Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) localhost válasza localhost (#31528) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az egércursor eltűnik - hiba nem firefox jelenség, más programokban is!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#31552) Krystal_s válasza rushty (#31549) üzenetére


Krystal_s
addikt

Erre a NoSuint kiegészítőt használom. Programon belül is lehet állítani a méretet, ami minden oldalra egységesen vonatkozik, vagy külön minden oldalra is lehet, amiket megjegyez, ha a beállításokban a General - Remember per-site settings... részt választod.

(#31553) Fandango válasza rushty (#31549) üzenetére


Fandango
veterán

No Squint-et probald ki.

szerk: na, hogy nem vettem eszre, hogy mar irtak elottem? :B

[ Szerkesztve ]

(#31554) Krystal_s válasza Krystal_s (#31552) üzenetére


Krystal_s
addikt

véletlenül lemaradt egy Q a NoSquint-ből

(#31555) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Szinte egyfolytában összeomlik a firefox-om az elmúlt 1-2 hétben. Valami kiegészítő miatt lehet ez, vagy más az oka? 20.0.1-es verzió ha számít valamit.
Köszi előre is!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#31556) netpeti98 válasza vj0c1 (#31555) üzenetére


netpeti98
addikt

Indítsd el csökkentett módban (Súgó->Indítás letiltott kiegészítőkkel->Indítás Csökkentett módban), ha nincs gond valamelyik kiegészítő okozta.

Üdv netpeti98

(#31557) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Azt nem lehet beállítani vagy nincs rá gomb,hogy indulásnál automatikusan frissítse az oldal "ablakokat"?
Valamint a számukat hol tudom változtatni?Ha többet szeretnék a 9-nél vagy kevesebbet.

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#31558) kispx válasza Orlin (#31557) üzenetére


kispx
addikt

A címsorba írd be: about:config
majd a következő kulcsokat keresd ki

browser.newtabpage.rows
browser.newtabpage.columns

Ezekkel tudod a sorok és az oszlopok számát állítani.

(#31559) Orlin válasza kispx (#31558) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi és,hogy frissüljenek az ablakok azt nem lehet állítani?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#31560) kispx válasza Orlin (#31559) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem nem. De lehet, hogy jön valaki aki többet tud nálam.

(#31561) DS39


DS39
nagyúr

Lenne egy érdekes problémám a Firefox-szal, vannak ilyen flash alapú fájlfeltöltési lehetőségek (több fájl kijelölése, felöltése) és érdekes módon FF alatt ez használhatatlan ugyanis:

FF20:

IE10:

szóval az IE-nél megnyitás gomb van, az FF-nél meg mentés egy tallózás ablakban, és persze nem csak elírás már a menteni akarna a hülye. :(

szerk:
kiegészítők letiltva, csökkentett módban is ilyen sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#31562) netpeti98 válasza DS39 (#31561) üzenetére


netpeti98
addikt

A feltöltő teljes mértékben Flash alapú? Esetleg másik Flash Player-rel megpróbálni?

Üdv netpeti98

(#31563) DS39 válasza netpeti98 (#31562) üzenetére


DS39
nagyúr

ami a tallózást végzi igen, az oldal többi része nem. IE és FF alatt ugyanaz a verziós flash van, de majd kipróbálok másikat is.

amúgy annyival módosítom hogy csak akkor használhatatlan ha a fájl amit fel akarok tölteni írásvédett mert akkor kiírja hogy nem tudja menteni bla bla és onnan nincs tovább, de ha leveszem az írásvédettséget akkor megy (bár nem tudom milyen mentést végez rajta, egy text fájllal teszteltem, látszólag semmit nem módosít rajta). mindenesetre érdekes hogy miért nem jó windows komponenst hív meg az FF.

