Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#30851) canniball válasza vkristof (#30850) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Szedd le az Adobe Flash uninstallert, takarítsd le vele a mostani verziót az útmutató szerint, majd rakd fel ezt a verziót, nálam ezzel gond nélkül működik.

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#30852) Steelmanus válasza HZoli87 (#30843) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Egy gondolatkent, talan azert mert SSD-d van. Tegnap lapot csereltem a gepben, es ezert ujra telepitettem a W7 Pro x64-et, az osszes frissitessel, benne az ominozus dx kiterjesztest is, ajanlot - fontos stb, kiveve kettot, IE 9, dotnet 4. Minden programot feltettem es direkt utoljara hagytam a stabil FF 19.0.1-et.
Mar a beallitasok kozben elojott a hiba, tehat meg nem is nyitottam meg oldalakat, viszont azt eszre vettem hogy volt ugy hogy a fontok nem jol jelentek meg egy vartam es egy rovid idot esutan kisimultak.
Ez meg bongeszon belul volt tehat nem a lapoknal, erdekes az about:config-on belul helyesen jelentek meg a fontok, am az about:support-nal mar nemelyik karakter rossz volt, gorgettem, erre megjavult, majd megint gorgettem akkor masik sorban romlot el a karakterek kinezete.

(#30853) csako

csako
(addikt)

Hozzászólnék, hogy a laptopomon (Acer 4830tg, nv gt540m, W7 HP x64, nincs SSD, verzió: Aurora 21.0a2) nem romlott el. Asztali gépről nem tudok nyilatkozni, ott W8 van :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30854) HZoli87 válasza Steelmanus (#30852) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Tudtam, hogy jó dolog ez az SSD. Mondjuk nekem eszembe nem jutott volna, hogy ennek bármi köze lenne a dologhoz. :)

Nálam abszolút minden frissítés telepítve van, Vezérlőpult szerint 166 db (ebben benne van az Office is)(DirectX külön telepítve az elején, közel 100 MB-ot tölt le, WU / MU alól minden telepítve, .NET 4 is minden frissítéssel.).

(#30855) Visormail válasza csako (#30853) üzenetére

Visormail
(addikt)

Win8-on is megvan a hiba hiszen az eleve IE10-el jött ki, tehát a javítást is elkezdhették (volna?) már jó ideje. Beszéltük itt már korábban hogy HD4 sorozatú kártyáknál win8-on ki is kapcsolja a firefox a hardveres gyorsítást, legújabb 13.1 legacy driverre is (meg a régebbiekre is) azt írja az about:support oldalon hogy ez nem jó és legalább 12.8-as szükséges. about:config-ból lehet bekapcsolni de akkor ugyanígy szétesik, ott is csak akkor jó ha az azure-t meg kikapcsolod. Szóval most a win7 ezzel a platformfrissítéssel csak felzárkózott a 8-hoz ahol már alapba is rossz volt.

[ Szerkesztve ]

(#30856) looser válasza Kernel (#30849) üzenetére

looser
(őstag)

Köszi a választ! Igazából ami már eleve beljebb van egy plusz hasáb miatt (mint a wikipedia), annál kevésbé érdekes, de pld. ennél az oldalnál már zavaró. Ha ilyen szépen középre illeszkedne, az igazán remek lenne :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#30857) Yogi Bear válasza Newyorker (#30539) üzenetére

Yogi Bear
(tag)

Beállítások/adatvédelem/Előzmények/eltávolítani az egyes sütiket -> és törölni a megfelelő sütiket.
(én töröltem az összes sütit és így sikerült)

[ Szerkesztve ]

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#30858) csako válasza Visormail (#30855) üzenetére

csako
(addikt)

Értem, azt hittem ez W7 specifikusabb hiba.
Mellesleg nekem ott se jelentkezett a szétesés-hiba (gép részletei az adatlapomon és ugyanúgy Aurora), about:support-ot megnéztem és be van kapcsolva a hardveres gyorsítás és az azure is true-n van. Ott közrejátszhat már akár Steelmanus SSD-elmélete is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30859) DS39 válasza tknof1871 (#30844) üzenetére

DS39
(veterán)

Mert a NoScript alapból mindent blokkol, és a kivétel az amit nem. Nekem ezért sem tetszik, fordítva több értelme lenne.

