Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83551) KTMHobby3 válasza Nagynagy (#83549) üzenetére


KTMHobby3
tag

Ez nem egészen van így. Ha van szikra, de nem jókor, akkor az új gyújtással se lesz jó. Annak oka van ha rosszkor adja le. Vagy a lendkerék nincs a helyén, vagy az alaplap rosszul van felszerelve. Nézd át ezeket, mielőtt új gyújtást veszel.

(#83552) DJGABI válasza Nagynagy (#83549) üzenetére


DJGABI
addikt

+1, ha valóban van szikra, csak rosszkor akkor amiatt feleselges komplett gyújtást venni. be kell állítani

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#83553) nyogo83 válasza KTMHobby3 (#83551) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Annyiban kiegeszitenem, hogy van harmadik eset is amikor rossz idoben adhatja a szikrat.
Ha esetleg CDI hiba van (tipikusan zarlatba vagy szakadasba ment kondenzator a gyujtas aramkorben), akkor a "dwell time" (a tekercs feltoltodesi ideje) elmaszhat a megfelelo ertekrol.
Ha ez elmaszik, akkor maris olyan, mintha a gyujtast par fokkal elallitottuk volna. Mondjuk tul hosszu vagy tul rovid ideig toltodik a tekercs, ami mind ket esetben gond lehet. Ha hosszu, akkor sokkal kesobb keletkezik a szikra es olyan mintha utogyujtasa lenne, ha rovid, akkor meg gyenge lesz a szikra es sokkal hamarabb gyujt.

Termeszetesen mindig az elso a lendkerek/alaplap pozicio ellenorzese, de hibalehetosegnek ott van meg ez is.

(#83554) Rivaul válasza Nagynagy (#83549) üzenetére


Rivaul
addikt

"Szóval nekem volt igazam" Miben? Abban hogy az elejétől a szerelőt javasoltuk egy katyvaszba? A többiek látom még küzdenek. Én kb most engedtem el a dolgot...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83555) perge666 válasza Rivaul (#83554) üzenetére


perge666
veterán

Én már napokkal ezelőtt elengedtem. :DDD

Arra felétek is ilyen r**adt hideg van? :F ( mondjuk a balcsin mindig jobb idő van :D )
Nemrég jöttem hazafele motorral a munkából,és majd lefagytam róla. :(((

[ Szerkesztve ]

(#83556) Nagynagy válasza Rivaul (#83554) üzenetére


Nagynagy
kezdő

En nem azt mondtam hogy old meg a problémat ! Tapasztalatot kertem hogy nálatok fordult e mar ilyen elö! De te sem.szerelö vagy hanem valamilyen szinten ertesz hozza! Na de mind1

(#83557) Nagynagy


Nagynagy
kezdő

Amugy nekem az az érdekes hogy eddig soha nem csinalt ilyet! Ha szarakodott is ak elobb utobb el indult!
Legutobb a gyujtas lett cserélve! Es gondolom az fel adta !
Hisz mar ga durog ak az se valami jo! Eddig birta ! Most adta fel :DD

(#83558) Nagynagy


Nagynagy
kezdő

De ha igy bele.merultünk fekvő hengeres 4t robogo!
Szikra ott is van!
Uj hengerszett van rajta , uj gyertya. Pipa, kabel, gyujtotrafo . Cdi! Kompreszio van!
Pöffen ! De nem indul!
Szerelö nézte ! De nem igen jott ra! Enyi uj cucal nem igem szeretnék megválni tole!

(#83559) FeniX- válasza perge666 (#83555) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Tegnap Gödöllő fele + agglomerációban 3/4-ed óra mocizás.. Végén mantráznom kellett, hogy "süt a nap, meleged van, nem fázol!" :)
No, ilyenkor szoktam úgy érezni, hogy nem is haza megyek, hanem egyből vmi kereskedésbe és otthagyom a fenébe, vagy elhozok egy robogót + tyúkanyót. :)

Teszem hozzá, "jégeralsó" + motorosnadrág (nem nyári), igaz kabátból nyári van, de alatta pulcsi, protimellény. Szétfagytam.
Gödöllő után a dzsinn is megint ugyanott megjelent pár másodpercre, mint anno 1 éve. :)

[ Szerkesztve ]

(#83560) FeniX- válasza Nagynagy (#83558) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ez már egy másik robogó?

