Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) DS39 válasza netpeti98 (#31700) üzenetére


DS39
nagyúr

köszönöm. (akkor egyelőre marad a régebbi flash)
vicces bug ez, nem tudom hogy sikerült megbolondítani ezt a Windows komponenst, meg hogy kinek is a hibája, hiszen az IE-nél az új flash-sel nincs ilyen, Firefox-nál meg a régebbi flash-sel nincs ilyen, tehát a böngészőre sem lehet rávarrni :D

(#31702) Fandango válasza DS39 (#31699) üzenetére


Fandango
veterán

Annyira jelentektelen problema, hogy fel sem tunt amig nem mondtad. :))

(#31703) potyi23 válasza Fandango (#31693) üzenetére


potyi23
senior tag

ma enis frissitettem mindkettot,es jolett szerencsere :((( koszi :R

[ Szerkesztve ]

(#31704) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Nálam a Firefox újabban hülyén viselkedik:

Nem tudom az oldalakat rendesen gördíteni, pageUP/DOWN-nal sem. Észrevettem, ha az oldalba belekattintok (akár ebbe a topikba a hozzászólásokban), akkor elkezd a kurzor villogni, mintha szerkeszteném a szöveget, ilyenkor a Home és End-del is csak a sorban ugrik előre hátra. :

Mi miatt van ez? Csak nálam ilyen vagy ez vmi új ficsőr lenne? :F

Üdv: RR

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#31705) netpeti98 válasza RootRulez (#31704) üzenetére


netpeti98
addikt

A Speciális beállítások, Általános fülén kapcsold ki a "Kurzorbillentyűk használata az oldalon belüli navigációhoz" opciót.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31706) csako válasza RootRulez (#31704) üzenetére


csako
veterán

Az F7 billentyű megnyomására történhet ilyesmi, újbóli megnyomása kikapcsolja, illetve netpeti98 megoldása is jó :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31707) RootRulez


RootRulez
félisten

Bakker, köszi mindkettőtöknek! :DDD

:U

═════════════════════════════════════════

(#31708) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Erre tudtok valamit mondani?

Most még régebbi flasheket próbálgatok, de ez igy durva... amig bufferel addig szaggat mint a dög (720p/1080p), addig nincs is hardveres gyorsítás... amugy 4mag + 3GHz Phenom II, valahogy nem hiszem el hogy kevés lenne. :U A fenti kép utso firefox + utso flash cuccal készült.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31709) Visormail válasza HZoli87 (#31691) üzenetére


Visormail
addikt

Úgy látom még nem volt linkelve hozzá Firefox 21 release notes

- Browsing and Download history clearing needs unification to avoid confusion on clearing download history: ez nagyon érdekes, most inaktívvá tették a letöltési előzmények törlése bezáráskor opciót amit én eddig használtam, csak a böngészési előzményekkel együtt lehet automata törlésre állítani. Nem értem hogy ez miért jó bárkinek is.

- Beállítások | Speciális | Adatválasztások fülön csak a telemetriát tudom bekapcsolni, a másik 2 állapot és összeomlás jelentés pipáját ha berakom elfelejti, legközelebb nincs ott a pipa. Ez másnál is így van?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31710) HZoli87 válasza Visormail (#31709) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, még nem is néztem, hogy mi változott az ój verzióban. :)

(#31711) wolf88


wolf88
tag

Mi a fene lehet ezzel a Firefoxxal?Van néhány oldal, ami nem töltődik be rendesen, vagy ha betöltődik, akkor nem olyan formátumban, ahogy ki kéne néznie.Ilyenkor semmire se tudok kattintani.Teljesen random dolog az egész, van hogy másnap már jó az adott oldal, de ilyenkor meg egy másikkal csinálja.Fészen,amiket belinkelnek videókat nem tudom lejátszani,mert vmi hibát ír ki, viszont egy másik böngészőben ezek a hibák nem jönnek elő, ott minden frankó.
Valakinek van valami ötlete, hogy miért csinálja ezt?

