Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83701) Tothgera30 válasza DJGABI (#83700) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez nem volt túl releváns. 183-4cm magas vagyok, simán elférek a H Astra-ban. De konkrét darabot fogtam ki, hanem egy kategóriát akartam jellemezni (értsd: Golf). A Focus I. és Fl. II. között van egy Mariana-árok.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#83702) FeniX- válasza Tothgera30 (#83699) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Mégis miben? Ugyanúgy van benne 3 pedál meg 1 kormány, és váltó + kézifék.
Ha neki 'A'-ból 'B'-be kell az autó, akkor ez nem számít, cserébe kap egy csomó olyan járulékos drágább javítási költségű dolgot, ami miatt pénzkidobás egy jó autót - csak azért eldobni - hogy vegyen egy pár évvel fiatalabbat.

(#83703) macilaci78 válasza Tothgera30 (#83701) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyrészt élménymotorozásra keres nagyobbat és hát a Golf, Focus, Astra ebben a mezőnyben nem versenytárs.
Másrészt magasabb nálad 10 centivel, kb velem egy magas. Ismerem a Focus, Golf, Bora, Jetta és az Ignis, Wagon R+ szériát is. Hidd el, hogy helykínálatban jobban jár az Ignisszel, több a fejtér. Magasabb üléspozíció, kényelmesebb a ki-beszállás is.
Harmadrészt a kocsival horgászni jár, földút, nyomvályú és az Ignis előnyben van a magasabb felépítményével.
Ami a hátránya, hogy a fenti modellekhez képest hangosabb, doboz-szerű az Ignis. Gyakorlatilag 130-nál már nincs igazán kedved beszélgetni, mert a menetzaj és motorhang elnyomja a normál beszédhangerőt.

Ki lehet fogni mindent, de egy ismert előéletű patika állapotú autót én se szívesen cserélnék egy "ki lehet fogni" jó állapotúra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83704) DJGABI válasza Tothgera30 (#83701) üzenetére


DJGABI
addikt

178 vagyok, most épp anyósülésen vagyok, de bal 1 ugyanez: a térdem a műszerfalban van. Persze Clioban sincs sok hely, de azért na...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#83705) FeniX- válasza macilaci78 (#83703) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Igazából pont a múltkor gondolkoztam én is azon, hogy van egy 2002-es skoda fabiám, direkt a skoda motoros mpi változat, (mert azt még képes vagyok én is megszerelni) és eszembe jutott, hogy esetleg lecserélhetném, mondjuk egy 10 éves skoda citigo-ra, mert takarékosabb, kisebb..
De tökre nincs értelme, ha belegondolok, mert alig használom az autót, arra meg a régi fabia is jó, hogy elmenjek vele néha Visegrádra, mert üzembiztos. Kiadnám az összes spórolt pénzemet, hogy legyen egy 10 évvel fiatalabb, ellenben otthon szerelhetetlen autóm. Szóval, ezzel csak azt akarom mondani, hogy olyan sok szempontot figyelembe kell venni, hogy nem ennyire fekete-fehér a képlet.

(#83706) Rivaul válasza macilaci78 (#83703) üzenetére


Rivaul
addikt

Van 1,5+Suzkáért egy eladó XC90-em. Az is élmény. Mehet horgászni is vele. El is fér. Talán a gatyáját sem szedi le anyagilag ilyen kis futások alatt :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83707) draco31


draco31
veterán

Hello!

Malaguti F12 vizes, új és régi önindítóval is ezt csinálja, amit ezen a videón is. Simán akkura kötve mindkettő pörög ahogyan kell. Mi más hiba lehet?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83708) perge666 válasza draco31 (#83707) üzenetére


perge666
veterán

Gyenge az akku,nem bírja tekerni.

