Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31101) Johnny Cage válasza vlevi (#31098) üzenetére


Johnny Cage
addikt

én ezért nem frissítek már hónapok óta. nálam sem azure kikapcsolása, sem semmi nem oldja meg. ráadásul 17-estől előjött egy újabb bug az azure miatt, a böngésző vagy a web egy bizonyos területén rendszeresen eltorzulnak a betűk és/vagy a tartalom. ez egy többszörösen jelentett bug a mozilla felé, sokan tapasztalták, bugzilla-n a hibát javítottnak nyilvánították a moderátorok, de nálam sajnos a probléma továbbra is változatlanul megvan. és ha nálam megvan, akkor másnál is megvan. 16-osig (hardveres gyorsítással is) jó volt. azóta megpróbáltam a 19-esre frissíteni azzal sem oldódott meg, ráadásul valamiért a 17-estől kezdve (talán azure miatt) a kisebb fontok (pl. index.hu) olyanok mint ha félkövérek lennének. chrome-al, IE-vel egész máshogy néz ki (pont úgy, ahogy a 17-es FF előtt). egyébként, én a mozilla-tól már semmi jóra nem számítok, a múltkor bugzilla-n megtaláltam régi kedvencemet, miszerint basic (nem-Aero) felületen a könyvjelző lenyitása után "beleragad" a tálcába vagy bármilyen GDI-os felületbe, ami mögötte volt, egy FF bug-nak köszönhetően. 2 évbe, azaz 2 évbe telt, mire a hibát a 18-as, azaz a 18-as verzióra kijavították, a rendszeres bug reportok ellenére (a mozilla fejlesztői sokáig a windows fejlesztőire mutogattak, hogy ez egy windows gui-bug. miközben semmilyen más alkalmazással nem lehetett reprodukálni a hibát. és a végére csak kiderült, hogy mégiscsak mozilla bug..)

(#31102) KAMI911 válasza Johnny Cage (#31101) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=812695

(#31103) Kernel válasza Johnny Cage (#31101) üzenetére


Kernel
nagyúr

de nálam sajnos a probléma továbbra is változatlanul megvan. és ha nálam megvan, akkor másnál is megvan.

Attól függ, milyen hardveren, nekem nincs ilyen gondom. Más gondom van, tegnap óta a Youtube Center Greasmonkey script nem működik rendesen. De próbáltam más scripteket is, minddel akadnak bajok, mintha megváltoztatták volna magát a Youtube-oldalt, vagy nem tudom, mi van.

Ráadásul most már rendszeresen fagy Flash-bővítmény is. Például átviszem az egeret a videó felett, ha közben véletlenül rágörgetek, akkor megállhat minden. Utána már csak a Feladatkezelővel tudom kilőni a Flash-t.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31104) Steelmanus válasza Kernel (#31103) üzenetére


Steelmanus
addikt

Más gondom van, tegnap óta a Youtube Center Greasmonkey script nem működik rendesen
Eppen akartam en is jelezni, hogy a Youtube Center nalam sem mukodik jol jelenleg, lecsereltem a YousableTubeFix-re az meg jo.

(#31101) Johnny Cage Ha nem hasznalod az IE 10-et, marpedig sokan panaszkodnak ra akkor erdemes leinstallalni ezt:

Az IE 10-et W8-ra optimalizaltak ez a W7 frissites csak amolyan reszmegoldas, mar en is gondolkozom az eltavolitasan.

(#31103) Kernel
A Plugin Container kilovese ha nincs ra szukseg uj valtozo eredetileg nincs ilyen a prefs.js-ben, manualisan kell letrehozni.
A FireFox 13.0 verziotol valtozott:
dom.ipc.plugins.unloadASAP Logikai True

[ Szerkesztve ]

(#31105) Johnny Cage válasza Steelmanus (#31104) üzenetére


Johnny Cage
addikt

#31102 pontosan ezaz.. (a másik meg a 17-es óta furcsa vastagnak / félkövérnek kinéző betűk, bár ez nyilvánvalóan nem bug, hanem feature, de nekem baromira nem tetszik hogy a browser belenyúlkál a karakterek/fontok renderelésébe és egy bizonyos verziószám után ugyanaz elkezd teljesen máshogy kinézni)

#31104 ez nálam nincs felrakva. IE-t nem használok, windows szolgáltatások be- és kikapcs..-ban tiltom.

