Hirdetés

2019. december 9., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#30151) CPT.Pirk válasza KaiotEch (#30150) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

A Fanboy tracking list nálam nincs, azt szedd ki, helyette tedd be a Popup block listet, valamint kapcsold be alul a pipát.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30152) Steelmanus válasza KaiotEch (#30143) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Allitolag eleg egy frissites az adott listan - listan jobbgomb majd frissites - viszon en nem hasznalom az Easy listat, csak a hufiltert es abban kiveszem a PH!-ra vonatkozot.
A YT reklamokra az egyik legjobb megoldas pl a GreaseMonkey + YouTube Center paros en is azt hasznalom.

(#30153) Beladon

Beladon
(aktív tag)

Sziasztok!

Arra a probléma keresnék választ, hogy amikor pl.: egy google keresési találatok között görgetek akkor vibráló képhatás jelentkezik. Sok oldalnál tetten érhető ez a folyamat, de nem mindegyiknél. Ez böngésző beállítási probléma lenne vagy egyszerűen ilyen az új ff? Amennyiben kikapcsolható vagy tiltható ez a "hatás" megköszönném ha valaki leírná mit is kell vele csinálni.
(a teljesen "szűz" telepítés nem oldotta meg a gondot)
Arra is gondoltam, hogy esetleg okozhatja e az integrált vga a problémát? Sajnos nvidi-val folyamatosan összeomlik a ff:( így kénytelen vagyok hd4000-el használni.

(#30154) CPT.Pirk válasza Beladon (#30153) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Nem megy a GPU-s megjelenítés gyorsítás.

Ha a HD 4000-hez a winupdate töltött le drivert, akkor ez lehet a gond forrása, mert nem egészen azt kapod az MS-től, amit a gyártó kitalál. Menj fel a gyártó weboldalára és töltsd le a hivatalos Intel drivert.

nVidiádnál hasonló lehet a helyzet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30155) Beladon válasza CPT.Pirk (#30154) üzenetére

Beladon
(aktív tag)

Köszi a gyors választ, de megvan mindkét gyártótól a letöltött legfrissebb driver. (mindig magam szedem össze a drivereket nem szeretem külső programra bízni.)

Arra gondoltam nem lehet e valamit bekapcsolni az about:config részbe, de ehhez én nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#30156) CPT.Pirk válasza Beladon (#30155) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Akkor ennyi, esetleg érdemes lenne Linuxot használnod, az ottani Intel driver jobb, mint a Wines.

Most viszont akkor az lesz a megoldás neked, ha lekapcsolod a gpu gyorsítást a firefoxban.

(#30157) Beladon válasza CPT.Pirk (#30156) üzenetére

Beladon
(aktív tag)

Barátkoztam már a linuxal, de nem nekem találták ki. Mindenesetre köszi a választ.

(#30158) Visormail válasza DS39 (#30121) üzenetére

Visormail
(addikt)

Pedig tényleg azt mondják hogy ez se jó Latest version of Java (7u11) is still vulnerable

(#30159) DS39 válasza Visormail (#30158) üzenetére

DS39
(veterán)

tudom, egy korábbi hsz-emben írtam is hogy szkeptikus vagyok a frissítéssel szemben, mivel nem a lyukat foltozták be, hanem megemelték a biztonság szintjét. félmegoldás volt.

de mivel jobbat nem tudsz, ha használni kell, akkor használod, aztán letiltod.

nekem szerencsére nem kell böngészőben a Java, a gépen viszont kell, NAV adóbevalló progija ráadásul csak a JRE 6-ossal megy, 7-essel nem, a 7-es meg nekem kell Androidos progihoz. mindkettőben szépen letiltottam hogy a böngészőkbe épüljenek be, ill. ne használhassák a plugint. :)

[ Szerkesztve ]

(#30160) Kernel válasza Beladon (#30153) üzenetére

Kernel
(nagyúr)

Én XP-n tapasztaltam egy kis akadást, de Win7 és Win8-on nem. Szintén Intel GPU. Esetleg lehetne próbálkozni a BIOS-ban a Shared Video RAM növelésével, de az se igazán segít rajta.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30161) Beladon válasza Kernel (#30160) üzenetére

Beladon
(aktív tag)

Win 7-et használok. Nem fér a fejembe mi lehet a gond. Kipróbáltam régebbi drivereket is azokkal is ez a gond. Az nvidia-val meg használhatatlan. Azon tűnődtem lehet hagyom a következő frissítésig pihenni a ff-ot.