[ Szerkesztve ]

(#31564) tornas


tornas
őstag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy a gépemre fel van telepítve a flash player (a legújabb firefox-os verzió, és többféleképpen is ellenőriztem), de a Firefox (20.0.1) alatt mindig kiírja, hogy telepítsem a flash-t (minden olyan oldalnál, ahol ez kell egyébként). És a kiegészítők között sem találom a listában. Bármennyiszer is telepítem fel, nem változik a helyzet. A Firefox eltávolítása, majd újrahúzása sem orvosolja a gondot.

Win XP Prof. alatt használom.

Mi van ilyenkor???

:R

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#31565) DS39 válasza tornas (#31564) üzenetére


DS39
nagyúr

a bővítmények között keresd. biztos hogy a Firefox-hoz valót telepítetted? (Non-IE)

[ Szerkesztve ]

(#31566) tornas válasza DS39 (#31565) üzenetére


tornas
őstag

100 %, hogy a firefox-os verzió van fent, de maga a firefox egyszerűen nem látja (a bővítmények között sincs).

Viszont azt írja, hogy le van tiltva, mert elavult ( :F ). És ezt az elavultat sem tudom engedélyezni.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#31567) DS39 válasza tornas (#31566) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor már csak egy lehetőség lehet: nem 32 bites flash-t telepítesz, hanem 64-est, viszont az FF 32 bites.

(#31568) Steelmanus: de ha a bővítmények között sincs, akkor nem oldja meg. jó lenne egy screenshot a bővítményeiről. :U

[ Szerkesztve ]

(#31568) Steelmanus válasza tornas (#31566) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#31569) tornas válasza DS39 (#31567) üzenetére


tornas
őstag

Screenshot-ok:

Firefox szerint:

A Windows szerint (vezérlőpult --> Flash player beállítások):

...és az avast programfrissítője is látja.

Új fejlemény: a flash player néha működik, néha nem. Megnyitok egy youtube oldalt videóval és elsőre kéri hogy telepítsem fel. Aztán gondol egyet és betölti a videót. De van hogy semmilyen flash tartalmat nem tölt be. Amolyan kénye kedve szerint müxik... :F

Vírusírtás és egyéb is megtörtént, de nem volt semmi sem a gépen. Van egy másik gépem is ugyanezzel a firefox verzióval, és ott nincs semmi ilyen és/vagy ehhez hasonló probléma a böngészővel kapcsolatban.

Ha minden kötél szakad, akkor inkább újrahúzom az egész gépet. Csak furcsa ez az egész, mert én még ilyennel nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#31570) tornas válasza tornas (#31569) üzenetére


tornas
őstag

Még valami:

Ha netalán méltóztatik a Flash Player elindulni, akkor meg rettenetesen szaggat pl. egy youtube videó.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#31571) netpeti98 válasza tornas (#31570) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem lehet, hogy akkor a HTML5 lejátszó indul el a YT-n?

Üdv netpeti98

(#31572) adamssss


adamssss
veterán

Kinek mennyit dob a legújabb verziójú FF?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31573) csako válasza adamssss (#31572) üzenetére


csako
veterán

Kb 40 métert :D
Melyik benchmarkról lenne szó?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31574) adamssss válasza csako (#31573) üzenetére


adamssss
veterán

Hoppá az lemaradt... :D Peacekeep-re gondoltam

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31575) csako válasza adamssss (#31574) üzenetére


csako
veterán

Aurora 22.0: 2256
Összehasonlításképp, Chrome dev 28: 4632

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31576) adamssss válasza csako (#31575) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor amit én kaptam 30xx annyira nem is rossz. Azért érdekelt, mert amitő már az agyam eldobom, hogy Pl a BF3-nál a flash amint megnyitom az oldalt elszáll. Ráadásul ha játszom akkor újra kell indítani az FF-et mert annyira belassul. Nem tudom mi lehet a baja.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31577) Visormail válasza adamssss (#31576) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam 2000

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31578) Rainman05


Rainman05
tag

Üdv!
Firefoxban be lehet állítani hogy minden esetben új lapot nyisson?
Címsorból is meg linkekből magától?
Meg azt hogy minden új rendszer rakás után meg jegyezze beállításokat meg linkeket :F
köszi.