(#83709) draco31 válasza perge666 (#83708) üzenetére


draco31
veterán

Akku cserét is próbáltunk már, nyáron lett új akku, akkor is ez volt.
Maximum holnap kipróbálom azt, hogy rákötöm a bikázót, és akkor biztosra kiderül, hogy akku-e.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83710) draco31 válasza perge666 (#83708) üzenetére


draco31
veterán

Frissen feltöltött akkuval sem, és bikázóval sem indul, ugyan ilyen a hang. A bika pedig beindít halott akkus 1500-ös zsigulit, szóval van ereje.
Az esetleg nem lehet, hogy hibás valahol a motor vezetéke, és nem megy át a kellő áramerősség, vagy ilyesmi?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83711) KTMHobby3 válasza draco31 (#83710) üzenetére


KTMHobby3
tag

Nagy valószínűséggel ott van szorulás, amit hajt az önindító motor. Azt nézd meg.

(#83712) Rivaul válasza draco31 (#83710) üzenetére


Rivaul
addikt

Mekkora a motor? 70-es hengert pl már nem képes megtekerni. Vagy a szabadonfutóba akadnak a kis görgők. Legtöbbször ha szétszedik, azok el is szöknek és jobb híján, nélkülük megy vissza. Próbáld üzem melegen is indítani. Akkor kisebb az ellenállása ha fizikálisan nincs gond.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83713) draco31 válasza Rivaul (#83712) üzenetére


draco31
veterán

70-es henger van rajta, de ha jól emlékszem henger csere előtt sem indította már be.
Melegen indítást megmondom öcsémnek, hogy próbálja majd, övé a masina.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83714) KTMHobby3 válasza Rivaul (#83712) üzenetére


KTMHobby3
tag

Húúh!
Megpróbáljuk kitalálni hogy mi lehet a gond, erre egész más dolgok derülnek ki. Ha nem írják le ezeket, mi vagyunk a hülyék hogy próbálunk segíteni. A jó szándék kevés, több információ kell hogy valóban segíteni tudjunk. Tudom hogy Te segíteni szeretnél!

(#83715) draco31 válasza KTMHobby3 (#83714) üzenetére


draco31
veterán

Segít is vele, erre nem gondoltam, hogy a nagyobb henger gond lehet, de ahogy írtam, 70% ra mondanám, hogy az eredeti 50-essel is ezt csinálta. De lehet inkább 80%.
Illetve YouTube-on is elég sok ilyen videó van, ilyen hibával, mint ha típus hiba lenne kb.
Szabadonfutó nem volt még szétszedve. Ha csak az előző tulaj nem járt benne.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83716) KTMHobby3 válasza draco31 (#83715) üzenetére


KTMHobby3
tag

Most sem tudunk semmivel se többet hogy segíteni tudnánk. Az hogy az 50-essel is ezt csinálta, most írtad le. Akkor se lehetett tudni hogy mik voltak a feltételek. Szerinted a gyártó olyan motort ad ki, amelyik nem indul?

(#83717) draco31 válasza KTMHobby3 (#83716) üzenetére


draco31
veterán

Azért nem írtam a henger méret változást, mert nem gondoltam hogy számítana. Mivel rúgásra nagyon könnyen indul. Illetve mert henger csere előtt is ezt csinálta.
Tehát egyszer csak nem indult a motor önindítóval. Utána lett henger méret váltás. Aztán lett új akku. Most lett új önindító, (itt sajnos nem próbáltuk ki a gyárit külön akkuval, feleslegesen lett új önindító véve)
Az akku nincs lemerülve, töltőre rakva 2 perc után megállt a töltés, mert feltöltöttnek jelzi. De bikázóval sem indult el, gyorsabban sem tekert úgy.

Olyat esetleg meg lehet próbálni, hogy közvetlenül az önindítóra kötöm a bikát, hogy így megtekeri-e rendesen? Így esetleg kizárható lenne a vezetékek esetleges elgyengülése. Vagy ez okozhat galibát?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83718) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Van egy Italjet Formula 50-es robogó.
Beletört a gyári kulcsja. Rendeltem 4 vezetékes univerzális gyújtáskapcsolót. Tudtok nekem bekötési rajzot? Vagy összejelölni mi melyik vezetékhez való?
Készítettem róla képeket. Első kép a robogóé.
Előre is köszönöm a segítséget.


