Hirdetés

2019. december 9., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#30551) KAMI911

KAMI911
(aktív tag)

Bár a fő irány nem a Firefox, de azért lesz Firefox OS-es telefon is - programajánló holnap (hétfő estére):
Fedora 18 kiadási buli -- A Fedora új verziója mellett szó esik majd a Firefox OS-ről is.

Most hétfőn ismét kiadási bulira gyűlik össze a Fedora közösség a 18-as verziómegjelenése alkalmából. A 2013. február 18-án18:00 kezdődő eseménynek a Zöld Kapu Vendéglő ad otthont, amely Budapesten a 3. kerületben, a Szőlő utca 42 szám alatt található. Megközelíthető a tömegközlekedéssel a Tímár utca felől.
A rövid előadásokkal tarkított est főbb előadásai:
- Fedora 18 újdonságok
- Játékok Fedora alatt
- Honnan indult, és hova tart a Fedora fejlesztése
- Újoncoknak: ismerkedés a Fedora-val (telepítenek is ha kell)
- Hogy kerültem kapcsolatba a Fedora-val
Az előadások között bemutatásra kerül a Mozilla Firefox OS is és szó esik arról is, hogy hogyan lehet megtenni az első lépéseket az új rendszerrel való ismerkedéssel.

(#30552) KaiotEch

KaiotEch
(veterán)

Gyerekek én ezt nem hiszem el. Safe-mode-ban mindent alapra állítottam, kiszedem, hogy a letöltéseket megjegyezze(tehát nincs pipa) és mégis megjegyzi...

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#30553) Crisp Rat

Crisp Rat
(nagyúr)

Sziasztok,

Amikor új lapot nyitok, látszódik alul egy kis sávban a letöltések, könyvjelzők, stb. feliratok, ikonok. Ezeket hogy tudom eltüntetni? Használom a new tab kiegészítőt és kellene a hely :)

I dream about magic. And dragons. - Be a better version of yourself: Do better today than did yesterday. - Some people are so empty they can't even fill a soul gem. - https://www.mixcloud.com/S_t_e_v_e_S/

(#30554) Fandango válasza Crisp Rat (#30553) üzenetére

Fandango
(veterán)

Nem tudom pontosan mire gondolsz, addon bart akarod eltuntetni?

(#30555) Crisp Rat válasza Fandango (#30554) üzenetére

Crisp Rat
(nagyúr)

Nem tudom minek hívják :B Ez az

I dream about magic. And dragons. - Be a better version of yourself: Do better today than did yesterday. - Some people are so empty they can't even fill a soul gem. - https://www.mixcloud.com/S_t_e_v_e_S/

(#30556) Fandango válasza Crisp Rat (#30555) üzenetére

Fandango
(veterán)

Nalam ilyen sose volt :D , nem tudom, hogy kell eltuntetni.

(#30557) DS39 válasza Crisp Rat (#30555) üzenetére

DS39
(veterán)

about:config, newtaburl értéket töröld ki. akkor üres lapot kapsz.

(#30558) Steelmanus válasza DS39 (#30557) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

A browser.newtab.url Karakterlanc ertekenel talalhato about:newtab kitorlese nem csak az "speeddial" szeru megjelenest kapcsolja ki egy uj ful / lap megnyitasakor? monstre bongeszojenel ugy nez ki hogy egy uj ful / lap megnyitasokor mintha mindig az alapertelmezett kezdolapot adna be, hiszen ott lathato csak az az also sav. Vagy nem jol ertelmeztem a dolgot?