(#31579) csako válasza Rainman05 (#31578) üzenetére


csako
veterán

Tab Mix Plus-szal be lehet.
A beállításaid stb. úgy mentheted le, ha kimásolod a profil mappád vagy MozBackup progit használsz.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31580) Rainman05 válasza csako (#31579) üzenetére


Rainman05
tag

köszi.
tab mixel nem boldogulok mert ugyanúgy mindent rányit az épen megnyitott ablakra.

(#31581) csako válasza Rainman05 (#31580) üzenetére


csako
veterán

Beállítások --> Lapok --> Tab Mix Plus Beálítások --> Linkek fül --> majdnem az alján --> "Új lapon való megnyitás" mellette a "ne legyen (ajánlott)"-at átrakod "Összes hivatkozás"-ra

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31582) Steelmanus válasza Rainman05 (#31580) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem kell ehhez kulon kiegeszito, hanem a beallitasoknal Lapok fulon pipald be azt hogy a Hivatkozasok uj lapon ..... ahogy a kepen van.

[ Szerkesztve ]

(#31583) draco31


draco31
veterán

Hello!

Hogyan tudom a legfrissebb Firefoxban letiltani a pdf olvasóját? Tehát ne kezdje nekem megnyitni a sajátjával, hanem töltse le, vagy kérdezzen rá, hogy mit akarok csinálni vele.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31584) Fandango válasza draco31 (#31583) üzenetére


Fandango
veterán

Tools/Options/Applications ott kivalasztod a pdf-et es beallitod mit csinaljon vele.

(#31585) draco31 válasza Fandango (#31584) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm! Ha géphez kerülök meg is csinálom.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#31586) default.


default.
őstag

sziasztok!

ha be van kapcsolva a sync a firefoxban, és mondjuk csinálok egy teljes rendszer újratelepítést (formázással), akkor az új gépen vissza tudom állítani az egész böngészőt mindenestül (jelszavak, könyvjelzők, stb) ?
ehhez pontosan mit kell tennem ?

köszi szépeN!

:R

(#31587) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Egy Windows XP-ről akartam áthelyezni mindent (könyvjelzők, jelszavak, előzmények, stb?) egy Windows 7-esre. Elolvastam az első hozzászólást, de nem sikerült a végrehajtás.
Ezt a kommentet használtam fel és mappákat másoltam át. 2 mappát az XP-ről a 7-re, 1 mappába.
Legalább a könyvjelzőket szeretném átmásolni. Azt, ami a legördülő menüben van és azt is, ami a sáv alatt van, ahol az URL van. Bocsesz, ha nem szakszerű kifejezéseket használok, de remélem érthető. Régen, amikor XP-t újra telepítettem, akkor is csak így tudtam visszahozni azt a könyvjelzősávot, ami az URL sáv alatt van. Ezt valamiért nem tudja a böngésző elmenteni, mikor elmentjük a könyvjelzőket. Hogyan csináljam meg?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#31588) Steelmanus válasza tknof1871 (#31587) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ahonnan szeretned megtartani a konyvjelzoidet keresd meg a Profile / sok karakteres mappaban / a places.sqlite fajlt, merete tobb mint 10 Mb masold ki, majd az uj bongeszo Profile / sok karakteres mappab masold be, felulirva az abban levot.

(#31589) vlevi válasza default. (#31586) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem korábban a sync összeborzolta a könyvjelzőimet, pedig csak egy gépen használtam a FF-ot, és nem volt újratelepítés sem. Csak annyit vettem észre egyik napról a másikra, hogy valahogy nem olyan, mint volt.
Na, aakkor kapcsoltam ki a syncet.
Ebből egyébként eddig csak a google féle jött be nekem.
Firefox mentésre legegyszerűbb ha az appdata\roaming\mozilla\firefox\pforfiles mappát elmented magadnak.
Ezzel a módszerrel garantáltan ugyanúgy fog menni minden, mintha újra sem raktad volna a gépedet. Már többször próbáltam, és bevált.
Vagy használod a mozbackup progit.

