veterán

Elegem lett a 20.0.1-ből, már nem volt elég neki a 300Mb RAM, már 400 kellett neki, pedig csak a PH! fórum volt nyitva. Le is töröltem, és használom a 15.0-át. Nagyon elcseszték a 20-as változatot.....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31478) Oliverda


Oliverda
félisten

Másnál is rondák lesznek bizonyos betűtípusok amikor be van kapcsolva a hardveres gyorsítás?

Kikapcs:

Bekapcs:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31479) DS39 válasza draco31 (#31477) üzenetére


DS39
nagyúr

húha, egetverő mennyiségű ram, mintha nem lenne még pár gigabyte a gépekben..

azért tegyük hozzá hogy szerinted, mert sokaknak -velem együtt- nincs gondjuk vele, 2 tab van nyitva és eszik kőkemény 130 MB RAM-ot, iszonyatos tényleg. :U

(#31480) DS39 válasza Oliverda (#31478) üzenetére


DS39
nagyúr

én nem látom rossznak egyiket sem, de a HW-es gyorsítás mellett érdemes kikapcsolni az azure-t, akkor szebbek lesznek a betűk.

about:config -> gfx.content.azure.enabled -> false

(#31481) draco31 válasza DS39 (#31479) üzenetére


draco31
veterán

Igen egetverő, ha a gépben csak 384Mb van. Érdekes módon ez a 15.0-ás nem pazarol annyira, most épp 6 lap van nyitva, és csak 200Mb-ot fogyaszt. Szóval valami nem stimmel a legutolsó változattal. Asztali gépen valóban nincs vele gondom, de itt a laptopon igen. És mielőtt a bővítésre akarsz sarkalni, ennyi a max. amit támogat a gépezet.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31482) kispx válasza draco31 (#31477) üzenetére


kispx
addikt

6 tab 230 MB memóriahasználat. Ez valószínűleg már nem az FF hibája lesz. Mivel kiegészítőket és bővítményeket használsz?

(#31483) Oliverda válasza DS39 (#31480) üzenetére


Oliverda
félisten

Hw gyorsítás mellett vastagabbak lesznek a betűk, néhol már-már összeér a száruk. Sajnos az azure kikapcsolása sem segít. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31484) DS39 válasza draco31 (#31481) üzenetére


DS39
nagyúr

nem sarkallak én semmire, csak nem értettem miért baj, de most már értem. hát azon a gépen én kb a gyári IE-t használnám vagy vmi nagyon light böngészőt, mert az a ram mennyiség még az XP-nek is kevés, úgy hogy mellette még az ember programokat is használjon, akár böngésző, akár office, stb.

mindenesetre nálam nem jelentkezik hogy a 20-as többet enne, mint a korábbiak.

Oliverda: IE10-et használsz? mert ha nem a platformfrissítés sem kell, az okozott sokaknak gondot a betűkkel.

[ Szerkesztve ]

(#31485) TigerCat válasza draco31 (#31481) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyre több szolgáltatás és funkció kerül bele a szoftverekbe, ezért természetesen többet is "fogyasztanak". A hardverek is fejlődnek, így ez nem jelenthet problémát. A gond ott van, ahol - mint a Te esetedben - egy szerényebb hardverre kell feltenni szoftvert. Ilyenkor igazat adok, lehet hogy egy régebbi jobb lehet. Esetleg valami takarékosabb Linuxot nem próbáltál még? Persze csak ha a platformváltás szóba jöhet....

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31486) Oliverda válasza DS39 (#31484) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, még a 8 van fent.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31487) Fandango válasza draco31 (#31481) üzenetére


Fandango
veterán

Dikk 384mb ram, milyen regi gep ez? :Y

(#31488) draco31 válasza kispx (#31482) üzenetére


draco31
veterán

Ezeket használom csak:
[link]
[link]

DS39
1080P-s HD videót lejátszik a masina még ha nem is mindegyiket. 720p-el viszont nem volt még gondja, minimum 20 videóval próbáltam már. Szóval van itt tartalék. Ha nem fut semmi, csak a vírusirtó, akkor 200Mb a memóriahasználat.

TigerCat
Maradnék az XP mellett, bár ismerem az Ubuntut, használtam már nem egyszer. De valami nem tetszett neki ezen a laptopon, ezért nem használom vele.

Fandango
ASUS L8400L

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31489) Fandango válasza draco31 (#31488) üzenetére


Fandango
veterán

Ez mar muzeumi darab. ;]

(#31490) kispx válasza draco31 (#31488) üzenetére


kispx
addikt

Először click_to_play funkcióval blokkold a flasht
Másodszor about:memory kimenetet tudnál mutatni? A Flagfox és a Download Youtube Video kiegészítő letiltása (és az FF újraindítása) után milyen a memóriahasználat?

[ Szerkesztve ]

(#31491) draco31 válasza kispx (#31490) üzenetére


draco31
veterán

Használom a Youtube-ot, így szükségem van a flash-re.

Fandango
Attól hogy valami régi, még lehet jó! :P :D

Most pl. semmi problémám, pedig 3 lap van nyitva, és még zene is szól VLC-vel. A 20-asnál már a harmadik ablaknál halálán volt.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31492) kispx válasza draco31 (#31491) üzenetére


kispx
addikt

Azzal, hogy a click to play-vel blokkolod a flasht, csak annyit jelent, hogy Youtube nézés plusz egy kattintásba fog kerülni (amivel engedélyezed a flasht). Viszont az a bloatware nem fog minden oldalnál alapból betöltődni.

(#31493) draco31 válasza kispx (#31490) üzenetére


draco31
veterán

Csináltam a memóriáról képeket. A PH! fórum volt csak nyitva, de ez látszik is illetve egy másik oldal, mert letöltöm a 19-es változatot, azzal még normálisan lehetett használni. A Flagflox törölve, mást nem csináltam.
[link]
[link]
[link]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31494) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Üdv. Egy kis segítséget kérnék. Van egy olyan gondom, hogy egy bizonyos oldalnál állandóan előfordul, hogy a vissza gombra kattintva "A dokumentum lejárt....Ez a dokumentum nem érhető el többé" üzenet fogad.
Rákerestem itt erre, és találtam egy megoldást ezen hozzászólás alapján: [link]
Monduk ez elég régi, 10-es Firefoxhoz van, nekem a legfrissebb, 20.0.1 van. Megcsináltam, ami le van írva ott, átállítottam false-ra a browser.sessionstore.resume_from_crash értékét, de mégis ugyanúgy csinálja. Esetleg mást is kell még állítani a 20-asban? Vagy mi a megoldás erre, valakinek van ötlete?

(#31495) Ablakos válasza Gabesz87 (#31494) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem esetleg php-vel előállított oldal miatt mondja ezt?

(#31496) Gabesz87 válasza Ablakos (#31495) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem tudom, hogy az-e. Konkrétan nekem az ncore-nál fordul elő:)

(#31497) kispx válasza Gabesz87 (#31496) üzenetére


kispx
addikt

Akkor az.

(#31498) VásRló


VásRló
tag

Hogy tudnám kiiktatni a letöltött fájlok ellenőrzését letöltés után?

(#31499) Nkboy válasza VásRló (#31498) üzenetére


Nkboy
senior tag

[link]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#31500) VásRló válasza Nkboy (#31499) üzenetére


VásRló
tag

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.