Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) S-Attila válasza MaciG (#30395) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Pl. az adott oldalra mutató parancsikont beteszed az Indítópultba?

(#30402) DS39 válasza Voice24 (#30398) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom ez inkább net függő, nekem vezetéken 10ms, wifi-n 15ms stabilan.

kovy79: próbáld ki friss profillal, vagy másik (újabb) verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#30403) MaciG válasza S-Attila (#30401) üzenetére


MaciG
addikt

Okés, de hogy csinálok ilyen parancsikont és hogy teszem be az indítópultba?

BANZAII

(#30404) TigerCat válasza MaciG (#30403) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Asztalon, vagy egy mappában parancsikon létrehozása, célként az URL-t bemásolod és kész. A parancsikont behúzod az indítópultba.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30405) Kernel válasza looser (#30390) üzenetére


Kernel
nagyúr

IE-motort használó böngészőhéj gyakorlatilag, de a bővítményei miatt elvileg inkább több erőforrást köt le, mintha magát az IE böngészőt használnánk.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30406) Steelmanus válasza TigerCat (#30404) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igy kellene csinalni, mert igy hibat jelez.

(#30407) MaciG válasza TigerCat (#30404) üzenetére


MaciG
addikt

Megvan, köszi! :R

BANZAII

(#30408) Steelmanus válasza TigerCat (#30404) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocsanat, mar nekem is jo, en luke keson jottem ra hogy a Cel mezoben az eleresiut utan kell beirni az URL-t.

(#30409) TigerCat válasza MaciG (#30407) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs mit!

Steelmanus
Van ez így...

:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30410) rii


rii
nagyúr

hello

a firefox-ra fel szerettem volna tenni a face miatt a social fixer-t ... otthon is, munkahelyen is feltettem.

otthoni gépen megy tökéletesen (win 7, az ox-esre nem tudom feltettem -e)
munkahelyi: OSX, Firefox: 10.0.12 ESR,
minden egyes firefox indításnál a social fixer-rt előlről be kell kofigolni mint a leglelső induláskkor, semmit sem jegyez meg ... mi lehet a baj?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30411) kovy79 válasza DS39 (#30402) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a választ.

Már próbáltam, működik is, de ahogy visszaállítom a fontos dolgaimat (kedvencek, jelszavak, esetleg előzmények) újra hulladék lesz....
Egyszerűen nem értem, főleg annak tudatában, hogy -mint írtam- cache, cookie-k ürítve/törölve vannak.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#30412) HZoli87


HZoli87
veterán

No ez is megtörtént. Pár napja telepítettem a Windows 8-at, minden működik frankón, de ...

Azt vettem észre, hogy a Firefox baromira "darabos" (zavarja a szemem), fül nyitás / zárás, meg úgy a GUI általában néha belassul. Most kikapcsoltam a Beállítások / Speciális fülön a hardveres gyorsítást és így jobbnak tűnik egyelőre. KÉP

Érthetetlenül állok előtte, mert mióta ez a feature elérhető, mindig aktív volt Windows 7 alatt és nem volt ilyen gondom vele. Az új rendszer alatt ugyanúgy van beállítva a böngésző, ugyanazokat a kiegészítőket telepítettem, csak a könyvjelzőket (JSON) importáltam. PC is változatlan.

Geforce GT240M (driver 306.97) a kártya, SSD, memóriába megy a cache, Firefox stabil verzió.

Minden ötletet meghallgatok, hogy mi okozhatja ezt Windows 8 alatt.

(#30413) RBJ


RBJ
addikt

Csókolom.
Most hívott a munkatársam, hogy az otthoni gépén pár dolog nem jön be. Mindig azt írja ki, hogy nem megbízható kapcsolat és nem indul el nekik. Most látatlanba van, holnap megyek megnézem, gondolom a gyerkőszök nyomtak el valamit. Fejem leesik ilyenkor mikor telefonon próbálja laikus elmagyarázni, hogy mi a baja. Ezért kérnék tippet, hogy látatlanban mi lehet ne holnap még este legyek viharban.
Hirtelen a szerkesztés/beállításoknál a biztonság*/ kivételek re gondoltam, hogy ott lehet valami letiltva de itt csak engedélyezés van. Hírtelen a böngésző címsorában levő webhely információ beállításánál az engedélyekre gondolok még látatlanba.
Tipp? :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#30414) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Google képkeresés. Bejön (legalábbis nagyjából) aztán várakozás, kifagyást szimulál a böngésző kb. 5-7 mp-ig. A böngészőm a tálcámon mindig bal oldat van (azt indítom elsőnek). A google képkereséses kifagyáskor olyan mintha újra megnyílna a böngésző, a tálcán bal oldalról jobb oldalra ugrik és utána már megy rendesen a képek közötti bogarászás. Pár napja csinálja - csak nálam? A böngésző a tálcán való áthelyeződéskor nem záródik be / nyílik meg újra.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30415) Fandango válasza Winner_hun (#30414) üzenetére


Fandango
veterán

Ilyen hibat nekem is produkalt de nem csak a google kepkereses kozbe, hanem attol fuggetlenul. Teljesen legyalultam a Firefoxot, ujra fel, azota nem csinalja.