(#31590) kispx válasza default. (#31586) üzenetére


kispx
addikt

Megjegyzed a felh. nevet, jelszót ÉS a helyreállítókulcsot.
Újratelepíted, majd ezeket megadod. Beállítások -> Sync -> szinkronizálandó rész alatt legyenek kiválasztva, hogy mikeket szinkronizáljon.

(#31591) default.


default.
őstag

köszi mindenkinek!

(#31592) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Nekem pár napja olyat produkál a FF, hogy a memóriahasználata felmegy 3,5 GB-ig egy idő után aztán összeomlik. Tartós böngészés után van ez. Eddig nem volt ilyen semmit nem raktam fel nem változtattam beállításokat. A legújabb verzió. Tippetek van esetleg mi az oka?

(#31593) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Firefoxból kilépés után, mindig feljön egy parancssori ablak, az internetre akar csatlakozni.
C:\Users\xy\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\ieep1day.default\extensions\r2d2b2g@mozilla.org\resources\r2d2b2g\data\win32\adb

Idáig nem volt. Mi lehet ez?

(#31594) csako válasza pinnacle (#31593) üzenetére


csako
veterán

Úgy nézem, hogy valamelyik általad letöltött kiegészítő vagy egy másik program által települt kiegészítő.
Mit telepítettél fel mostanában a gépre?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31595) netpeti98 válasza pinnacle (#31593) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez a Firefox OS Simulator.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31596) kispx válasza FrezeR (#31592) üzenetére


kispx
addikt

Milyen kiterjesztéseket és plugineket használsz?
Esetleg egy profil reset után is csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#31597) FrezeR válasza kispx (#31596) üzenetére


FrezeR
senior tag

Adblock, https everywhere, tab mix plus, grasemonkey, ghostery, tube enhancer plus, download status bar

Ezen vannak fent már elég régóta használom őket.

Profil reset volt már korábban, mert akkor írtam is itt többször, hogy ha mondjuk csak a PH van itt megnyitva nekem és itt hagyom a gépet akkor is sikeresen összeomlik. Nem jöttem rá még mi okozhatja ezt. Természetesen továbbra is megvan ez a gond is napi 2-3 összeomlást böngészés közben, vagy csak úgy itt hagyva a gépet. Ez a memória zabálós történet csak pár napja "él".

(#31598) pinnacle válasza csako (#31594) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi csako, netpeti98! Kitöröltem a kiegészítők közül, már nincs ablak. Nem is emlékeztem már rá, csak a Comodo jelezte, hogy ki akar lépni.

(#31599) BullZeye válasza FrezeR (#31597) üzenetére


BullZeye
veterán

Klasszik: első HSZ, diagnosztika :) valamelyik kieget leakel. Előfordulát már sokakkal, de pár nap alatt kideríthető, főleg ha ilyen kevés a kieged.

(#31600) kispx válasza FrezeR (#31597) üzenetére


kispx
addikt

A következőket csinálnám:

beállítások -> speciális -> adatválasztások -> telemetria bekapcsolása
(ez adatokat küld az ff fejlesztőinek. Ha a probléma olyan, hogy az FF-ben memóriaszivárgás van akkor csak ők fogják tudni javítani, a következő kiadásokban.)

kiegészítők tiltása (adblock, ghostery maradhat, a többit nem ismerem)

about:config oldalban
plugins.click_to_play;false kulcsot állítsd true-ra. Ez nem engedi automatikusan elindulni, a Flash, és egyéb beépülőket. Manuálisan kell engedélyezni, hogy elinduljanak (egy kattintás).

Így böngésznék egy ideig. Majd ha semmi különös nem történik, akkor egyesével engedélyezném a tiltott dolgokat.

Majd nagy memóriahasználat esetén egy about:memory kimenetet feltudnál tölteni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.