(#83561) perge666 válasza FeniX- (#83559) üzenetére


perge666
veterán

:))
Nekem nem szokott ilyesmi járni a fejemben. :D

Már több mint 3 hete a Typhoonnal járok dolgozni mert a Derbiből kivettem az akkut, ( beraktam a Hunterbe ) meg olajat kellene benne cserélni ami meg is van már egy ideje véve csak most ezer a dolgom és mind sürgős. :O
Ja meg lánckenősaprayt is venni kellene de mindig elfelejtem.
Na a lényeg hogy a Typhoon 3 hét alatt megevett annyi benzint amennyiből a Sendával kb.2 hónapig eljárok,ez elég fura nekem. :U

(#83562) Rivaul válasza perge666 (#83555) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen Sajnos. Vagy hajnalba megyek haza, vagy késő este. Rendesen rajta a dér mindenen. A legzavaróbb maga a menetszél. Nem nagyon tudok ellene eléggé felöltözni már most. A Decathlonban nézek sztem valami szél álló membrános felsőrészt, alá öltözetnek. Meg szét is kell kapnom a Jogot kicsit hétvégén. Este hidegbe az automatát rá adja és 2 percig kapaszkodnom kell a fékbe, úgy pörög :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83563) Nagynagy


Nagynagy
kezdő

Igen

(#83564) Nagynagy


Nagynagy
kezdő

FeniX-
Igen

(#83565) #89309696 válasza KTMHobby3 (#83451) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor jól sejtettem, hogy az akku árával lesznek a bajok. A bizti annyira nem érdekelne, meg lenne kötve aztán annyi.
Akkor ottmarad elporladni ahol jelenleg is van. :D

(#83566) KTMHobby3 válasza nyogo83 (#83553) üzenetére


KTMHobby3
tag

Nem tudom konkrétan mire gondolsz, de ha a kondenzátor zárlatos, vagy szakadt a CDI-ben, akkor nincs szikra. Vannak programozható előgyújtást állító CDI-k, azoknál előfordulhat, amiről írsz. Az én motoromban automatikus előgyújtás szabályzó van, ami a fordulat függvényében szabályozza az előgyújtást. Alapjáraton 0,8, max fordulaton 2,4 mm az FHP előtt. Indiában gyártották, igaz Bosch licenc alapján.

(#83567) KTMHobby3 válasza #89309696 (#83565) üzenetére


KTMHobby3
tag

Jól látod, valóban az akku ára dönti el hogy érdemes belevágni egy átalakításba. Aki hozzáfér a Li-Ion akkukhoz, annak ingyen van. A motort, meg az elektronikát 200 ezerből ki lehetne hozni.

(#83568) #89309696 válasza KTMHobby3 (#83567) üzenetére


#89309696
törölt tag

Indiaiak könnyen megoldják hulladékból, tele a YT ilyen videókkal, csak hát az már nem látszik a 10 perces videón, hogy az ólomsavas autóakku 5 perc alatt lemerül egy 1kW-os motort hajtva, utána 20 órát tölti és kibír kb. 50 ciklust vagy annyit se. :D

(#83569) nyogo83 válasza KTMHobby3 (#83566) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Itt nem a faek egyszerusegu gyujtorendszerre gondolok, hanem a "modernebb" (90-es evek vegetol) gyari CDI-kre. (tehat nem a gyujtas kondenzatorra gondoltam)
Azokban vagy tobb tranzisztoros aramkorrel van megoldva a dwell time (trafo gyujtasi ideje) pontos erteke, vagy valamilyen IC-vel. Ennek az idozitese van kondenzatorral belove(leegyszerusitve), erre gondoltam.
Normal esetben ebbol eszre se veszel semmit, programozhato gyujtasnal pedig ezt szinten nem lehet eszrevenni(se nagyon allitani), mert ezt a dwell time-ot automatikusan o kivonja a beallitott elogyujtas ertekebol.