(#31712) Steelmanus válasza Visormail (#31709) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eloszor a masodik kerdesre a valasz, abban az esetben megjegyzi az Adavalasztasoknal a beallitasokat vagyis a bepipalt jelolodobozokat, ha tiszta telepitessel raktam fel a 21-et. A 20-as verzioval meggyult a bajom ezert egy idore attertem a Nightly egy bizonyos napon (2013. 04.28) kiadott verziojara, mert az utanna kijovo verziok (frissitesek) megint hoztak azokat a hibakat amiert a 20-at hanyagoltam.
Amikor kijott a 21-es, elotte leszedtem termeszetesen a Nightly-t, tisztan feltelepitettem, kiprobaltam, jonak igerkezett, de probakeppen leszedtem es feltelepitettem a 19.0.2-t, igen, azert ezt, mert ez volt az amelyik nem tartalmazta azokat a hibakat amiket nem szerettem a 20-ban.
Ha erre (19.0.2) rafrissitettem a 21-et, akkor megint elojott par hiba, ezert tiszta telepitessel ujra telepitettem a 21-et, most jo. Az elso temara visszaterve ugy sem jo a Letoltesi elozmeny torlese ha egyenileg allitod be?
Elozmenyek torlese a Firefox leallitasakor... pipa be, majd kivalasztod azt amit szeretnel.

[ Szerkesztve ]

(#31713) Visormail válasza Steelmanus (#31712) üzenetére


Visormail
addikt

Azt használtam eddig, a 21esben megszüntették ez van leírva hogy összevonták a böngészési előzmények pipával, ha ezt bepipálod a másik is be lesz, az viszont szürke inaktív.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31714) csako válasza Visormail (#31713) üzenetére


csako
veterán

A 22-esben pedig már egyben van: "Böngészési és letöltési előzmények", nincs külön pipa lehetőség.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31715) Visormail válasza csako (#31714) üzenetére


Visormail
addikt

Na ezt mondom, hogy nem értem kinek jó így.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31716) csako válasza Visormail (#31715) üzenetére


csako
veterán

Végigolvastam hozzátartozó bug kommentjeit és azt vettem ki belőle, hogy az új letöltéskezelő miatt volt erre szükség, mert külön már nem tudja törölni a firefox a letöltési előzményeket bezáráskor, csak ha a böngészési előzményeket is törli. Tehát az előzmények az új letöltéskezelő érkeztével összevonódtak és most a pipák is...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31717) Steelmanus válasza Visormail (#31715) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor nalam azert aktiv, es mukodik is, mert en visszaallitottam a regimodi mukodesre ill. megjelenitesre, mert idegesit a kisnyil felbukkanasa letolteskor ha a modernebb megjelenitest valasztom.
A 20-as verzio elotti letoltoablak visszaallitasa:
browser.download.useToolkitUI True

(#31718) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok. Az adatvédelem - követésnél melyiket kell kiválasztani ha nem akarom, hogy információkat küldjön? Előre is köszönöm a segítséget.

(#31719) DS39 válasza csako (#31716) üzenetére


DS39
nagyúr

ehhez megint csak gratulálni tudok Mozilláéknak...

kisferi: szerintem az első opció. hogy ne kövessenek. a második hülyeség, miért akarnám? a harmadik pedig a default állapot vagyis hogy a felhasználó még nem döntött.

[ Szerkesztve ]

(#31720) kisferi válasza DS39 (#31719) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm szépen a segítségedet DS39 .

(#31721) Visormail


Visormail
addikt

Win 8 + FF21 már a Windows Media Player plugin-t se tudom feltenni, látszólag lezajlik de nem jelenik meg a bővítmények közt és nem is működik (rendszergazdaként, kompatibilitással se). Nálatok felmegy?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31722) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Szeretnem ujratepiteni a rokat, melyik mappakat kell kimentenem, hogy megmaradjanak az elozmenyek es minden beallitas, kiegeszito stb? :R

(#31723) TigerCat válasza Lauda (#31722) üzenetére


TigerCat
nagyúr

C:\Users\Felhasználoneved\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxx.default
Az xxxxxx értelem szerűen a nálad generált karaktersorozat.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31724) Lauda válasza TigerCat (#31723) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom! :R

(#31725) TigerCat válasza Lauda (#31724) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs mit! :-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#31726) vlevi válasza Lauda (#31722) üzenetére


vlevi
nagyúr

Viszont akkor felesleges újratelepíteni :)
Mert általában akkor szokta az ember újratelepíteni a szoftvert, ha annyira összegubancolódott benne valami, hogy már nem megy. Ezért, ha visszateszed az eredeti profilt, akkor ugyanúgy össze lesz kutyulva minden, mint eddig, szóval az sem lesz jobb.
Ha viszont a mostani megy, akkor minek újrarakni? Mármint csak a böngészőt?
Egyébként úgy is lehet, hogy uninstallálod, de az uninstallnál nem csekkolod be a profil törlését. Akkor a következő firefox telepítése már meg fogja találni ezt a profilt, kérdés, hogy mire jó?

