Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83751) #89309696 válasza FeniX- (#83750) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én ilyeneket az autós csoportokba szoktam belinkelni, mikor azon hisztiznek néhányan, hogy aki nem Novoth Tibi szinten szerel, meg nem az Avalon/Bosch szerviz 5x árain vesz alkatrészt az már kókler. Főleg akkor kerül elő ez a téma mikor a vidéki szerelő harmadáron megjavít egy modernebb autót, mint a fővárosi és ezen kiakadnak egyesek és javarészt bosszúságból elkezdenek köpködni, hogy de a vidéki tuti gányolta. Nem, nem gányolta, pont olyan jól ismeri az autó típust, mint a fővárosi.
India, Pakisztán stb. ahol ezek a videók készülnek ennél sokkal puritánabb módszerekkel tudnak szerelni és olykor a pár éves MAN teherautót szerelik meg ami igencsak modern ottani szemmel és mégis működik és meg tudják csinálni.
Persze a környezetvédelembe meg a saját egészségükbe masszívan bele lehet kötni. Nem egy videón öntik ki a csupasz földre az olajat, akkusavat, üzemanyagot. Itt Európában meg leköpnek ha csak euro5-ös autód van és ezzel akarják a bolygót megmenteni... LoL
Meg hát az a kéz kesztyű nélkül nem véletlenül fog atomjaira bőrrákosodni 50 éves korára az olajtól. Otthon ha valaki nem veszi fel az évi 1 olajcsere alkalmával attól semmi baja nem lesz, de ők egész életükben ebbe turkálnak, meg védőmaszk nélkül fújatja ki a kuplung meg fékport. Nem is szokásuk megélni túl magas kort.

(#83752) FeniX- válasza #89309696 (#83751) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Na ez igaz..!
De azok a felcsicsázott kamionok...! :-)
Már az on-the-run blogbejegyzéseiben is csak néztem, hogy mennyire túl vannak díszítve. :)

(#83753) Rivaul válasza #89309696 (#83751) üzenetére


Rivaul
addikt

Itthon nagyon elment az autós közösség. Meg úgy egész EU-ban. Vagy sznobok, vagy felelőtlen idióták... Várkonyi Gábor Autószakértő-t érdemes követni. Valaki aki reálisan látja mi zajlik az EU-ban.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83754) urbi73


urbi73
senior tag

Na úgy néz ki nem hiába ment tönkre a henger tömítés a F-15 - robogómon .Ugyanis tönkre ment az olajzás is ,amit már későn vettem észre . Mostantól már csak benzinbe lesz keverve az olaj.

[ Szerkesztve ]

-

(#83755) Rivaul válasza urbi73 (#83754) üzenetére


Rivaul
addikt

Ezt mindíg, rossz döntésnek tartottam. 20 évig megy gond nélkül, erre amikor elromlik, (mert miért ne romlana el?!), lekötik... Nem véletlen van ott. Fordulat függvényében adagolja az olajat. Az olajozást rendbe kell tenni és használni megint 20 évig.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83756) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Hali!
Elnézést, ha annyira nem vág a témához, de itt van sok műszaki szakember, szeretném megkérdezni..... Na, a lényeg, piacon voltunk, ahol románok árulnak sok mindent.
Nyomaték kulcsra néztem rá, ilyen szerszámom nincs. Nem fogok nagy dolgokat szerelni, de kocsinál, motornál is pl. megvan az olajleeresztő csavar meghúzási nyomatéka.
Elég érzéketlen, fakezű vagyok, képes vagyok csavarokat túltépni.
Megnéztem, amit árultak, a skálázása 20 és 300Nm közt volt állítható. 8000ft-ért árulták, visszatettem, nem alkudtam rá. Márkajelzést nem láttam rajt.
A krómozott részeit csapta finoman a vakrozsda, nem volt bizalomgerjesztő. Mondtam az árusnak, még körülnézek....
Minden héten itt vannak amúgy a piacosok, nem sürgős nekem. De arra gondoltam, lehet érdemesebb lenne boltban, ha kicsit többért is, de hivatalosan venni, esetleg LIDl-ben ha belefut az ember...... Amúgy fogalmam sincs mit kellene ilyen szerszámnál nézni....
Szerintetek, ha van egy gyári állapotú szerszám az árusnál, ami nem ázott meg párszor mint a kiállítási darab, érdemes venni? Vagy keressek hivatalos üzletben..? Szerintem 7E.-ért odaadnák... :U :F
Köszi! :)

(#83757) FeniX- válasza Zoli bácsi (#83756) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Halihó, ha ilyen olajleeresztő csavarokat akarnál nyomatékra húzni, inkább várd meg, amíg lesz az ALDI-ban, LIDLI-ben hasonló akció. Amúgy kézzel simán meg lehet húzni, nem kell túlszakítani sem. Menjen alá mindig új réz/alumínium alátét és kész.