(#30860) DS39 válasza HZoli87 (#30843) üzenetére

DS39
(veterán)

Én nem használok FF HW gyorsítást, így semmi ilyen nincs kihatással.

(#30861) HZoli87 válasza DS39 (#30860) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Úgy egyszerű. :)

Én használok, de ennek ellenére minden rendben volt az IE10 telepítése után és azóta is.

(#30862) Steelmanus válasza csako (#30858) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Feltettem en is az Aurorat, abban is jelentkezik a hiba, semmi allitgatas csak feltelepitettem es rogton beirtam hogy about:support, es mar a feluleten rosszak a fontok. Ranyomtam az oldal frissitesere rendbe jott, am ha mar elkezdtem gorgetni az support oldalon, nemely sorok maris elmosodtak. De latom hogy Te is SSD-t hasznalsz, akkor a megoldas, SSD-t a népnek :)

(#30863) vkristof válasza canniball (#30851) üzenetére

vkristof
(aktív tag)

Nagyon szepen koszonom a segitsegedet, sikerult (legalabbis jelenleg minden tokeletes) .

(#30864) canniball válasza vkristof (#30863) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Frankó, nincs mit! :)

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#30865) Kernel válasza looser (#30856) üzenetére

Kernel
(nagyúr)

Megoldható, de az oldal szélességét lemértem egy képernyővonalzóval, 1000 pixel. Ezt átírtam a lenti parancsfájlban, mert a 900 egyébként is túl szűknek tűnt, máshol is.

Onnan kezdve jobban mutat, az 1920x1200-as monitoron is:

Egyébként, ahogy követtem mostanában a fórumot, más megoldásokra nem nagyon emlékszem, hogy láttam volna. Persze nem kizárt, hogy van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30866) canniball válasza Kernel (#30865) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Én azt a megoldást alkalmazom, hogy magát a böngészőt "rendezem" a monitor közepére. :D

(#30867) looser válasza Kernel (#30865) üzenetére

looser
(őstag)

Most próbáltam ki és szuperül működik, nagyon köszönöm, terjeszteni fogom! :R :DD

(#30866) canniball: hát igen, a User friendly és az elegáns között van különbség; egyébként tényleg jó ötlet :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#30868) medica válasza Steelmanus (#30862) üzenetére

medica
(aktív tag)

Visszavontam a legutóbbi win. frissítést és alapba a foxot, egyelőre ez megoldani látszik (w7 64).

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#30869) Steelmanus válasza medica (#30868) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Mar a frissites megjelenese elott is voltak problemak a fontok megjelenitesevel, es barhogy no a verzioszama a FireFox-nak, meg nem talaltak ra rendes megoldast. BullZeye itt irt is rola, (#29015) BullZeye en is ezt a megoldast hasznalom.
Tehat visszateheted a frissitest, amugy gyorsit kicsit a gepen ha nem SSD-t hasznalsz, majd az IE 10 ala amugy is kell majd, de tilts le az Azure egyik reszet es jo lesz. Es mint olvashato a linken a hw gyorsitas megmarad.

(#30870) KAMI911

KAMI911
(aktív tag)

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=814101
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=818164

(#30871) medica válasza Steelmanus (#30869) üzenetére

medica
(aktív tag)

Köszi!

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#30872) laszlohu válasza Steelmanus (#30869) üzenetére

laszlohu
(addikt)

Bizonyos okok miatt a Firefox Adobe flash playerét használom :
11.6.602.171

[link]

És ilyen font render bug-ot csinál, de csak bizonyos oldalakon.

(#30873) Winnie The P

Winnie The P
(őstag)

Hali!

Az aktuális verziószám nem a 19.0.1-es? Mert nálam a "sugó-firefox névjegye" alatt csak 19.0-át ír?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|Arctic Freezer12|G. Skill Aegis 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb OC|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W10 64bit|

(#30874) DS39 válasza Winnie The P (#30873) üzenetére

DS39
(veterán)

Nálam is.