(#31727) Lauda válasza vlevi (#31726) üzenetére


Lauda
félisten

Azert szeretnem, mert multkor mikor frissitett, nem sikerult neki valamiert es azota van mikor nem akar bezarodni, neha elindulni stb. Szerintem ha magat a legfrissebb verziot feltelepitenem, talan megszunne a problema. De persze ezt csak en gondolom, nem biztos, hogy igy is van.

Koszi a tanacsot! :R

(#31728) csako válasza Lauda (#31727) üzenetére


csako
veterán

Pár hozzászólással fentebb Steelmanus írt frissítés után jelentkező, de tiszta telepítés után már nem jelentkező hibákról, szóval lehet, hogy megjavul csak annyitól :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31729) Visormail válasza csako (#31728) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam nem javult meg attól se a mostani, se az előző amire Steelmanus írta hogy nála jó lett.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31730) Steelmanus válasza Visormail (#31721) üzenetére


Steelmanus
addikt

Regebben gond volt a telepitesevel csak mar nem emlekszem hogy mikor, a lenyege az volt hogy egy masik particiora csomagolta ki magat es nem a C:\ Users\ Felhasznaloinev \ AppData \ Roaming \ Mozilla mappaba. Keresd meg Plugins mappat valahol, es egyszeruen manualisan masold be a fentebb leirt utvonalon levo mappaba. En mar csak mindig masolgatom a Plugins mappat mert kimentettem szoval nem telepitgetem es ez igy volt a W8 alatt is amig hasznaltam. Esetleg ha nyitva van a bongeszo akkor inditsd ujra.
A mappa tartalma:

(#31731) Steelmanus válasza Visormail (#31729) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kifutottam az idobol, amit linkeltel kepet a (#31713) Visormail hsz.-ban azon latni a DownThemAll opcio az ugye egy letoltesvezerlo, nem lehet hogy az kavar be a beallitasokba?

(#31732) Lauda válasza csako (#31728) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, megprobalom akkor. ;)

(#31733) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

A 21-es rókával, csak látszólag megy a Snap Links Plus kiegészítő, de nem csinál semmit. Másnál is van gond vele és ha igen tudtok helyette mást?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#31734) csako válasza < CyberBob > (#31733) üzenetére


csako
veterán

Senkinek sem működik a stabil, csak a béta

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31735) < CyberBob > válasza csako (#31734) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm a linket, működik.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#31736) Visormail válasza Steelmanus (#31730) üzenetére


Visormail
addikt

Rákerestem a fájlnévre és megtaláltam, nem másik partícióra hanem a c:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\Plugins\ mappába rakta őket. Innen átmásoltam a Plugins mappát a c:\Users\My\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\ mappába és így már működik. Kösz szépen, gondolom az a baj hogy már nem ott tárolja/keresi ezeket a firefox ahol régen, a plugint meg nem frissítették 2007 óta.

(#31731) Steelmanus: Te, hogy okozná már nálam bármi amikor linkeltem a 21es release notes-t amiben benne van a változások közt, hogy hivatalosan ez mostantól így van :D
Utána csako írta még ezeket is [link] [link]
Te meg írtad hogy nálad a "A 20-as verzio elotti letoltoablak visszaallitasa: browser.download.useToolkitUI True" beállításod miatt maradt a régi változat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31737) Steelmanus válasza Visormail (#31736) üzenetére


Steelmanus
addikt

Annak idejen nekem a harmadik E:\ particiora telepitette a Plugins mappat a W7 x64 alatt en is kezzel masoltam be a helyere, akkor azt irtak hogy a telepitorutin okozza a hibat, a lenyeg hogy jo lett.

hogy okozná már nálam bármi amikor linkeltem a 21es release notes-t amiben benne van a változások közt, hogy hivatalosan ez mostantól így van

Igen, de a regebbi opciok nem eltavolitva vannak hanem csak eltuntetve, majd lentebb kepekkel is bemutatom.

Te meg írtad hogy nálad a "A 20-as verzio elotti letoltoablak visszaallitasa: browser.download.useToolkitUI True" beállításod miatt maradt a régi változat.

Igy van, es itt vannak a kepek, a browser.download.useToolkitUI true-re allitva lathatova is valnak azok az opciok amelyek eltuntetve lettek, ill. inaktivva valtak. Ilyen pl. az Altalanos fulon a Letolteseknel az amugy a 20-21-ben eltuntnek hitt, Bezaras, ha minden letoltes veget ert opcio.
FF 21.0 alapbeallitasokkal, about:config-ban a browser.download.useToolkitUI false
Altalanos fül:

Adatvedelem fül:

FF 21.0 modositott beallitassal a browser.download.useToolkitUI true
Altalanos fül:

Adatvedelem fül:

Mint lathato az az opcio amelyik inaktiv lett es Szamodra fontos volna egy valtozo atallitasaval aktivva teheto hiszen en is csak annyit csinaltam hogy visszaallitottam "gyarira" lefenykepeztem majd modositottam es megint lefenykepeztem.