(#83758) DJGABI válasza Zoli bácsi (#83756) üzenetére


DJGABI
addikt

Túl van misztifikálva, autószerelő rokon a Clio futóművét (kerékcsapágy miatt felét szét kellett bontani) érzésre rakta össze :DDD Utána persze amúgy is járt szerelőnél, futóműállításon, nyugi.

Pont kocsinál olajleeresztőt mondjuk én gyengén húztam meg, nem roppant meg az alátét, aztán eresztett. asszem 9k szokott lenni Lidliben/Aldiban, én Aldisat vettem annak talán nagyobb a mérési tartománya (van aki szerint pont ezért rosszabb)

szerk: [link] 7k boltban, újonnan, 3 év garival. persze ki kell fogni, de sztem negyedévente biztos akciózzák. Inkább 5-re alkudd le, ha tudod. Szerintem a piacos is bőven használható otthoni körülmények között, sokan szidják, nekem a Straus Austria cuccokkal sincs bajom... Általában az szokott menni az árusoknál

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#83759) Rivaul válasza Zoli bácsi (#83756) üzenetére


Rivaul
addikt

Neten is kapsz kb ennyiért. Nemsokára lesz black fryday, szerszámkell.hu pl ilyenkor érdemes megnézni. A nyomaték skálára figyelj. Otthonra cca 15-150 közötti tartományban szerelsz. Van olyan sok helysn ami 40-től indul és 320-ig megy. Azzal nem húzol pl olajszűrőt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83760) KTMHobby3 válasza Zoli bácsi (#83756) üzenetére


KTMHobby3
tag

Ha beírod a Google-ba, már 3700-ért is találsz. YATO Nyomatékkulcs 1/2" 0-300 Nm CrV. Szállítási díj 790 Ft.

(#83761) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm mindenkinek!
Nem megyek vissza a piacra, szerintem kivárok akkor. :R

(#83762) macilaci78 válasza Zoli bácsi (#83756) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez esetleg?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83763) #89309696 válasza DJGABI (#83758) üzenetére


#89309696
törölt tag

Persze, hogy túl. Egy hengerfejet illik nyomatékra húzni, nyilván főtengelynél is, vannak erre kényes alkatrészek, de a többihez általában tapasztalat meg szakértelem is elegendő. Akinek ez esetleg kevesebb az nyugodtan használjon nyomatékkulcsot. Ezen nagyon sokat szoktunk vitázni az autós csoportokban. Persze mindenkinek mások az igényei és ingerküszöbei, ezt igazából tiszteletben kell tartani. De a túlreagálását azt nem szeretem én se, főleg ha lenézések is tárulnak mellé.

(#83764) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv!
A motornak (Piaggio Typhoon New 50 ccm 2012) nem bírtunk alapjáratot állítani. Hidegen van, melegen semmi. Mire rájöttünk, hogy a gázbowden alsó része, ami a karbiba vezet ki van szálkásodva, akad a házban. Sajnos külön így nem találok hozzá(vagy csak nem kerestem eléggé hűségesen), a jászmotornál nincs, az oem-parts-on meg a gyári is 7000+posta (itt csak az alsót néztem).

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#83765) KTMHobby3 válasza BLUE TORNADO (#83764) üzenetére


KTMHobby3
tag

Szia !
A külső ha jó, belsőt (1mm-est) lehet kapni 100 Ft/m áron. Kismotor alkatrész, vagy kerékpár boltban nálunk ennyi.

(#83766) BLUE TORNADO válasza KTMHobby3 (#83765) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Ez sajnos nekem 2 részből nem jó.

1. Sajnos a bowden ház is rossz, a szigetelés már hiányos, illetve sérült rajta.
2. Mind a 3 bowdenszál két végén van az a beakasztó izé, így a házból ki sem lehet szedni

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#83767) #89309696 válasza BLUE TORNADO (#83764) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekünk az egyik munkagéphez kellett, egy sorművelő gép érzékelő pálcájához konkrétan. Az is ilyen spéci véges kacat. Amúgy párezer Ft-os bovden lenne. Kiküldte a gyártó a 60 ezres ajánlatot egy bovdenre. Megköszöntük. :D Aztán mukucsoltunk rá saját magunk.