(#30162) CPT.Pirk válasza Beladon (#30161) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Próbáld ki lekapcsolt GPU gyorsítással.

(#30163) dJ Peer

dJ Peer
(aktív tag)

Sziasztok!

Olyat szeretnék csinálni, hogy a megnyitott lapokat /füleket/ csoportosítsa. Már az is elég lenne, ha jobbra és balra tenné azokat az oldalakat amiket én megadok neki. Lehetséges ez?

(#30164) CPT.Pirk válasza dJ Peer (#30163) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Kiegészítővel tuti. Talán colorfull tabs, vagy valami hasonló kell neked.

(#30165) Beladon válasza CPT.Pirk (#30162) üzenetére

Beladon
(aktív tag)

Hardveres gyorsítást lekapcsoltam. A probléma még mindig jelen. Ha másra gondoltál mint ez: gfx.direct2d.force-enabled és gfx.direct2d.disabled akkor azt írd le kérlek. Erre gondoltam remélem nem tévedtem...

(#30166) Voice24

Voice24
(senior tag)

Mivel nálam kb. 3 napja van a jelenség, ennél mélyebbre nem olvastam vissza.
Az lenne a gondom, hogy a napokban minden egyes indításkor végigfut a bővítmény ellenőrző ablak, és elindulva két ablak jelenik meg, az egyik a mozillás üdvözlő, mint amikor frissülni szokott.
Másnál is így van, és mi lehet az ok?

(#30167) bitpork

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Tiszteletem uraim!

Vón egy gondom.

KB egy hónapja a prohardver fórumján (és csak itt!) a helyesírás ellenőrzésem megszűnt. Minden mindig csupa piros aláhúzás. Már töröltem cache-t, csökkentett módban indítottam a foxot és visszaállítottam mindent, de semmi eredménye :(

Minden ötletet szívesen veszek ami segít elkerülni a zéró telepítést.

Előre is köszönöm a segítséget

https://www.facebook.com/marketplace/item/2365103570211297/ ~~~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#30168) CPT.Pirk válasza bitpork (#30167) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Valszeg csak a nyelvet kellene visszaállítani magyarra. A jobb gombos menüben egyszerűen meg tudod csinálni. Esetleg maga a róka nem angol?

Beladon: akkor passz, valami más okozza.

(#30169) bitpork válasza CPT.Pirk (#30168) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

A róka angol.

Viszont a logouton meg miért van ellenőrzés? :U Csak a ph fórum ahol a fórum motor által ellenőrzött szöveget nem csekkolja :(

https://www.facebook.com/marketplace/item/2365103570211297/ ~~~ Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#30170) CPT.Pirk válasza bitpork (#30169) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Ha minden piros, akkor nem szűnt meg az ellenőrzés, csak más nyelven ellenőriz, mint amin írsz.

Angol róka esetén kell hozzá a hungarian dictionary kiegészítőt telepítened.

[ Szerkesztve ]

(#30171) bitpork válasza CPT.Pirk (#30170) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Na jó de eddig sem volt fent magyar szótár hozzá, és mégis ment...nem értem én ezt.

(#30172) Mr. Teddy

Mr. Teddy
(őstag)

Hali!
Valami kéretlen reklámos dolog spammeli a böngészőmet!
Googe oldalát megnyitom simán, alul bejön egy reklám, a jobb sarokban "Ads not by this site" felirat.
Hogy lehet ilyen reklámprogikat eltüntetni?