A lenyeg, hogy a modernebb, nem 4-5 alkatreszbol allo CDI-knel elofordulhatnak ilyen hibak, hogy emiatt tunik gyengenek a szikra, vagy nem uzembiztos pontos a szikra adas.

(#83570) KTMHobby3 válasza nyogo83 (#83569) üzenetére


KTMHobby3
tag

Köszönöm a felvilágosítást, így már tiszta a kép. Szerinted ezekben az egyszerű "olcsó" 50-esekben, vagy akár nagyobbakban is, alkalmaznak ilyeneket?

(#83571) perge666 válasza Rivaul (#83562) üzenetére


perge666
veterán

Nálunk ma hajnalban 5:30-kor 3 fokot mutattak a hőnérők,tegnap meg 2-t. :O
Ha találtál valami normális ruhát megoszthatnád itt velünk,biztos több embert is érdekel a dolog,engem biztosan. :K
Nekem oda-vissza 6km a melóhely,de folyamatosan szenvedek énis a hideg szél miatt,meg sokat köhögök,folyik az orrom….. :N

(#83572) nyogo83 válasza KTMHobby3 (#83570) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Igen, sokban elofordul hasonlo megoldas, foleg amikben meg kell lenni a lehetosegnek a fordulatszam korlatozasnak, akar a vegsebesseg miatt, akar a "tiltasi" fordulatszam korlatozas miatt.

[ Szerkesztve ]

(#83573) NYPD


NYPD
aktív tag

Valami jó decathlon v hasonló víz és szélálló meleg nadrág, amit rávehetek farmerra az engem is érdekelne. Kényelmesebb lenne úgy menni mint a tucano szerű valamiben ami folyton beakad a térdembe ha felveszem a lábam indulásnál.

(#83574) FeniX- válasza NYPD (#83573) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Oké, én télire mindig reklámozom (ill. párszor leírtam) hogy a dekatlonos legegyszerűbb snowboardos gatya évek óta bazijól bevált. Anno azthiszem 6-7000 ft volt, és vagy 4 éve használom, farmerra, térdvédőre. Igaz, ha megállsz, vagy ügyet intézel, célszerű lehámozni magadról, mert instant beizzadsz kb. 4 perc után egyhelyben.

Megnéztem: még mindig kapni.
https://www.decathlon.hu/p/ferfi-nadrag-palyasieleshez-100-as-szurke/_/R-p-142114?mc=8360202&c=S%C3%96T%C3%89TSZ%C3%9CRKE

[ Szerkesztve ]

(#83575) tothferenc válasza NYPD (#83573) üzenetére


tothferenc
senior tag

En egy Sixgear labtakarot hasznalok a robogon ket napja a reggeli meloba jaras miatt, egyelore pozitiv elmeny, nem is ertem miert nem vettem meg elobb :DD

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#83576) NYPD válasza FeniX- (#83574) üzenetére


NYPD
aktív tag

Ez jónak tűnik, gondolom ajánlott egy mérettel nagyobbat venni ilyen esetben, h aláférjen minden?

#83575 tothferenc Nekem jelenleg egy ilyen van, de van amikor nem kell, és nincs kedvem fel-le rakosgatni, plusz a szél is rángatja az oldalát menet közben, meg sokszor felgyűrődik ha felemelem a lábam földről. Ezért gondolkodom inkább valami nadrágban, abban a mozgásterem is nagyobb, és melegebb is mivel mindenhol fed. Szűk kanyarban ki kell tennem a térdem, és már gyűröm is a szélét össze, mert kicsi hozzám ez a robesz, pedig nem vagyok egy magas ember. Idom mögé kényelmesen nem is tudom pontosan betenni a lábam, csak összeszorítva, ezért folyamatosan csapja a szél.