(#31106) potyi23


potyi23
senior tag

hali. Lassan formatra keszulok. ezek kozul meg melyikhez tegyek pipat ?

Saved from details,certificates ? azok mik pontosan ?

[ Szerkesztve ]

(#31107) Winnie The P válasza potyi23 (#31106) üzenetére


Winnie The P
őstag

Van ez magyarul is [link]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#31108) Steelmanus válasza Johnny Cage (#31105) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem a beepitett IE8-at nem kellene tiltani mert amikor tiltasra kerul, akkor jopar DLL is torlodik, ill. atkerul a winsxs mappaba igy nem elerheto.
Mas.
Amikor regen kijott az IE9-es akkor szo volt rola hogy erdemes feltenni, mert a kovetkezo FF verziok az IE 9 altal modositott rendereleshez es fontok megjelenitesehez igazodnak majd. Keress vissza tobbeknek nem jol jelentek meg a fontok, akinek pedig fent volt a 9-es IE annal jo volt. WonderCSabo sokszor irt arrol hogy mikent lehet visszallitani a regi megszokott renderelest. A Vhole szora keress ra.

(#31109) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Leinstallaltam a Windows 7 Platform Update KB2670838 frissitest, feltettem az FF 20.0b6-ot, engedelyeztem a gfx.content.azure.enabled-t tehat true, es minden gondom megszunt a renderelessel. Zafir 4670 Legacy 13.1 VGA driver, W7 x64. Azert valasztottam a betat mert gyorsabb mint a 19-es, es amugyis nemsokarra ki jon a stabil 20-as, gondoltam kiprobalom. Az elozo betak kicsit bugosak voltak.

(#31110) Johnny Cage válasza Steelmanus (#31109) üzenetére


Johnny Cage
addikt

az a baj, h én fel se tettem. index.hu hogy néz ki nálad, tudnál csinálni egy screen-t a bétával?

(#31111) Ceree


Ceree
senior tag

Üdv!

Az alábbi problémára szeretnék megoldást találni. Az FF tiltja a flash, mert elavult a verzió. Frissíteni nem szeretném (megtettem, akkor már a 360p is szaggatott..., ezen régi verzióval ha teljesen betölti még a 720p is élvezetesebb, mint az újban a 360...).

Szóval be lehet valahol állítani, hogy ne oldalanként (vagy videónként) kelljen engedélyezni az aktiválást, hanem mindenhol? Nem találtam erre vonatkozó opciót.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#31112) Fandango válasza Ceree (#31111) üzenetére


Fandango
veterán

(#31113) Ceree válasza Fandango (#31112) üzenetére


Ceree
senior tag

Nagyon köszönöm!

Másolat_eredetije

(#31114) potyi23 válasza Winnie The P (#31107) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi :R

(#31115) Steelmanus válasza Johnny Cage (#31110) üzenetére


Steelmanus
addikt

PNG-be mentettem, de 1440x900-ba de atkellett konvertalni jpg-be.

(#31116) Johnny Cage válasza Steelmanus (#31115) üzenetére


Johnny Cage
addikt

köszi. ez a másik ami zavar, 16-tól felfelé az FF egy másfajta élsimítást (?) használ a betűkhöz és olyan mint ha félkövér lenne, ami nekem bántja a szememet, túl sötét, túl erős és túl kontrasztos. próbálkoztam vele, de egyszerűen nem tudtam megszokni.

nálam (16.0.2-vel) ilyen és szerintem ilyennek is kéne lennie:

[ Szerkesztve ]

(#31117) Fandango válasza Johnny Cage (#31116) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem ilyen (FF legujabb, Flash legujabb, IE10 fent a hozza tartozo win update-el, hardveres gyorsitas bekapcsolva). LINK[link]

(#31118) Johnny Cage válasza Fandango (#31117) üzenetére


Johnny Cage
addikt

na ez már nem rossz! nálam miért nem így nézett ki?..