(#30875) netpeti98 válasza Winnie The P (#30873) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Nálam 19.0.1-et ír.

Üdv netpeti98

(#30876) Winnie The P válasza netpeti98 (#30875) üzenetére

Winnie The P
(őstag)

Az jó, mert hiába nyomok a névjegyre, keresi a frissítést de azt írja ki hogy naprakész!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|Arctic Freezer12|G. Skill Aegis 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb OC|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W10 64bit|

(#30877) netpeti98 válasza Winnie The P (#30876) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Azt hozzá kell tenni hogy Windows 8 alatt használom és ha jól látom és a release notesban is csak Windows 8 alatt javítottak 1 hibát, szerintem Win 7 alatt le se fogja tölteni (Win 7 alatt nem állt fenn a hiba). Régebben is volt, hogy csak egy MAC-es bugot javítottak akkor se töltötte le magától más rendszereken. Szerintem Windows 8 only javítás.

Szerk: biztos hogy Win 8 only, megnéztem egy Win 7-es gépet a környéken ott is csak 19.0 van.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#30878) Winnie The P válasza netpeti98 (#30877) üzenetére

Winnie The P
(őstag)

Köszi szépen az infót :R .

[ Szerkesztve ]

(#30879) Visormail válasza netpeti98 (#30877) üzenetére

Visormail
(addikt)

Nekem win8-on is 19.0 és azt írja naprakész.

(#30880) Steelmanus válasza laszlohu (#30872) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Fontok:
gfx.content.azure.enabled False

(#30881) laszlohu válasza Steelmanus (#30880) üzenetére

laszlohu
(addikt)

Köszi,

de én másik böngészőt használok, abban nincs ilyen beállítási lehetőség,
akkor várok egy új flash playerre.

(#30882) Steelmanus válasza laszlohu (#30881) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Tudom Chromos-s vagy, a font helytelen megjeleneset a nem a flash okozza, hanem a WU Windows6.1-KB2670838 csak ajanlot frissites telepitese. Az IE 10 re optimalizaltak es egy DX 10 kiterjesztes de mint lathato az alternativ bongeszokben elmossa a fontokat. Uninstallald a frissitest ha Chrome alatt rendesen akarod latni a betuket.

(#30883) Rivaul

Rivaul
(addikt)

Üdv.
Ffox 19.0.1 minden karakter baromi vastag lett. Olyan mint ha b/b kódos lenne minden.
Itt a ph, más weboldalak. Sehol máshol a gépen (kivéve explorer) de azt soha nem használtam csak megnéztem hogy ott is áll e. Nem rossz amúgy csak sok oldalon egybetolja a texteket. Próbáltam rákeresni mi lehet de semmi értelmes. Ariel fontkészletet cseréltem már. Kisegítőbe kikapcsoltam minden szövegkiemelést de semmi. Eredeti win8. Tipp hogy mit nézhetnék még meg?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30884) Kiskokó

Kiskokó
(veterán)

Hello

Segítsetek.

Tegnap hazajöttem és a szokásos módon felébresztettem alvásból a gépet, mint mindig.
Ezután jött a baj... a Firefox 5ből 4szer befagyott, ha elindul akkor jó.
Na jó mondom restart... nemjó... elindítom vagy jó vagy fagy... vagy akkor ha valami weblapra kattintok vagy rögötn, ahogy kedve van..

jó firefox legújabb telepítés... pampampam... nem jó.
Oké.. Java kér frissítést.... pampampam... nem jó.

Azt vettem észre hogy ha Rendszergazdaként indítom úgy elsőre jó... DE
mégse tökéletes, egy helyen tapasztaltam csak hibát eddig. youtubon bejelentkezve a jobb felső sarokban ahol a profilom van ha oda kattintottam lenyílt egy nagy menü stb.. na ott nem reagál semmit.