(#83719) Rivaul válasza draco31 (#83717) üzenetére


Rivaul
addikt

Kötheted rá próba erejéig. De ott nem a kábel lesz a ludas szerintem. Mindenképpen megbontanám. Variot leveszitek és alatta lesz a szabadon futó szerkezete. Ha nem veszitek le, akkor is meg tudjátok nézni mennyire mobilis. Lehet a kopott szíjak "daráléka" fogja meg. Akkor féktisztító neki, az kimossa szépen. De a 70 hengert hidegen akkor sem valószínű hogy elindítja, max melegen.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83720) perge666


perge666
veterán

Jó reggelt.
A héten foglalkoztam kicsit az újdonsült Huntertel,de gondba vagyok.

Amikor vettem azt mondta az eladó hogy hegesztve lett a kipufogó de rosszul,ezért a felfogatási pontok elmentek.
Ezt láttam is,egy menetesszárral volt megoldva a felfogatás és a kipufogó mindig rázkódott és egyre nagyobb hangja lett.
A csavarokat nem igazán tudtam frankón meghúzni.

Na én leszedtem a kipufogót kompletten,és a hengernél lévő furat az egyik le van törve,a másikba pedig alig van menet.A törött mellett van 2 kisebb menet kókányolva,de abból is az egyik gatya.
A könyök is mintha nem a gyárija lenne amúgy,vagy azis hegesztett.

A könyököt felfogattam 2 kicsit hosszabb csavarral ami úgy tűnik hogy tart is,de amikor felfogattam a kipufogó véget / 2 helyen rögzítettem így most nem mozog nem rázkódik / feszült az egész kipufogó rendszer,és ahogy húztam megfelé a csavarokat a kipufogót is elhúztam,ezáltal megint olyan hangja van mintha nem lenne rajta kipufogó!

Ma még lehet próbálok barkácsolni rajta valamit,de a legjobb megoldás egy bontott komplett kipufogó lenne ha találnék valahol.
Keresgéltem de nem igazán találtam bontottan,újanon is 1 jött szembe 60-ért. :( ( a mocit 20-ért vettem )

Indul könnyen a moci,ereje nem valami sok van,53km/h a vége,de nekem amire kellene bőven jó lenne,csak ne lenne traktor hangja,engem nagyon zavar. :(((

Valami univerzális megoldást esetleg nem tudtok?

Ha már le lett szedve a kipufogó,hozzáfértem hátulról a légszűrőhöz és a szívócsonkhoz és normálisan össze tudtam csatlakoztatni,mostmár az sem barkács módon van szivacsolva. :)) Viszont így meg nagy gázadásra torpan a motor,gondolom a gyári légszűrő miatt kevesebb levegőt kap,így állítani kell a levegő csavaron. Ezzel most nem bajoltam,előbb a kipufogó problémát kellene kiküszöbölnöm valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#83721) FeniX- válasza perge666 (#83720) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hülye kérdés, de egy "kipufogós" ?
Anno nekem is az srx 400-as yamahámhoz le kellett gyártatni egy közdarabot, mert a kipufogódob és a leömlő között volt valami tákizás. Emlékszem, a közdarabot talán 20 ezerért gyártotta le végül a kipufogós, meg szereztem rá egy másik 400-as motorról egy dobot, és az került fel.
Jó kis moci volt, kár, hogy a karbi atomszar volt..
Az első képen valami gyári dobbal, de hézag volt a leömlő és a dob-csatlakozás közt, szóval itt is megvolt a zetor traktor hang.
A másodikon meg a hegesztett közdarabbal + másik mociról származó 400-as dobbal.

