Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30501) Fandango válasza FrezeR (#30500) üzenetére


Fandango
veterán

CCleanerben valoszinuleg be van allitva, hogy takaritsa ki a Firefox maradvanyokat, ezert vesznek el a loginjeid.

(#30502) DS39 válasza Fandango (#30501) üzenetére


DS39
nagyúr

így van, alapból be van lőve a cookie-k törlése.

(#30503) FrezeR


FrezeR
senior tag

Fandango, DS39 köszönöm a tippet kipróbálom :)

(#30504) #36268800


#36268800
törölt tag

Üdv mindenkinek!

Olvastam egy nagyon régi (kölcsönbe kapott) Chip magazinban, hogy a különféle böngészőkben több száz egyéb beállításra van lehetőség, ha a böngészősávból egy bizonyos paranccsal meghívjuk azt a bizonyos profi(bb) felhasználóknak szóló beállítások oldalt. (tehát nem a menüben található pártíz beállításra gondolok Eszközök -> Beállítások)

Arra lennék kíváncsi, hogy a Firefox-ban mi ez a parancs, majd ha ez megvan, milyen beállításokat érdemes alkalmazni, ha a hardverkonfigurációm nem teszi lehetővé, hogy akár 10 lapfül is meg legyen nyitva egyszerre? Tehát kifejezetten teljesítménynövelő beállításokra lennék kíváncsi. Akár a külalak teljes butításával is szeretném elérni a változást, mert a fő célom az, hogy ne okozzon gondot a böngészés.

Remélem tudtok segíteni. :)

Köszönettel:
Dávid

(#30505) Fandango válasza #36268800 (#30504) üzenetére


Fandango
veterán

Firefoxnal az egyik ilyen parancs amit te keresel ez: about:config
Javaslat: ne piszkálj benne semmit, mert inkabb artasz mint hasznalsz.

(#30506) #36268800 válasza Fandango (#30505) üzenetére


#36268800
törölt tag

Köszönöm a választ, már ezzel is előrébb vagyok (tudom a parancsot).
Ennek köszönhetően megtaláltam a lista részletes leírását, itt elérhető.

Régebben voltak cikkek a firefox gyorsításához, biztosan nem tudsz olyat ajánlani, ami hasznomra válna?

(#30507) Fandango válasza #36268800 (#30506) üzenetére


Fandango
veterán

Regen valoban voltak ilyen leirasok a 3.x verziokhoz, de ezek mar nem alljak meg a helyuket, regen is csak placebo hatasa volt inkabb nem valos. 3.x verzio ota rengeteget valtozott a Firefox, ilyen jellegu allitgatasok egyaltalan nem javitanak rajta, tovabbra is allitom ne piszkald ezeket.

(#30508) #36268800 válasza Fandango (#30507) üzenetére


#36268800
törölt tag

Rendben, köszönöm a válaszokat! :)

(#30509) DS39 válasza #36268800 (#30506) üzenetére


DS39
nagyúr

a tabok animálását kikapcsolhatod, azzal vmit javíthatsz a sebesség érzeten:
browser.tabs.animate - false

ill. ha gyengébb a hardver, akkor a hardveres gyorsítást is offolhatod, de azt simán a beállításokban megtalálod (speciális/általános alfül alatt)

amúgy bármit átállítasz az about:config-ban, jobb klikk az elállított tulajdonságra és visszaállítás. ezzel az alapértelmezett lesz újra.

[ Szerkesztve ]

(#30510) Avicularia


Avicularia
veterán

Firefox alatt nincs hangszóróikon a google translate-nél, nem tudom kimondatni a lefordítandó szót.
IE-el működik,ott van az ikon,kimondja a szót.
Van valami ötletetek, hogy lehetne rávenni hogy működjön?

(#30511) S-Attila válasza Avicularia (#30510) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szkriptek engedélyezve vannak? Esetleg van valami reklámblokkoló?

(#30512) Avicularia válasza S-Attila (#30511) üzenetére


Avicularia
veterán

ad-block, de kikapcsolva sem működik, szkriptek nincsenek tiltva

(#30513) Avicularia


Avicularia
veterán

Közben rájöttem, ha flashblock be van kapcsolva nem jelenik meg a hangszóróikon, de nincs a helyén a szokásos áthúzott flash ikon amire rákattintva megjelenik a tartalom.

(#30514) HZoli87


HZoli87
veterán

Megjelent: Flash Player 11.6

(#30515) S-Attila válasza HZoli87 (#30514) üzenetére


S-Attila
aktív tag

(#30516) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Srácok lehet kérdezte már valaki, én most csak az első hsz-t tanulmányoztam.
Tehát, miért görgeti a lapokat rohadt darabosan, szinte röcögve a FF? IE alatt vajsimán görgeti az oldalt. Hardveres gyorsítás és finomgörgetés be van kapcsolva. Elrontottam valamit? Köszi!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30517) FrezeR válasza HZoli87 (#30514) üzenetére


FrezeR
senior tag

Érdemes felrakni? Az előző verziókkal elég sok gond volt.