(#30559) Crisp Rat válasza Steelmanus (#30558) üzenetére

Crisp Rat
(nagyúr)

A speeddial szerű megjelenést nem szeretném kikapcsolni, azért használom a new tab kiegészítőt, mert ott állítható az sorok és oszlopok száma :)
Viszont alul mindig ott van az a sáv, amit belinkeltem, és az valóban az eredeti új laphoz tartozik. :K

(#30560) Steelmanus válasza Crisp Rat (#30559) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Ez a kiegeszito az amit hasznalsz? Mast nem nagyon talatam. New Tab Homepage 0.4.3

(#30561) Crisp Rat válasza Steelmanus (#30560) üzenetére

Crisp Rat
(nagyúr)

Nem, hanem ez: New Tab Tools 5

Újratelepítettem a gépet, és most ez a probléma merült fel :)

[ Szerkesztve ]

(#30562) DS39 válasza Steelmanus (#30558) üzenetére

DS39
(veterán)

én sem teljesen értettem mi van. de jobb ötletem nincs. azzal törli a gyárit, erre jöhet a new tab kieg. talán. :)
(mobilról sajna nem tudom tesztelni)

[ Szerkesztve ]

(#30563) Steelmanus válasza Crisp Rat (#30561) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Mar megtalaltam en is, fel is tettem, de ezzel nem tudsz mit kezdeni mert eleve igy irtak meg es nem lehet kikapcsolni a beallitas savot. Nalam is ott van alul.

[ Szerkesztve ]

(#30564) csako válasza Crisp Rat (#30561) üzenetére

csako
(addikt)

Próbáld meg az Adblock Plus Element Hiding Helper-rel eltüntetni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30565) Crisp Rat válasza Steelmanus (#30563) üzenetére

Crisp Rat
(nagyúr)

Úgy emlékeztem, hogy nem volt ott, de akkor rosszul gondoltam. Köszönöm szépen a segítséget :R

(#30564) csako adblock plus fent van, megnézem majd, ha hazaértem :K

[ Szerkesztve ]

(#30566) Steelmanus válasza Crisp Rat (#30565) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Az AdBlock-os megoldast ne probald meg mert eleve az Elrejtendo elem kivalasztasa ki van szurkulve, de ez termeszetes hiszen ez egy kiegeszito es nem egy weboldal.

(#30567) csako válasza Steelmanus (#30566) üzenetére

csako
(addikt)

Igazad van, olyan univerzális takarítógépnek képzeltem, de tévedtem, mentségemre szóljon, akkor még mobilról próbáltam segíteni :)
Viszont a kiegészítő (New Tab Tools 5) beállításaiban ki lehet venni egy pipát a "Show Launcher" mellől és akkor eltűnik az about:newtab-ról.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#30568) FrezeR

FrezeR
(senior tag)

Nekem továbbra is naponta legalább 2x összeomlik a Firefox. Mondjuk pl. csak ez az oldal van megnyitva és itt hagyom a gépet nem csinálok semmit a böngészőben de mire visszatérek már ez fogad, hogy összeomlott.

Hogy tudhatnám meg egyszerűen, hogy mi okozza?

PhoTogether – Profi esküvői fotózás – www.eskuvoifoto.gtfoto.hu

(#30569) S-Attila válasza KaiotEch (#30552) üzenetére

S-Attila
(aktív tag)

Ctrl+J és Lista törlése?

(#30570) JetiRulez

JetiRulez
(őstag)

Helló!

Alap esetben fent van a Google kereső dokk az eszköztáron az URL sor mellett. De most az ASK.com-on kívül ott semmi mást nem lehet választani. Pedig nekem az alap Google Search Engine kéne. Hozzáadni, se módosítani nem lehet. Nem tudom legyalulni ezt az Ask.com beállítást (pedig már töröltem a toolbart a gépről Vezérlőpultból és a FF kiegészítők közül).

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#30571) S-Attila válasza JetiRulez (#30570) üzenetére

S-Attila
(aktív tag)

About:config és a browser.search.defaultenginename értékének próbáld megadni a Google-t.

(#30572) DS39 válasza FrezeR (#30568) üzenetére

DS39
(veterán)

ott lehet memória gond van vagy egyéb oprendszert érintő zavar, ha egy magára hagyott progi csak úgy lefagy.

b) lehetőség vmi olyan kiegészítőt használsz ami időközönként auto frissít, és az ha nem tud frissíteni, akkor kiakad.

[ Szerkesztve ]

(#30573) FrezeR válasza DS39 (#30572) üzenetére

FrezeR
(senior tag)

Már hónapok óta nem raktam fel semmi új kiegészítőt csak ami eddig is bevált és ez az összeomlás csak az előző verzió felrakása óta jellemző. Szóval lehet, hogy a többi lehetőség lesz a nyerő. Csak azt meg nehéz kideríteni.