(#31119) Fandango válasza Johnny Cage (#31118) üzenetére


Fandango
veterán

Na ez jo kerdes. :D

(#31120) Steelmanus válasza Johnny Cage (#31118) üzenetére


Steelmanus
addikt

De hisz Fandango irta, Nala az IE 10 fent van, igy a frissites is, nameg a dotnet 4.0 mert az pedig kell a VGA driverhez. Te ezeket biztos nem tetted fel, hiszen magat az IE 8 -at is likvidaltad :D

(#31121) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Itt irt WonderCsabo a renderelesrol.
Atallitottam a gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode-t 2-re.

[ Szerkesztve ]

(#31122) Fandango válasza Steelmanus (#31121) üzenetére


Fandango
veterán

Proba keppen atraktam en is 2-re, annyi valtozas tortent, hogy minimalisan vastagabbak lettek a betuk, ha linkelt kepemet osszehasonlitom most az oldallal akkor eszreveheto, egyebkent nem tunt fel.

[ Szerkesztve ]

(#31123) Steelmanus válasza Fandango (#31122) üzenetére


Steelmanus
addikt

Raadasul a Te VGA-d es az enyem, valamint a Johnny Cage kartyaja kozott az is a kulonbseg, hogy nem tamogatjak a DX 10-et hardveresen, Jhonny-e is csak a 10.1-et tamogatja, mig a Tied mar hardverbol tamogatja a DX 11-et, a Platform frissites pedig mar megkoveteli a DX 11-et a mienk pedig almaban sem fogja.

(#31124) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Van vagy nincs DirectX 11.1 a Windows 7-re
Idezet:
További extra a DirectX 11-es erőforrások jobb együttműködése a Direct2D és DirectWrite API-kal, valamint a D3D11_FEATURE_DATA_D3D9_OPTIONS struktúra támogatása, mely a DirectX 11.1-es futtatási környezetben leírja az adott grafikus driverben elérhető Direct3D 9-es szintek képességeit.

(#31125) Fandango válasza Steelmanus (#31123) üzenetére


Fandango
veterán

Valoban nem csak a szoftveres resz a befolyasolo tenyezo, a hardver is.

(#31126) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

hát én újra bepróbálkoztam a 19-essel, kevés sikerrel. a 16-ossal minden oké, nem kell semmilyen IE dll-nek fent lennie, a karakterek jól néznek ki minden oldalon, hw-es gyorsítás működik, nincsenek eltorzult betűk stb. ellenben a 19-essel egy rakás anomália jelentkezett egy pillanat alatt, többek között még a color management is elkezdett besz@rni (index.hu-n pl. nem minden képelemen alkalmazta a színkezelést, ezt azonnal kiszúrtam, wide gamut monitoron ha nincs color management a színek feltűnően rikítóak); további érdekesség, h a fontok csak az index.hu-n vastagodnak el, a többi oldalon jónak tűntek. de hiába játszottam a beállításokkal, ezzel se tudtam mit kezdeni. szerintem maradok a 16-osnál, lehet ez hw-el is összefüggésben, de én azt látom, hogy míg a 16-ossal minden jó, a 17-estől minden rossz..

(#31127) Ceree


Ceree
senior tag

Ha már index.hu, arra nem tudtok valami megoldást, hogy ne frissítse magát az oldal pár percenként?

Mire végigérnék az oldallal, frissít és felugrik a tetejére.... Nagyon idegesítő! :W

A baj az, nem tudom, hogy az új index felület okozza-e vagy az FF frissítés. Céges notin 17-es portable nem produkálja.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#31128) Steelmanus válasza Ceree (#31127) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem az Index rontott el valamit, mert azt en is eszrevettem hogy utemesen kerreg a vincsi rovid idore, de a lapok azok maradnak. Ezt olvastam vegig:

Amig vegig olvastam a cikket, vagy 30x kerrent a vincsi ill. villant a LED rovid pillanatokra.

