Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) FrezeR


FrezeR
senior tag

BullZeye kispx köszönöm a tippeket megpróbálom ezeket akkor.

kispx: igen megpróbálom az about:memoryt csak az a baj amikor elér erre a pontra a böngészőm akkor gyakorlatilag nem tudom már használni, mert ekkor olyan mint ha lehúzódna elé egy ilyen "átlátszó fal" aztán be is záródik :) lehet ez most hülyén hangzik de ezt látom.

[ Szerkesztve ]

(#31602) FrezeR


FrezeR
senior tag

Azon gondolkodtam, hogy ha mondjuk böngészés közben sok képet nézek meg egymás után hosszú időn keresztül az eredményezhet e ilyen memória gondot? Mert ha ilyen egyszerű művelet is okozhatja ezt akkor nem nagy a rejtély már :)

(#31603) kispx válasza FrezeR (#31602) üzenetére


kispx
addikt

Végül is eredményezhet.
[link]

"Image-heavy sites

Web sites with a lot of large images can require very large amounts of memory. By default, Firefox stores images for a time in uncompressed form. This results in an improvement in speed at the expense of greater memory use. If too many large, uncompressed images are in memory simultaneously, this can lead to heavy hard drive use (memory paging), or it can even exhaust all memory resources or cause Firefox to terminate without warning. This problem can be mitigated by limiting the length of time that images will be stored in uncompressed form. To do so, set image.mem.min_discard_timeout_ms to 10000 (10 seconds -- Firefox 4.0.1 default is 120 seconds) on the About:config page or create a new integer option by that name.[5]"

Ha jól látom az új FF-ben már 10 sec az érték. De az elve az érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#31604) FrezeR válasza kispx (#31603) üzenetére


FrezeR
senior tag

Aha akkor lehet, hogy ez lesz a gond ebben az esetben.

(#31605) kispx válasza FrezeR (#31604) üzenetére


kispx
addikt

Amiket mondtunk azért csináld meg, mert ez azért hozzájárulhat a memóriaigény növekedéséhez, de önmagában elég valószínűtlen, hogy ez okozná a 3,5 gb memóriahasználatot.

(#31606) FrezeR válasza kispx (#31605) üzenetére


FrezeR
senior tag

Rendben mindenképpen megcsinálom, köszi a tippeket még egyszer.

(#31607) mrszitya válasza FrezeR (#31604) üzenetére


mrszitya
senior tag

Az "Image-heavy sites" összeomlós bugot én pl. nagyon jól ismerem már hosszú-hosszú évek óta. Én tartós böngészés nélkül, 1-2 perc alatt is bármikor összeomlasztom a Rókát, ha van egy képekkel jól megszórt oldal... :)
Ez egy csúnya-nagy bug, csak nem érint tömegeket. Egy sima about:configos mókázás nem tudja orvosolni, de ha minden igaz, nemrég találtak megoldást a dologra:
https://blog.mozilla.org/nnethercote/2013/03/07/memshrink-progress-week-89-90/
Stabil verzióba viszont nem tudom, mikor kerül be a javítás.

(#31608) FrezeR válasza mrszitya (#31607) üzenetére


FrezeR
senior tag

Remélem, hogy előbb utóbb ki lesz javítva :) :U

(#31609) csako válasza FrezeR (#31608) üzenetére


csako
veterán

Ha gondolod előre "menekülhetsz" a Beta/Aurora-ba: [link]
Régóta nincs gond velük ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31610) Abrion válasza csako (#31609) üzenetére


Abrion
senior tag

Win Xp
Néha amikor FFben elakarok tölteni valamit, akkor összeomlik a böngésző, mondjuk jobb egér klik a mappában lévő fájlra és kész.

Bizonyára FF hiba lehet ez

[ Szerkesztve ]

(#31611) Myers válasza FrezeR (#31592) üzenetére


Myers
senior tag

Nálam ugyanez kb 1,5 giga után következik be. :) Ja, és ilyenkor már nagyon eszi a procit is, pörög a ventillátor.

A legjobb, hogy minden új verzió beharangozásakor mást sem hallani, mint hogy gyorsabb lett és kevesebbet eszik. :)

Nagyon sokáig kitartottam a 3-as FF mellett (csak 1-2 weboldal nem működése miatt cseréltem le), majd a 18-asnál váltottam. Ugyanaz a weblapmannyiség 3-assal megnyitva fele annyi memót evett, mint a 18-assal. Másrészt a 3-as szinte soha sem omlott össze. Ezek az újak kb. minden 5 órányi netezés után egyszer.