PhoTogether – Profi esküvői fotózás – www.eskuvoifoto.gtfoto.hu

(#30574) DS39 válasza FrezeR (#30573) üzenetére

DS39
(veterán)

mozilláék ftp-jén az összes eddigi verzió megtalálható, rakd vissza azt amelyikkel még nem volt gond.

(#30575) Steelmanus válasza JetiRulez (#30570) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

A C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\searchplugins utvonalon belul talalhatoak a *.xml fajlok amelyek a kereso motorok fajlai.

Ha angol a FireFox-od akkor innen leszedheted Mozilla Firefox/searchplugins
Ha magyar akkor szedd le innen USiTE a portable valtozatot, kicsomagolod valahova es kimasolod belole a telepitett verzio ala.

(#30576) Steelmanus válasza csako (#30567) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Es valoban, igazad van igy mar jo, remeljuk hogy monstre majd olvassa a topikot ha hazaer.

(#30568) FrezeR A Start menu - ha W7-et hasznalsz - keresojebe ird be hogy Megbízhatóságfigyelő es az mit mutat? Abban szerepelnek az osszeomlasok okai, esetleg nezd meg az Esemenynaplot, abban is szerepelnie kellene. Szerintem kulso progi okozza, ha jol emlekszem akkor futnak linkszkennerek talan azok.

[ Szerkesztve ]

(#30577) chab7

chab7
(addikt)

Kapcsolódó hír: a Firefox OS tesztje mobilon

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#30578) DS39 válasza chab7 (#30577) üzenetére

DS39
(veterán)

kipróbáltam a simulatort addon formájában, hát nem ájultam el, kb pont olyan mint a droid, csak nagyobb és kerekített ikonokkal. vhogy az Ubuntu mobilos megjelenését erősebbnek érzem, abban több a fantázia.

egyébként ezt és a többi alternatívát a gyenge alkalmazástárház nyírja vki, lásd WP, pedig a MS nyomja bele a pénzt ezerrel, de csaknem jön az áttörés. (mondjuk alsó szegmensben nem is terpeszkednek, ami a tömeges elterjedést segítené)

szerk.: nagyon helyes, jó hogy belinkelted :K

[ Szerkesztve ]

(#30579) chab7 válasza DS39 (#30578) üzenetére

chab7
(addikt)

Mondjuk azt én is jobban várom ;) de gondoltam bedobom, ne csak a bajok legyenek mindig a téma :U

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#30580) DS39

DS39
(veterán)

ami viszont pozitív dolog, hogy csináltak egy ilyen egyszerűen kipróbálható megoldást, ezzel biztos sokaknak (nekem is) kedvet csinálnak majd egy valódi firefoxos telefon kipróbálásához. ez a saját(?) maps is egész jó benne.

(#30581) kranazoli válasza Crisp Rat (#30565) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

Én ezt használom: Customize about:newtab 1.1.0

Sorok, oszlopok száma állítható (háttérkép) és semmi egyebet nem helyezel el a newtab-on.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#30582) Crisp Rat válasza csako (#30567) üzenetére

Crisp Rat
(nagyúr)

Eeeeezaaaaaaz :D

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek :K :R

(#30583) Winnie The P

Winnie The P
(őstag)

Hali!

A Firefox alatt a citromail.hu oldal így jön be (link). Sem a böngészőben sem a monitoron nem állítottam semmit sem el. Opera alatt jó.
[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|Arctic Freezer12|G. Skill Aegis 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb OC|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W10 64bit|

(#30584) Csepe válasza Winnie The P (#30583) üzenetére

Csepe
(aktív tag)

Crl + 0 lenyomásával sem jó?

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#30585) Winnie The P válasza Winnie The P (#30583) üzenetére

Winnie The P
(őstag)

Közben megoldódott csak nagyítási gond volt.
Köszi Csepe, de azzal jó lett.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 2400G|Arctic Freezer12|G. Skill Aegis 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb OC|Kingston A400 240Gb SSD|Seagate Barracuda 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W10 64bit|

(#30586) JetiRulez válasza S-Attila (#30571) üzenetére

JetiRulez
(őstag)

Egy verziófrissítéssel utólag mindent megoldottam.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#30587) Fandango

Fandango
(veterán)

Frissult a Firefox, 19.0 verzio.