(#30518) HZoli87 válasza FrezeR (#30517) üzenetére


HZoli87
veterán

Én felraktam, semmi gond vele. Védett mód természetesen kikapcsolva.

(#30519) norbi0604 válasza FrezeR (#30517) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Mivel frissítve van és feltehetően fix-eket is tartalmaz, ezért miért lenne belőle hátrányod? :)

(#30520) FrezeR válasza norbi0604 (#30519) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nem tudom csak azért kérdeztem, mert a korábbi verziókkal voltak gondjaim :) pl a youtube rendszeresen akadozott miatta és pár oldalon ugyan így gondok voltak. Aztán visszaraktam egy korábbi verziót és helyre jött a dolog. Ezt most felraktam aztán meglátjuk.

(#30521) janos1988


janos1988
addikt

Nektek sem megy az FF Sync?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#30522) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#30516) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Latom a kerdesem too much volt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30523) scope2007 válasza Plazmacucci (#30522) üzenetére


scope2007
addikt

tiszta telepitessel tedd újra.
nálam úgy lett csak jó.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30524) Plazmacucci válasza scope2007 (#30523) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azert erdekes mert masik gepemen is igy fut. De ha ez tenyleg hiba es nem ilyen fos a program akkor rendben van. Este felrakom ujra es meglatjuk.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30525) KAMI911 válasza Plazmacucci (#30516) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

about:support videokárgya résznél mit látsz?

(#30526) Edgar26


Edgar26
csendes tag

Sziasztok!

Tudom már sokszor felmerült a probléma, de nekem még nem sikerült megoldanom. Szóval a mozilla parancsfájl dolgozik az oldalon nálam is a probléma. A rendszerem okés( proci:6,7 mem:5,9) . Legfrissebb FF, legfrissebb Win7 frissítések és alig van pár kiegészítőm( adblock plus, personas, mcafee siteadvisor, mcafee scriptscan, utorrentcontrol2 community toolbar, java console-letiltva) . Mi lehet a megoldás? A másik kérdésem: a java console jó hogyha le van tiltva, vagy engedélyezzem? Köszönöm a válaszokat

Üdv

(#30527) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Youtube fiókbejelentkezés után pár másodperccel elfehéredik és befagy a képernyő,ezáltal sem videót nézni ,sem kommentelni nem lehet.
Adblock-al illetve nélkül is megtörténik.
Más is tapasztalt már hasonlót?
Hogy tudnám megszüntetni a problémát?

[ Szerkesztve ]

(#30528) Kernel válasza creed33 (#30527) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én mondjuk nem szoktam oda bejelentkezni, de más lapokon tapasztaltam már, hogy beágyazott Youtube-ablaknál néha lerohad a böngésző.

Gyors megoldásként annyit szoktam tenni, hogy a Feladatkezelővel (illetve én a Sysinternals Process Explorert használom, de mindegy), kilövöm a Flash Plugin folyamatot. Vagy régebben Plugin Container néven futott.

Ettől a videóknál kiírja, hogy a bővítmény összeomlott, de legalább a böngésző megy tovább. Sőt, oldalfrissítés után a video is működik.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30529) creed33 válasza Kernel (#30528) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
A gond az hogy hiába lövöm ki a Plugin Container-t is akár,az elfehéredéssel járó lefagyás által továbbra sem kommentelhető egy videó sem,plusz nem is nézhető ha bejelentkezek :Y

(#30530) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nektek jó már teljes képernyőn a YouTube? Nekem még mindig pixeles, mint a szemét. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#30531) Fandango válasza Bjørgersson (#30530) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem mindig is jo volt.

(#30532) Bjørgersson válasza Fandango (#30531) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Mindenből a legfrissebbet használod? FF, Flash, vga driver?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#30533) Fandango válasza Bjørgersson (#30532) üzenetére


Fandango
veterán

Igen, mindenbol.

(#30534) HZoli87 válasza Bjørgersson (#30530) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam sincs gond (W7, Firefox 18, Flash 11.6, Nvidia). Nem is emlékszem, hogy lett volna ilyen problémám.

(#30535) Bjørgersson válasza HZoli87 (#30534) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor komolyan nem tudom mi lehet nálam a baj. Nálam is minden a legfrissebb és mégis ilyen a kép. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#30536) DS39 válasza Bjørgersson (#30535) üzenetére


DS39
nagyúr

de rossz... flash hardveres gyorsítás megy?

amúgy régebbi playert rakj fel, hátha megjavul.