Lehet, hogy kipróbálok egy 0-ról telepítést, de nincs hozzá kedvem.

http://www.muszaj.hu/

(#31612) csako válasza Abrion (#31610) üzenetére


csako
veterán

Csökkentett módban is csinálja?
Ha nem, akkor kiegészítő vagy egyéb beállítás hiba, ha igen, akkor szerintem nem feltétlen FF hiba, megnézhetnél egy másik böngészőt is, hogy ott milyen.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31613) Abrion válasza csako (#31612) üzenetére


Abrion
senior tag

nem tudom előhívni, csodás. majd óránként probálkozom, 1x csak eljön :)

(#31614) tornas válasza netpeti98 (#31571) üzenetére


tornas
őstag

A probléma megoldódott egy teljes rendszer-újrahúzással (egyébként is ráfért már), mert ez volt a járható út. Meg aztán ez egy tisztán netes gép, így eleve nincs túl sok minden rajta.

Nem tudom, hogy mi lelte a Firefox-ot, de azért mindenkinek köszönöm a segítő szándékot. :R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#31615) Blackmate


Blackmate
senior tag

A Firefox szinte minden szöveges oldal betöltésekor így jeleníti meg 1-2 másodpercre az adatokat:

1-2 másodperc elteltével automatikusan helyesen jelennek meg az oldalak.

20.0.1-es verziót használok, Windows 7 x64 OS-el. Videokártya driver csere volt, illetve más alkalmazás, böngésző (pl. IE, Chrome) nem mutat hasonló tüneteket.

Van ötlet, hogy ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#31616) kispx válasza Blackmate (#31615) üzenetére


kispx
addikt

Ha a hardveres gyorsítást kikapcsolod akkor is?

(#31617) Blackmate válasza kispx (#31616) üzenetére


Blackmate
senior tag

Azt hogyan tudom?

(#31618) kispx válasza Blackmate (#31617) üzenetére


kispx
addikt

beállítások -> speciális -> általános -> hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges menüpont elől kiveszed a pipát.

(#31619) Visormail válasza Blackmate (#31615) üzenetére


Visormail
addikt

[link] Ha telepítetted az IE10-et akkor azzal felment magától. Az ott írt módszerrel nem kell kikapcsolni a hardveres gyorsítást, hanem DX10 helyett DX9et használ.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31620) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A lapcsoportokat le lehet tiltani, hogy SOHA, semmilyen körülmény között NE lehessen előhívni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#31621) DS39 válasza Winner_hun (#31620) üzenetére


DS39
nagyúr

nem találtam erre vonatkozó lehetőséget, szerintem húzd be az eszköztárról az eszköztár testreszabása ablakba, akkor nem lesz látható, és kb. senki nem fogja keresni/tudni hogy van ilyen feature. :DDD

(#31622) netpeti98


netpeti98
addikt

Ma próbaképp kipróbáltam a Photosop Express-t, ami ugye Flash alapú. Na a lényeg, hogy nálam is a legfrissebb Flash verzióval fenn áll a mentés bug.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31623) DS39 válasza netpeti98 (#31622) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, szokásos Firefox vs Flash párharccal van dolgunk, pedig ez a legújabb verzió, protected mode megfelelő beállításával nekem jobb teljesítményre képes, mint a jó öreg 11.1-esem.

egy nagyon érdekes dolog van, a 11.1-esnél a youtube videókba bele lehet tekerni úgy hogy nem kezdje el újra letölteni a videókat, az annál újabbakban (3 féle újabbat próbáltam) mind fennáll ez a hülye újratöltés hiba, teljesen értelmetlen a dolog mert a böngésző cache-ben benne van az adat, mégis rossz.
és ez böngésző független.

[ Szerkesztve ]

(#31624) Steelmanus válasza netpeti98 (#31622) üzenetére


Steelmanus
addikt

Meg kerestem ezt a Photosop Express-t mert eddig nem nagyon hallottam rola, probakeppen kijeloltem egy videokari kepet es rakattintottam a Mentes gombra mert valoban az van opcionak, de feltette. Nem lehet hogy ez a helyes elnevezes, marmint csunyaszoval felmenteni szerkesztesre?
En most Nightly-t hasznalok, mielott kiprobaltam direkt frissitettem a mai napra, mert nem szoktam naponta frissiteni. Ez lett az eredmeny:

Vagy tovabb kellett volna meg foglalkozni vele, mert en csak egy kepet tettem fel.