(#31738) Visormail válasza Steelmanus (#31737) üzenetére


Visormail
addikt

Igen, csak azt nem értem miért írtad újra, rég kitárgyaltuk.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31739) Steelmanus válasza Visormail (#31738) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor felreertettem a dolgot, Elnezest kerek, gondolkoztam is a valaszon mert tettel egy smajlit a szovegbe, de az vezerelt, hogy amit irtam valaszokat, annak ellenere sem jo meg Nalad ez a beallitas.
Maskor jobban figyelek.

(#31740) janos1988


janos1988
addikt

Van megoldás arra, hogy minden oldalletöltés után átvizsgálja a szöveget és ha talál egyezést a megadottakkal akkor jelzi? Tehát egyfajta automatikus keresés.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#31741) Visormail válasza Steelmanus (#31739) üzenetére


Visormail
addikt

Áhh ezt én nem is állítottam át, tudomásul vettem hogy megváltozott egyelőre nem foglalkozok vele, csak röhej hogy megint elszúrtak valamit ami eddig működött. Tudom nálad már több oldalas beállítás lista van hogy, hogy kényszerítsd vissza korábbi állapotokra mindenféle részeit, párat én is használok.

Azt csako hozzászólására válaszoltam, hogy amikre te mondtad hogy tiszta telepítéssel megoldódott (engedélyezett azure-al nem esnek szét a betűk, megjegyzi az állapot és összeomlás bejelentő pipákat), azok nálam nem javultak meg tőle. Tiszta telepítésen azt értem ami az első hozzászólásba van hogy a firefox mappa törlése (a sima eltávolítás leszedte azt nálam teljesen), tehát a profilt nem töröltem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31742) DaveHutt válasza wwenigma (#31708) üzenetére


DaveHutt
őstag

Nálam is ezt csinálja. Tudtok vmi megoldást erre? Most váltottam firefoxra, de ha ez így marad, akkor repül is a kukába.

Win8/Firefox21/Flash 11.7.700.202

[ Szerkesztve ]

(#31743) Visormail válasza DaveHutt (#31742) üzenetére


Visormail
addikt

Ez érdekes, nálam ilyen nincs szintén ezek az Win/FF/Flash verziók.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31744) Flyme


Flyme
senior tag

Sziasztok, egy ideje Chrome-ot használtam, de ma visszatértem a Firefoxhoz, mivel gyorsabb. Fel is ajánlotta a Flash Player frissítést, mondom OK, frissítette, de azóta gyakran összeomlik. Mi lehet a gond?

(#31745) Steelmanus válasza Flyme (#31744) üzenetére


Steelmanus
addikt

Valoszinu hogy a frissitett Flash miatt omlik ossze, javaslom hogy kapcsold ki a ProtectedMod-ot probakeppen.
Itt mar irtam rola de van a topikban angolnyelvu oldalra mutato link is ha rakeresel.
Itt irtam rola, a ProtectedMod kikapcsolasa.

[ Szerkesztve ]

(#31746) Flyme válasza Steelmanus (#31745) üzenetére


Flyme
senior tag

Az a gond, hogy nem találom a Windows mappában a SysWOW64 fájlt, se a többit. A kereső sem látja őket, rendszergazdai jogosultságom van.

[ Szerkesztve ]

(#31747) DS39 válasza Flyme (#31746) üzenetére


DS39
nagyúr

32 bites Windows esetén a System32 mappában keresd.

(#31748) Steelmanus válasza Flyme (#31746) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor inkabb igy keress, Macromed, vagy Flash, vagy mms.cfg, az utolso vagyis az mms.cfg -t biztosan konnyebben megtalalja a kereso.

(#31749) wwenigma válasza DaveHutt (#31742) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

11.6.602.180-as flash van fenn kikapcsolt protectedmode-dal így TÖBBNYIRE nem sz*rozik ez a sz*r.... de igy is olyan prociterhelés van hogy csak nézek...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#31750) Flyme


Flyme
senior tag

Megvan, köszönöm! :R
Viszont én ezeket a beállításokat találtam az mms.cfg-ben:

SilentAutoUpdateEnable=1
AutoUpdateDisable=0

Ezek közül melyiket írjam át?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.