Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) DS39 válasza CPT.Pirk (#30049) üzenetére


DS39
nagyúr

nem azt állítottam hogy nem volt fejlődés a biztonság terén, persze hogy volt, de az hogy beszedsz-e kártevőt erősen használat-függő. a legtöbb ember még vírusirtót sem tesz fel 7-esre, azt hiszik a defender meg a gyári tűzfal elég és közben mennek mindenféle kula oldalra... szóval érted. :DDD

ha most telepítenék wint, én sem tennék fel xp-t, de egy évek óta jól belakott rendszert azért mert régi nem bolygat meg az ember, majd 2014 után, ha már biztonsági frissítés is megszűnik rá, onnantól lesz káosz az a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#30052) CPT.Pirk válasza DS39 (#30051) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Értem persze :DDD , a hülye felhasználó ellen semmi nem véd, de miattuk meg ott az UAC a 7-ben, ami ugyan nem egy csodaszer, de az olvasásra serkentő kérdéseken túl még gátolja a háttérben futni akaró dolgokat is. Az nagy kár, hogy mikor valaki kinyomja az UAC-t, akkor ezt a funkciót is bukja...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30053) Kernel válasza Koga777 (#30044) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak ehhez a részéhez tudok hozzászólni:

ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/

vagy:

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/

Amelyik szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30054) mrszitya válasza Koga777 (#30044) üzenetére


mrszitya
senior tag

@Koga777

Weboldalak mentésére én az UnMHT nevű kiegészítőt javasolnám, ez kompletten ment mindent, egy fájlba, és sok beállítási lehetőség van.

@Többiek :DD

“If web browsers were superheroes…” [Comic] (link)

(#30055) Koga777 válasza mrszitya (#30054) üzenetére


Koga777
tag

Köszönöm, ez az UnMHT nagyon jónak tűnik!

Kernel, neked is köszönöm!

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#30056) Ablakos válasza Koga777 (#30055) üzenetére


Ablakos
őstag

Laptopon képtelenség elindítanom a youtube videót. (18-as FF legújabb AdobeFlash.)Próbáltam AFP 11.1.102.63 (Non-IE) feltenni, amit javasoltatok, de azzal elindulni sem engedi a flash ablakot, mert sebezhető. Most mit kell tenni?

(#30057) KAMI911 válasza Ablakos (#30056) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Frissíteni a Flash-t :o)
HTML5 módban használni a youtubeot (HW gyorsítást érdemes bekapcsolni, ha nem lenne bekapcsolva)

(#30058) Ablakos válasza KAMI911 (#30057) üzenetére


Ablakos
őstag

Bocs, mit jelent a vörös fej? Kérdőjel, nagyon gáz, fontos.

(#30059) CPT.Pirk válasza Ablakos (#30058) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

11.5.502.146 -ös flash playernél tartanak jelenleg, a tied nagyon régi, így érthető a biztonsági kockázat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30060) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! Frissen telepítettem a Firefoxot, és ha új lapot nyitok meg, azt írja:

A cím érvénytelen
Az URL érvénytelen, nem lehet betölteni.
A webcímeket általában
http://www.example.com/ formában írják.
Ellenőrizze, hogy előre dőlő perjeleket használ-e (azaz: /).

Nem tudom, hol lehet beállítani hogy mi legyen az új lapon, eddig alapértelmezésben a legtöbbet használt oldalak jelentek meg. Amikor ezt írja ki, a címsor tök üres ráadásul.

F1

(#30061) Ablakos válasza CPT.Pirk (#30059) üzenetére


Ablakos
őstag

Egyelőre kételenség flash videót lejátszanom a legújabb flashhel. HTML5-re állítottam a youtubot, de ott sem mindegyik megy flash nélkül. Most már nem tudom mit kellene tennem.

(#30062) CPT.Pirk válasza Ablakos (#30061) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah hogy az ujjal se megy. Próbáld meg esetleg a protected mode kikapcsolását: [link]

Viszont hogy html5-ben sem megy, az valami nagyobb problémát sejtet.