(#31623) DS39 Mar a fireFox 14-16-os verziojatol kezdve tiltottam a lemezcache-t valamint az offline cache-t is es nem volt gondom a beletekeresbe. Termeszetesen a protectedmod-ot a kezdetektol tiltom.
Eloszor a Beallitasoknal kinullazom a Gyorstarazast, majd az about:configban ezt a ket erteket tiltom.
browser.cache.disk.enable False
browser.cache.offline.enable False
Majd egy uj Egesz valtozot keszitek browser.cache.memory.capacity Erteke 262144 vagy 524288 mikor mit irok be, most mivel sok memoriam van az utobbi ertek van megadva.
Pl egy YT videonal amikor elkezdi tolteni de mar termeszetesen jatsza is, akar oda is kattinthatok amit meg nem is toltott a cache-be igaz durvan 1-2 mp utan mar ott folytatja, majd vissza tekerek es akkor onan folytatja a videot, de nem tolti ujbol.

(#31625) netpeti98 válasza Steelmanus (#31624) üzenetére


netpeti98
addikt

Nálam is gond nélkül felrakja, lehet csak rosszul van kiírva. Még DS39 régebbi hozzászólására reagáltam, neki más weboldalon is előjött.

Üdv netpeti98

(#31626) Davidof92


Davidof92
senior tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy utóbbi időbe borzalmasan sok reklámot kapok a böngészőbe. Ha például nézem a használtauto.hu-t és megnyitok egy óriás képes autót akkor a kép egyből átirányít valami másik oldalra, travian meg ilyenek. Meg ha googléba keresek valamit akkor a találatok felett van egy rakás hirdetés. Lehet ezzel valamit kezdeni? Szűz telepítés most lett délután újratelepítve az egész gép.
ui: Internet explorer nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#31627) netpeti98 válasza Davidof92 (#31626) üzenetére


netpeti98
addikt

Első körben nézz körbe a kiegészítőid a és bővítményeid között, lehet valamelyik programmal felkerült valami reklámprogram . Második körben rakj fel egy Adblock Plus-t.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#31628) DS39 válasza netpeti98 (#31625) üzenetére


DS39
nagyúr

az egyébként egy privát hálózaton keresztüli upload volt, android-os telefon és a pc-m között, de a Dropbox is ilyen flash alapú feltöltési megoldást használ, amit biztos hogy sokan használnak, furcsállom is hogy még nincs javítása a Mozilla/Adobe részéről.

(#31629) Steelmanus válasza netpeti98 (#31625) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, en is csak azert probaltam ki, mert a Nightly alatt is igy van, es az ugye mar a 23.a1 -nel tart.

(#31630) Davidof92 válasza netpeti98 (#31627) üzenetére


Davidof92
senior tag

Köszi!
Letöröltem minden kiterjesztést (felidegelt :D ) egyelőre jónak tűnik, nincsenek reklámok.

(#31631) Steelmanus válasza Davidof92 (#31630) üzenetére


Steelmanus
addikt

Amit (#31627) netpeti98 javasolt melle meg erdemes lenne feltenni a Element Hiding Helper for Adblock Plus 1.2.3 kiegeszitot, mert ezzel tudsz sajat blokkolando elemet hozzaadni az AdBlock Plus-hoz. Ez mellesleg kiegeszitese a Plus-nak.

(#31632) retexis


retexis
tag

Sziasztok!
A legutóbbi FF frissítés óta kapok egy hiba üzenetet a program bezárásakor. Valami xul.dll-re hivatkozik.
Ez asztali gép, virusírtó nincs, teljesen friss telepítésű rendszer.
És a laptopon is ezt csinálja.

Ötlet?

(#31633) Sz7Cs válasza retexis (#31632) üzenetére


Sz7Cs
aktív tag

nekem is :(

(#31634) Steelmanus válasza retexis (#31632) üzenetére


Steelmanus
addikt

A FireFox-ot is ujra kellene telepiteni tiszta telepitessel, vagyis amikor leinstallalod utanna keress ra a Mozilla mappakra pl beirod a TC-be es minden Mozilla mappat torolsz, kiveve azokat a bejegyzeseket amik a .Net-re utalnak. Amit kihuzta feketevel az a sajat felhasznaloi fiokod neve

