Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) embe válasza DS39 (#30197) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem engedélyezve van, de mégsem működik. :(

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30202) DS39 válasza embe (#30201) üzenetére


DS39
nagyúr

biztos hogy java-s dolgot nézel? :)
az eredeti problémádat megnéztem, nálam a please wait után bejön hogy skip ad, rábökök és ez jön be:

The requested object does not exist on this server. The link you followed is either outdated, inaccurate, or the server has been instructed not to let you have it. Please inform the site administrator of the referring page.

S-Attila: igen.

[ Szerkesztve ]

(#30203) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Másnál működnek ezen az oldalon a kiválasztási lehetőségek?

(#30204) HZoli87 válasza S-Attila (#30203) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen.

(#30205) S-Attila válasza HZoli87 (#30204) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Mármint, ok, kiválasztani én is ki tudok a menüből, de ha rákattintok a HTML-re, akkor nem adja ki a keresett információt, semmit. Ha meg a PDF-re kattintok, akkor meg egy üres PDF fájlt ad be.

(#30206) embe válasza DS39 (#30202) üzenetére


embe
nagyúr

IE és Chrome alatt működik. Egy oldalon írta valaki, hogy nem tud letölteni, jelenség ugyanaz volt mint nekem. A javaslat az volt, hogy telepítse a java-t.
Egyébként nekem is így néz ki

De mint írtam, ha rámész a "További nformáció"-ra akkor ezt adja be.

"Java Plugin 7 update 11 and lower (click-to-play), Windows védelme érdekében blokkolva van."

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30207) HZoli87 válasza S-Attila (#30205) üzenetére


HZoli87
veterán

Erre írtam, hogy működik (HTML és a PDF is).

UI: Közép-Magyarországra nem talál semmit (ez nem a böngésző hibája), de a többi működik.

[ Szerkesztve ]

(#30208) DS39 válasza embe (#30206) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor engedélyezve van. tessék teszteld le a plugint: [link]

múlt héten telepítettem java-t, akkor is ezt írta és ment a java plugin. azóta leszedtem a böngészőből mert nem kellett csak a gépen kell a futtatókörnyezet nekem.

[ Szerkesztve ]

(#30209) DS39 válasza DS39 (#30208) üzenetére


DS39
nagyúr

esetleg ez a Firefox funckió okozhatja a gondot:
about:config -> plugins.click_to_play -> ha true-n van, akkor tedd false-ra

(#30210) embe: mondom hogy ez lesz a gond akkor, hogy kattintásra aktiválódik a plugin :K

[ Szerkesztve ]

(#30210) embe válasza DS39 (#30208) üzenetére


embe
nagyúr

szerk:
Magyar nyelvű a FF, próbálom megkeresni amit írtál.

Megnéztem.
Először ez fogadott:

Rákattintottam,majd ez:

De ha lefrissítem az oldalt, akkor megint az első kép fogad, vagyis" a bővítménynek biztonsági sérülékenységei vannak" :W Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy valamiért mégsem megy a java.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30211) DS39 válasza embe (#30210) üzenetére


DS39
nagyúr

(#30209)-es hsz-t nézd!

a böngésző címsávjába írd be hogy about:config és utána ott a keresőbe írd a másodikat

ezek böngésző nyelvfüggetlenül így vannak, nekem is magyar.

[ Szerkesztve ]

(#30212) embe válasza DS39 (#30211) üzenetére


embe
nagyúr

Azon van, volt.

Ok. Én nem ott kerestem.... :B hanem a FF beállításai között. :B

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30213) DS39 válasza embe (#30212) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor valószínűleg már annyira ráparáztak Mozilláék erre a hibára hogy a java pluginnál így is úgy is kattintanod kell, hogy lásd. (múlthéten még simán ment enélkül is).

mondjuk a letöltésnél én szerver hibaüzenetet kaptam, ahogy korábban írtam is, nem azt hogy nincs vagy veszélyes a Java, de ha Chrome-ban megy, teszteld le, hogy ott letiltod a Java-t, akkor is megy-e a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#30214) S-Attila válasza DS39 (#30213) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem csak. Az a vicces, hogy Foxit Reader beépülő PDF olvasójánál is csak kattintás után működik - legalábbis nekem.

(#30215) embe válasza DS39 (#30213) üzenetére


embe
nagyúr

Igen ha kattintok, úgy elindult a visszaszámlálás. De amit linkeltem, azon láthatod, hogy a FF szerint le van tiltva teljesen. Így ismerkedek tovább a Chrome-val. :(((

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30216) DS39 válasza embe (#30215) üzenetére


DS39
nagyúr

nincs mit, kár hogy konkrét megoldást nem találtunk.

mondjuk a visszaszámláló nekem is elindul 5-ről, aztán be jön a Skip Ad, aztán ez. (a legnagyobb méretű magyar rom)
szóval maga a számláló biztos nem java-függő mert nekem még tiltott állapotban sincs fent.

