Hirdetés

2019. december 12., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#30751) mrszitya

mrszitya
(senior tag)

Csak a "szokásos" (na jó, ez inkább a Java-ra igaz :) ) : súlyos biztonsági hibát javítottak a Flash-ben.

[ Szerkesztve ]

(#30752) canniball válasza Donvit078 (#30721) üzenetére

canniball
(nagyúr)

A selectivecookiedelete add-ont próbáltad már?

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#30753) canniball válasza benedekco (#30750) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Vagy manuálisan ki- majd bemásolod a profilod vagy használod a MozBackup-ot, így újratelepítés után pont azt a böngészőt fogod kapni mint amit korábban használtál, elmentett oldalakkal, jelszavakkal, mindennel együtt.

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#30754) misionline válasza canniball (#30753) üzenetére

misionline
(tag)

Korábban segítséget kértem firefox működés ügyben. (Samsung NP370R5E-S01HU Windows 8)

Az volt a gond, hogy a win telepítés után amíg a dedikált vga driver nem volt felrakva addig a firefox mentette a jelszavakat, és a ctrl+D megnyomásával felugrott a kis ablak...

Ha települt a dedikált vga driver onnantól kezdve csak automatikusan a könyvjelző mappába mentette a ctrl+D vel a könyvjelzőket, és nem jegyezte meg a jelszavakat, és rá sem kérdezett, hogy meg jegyezze e.

Ma sikerült véletlen megtalálnom a problámára a megoldást.
Olvasgattam a firefox tippek..et és megnézegettem azokat amiknek a vga hoz vagy driver-hez van közük

Ezen a típusú notin win8 alatt ez a firefox beállítás átállítása után újra menti a jelszavakat, és a ctrl+d nyomásával megvan a kis felugró ablak...
Ezt állítottam át és utána működik, próbálgattam ha állítgatom false-true ra akkor egyszer jó egyszer nem, tehát szinte 100%, hogy ez volt a gond.

gfx.direct2d.disabled;true erre kell át állítani akinek ilyen gondja van.

(#30755) Donvit078 válasza canniball (#30752) üzenetére

Donvit078
(tag)

Igen de nem igazán vált be valami más javaslat,

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#30756) canniball válasza Donvit078 (#30755) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Pedig a leírása alapján jónak kéne lennie...
Én nem használok ilyesmit úgyhogy tapasztalatból sajna nem tudok semmit javasolni.

(#30757) Steelmanus válasza misionline (#30754) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Ezzel a beallitassal ill. a bejegyzes atallitasaval kikapcsoltad a DX10-11-es gyorsitast, es maradt a jo oreg DX9-es HW gyorsitas. gfx.direct2d.disabled true Ami nem baj hiszen a hw gyorsitas megmaradt csak nem a DX 10-11-en keresztul.
Orulok hogy sikerult megoldanod a problemadat.

[ Szerkesztve ]

(#30758) zserrbo

zserrbo
(aktív tag)

Hali!

Na ezt mondja meg valaki miért van. Ha másik alkalmazásra vagy csupán a tálcára kattintok mikor ilyen hiba van, akkor visszavált normális megjelenítésre a Firefox. Am már próbáltam fullra letörölni és megnéztem alap FF-el, de a helyzet változatlan. Am ma jött elő és ma néhány win frissítést és az IE10 végleges verzióját raktam fel. Vajon ezt kavart volna be?

[ Szerkesztve ]

Zalman Z9 Neo, GIGABYTE GA-B150-HD3P, I5-6500, Kingston 2x8GB Fury DDR4 2133MHz, BE QUIET! Pure Power 9 400W CM, HP Probook 455 G1, ASUS VX239HW, Cooler Master NotePal U3

(#30759) Steelmanus válasza zserrbo (#30758) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Am ma jött elő és ma néhány win frissítést és az IE10 végleges verzióját raktam fel. Vajon ezt kavart volna be?
Igen, kapcsold ki az Azure-t.
gfx.content.azure.enabled false
Nalam is ilyen lett az IE 10 es a hozza rendelt DX10 W7-es "megoldasa" (Windows6.1-KB2670838-x64) utan az Azure tiltasa utan jo lett.

