Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#31301) AxBattler válasza egykori (#31300) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Kapcsold ki a menüsort!

Cable management is for the weak!

(#31302) Kernel válasza egykori (#31300) üzenetére

Kernel
(nagyúr)

Bal felső sarokban:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31303) egykori válasza AxBattler (#31301) üzenetére

egykori
(őstag)

Köszi, de sajna ez nem jó, mert nincs bekapcsolva. :(

Kernel: Nincs ilyen "Felül elhelyezett fülek" opció, de azon a gépen sem, amelyiken fent vannak a fülek.
A 20-as verzió van telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#31304) Kernel válasza egykori (#31303) üzenetére

Kernel
(nagyúr)

Akkor hátha így: https://support.mozilla.org/hu/questions/943420

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31305) egykori válasza Kernel (#31304) üzenetére

egykori
(őstag)

Hát ez sem oldotta meg.

Így szeretném a másik gépen is a füleket látni:

(#31306) Kernel válasza egykori (#31305) üzenetére

Kernel
(nagyúr)

Akkor ezt már én sem értem, nekem így néz most ki:

(#31307) egykori válasza Kernel (#31306) üzenetére

egykori
(őstag)

Köszi, nem baj, majd vagy rájövök, vagy valaki segít, aki tudja a megoldást.

(#31308) egykori válasza egykori (#31307) üzenetére

egykori
(őstag)

Éppen ahogy kiléptem, kigyulladt a lámpa, megvan a megoldás! A Firefoxot teljes ablakra kell állítani! :W
Elnézést, de hátha másnak is jól jön. Ez már jó régen itt a topikban pedig szerepelt. :B

(#31309) lsc

lsc
(nagyúr)

Üdv
Nemrég felraktam a 20-as firefoxot, azóta itt a ph-en nem egyszer ez fogad

Mi lehet a gond?

Az élet kegyetlen .

(#31310) netpeti98 válasza lsc (#31309) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Nálam is előjön, valószínű nem a Firefox hibája.

Üdv netpeti98

(#31311) djdaniel

djdaniel
(senior tag)

Valaki nem szokott ehhez hasonlót tapasztalni ?
Lényeg az hogy egyszer csak nettezés közben, hirtelen le fagy a gép, de csak firefox alatt, pár másodpercre. után jó.
Meg belépek ph-ra ki írja h Tartalomkódolási hiba
Windows 8 pro 64bit-et használok.
Prime95 több mint 6 órát ment, és nem volt fagyás, se hiba, játékok alatt sincs probléma, csak firefox alatt van fagyás.
Vírus irtott (f-secure) le futtattam, nem talált semmit.
Nagyon idegesítő hogy le fagy :W

(#31312) siofok

siofok
(őstag)

sziasztok!Nemigazán találtam átalános böngésző topikot,ezért itt próbálnék választ kapni.Olyan kérdesem lenne,hogy a teelefonom használnám hotspot-ként a laptophoz,2gb-os net csomaggal.Melyik lenne az a win. böngésző,ami a leg takarékosabb lenne nekem adatforgalomban?Előre is köszönöm a válaszokat!

LG G4

(#31313) DS39 válasza lsc (#31309) üzenetére

DS39
(veterán)

Szarakszik a PH mostanság. Nekem 2 napja még a 19-esnél is ez volt.

(#31314) lsc válasza DS39 (#31313) üzenetére

lsc
(nagyúr)

Akkor jó, nekem azóta rémlett mióta az ff frissített. Az is igaz a ph sem az igazi, köszi mindkettőtöknek.

Az élet kegyetlen .

(#31315) egykori válasza lsc (#31314) üzenetére

egykori
(őstag)

Én is azt gondoltam, hogy a 20-as FF miatt akad össze a PH! motorjával. De egy biztos, nálam tegnap óta jön elő a jelenség - sajnos, egyre sűrűbben.

(#31316) DS39 válasza siofok (#31312) üzenetére

DS39
(veterán)

Opera. PC-sben is van turbó.

(#31317) Kernel válasza egykori (#31315) üzenetére

Kernel
(nagyúr)

Volt már ilyen például szombaton is, alig tudtam hozzászólni: [link]

Elővettem az IE-t is, ami ugyanazt a hibát produkálta, tehát ebből levontam, hogy nincs tennivaló, karbantartják a fórumot. Most pár órája is így jártam egyébként.

(#31318) Winnie The P

Winnie The P
(őstag)

De jó volna ha valaki csinálna már valamit ezzel a fórummal. Az előbb ezt produkálta FF 20 alatt:

Most Opera-ról írok.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|Arctic Freezer12|G. Skill Aegis 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb OC|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W10 64bit|

(#31319) Vídar válasza Krystal_s (#31259) üzenetére

Vídar
(csendes tag)

Hogy lehet beállítani hogy látszódjanak? Elég gagyi ez így.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more... and I know I shouldn't.