(#83768) KTMHobby3 válasza BLUE TORNADO (#83766) üzenetére


KTMHobby3
tag

Szerintem egy bicikli boltban (szervizben) tudnak segíteni. Érdemes érdeklődni. Én biztos hogy nem fizetnék annyit egy bowdenért.

(#83769) nyogo83 válasza BLUE TORNADO (#83766) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Keress 2008 utani Aprilia Sport City 50 2T-hez vagy 2007 utani 2T Zip/NRG-hez. Ugy mar tobb talalat lesz.
Pl [link] 3k (Ok amugy ugyanugy az OEM-Parts :D )
Citybike-ban van felso is, az is ilyen 3k korul van.

[ Szerkesztve ]

(#83770) Zoli bácsi válasza macilaci78 (#83762) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Elérhetőség:
Elfogyott

Meg 42-210nm-n belül állítható. Nekem 20-25nm-től induló kellene.
Amúgy köszi! :)

(#83771) nod1 válasza NYPD (#83748) üzenetére


nod1
csendes tag

Hello

Tudod nekem is ez van az Agilityn. Mondjuk mérvadó nem vagyok, mert ha bejön az igazi tél akkor átülök a másira amin téligumi van, azzal már nem is mertem melegben menni, mert megmondták, hogy nagyon hamar elkopik úgy.
Amit viszont észrevettem ennel a Michelinnél, hogy nagyon durván öregszik, de ilyen ez ha jó tapadást akarsz. Mondjuk nekem az első még mindig fordítva van fenn. Hiába bizonygattam a gumisnak, odajött egy spanja, és kánonban nyomták, hogy a mintát kell nézni, nem a forgásirányt. Nem bírtam az öreg szakival, de ilyenek ezek. Majd most ősszel leadom ha átgumizom az autót. Csak az a baj, hogy ezért fizetnem kell.
Kicsit engedj majd a nyomásból, ha tartósan bejönnek a latyakos, hideg utak. Bár ha tolod te is végig, én elgondolkodnék a helyedben csak télin.

(#83772) BLUE TORNADO válasza nyogo83 (#83769) üzenetére


BLUE TORNADO
senior tag

Csak sajna ez sem írja a hosszát :(

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#83773) NYPD válasza nod1 (#83771) üzenetére


NYPD
aktív tag

Lehet az lesz, elöl 1.75, hátul 2.00 lett belefújva, félhidegen (mentem vele 2 km-t előtte). Nekem.is fordítva van amúgy az első feltéve. Lehet, hogy veszek rá a kékholdban egy szett grip 2-t, az négyévszakos. Jövőre már biztos, hogy úgyis másik motor lesz, feltéve ha 30.-án a megfelelő helyre teszik az x-et a forgalmi minősítőlapon :D

[ Szerkesztve ]

(#83774) #89309696 válasza NYPD (#83773) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem is az van rajta, jó gumi. Mondjuk sárban, vizes füvön pont ugyanúgy pofára esni vele, mint egy gyári Kendával ami 14 éves. Aszfalton sokkal jobb, vizesen is téphettem a féket, de mondjuk a telet sose tudtam kipróbálni vele, mert elkezdett falsot szívni főtengelynél én meg bedobtam a garázsba és azóta egy éve ott áll. Sose szerettem motorozni, úgyhogy nem ok nélkül van ott.

[ Szerkesztve ]

(#83775) Redneck


Redneck
veterán

Karbis 50 4T robogóknál hol található fojtás? Mekkora a max véglegességük egy átlagos nő alatt fojtás nélkül?

Kollégám nem akar beletörődni az 55km/h-ba, úgy érzi van még erő a gépben.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#83776) macilaci78 válasza Redneck (#83775) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha hajlandó rollerkét lökve indulni vele, illetve hídon felfelé tolni, akkor a variátorral lehet valamit kezdeni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83777) #89309696 válasza macilaci78 (#83776) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ennyire ótvar gyengék a 4T robik? Nekem az 5 lovas Keeway egész tűrhető volt. Egy 5 lovas 4T ennyivel gagyibb?

(#83778) perge666 válasza #89309696 (#83777) üzenetére


perge666
veterán

50-es 4T-k nem az erejükröl és a gyorsaságukról híresek. :(
Cserébe megbízhatóak,nem “ büdösek “ és nagyon kicsi az étvágyuk.