(#30760) canniball válasza canniball (#30749) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Erre valaki?

(#30761) benedekco válasza canniball (#30753) üzenetére

benedekco
(őstag)

Köszi! Remélem azért kitalálnak rá valamit a Mozilánál, hogy ne kelljen hozzá külső megoldást használni.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#30762) HZoli87 válasza Steelmanus (#30759) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Érdekes, én nem találkoztam ilyen hibával (IE10 telepítése után), nem kellett semmit sem törölnöm a frissítések közül és a böngészőben (Firefox) sem kellett állítanom semmit. :F

(#30763) canniball válasza benedekco (#30761) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Egy mappát átmásolni azért nem igényel túl nagy erőfeszítést. :)

(#30764) benedekco válasza canniball (#30763) üzenetére

benedekco
(őstag)

A másikra is gondoltam egyúttal. A süti törlésre.
De amúgy nem nagy kaland tényleg.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#30765) canniball válasza benedekco (#30764) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Vagy úgy! Akkor félreértettem...

(#30766) DS39 válasza canniball (#30760) üzenetére

DS39
(veterán)

1. a fülek mellett a plusz jel nem jó? vagy ctrl + t

(#30767) zserrbo válasza Steelmanus (#30759) üzenetére

zserrbo
(aktív tag)

Talán jó lett. Az a frissítés nekem nem volt felrakva de a Firefox-ban false-ra raktam az értéket és úgy néz ki segített. Szeretem nagyon az ilyen végleges verziók okozta nem kívánt feature-öket.

Zalman Z9 Neo, GIGABYTE GA-B150-HD3P, I5-6500, Kingston 2x8GB Fury DDR4 2133MHz, BE QUIET! Pure Power 9 400W CM, HP Probook 455 G1, ASUS VX239HW, Cooler Master NotePal U3

(#30768) canniball válasza DS39 (#30766) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Ezeket ismerem de nem ezeket szeretném használni, hanem az új lap gombot a jól megszokott helyén. :) Azért köszi!

(#30769) DS39 válasza canniball (#30768) üzenetére

DS39
(veterán)

de ezt a plusz jelet rá lehet húzni az eszköztárra és a könyvjelző eszköztárra is, tehát szerintem megoldható amit szeretnél.

szerk.:
nekem sikerült, az eszköztár testreszabásánál, megfogtam és lejjebb húztam oda.

[ Szerkesztve ]

(#30770) canniball válasza DS39 (#30769) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Sajna nem lehet, ha lehetne már megtettem volna.

(#30771) DS39 válasza canniball (#30770) üzenetére

DS39
(veterán)

Eszköztár szélén:

Könyvjelző sáv szélén:

ugyanúgy megy ez is, mint az új ablak gomb :)

[ Szerkesztve ]

(#30772) canniball válasza DS39 (#30771) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Nálad is FF19 van fent?

(#30773) DS39 válasza canniball (#30772) üzenetére

DS39
(veterán)

Igen. :K

elképzelhető hogy vmelyik kiegészítő zavar be, ami módosítja az eszköztárat, mert kipróbáltam, a gyári megoldással és úgy is ha alul vannak a fülek, akkor is le ill. felhúzható a + jel.

szerk:
Zsír :))

[ Szerkesztve ]

(#30774) canniball válasza DS39 (#30773) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Megvan! Nem tudom eddig miért nem ment, meg hogy most miért nem tudom oda visszarakni, de a lényeg hogy sikerült. :C

(#30775) canniball válasza canniball (#30749) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Mellé...