(#30416) Steelmanus válasza HZoli87 (#30412) üzenetére


Steelmanus
addikt

Probald ki, hw gyorsitas be, majd:
W8 ala:
webgl.force-enabled
gfx.direct2d.force-enabled
layers.acceleration.force-enabled

Ha a fontok nem tul szepek:
gfx.content.azure.enabled false

(#30417) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Es azt esetleg nem tudjatok, hogy a firefox a google-val valo kereseskor miert nem jeleniti meg a talalati oldalon szinessel kijelolve a talalati szavakat? Van megoldasa ennek?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#30418) TigerCat válasza gordonfreemN (#30417) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha a tárolt változatra kattintasz, csak akkor jeleníti meg.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30419) Winner_hun válasza Fandango (#30415) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez nálam nem megoldás, kizárt dolog hogy újrarakjam a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30420) kispx válasza Winner_hun (#30419) üzenetére


kispx
addikt

profil reset?

(#30421) Fandango válasza Winner_hun (#30419) üzenetére


Fandango
veterán

Miert nem megoldas ez szamodra? Egyebkent en is vonakodtam az otlettol, de raszantam magam es nem bantam meg, sokkal gordulekenyebb es gyorsabb az FF azota, pedig nem raktam elotte se minden bigyoval tele, de a folyamatos sok upgrade szerintem betett neki egy kicsit, es nem volt olyan amilyen most.

(#30422) pethYeti


pethYeti
addikt

Az miért van ha firefox alatt nézek egy flash videót, és kirakom full screenre a másik monitoron, közben az elsőn kattintok akkor kilép a fullscreenből. Chrome-nál nem csinál ilyet... :(((

(#30423) HZoli87 válasza Steelmanus (#30416) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, közben tárgytalan lett. Pár hónapja jelentkező WLAN hibát nem tudtam most sem megoldani, pedig mindent kipróbáltam amit akkor javasoltak. Megy vissza a 7.

(#30424) Kernel válasza gordonfreemN (#30417) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mert átirányít a https://www.google.hu oldalra. Ha a címsorban átírod http-re, bejönnek a sárga találatok.

Vagy, ha a könyvjelzősávon lévő parancsikonról indítom a http Google oldalt, akkor sem irányít át, igaz én közben itt is átírtam:

c:\Program Files\Mozilla Firefox\searchplugins\google.xml

A fájlon belül összes https -> http csere. De ettől még a jobboldali keresősávból továbbra is átirányít, ez egy ideje alapértelmezett a Firefoxnál.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30425) rii válasza rii (#30410) üzenetére


rii
nagyúr

nem tudj valaki miért nem jegyzi meg a social fixer a start-up beállításokat?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30426) gordonfreemN válasza TigerCat (#30418) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nyilván :B , de nem ez történik. :W Azért az ovis szint után a második verzió is jöhetett volna... :N

Kernel:nagyszerű, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#30427) Winner_hun válasza kispx (#30420) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom hogy mivel jár, azt se hogy hogyan kell csinálni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30428) Winner_hun válasza Fandango (#30421) üzenetére


Winner_hun
félisten

Túlságosan be van lakva/állítva.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30429) kispx válasza Winner_hun (#30427) üzenetére


kispx
addikt

Egy új profilt hoz létre a régi helyett.
[link]

A következők elvesznek !!
- kiterjesztések
- szinkronizálási beállítások

De azért a régi profilról csinál egy biztonsági mentést.

(#30430) Fandango válasza Winner_hun (#30428) üzenetére


Fandango
veterán

Ezzel en is igy voltam, de friss telepites utan kb. 10 perc volt az osszes addont ujra beallitani, a konyvejelzoket elotte kimentettem majd visszaraktam, mast nem is kell csinalni lenyegeben.

