Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) lord_m válasza DS39 (#30300) üzenetére


lord_m
senior tag

Rendben, köszi, akkor kipróbálom.

(#30302) psg5


psg5
veterán

Segítségeteket szeretném kérni:

Ha Firefoxban, de IE-ben is beállítom, hogy ne mentse az előzményeket vagy minden kilépés töröljön mindent, akkor a cookie-kat is törli vagy azokat külön kell mindig?
Azt szeretném elérni, hogy nem maradjon nyom utánam, ha böngészőket használtam.

F.K.T.

(#30303) psg5 válasza psg5 (#30302) üzenetére


psg5
veterán

Ja és ne kelljen kézzel temp-ből törölgetni.

F.K.T.

(#30304) DS39 válasza psg5 (#30302) üzenetére


DS39
nagyúr

erre találták ki a privát böngészés módot :K

(#30305) SkyS1gn válasza DS39 (#30304) üzenetére


SkyS1gn
félisten

;]

If you know what i mean!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#30306) HZoli87 válasza psg5 (#30302) üzenetére


HZoli87
veterán

Explorer és Firefox esetén így járj el.

(#30307) DS39 válasza SkyS1gn (#30305) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, sejtem :DDD

egyébként lehet úgy beállítgatni ahogy HZoli87 mutatja, csak kérdés milyen élethelyzetben van értelme?
ha saját gépet használsz, minek törölnéd minden bezárásonként ezeket, ha idegen gépet használsz, ott meg nem fogsz állítgatni, mert az még feltűnőbb, mint maga a böngészés. a privát mód indítása a legkényelmesebb ilyenkor. jut eszembe mikorra is kerül be a Foxba hogy egyszerre fusson mindkettő (public, private mód) ahogy a Chrome-ban is van jó ideje már? 20-as version?

(#30308) csako válasza DS39 (#30307) üzenetére


csako
veterán

Igen, a 20-as verzióban (aurora) vettem észre, hogy már külön nyitja :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30309) TigerCat válasza psg5 (#30303) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Privát böngészés gyorsbillentyű: CTRL+Shift+P .... és semmit nem jegyez meg.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#30310) DS39 válasza csako (#30308) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi.

- Ability to close hanging plugins, without the browser hanging - ez is hasznos lesz.
- New download experience - ez vajon mit takar? többszálú letöltés esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#30311) HZoli87 válasza DS39 (#30310) üzenetére


HZoli87
veterán

(#30312) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Nos, RamDisk-kel én is csináltam egy 768-as particiót, elég, ha rámásolok 1 portable verziót, és arról csinálok parancsikont, és azt használom? Vagy azon is be kell állítani a cache-t, hogy hova mentse?

(#30313) DS39 válasza HZoli87 (#30311) üzenetére


DS39
nagyúr

thx. :)

erre vártam már egy ideje:
Unify download history with browsing history.

(#30314) scope2007 válasza dJ Peer (#30312) üzenetére


scope2007
addikt

nem kell beállítani semmit.. én is próbaképpen a portablet használom, paranscikonnal az asztalon.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30315) dJ Peer válasza scope2007 (#30314) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Ezt hol lehet megnézni, amit mutatsz?

Valami nálam nem lehet oké, mert a rendes telepített is, meg a portable is lefagy állandóan. Egy youtube videót nem lehet megnézni egyiken sem.

Miért? :F

(#30316) scope2007 válasza dJ Peer (#30315) üzenetére


scope2007
addikt

about:cache

leírásom alapján csináltad meg?
mert annak jónak kell lennie... 4-5gépen is belőttem már ismerősi körbe, ott is szépen mennek.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30317) dJ Peer válasza scope2007 (#30316) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Az volt a baj, hogy már a telepített sem akart menni. Most újratelepítettem, a telepített, most megy rendesen. Szerintem a Flash Playerrel volt valami gond, már az elején is szívtam vele.
Most a telepített atomgyors.

Most kezdem elölről. Mekkora a RamDisk területed?