[ Szerkesztve ]

(#30776) Steelmanus válasza HZoli87 (#30762) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

En csak a helyesirasellenorzot toroltem, a DX frissitest nem, de nalam is nezhetetlenek lettek a fontok, most feltettem a 20.b1-et az alatt is ha nem kapcsolom ki az Azure-t. Azert erdekes mert en ATI-s vagyok Te NV-s viszont zserrbo-nak is NV karija van, legalabbis az Adatlapja alapjan es neki sem volt jo.
Regi a VGA-m 4670 es 11.12-es driverrel hasznalom.

(#30777) HZoli87 válasza Steelmanus (#30776) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Ez megint egy megoldhatatlan, kibogozhatatlan történet lesz akkor. Nálam ezek a paraméterek (W7 64-bit, Nvidia - 314.07 stabil driver, Firefox szintúgy stabil verzió, minden frissítés feltelepítve a WU-ról, directx is külön telepítve), szerencsére nem jelentkezett a probléma.

(#30778) -Mike-

-Mike-
(addikt)

Reggel óta ha a böngészőt megakarom nyitni (19.0) akkor egyből összeomlás jelentő meg mittomén és csak csökkentett módban hajlandó elindulni/futni. Valami ötlet? Egy régebbi verzió vagy várjam mire kijavítanak rajta valamit?

[ Szerkesztve ]

(#30779) Fandango válasza HZoli87 (#30777) üzenetére

Fandango
(veterán)

Nalam szinten nem okozott gondot az IE10 telepites es a win update (Win7 Ultimate 64bit SP1, Catalyst 13.1, FF 19.0)

(#30780) KAMI911

KAMI911
(aktív tag)

Valakinek nincs kedve erről írni a Mozilla Blogban?
https://blog.mozilla.org/blog/2013/02/24/webrtc-ringing-a-mobile-phone-near-you/
https://blog.mozilla.org/blog/2013/01/28/privacy-day-2013/

(#30781) KAMI911

KAMI911
(aktív tag)

Ha még nem lájkoltátok, itt az ideje: https://www.facebook.com/MozillaHU

(#30782) Donvit078 válasza canniball (#30756) üzenetére

Donvit078
(tag)

köszi mégiscsak az általad :C javasolt sütikezelőt használom jobban kitanulmányoztam és elég jó

(#30783) Steelmanus válasza Fandango (#30779) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Valoszinuleg azert mert pl a Te karid mar tamogatja a DX11-et hardveresen. Az enyem pedig csak a 10.1-et.
Itt olvashatsz rola, Platformfrissítés a Windows 7 rendszerhez
Amikor telepszik az IE 10, magatol leszedi ezt a frissitest, es lecsereli pl Direct2D, DirectWrite, Direct3D osszetevoket. Itt egy kep egy frissen telepitett FF 19 rol, meg be sincs allitva semmi csak beirtam az about:support-ot.

Ha gorgetek az oldalon akkor van amikor kielesedik majd egy masik sor megint homalyos lesz.
Ezen nem segit a VGA driver csere sem, mert hardver szempontjabol mar oreg a karesz.

[ Szerkesztve ]

(#30784) HZoli87 válasza Steelmanus (#30783) üzenetére

HZoli87
(veterán)

Enyém is 10.1-es, még sem volt gondom a telepítés után (IE10). Mondtam, hogy ez kacifántos dolog. :)

(#30785) Rivaul

Rivaul
(addikt)

Üdv.
Ffox 18.0.2 win 8.
Olyan alkalmazás, add-on érdekelne amivel blokkolni tudom a maguktól felugráló oldalakat, ablakokat. azt is ha egy videó megosztón a lejátszásra klikkelek akkor átdobjon egy új ablakra. Thx!

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30786) Fandango válasza Steelmanus (#30783) üzenetére

Fandango
(veterán)

Nekem az IE10 telepites elott szedte le a winupdate azt a frissitest.
Hzoli mond valamit, ez biztos eleg sok mindentol fugghet, mint azt mar tapasztaltuk itt nem egyszer. :)

(#30787) canniball válasza Donvit078 (#30782) üzenetére

canniball
(nagyúr)

Fain. :)

(#30788) tomtyi válasza Rivaul (#30785) üzenetére

tomtyi
(veterán)

Flashblock+noscript+adblock plus+element hiding helper.