[ Szerkesztve ]

(#30217) embe válasza DS39 (#30216) üzenetére


embe
nagyúr

De nekem el sem indul a számláló a FF alatt. Korábban működött.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30218) DS39 válasza embe (#30217) üzenetére


DS39
nagyúr

Súgó -> Újraindítás letiltott kiegészítőkkel - más ötletem nincs. :)

(#30219) embe válasza DS39 (#30218) üzenetére


embe
nagyúr

Azon is túl vagyok. Csökkentett módban úgy megy. Utána megint nem. Akkor erről ennyit.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30220) Voice24 válasza embe (#30206) üzenetére


Voice24
őstag

Ma próbáltam család két másik gépén, gond nélkül megy a netbankos plugin.

(#30221) Myers válasza embe (#30219) üzenetére


Myers
senior tag

Próbáld meg a következőt:

Firefox elindít, üres lap legyen. A java plugin legyen engedélyezve.
Majd CTRL+H -> erre előjönnek az előzmények. Elkezded beírni annak a honlapnak a címét, ami nem megy. A feljövő találatokon jobb klikk, majd a felbukkanó menüben: "Webhely elfelejtése" Így törlöd az összes a webhellyel kapcsolatos találatot.
Böngésző újraindít. Beírod a kívánt honlap címét. Ha tényleg java-s a weblap, akkor a http... előtt megjelenik egy piros villogó legó ikon. Arra kattintasz, és nem az aktivált választod, hanem a lenyíló menüből, az ezen a webhelyen mindig engedélyezt. Ekkor (még) megint be fog sülni a weblap. De ha bezárod a böngészőt, és újraindítod, elvileg pöpecül mennie kell.

http://www.muszaj.hu/

(#30222) embe válasza Myers (#30221) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Meglesem majd. :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30223) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Van egy .valami kiterjesztésű file, amit az FF alapértelmezetten megnyit.
Hol lehet beállítani, hogy a .valami fájlokat alapból töltse le?

Az application list-ben nincs, így ott nem tudom beállítani.

:R

(#30224) scope2007


scope2007
addikt

valaki csekkolta már?
Flash Player 11.6.602.155 Beta (Non-IE)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30225) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Betelt a pohár. Elegem lett a Firefoxból, Pedig a 2.x óta ezt használtam.
De addig javítgatták, frissítgették, hogy egy rakás szar lett mára már.
Fagy, akad, lassú, mi kell még? :O

(#30226) CPT.Pirk válasza Hawk1979 (#30225) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tedd hozzá, hogy nálad.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30227) pre2


pre2
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő: a mozillám törli az előzményeket úgy, hogy be van állítva, hogy ne törölje!! Leszedtem, és újra raktam a mozillát, de ugyanúgy törli. Az internetbeállításoknál a mozilla az alapértelmezett. Valami tipp valakinek? :)

(#30228) Steelmanus válasza Hawk1979 (#30225) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Nem biztos hogy a FireFox a hibas, lehet hogy a flashplayer miatt fagyogat, mielott eldobod a bongeszot probald ki ugy, hogy kikapcsolod a ProtectedMod-ot, vagy hw gyorsitas nelkul is tegyel meg egy probat.
(#30062) CPT.Pirk adott egy linket egy angol oldalra ( a lap aljan irnak rola ) a ProtectedMod kikapcsolasara a flash lejatszashoz, vagy irtam en is a topikba (#29874)

(#30229) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

Hasonló problémám van, mint fentebb írták: Mozilla (azt hiszem a 18-as verzió van fent) fagy, de rendesen. Ha elindítom, bejön a beállított kezdő oldal, de bármilyen oldalt írok be a keresőbe, azonnal fagy. 3-4 próbálkozás után feldob egy ablakot, hogy alaphelyzetbe áll, és onnantól megy rendesen, de ha bezárom, és újból indítom, megint csak fagy.
Mozillát leszedtem, újraraktam, adobe cuccok, java szintén újratelepítve, 6990-es VGA-hoz eddig a 12.6-os driver volt fent, miután jelentkezett a hiba 13.1-re frissítettem, de nem jelentett megoldást.

Előre is köszönöm, ha van ötletetek.