(#30318) scope2007 válasza dJ Peer (#30317) üzenetére


scope2007
addikt

eddig 1gbot használtam, de levettem 512re, bőven elég nekem most az is.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30319) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Hogy tudom kikapcsolni FFox indításakor a plugincheck-et? Fent van a Foxit Reader, erre ő erölteti, hogy ellenőrizni kell, és idegesítő, hogy minden egyes indításkor második fülként a plugincheck nyílik meg. Sehogyan nem sikerül kikapcsolni :(

(#30320) psg5 válasza HZoli87 (#30306) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!

F.K.T.

(#30321) Steelmanus válasza DeathAdder (#30319) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#30322) pre2


pre2
csendes tag

A (#30227) kérdésre tudnátok nekem válaszolni? Köszönöm :)

(#30323) Kernel válasza pre2 (#30322) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én nehezen tudom elképzelni, hogy tényleges újratelepítés után is megmarad egy régi beállítás. Talán nem törölted a profilt. Vagy:

about:support

Alaphelyzetbe állítás.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30324) scope2007


scope2007
addikt

nem pont FF kérdés, de sztem biztos megtudjátok mondani a választ

YT-on hol a fenébe lehet hátteret változtatni?
csináltam egy csatorna hátteret, de nem találol hol lehet beállítani ezen az új felületen :D
pls help

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30325) csako válasza scope2007 (#30324) üzenetére


csako
veterán

A csatorna-hátteret a csatorna beállításokban tudod változtatni, amit akkor találsz meg, ha saját csatornádra mész és lesz egy fekete alapú gomb még a tetején, amire rá van írva, hogy beállítások vagy valami hasonló, nekem angolul a "Channel Settings" névre hallgat :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30326) The DJ


The DJ
addikt

Mintha már kérdeztem volna régebben, de sajnos nem kaptam választ és hiába google a barátom, most még külföldi fórumokon se találok megoldást (vagy csak nem a megfelelő kulcsszavakkal keresek).

Az a problémám, hogy a Firefoxom fülei (tabjai) - pontosabban azok lapozhatósági funkciója - egy idő után befagynak. Szokásom, hogy nagyon sok nyitott tabbal dolgozom. Jelenleg ez a szám 15, de van, hogy ennél jóval több fül van nyitva. Kell a munkám miatt és szeretem, ha nem kell újra megnyitni az oldalakat, amiket sűrűn használok/látogatok. Egy jó ideig semmi probléma nincsen és valószínűleg az átlag felhasználó nem is tapasztalja azt, amit én, mert 1: nem használ ennyi tabot, 2: Nem tartja bekapcsolva a gépét / böngészőjét napokig 0-24-ben.

Tehát az történik, hogy netezek, dolgozom, kattintgatok, és egyszer már nem tudok balra-jobbra görgetni a tabok között. Tehát ugye korlátozott tab fér el a böngészőben, az utána következőeket már a kis nyilacskával lehet lapozni balra-jobbra. Na, nálam ez a funkció hal meg minden egyes nap X óra után. Egyszerűen nem tudom léptetni a tabokat. Ha új linkre kattintok az megnyílik, de nem látszik (nem ugrik a tabok végére a sáv) és ilyenkor se előre, se hátra és csak a böngésző bezárása és újra megnyitása segít. Ez pedig piszok zavaró, mert egyes oldalakon meg kell keresnem a pozíciót ahol tartottam és rengeteg időt elvesz ez a szöszölés. Szeretném, ha lenne erre valami gyógyír, mert nem akarom lecserélni a Firefoxomat valami másra emiatt.

A kiterjesztéseim: Adblock Plus, Adblock Plus Popup addon, Delicious Bookmarks, Download Statusbar, Element Hiding Helper, Firebug, Fireshot, Greasemonkey.

Találkozott már valaki ilyesmivel? Remélem sikerül érthetően leírnom, de ha mégsem világos, akkor megtámogatom képekkel is, hogy értsétek miről van szó. Természetesen mindig a legfrissebb stabil FF kiadást használom (Windows 7 Ultimate 64 bit alatt).

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#30327) S-Attila válasza The DJ (#30326) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ez ugyan nem a probléma megoldása, hanem a megkerülése, de mi lenne, ha alkalmazáslapként rögzítenéd a lapokat?

