Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#31851) netpeti98

netpeti98
(addikt)

Két külön álló Firefox profil könyvjelzői mivel fésülhetők össze a legkönnyebben?
A Sync-re gondoltam, de nem tudom, hogy hogy kezeli a sok duplikációt.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31852) DS39 válasza netpeti98 (#31851) üzenetére

DS39
(veterán)

Firefox Sync, szerintem. :)
(de azért csinálj előtte offline mentést mindkettőről)

(#31853) vlevi válasza HZoli87 (#31842) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Nálam is saccperkábé így indul. És stabil is. Az állapotjelentés szerint utoljára április elsején omlott össze, de az is csak áprilisi tréfa volt :)

(#31854) csako

csako
(addikt)

Laptop :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31855) bizke

bizke
(csendes tag)

Üdv!
Létezik olyan kiegészítő vagy userscript, ami kiírja a youtube videó címét, ha ráviszem az egeret a linkre?

(#31856) scope2007 válasza DS39 (#31835) üzenetére

scope2007
(addikt)

ja az első firefox verziók óta backupppolom :D
igaz lehet már 500 halott link.. de még nem volt kedvem ráküldeni a linkchecker progit
de idővel rendbe teszem őket :))

[ Szerkesztve ]

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#31857) FrezeR válasza HZoli87 (#31842) üzenetére

FrezeR
(senior tag)

Milyen odafigyelésre gondolsz pontosan?

Nekem akkor is képes összeomlani ha itt hagyom ezzel az egy lappal megnyitva :) Fentebb írtam milyen kiegek vannak fent nem hiszem, hogy nagyon extrém mennyiség pl.

PhoTogether – Profi esküvői fotózás – www.eskuvoifoto.gtfoto.hu

(#31858) scope2007 válasza FrezeR (#31857) üzenetére

scope2007
(addikt)

nekem utoljára akkor omlott össze mikor kb 10ff új ablak volt nyitva tele YT videókkal... de akkor is a flash vihette magával :D

(#31859) FrezeR válasza scope2007 (#31858) üzenetére

FrezeR
(senior tag)

Igen láttam és írtam is, hogy elég vacakul állok ebben hozzád képest :D
Nekem a napi 3-4 összeomlás már rutinszerűen jön :U

(#31860) DS39 válasza scope2007 (#31858) üzenetére

DS39
(veterán)

nekem legutóbb akkor mikor kiegészítőket teszteltem, de egyébként soha.

Szóval ennek mindig ezek az okozói, kiegészítők vagy bővítmények.

(#31861) HZoli87 válasza FrezeR (#31857) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Kiegészítőkre, bővítményekre gondoltam. Én csak jól bejáratott és ismert addonokat használok (ez nem azt jelenti, hogy a kevésbé népszerű vagy új kiegészítők nem jók), amikről tudom, hogy sem a teljesítményt, sem a böngésző stabilitását nem befolyásolják zavaró mértékben. Feleslegesen nem tesztelgetek és feleslegesen nem szemetelem velük tele a programot és a profilomat, mert bizony lassulást és anomáliákat okozhatnak a maradványaik. Flash Playerről például megtanultam, hogy sosem érdemes egyből a legújabbat feltelepíteni, mert általában több bajt hoz magával, mint hasznot. Meg kell várni, míg elég visszajelzés összegyűlik és javítják.

Ott van még az about:config-os állítgatás, ott is csak óvatosan. Csak a legszükségesebbek módosítása.

Kis odafigyeléssel nagyon stabil a böngésző, nekem idén még egész biztosan nem omlott össze.

(#31862) wwenigma

wwenigma
(Jómunkásember)

:U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31863) FrezeR válasza HZoli87 (#31861) üzenetére

FrezeR
(senior tag)

Leírod milyen kiegészítőket használsz és milyen beállításokkal?
Én is olyanokat használok amit általában mindenki vagy nagyon sokan. Az mondjuk lehet, hogy a profilom már elég "szemetes"...