(#30230) Voice24


Voice24
őstag

Érdekes, tegnap este működött a netbankos plugin, de most újra nem megy. És továbbra is minden egyes indításnál bedobja az üdvözlő oldalát is, mintha frissült volna.
Akármi is a gond, kezd elegem lenni, mert egy böngészőt használni akar az ember, és nem naponta finomhangolgatni. :((

[ Szerkesztve ]

(#30231) Ablakos


Ablakos
őstag

Hol tudom azt beállítani, hogy 192.168.1.1 címsorba beírásnál ne akarjon https előtagot odatenni, hanem http-t? Kitöröltem az előzményeket, sütiket, de továbbra is ezt teszi még speed dial ablakból is.

(#30232) CPT.Pirk válasza Ablakos (#30231) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az miért baj neked, ha a cél eszköz (gondolom egy router) titkosított kapcsolatot hoz létre a böngésződdel? Amúgy a routerben keresgélj, de az ilyesmit nem javasolt letiltani.

Steady74: csinálj egy profil törlést. Részletek az első hsz-ben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30233) Ablakos válasza CPT.Pirk (#30232) üzenetére


Ablakos
őstag

192.168.1.32 NAS címre is azt teszi. Nem szeretem a Koncz Zsuzsa számot a számítógépemen. Ez most a tudatlanságom miatt van, de nyomozok.
A meghajtó nem tud https kapcsolatot, de a házban nem is látom értelmét. Web felülete csak belső hálón működik.

(#30234) Hawk1979 válasza Hawk1979 (#30225) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nálam...
Érezhetően lassabban tölt be oldalakat,mint a most feltett Chrome.
És nem,nincs semmilyen kiegészítóm róka alatt.
Egy kis lassulás nem érdekelne, de ez már elég ahhoz, hogy váltásra adjam a fejem.
De én csak egy kis felhasználó vagyok,érdektelen. Kár érte,régi kapcsolatnak vetek véget...

(#30235) DS39 válasza Hawk1979 (#30234) üzenetére


DS39
nagyúr

" Érezhetően
lassabban tölt
be
oldalakat,mint
a most feltett
Chrome."

ez természetes, úgy ahogy egy szűz win is hasít...
nincs óriási előzmény db fájl, sem kieg, no cookies, friss profil. (plusz a Chrome előtölti a lapokat)

ha egy szűz Firefoxot teszel fel az is jó lesz. (ha mégsem így lenne, hw gyorsítás off)

[ Szerkesztve ]

(#30236) CPT.Pirk válasza Hawk1979 (#30234) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Töröld a böngésző cache-t, elég sokat fog javítani a rókán. Aztán meg mehet egy adblock is. Meg bekapcsolhatod a pipelineinget. Meg Linuxon beteheted a cache-t a ramba.

Ablakos: még mindig nem világos, hogy ez miért baj? Abban biztos vagy, hogy a nas-od webszervere nem tud https-t? Szerintem elég frucsa lenne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30237) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
A problémám a következő, a Firefox legutolsó verziójára frissítettem, és azóta nem tudom használni a KH Bank netbankját. Belépéskor a következő üzenet fogad:

Ezt követően elindítom a telepítést, ami elméletileg sikeres, majd az az üzenet, hogy a Firefox újraindítása után működni fog. Újraindul, próbálok újra belépni, és ugyanaz az üzenet fogad mint a fenti képen.
Azt is tapasztaltam, hogy a bankos nyitólap bal oldalán van egy ilyen üzenet is:" Az oldal tartalmának megjelenítéséhez további bővítmények szükségesek." Indítom a hiányzó bővítmények kezelését, és eddig eljutok:

A fájlt viszont nem tudom megnyitni, ez fogad:

Próbáltam a neten rákeresni az xpi-s fájlok megnyitásának a rejtelmeire, de eddig nem boldogulok vele.
Még annyit megjegyzésül, hogy töröltem a Firefoxot, majd újratelepítettem, illetve egy régebbi verzióját is felraktam amivel korábban működött a netbank, sajnos egyik se hozott eredményt.
Amennyiben valakinek volt már hasonló gondja, és sikeresen megoldotta, megköszönném a segítségét.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#30238) Ablakos válasza CPT.Pirk (#30236) üzenetére


Ablakos
őstag

Tud https-t, de nem bírtam egyáltalán belépni a felületre. Megoldottam. Fixifoxit letöröltem fullra és vissza. Most már működik minden.

