Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) Visormail válasza Donvit078 (#31245) üzenetére


Visormail
addikt

[link]

TigerCat, bluyoo: egyáltalán nem minden gépet érint, de 100x kibeszéltük már ezt itt hogy miről van szó.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31252) vlevi válasza bluyoo (#31247) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam is voltak betűmosódások, valamelyik régebbivel (12, 13? nem emlékszem). De egy ideje jó.

Gondolom hardver függő is a dolog. Nálam Sapphire 7770 van a gépben.
És a cleartype beállításaitól is sok függ.
Az alap windows cleartype beállításra vissza kellene állnia annak, akinek rossz.
Cleartype Tunerben 1-2-1-2 boxra kattintva áll vissza a windows alap cleartype.

[ Szerkesztve ]

(#31254) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan progi vagy add-on ami a mozilla indításakor jelszót kér a mozilla használatához? tehát maga a program ne működjön, csak egy X jelszó megadása után?

Köszi

(#31255) Donvit078 válasza headhunter (#31250) üzenetére


Donvit078
tag

oké köszi ez talán beválik

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#31256) Kernel válasza djnyakesz (#31254) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt ajánljanak egyet, én nem ismerem:

https://support.mozilla.org/hu/questions/807379

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31257) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok. Ha az letöltési előzmények törlése automatikusan a letöltés befejeztével-re tud valaki megoldást (mint az előző verzióban volt), legyen szíves írja le. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#31258) Krystal_s válasza kisferi (#31257) üzenetére


Krystal_s
addikt

Jesszus de szar lett, még szüneteltetni sem lehet a letöltést és a sebességet sem írja ki alapon. Mi ez? Miért rontanak el mindent, ami jó volt ? :C

(#31259) Krystal_s válasza Krystal_s (#31258) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szünetet és a sebességet is megtaláltam, de nagyon béna lett akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#31260) Steelmanus válasza kisferi (#31257) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, megoldhato. Remelem Neked is jo lesz Krystal_s
About:config
browser.download.useToolkitUI false -rol true

[ Szerkesztve ]

(#31261) g0dl


g0dl
addikt

Használom a tabgroups manager nevű kiterjesztést*, amit úgy tűnik nem fejleszt tovább a készítő. Tud valaki ajánlani egy gyorsan, és rugalmasan használható alternatívát. A beépített grafikus izé nekem szörnyen nehézkesnek tűnik.

Ez olyanokat tud, hogy a számtalan (nálam n*10) megnyitott lapot csoportokba tudom rakni, a csoportokat pedig a lapok feletti panelkiválasztó sorban tudom változtatni ( lapok a lapokon). Ez sokkal gyorsabban használható, mint az grafikus valami, ami beépítve van ( mindig látom a csoportokat, és egy kattintással kiválaszthatom). Ezen kívül tudom egy könyvjelző mappa összes elemét egy csoportba egy kattintással megnyitni, vagy a megnyitott csoportot hibernálni, és azt később visszahozni, vagy akár exportálni.

(#31262) kisferi válasza Steelmanus (#31260) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm szépen a segítségedet Steelmanus. Ezzel a beállítással tökéletes lett.

(#31263) Steelmanus válasza kisferi (#31262) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szivesen.
Kezdem azt hinni hogy "csapataink harcban allnak" a fejlesztokkel :D
Egyre tobb olyan funkciot kapcsolunk vissza - amig lehet - amit regota megszoktunk es bevalt, erre fejlesztenek egy kicsit, mi pedig "visszafejlesztunk". Egyre gyulnek nalam azok a beallitas valtoztatasok amivel vissza lehet hozni egy-egy regi opciot. Egy *.txt fajlban tarolom oket, megint kerult bele egy ujabb sor.