(#83577) FeniX- válasza NYPD (#83576) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Jaja, hát én is letapostam már az alját, meg úgy áll rajtam, mint tehénen a gatya, de hidegben jó szolgálatot tesz.
Csak velem is az a baj, hogy még nem álltam át a téli ruhatárra.. pedig már kell. :)

(#83578) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Akik jártok itt, tudjátok hogy nézelődöm, egy 125-ös Liberty-m van, amit nagyobbra akarok cserélni.
Most látom, hogy terjeszkedik a Sym az országban, például hozzám közel, Sopronban is forgalmazzák már. Amit hallottam a gyártóról ("kerámia motor"), az nagyon pozitív.
50-estől a 400-as robogóig van minden, sőt, 300-as váltós mocit is találtam.
Ha valakit érdekel: [link] A kereskedői hálózat.
A választék: [link]
Csak érdekességképpen...Ha valaki közeljövőben vásárlást tervez, szerintem érdemes a márkát szem előtt tartani. :K

(#83579) DJGABI válasza Zoli bácsi (#83578) üzenetére


DJGABI
addikt

Ez a CRUISYM ALFA 300i rotyogó [link] 885k-ért elég jó vételnek tűnik... Bár a speckója alapján már kevésbé: 25LE, 130-as végsebi... mondjuk ide vidékre bőven elég

szerk: hmm, viszonteladónál már dupla árat írnak [link] ja meg árlistán is a drággábik ár szerepel

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#83580) FeniX- válasza DJGABI (#83579) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Én amúgy a mai napig nem értem, hogy miért kell egy nagyrobogónak ekkora "elejét" gyártani. A tárolórekeszek miatt? Vagy a lámpatestek..?
Komolyan mondom akkora az eleje, mint valami kisebb autónak. :)

(#83581) suste válasza NYPD (#83576) üzenetére


suste
veterán

Nekem is ilyesmi öltakaróm van, amit a nyakamba és a derekamra kell rögzíteni. Én imádom! A lehető legjobb, legolcsóbb, és legegyszerűbben alkalmazható cucc hideg ellen (robogóra). Pár mp a felcsatolás, és alatta akár öltönygatya is lehet. Felülre persze kell egy jó kabát.....

(#83582) Rivaul válasza FeniX- (#83574) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez tetszik. Az alsó akkor meg is van, ennyiért szuper. Hó elején megyek nézelődni. A felsőket is a sí részen terveztem megnézni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83583) FeniX- válasza Rivaul (#83582) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Még egy kis trükk, amit szoktam alkalmazni, már a hidegben. Motoroskabát meg pulcsi közé egy bármilyen vékony széldzseki. (Szintén dekatlonos bicajos dzsekit szoktam erre használni) Nagyon sokat segít a hőérzet növelésében azzal, hogy nem engedi át a hideg szelet. (B verzió a kartonlap, amit tényleg már 0 fok környékén szoktam betenni előre, melltájékra. :-)

(#83584) Tamás9x válasza FeniX- (#83583) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha más nincs Deca vékony esőkabát. De bele lehet izzadni hosszú úton, mert nem lélegzik.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#83585) suste válasza DJGABI (#83579) üzenetére


suste
veterán

A 300-as 900-ert tuti elírás! Az összes többi jóval drágább.
Sőt a 125-ös is állati drága, még egy Hondához képest is!!!

(#83586) macilaci78 válasza suste (#83581) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az alján található pánttal a motorhoz rögzíthető. - Kimondottan hasznos lehet valamivel a nyakadhoz kötni a járművet. :U :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83587) suste válasza macilaci78 (#83586) üzenetére


suste
veterán

Viszont én azt írtam, hogy az enyém a derekamra köthető!
Természetesen nem kötném semmivel oda magamat a robogóhoz!!!

(#83588) macilaci78 válasza suste (#83587) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az itt linkelt oldalon lévő szöveget másoltam be. A kép szerint is a tetejét a nyakadba akasztod, az alját meg a motorhoz rögzíted.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83589) suste válasza macilaci78 (#83588) üzenetére


suste
veterán

Az enyém ilyen: [link]
Ezt csak magadra rögzíted. Pont ezért gyors és egyszerű felkapni. Én még 7000-ért vettem, de kb sínadrág árban lehet most is, amit viszont sokkal macerásabb fel és levenni.