(#83722) perge666 válasza FeniX- (#83721) üzenetére


perge666
veterán

Errefelé nem ismerek senkit aki ilyennel foglalkozna.
Ráadásul azt sem tudom hogy pontosan milyen könyök kellene rá,vagyis nem tudom a pontos méreteit.

(#83723) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Rendezkedek a melléképületekben, találtam egy régi, kb 10 éves motortakaró ponyvát. Tudtam hogy van valahol, de meg is feledkeztem róla.
2011-ben rövid ideig volt egy CBF125-ös gépem, ahhoz vettem anno...Most megint előkerült. Mikor vettem a robogómat előkotortam, de kicsi lett, így visszament a sufniba.
Van kettő, ez a régi egy vékony, könnyű anyag, és az újabb, LIDl-es Crivit masszív, kétrétegű, vastagabb, nehezebb, tavaly vettem, ez is kicsi lett. Minap leszedtem a hátsó dobozt meg a tükröket, a Crivit tökéletesen passzolt. Most kíváncsiságból rátettem a régit is, így már ez is jó.
Egymás mellé tettem, lefotóztam.
Szerintetek betonlapokból álló fűtetlen garázsba melyiket célszerűbb használni? Pár fokkal árnyékosabb télen mint a külső hőmérséklet, illetve lassabb a hőingadozás.
A vékony, vagy vastag anyagút?
Igazából eddig nem ponyváztam, mert mindegyik kicsi volt, festő fóliával takartam be télire a robogót por ellen, nem hermetikusan lezárva, hogy szellőzhessen.
Saját eszem szerint úgy gondolom bármelyik jobb mint a műanyag fólia....
Mindegy, egyiket elteszem, melyiket használjam szerintetek?
Ami elbizonytalanodtam, hogy a Crivit ponyvára rákeresve ezt találtam:
" Nem alkalmas hosszú távú lefedésre. 3-4 naponta távolítsa el, hogy ellenőrizze a páralecsapódást. Csak száraz, pormentes járműre tegye le. Ne használja a védőburkolatot nedves vagy nedves jármű esetén."
3-4 naponta leszedni..?
Ez a két gyári motortakaró, egymás mellett :

(#83724) macilaci78 válasza Zoli bácsi (#83723) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem a Crivit esőálló, tehát nem szellőzik. Ha alatta folyadék van, annak a párája megreked alatta és indul is a korrózió, penészedés. Ezt megelőzendő írják, hogy heti kétszer szellőztesd ki...
Ne aggódj, a festőfólia is vízzáról, ha alatta nem volt gond, a Crivittel sem lesz. Ha a garázsod alulról nem ázik fel, illetve a kocsiról a csapadék, hólé nem a motor alá csurog, akkor mindegy, melyiket használod.

Crivetet vettem tavaly, de lusta voltam feltenni. Idén is lusta leszek szerintem. Egy gyorsan porosodó teremgarázsban van a gép elzárt helyen. Majd tavasszal nedves ruhával letörlöm a markolatokat, ülést és első utam a mosóba vezet, így a porral nem karcolom össze az idomokat.

Az autósok nem szeretik a takaróponyvát, mert a kasznin lévő porral karcolja a szél mozgatta ponyva a fényezést. De ugye ezek általában szabad ég alatt álló autók. Viszont tény, hogy anno a Ladánk is tiszta víz volt a ponyva alatt eső után, de a páralecsapódástól.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83725) Zoli bácsi válasza macilaci78 (#83724) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi!
Akkor végülis mindegy..
Jobbára a por miatt takargatom, meg azért, ha jövök megyek valami kezembe lévő dologgal nehogy végigkarcoljam az oldalát. Festőfóliából a vastagabbat használtam, kisebb karcoktól is védett volna, talán. :)

(#83726) draco31 válasza Rivaul (#83719) üzenetére


draco31
veterán

Rendben, ha van fejlemény megírom.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83727) KTMHobby3 válasza draco31 (#83717) üzenetére


KTMHobby3
tag

Nyugodtan megpróbálhatod direktben rákötni a bikázót, pár másodperces próba nem okoz kárt. Ha akkor is így viselkedik, akkor szorulás van az indító mechanikában.