(#31264) Visormail válasza Steelmanus (#31263) üzenetére


Visormail
addikt

Na hát ez érdekes, Win8-on nem jó tiszta telepítéssel sem a gfx.content.azure.enabled;true. Először azt hittem hogy igen, mert a prohardveren egyáltalán nem jött elő a betűszétesés semennyire sok idő alatt sem, pedig az előzőekkel itt is nagyon feltűnően látszott igen sűrűn. Tehát mindenképpen javult most nem látom szinte sehol, de gmail-ben meg nálam most is előjön azonnal.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31265) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!
Van a FF-ban olyan beállítási lehetőség, hogy amikor kilépek belőle (katt a piros X-re) akkor automatikusan törölje a böngészési előzményeket? Ha van akkor azt hol kell benne beállítani?
Előre is köszönöm.

(#31266) Visormail válasza Mosanke (#31265) üzenetére


Visormail
addikt

Az adatvédelem fülön egyéni beállítások és legalul kipipálod, mellette a beállítások gombban testre szabhatod.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31267) Mosanke válasza Visormail (#31266) üzenetére


Mosanke
senior tag

Nagyon szépen köszönöm. :R :R

(#31268) DS39


DS39
nagyúr

most telepítettem (frissítettem) a 20-as verziót, akárhogy nézem nekem tetszik ez az új letöltés manager megoldás. megszűnt a két külön letöltési lista, és csak teljes nézetében lehet törölni ami lehetne gáz is, de így hogy egy kattintással ott vagyok a kis nézetből a teljesben szerintem jó. ráadásul csak egy gombnyomás, és nem mint eddig hogy ctrl+a és delete.

a privát böngészés egyszerre futtathatósága (és jobb klikk menüből nyithatósága) a normál böngészéssel külön pozitívum.

összegezve jó lett ez a 20-as verzió, volt értelme frissíteni. :K

[ Szerkesztve ]

(#31269) vlevi válasza Krystal_s (#31259) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezek nekem fel se tűntek.
De ami feltűnt, hogy az Australis témát, amit már valahol a 15,16 környékén írogattak, még mindíg nem látom. Vagy az csak a mobilos firefoxra lesz?
Mert természetesen az addonok közül letölthető az rendszeresen inkompatibilis az újabb FF verziókkal.

(#31270) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hogyan és hol lehet beállítani h amikor rámegyek az "új fül-re" akkor a google keresője jöjjön be?
Vagy nekem az is jó ha ajánlotok egy gyorshívó kiegészítést.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31271) netpeti98 válasza Predator2 (#31270) üzenetére


netpeti98
addikt

about:config->browser.newtab.url->és itt beírod a webhely címét

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31272) Visormail válasza Predator2 (#31270) üzenetére


Visormail
addikt

about:config-ban a browser.newtab.url kulcshoz tudsz beírni bármilyen címet. Google-hoz én viszont a Custom New Tab kiegészítőt használom, mert abba be lehet állítani azt is hogy az új lap nyitásakor a kurzor ne a címsorba legyen hanem a google keresősávjában.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31273) Predator2 válasza Visormail (#31272) üzenetére


Predator2
addikt

köszönöm a segítségeteket

Egy normális gyorshívó alkalmazást esetleg tudnátok ajánlani illetve egy olyan kiegészítő is kellene ha jobb egérgombbal kattintok akkor egy külön menüből lehessen beszúrni személyes adatokat (ne kelljen állandóan beírni ugyan azt elég ha csak beillesztem onnan)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#31274) Krystal_s válasza Steelmanus (#31260) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, köszönöm szépen, este ki is próbálom. ;)

vlevi: Nekem azért volt most ilyen szembetűnő a változás, mert pár napja egy notebook Wifi beállításait tesztelem egy Linux letöltéssel is, közben nézem változik-e a sebesség. Többször elindítom, majd szünet és folytatás...a régi ablakban folyamatosan láttam az értékeket, most meg állandóan klikkelni kell.