(#83590) NYPD válasza macilaci78 (#83588) üzenetére


NYPD
aktív tag

Én is csak deréknél szoktam megkötni, a nyakrészt nem, mert úgy nem kényelmes.

(#83591) MrChef


MrChef
aktív tag

Én is csupa jót hallottam a Sym márkáról. Taiwani, jól összerakott cucc. Nem tudom, hogy milyen lesz az ellátottság, de alkatrész terén azért lehetnek furcsaságok. Volt Sym Mio 100-asom, és kb a világ túlfeléről, vagy onnan sem volt hozzá alkatrész. Itthonról kukáztam valami hasonlót hozzá, pl. Hondához valót.
Az 50ccm-esért 700.000 Ft elég húzós, ennyiért elektromos robeszt lehet kapni, ami kis pimpeléssel viszi a 70 km/h-t.

(#83592) Zoli bácsi válasza MrChef (#83591) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nézd meg, 50-es Piaggio 750- 850e. ft. (típustól függően)
Igazából bármelyik kínai robogó 500e.ft felett lesz már (Ami még alatta van, jövőre az is...). Nem akarom leszólni a kínait, mert amúgy azt gondolom, az elmúlt 10 évben sokat fejlődtek, és egyre minőségibb, tartósabb dolgokat gyártanak..De amit olvasgattam, a Sym azért hozza a japán minőséget, sőt..legendák keringenek a motorjaik tartósságáról.
Egy 50-es robesznak normális esetben egy havi fizetésbe kellene hogy kerüljön, vagy nem sokkal többe. Van akinek ennyi, de ahogy olvasgatlak benneteket, velem együtt nektek sem ez a valóság..... :D
Ez az elektromos robesz szerintem még eléggé gyerekcipőben jár..Ez lesz a jövő, de egyenlőre rengeteg hirdetést látok, alig használt gépeket hirdetnek.Ha szabványosítják az akkumulátorokat, azért nagy előrelépés lesz, de ez még pár év, mire elterjed.

Írjátok az öltözködést.... Ne sajnáljátok a ruhát, több réteg a legjobb. Régen mikor motoroztam télen, MZ-vel, két kabát, de alatta is több réteg. Alul melegítő, rajta farmer.
De ha elfogadtok egy tanácsot.....A térdeteket védjétek. Oda kevés volt a két nadrág. Akkor nem foglalkoztam vele, 50 felett elég jól jelzi a hidegfrontot, maradjunk annyiban.... ;]
Egyszerűbb megelőzni a bajt. Akkor még nem volt motoros ruha, MZ-hez volt ilyen térdvédő, de a közel két méteremmel fölé ért a térdem. :O Átlag embernek nagy segítség volt.

(#83593) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Öltözés témához:
19. kerből járok ki Biatorbágyra az aláírásomban említett 500-assal. ~30p az út. A héten reggel volt, hogy 5 fokban mentem és erre a rövid időre teljesen megfelelt, csak az M1-en volt hidegebb (~10p) az alábbi szettben:
- motoros csizma (valami olcsóbb, egyszerű, ~25k)
- zokni :DDD
- aláöltöző nadrág(decathlonos asszem sí, 1.500Ft)
- motoros kevlár farmer, protektorokkal a csípőnél és térdnél
- aláöltöző felső (decathlonos asszem sí, 1.500Ft)
- póló
- vékony hosszú ujjú, ez és a póló marad rajtam munkában.
- motoros kabát, téli béléssel
- biciklis(?) decathlonos arcmaszk vagy mi a fene, ~2k
- négy évszakos kesztyű

Az össz cuccomat szerintem reggel kb 5perc alatt veszem fel, szóval szerintem nem macerás azért cserébe, hogy mondhatjuk, hogy 70/80-ig teljesen jó vagyok és jóval gyorsabban(és olcsóbban) beérek a munkahelyemre. Bent már egy fokkal lassabb az öltözés de ott már ezt "fizetik" :DDD

Hosszabb távra erre shoxból vásárolt "hurricane" eső ruhát felhúzom, 5 fokban konkrétan sehol nem fáztam kivéve a kesztyűt, az kevés már ide. Persze az egy Zakopane - Bp. táv volt és Zakopane környékén motoroztunk ebben az 5 fokban ~ 2 órát..