(#83728) macilaci78 válasza Zoli bácsi (#83725) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam elfér, de ha kell a hely, akkor gond nélkül kitolom, mivel előrelátó módon lustaságból nem takartam le. :D Például ha flexelek, vagy nagy munkadarabokkal forgolódok. A fapor nem érdekes, a kompresszor mellett van a robogó helye, pár fújás és a nagyját le is tudtam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83729) draco31 válasza KTMHobby3 (#83727) üzenetére


draco31
veterán

Bika önindítóra kötve pöccre indul a motor, kb mint ha melegen lenne berúgva. Akkor mechanikus gond nincs, valami vezeték cucc lesz gondolom. Akkor csak az lesz amit gondolok, hogy az akkutól kimenő kábel valahol el van anyátlanodva, vagy valamelyik csatlakozó, és nem viszi át a delejt, mert ha az akkura kötöttem a bikát, akkor sem indult be, viszont a vezetékek érezhetően melegedtek.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83730) FeniX- válasza perge666 (#83722) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Oh, ezt igazán sajnálom. Nálunk egész jól ért az ilyesmihez is, hiszen kipufogós. Sőt, a doboztartó konzolomat is ő hegesztette át az eredetiből, egy jobban illeszkedőre. A garázsukban mindig áll 1-2 érdekes motor meg autó. :-D

(#83731) FeniX- válasza macilaci78 (#83724) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hú, ne is mondd. nekem a társasház főbejárata mellett, a lépcsőfeljárónál van egy kis helyem, ahova lerakhatom kívülre a motort + ponyva, és minden áldott nap locsolják a kiskertet a házban lakó nőcik, így a motor alja és a ponyva is tiszta homok, sár lesz, s mikor veszem le a ponyvát, gyakorlatilag "egy marék homokot" szórok szét a motoron mindenütt.

[ Szerkesztve ]

(#83732) perge666 válasza FeniX- (#83730) üzenetére


perge666
veterán

Jó neked. :)
Mind1 majd valahogy ezis megoldódik remélem. :)
Azért köszi szépen a tippet. :R

(#83733) KTMHobby3 válasza draco31 (#83729) üzenetére


KTMHobby3
tag

Közel jársz a megoldáshoz. Lehet hogy a testet nem kapja meg. Ezt sem lehet kizárni. Próba szerencse.

(#83734) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

Kymco People S50 (2007) hátsó fékkar kompatibilis valami másik típussal/márkával?

a rögzítő csavar mellett eltörött az enyém, aztán kicsit lötyög, de használható, de figyelnem kell, hogy a vízszinteshez minél közelebb húzzam :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#83735) Rivaul válasza draco31 (#83729) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah. Nem gondoltam volna, mert pörgetni elkezdte. Akkor viszont egy az egybe kicserélném a két vezetéket.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83736) draco31 válasza Rivaul (#83735) üzenetére


draco31
veterán

Kedden járok elektronikás boltban, majd ott veszek valami csatlakozót, illetve 2 szálas villany vezeték gondolom megteszi 1mm-es, vagy vastagabbat neki? Addig meg szét kellene szedni teljesen, és lekövetni merre tekereg az a két szál pontosan.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83737) Rivaul válasza draco31 (#83736) üzenetére


Rivaul
addikt

Az jó lesz. Láttam én már mindenféle vezetékkel megtákolt motort. Szerencsére, könnyen követhető lesz, mert egy korbácson fut kb minden :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83738) KTMHobby3 válasza draco31 (#83736) üzenetére


KTMHobby3
tag

1 mm-es? Viccelsz? Minimum 4 mm-est vegyél. Ott nagy áramok folynak.