(#31129) Steelmanus válasza Johnny Cage (#31126) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ezert jobb neked a 16-os.

Vagyis nem hasznaja a Clear Type beallitasokat. Egy kep a Zindex.hu-rol :)

(#31130) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Frissult a YouTube Center es kerult bele uj funkcio is, pl a Visszjelzes tiltasa, tehat mar nem kell az AdBlock-ban tiltani.
Igaz 16.0.2 alatt probaltam ki, de mukszik.

(#31131) Johnny Cage válasza Steelmanus (#31129) üzenetére


Johnny Cage
addikt

használja az:

(#31132) Steelmanus válasza Johnny Cage (#31131) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jo de ez milyen beallitas? Calibralt, vagy a kijelzohoz valamilyen segedprogram? En nem ismerem.
Csak kivancsisagbol tettem fel a 16.0.2-t, mar a 20.0.b6 alol irok, mert ez joval gyorsabb megjelenites teren is, de foleg hideginditaskor ugy, hogy a 3200 MHz-es procim vissza van veve 2500 MHz-re.
Jo most a a 16.0.2-t hasznalod, de a 19 alatt ezt kiprobaltad?
Fontok:
gfx.content.azure.enabled False

[ Szerkesztve ]

(#31133) potyi23


potyi23
senior tag

Hali . MozBackup nal mit jelent a altalanos beállitasok,es elmentett urlapadatok ? azok nemkellenek nkm profil mentesenel ugye ?

(#31134) SenorGrande válasza Ceree (#31111) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Ez valami katasztrófa, amit a Flash-sel művelnek, nálam is be-be szaggatnak már a 360p-s videók is! Ez egy vicc. Nálad melyik verzió jó még? Downgrade lesz belőle. . .

És egy kis ontopik is:
Az utolsó pár FF build hihetetlenül tekeri a procimat! Én nem vagyok az a nyafogós fajta, gyakorlatilag 1.5 óta csak FF-et használok, de ez már valami szörnyű. Szimpla böngészéssel, úgy, hogy nincs flash tartalom sem, folyamatosan 45-60 %-ot eszik a firefox.exe. Mi a jó istenért? Mit csinál? Először csak az tűnt fel, hogy sima böngészéssel is 50-55°-os a proci, aztán jöttem rá, hogy mi okozza.
Találkozott már vele más is? Vagy csak nálam van ez? Mit csinál ennyire? Megoldás? Valami tweak, vagy térjek vissza valamelyik régebbi verzióra?

Szerk.
Mondjuk most arra gondolok, lehet, valamelyik add-on dolgozik ennyire. Majd kiderítem valahogy. . .

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31135) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Srácok......kérek szépen valakit segítsetek nekem! Már 1 napja vesződök a pixelgondommal!

A videókártyam a levelező rendszeremben ezt a képet mutatja nekem...lejjebb görgetek ott rendben van, vissza görgetek pixeles. Várok 4-5 mp-et eltűnik a pixeles kép! CSAK mozillában csinálja, és CSAK gmailnél vettem észre ezt a hibát!

Driver reinstall nem segített!
Hőmérséklet alap esetben!

Kiegészítők amik a Mozillában vannak
Lenovo 2572mb6 monitorom van!
Valaki kérem segítsen :(( :( :O

[ Szerkesztve ]

(#31136) Ceree válasza SenorGrande (#31134) üzenetére


Ceree
senior tag

11.1.102.63 - ezt raktam vissza, hirtelen ezt találtam a gépen. De voltam olyan balga, hogy nem írtam fel, hogy igazán melyik a legjobb verzió.

Mondjuk az én gépem a tiédnél is jóval gyengébb...

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#31137) nggabi válasza SenorGrande (#31134) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem ez vált be: flashplayer11_0r1_152_win_32bit.msi HD youtubera beszaggat még így is, de az új vmi katasztrófa ehhez képest.

pont emiatt jöttem, állandóan rinyál h blokkolva van a flash... ezt nem lehet kikapcsolni valahol?