(#31320) Visormail válasza Steelmanus (#31260) üzenetére

Visormail
(addikt)

Az előzményeken belüli letöltésekből nem lehet automatán töröltetni mindent bezáráskor? Persze anélkül, hogy a teljes előzmények is törlődnének. Mert a letöltési előzmények törlése bezáráskor be van pipálva de az csak a rendes letöltési listát üríti.

[ Szerkesztve ]

(#31321) Krystal_s válasza Vídar (#31319) üzenetére

Krystal_s
(őstag)

Szia, ha úgy szeretnéd látni külön ablakban a letöltést, ahogy ez korábban is volt, akkor (ahogy Steelmanus fórumtárs is leírta)
about:config
browser.download.useToolkitUI értéket kell true-ra állítani.

Az újított változatnál az egérmutatót kell a letöltésre rávinni és akkor látszik az aktuális sebesség, jobb klikkel pedig lehet szüneteltetni, folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#31322) Donvit078

Donvit078
(tag)

ha kimásolom a profilt akkor az about:config beállítások is kimásolódnak?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#31323) TigerCat válasza Donvit078 (#31322) üzenetére

Nekem mindent vitt Thunderbirdben és Firefoxban. Ráadásul platformfüggetlenül... :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31324) Donvit078 válasza TigerCat (#31323) üzenetére

Donvit078
(tag)

ok köszi reménykedek benne én is

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#31325) TigerCat válasza Donvit078 (#31324) üzenetére

Ne az egész gyökér mappát vidd, csak a profillmappád tartalmát. Én legakábbis csak azt szoktam. Összevissza karakterekkel elnevezett mappa, a Profiles mappán belül: xyz123.default, vagy hasonló. Ennek a tartalma kell Neked.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31326) madrac válasza bluyoo (#31247) üzenetére

madrac
(senior tag)

Nekem se volt betű elmosódási problémám soha. EDDIG! Ugyanis most felraktam a legújabb windows 7 update peccseket és mostmár nálam is előjött ez a probléma FF 19-ben, de érdekes, hogy nem állandóan van jelen, és görgetéstől és gépelés közben is változik hogy mikor mossa el és mikor jó egy-egy szövegrész.
Az egyikbe peccsben hozzányúltak ilyen hardver gyorsító függvénytárakhoz. directx stb. gondolom az tett be neki.

Xiaomi Redmi Note 5 - ROM: Aosip Derpfest + Magisk

(#31327) Steelmanus válasza madrac (#31326) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Hasznalni szeretned az IE 10-et? Mert a Windows6.1-KB2670838-x64 szamu Platform frissites csak ahhoz kell, ha nincs ra szukseged akkor leinstallalhatod a telepitett frissitesek kozul. Ha pedig nem akarod leszedni a frissitest akkor vagy a FireFox-ot frissited a 20.0-ra, ebben mar javitottak a megjelenitest, vagy ha maradsz a 19-nel akkor pedig kapcsold ki az azure-t - gfx.content.azure.enabled - false

(#31328) B@ldrick válasza Steelmanus (#31327) üzenetére

B@ldrick
(aktív tag)

Érdekes, nekem meg pont a 20-asra frissítésnél jött elő a betűmosódás (platformfrissítés már régóta fent van). De azure kikapcsolása megoldja :U

▌Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Kaspersky AV19 • Norton 360 • F-Secure SAFE ▌Linux Mint 19.2 - Cinnamon • deepin 15.11 ▌

(#31329) Steelmanus válasza B@ldrick (#31328) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Ugyan nem nagyon figyeltem meg, ugy nezem hogy ez ha veletlenszerunek is latszik, vagyis van akinel jo, van akinel nem jo, megis ugyerzem hogy az ATI Legacy driverrel megaldottak ill. a regebbi hardverrel rendelkezoknel letezik ez a hiba. Gondolok itt pl. az Intel chipszet-re is.
Nem baj, a lenyeg hogy orvosolhato.

(#31330) zileut

zileut
(tag)

Azt, hogy lehet megcsinálni a Firefoxban, hogy a jobb klikk menüben ne csak a az alapértelmezett kereső (Google) látszódjon, hanem más is?

(#31331) mrszitya válasza zileut (#31330) üzenetére

mrszitya
(senior tag)

Pl. ezzel a kieggel: Context Search

(#31332) ktg3

ktg3
(őstag)

Hogy tudom beállítani, hogy bármikor amikor bezárom a firefoxot és újra megnyitom, akkor automatikusan az előző munkamenet fülei/ablakai nyitódjanak meg?

(#31333) DS39 válasza ktg3 (#31332) üzenetére

DS39
(veterán)

legelső fül a beállításokban, Firefox indításakor: comboboxot lenyitod ott van ilyen lehetőség :)

(#31334) ktg3 válasza DS39 (#31333) üzenetére

ktg3
(őstag)

köszönöm :R

A fenének nem találtam meg. Szerencsére olyan régen kellett újratenni a windows, hogy teljesen elfelejtettem, hogy hogyan kellett beállítani :U

(#31335) zileut válasza mrszitya (#31331) üzenetére

zileut
(tag)

És azt hogy lehet megcsinálni, hogy rögtön látszódjon a jobb klikk menüben és ne csak egy almenüben?