(#31864) HZoli87 válasza FrezeR (#31863) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Körülbelül így néz ki nálam a finom hangolás. Profilt Windows újratelepítésnél sosem szoktam lementeni, csak a könyvjelzőket importálom ki JSON fájlba. Jelszavaimat a Norton felhőszolgáltatása tárolja.

Kiterjesztések (KÉP)
* Adblock Plusnál külső szűrőnek a hufiltert használom + van a sajátom.
* YousableTubeFix az egyedüli script.

Bővítmények (KÉP)
* Ez is telepítve van: Windows Media Player Firefox Plugin 1.0.0.8 (csak nem jelenik meg)
* Régebbi Flash Playert használok (11.1.102.63), úgy vettem észre, hogy kevésbé terheli a rendszert

Speciális beállítások
* extensions.blocklist.enabled -> FALSE (Pluginok blokkolásának kikapcsolása)
* browser.download.useToolkitUI -> TRUE (Új letöltés vezérlő kikapcsolása)
* browser.newtab.url -> about:blank
* browser.download.manager.scanWhenDone -> FALSE (Beépített vírusellenőrzés kikapcsolása)
* browser.tabs.animate -> FALSE (Tabok animálásának kikapcsolása (teljesítmény fokozó))
* pdfjs.disabled -> TRUE (Beépített PDF olvasó kikapcsolása, helyette SumatraPDF)
* gfx.content.azure.enabled -> FALSE (AZURE renderelés kikapcsolása, szebb és olvashatóbb betűk)

+

* Cache áthelyezése RAM-ba:
-> browser.cache.disk.enable -> FALSE
-> browser.cache.offline.enable -> FALSE
-> browser.cache.memory.enable -> TRUE
-> browser.cache.memory.capacity -> -1

[ Szerkesztve ]

(#31865) scope2007 válasza HZoli87 (#31864) üzenetére

scope2007
(addikt)

-> browser.cache.memory.capacity -> -1

ez a -1 az az,hogy amennyi kell neki annyit használjon igaz?

ezt milyen értékkel kell étrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#31866) HZoli87 válasza scope2007 (#31865) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Igen, ez az auto mód.

(#31867) FrezeR válasza HZoli87 (#31864) üzenetére

FrezeR
(senior tag)

Köszi a részletes leírást :R nekiállok átnézni a sajátomat. De mondom lehet az a baj, hogy "cipelem" magammal a korábbi profil dolgait. Bár én a kedvencek mellett a jelszavakat is kimentettem meg azt hiszem még 1-2 dolgot.

(#31868) scope2007 válasza FrezeR (#31867) üzenetére

scope2007
(addikt)

ezért én lastpasst használok.. az összes jelszavam ott van... elégedett vagyok vele... jó kis rendszer :D

(#31869) FrezeR

FrezeR
(senior tag)

Megpróbáltam egy teljes újratelepítést amikor elindítom először a böngészőt és megnézem a kiegészítőket akkor a régieknek a "maradványa" még ott van. Nem lehet őket megnyitni egy kis kék puzzle darab van előttük és csak eltávolítani lehet őket, nem aktívak. Ez mitől van? Valamit nem jól csináltam esetleg?

(#31870) kispx válasza FrezeR (#31869) üzenetére

kispx
(addikt)

Csinálj egy új profilt. Ha az újan nincsenek ott, utána a régit törölheted.

(#31871) DS39 válasza HZoli87 (#31864) üzenetére

DS39
(veterán)

két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

- ha a capacity-hez beállítok 500 MB-ot (ahogy korábban a disk cache-nél is) akkor ugye nem fordulhat elő hogy egyszer csak 5-6 hd-s youtube videó után elfogy a ram? (4 GB az össz, tehát mennyire megbízható ez a korlátozó, mert disk cache esetén nem egyszer észrevettem hogy simán túlment rajta)

- a ram-ból cache-nek elfoglalt részt mikor üríti: a böngésző bezárásakor vagy csak a Windows újraindításakor?