(#30173) CPT.Pirk válasza Mr. Teddy (#30172) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Adblock plusz kieget tedd fel a böngészőbe, az egyéb nem kívánt dolgokat meg kézzel távolítsd el a winből... (egy alapos víruskeresés sem ártana, pl. az avast tud nem kívánt programokat is keresni az közben)

bitpork: nem tudom, nekem angol róka még nem csinált soha magyar helyesírást ellenőrzést, mert alapból csak az angol van benne.

(#30174) Myers

Myers
(senior tag)

Helló!

Van egy gondom. Ezen leírás alapján próbálnám beállítani, hogy egyes webhelyeken a bővítmények automatikusan elinduljanak.

Sajnos a bővítmények lenyíló menü csak akkor jelenik meg, ha bal oldalon a "Minden webhely" van kiválasztva. Ha rákattintok egy konkrét webhelyre, akkor minden beállítási lehetőség megmarad, kivéve a bővítmények, mert az eltűnik. Így nem lehet oldalanként szabályozni.

Mit lehet ezzel kezdeni?

http://www.muszaj.hu/

(#30175) S-Attila válasza Myers (#30174) üzenetére

S-Attila
(aktív tag)

Ha a keresőmezőbe beírok valamilyen webcímet, akkor nekem megmarad ez az opció is.

(#30176) dJ Peer válasza CPT.Pirk (#30164) üzenetére

dJ Peer
(aktív tag)

Nos, ez nem segített. Néztem hasonlókat is, de köztük sem találtam olyat, ami nekem kell. Azért köszönöm. Más ötlet? :)

(#30177) S-Attila válasza dJ Peer (#30176) üzenetére

S-Attila
(aktív tag)

Esetleg Tab Mix Plus?

(#30178) dJ Peer válasza S-Attila (#30177) üzenetére

dJ Peer
(aktív tag)

Az fent van, de nincs benne ilyen beállítás. Legalábbis én nem találtam.

(#30179) S-Attila válasza dJ Peer (#30178) üzenetére

S-Attila
(aktív tag)

Hogy kell érteni pontosan ezt a csoportosítást?

(#30180) dJ Peer válasza S-Attila (#30179) üzenetére

dJ Peer
(aktív tag)

Úgy gondoltam, hogy 1-2 oldalt, amit nem használok sűrűn, 'de fent kell legyek', azokat jobbra zárja, felül a lapválasztónál, a többit rendesen balra. Mintha középre betennék egy elválasztót és amit akarok, azt a bal oldalra "húzok", s balra zárja, ami marad a jobb oldalon azt pedig jobbra.

(#30181) S-Attila válasza dJ Peer (#30180) üzenetére

S-Attila
(aktív tag)

Ha alkalmazáslapként rögzíted a lapokat, az nem jó megoldás?

(#30182) dJ Peer válasza S-Attila (#30181) üzenetére

dJ Peer
(aktív tag)

Ez mit is takar? :)

(#30183) S-Attila válasza dJ Peer (#30182) üzenetére

S-Attila
(aktív tag)

Jobb katt az adott lapon, és"Lap rögzítése", ezt korábban alkalmazáslapnak nevezte a Firefox. Ugyan ezzel az adott lap nem pont jobbra kerül, hanem balra, de elvileg kicsiben mindig ott lesz a bal oldalon.

(#30184) DS39 válasza dJ Peer (#30180) üzenetére

DS39
(veterán)

esetleg könyvjelző eszköztárra kiteszel egy mappát, abba belepakolod a kívánt oldalakat, azt ki teheted jobbra is, a többi gyakran használt könyvjelző mellé.