Összegezve szvsz fel lehet öltözni amíg + van rövidebb és hosszabb távokra is.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#83594) FeniX- válasza Zoli bácsi (#83592) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Na egy ilyen lábtakaró "pajzs" kéne nekem is a motorra!

(#83595) macilaci78 válasza Zoli bácsi (#83592) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy 50-es robesznak normális esetben egy havi fizetésbe kellene hogy kerüljön, vagy nem sokkal többe. - A napokban dobott fel egy cikket a facebook, miszerint a futárok 500k-t keresnek havonta. A pandémia előtt itt is volt olyan topiktárs, aki ezt megközelítő összeget keresett, igaz, nagy része jattból.

Inkább azt látom, hogy a robogó is ma már egyre inkább munkaeszköz: vagy a munkába járásra, vagy a munka elvégzésére használják, tehát a tulajdonos számára előnyöket termel. Ennek pedig ára van, amit a gyártók, forgalmazók kérnek meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83596) FeniX- válasza macilaci78 (#83595) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ez nem inkább olyan, mint a kérkedő taxis, aki 2km-re 10.000-ért vitte el a gyanútlan túristákat?
(Úgy előadva, mint aki az év 365 napjából 360-on ilyen bizniszeket csinál, aztán közben a valóság az, hogy 5 évben 1x volt mázlija és amúgy marad a középkereset)
Meg inkább úgy tűnik, hogy ez a motor szegmens is kezd sok gyártó szemében ilyen luxuscikk lenni.

az ilyen fb cikkeknek a negyede se igaz.
Tudom, a programozók is "milliókat" keresnek.. Érdekes, én még egyszer sem kaptam milliós fizetést, sőt: mikor reggelente elbicajozok a lidlibe és nézem, hogy "gyere hozzánk dolgozni, akár 450 (bruttó) fizetés", akkor meg azt mondom, hogy én vagyok alulfizetve a szakmámhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#83597) Tamás9x válasza macilaci78 (#83595) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ilyen villantás nekem is volt, hogy 600K összejön egyhónap alatt, de ennek a fele sem igaz. Bruttóba lehet, minusz az üzemanyag, a szervizek.... :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#83598) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
az miert van hogy ha melegebb az ido akkor a motor elgyengul es leall magatol ha epp nem lehet magy gazt huzni leall. A vicc h nem csak kanikulaban csinalja hanem pl ma is amikor
tipikus őszi idő volt.
Elég veszélyes igy a kozelekedes

(#83599) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Felteszem a kérdést, inkább mint érdekességet, nem hiszem, hogy bárki innen találkozott már hasonlóval. :-)
2x már leírtam, hogy csekkendzsinezett a motor, s akkortájt nem is nagyon tulajdonítottam jelentőséget annak, hogy mindkétszer ugyanott csinálta ezt a dolgot.
Nevezetesen Pécel után, Isaszeg (Gödöllő) előtt.
Ma történetesen megint ugyanarra mentem, és - lám - megint szinte ugyanott felvillant a csekkendzsin. Gondoltam, teszek egy próbát és kicsivel később megfordultam és még kétszer elmentem ugyanazon a szakaszon. A 4 távból (oda-vissza 2x) 2x kb. ugyanott felvillant a csekkendzsin (tehát nem konstans mindig, de 4-ből 2x igen). Nem tudom megmagyarázni, hogy mitől. Ma este 88km-t mentem itt az agglomerációban (Gödöllő, Veresegyház, Csomád, vissza Gödöllő, Kerepes, majd haza) , sehol máshol nem volt probléma a motorral, nem villant fel a lámpa, nem történt semmi.
Azon az említett szakaszon vasúti pálya mellett visz az út és útközben van még egy Mobil-átjátszó is.
Gondoltam, csak elmesélem, mint érdekességet.

(#83600) akos3 válasza FeniX- (#83599) üzenetére


akos3
addikt

ez tenyleg furi :F :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.