Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) DS39 válasza KaiotEch (#30650) üzenetére


DS39
nagyúr

ott a rendszeredben lehet a hiba, kokanyolt windows, szar pluginek, szar kiegeszitok. esetleg olyan weboldalakat nyitsz meg amik vmi scriptet futtatnak a háttérben.

(#30652) Winnie The P válasza KaiotEch (#30650) üzenetére


Winnie The P
őstag

Sztem a hiba az ön készülékében van. Nálam sincs semmi baja, a lenti konfigon megy rendesen.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30653) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
A tálcán rögzítve van a firefox. Ha elindítom, akkor nem úgy működik mint korábban-hogy a lapot,és a ha újabb lapokat nyitok meg akkor azokat is-egymás mögé rakja, hanem a tálcán új helyen megnyitja magát. és az mögé pakolja az újabb oldalakat. Ha feloldom a program rögzítését, startmenüből elindítok egy böngészést, akkor egy firefox ikonom van, ami oké. De ha rögzítem, akkor mindig nyit egy másodikat is. A többi bönészőt ez nem érinti, explorer és chrome normálisan működik. Nem tudom mennyire magyaráztam el jól :)

Ötlete van valakinek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#30654) scope2007 válasza dethroner (#30653) üzenetére


scope2007
addikt

na pont ebbe futottam én is bele...
azt hittem, hogy a portable firefox miatt ilyen, de ezekszerint mégse.
ha rögzítve van, és elinditom akkor még egy firefox ikont kitesz...dettó.
3hete használok direkt portablet ramdiskre másolva.
(nem portable igaz? nem írtad ezért sztem sima telepítős lehet.... megoldást nem találtam még :/

opera, és az összes többi program ok, de ez valamiért nem

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30655) HZoli87 válasza dethroner (#30653) üzenetére


HZoli87
veterán

Böngésző futása közben próbáld meg lerögzíteni, ilyenkor jobb kattintás az ikonján és program rögzítése a tálcára. Előtte természetesen törölj le minden ottmaradt Firefox indítót, ami nem működik.

(#30656) scope2007 válasza HZoli87 (#30655) üzenetére


scope2007
addikt

próbáltam már én is mindent.. sehogy se jó :D
mint írtam, azt hittem a portable miatt ilyen [mert ez az első eset, hogy használom direkt]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#30657) KaiotEch válasza DS39 (#30651) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az eredeti windows kókányolt? :) Nem vagyok madár, értek a gépekhez. FF + persona + ABP + grízmajom. PH, FB, iPon, Nadirim, Youtube, ezek tényleg olyan oldalak amik meg kell fektessék gondolom. :K

(#30658) DS39 válasza KaiotEch (#30657) üzenetére


DS39
nagyúr

Persona és grizmajom nélkül nekem tökéletes.

(#30659) HZoli87 válasza scope2007 (#30656) üzenetére


HZoli87
veterán

Akkor nem, régen ezt javasoltuk akinek ilyen problémája volt és megoldotta a hibát. Érdekes, nálam sosem csinál ilyet, pedig 2009 novemberétől folyamatosan Windows 7-et és Firefoxot használok, a tálcára letűzve.

(#30660) Steelmanus válasza ALONSO11 (#30639) üzenetére


Steelmanus
addikt

Erzesem szerint nem biztos hogy a bongeszo miatt van a fagyogatas, hiszen ha nincs net akkor jol mukodik a gep. Valoszinuleg a halokarival vagy ha hasznalsz routert akkor ott is lehet a hiba en nem hasznalok mar Java-t sem, es a facebookot sem hasznaltam sosem. Valoban erdekes hiba nem talalkoztam meg vele.

(#30654) scope2007 Torolj minden ikont az Asztalrol es az Talcarol is, majd lepj be abba a mappaba ahonnan a bongeszot inditod, jobbklaty az exe-n Kuldes az Asztalra parancsikon es azt tuzd le.

(#30661) misionline


misionline
tag

Üdv.

Lenne egy kis gondom, és még azt sem tudom melyik a megfelelő topic a kérdésnek..

Samsung notebook, windows 8 oprendszer, AMD dedikált vga.

Az a gond, hogy a tiszta telepítés után a firefox (19.0) szépen működik, menti a felhaszneveket, jelszavakat stb, ctrl+D vel előugrik az ablak, hogy hova menthetem az oldla könyvjelzőjét...

Ha felteszem a dedikált vga driverét, catalystal vagy csak simán a drivert a firefox többé nem jegyzi meg a jelszavakat, és még fel sem ajánlja, hogy megjegyezze e, és a ctrl+d vel már nem ugrik fel az ablak, csak simán elmenti magának a könyvjelzőkbe..

