Hirdetés

2019. december 6., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#31651) adamssss válasza Steelmanus (#31650) üzenetére

Jófejek, meg vágják is a témát.
Már csak arra nem jövök rá hogy a FB chat-en miért jelennek meg kis fekete vonalak...
Mjad ha előjön megint dobok egy screen shot-ot.

(#31652) csako válasza DS39 (#31648) üzenetére

csako
(addikt)

Ha nincs kikapcsolva az UAC akkor kell, illetve W8 alatt nem is engedi csak "kókányolással" kikapcsolni teljesen, szóval ott mindenképp kell, bármit is akarnál kézzel módosítani a C:\ meghajtó nem-felhasználói mappáiban...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31653) Steelmanus válasza adamssss (#31651) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Sajnos erre nem tudok valaszolni, mert nem elek a FaceBook-al. Sot semmilyen kozossegihalo tagja nem vagyok.

(#31652) csako En W8 alatt is megcsinaltam bekapcsolt UAC mellett.

[ Szerkesztve ]

(#31654) dave93

dave93
(őstag)

Sziasztok!

Hoztak hozzám egy notit azzal a gonddal , hogy amikor megnyitja a tulaj a firefoxot feljön ez a Browser setting change ablak és nem lehet eltüntetni: [link]
Valóban sehogy sem lehet bezárni. Akár az első akár a második lehetőségre, akár a bezárásra kattintok, semmi. Mi lehet a megoldás? :R

(#31655) Matthewus válasza dave93 (#31654) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Valami kiegészítő csinálja, pl Babylon Toolbar. Inditsd el a Firefox-ot csökkentett módban, majd távolítsd el a kiegészítőt, ami ezt okozza, utána a címsorba about:config és a keyword.URL értékét állítsd vissza.

(#31656) dave93 válasza Matthewus (#31655) üzenetére

dave93
(őstag)

Köszi szépen, nem is kellett csökkentett mód, megtaláltam ezt a Babylon Toolbart , eltávolítottam és most már jó :C
Ezt ennek ellenére megcsináljam? "utána a címsorba about:config és a keyword.URL értékét állítsd vissza."
Ha igen mire jó ez és mekkora értékre kell visszaállítani ? :R

(#31657) Matthewus válasza dave93 (#31656) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Címsorból való keresés keresőmotorját lehet ott beállítani, van amikor megmarad ott a Babylon, akkor is ha már a kiegészítőt eltávolítottad. /Az alap elvileg a Google./ Csak jobb klikk az értékre és ott van egy Visszaállítás opció.

(#31658) dave93 válasza Matthewus (#31657) üzenetére

dave93
(őstag)

Nagyon köszönöm a segítséged, minden helyre került :R :R

(#31659) KAMI911 válasza Sakab (#31504) üzenetére

KAMI911
(aktív tag)

Ha a DTA honosításban nem tetszik valami, írd meg nyugodtan...

(#31660) harylmu

harylmu
(őstag)

sziasztok. van egy olyan rákfenéje az ff-emnek, hogy egy idő után besokall és megeszi az összes memóriát. (mondjuk csak 2gb van, de akkor is.) én a flash-re gyanakszom egyébként. már kb 2 éve szarakodik (néha megfagy), szoktam frissítgetni meg minden, de nem jó.

(#31661) kispx válasza harylmu (#31660) üzenetére

kispx
(addikt)

about:config
a click_to_play kulcs true értékre való állításával letudod tiltani, hogy az oldalbetöltésnél automatikusan betöltse a Flash-t. Ezzel változik valamennyire a memóriafoglalása?

[ Szerkesztve ]

(#31662) adamkaa777

adamkaa777
(senior tag)

Sziasztok tudnátok valami programot adni reklámok ellen ? Nem baj ha nem automata(bár az lenne a legjobb,ezalatt értem hogy manuálisan kel kilőni )
üdv.

El. Psy. Congroo.

(#31663) netpeti98 válasza adamkaa777 (#31662) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Adblock Plus+Element Hiding Helper.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31664) jpisti

jpisti
(senior tag)

Hali!

lenne egy gyors kérdésem: valami vacak elállította a FF-t és most ha nyitok egy új lapot akkor nem üres lap jön be, hanem valami "http://websearch.lookforithere.info" vagy mi, hogyan tudom ezt eltüntetni, hogyan tudom beállítani, hogy ismét üres lap legyen az új lap?

Köszi a válaszokat előre is.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#31665) kispx válasza jpisti (#31664) üzenetére

kispx
(addikt)

about:config

browser.newtab.url kulcsra állítsd be a about:newtab értéket

(#31666) Steelmanus válasza jpisti (#31664) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Eloszor is vegezz el egy malware tisztitast mert bekaptal talan egy toolbart pl a Malwarebytes-al

[ Szerkesztve ]

(#31667) jpisti válasza kispx (#31665) üzenetére

jpisti
(senior tag)

Az a gond, hogy ez van beállítva...