(#31275) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Mi a baj már megint a PH-val, néha 503-as hibát ír ki?! Más is tapasztalt ilyet (ez csak a mai napra vonatkozik, én du 17 körül jelentkeztem be)?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31276) Steelmanus válasza Visormail (#31264) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ajanlom hogy a topik keresojebe ird be hogy - gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode - kapsz 19 talalatot, ebbol ezt ajanlanam (#27168) WonderCSabo ha nem akarsz keresni. Talan segithet W8-on is, en husvetkor 5. alkalommal futottam neki a W8-nak, de feladtam.

(#31268) DS39 Megszűnt a két külön letöltési lista, és csak teljes nézetében lehet törölni ami lehetne gáz is Igen, jol mondod lehetne gaz is, az en szememben az is :D
Privat modban nezted mar hogy mikent nez ki ha roboksz a Letoltest mutato nyilra? Tiszta W8-as megjelenitesi forma. Amikor azt hallom hogy - tiszta, letisztult forma - felall a szőr a hatamon mert rogton tudom hogy egy igenytelen minimalista stilust takar napjainkban. Sajnos.

(#31274) Krystal_s OK, sok sikert.

[ Szerkesztve ]

(#31277) HZoli87 válasza Steelmanus (#31276) üzenetére


HZoli87
veterán

Én továbbra is tudok törölni. :U

Szerk.: nem kell hozzá a teljes nézet sem.

Itt is jól látszik a videón. Link

[ Szerkesztve ]

(#31278) Krystal_s válasza Steelmanus (#31276) üzenetére


Krystal_s
addikt

Működik. :))

(#31279) Mr Paris


Mr Paris
tag

üdv mindenkinek

másnak sem megy win7 alatt a 20-as firefoxban a Ctrl+Shift+T? A bezárt lapok megnyitása helyett a webkonzol - vizsgáló részét nyitja meg ami a 19.0.2-be még Ctrl+Shift+I volt...

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#31280) HZoli87 válasza Mr Paris (#31279) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam változatlan formában működik.

Webkonzol nálam: Ctrl+Shift+K

[ Szerkesztve ]

(#31281) vlevi


vlevi
nagyúr

Kicsit talán furcsa kérdésem lesz.
Androidon használnám a Firefoxot, egy mk808-as valamin. USB-n van rá dugva vezetéknélküli bill+egér, és HDMI-n egy tévé, szóval netezni jó.
A firefox viszont érdekesen scrolloz. Az összes többi böngészőben, meg a világ összes számítógépe úgy scrolloz a görgővel, hogy ha magam felé tekerem, akkor lefelé scrolloz. Nos, ez a droidos firefox az nem :F
Át lehet ezt állítani valahol? about:config az itt is van, és a wheel-re van vagy százféle opció, de nem tudom mi mit jelent. És az sem ártana, ha a scrollozás sebességét növelni tudnám, mert most mintha 4-5 pixelnyit scrollozna egy fordulatra. Ráadásul azt is visszafelé :D

(#31282) netpeti98 válasza Mr Paris (#31279) üzenetére


netpeti98
addikt

Most nézem nálam a vizsgálót is és a lap visszanyitását is Ctrl+Shift+T-vel jelöli, mégis a legutóbb bezárt lapot nyitja vissza ahogy kell neki.

(#31280) HZoli87: a "Vizsgáló" billentyűkombinációját nézd meg

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31283) Mr Paris válasza netpeti98 (#31282) üzenetére


Mr Paris
tag

az jó nekem sajna mindig a vizsgálót nyitja meg... :W

(#31280) HZoli87: köszi

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#31284) netpeti98 válasza Mr Paris (#31283) üzenetére


netpeti98
addikt

Használsz valami kiegészítőt? Letiltott kiegészítőkkel vagy tiszta profillal is ez a helyzet?

Üdv netpeit98

(#31285) HZoli87 válasza netpeti98 (#31282) üzenetére


HZoli87
veterán

Felületesen olvastam el a kérdést. :)

Nálam is Ctrl+Shift+T-vel jelöli mind a kettőt, de a legutóbb bezárt lapot nyitja meg.