(#31635) retexis válasza Steelmanus (#31634) üzenetére


retexis
tag

köszi, meg próbálom.
érthetetlen, hogy egy teljesen frissen telepített rendszernél miért csinálja ezt... :U

(#31636) Myers válasza Davidof92 (#31626) üzenetére


Myers
senior tag

Na ezt nekem is csinálja. Akár PH linkre kattintva is feldob egy ablakot. Nekem már régóta fentvannak a cuccok, semmi nem változott az elmúlt 2 hónapban, kb 3 hete csinálja.

http://www.muszaj.hu/

(#31637) Visormail válasza Myers (#31636) üzenetére


Visormail
addikt

Használjátok az Adblock Plus mellé az Adblock Plus Pop-up Addon-t, ne kell vele semmit csinálni csak telepíted és kész.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31638) Fandango válasza Visormail (#31637) üzenetére


Fandango
veterán

Nem hasznalom ezt az addont de nem is talalkozok pop-up ablakkal.
Firefoxban tiltva van a pop-up szerintem eleg az. Amihez meg nem azt az Adblock Edge megfogja.

(#31639) Visormail válasza Fandango (#31638) üzenetére


Visormail
addikt

Nem elég semmire, pont most írták ketten hogy felbukkanó ablakok vannak arra válaszoltam. Jó akkor te meg egy másik kiegészítőt használsz, biztos az is jó.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#31640) DS39 válasza Fandango (#31638) üzenetére


DS39
nagyúr

én használom, nagyon hasznos app addon, sok oldal van ahol az alap beállítások nem fogják meg a popup reklámokat, ezzel ki lehet védeni, ill. ha még is felugrik egy-egy, url alapján tiltható hogy ezután innen már ne engedjen ilyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#31641) Fandango válasza DS39 (#31640) üzenetére


Fandango
veterán

Ok, akkor csak en nem megyek olyan oldalra, ahol megis felugrana ilyen ablak. :))

(#31642) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Tudtok valami megoldást a Flash konstans crash-elésére. Gyakorlatilag a BF3-at már nem tudom elindítani, mert egyből Flash crash, van, illetve egy óra youtube után is elszáll. Ilyenkor vagy újra tudom indítani a FF-ot, vagy csak teljese restart segít.
Tényleg rohadt idegesítő, csak mielőtt böngészőt váltanék, megkérdezem, hátha van valami gyógymód erre.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31643) Steelmanus válasza adamssss (#31642) üzenetére


Steelmanus
addikt

Gondolom hogy a legfrissebb Flash-t hasznalod, a ProtectedMod-ot kikapcsltad mar, es ugy is crash-el? Ha nem akkor probald ki, vannak angol nyelvu oldalak is de most sajat hsz.-t linkelek ha nem baj.
Link:

(#31644) adamssss válasza Steelmanus (#31643) üzenetére


adamssss
veterán

Az mms-t után txt-be mentsem?

csako: De a cfg-t nyissam meg a jegyzettömbbel?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31645) csako válasza adamssss (#31644) üzenetére


csako
veterán

Csak mentsd rá ugyanabba a típusba, amibe volt :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31646) adamssss


adamssss
veterán

No megvan, de hol tudom admin-ként szerkeszteni?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31647) csako válasza adamssss (#31646) üzenetére


csako
veterán

Ha rendszergazda vagy, akkor a szimpla megnyitás is az, amúgy azt szerintem úgy lehet kivitelezni, hogy egy jegyzettömböt rendszergazda módban nyitsz meg, úgy, hogy a windows keresőjében beírod, hogy notepad, majd jobb klikk futtatás rendszergazdaként, és abból az ablakból nyitod meg a mms.cfg fájlt.
Erre akkor van szükség, ha amúgy nem engedné rámenteni.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#31648) DS39 válasza adamssss (#31646) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem arra nincs szükség, nem rendszer fájl. csak ne fusson egy böngésző sem amikor csinálod.
nyitsz egy jegyzettömböt, fájlkezelőből behúzod oda a fájlt (ekkor megnyitja) átírod ami kell, és CTRL+S (ezzel elmented) és be is zárhatod. :)

(#31649) adamssss


adamssss
veterán

Lehet sikerült, mert nem crash-elt a BF... El sem hiszem. :)
Azért még nem kiabálom el.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31650) Steelmanus válasza adamssss (#31649) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocs' hogy nem valaszoltam, de elkellett mennem fontos ugyben, de latom segitett Neked, jófej srácok vannak itt a topikban, koszonet a segitsegukert :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.