(#83739) Rivaul válasza KTMHobby3 (#83738) üzenetére


Rivaul
addikt

Akkor lehet én írtam hülyeséget. Nem használok akkut vagy önindítót. Úgy emlékeztem az is ilyen vékony szir szar vezeték szokott lenni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83740) KTMHobby3 válasza Rivaul (#83739) üzenetére


KTMHobby3
tag

Nem Te tehetsz róla, ha eddig nem használtál ilyet. Ahhoz hogy beinduljon egy motor, komoly energia kell. 12V-on az elég komoly áramot jelent, akár 50 Amper, vagy több is lehet. Ahhoz kell rézvezeték keresztmetszet hogy a teljes áram átjusson.

(#83741) draco31 válasza KTMHobby3 (#83740) üzenetére


draco31
veterán

Okés, ezért is kérdeztem. Bár ahogy néztem, ami benne van, az is talán 1.5 lehet max, de akkor kap rendes méretet.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83742) KTMHobby3 válasza draco31 (#83741) üzenetére


KTMHobby3
tag

Elhiszem Neked hogy 1,5-ös volt az önindító vezeték, egy jó motornál működhet is. A próba igazolja az eredményt.

(#83743) draco31 válasza KTMHobby3 (#83742) üzenetére


draco31
veterán

Még arról nem döntöttem, hogy kell-e valóban egy plusz csatlakozó a rendszerbe. Mert most van az akkun 3 vezeték. Egyiken egy biztosíték, másik kettő a vastag szál. Ez a kettő kb 10 centi, van egy csatlakozó, és úgy megy be a motorba. Lehet ezt a csatlakozót kihagyom, egyébként sem tűnik gyárinak .

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83744) #89309696


#89309696
törölt tag

[link]
Imádom az ilyen vidiket. :D Azzal a fűnyírótraktor akkuval ami kb 20 Ah lehet az üzemidő 10 perc átlagos egyenes út esetén. Utána 10 óra töltés. Majd néhány ilyen ciklus és kuka. :D
Nem rossz ötletek ezek, de az akku öli meg az egészet, mert ami bírná az gyanítom 20 ilyen motor ára.

[ Szerkesztve ]

(#83745) draco31 válasza #89309696 (#83744) üzenetére


draco31
veterán

Aztán ez lesz a vége :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83746) tothferenc válasza draco31 (#83736) üzenetére


tothferenc
senior tag

Beballagsz egy villamos boltba, es veszel 6-os vagy 10-es MKH vezeteket, oszt' csokolom. Ne akarj egybol rogobo futest csinalni.;)

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#83747) ShiTmano


ShiTmano
aktív tag

Sziasztok! Vettem nemrég egy Kymco Super 8 50 2T robogót. 70-es Naraku hengert tettem a régi helyére. Kipufogó Sito. 16mm-es Keihin karbi van rajta. Kérdés: mekkora fúvókát érdemes bele tenni? Gyárija 75-ös, de én már 85-össel vettem. Nem túl nagy az?

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#83748) NYPD


NYPD
aktív tag

Hali.

Van aki használ/használt Michelin City Grip-et (az előzőt, nem a 2-t) télen, hideg, esős időben? Úgy tudom ez még nem négyévszakos, mint a Grip 2, csak sima nyári. Mik a tapasztalatok vele? Nekem most jön vele az első hideg időm, a kőkemény gyárinál biztosan csak jobb lehet mondjuk.

(#83749) draco31 válasza tothferenc (#83746) üzenetére


draco31
veterán

Az lett, bár 4mm-es, 34 amperrel lehet terhelni, csak elég lesz.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#83750) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Tudom, ez ide nagyon off, de nekem nagyon tetszett..
A végén ez a "zsírzás" isteni. :)
https://www.youtube.com/watch?v=QPI2X_rkFEI&ab_channel=AmazingThingsOfficial
Nekem nagyon tetszik, hogy a világnak azon a részén olyan szerszámokkal meg felszereléssel dolgoznak, hogy az itteni burzsuj finnyás szerelők sok szempontból tanulhatnának tőlük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.