(#30328) scope2007 válasza csako (#30325) üzenetére


scope2007
addikt

ehh köszi :)
azért nem találtam meg mert simán a beállításoknál néztem.. nem pedig a saját csatornát megnyitva.. :R

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30329) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok! Az miért van hogy sokszor a Firefox a bezárása után is tovább fut szóval "beragad"?. Ha újra akarom índítani kiírja hogy már fut és előbb zárjam be, de csak akkor tudum bezárni ha kilövöm a feladkezelőben. Mi okozhatja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#30330) The DJ válasza S-Attila (#30327) üzenetére


The DJ
addikt

Ez a funkció idáig kimaradt az életemből, de köszönöm a tippet, mert ez már legalább könnyít a dolgokon valamelyest. Most rögzítettem a jelenlegi tabokat és így már jóval több elfér egymás mellett. Megnézzük mi történik hosszabb használat során. Köszönöm :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#30331) DeathAdder válasza Steelmanus (#30321) üzenetére


DeathAdder
veterán

Még mindig nem értem és nem tudom kikapcsolni :(

(#30332) csako válasza DeathAdder (#30331) üzenetére


csako
veterán

Itt lévő kódot írd be az Eszközök --> Hibakonzol-ba majd "Kiértékelés", elvileg ekkor megjavul.
Más úgy oldotta meg, hogy about:config-ban átírta a "plugins.update.url"-t pl. a kezdőlapjára és azt tölti be indításkor :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30333) DS39 válasza Eternitys (#30329) üzenetére


DS39
nagyúr

ez a régi verziók sajátja volt.
az újaknál én ezt nem tapasztalom.

(#30334) Braddock válasza DS39 (#30333) üzenetére


Braddock
őstag

Erről jut eszembe egy kis érdekesség:
Haverom gépén tegnap nézem a Firefoxot, miközben keres vele nekem valamit. Valami furcsa volt a kinézetével. Kérdem Tőle: - Ez melyik verzió? Azt mondja fogalma sincs. Mondom menj már a sugóba, majd FF névjegye. (Alig találja meg) Tessék kapaszkodni, mert a gépén még a 10-es verzió volt. Frissítésről, még csak nem is hallott. Elindítottam neki, első körben 15-re, majd utána frissült csak a 18-ra.
Hát ilyen is van :Y

[ Szerkesztve ]

(#30335) albiosz


albiosz
senior tag

Sziasztok!

FF alatt valamiért nem tudok csatlakozni egy java alapú chathez. További bővítmények telepítését kéri, de nem sikerül neki telepíteni a java runtime environmentet. Próbáltam újrahúzni a javat, nem segített.
IE alatt gond nélkül tudok csatlakozni. Ami érdekes, hogy pár hete még ment FF alatt is.

Mi lehet a gond?

Előre is köszönettel!

(#30336) DS39 válasza Braddock (#30334) üzenetére


DS39
nagyúr

na erre akartam én is célozni...

bár érdekes amit mondasz, mert aki eljut a 10-esig, és nem ESR verzióban, az miért nem hagyja automatikusan a frissítést? mindenesetre a beragadás oka lehet az hogy régi verziót használ vki, amiben még ez nem volt javítva.

albiosz: keress rá itt a topikban a java szóra, párszor ki lett tárgyalva. de röviden, bővítményeknél tiltva van alapból.

[ Szerkesztve ]

(#30337) albiosz válasza DS39 (#30336) üzenetére


albiosz
senior tag

Visszaolvastam, engedélyezve van.

(#30338) DS39 válasza albiosz (#30337) üzenetére


DS39
nagyúr

és kattintásra sem aktiválódik? itt teszteld le a plugin működését.

(#30339) albiosz válasza DS39 (#30338) üzenetére


albiosz
senior tag

Isten bizony kerestem, de mire/hol kéne kattintani? Something is wrong, java is not working-et dob az oldal egyébként.

(#30340) DS39 válasza albiosz (#30339) üzenetére


DS39
nagyúr

erre a szürke területre. (nálam nincs telepítve, azért írja ezt, egyébként csak vmi olyat ír, hogy le van tiltva, stb)

így kéne ez kinézzen: [link]

egyébként ezzel még lesz szívása az embereknek a jövőben, már előre látom:
[link]

egyrészről jó ötlet, másrészről az átlagembernek az idegeire fognak menni ezzel, hogy mindent külön engedélyezni kell.