(#30431) Winner_hun válasza kispx (#30429) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyennel nem vacakolok. Túl sok a kiterjesztést, azokkal nem fogok megint vesződni egy sort.
Szinkronizálást nem használom, felesleges.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30432) DS39 válasza Winner_hun (#30431) üzenetére


DS39
nagyúr

MozBackup-pal könnyen mindent visszaállíthatnál, meg a Sync is erre való, még a kiegészítőket is felszinkronizálja. de te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#30433) scope2007 válasza Winner_hun (#30431) üzenetére


scope2007
addikt

itt van egz kis segítség, bár egyértelmű.
logout.hu/bejegyzes/scope2007/mozbackup_firefox-thunderbird/friss.html

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30434) TeeJay


TeeJay
félisten

valaki tudna nekem segíteni abban hogy az about:config oldalon
hogy lehet beállítani azt a legújabb Firefox-ban
hogyha nekem két meghajtóm van C: SSD D:HDD
és alapjáraton be van állítva hogy a D meghajtóra töltsön le böngészőből fájlokat
akkor csakis a HDD-t használja és ne csináljon az SSD-re temp fájlokat feleslegesen...

heti szinten 30-40GB-nyi cuccot húzok le böngészőből és nem értem miért nem kapásból a célmeghajtóra menti a böngésző minek kell temp fájl a C meghajtóra :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#30435) kovy79 válasza DS39 (#30432) üzenetére


kovy79
őstag

Na, ma volt egy kis időm és újratettem a FF-ot.
Természetesen én is a jól bevált MozBackup-ot használtam és nem volt gond. Most minden jónak tűnik.
előzmény

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#30436) KAMI911 válasza Voice24 (#30241) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Szerintem a sessionstore fájlt kell törölni, hogy megszünjün az említettjelenség az újbóli frissítésnek tűnéssel.

(#30437) scope2007


scope2007
addikt

FF 18.0.2

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30438) HZoli87 válasza scope2007 (#30437) üzenetére


HZoli87
veterán

És a változások:

FIXED: 18.0.2: Fix JavaScript related stability issues

(#30439) adamssss


adamssss
veterán

Aki már feltette, nem találkozott azzal a problémával, hogy a szövegek homályosak lesznek...
Olyan mint az explorer 10-ben, ha az ember nem nyomja be a helyes oldaltördelés gombot.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30440) Fandango válasza adamssss (#30439) üzenetére


Fandango
veterán

Nincs ilyen problemam.

(#30441) kovy79 válasza adamssss (#30439) üzenetére


kovy79
őstag

A 18.0.1 másnál is "szeret összeomlani"? A 14-gyel nem volt ilyen gondom. :(

Bocsi, új akart lenni.

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#30442) Gaberking válasza kovy79 (#30441) üzenetére


Gaberking
senior tag

Elég gyakran! De már van 18.0.2 is, eddig (1 nap) nem volt vele gond.

(#30443) adamssss válasza kovy79 (#30441) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem ezzel nem volt gondom. Néha a flash crash-el de az már csak ilyen. Engem jelnleg az elmósódott karakterek idegesítenek... És ilyen még sohasem csinált a 18.0.2 előtt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30444) HZoli87 válasza kovy79 (#30441) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam semmi gond vele.

(#30445) kovy79 válasza Gaberking (#30442) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi mindenkinek a választ, akkor megy vissza a 14... Azzal soha nem volt gondom.
adamssss, a karakterméretet nem piszkáltad? Nekem akkor csinált hasonlót a FF.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#30446) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Az utóbbi napokban tapasztaltam, hogy ha bezárom a böngészőt és később vagy másnap megnyitom akkor minden oldalról kijelentkezik nekem ahol bejelentkezve szoktam maradni. Eddig nem volt hasonló gondom ugyan azokat a kiegeket használom semmi új nincs felrakva. De valamiért kiléptet minden oldalról kilépés után.
A legújabb verzió van fent de az előzővel is ezt csinálta.

Van tippje valakinek, hogy miért van ez?

kovy79: Ha ez számít nekem is rengeteg összeomlás volt a 18.0.1-es verzióval olyan napi 2 átlagban de teljesen váratlanul és akkor is előfordult ha hozzá sem nyúltam és pl csak a PH oldala volt megnyitva.

(#30447) adamssss válasza kovy79 (#30445) üzenetére


adamssss
veterán

Nem, de azt hol lehet állítani. Lehet meglesem, h nem állítódott-e el valami.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30448) S-Attila válasza adamssss (#30447) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ctrl és 0, hogy alaphelyzetbe állítsd, egyébként Ctrl és + vagy -, vagy Ctrl + az egérgörgő tekerése.

[ Szerkesztve ]

(#30449) kranazoli


kranazoli
senior tag

Sziasztok!

Akik használjátok a YousableTubeFix-et, Nálatok működik a HD720-s auto videóminőség váltás? Vagy bármi, ki mit használt. (1080p;...) Nálam nem működik és ezt a verziót használom: Last update Dec 15, 2012 (ahogy nézem a legújabb) Helyette most a YouTube quality manager addon-t kezdtem el használni, de jobb lenne +1 addon nélkül továbbra is. Nem tudom mióta ilyen. Ergó, YT felület frissítés óta, vagy vmelyik Fox verzió óta.

:R

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#30450) HZoli87 válasza kranazoli (#30449) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Igen, működik. Ugyanaz a verzió, mint nálad (Firefox stabil).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.