A videókártya gyártói drivere van fent, vagy az, amit a winupdate rángatott le?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30063) szabeska válasza szabeska (#30060) üzenetére


szabeska
addikt

Most nézem, hogy valami creative commons a keresőszolgáltató :( és nem találom a google-t :(

Csak tiszta reinstallal tudtam megoldani :(

[ Szerkesztve ]

F1

(#30064) CPT.Pirk válasza szabeska (#30063) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Wow, úgy néz ki, ki kellene takarítani a kéretlen programokat a gépedről.

A Firefoxot meg ha felsyncelted volna, akkor most meglennének a korábban látogatott oldalaid, stb.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30065) lesaux


lesaux
veterán

Gyerekek, ennyire hülyének rég éreztem magam.
Nem működnek a Java kisalkalmazások, azt mondja: "Az Ön böngészöje nem támogatja a Java kisalkalmazások futtatását."
Frissítettem, letöröltem, újratelepítettem, újraindítottam a böngészőt, már az egész gépet is, de a kiegészítők között a Java (TM) plug-int nem találom, ahogy a google-keresések mutatják, csak egy Java Deployment Toolkitet.
A Firefox 18-as, a Java a legfrissebb. A tesztoldalon (http://www.java.com/en/download/testjava.jsp) hiányzó bővítményekért reklamál, de a felkínált JRE nem települ, azt írja, sikertelen. A kézi telepítésre ugyanazt a javás vackot tudnám felrakni, amit már hatszor.
Nincs valami ötlet?

(#30066) DS39 válasza Ablakos (#30056) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom mi jelez be, én ezt a verziót használom, tökéletesen mennek a yt videók.

a többieknek meg szövegértés egyes, azzal kezdte hogy a legújabbal nem megy, erre frissítse flasht....

a html5-tel mennie kéne, ahhoz flash egyáltalán nem kell.

(#30067) DS39 válasza lesaux (#30065) üzenetére


DS39
nagyúr

kritikus sebeszhetőség van a javában, ezért a fox alapból tiltja.
bár kiadtak frissítést, nem biztos hogy a mozilla lereagálta.

btw offline telepítővel próbálkozz, ne ilyen webessel.

[ Szerkesztve ]

(#30068) CPT.Pirk válasza DS39 (#30066) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szövegértés egyes? Tartalmilag pont ugyanezt írtam, amit te. :P

Az egy dolog, hogy korán volt még és átugrottam az első mondat tartalmát véletlen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30069) DS39 válasza CPT.Pirk (#30068) üzenetére


DS39
nagyúr

pont arra az első mondatra gondoltam, de vedd poénra :))

(#30070) Ablakos válasza DS39 (#30066) üzenetére


Ablakos
őstag

Pillanat. Youtube HTML5-ben van. Van ami megy, van ami kéri a flash bővítményt. Valamit még állítgatni kell?

(#30071) DS39 válasza Ablakos (#30070) üzenetére


DS39
nagyúr

töröld a gyorsítótárat és a youtube-hoz tartozó sütiket (ezután lehet hogy újra kell aktiválni a html5 módot, nem tudom hol jegyzi ezt meg), utána nem hiszem hogy HTML5 módban a videók ne mennének. (max a reklámokhoz kérheti a flash-t, de azokat meg ki lehet tiltani adblock-kal)

[ Szerkesztve ]

(#30072) Ablakos válasza DS39 (#30071) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem játszik mindent le a FF. Erre a keresésre csak olyan jön, ami nem megy flash nélkül.Nem mennek

(#30073) DS39 válasza Ablakos (#30072) üzenetére


DS39
nagyúr

most én is kipróbáltam, IE9, FF18, egy videót sem játszik a youtube html5 módban, szóval náluk a hiba.
régebben simán ment.

[ Szerkesztve ]

(#30074) Matthewus


Matthewus
őstag

Itt lehet be és kikapcsolni a YouTube HTML5 lejátszót.

(#30075) DS39 válasza Matthewus (#30074) üzenetére


DS39
nagyúr

így van, de igaza van Ablakosnak, tényleg flash-ért könyörög így is.

egyébként az eredeti kérdéshez:

megy ez simán régebbi flash-sel is. (meg az újjal is persze, csak én ezt preferálom hardveres támogatás szempontjából, meg kevesebbet eszik a prociból)

[ Szerkesztve ]

(#30076) lesaux válasza DS39 (#30067) üzenetére


lesaux
veterán

Kész, feladom. Letöltöttem az offline-t, feltelepítettem, ugyanúgy nincs mit engedélyezni a bővítmények között.