A IE8 is elkezdett szórakozni mivel néha onnan facebokozok (másra nem használom) itt is betölti a facebbokot legalábbis ő azt írja, de fehér a képernyő. újra kell inditani az IE-t hogy betöltse van amikor ez is sokadszorra.

Na kérem, Mi történt ??

Eladó újszerű keveset használt Iphone 5S 16gb Arany, független! - Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro |

(#30885) Kiskokó

Kiskokó
(veterán)

+ indamailom se megy :S mi a franc lehet ez ?
minden bővítmény rendesen legfrisebb feltéve... :S java is flash is

Eladó újszerű keveset használt Iphone 5S 16gb Arany, független! - Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro |

(#30886) KAMI911 válasza Kiskokó (#30885) üzenetére

KAMI911
(aktív tag)

cache törlés? cookie törlés?

(#30887) KAMI911 válasza KAMI911 (#30870) üzenetére

KAMI911
(aktív tag)

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=812695

(#30888) Kiskokó válasza KAMI911 (#30886) üzenetére

Kiskokó
(veterán)

Hol hogyan ?

(#30889) laszlohu válasza Steelmanus (#30882) üzenetére

laszlohu
(addikt)

Köszi

(#30890) Geryson

Geryson
(őstag)

Mesterek! Olvasom az első hozzászólást, de sajnos nem találtam a megoldást. Egy oldalt véletlenül, touchpaddel brutálisan felnagyítottam. Menüben, sehol nem találom a visszaállítást. Van erre valami megoldás?

Minecraft. Das játék...

(#30891) Fandango válasza Geryson (#30890) üzenetére

Fandango
(veterán)

Ctrl+0 az alap zoom.

(#30892) Geryson válasza Fandango (#30891) üzenetére

Geryson
(őstag)

:R

Minecraft. Das játék...

(#30893) szabacsik

szabacsik
(senior tag)

Sziasztok!
Most lett tele mindenem a chrome-al. A kérdésem az lenne hozzátok, hogy megoldható valahogyan, hogy a chrome-ból mindent átmentsen magához? (Könyvjelzők megvan, de ilyenek hogy jelszavak, vagy előzmények,...esetleg a google fiókból letudom-e szinkronizáltatni valami addonsal)

/\____/\

(#30894) KAMI911 válasza szabacsik (#30893) üzenetére

KAMI911
(aktív tag)

Indítsd a Firefoxot -migration paraméterrel.

(#30895) Kiskokó

Kiskokó
(veterán)

Na töröltem a sütiket de semmi javulás... azóta Win Update-el minden frissitést feltettem úgy tünt mintha megjavult volna de nem..

Most már bejön az indamail meg a youtubnál is működik a leugró ablak stb stb
de ha nem rendszergazda ként inditom el akkor kapásából fagyás...

ApphangB1 hibát ír néztem neten utána de a megoldások amiket írtak nekem nem segített...

(#30896) mikk2000

mikk2000
(őstag)

Helló.

FF19-nél nekem az tűnik fel ha újságot olvasok, hogy a betűk néha eltorzulnak, ha frissítek a lapon akkor talán jó lesz egy ideig. Régebbi verzióval, más böngészővel ilyen gondom még nem volt. hwsw-n jön elő a leghamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#30897) Steelmanus válasza mikk2000 (#30896) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Mar irtunk rola:
(#30862)

(#30898) Steelmanus

Steelmanus
(addikt)

Szerttettem 8 Gb RAM-ra, es erdekelne hogy mikent lehetne athelyezni a profile mappat a RANDiskre.
Eloszor is melyiket toltsem le es egy kis segitseg elkelne.
Talaltam videot de egy kicsit zavaros nekem.

[ Szerkesztve ]

(#30899) mikk2000 válasza Steelmanus (#30897) üzenetére

mikk2000
(őstag)

Nem pont abban a hozzászólásban, de kicsit lejjebb láttam egy beállítást, meglátom segít-e. Kösz.

(#30900) canniball válasza Steelmanus (#30898) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Dataram Ramdisk, free és ha jól emlékszem egész jó leírás van az oldalukon.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.