[ Szerkesztve ]

(#31872) kispx válasza DS39 (#31871) üzenetére

kispx
(addikt)

A másodikhoz. A ram-ban lévő cache-t dinamikusan kezeli. (tartalmát a about:cache oldalon megtudod nézni.) A ramban lévő cache legkésőbb a böngésző bezárásakor kiürül, de az ff használata közben is töröl benne elemeket.

(#31873) DS39 válasza kispx (#31872) üzenetére

DS39
(veterán)

köszönöm. :)

(#31874) HZoli87 válasza DS39 (#31871) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Másodikra én is azt tudom írni, amit kolléga. Elsőben nem nagyon tudok segíteni, én mindig úgy állítom be, hogy a böngésző magának kezelje ezt, de eddig sosem fogyott vagy telt be a memória (ami szintén 4GB nálam). Lehet átállítom én is egy fix értékre és akkor megfigyelem, hogy hogyan viselkedik ekkor.

(#31875) Gézengúz válasza HZoli87 (#31874) üzenetére

Gézengúz
(addikt)

Nem telt be a memória??? :D

Akkor tekergess szépen lassan lefelé... :U

[link]

Előbb vagy utóbb, de megfekszik.. ;]

A két legfontosabb nap az életedben az, amikor megszületsz, és az, amikor megtudod miért! Teljesen új, Liitokala 3000mA-es, forrfüles,18650-es akkuk eladók! Szerszámgépek, ecigi, stb.

(#31876) DS39 válasza HZoli87 (#31874) üzenetére

DS39
(veterán)

akkor jó, ha limit nélkül sem fogyasztja el :)
a kérdésem óta beállítottam én is ram cache-re a Fox-ot (500-as limittel), úgyhogy majd meglátjuk milyen így.

más:
ezt az indulási idő statot megnéztem laposomon is, ott 1,5-2,5 mp között mozog ez az idő, ami kifejezetten jónak tűnik, pedig ebben is hdd van. :)

[ Szerkesztve ]

(#31877) Mosanke

Mosanke
(senior tag)

Sziasztok!

Találkozott már valaki azzal, hogy a FF így nyitja meg a Startlapot?
Ha így jön be akkor legalább 8-10 újra kattintgatás kell a FF ikonjára, hogy normálisan jöjjön be a Startlap.

(#31878) netpeti98 válasza Mosanke (#31877) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Először is ürítsd a gyorsítótárat és ha legközelebb így jön be nyomj egy Crtl+F5-t.

Üdv netpeti98

(#31879) Mosanke válasza netpeti98 (#31878) üzenetére

Mosanke
(senior tag)

Szia és köszi.
A gyorsítótár minden kilépéskor ürítve van
Ez a Crtl+F5 billentyű kombináció mit csinál?

(#31880) Fandango válasza Mosanke (#31879) üzenetére

Fandango
(veterán)

Teljesen ujratolti az oldalt, minden cache, gyorsitotar, elozmeny stb nelkul.

(#31881) Mosanke válasza Fandango (#31880) üzenetére

Mosanke
(senior tag)

Köszi. :R

(#31883) kispx válasza ALONSO11 (#31882) üzenetére

kispx
(addikt)

Ha a hardveres gyorsítást kikapcsolod, akkor is összeomlik?

(#31885) DS39 válasza ALONSO11 (#31884) üzenetére

DS39
(veterán)

gondolom flash playert is telepítettél. protected mód ki van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#31886) < CyberBob >

< CyberBob >
(őstag)

Sziasztok!
Mióta a WU feltette az Explorer 10-et a Firefox-ban néhány oldalnál elég furcsák a betűk. Ha kijelölök pár részt a szövegből akkor helyre jön, van hogy magától vagyis oldal frissítés nélkül megint elromlik. Mit lehet ilyenkor tenni?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#31887) Fandango válasza < CyberBob > (#31886) üzenetére

Fandango
(veterán)

Most hirtelen meg nem mondom, de ha visszakeresel tobbszor le van irva.