(#31668) jpisti válasza jpisti (#31667) üzenetére

jpisti
(senior tag)

...de most látom, hogy megjavult... :U

[ Szerkesztve ]

(#31669) Winner_hun

Winner_hun
(félisten)

Van arra lehetőség hogyha lapot húzok és véletlenül nem a lapoknál van a lap akkor NE nyisson a lapból új ablakot?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31670) Integrator

Integrator
(aktív tag)

Sziasztok.

Gép újratelepítés, valamint firefox újra rakása után a fülek a böngésző eszköztár fölött vannak. Régen ezek a böngésző-, valamint a könyvjelzők eszköztár között voltak. Hogy tudnám visszaállítani? Első hsz-ben lévő megoldás nem segített. Egyszerűen nem tudtam elővarázsolni ezt: "2. A feljövő környezeti menüben szedjük ki a pipát a "Tabs on top/Felül elhelyezett fülek" elől."

Előre is köszi.

Problem solved: "about:config", majd ott "browser.tabs.onTop" false.

[ Szerkesztve ]

(#31671) sagem

sagem
(addikt)

Sziasztok,

Eddig ha nyomtam a linkekre egy jobb klikket, akkor lett egy olyan opcióm, hogy "hivatkozás megnyitása új lapon", de ez most valamiért eltűnt. Emlékezetem szerint nem buheráltam semmit, de lehet, hogy rosszul emlékszem, mert az opciók között nem találok ilyen lehetőséget. Csak olyat látok hogy "Új ablakok megnyitása új lapokon" - de én nem ezt keresem. Tud vki segíteni?:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#31672) sagem válasza sagem (#31671) üzenetére

sagem
(addikt)

Közben kicsit kutakodtam és megvan a bűnös, beírom hátha vki hasonlóképpen jár majd: A Firebug kiegészítő okozta a kalamajkát, ki kell kapcsolni majd vissza és jó lesz. Ha a ki/be kapcsolás nem segít akkor pedig törölni/újratenni kell.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#31673) ledgeri

ledgeri
(veterán)

Üdv!

Hogyan tudnék eltávolítani a delta search lapot, ha Újlap-ot nyitok?:
Valamit telepítettem, azután megjelent, és miután leszedtem azt, és az FOXalkalmazásoknál töröltem+ a sütiket is töröltem azzal nyílik meg...
Ja, és nem kezdőlapom!

[ Szerkesztve ]

anti-blockadblock-er// PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#31674) kispx válasza ledgeri (#31673) üzenetére

kispx
(addikt)

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#31675) pethYeti

pethYeti
(addikt)

Az normális hogy a mozzila ftp-ről leszedett 21.0-s(rc) verzió még néhol angol?

(#31676) ledgeri válasza kispx (#31674) üzenetére

ledgeri
(veterán)

OK megnézem (Delta Search ,ha valaki itt erre rákeresne, és bocs, hogy nálam kimaradt)

anti-blockadblock-er// PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#31677) kranazoli válasza pethYeti (#31675) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

Igen.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#31678) potyi23

potyi23
(senior tag)

hi.Letoltottem a hu mozzbackupot ,de mindig angolul van.Lehet valahogy magyaritani ?

(#31679) X3B6O0X

X3B6O0X
(aktív tag)

Van arra lehetőség, hogy a könyvjelzősávban összevonva, csoportokban legyenek a könyvjelzők?

Thx előre is.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#31680) netpeti98 válasza X3B6O0X (#31679) üzenetére

netpeti98
(addikt)

A mappákra gondolsz?

Üdv netpet98

(#31681) Abrion válasza csako (#31612) üzenetére

Abrion
(aktív tag)

nem jött össze, azóta hogy 1x csökkentet modeba raktam, azóta nem volt crash :)

(#31682) X3B6O0X válasza netpeti98 (#31680) üzenetére

X3B6O0X
(aktív tag)

Komolyan mondom, eddig eszembe sem jutott :W
Kösz a segítséget!