Próbáltam eredeti vga drivert is, AMD oldaláról is, Samsung oldaláról is, mindegyikkel ez a helyzet..
Ha egyszer feltettem a drivert utána már hiába törlöm akkor sem menti a firefox, még reinstall után sem..

Nem csak a firefox, de a chrome sem menti sőt az IE sem a jelszavakat a driver telepítése után..
Mi lehet a baj?

(#30662) konyvt01


konyvt01
csendes tag

szabad kérdezni vmit a tisztelt egybegyűltektől? Nem flame. de az is lehetne.

mit kínlódtok az FF-el? Az FF sztem egy dinoszaurusz, egy VHS-magnó. Lehet fejlesztgetni de eljárt felette az idő. A fejlesztésekkel együtt se lesz több egy tegnapi programnál.
Miért nem vált mindenki Chrome-ra? Mert az gyors, nem bugol stb? Szóval azzal nem kell szívni-hát akkor meg kinek kell igaz?
Elvégre ki akar hiba nélkül netezni... Az a jó ha órákig állítgatom meg bugolok mielőtt megnéznék egy yt videót...
No comment.

(#30663) S-Attila válasza konyvt01 (#30662) üzenetére


S-Attila
aktív tag

És te mint Chrome felhasználó miért is vagy a Firefox topicban? ;] :D

(#30664) konyvt01 válasza S-Attila (#30663) üzenetére


konyvt01
csendes tag

olvass vissza.
volt egy abszolút teoretikus kérdésem a gecko engine-nel kapcsolatban.
ezért.
eszembe nem jutna ff-elni. ott az opera, ott a chrome, vagy akár a beépített ie9/10.
az FF egy memóriazabáló laggoló szörnyeteg (lett).
csak érdekelne ki és miért ff-el mikor van jobb is ráadásul mind ingyenes. ez valami IT-mazochizmus?

(#30665) Braddock válasza konyvt01 (#30662) üzenetére


Braddock
őstag

Egyházat kellene alapítanod.

Az biztos jobb böngésző, ahol szintén vannak hibák (elég a fórumjába beleolvasni), de olyankor azt a választ kapja valaki, hogy az új verzióban jobb lesz, majd erre az a válasz, hogy a Google milyen jó fej, hogy javítja majd.

Én mindkettőt használom, igaz most pár hónapja csak az FF-t.
Nincs vele semmi bajom.

[ Szerkesztve ]

(#30666) Watercolour válasza konyvt01 (#30662) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nálam nincsen különösebb gond a firefox-szal, több gépen sem.
Másrészt a webböngésző használata nem mindenkinek korlátozódik youtube videók bámulására.

(#30667) S-Attila válasza konyvt01 (#30664) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ok, hogy konstruktív legyek:

Én azért "FF-elek", mert:

Stabil, érzésre gyors, és vannak rá kiegészítők, amelyek egyetlen más böngészőre sem találhatóak meg, viszont a böngészési szokásaimhoz már nem érzem őket nélkülözhetőnek.

[ Szerkesztve ]

(#30668) FrezeR válasza Steelmanus (#30576) üzenetére


FrezeR
senior tag

Hali

Bocsi, hogy későn válaszolok. Megnéztem a naplókat de sajnos semmi nyoma nincs az összeomlásoknak. Most 5 perce is volt egy. Szóval továbbra sem tudom mitől lehet de tartom a napi 2 átlagot :/

(#30669) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Modern UI-ra van valami időpont, hogy mikor kerül stable channelre?

(#30670) vlevi válasza Psychonaut (#30669) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Modern UI-ra van valami időpont, hogy mikor kerül stable channelre?"
És az Australis téma a hagyományosba? Mert asszem valamikor a 13-s béta környékén lehetett először róla hallani, azóta van 19-es stable, és még mindíg semmi :))
Amúgy mi a jó a modern UI-s ban? Asztali gépen pont nem ér semmit, Win8 RT-n meg pont nem fog menni más böngésző, csak az IE. Akkor minek? Vagy csak érdekességképpen megnézni?

(#30671) Psychonaut válasza vlevi (#30670) üzenetére


Psychonaut
addikt

Érdekességképpen, igen, meg szerintem a "nem ér semmit" az túlzás. Oké, te a desktop változatot használod, de más attól még használhatja az újat, nem? :)

(#30672) HZoli87 válasza Psychonaut (#30669) üzenetére


HZoli87
veterán

E szerint legkorábban a 21-es stabil verzióval, de nem fogadnék rá.