(#30077) DS39 válasza lesaux (#30076) üzenetére


DS39
nagyúr

triviális lehet a kérdés, de 32 bitest szedtél le, és telepítettél?

(#30078) Matthewus válasza DS39 (#30075) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem minden videó érhető el HTML5-ben.

(#30079) DS39 válasza Matthewus (#30078) üzenetére


DS39
nagyúr

hát amikor működött, akkor amire kattintottam mindent megtudtam nézni úgy, most meg az összes ajánlat amit dobál flasht kér. mivel próbaüzem van még, szerintem most kikapcsoltak vmit, mert nem megy.
(de ha nálad igen linkelj egyet, amit most perpill meg tudsz nézni html5 módban. én 10 videót próbáltam egyik se :D)

(#30080) Steelmanus válasza DS39 (#30075) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nemreg irtak hogy az AdBlock ill. a szuroje bezavarhat a HTML5 lejatszasaba, ott azt javasoltak hogy frissiteni kell a szurolistat. En csak a hufilter-t hasznalom az AdBlock alatt, + a GreaseMonkey - YouTube Center-t (ez tamohatja a HTML5-ot is) es jatszhatoak a videok a YT-on, azok is amit (#30072) Ablakos linkelt, a kutyusok. Es nem kert flasht:

(#30081) CPT.Pirk válasza Steelmanus (#30080) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Semmit sem állítottam az adblockon, és simán megy mindegyik linkelt videó html5-ben.

Yt-vel kapcsolatban csak a youtube high definition kieget használom, hogy mindig a legjobb minőségben kezdje a lejátszást...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30082) DS39 válasza Steelmanus (#30080) üzenetére


DS39
nagyúr

hmm, ezt nem tudtam, de lehetséges.

viszont ie9 alatt sem ment, pedig ott nincs semmi buhera.

egyébként androidon tökéletesen mennek a videók az is h264 kodolast használ mint az ie.

(#30083) Ablakos válasza Steelmanus (#30080) üzenetére


Ablakos
őstag

Ez az! Greasmajom kellett. Bevillan a "flash kellene", de utána indul a video flash nélkül is. :R

[ Szerkesztve ]

(#30084) BullZeye válasza DS39 (#30075) üzenetére


BullZeye
veterán

Cserébe 3x annyit a VGA-ból. :)

(#30085) Steelmanus válasza CPT.Pirk (#30081) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem. Csak egy tipp volt az AdBlock. A YouTube Center-t azert hasznalom mert tobb lehetoseg van a beallitasara, pl WebM-ben mentegetek neha videokat a YT-rol hogy kesobb megnezhessem MPC-BE-el.

(#30082) DS39 Nem is probalom meg tesztelgetni IE alatt a videokat, mert csak a 8-as beepitett van fent dísznek, es nem akarom frissiteni 9-re.

(#30083) Ablakos Jo ez a GM + YouTube Center paros, erdemes hasznalni.

(#30086) CPT.Pirk válasza Steelmanus (#30085) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra nekem van két egyéb kiegészítőm, függően a Youtube fejlesztéseitől általában valamelyik működik is.

Ablakos: friss, gyártói oldalról származó drivereket használsz?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30087) Ablakos válasza CPT.Pirk (#30086) üzenetére


Ablakos
őstag

Igen HP laptopom van,ami mindent a HP-ról húz le. Most már szaladnak a videok. Adobe Flash disable. :)

[ Szerkesztve ]

(#30088) CPT.Pirk válasza Ablakos (#30087) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hát ez nem valami jó hír, a probléma oka nem került elő.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30089) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Tele lett a t.köm a folyamatos perceken át húzódó Nemválaszol állapotokkal amivel sokszor az egész gépet lerántja. A jóisten se menti meg a beírt dolgaimat, hiába csinálom meg előbb jegyzettömbbe, képes bármikor lefagyni percekre...
Flash eleve letiltva, fogalmam sincs mi lehet. Ja de, a FF szar. (?)