(#83779) FeniX- válasza #89309696 (#83777) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szerintem egy 50ccm 4 ütemű az nincs is 5 lóerő, max 3. :-D

Én is nézelődök utóbb mindenféle kategóriában, méretosztályban. Van tapasztalatotok 12", meg 10"-es kerékméretekkel?
A keewaynek van ez a "zahara 125" fantázianevü építménye is. :) az nagyon halott ügy lehet?

(#83780) FeniX- válasza Redneck (#83775) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Sztem nincs benne fojtás, ez ennyit tud.

(#83781) #89309696 válasza FeniX- (#83779) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jaaaaa. Hát 3 lóerőtől mondjuk normális a lustaság. Csak fura, hogy 2T-ben széles skálán van a teljesítmény, 4T-ben meg nagyon szűk, pedig egy 5 lovassal el lehetne lenni, egy 7 lovassal meg aztán pláne, minden előnye ötvöződne.

(#83782) Zoli bácsi válasza FeniX- (#83779) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Pont láttam ezt a Zahara 125-öst minap, ki volt állítva, Sárváron.
Nekem úgy ránézve inkább csajos robogónak tűnt. Amúgy most állítólag akciós. Elég picike.
Egy megtermett férfiember furcsán mutatna rajta na...... :) Szerintem. :)

Ezt az 50cm3 4T robogó...Eléggé harmatos. Kollégám most fogott ki egy újszerű Kymco Agility-t, alig van benne kilóméter. Előtte egy 2T Puch Typhoon-nal járt. Megtermett férfiember, mondta, ég és föld a különbség dinamikában.A 4T alig akar alatta felgyorsulni..... :D

Apropó, ha valaki 50cm3-es 4T robogót venne újonnan.
Ma láttam a Győri City Bike boltban kiállítva egy 8km-t futott, full szalon állapotú (Rá is írták, hogy nyeremény volt) Liberty 50 4T-t. Százezerrel az új ár alatt. Lehet hogy lehetne még alkudni.....Szép fehér..Mint az enyém... :) [link]


(#83783) FeniX- válasza Zoli bácsi (#83782) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Na de - látod - ez a dühítő, hogy egy 50 köbcentis, használhatatlan "valami" 800.000 forintba kerül.
Amúgy még azon a verzión is gondolkozom, hogy mivel bicajozni is nagyon szeretek, így ha mondjuk eladnám a yamahát, egy elektronyos bicajt vennék. Heti 2x bőven megteszi munkábajárásra az is és ezeket már ilyen 3-4 kilóból meg lehet venni. Nincs átírási költség, regadó, miegymás.

(#83784) macilaci78 válasza FeniX- (#83783) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha az 55 km/h robogó használhatatlan, a biciklit hamar el fogod dobni szerintem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83785) FeniX- válasza macilaci78 (#83784) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ez kicsit más, véleményem szerint, mert a bicajjal az út szélén elférsz (nem zavarod a forgalmat), míg egy 50 köbcentis, 4 ütemű robogóval csak feltartod a sort, és idegesíted a sofőröket.

(#83786) #89309696 válasza FeniX- (#83785) üzenetére


#89309696
törölt tag

Semmivel se keskenyebb egy bringa, mint egy robogó, ha autóval kell kikerülni.

(#83787) FeniX- válasza #89309696 (#83786) üzenetére


FeniX-
aktív tag

oké, de a robogóval nem az út szélén mész, hanem megpróbálsz középen haladni, a bicajjal meg felmehetsz a járdára is.
Amerre munkába járok, ott kb. 80%-ban van erre lehetőség. Simán bicajjal 1-1 óra alatt beérek meg haza. Szerencsére bent le is lehet zuhanyozni.

(#83788) Redneck


Redneck
veterán

Köszönöm a válaszokat, továbbítottam az érintettnek. 50-es 4T-vel nincs tapasztalatom, csak gyárilag 90-essel. Az szépen ment, de majdnem kétszer akkora lökettérfogattal ez nem meglepő. Nem tudom mi volt, valami olcsó noname gép kb 20 éve...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#83789) FeniX- válasza Redneck (#83788) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Meg azt ne felejtsük, hogy azonos köbcenti mellett egy bizonyos köbcentiig a kétütemű másfélszer annyi teljesítményt ad le a 4 üteművel szemben.