(#30537) Bjørgersson válasza DS39 (#30536) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Be van kapcsolva, próbáltam már mindent. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#30538) HZoli87 válasza Bjørgersson (#30535) üzenetére


HZoli87
veterán

Egész videó minősége hagy kívánni valót, hiába a 720p.

(#30539) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

A napokban vettem észre azt, hogy pl megakarom nyitni a net.jogtar.hu oldat, vagy pl most a videotar.mtv.hu és nem nyitja meg, hanem ez az üzenet fogad:

"Your browser sent a request that the gateway did not understand.

Possible reasons:

Your browser violates the HTTP/1.1 protocol.
There is an interoperability problem between your browser and this proxy.

Possible solutions:

Contact your system administrator for assistance.
Contact your Zorp support team for assistance.

Page generated on Firewall by Zorp version on Sat Feb 16 15:50:02 CET 2013."

Mi a megoldás? Köszönöm!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#30540) vlevi válasza Bjørgersson (#30535) üzenetére


vlevi
nagyúr

Melyik videó az pontosan?

Amúgy a tecsőn nem szabad azthinni, hogy a nagyfelbontású videók jó minőségűek is. Alaposan le vannak tömörítve, mindegyik kockás.

Például Samsung Demo videó. [link]
Nekem is ilyen : [link]

Ez pedig valami játékmenet videó volt, direkt letöltöttem és MPC-HC-vel néztem meg. Siralmas

Ja, igen, hiába jpeg, nem a PH fórummotorja rontotta le ennyire. Ez kb ilyen volt a youtube-on, és MPC-HC-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#30541) HZoli87 válasza vlevi (#30540) üzenetére


HZoli87
veterán

Ott van a képen a videó címe.

(#30542) Fandango válasza vlevi (#30540) üzenetére


Fandango
veterán

A video minoseg nem a legjobb, de ennek ellenere nala valami gubanc van hiszem a playernel a status bar is szet van esve.

(#30543) Bjørgersson válasza vlevi (#30540) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Melyik nem? A videók 99%-a, amit 720p-ben nézek teljes képernyőn.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#30544) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok,

Hogy lehet kikapcsolni "Reported attack page" üzenetet FF-ban amit egy webodal megnyitásakor kapok?
ez lenne:

Beállítások/Biztonság-ban hozzáadtam a támadó webodalak blokkolásának kivételihez, de nem oldotta meg.
Ha a képen látható "ignore this warning"-ra klikkelek nem oldja meg.
Az oldal teljesen rendben van, de valamiért blokkolják( google?)

(#30545) Fandango válasza Eternitys (#30544) üzenetére


Fandango
veterán

Mibol gondolod, hogy teljesen rendben van az oldal, ha jol latom ez egy torrent tracker oldal lehet ami raadasul ukran.

(#30546) DS39 válasza Eternitys (#30544) üzenetére


DS39
nagyúr

a számítógéped biztonsága érdekében az ilyeneket nem kellene feszegetni, nem véletlen az hogy bejelentett támadó webhely ;)

(#30547) Eternitys válasza Fandango (#30545) üzenetére


Eternitys
aktív tag

csak a felhasználók számából (170.000) gondolnám hogy ennyi ember nem tévedhet, meg az oldal statiszkájából ami a kezdőoldalukon található. Nemrég ismerem csak az oldalalt de egyenlőre megbízhatónak tűnik...

DS39 : általában én se szoktam, de az egyik legnagyobb magyar tracker weboldalára is jött már ilyen üzenet. Ők akkor azt írták hogy javítják a "hibát" és sikerült is nekik. szóval érdekes....

[ Szerkesztve ]

(#30548) Jámbor


Jámbor
tag

Remélem, ez a megfelelő topic...
1.Hogy tudom beállítani, hogy a youtube videók automatice 720p felbontással induljanak?
2. Ha átállítom teljes képernyőre a youtube videókat, akkor első próbálkozásra mindig visszaugrik. Ha újra megpróbálom, akkor már teljes képernyős módban marad. Hogy lehet ezt "megjavítani"? Más is tapasztalja esetleg ezt?

Soha ne mondd, hogy soha.

(#30549) DS39 válasza Jámbor (#30548) üzenetére


DS39
nagyúr

1. youtube quality manager-rel megoldhatod.

2. nem tapasztaltam ilyet.

(#30550) Jámbor válasza DS39 (#30549) üzenetére


Jámbor
tag

Köszi, majd kipróbálom, ha az asszonyt el tudom távolítani az asztali gép elől :)

Soha ne mondd, hogy soha.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.