(#31336) Kernel válasza zileut (#31335) üzenetére

Kernel
(nagyúr)

Úgy nem jó, hogy kijelölöd a szót, egérrel megfogod és áthúzod a keresőablakba, ami már a kívánt helyre van állítva?

A találat pedig nyílhat új ablakban, vagy azonos ablakban, beállítástól függően.

(#31337) zileut válasza Kernel (#31336) üzenetére

zileut
(tag)

Nem, jobb klikk menüben szeretném elintézni az egészet.

(#31338) KaiotEch

KaiotEch
(veterán)

Naa talán megint kezdem megkedvelni a FF-ot. Nem mintha leváltottam volna, de párszor odáig jutottam. A 20-asba a letöltés rész nagyon jó lett!

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#31339) bizke

bizke
(csendes tag)

Hali!
Az gáz, ha kilépés után Appcrash-t ír ki a FF?

Leírás
A hibát okozó alkalmazás elérési útja: C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe

Probléma-aláírás
Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: firefox.exe
Alkalmazásverzió: 20.0.0.4833
Alkalmazás időbélyegzője: 5152542c
Hiba – modul neve: xul.dll
Hiba – modul verziója: 20.0.0.4833
Hiba – modul időbélyegzője: 51525346
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 000973d8
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: a7aa
További információk 2: a7aa91f17ea749d42a4de3b390fa5b3d
További információk 3: a7aa
További információk 4: a7aa91f17ea749d42a4de3b390fa5b3d

Nem értek hozzá, még sosem fordult elő velem ilyesmi. Jelenthet gondot ez a későbbiekben?

(#31340) Steelmanus válasza bizke (#31339) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Ebbol az oldalbol kiindulva How To Resolve The Firefox XUL.dll Error hasznalsz valamilyen egyeb komplex virusirtot ami mindent figyel?

(#31341) bizke válasza Steelmanus (#31340) üzenetére

bizke
(csendes tag)

Panda Cloud van fent már régóta.
Nem tudom lehet-e köze hozzá, de nincs még feltéve az újabb Net keretrendszer, meg a laptopot is átállítottam energiatakarékosra...

(#31342) Steelmanus válasza bizke (#31341) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

A .Net keretrendszernek nincs koze a dologhoz, legalabbis en igy tudom, hanem a virusirtok zavarhatnak be, erdemes volna egy kisidore kikapcsolni, letiltani es ugy megprobalni egy ideig bongeszni persze csak tiszta oldalakon, esetleg egy masik direkt trojaiakra es egyeb fergekre kihegyezett Malwarebytes Anti-Malware Free valtozatat feltelepiteni es azzal is atnezni a gepet.
Ha meg igy is rendetlenkedik a bongeszo, akkor esetleg egy uj tiszta telepitessel ujra telepiteni a FireFox-ot.

(#31343) B@ldrick válasza bizke (#31339) üzenetére

B@ldrick
(aktív tag)

Én portable FF-et használok, a xul.dll a 20-assal frissült "fel" és ma nálam is volt kétszer kilépéskor, eddig sosem.

▌Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Kaspersky AV19 • Norton 360 • F-Secure SAFE ▌Linux Mint 19.2 - Cinnamon • deepin 15.11 ▌

(#31344) madrac válasza Steelmanus (#31327) üzenetére

madrac
(senior tag)

Köszi!
Igen, egyúttal valóban felfrissítettem IE10-re is, mert ha valami nem stimmel FF-ben, akkor ott szoktam megnézni az adott oldalt. A paramétert kikapcsolva valóban megjavul.

Xiaomi Redmi Note 5 - ROM: Aosip Derpfest + Magisk

(#31345) Visormail válasza zileut (#31337) üzenetére

Visormail
(addikt)

Ja semmi

[ Szerkesztve ]

(#31346) zileut

zileut
(tag)

Lehet a jobb klikk menüt úgy szerkeszteni, hogy az általam kiválasztott keresők látszódjanak és ne csak az alapértelmezett?

(#31347) DS39 válasza zileut (#31346) üzenetére

DS39
(veterán)

ezzel a Menu Editor-ral próbáld meg.

(#31348) zileut válasza DS39 (#31347) üzenetére

zileut
(tag)

sajnos ezzel nem lehet megcsinálni, de azért kösz.

(#31349) DS39 válasza zileut (#31348) üzenetére

DS39
(veterán)

szerintem minden nevesebb kereső oldalnak van erre kiegészítője ami beépíti a jobb klikk menübe az opciót.
pl.: WikiSearch

nézegesd az addon oldalt, biztos megtalálod azokat, amik neked kellenek a menübe.

[ Szerkesztve ]

(#31350) zileut válasza DS39 (#31349) üzenetére

zileut
(tag)

Sajnos az adott kereső nem teszi be jobb klikk menübe, így marad a Context Search kiegészítő.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.