[ Szerkesztve ]

乾屎橛 Hobbyjúzer vagyok. People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea. Bill Gates on Microsoft Windows

(#30789) Rivaul válasza tomtyi (#30788) üzenetére

Rivaul
(addikt)

Köszönöm :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30790) tknof1871

tknof1871
(senior tag)

Üdv! Eddig azokat az oldalakat nyitotta meg a böngésző az indítása után, amiket az utolsó bezárás előtt néztem. Most visszaállt arra, hogy a kezdőlapot töltse be, mikor elindítom a böngészőt.
Ezt csinálhatta azért, mert a TOR-t telepítettem? Mert az egy módosított Firefox böngésző, ezt írták róla.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#30791) Donvit078

Donvit078
(tag)

Mozilla.Firefox.19.0.1

[ Szerkesztve ]

(#30792) Donvit078

Donvit078
(tag)

de egyébként ez mennyire szánalmas hogy mennyire lassan indul a Firefox és még azt sem tudják orvosolni hogy a betűk rendesen jelenjenek meg ne töredezve...nagyot csalódtam ebben a böngészőben...

(#30793) netpeti98 válasza Donvit078 (#30792) üzenetére

netpeti98
(addikt)

Azért tegyük hozzá hogy tiszta profillal minden böngésző gyorsabban indul. Amikor megcsináltam a kísérletezős másodprofilomat, gyorsabban indult mint a belakott profilom.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#30794) Fandango válasza Donvit078 (#30792) üzenetére

Fandango
(veterán)

Tegyuk, hozza, hogy ez nalad problema, nem mindenkinel. :U

(#30795) Donvit078 válasza Fandango (#30794) üzenetére

Donvit078
(tag)

persze persze, "nem mindenkinél" azért ez elég amatőr dolog tőlük, én se gyártok plazmatévét mert lehet nem mindenkinél működne :)

(#30796) Steelmanus válasza Donvit078 (#30792) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

A fontok megjelenitesehez nagyban van koze az MS-nak, nem kellett volna eroltetni azt amit csinaltak.
Amugy siman orvosolhato a problema, es csak a hideginditasnal lassu bar a 20.b2 mar eleve gyorsabban indul nemreg probaltam ki.

Az IE 10 mikor jelenik meg a WU-en, mert nalam nem jelenik meg meg csak a DX kiterjesztes.
Visszatettem egy regebbi ghost fajlt telepitettem minden frissitest de meg nem latszik.

[ Szerkesztve ]

(#30797) pnauser

pnauser
(senior tag)

Nekem Linuxon és XP-n is 7 mp alatt elindul. Bármikor.
Úgy, hogy nekem bezáráskor mindent töröl, amit csak lehet.

(#30798) DS39 válasza Steelmanus (#30796) üzenetére

DS39
(veterán)

szerintem a következő frissítő kedden. (márc. 12.)
mi baj volt azzal ami az MS oldaláról van, nekem azóta is jól szuperál. :)

(#30799) Steelmanus válasza DS39 (#30798) üzenetére

Steelmanus
(addikt)

Azt hittem hogy elobb kell a frissites majd utanna megjelenik a az IE 10. De vegulis feltelepitettem manualisan.

(#30800) kingabo

kingabo
(őstag)

Hali!

Amióta frissült az ff a 19-esre eltűnt az összes könyvjelzőm, ha megpróbálom visszaállítani, akkor egy nagyon sokat segítő nem sikerült feldolgozni a backup file-t hibaüzit kapok. A json file-ok megvannak, belenéztem vannak benne adatok, de eléggé olvashatatlan formában, meg nem is értek a json-hoz. Visszaraktam a 18.0.1-et, de a helyzet változatlan. Nem tudom, hogy számít-e, de a profil át lett mozgatva ramdisk-re, az oprendszer w7 64bit.
Valakinek van 5lete? Elég sok könyvjelzőm volt, nem szívesen veszteném el.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.