[ Szerkesztve ]

(#30341) albiosz válasza DS39 (#30340) üzenetére


albiosz
senior tag

Nálam egy az egyben azt írja, amit nálad, holott telepítve van, ahogy említettem.

(#30342) pre2 válasza Kernel (#30323) üzenetére


pre2
csendes tag

Újrarakták a gépem, és hiába volt beállítva, hogy mentse az előzményeket, nem tette... és hiába raktam újra a mozillát, újra csak azt tapasztaltam, hogy nem tette... viszont :) rájöttem a hibára... Kaptam Öcsémtől cc cleaner-t :) na és asszem, többet nem is kell írnom :D most már megmaradnak az előzmények.... :) köszönöm a segítséget!

(#30343) DS39 válasza albiosz (#30341) üzenetére


DS39
nagyúr

passzolom... dobj egy screenshotot a bővítményekről, hátha látszik hol a gikszer... egyébként 32 bitest tettél fel?

pre2: hát igen, ezért kell rászánni 5 percet a beállításra, mielőtt nyomkodjuk a tisztítás gombot ;)
+1 infó: a "Folyamat" nevű opció a Firefoxra vonatkozólag, a bezáráskor mentett lapokat jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#30344) albiosz válasza DS39 (#30343) üzenetére


albiosz
senior tag

Most látom, hogy nekem csak a java deployment toolkit jelenik meg a bővítményeknél, maga a platform nem, pedig HZoli87-nél igen.

Viszont ahogy említettem IE alatt hibátlanul teszi a dolgát a java, ezért valami a FF-al nem kerek.

Bocs az amatőr kérdésekért, nem vagyok informatikus.

[ Szerkesztve ]

(#30345) Eternitys válasza DS39 (#30333) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Nekem jelenleg a 17-es firefox van fenn, szóval nem mondható réginek. Azért nem a legújabb 18-as mert a mostani firefox témám(foxdie graphite) egyenlőre még nem teljesen támogatja 18-ast. Szóval itt valmi más lehet, de nem tudom mi. Talán egy add-on? Arra esetleg emlékszel még hogy a régieknél mi okozta a beragadást?

[ Szerkesztve ]

(#30346) DS39 válasza albiosz (#30344) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor még sincs jól telepítve, mert az a toolkit uninstall után is ott szokott maradni.

32 bitest telepítettél? ez azért fontos mert bár lehet a rendszered 64 bites a Fox csak 32bites, ezért oda olyan pluginek kellenek. IE-vel meg lehet azért megy mert az 64 bites (is).

innen töltsd le a 32 bites, offline telepítőt, azzal jó kell legyen.

Eternitys: igazából sose jöttem rá, a fejlesztések során ez a dolog egyszer csak megszűnt.
próbáld ki hogy letiltott kiegészítőkkel használod egy ideig, akkor jelentkezik-e, aztán ugyanezt letiltott bővítményekkel. ha egyik sem szűri ki, akkor friss telepítés a régi profil törlésével. (a könyvjelzőket meg ilyenek előtte mentsd ki)

[ Szerkesztve ]

(#30347) albiosz válasza DS39 (#30346) üzenetére


albiosz
senior tag

Köszi a választ!
32 bites Win7 egyébiránt.

Honnan töltsem? Link lemaradt.

(#30348) DS39 válasza albiosz (#30347) üzenetére


DS39
nagyúr

és tényleg, sorry.

[link]

(#30349) Eternitys válasza The DJ (#30326) üzenetére


Eternitys
aktív tag

ha ennyi tabbal dolgozol akkor érdemes feltenni a [Tab Mix Plus] addont. sok minden be lehet benne állítani és talán megoldja a lapok befagyását is. én arra használom hogy ne kelljen minden tabbra külön kattintani ha váltani akarok, hanem csak ráviszem az egeret és átvált a kivánt tabbra, de sok mást is tud.

[ Szerkesztve ]

(#30350) albiosz válasza DS39 (#30348) üzenetére


albiosz
senior tag

Köszi!

Leszedtem a régit és feltettem ezt, de továbbra sincs ott a bővítmények között, csak a toolkit. Pedig újraindítottam a böngészőt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.