(#30588) scope2007 válasza Fandango (#30587) üzenetére

scope2007
(addikt)

jaja megjött az új

SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDI Monster KIT off

(#30589) netpeti98 válasza Fandango (#30587) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Végre alapból engedélyezve van a pdf.js, így alapból elég erőforrás igényesnek tűnik. De amit PDF fájlt eddig megnéztem vele hibátlanul megnyitotta.

Üdv netpeti98

(#30590) Fandango válasza netpeti98 (#30589) üzenetére

Fandango
(veterán)

Eddig a PDF Viewer hasznaltam ami a pdf.js mint addon, most ezt tartalmazza alapbol az FF, es ezt leszedhetem vagy, hogy mukodik?

(#30591) mrszitya válasza Fandango (#30590) üzenetére

mrszitya
(senior tag)

Be van építve már több verzió óta a pdf-megjelenítő, csak nem volt bekapcsolva...

(#30592) KaiotEch

KaiotEch
(veterán)

Hali. Szét lehetne valahogy bontani, hogy a böngészési előzményt megjegyezze, de a letöltésit ne?

"Ha akarok venni egy terméket az alzánál (JBL GO 2) ami 9.990 Ft, akkor ehhez még kell vennem valamit, hogy 12.000 Ft legyen?" by oszy || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#30593) Penndragon

Penndragon
(tag)

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, nővérem gépén 2-3 napja a következő probléma jelentkezett az FF használata közben:
Ha próbál google-ben keresni akkor a találati lista üresen marad és csak 1-2 szó jelenik meg, még a talált honlap címe sem jelenik meg, hogy jobban érthető legyen a probléma ITT egy kép róla.
Ellenőriztem a több vírusirtóval is a gépet, újratettem az FF-t, létrehoztam másik profilt, letiltottam a kiegészítőket... szinte már mindent próbáltam, de semmi eredmény. (Betű méretet és szint és megnéztem). Több honlap is hibásan tölt be, a gmailban pl nincsenek gombok. Ha csökkentet módban elindítom akkor működik de úgy elég lassan tölti be az oldalakat és semmilyen kiegészítő nem fut (Java, AdobeFlasPlayer). Jelenleg a legfrissebb 19-es verzió van a gépen. Más böngésző tökéletesen működik... csak az FF ilyen. :W

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

A kreativitás, csak a tudás pótlása improvizációval.

(#30594) kranazoli válasza KaiotEch (#30592) üzenetére

kranazoli
(senior tag)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#30595) KaiotEch válasza kranazoli (#30594) üzenetére

KaiotEch
(veterán)

Erre nem is gondoltam. Köszönöm! :W :R

(#30596) Adler válasza scope2007 (#30588) üzenetére

Adler
(aktív tag)

nálam is frissült. lássuk akkor, hogy mükszik az új verzió. :)

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#30597) HZoli87 válasza netpeti98 (#30589) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Ja, alapból engedélyezve van. Az sem érdekelte, hogy nálam a Sumatra PDF beépülője az alap (sok-sok verzió óta), szépen felülbírálta. De túl jártam rajta és letiltottam ...

(#30598) DS39 válasza HZoli87 (#30597) üzenetére

DS39
(veterán)

elég csak átkattintani az alkalmazások lapon hogy a pdf fájlokat hogy kezelje.

(#30599) HZoli87 válasza DS39 (#30598) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Tudom, de nekem nincs szükségem rá.

(#30600) netpeti98 válasza HZoli87 (#30597) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Hát igen, nekem a Windows beépített kezelője (Win 8 alatt) gyorsabbnak tűnik a Mozilla megoldásánál, arról nem is beszélve hogy megnyitás előtt szeretem felrakni Virustotalra a kevésbé ismert helyről érkező PDF fájlokat.

Üdv netpeti98

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.