(#30239) DS39 válasza pendre54 (#30237) üzenetére


DS39
nagyúr

valószínűleg a K&H java-t használ, azért van ez a probléma, a bővítményeknél engedélyezd a java plugint, annak ellenére hogy ezt nem biztonságosnak ítéli meg. (perpill mást nem tudsz tenni ha bankolni akarsz)
és ezután is -a korábbi tapasztalatok alapján- kattintásra fog aktiválódni a java plugin az adott oldalon belül.

azzal a fájllal egyébként nem kell csinálj semmit, ezt a java pluginon belül nyitnál meg de mivel az tiltva, felajánlja letöltésre, mint ismeretlen fájl.

(#30240) pendre54 válasza DS39 (#30239) üzenetére


pendre54
addikt

Engedélyezve van, de így se működik.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#30241) Voice24 válasza DS39 (#30239) üzenetére


Voice24
őstag

Ahogy pár napja írtam, ugyanez a gondom. Sőt, nekem a bővítmények között nincs itt is ott a java, nemhogy tiltva lenne. Pedig az elmúlt napokig rendszeresen nézegettem a netbankomat. Magától hogy a fenébe tud eltűnni onnan?
Azt továbbra is kérdezem, miért indul minden esetben úgy a mozilla, mintha frissítettem volna? Miért dobja be minden esetben az üdvözlő ablakot is? A hajam már égnek áll tőle :W

(#30242) S-Attila válasza pendre54 (#30240) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Az XPI a Firefox kiterjesztéseinek is a formátuma. Ha letöltötted, próbáld meg, hogy bemész a Kiegészítőkezelőbe, ott a Kiterjesztésekbe, és ott a fogaskerékre kattintva válaszd a Kiterjesztés telepítése fájlból... opciót.

(#30243) Fandango


Fandango
veterán

Tegnap ujra raktam a Firefoxot, bar kulonosebb bajom nem volt vele, de kezdtem ugy erezni nem olyan gyors mint kellene lennie, es neha aprobb anomaliakat csinalt. Teljesen legyalultam mindent ami a Firefoxhoz volt kotheto (registrybol is), ujra tettem minden addont, beexportaltam a konyvjelzoket, es ahogy a reklam monjda: tisztabb, szarazabb erzes :D .
Lenyeg a lenyeg, hogy nem artott ez a muvelet, mert mar nem is tudom melyik verzio ota csak upgradeltem.

[ Szerkesztve ]

(#30244) CPT.Pirk válasza Fandango (#30243) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha néha megnyomod a böngésző cache ürítése gombot a menüben, kb. azonos hatást érsz el. :K

Voice24: valami nem engedi befejeződni a folyamatot, csinálj egy profil resetet. 1.hsz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30245) DS39 válasza Voice24 (#30241) üzenetére


DS39
nagyúr

ha nincs ott, akkor nincs megfelelően telepítve a gépedre a Java futtatási környezet (JRE), ez böngészőtől független plugin, tehát mással is használhatod, ha épp azzal jobb.

a másik dolog ezzel nem függ össze, ott vmi gond lehetett frissítés körül, akkor nem futott le rendesen elsőre, aztán beakadt a lemez. erre egy megoldást tudok, töltsd le a mozilla.com-ról a telepítő exe-t és azt elindítva frissítsd a meglévő verziót (lényegtelen ha ebben az esetben a kettő egy és ugyanaz).

(#30246) pendre54 válasza S-Attila (#30242) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi a tippet, megcsináltam ahogy javasoltad, sajna így se megy.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#30247) DS39 válasza pendre54 (#30246) üzenetére


DS39
nagyúr

másik böngészővel próbáltad? valószínűleg a firefox click-to-play védelme lehetetleníti el a dolgot, mert nincs kattintható java ablak hogy engedélyezd, hanem csak átirányítana egy teljesen java-s oldalra, de nem tud.

(#30248) Fandango válasza CPT.Pirk (#30244) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem csak memoriaba cachel, kilepeskor minden elozmenyt torol, szoval nem ez volt az alapveto gond.

(#30249) pendre54 válasza DS39 (#30247) üzenetére


pendre54
addikt

Igen, IE-vel megy simán megy a netbank, így végül is nagy gáz nincs, de azért mégis csak bosszantó valahol.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#30250) CPT.Pirk válasza Fandango (#30248) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt Linux alatt csinálom így, ott iszonyat gyors lesz tőle a böngésző.

Esetleg még a sok előzmény az, ami gond lehet. A places.sqlite adatbázis tisztítására volt korábban pl. a vacuum places, meg a places cleaner, de állítólag már nincs ezekre szükség és elég régen is frissültek, de egy próbát megérhet.

Az tudom, hogy régebben érezhető volt a vacuum places hatása, de az még a 3.6 idejében volt, azóta nem használtam.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.