:R

"szenyor dzsíííí"

(#31138) Fandango válasza nggabi (#31137) üzenetére


Fandango
veterán

(#31139) DS39 válasza nggabi (#31137) üzenetére


DS39
nagyúr

Keress rá itt a topikban a blocklist szóra.

(#31140) nggabi válasza Fandango (#31138) üzenetére


nggabi
nagyúr

:R

elsőre googleban kerestem, utána itt már nem :B

"szenyor dzsíííí"

(#31141) djnyakesz válasza djnyakesz (#31135) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

A pixelproblémával kapcsolatosan itt a link...ha valaki ugyan ebbe botlik mint én, hogy a Firefox érdekesen eltorzítja a betűket akkor a megoldás: Köszönet PeL kollegának!

Üdv

(#31142) mikk2000 válasza SenorGrande (#31134) üzenetére


mikk2000
őstag

Csökkentett módban rögtön kiderülne, mert akkor a kiterjesztések nem futnak. Ha akkor nincs magas cpu használat, akkor a kiterjesztéseket kikapcsolgatva rá lehet jönni melyik okozza.

(#31143) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Ha tobb lap / ful van megnyitva es beszeretnem zarni a tobbit mert mar nem kell - jobbklatty az megnyitva marado fulon, es a Tobbi lap bezarasa menupont - mindig feldob egy megerosito ablakot hogy valoban beszeretnem-e zarni. Engem ez zavar, a megoldas:
browser.tabs.warnOnCloseOtherTabs false

(#31144) Ceree válasza nggabi (#31137) üzenetére


Ceree
senior tag

Ma volt egy kis időm tesztelni a flash verziókat, (flashplayer10_2r159_1_win, flashplayer_10_3r183_68_win, flashplayer11_0r1_152_win, flashplayer11_1r102_63_win) és az általad is használt maradt bent (bár a 10.2-vel egy szinten volt, inkább az újabbat hagytam meg.

Másolat_eredetije

(#31145) nggabi válasza Ceree (#31144) üzenetére


nggabi
nagyúr

én mondtam h jó :D alaplapi vgaval viszi a youtubeot hd-ben. bár nem 100% még így se, de azért nem rossz :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#31146) Steelmanus válasza nggabi (#31145) üzenetére


Steelmanus
addikt

Miert nem veszed ki a Flashplayer alol a hw gyorsitast, akkor a proci szamol, es nem terheled vele az alaplapi VGA-t, igy biztosan akadasmentesen jatszik le videokat.

(#31147) DS39 válasza Steelmanus (#31146) üzenetére


DS39
nagyúr

nehogy azt hidd. Két magos CPU alatt szaggat, alaplapi/dedikált GPU-val meg full HD-n se.

[ Szerkesztve ]

(#31148) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R

(#31144) Ceree:
Remek, akkor megvan, hogy melyikre lesz a downgrade. :R

[ Szerkesztve ]

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#31149) Steelmanus válasza DS39 (#31147) üzenetére


Steelmanus
addikt

alaplapi vgaval viszi a youtubeot hd-ben. bár nem 100%
En erre reagaltam, bar az igaz hogy nem neztem meg hogy milyen az alaplapi integralt VGA.
Irod hogy 2 magos procin szaggat, ha kell letilthatom a harmadik magot es megnezhetem ugy is, csokkentett processzor orajelen, a jelenleg 3200-as procim is vissza van veve 2500-ra mert ugy hasznalom.
Van egy masik alaplapom mert nemreg csereltem, azon egy integralt 3200HD van, azt is hasznaltam egy ideig de full HD YT video nem szaggatott, pedig csak 512 MB RAM allt rendelkezesere.

(#31150) DS39 válasza Steelmanus (#31149) üzenetére


DS39
nagyúr

Én csak saját tapasztalatot írtam, a flash úgy tűnik elég válogatós hardver téren. (azért szerencsésebb ha a GPU rendereli a vidit, több erőforrás marad a nem grafikus dolgoknak)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.