(#31888) Steelmanus válasza < CyberBob > (#31886) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Kapcsold ki az azure-t. (#29015) BullZeye irt rola, bar Ő a Nightly-t hasznalja, de vonatkozik a 21-es Firefox-ra is.

(#31889) < CyberBob > válasza Fandango (#31887) üzenetére

< CyberBob >
(őstag)

Rendben , megkeresem.

Steelmanus: nem minden oldalnál jelentkezik a hiba.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#31890) Steelmanus válasza < CyberBob > (#31889) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Valoban nem minden oldalnal jelentkezik elsore, de ahol jelentkezik ott zavaro, es majd kesobb azokon az oldalakon is jelentkezik amelyiknel most nem, mert random jon elo.

(#31891) MTbc

MTbc
(senior tag)

Üdv, a Sync pár napja nem működik nálam, tudtok valami infót róla? :R

(#31892) Visormail válasza MTbc (#31891) üzenetére

Visormail
(addikt)

Csak annyit hogy nálam működik.

(#31893) KaiotEch

KaiotEch
(veterán)

Üdv. Segítséget szeretnék kérni. Mi lehet az oka, hogy FF21 alatt nem tudok YT videókat nézni? Jelenség: elindul, de folyamatosan váltogat felfelé a minőségek között, majd a legfelső szinten kiírja, hogy Hiba történt, próbáld később. Már újrahúztam a FF-ot, flash-t is friss, ABP-t kikapcsoltam, nem zavar be. :R

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#31894) DS39 válasza KaiotEch (#31893) üzenetére

DS39
(veterán)

én ezt használom. egyből az elérhető legjobbra kapcsol. (bár amióta művészkedtek a google-nél, néha előfordul hogy 3-4 mp-be is beletelik mire rávált)

[ Szerkesztve ]

(#31895) JanR

JanR
(addikt)

Sziasztok! Kezdő firefox-os vagyok, chrome-ról váltottam, mert nem használta a böngésző az 5.1-s hangrendszerem. Az IE és a Mozilla használja, de az IE-t már nagyon régóta kerülöm. Viszont van egy kis problémám a youtube videókkal. Valamiért a legtöbbet csak sok másodperc után tölti be. Ez másnál is előfordul, vagy csak én szívok vele? Elég erős gépem van ( i7 + 8gb ram + 50mbit net). Nem hiszem, hogy ez szabna neki határt. Chrome-ban és IE-ben egyaránt jó a youtube, csak sajnos itt FF-ben ne. Valakinek van ötlete mit tudok rajta állítani?

(#31896) Visormail válasza JanR (#31895) üzenetére

Visormail
(addikt)

(#31897) potyi23

potyi23
(senior tag)

hali.Mivel meritek a firefox sebesseget ?

(#31898) KaiotEch válasza potyi23 (#31897) üzenetére

KaiotEch
(veterán)

Naptárral :C

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#31899) Bishoop

Bishoop
(tag)

Szevasztok !

Lenne egy olyan problémám, hogy a Firefox indításkor mindig betölti a https://www.mozilla.org/hu/plugincheck/ oldalt, ami roppant idegesítő.
Próbáltam beállítani az about:config-ban a plugins.update.notifyUser -t false-ra, és a
plugin.scan.plid.all-t szintén, de valamiért állandóan visszaállítja true-ra :(

Egyébként 3.6.20-as verziót használok azért mert ez egy régi gép nem túl sok memóriával, és ez a verzió még nem eszik olyan sok memóriát, mint a 4-es és afelettiek.

(#31900) kispx válasza potyi23 (#31897) üzenetére

kispx
(addikt)

10 óra tömény használat után, hogyan reagál. (A szintetikus benchmarkok milliszekundumaira semmit nem nem adok.)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.