(#30673) Psychonaut válasza HZoli87 (#30672) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, azt láttam én is, hogy a 21-es nightlyval került be a lehetőség, éppen ezért kérdeztem, hátha itt tudtok biztosat, hogy a 21-es stable-ben benne lesz-e már, vagy ugyanúgy jár, mint a nem sokkal ezelőtt említett téma. :)

(#30674) vlevi válasza Psychonaut (#30671) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze, hogy használhatja, csak én nézegettem 3-4 hónapig a win8-at, és egyetlen alkalmazást sem találtam, aminek a metrós változatából ne kellett volna pár perc után kilépni, mert valami olyanra volt szükségem, amit csak a desktopos változata tudott. Innentől kezdve egy idő után leszoktam arról, hogy egyáltalán elindítsam a metrós appot, később pedig arról is leszoktam, hogy a win8-at indítsam el a jól bevált hetes helyett...

(#30675) HZoli87 válasza Psychonaut (#30673) üzenetére


HZoli87
veterán

Mozilláéknál semmi sem biztos, maximum csak az, hogy 6 hetente új verzió jön.

[ Szerkesztve ]

(#30676) Psychonaut válasza vlevi (#30674) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem bejött a Windows 8, és jó lenne azért ha Chrome mellett lenne más alternatíva is az IE-re Modern UI alatt.

(#30677) DS39 válasza konyvt01 (#30664) üzenetére


DS39
nagyúr

kemény 150-250 MB RAM-ot eszik az Firefox-om, a Chrome ennél sokkal többet zabál ugyanazokkal az oldalakkal.

egyébként én azért használom, mert személyre szabható, a Chrome nem az, jobbak a kiegészítők, és jobb az oldalak megjelenítése és színkezelése is mint a Chrome-ban. na ezért nem Chrome-olok.
aki szenved az FF-szal, az váltson.

[ Szerkesztve ]

(#30678) vlevi válasza DS39 (#30677) üzenetére


vlevi
nagyúr

Van néhány vacak dolog a chromeban, én is ezért használok FF-t
- Nincs baloldalt könyvjelzősáv. Ez nekem kell.
- Az utolsó lap bezárásakor kilép a Chrome
- És végül a fül bezárásakor felvillant egy üres fehér lapot, mielőtt megjelenítené a következőt. Marhára zavaró.

Az IE-vel is hasonló bajaim vannak.

(#30679) DS39 válasza vlevi (#30678) üzenetére


DS39
nagyúr

- Nincs baloldalt könyvjelzősáv..
- Az utolsó lap bezárásakor kilép a Chrome

valóban, ezek is :K

a harmadikkal nem találkoztam, mondjuk a 18-as volt az utolsó amit használtam

[ Szerkesztve ]

(#30680) dethroner válasza HZoli87 (#30655) üzenetére


dethroner
veterán

Próbáltam már ezt is, egy darabig, talán pár napig működik is, de aztán valamiért megint elkezd új f.f. ikont a tálcára pakolni. Lövésem sincs, mi okozza ezt :(

scope2007 : nem portable, netes telepítős firefox.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#30681) Steelmanus válasza misionline (#30661) üzenetére


Steelmanus
addikt

Es ugy probaltad hogy leszeded a bongeszot, majd feltelepited a VGA divert, es utanna a bongeszot? Mert ha ugysem lesz jo, (barmelyik bongeszo) akkor valami a rendszerszinten romlik el, bar en meg nem talalkoztam olyannal hogy egy VGA driver szolna bele a jelszo mentesbe.

(#30662) konyvt01 Miért nem vált mindenki Chrome-ra? Mert az gyors, nem bugol stb? Te olvasod a Chrome topikjat? Mert en igen, annak ellenere hogy nem turnem el mar a Chrome jelenletet a gepemen, de ahogy fejlesztik egyre tobb a hiba benne.

(#30682) M3oH válasza vlevi (#30678) üzenetére


M3oH
addikt

Coolnovo ezt mind tudja, Probald ki. Bar, a felvillano feher lap itt is megvan, de nalam nagyon minimalis ido, gondolom gep fuggo is

(#30683) vlevi válasza M3oH (#30682) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csak azért nem fogok kiegészítőket telepíteni, hogy majdnem olyan használható legyen, mint egy alap firefox :D

"gondolom gep fuggo is"
8G RAM, i5-3470, és Sapphire 7770. Ennek elégnek kell böngészéshez :)

[ Szerkesztve ]

(#30684) M3oH válasza vlevi (#30683) üzenetére


M3oH
addikt

Coolnovo egy chrome alapu bongeszo, es alapbol tudja, nem kell kieg hozza.

i7-3770, 7970 +ssd. Es csinalja :P Bar engem nem zavar

(#30685) misionline válasza Steelmanus (#30681) üzenetére


misionline
tag

Szia.

Alapból amikor megvettem a notit elsőnek a driverek mentek fel utána a firefox, chrome ..és már akkor sem mentette el a jelszavakat.
most tiszta win8 telepítés, elsőnek firefox teszt, minden oké, felmegy a vga driver és annyi neki... és a chrome sem menti a jelszavakat...