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#31683) ST05

ST05
(őstag)

[link]

kispx: :R

[ Szerkesztve ]

(#31684) kispx válasza ST05 (#31683) üzenetére

kispx
(addikt)

Rossz a link. A címe: http:///

[ Szerkesztve ]

(#31685) potyi23

potyi23
(senior tag)

hi. ma ujratettem a rendszert,de a roka nemugy mukodik ahogy kellene. A keptelenseg oldalon a videokat csak 5 masodpercet tolt be,es aztis hang nelkul. IE -nincs ilyen gondom.
ezek vannak fent :

Mi lehet a gond ? :(

[ Szerkesztve ]

(#31686) csako válasza potyi23 (#31685) üzenetére

csako
(addikt)

Nálam mind a 4 (IE, FF, Opera, Chrome) böngésző a következőt csinálja a képtelenség.hu-n: végigtölti a videót 2-3 mp alatt, majd 9 mp-nél elmegy a hang, 13-14 mpnél megakad a kép is és forog a karika, ha beletekerek, akkor 3-4 mp-ig tovább játssza, de újra megakad... így most nem tudom mit gondoljak, de az oldalt vagy talán a 11.7-es flash-t tartom hibásnak érte... felrakhatsz régebbi flash-t vagy előtte nézd meg, hátha a protected mód kikapcsolása segít.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31687) Fandango válasza csako (#31686) üzenetére

Fandango
(veterán)

Firefox 20.0.1, Flash 11.7.700.169 es nekem is ezt csinalja.

(#31688) potyi23

potyi23
(senior tag)

Akkor nemvagyok egyedul.Rakjak fel regebbi Flasht ? Nekem IE -n megy rendesen ;)

(#31689) HZoli87 válasza potyi23 (#31688) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Nálam hibátlanul működik Firefox alatt a videó lejátszás (keptelenseg.hu), Flash 11.1 van telepítve.

(#31690) Visormail válasza HZoli87 (#31689) üzenetére

Visormail
(addikt)

FF+11.6 flashel is jó-

(#31691) HZoli87

HZoli87
(veterán)

Névjegyen keresztül elérhető a 21-es, stabil verzió.

[ Szerkesztve ]

(#31692) HZoli87 válasza HZoli87 (#31691) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Pár fordításra váró rész.

(#31693) Fandango válasza Fandango (#31687) üzenetére

Fandango
(veterán)

Firefox 21, Flash 11.7.700.202, igy frissitve mar mennek a videok rendesen a keptelenseg.hu oldalon.

(#31694) DS39 válasza HZoli87 (#31692) üzenetére

DS39
(veterán)

ciki hogy így kiadták véglegesnek :U

Fandango: eme bug javult?

[ Szerkesztve ]

(#31695) Fandango válasza DS39 (#31694) üzenetére

Fandango
(veterán)

Mi a bug? :B

(#31696) netpeti98 válasza DS39 (#31694) üzenetére

netpeti98
(addikt)

A gomb továbbra is Save, de a fejlécben Upload van írva, szerintem ez csak elírás lesz.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31697) DS39 válasza Fandango (#31695) üzenetére

DS39
(veterán)

upload ablak Mentés gombbal (és funkcióval). mindez flash alapú upload-oknál jelentkezik, mint pl a dropbox-é is. pont ma tettem vissza (megint) a 11.1-es flasht, mert már az őrületbe kerget hogy mindig IE-re váltsak emiatt.

netpeti98: nem csak elírás, funkció ill. hibakezelés is van mögötte, ha írásvédett fájlt akarok feltölteni, rám szól hogy nem tudja menteni mert írásvédett. szóval vagy leveszem (amit nem teszek, van oka hogy úgy van), vagy IE vagy flash downgrade. (amúgy az 11.7-es előző verziójánál jelentkezik ez)

szerk2.: ez hiba, hiszen a normál upload ablakban Megnyitás van és csak olvasnia kell a fájlt, nem rámenteni. (nem a dropbox-ra mentésről van szó, bármelyik ilyen flash alapú feltöltésnél jelentkezik, csak ezt gondoltam sokan használják)

[ Szerkesztve ]

(#31698) Fandango válasza netpeti98 (#31696) üzenetére

Fandango
(veterán)

Ez miert lenne hiba, feltolteni akarsz vagyis menteni a dropbox fiokodba.

(#31699) DS39 válasza Fandango (#31698) üzenetére

DS39
(veterán)

látom te is használsz drop-ot, csodálom hogy nem tűnt fel. ilyen lenne alapból: [link]

amúgy a logikád valahol helyes, de az ilyen párbeszéd ablakokban sosem a szerver szempontúan gondolkoznak, hanem a gépen lévő fájlműveletekben.

egyébként azért kérdeztem hogy az új Firefox + újabb flash kombóval ez változott-e ha az az említett videós probléma megoldódott :)

[ Szerkesztve ]

(#31700) netpeti98 válasza DS39 (#31697) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Mivel nem sok írásvédett fájlt töltök fel emiatt nálam működött rendesen, ezért hittem azt, hogy csak elírás.
Amúgy a ma kijött 11.7.700.202-es verzióval is fenn áll a probléma.

Üdv netpeti98

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.