(#31286) Mr Paris válasza netpeti98 (#31284) üzenetére


Mr Paris
tag

tiszta profillal még nem próbáltam
web developert meg firebug-ot használok, meg colorzillát használok, először nekem ez jutott eszembe és le is tiltottam őket de az nem segített...
meg próbálom a profilt hátha, kösz a tippet

''Minden ellenállás hasztalan'' vagy mégsem?

(#31287) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A 20-0-ás frissítés óta nem működnek nálam a persona-k.
Telepíti őket, meg minden, de kiválasztás után sem jelennek meg. Már újratelepítettem a fox-ot, és nincs más bővítmény telepítve.

Másnak is előjött ez a dolog? Hol lehet a hiba?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31288) kispx válasza Winnie The P (#31275) üzenetére


kispx
addikt

Igen, nálam is ugyanez a helyzet. Majd a javítják. A szervernél van a hiba, nem nálad.

Más:
Servo név alatt fejleszt új generációs böngészőmotort a Samsung és a Mozilla

(#31289) Visormail válasza Steelmanus (#31276) üzenetére


Visormail
addikt

Ezzel nem fogok foglalkozni, vissza letiltottam az azure-t és kész.

AxBattler: Én régóta a Niagra Falls Persona-t használom az nálam most is működik a 20ason.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31290) AxBattler válasza Visormail (#31289) üzenetére


AxBattler
félisten

Telepítettem, de ez sem működik... :(
Asszem megint uninstall, aztán CCleaner, aztán újrainstall lesz a dologból.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31291) mikk2000 válasza AxBattler (#31290) üzenetére


mikk2000
őstag

Érdekes, mert ami a listában benne volt nekem (nem használok skint) az nem működött, de amit netről frissen telepítettem, az megjelent szépen.

Feldob egy ablakot amúgy hogy engeded-e telepíteni, azt leokéztad?

[ Szerkesztve ]

(#31292) AxBattler válasza mikk2000 (#31291) üzenetére


AxBattler
félisten

Fent jelenik meg egy sáv, hogy engedélyezem-e, de azt leokéztam, és a bővítménykezelőben is az szerepel, hogy "Engedélyezve".

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31293) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Leszedtem a 21.0 beta-t.Csak próbálgatás céljából .Régen volt már gépemen Firefox és érdekelt merre fejlődött... :B
Ebben nem lehet magyar nyelvet állítani?A menüben hiába állítom,hogy magyar legyen angol marad.

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#31294) Fandango válasza Orlin (#31293) üzenetére


Fandango
veterán

(#31295) AxBattler válasza Fandango (#31294) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem gáz a béta verzió?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31296) potyi23


potyi23
senior tag

hi.Nemtudom melyik forumba irjak.,ha tudtok olyat ahol tudjak a valaszt,attiranyithattok. Vannak olyan videok,melyeket nemtudok Szlovakiabol megnezni,mert kulfoldrol vagyok. Mit kellene bellaitanom ? :R

(#31297) csako válasza AxBattler (#31295) üzenetére


csako
veterán

Én már a 4-es verzió óta Aurorát használok, a béta bétáját és soha semmi olyan gond nincs vele, ami erre vezethető vissza :) A Nightly-t a kiegészítők miatt már nem vállaltam be...
Mellesleg Chrome-ból is a dev verzió van fent és ott sincs gond...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31298) AxBattler válasza csako (#31297) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, akkor megpróbálom azzal! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#31299) Winnie The P válasza kispx (#31288) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszönöm szépen.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31300) egykori


egykori
őstag

Sziasztok!
Hogyan lehet beállítani a FF-t, hogy a fejlécbe kerüljenek a lapfülek? Az egyik gépünkön ott van, a másikon alatta, és nem jövök rá, miért.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.