(#30686) Steelmanus válasza misionline (#30685) üzenetére


Steelmanus
addikt

Abban a Samsung notiban milyen VGA van, mert lehet hogy Legacy drivert kellene telepiteni. Nekem is regi a VGA karim, (ATI 4670) es az alap W8-as drivert hasznaltam amig kiprobaltam az op.rendszert, 12.4-et telepit a W8. Ha kell a AMD VISION Engine Control Center, akkor a 12.4 es drivert telepitsd fel, a Catalyst topikban is azt javasoljak sokszor, ha nem kell a CC, akkor jobb alapon hagyni, vagyis azt hasznalni amelyiket a W8 intalllalaskor alapbol feltelepit.

[ Szerkesztve ]

(#30687) misionline válasza Steelmanus (#30686) üzenetére


misionline
tag

AMD Radeon™ HD 8750M 1GB DDR3

A w8 alapból nem tudott feltenni drivert a vga hoz.

Ilyenkor már az a gáz, hogy hiába szedem le a drivert már a firefox és a chrome akkor sem jegyzi a jelszavakat, hiába szedem le a drivert ,hiába szedem le firefoxot semmi.. w8 install..

(#30688) Winnie The P válasza misionline (#30687) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia!

Próbáld meg ezzel [link].

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#30689) Met


Met
nagyúr

Nightly vagy google képkereső hiba hogy amikor bejönnek a találatok kis időre lefagy a böngésző?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#30690) HZoli87 válasza Met (#30689) üzenetére


HZoli87
veterán

Stabil verzióval nem tudom reprodukálni.

(#30691) ubid


ubid
őstag

Helló!

Valaki tudna segíteni, hogy hol lehet átállítani azt , hogy a cache fájlt hol tárolja a mozzila?

Át szeretném rakni más discre.

-.-

(#30692) vlevi válasza ubid (#30691) üzenetére


vlevi
nagyúr

about:config -ban a
browser.cache.disk.parent_directory bejegyzést kell átírni. Ha nincs, akkor fel kell venni, és beírni a könyvtárnevet, ahova a cache mehet.

(#30693) KAMI911 válasza embe (#30603) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

Sütik törlése a domainhez, cache törlése.

(#30694) ubid válasza vlevi (#30692) üzenetére


ubid
őstag

Köszi a választ!

ezt a fájlt hol találom meg ? vagy merre kell keresnem ?

(Bocsi a hülye kérdésért, de eddig chrome-ot használtam mindig )

-.-

(#30695) Fandango válasza ubid (#30694) üzenetére


Fandango
veterán

Legy udvozolve a sotet oldalon. ;]

(#30696) Kernel válasza vlevi (#30692) üzenetére


Kernel
nagyúr

Címsorba írd: about:config

Keresés: cache

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#30697) this is life válasza ubid (#30694) üzenetére


this is life
Ármester

A cimsorba beirod about:config majd a a keresobe a mozilla beallitasainal beirod amit fentebb irtak,ha sok a memoria a gepedben akkor atemelheted a cachet a ramba is,legalabb nem swappel annyit a winyo....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#30698) ubid válasza this is life (#30697) üzenetére


ubid
őstag

Igen, valami ilyesmit akarok, mert SSD a rendzzer meghajtóm, ezért nem akarok rá rakni a cache-t.

Köszi a választ mindenkinek ;)

[ Szerkesztve ]

-.-

(#30699) Steelmanus válasza ubid (#30694) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kicsit segitek, mint irtak a cimsorba ird be about:config erre megjelenik egy konfiguracios menu, ott jobbgombal kattints egy ures teruletre, erre kapsz egy menut, abban valaszd az Uj, majd Karakterlanc
es ebbe kell beirnod hogy browser.cache.disk.parent_directory (nem kell felkover karakter csak en is kiemeltem) majd Ok, erre kapsz egy uj ablakot amibe bele kell irnod annak a mappanak a nevet ahova atszeretned helyezni a cache-t, pl D:\Temp
Ha van sok memoriad pl 4 GB akkor akar le is tilthatod a lemezre irast, ujbol az about:config vagy ha mar ott vagy akkor a felso Kereses mezobe ird be
browser.cache.disk.enable majd duplakatt rajta es igy atallitod false-ra majd tedd ezt meg a browser.cache.offline.enable -el is vagyis allitsd at false-re.
Zard be a fulet es inditsd ujra a bongeszot, hogy ervenyre juttasd az uj beallitasokat.

[ Szerkesztve ]

(#30700) this is life válasza ubid (#30698) üzenetére


this is life
Ármester

Itt egy leiras mivel mit allitasz be [link] ha 4 giga memoriad vana leirasban szereplo ertek jo lesz,ha tobb akkor adhatsz neki tobbet is ....

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.