(#30185) dJ Peer válasza S-Attila (#30183) üzenetére

dJ Peer
(aktív tag)

Jó lesz így köszönöm. Nem foglal sok helyet, nem olyan zavaró. :R

(#30186) bitpork válasza CPT.Pirk (#30173) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Nah akkor referálok. Teljes reinstal után helyreállt. Sajnos ennek okán egy rakás dolgot újra kellett matatnom, de vmit valamiért. :R

(#30187) CPT.Pirk válasza bitpork (#30186) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)

Hehe, akkor innentől használd a sync-et. :K

(#30188) Myers válasza S-Attila (#30175) üzenetére

Myers
(senior tag)

Az odáig ok, hogy beírsz valamit.
És ha rákattintasz a konkrét találatra? Nekem eltűnik.

http://www.muszaj.hu/

(#30189) embe

embe
(nagyúr)

Üdv!
A következő problémám lenne amiben segítségeteket kérném:
Van egy oldal, ahonnan a telómra lehet letölteni a hivatalosan kiadott romokat. Ez egy hivatalos firmware gyűjtemény, tehát semmi warez.
Eddig sikerült, egy ideje már nem.
Ha rákattintok a kiválasztott romra, akkor bead egy AdF.ly oldalt, ahol a jobb felső sarokban megjelenik a "Please wait...." felirat, majd ezután visszaszámol 5-től, és utána indul a letöltés.

[link]

Most viszont nem lép túl a feliraton, nem kezd el visszaszámolni, és emiatt nem indul el a letöltés. Mi lehet a probléma?
Előre is köszi a választ! :R

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#30190) embe válasza embe (#30189) üzenetére

embe
(nagyúr)

Közben rájöttem a hiba okára. A FF blokkolja a java-t, emiatt nem indul el a letöltés. Hogyan tudom működésre bírni? :U

".... a Kádár-rendszerben születtem, de nem akarok annak primitív paródiájába beleöregedni.."

(#30191) S-Attila válasza Myers (#30188) üzenetére

S-Attila
(aktív tag)

Nekem is eltűnik. Szerintem ez a funkció még mindig nincsen a használható állapotában.

(#30192) Voice24 válasza Voice24 (#30166) üzenetére

Voice24
(senior tag)

Bár senkit nem mozgatott meg a kérdésem, nem hagy nyugodni a dolog. Miért dobja be minden induláskor az "Üdvözli a Firefox" ablakot is? És amióta ez van, pl. nem tudok belépni a K&H ebankba, mert hiába telepítem fel újra és újra a plugint, mintha ott sem lenne, mindig kéri. Ez kb. 4-5 napja van. Újratelepítettem a mozillát, de ugyanez maradt.
Help!
És előre is köszi!

(#30193) Kernel válasza Voice24 (#30192) üzenetére

Kernel
(nagyúr)

Az se mindegy, mit értesz újratelepítésen. A Firefox tényleges törlésének, vagy alaphelyzetbe állításának módját már sokszor leírtuk, tehát erre idővel ráun az ember.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30194) scope2007

scope2007
(addikt)

WonderCsaboval mi lehet? évtizedek óta nem látni

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#30195) DS39 válasza Voice24 (#30192) üzenetére

DS39
(veterán)

bővítményekben engedélyezd mert alapból tiltva van most a Java.

(#30196) embe válasza DS39 (#30195) üzenetére

embe
(nagyúr)

Nem lehet engedélyezni a Java-t. A FF blokkolja.

(#30197) DS39 válasza embe (#30196) üzenetére

DS39
(veterán)

All users are strongly
recommended to keep the plugin disabled
unless necessary.

ez alapján felülbírálható, csak nem ajánlott.

(#30198) HZoli87 válasza DS39 (#30197) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Pontosan. KÉP

(#30199) scope2007 válasza DS39 (#30197) üzenetére

scope2007
(addikt)

de miért nem kezdenek már valamit vele.
elég égő ez..... rosszabbnal roszabbak jönnek ki, lassan flash gyötrelmes szintű lesz? :)

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#30200) DS39 válasza scope2007 (#30199) üzenetére

DS39
(veterán)

ez az amikor egy adott területen egy cég monopol helyzetben van, leszarja. ha használnod kell (pl bankolásra) akkor használod, nem tudsz feltenni másik gyártótól plugint, vagy megnézni az adott oldalt máshogy.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.