Szóval érdeklődnék, melyik másik böngészőt ajánlaná egy FF-fan...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#30090) lesaux válasza DS39 (#30077) üzenetére


lesaux
veterán

Megy, köszi a türelmet. Nem tudom, mi lehetett a gond, mert Chrome alatt is megmakacsolta magát. Ha nem telepítettem fel vagy harmincszor, akkor egyszer sem. Böngészőből, külön letöltve, jre-7u10-est, 11-est, jre-6-ost, uninstallálva, meghagyva a régit, törölve az egész Java könyvtárt stb. Most működik, nem piszkáljuk. :)

(#30091) Ablakos válasza raskolnikoff (#30089) üzenetére


Ablakos
őstag

Jegyzettömbbe csinálod és mégis elveszik? Vagyis nem (csak) a FF fagy. Érdemes feltenni egy chrome-ot, esetleg operát. És tesztelni ott is van-e fagyogatás. Aztán lehet dönteni a váltásról.

(#30092) KAMI911 válasza lesaux (#30090) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Talán érdemes leszedni az összes régi Java-t és csak a 11-est feltenni.

raskolnikoff: SeaMonkey. Amúgy én a helyedben kipróbálnék még pár dolgot:
* Üres profillal is ugyanez a probléma?
* A videókártya driverek a legújabbak?
* A Kiterjesztések frissek?
* A Bővítmények frissek? https://www.mozilla.org/en-US/plugincheck/
* Átnézném az about:support oldalt is, hátha ott látszik valami rendellenesség.
* Érdemes megnézni, hogy ilyenkor mennyi szabad memóriád van. Mennyi memóriád van összesen?

[ Szerkesztve ]

(#30093) KAMI911


KAMI911
Topikgazda

Cikket, hírt ki írna még a Mozilla Blogba? Várom az ötleteket :o)

(#30094) HZoli87


HZoli87
veterán

(#30095) Adler


Adler
aktív tag

Kérdés: a youtube a szar vagy a firefox??? mert nem lehet rajta videót nézni mert random szerűen megszakítja a lejátszást! vagy ha beletekerek a videóba akkor a videó képe eltűnik és zöld háttérrel kiakad a lejátszás!

vmi megoldás erre?

ui.: IE10-zel is ezt csinálja!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#30096) DS39 válasza Adler (#30095) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ha IE10-zel is ezt csinálja akkor nem lehet Firefox hiba..

egyébként ez a zöld kép tipikusan vga driver hiba lesz. (ugye a flash a hardveres gyorsításnál azt használja)

Steelmanus: leteszteltem, az Ablock volt a hiba a youtube html5-nél, letiltottam az oldalon használatát, be is jött html5-tel minden videó. :)

[ Szerkesztve ]

(#30097) Adler válasza DS39 (#30096) üzenetére


Adler
aktív tag

akkor kapcsoljam ki a flashben? amúgy csak a HD-nál csinálja, legalábbis ezt figyeltem meg.

A videó nézésre van valami tipped?

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#30098) DS39 válasza Adler (#30097) üzenetére


DS39
nagyúr

Steelmanus: ja és persze köszönöm (ez lemaradt az előbb) :B

csiszolgatni kell, vagy a vga drivert cseréled le vagy flash playert. ez utóbbi egyszerűbb. (vagy használod a html5 módot)

(#30099) Adler válasza DS39 (#30098) üzenetére


Adler
aktív tag

vga driver a legfrissebb nvidia.
mikor tudom a html5 módot használni? ha leszedem a flash-t?

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#30100) Steelmanus válasza Adler (#30097) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha jol emlekszem a W8-as topikban javasoltak hogy a legfrissebb NV drivertol egyel elobbi driver telepitesevel megoldodik a hiba, tegy egy probat es csereld le a drivert.

(#30098) DS39 Igazan nincs mit, Te is sokat segitesz, probakeppen feltettem a W8-at egy ures vincsire es ezert olvasgatom a topikjat, igy van aki oda irja be a problemait a bongeszokkel kapcsolatban is.

(#30099) Adler Nem, be kell allitani ezen az oldalon.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.