Egy 4 ütemű 50-es 3 lóerő, a 2 ütemű meg ~5, vagy picivel felette. Ezek a nagykerekű endúrócskák tudnak ilyen 8-9 lóerőt, ami szerintem már tényleg súrolja a segédmotor határait.

Vannak amúgy különböző képletek is arra nézve, hogy mekkora végsebesség érhető el egy adott setupban. (köbcenti, váltó áttételezés, max fordulatszám)
A fizikát nem lehet átverni. Lehet, hogy az ismerősöd úgy érzi, hogy menne még, de igaziból mégsem. Vagy, ha igen, milyen áron? Ez itt örök téma.

(#83790) macilaci78 válasza FeniX- (#83785) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Melyik bringás megy az út szélén az úthibákon? :U
Járda: minden kereszteződésben padka, közben küzdj a gyalogosokkal, kereszteződésben az autósokkal és a járdaburkolat minőségéről még nem esett szó.
14 év kerékpározást hagytam magam mögött, betelt a pohár. Közlekedésre a legtöbb magyar városban alkalmatlan, sportnak oké.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#83791) FeniX- válasza macilaci78 (#83790) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Igen-igen. De nekem megvan az a kiváltságos szerencsém, hogy a 17. kerületből befelé, kőbányát érintve, elég kihaltak a járdák. Pláne korán reggel.
Na mindegy, csak hangosan ment az eszmefuttatás.
Ezt a robogó témát is azért nyomatom, mert
1.) a térdeim a lúdtalp miatt amúgyis extra terhelésnek vannak kitéve, és mostanában érzem (pedig még csak 38 vagyok) hogy kezd kopni így jó lenne, ha a menetszél nem csámcsogna rajta még pluszban.
Ad 2.) szegény yamahának a váza- mint kiderült - el van görbülve. Hogy milyen mértékben, és mi sérülhetett esetleg még, arról fogalmam sincs. Elengedve a kormányt, tényleg jobbra húz. (amit nem figyeltem eddig, mivel én is ferdén ülök, és nem szoktam elengedett kézzel vezetni)
Szóval, dilemma-dilemma. Persze, mikor megyek vele, akkor szeretem. :)
De van egyfajta "szabadulnék tőle" érzés, ami meg szubjektív, mióta ezt tudom.
És persze azt is mérlegelni kellene, hogy ha heti 2x kell bejárni dolgozni (a többi H.O.), akkor egyáltalán megéri-e a motort fenntartani.
Ez a 3. pont, hogy némely alkatrész ehhez a viszonylag ritkább típushoz meglepően drága. S bár most elvileg minden rendbe van rakva rajta.. az ördög nem alszik. Mondjuk széthullik a kuplung 52.000 km-rel a tarsolyban és kiderül, hogy 90-100 ezer az új "valami alkatrész".
(Az utóbbi hetekben szinte minden hírek drágulásokról számolnak be. üzemanyag, élelmiszer, alapanyagok terén.. mit hoz a jövő vajon?)

[ Szerkesztve ]

(#83792) Rivaul válasza FeniX- (#83779) üzenetére


Rivaul
addikt

Van tapasztalatotok 12", meg 10"-es kerékméretekkel?

Nekem volt/van minden. Azért nehéz dolog, mert pl 10 és 10 között is van különbség. Meg maga a "futómű". A Jog valami botrány 10 kerekekkel. Ott sima rugós villa van, keskeny gumikkal. Üt és pattog. Az Amicon szintén 10 kerekek vannak de rövid olajos telókkal és jóval ballonosabbak is. Azzal nem gond a vonatsín. Szóval nagy lehet a szórás. 12 már véleményem szerint egy lényegesen használhatóbb történet. Ott normálisabb futómű szokott lenni és a keréknek is van felülete. Személy szerint a 13 ballonos a kedvencem eddig, Az Aerox kerekei voltak azok amik igazán bejöttek. Lehet vele dőlni és nem kell sajnálni sem. Innen feljebb már minden sokkal komfortosabb de egyre keskenyebb. Azokkal nem szívesen mentem le pl az aszfaltról.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83793) NYPD válasza FeniX- (#83779) üzenetére


NYPD
aktív tag

Nekem 12-es az Agility. Elfogadnék nagyobbat szívesen, gyári értékre fújva azért pattogós elöl hátul egyaránt. Bár lehet, hogy már ráférne egy futómű felújítás, vagy a fene tudja, mert azt vettem észre, hogy párás, enyhe esős időben valamiért jóval puhább, nem érzem annyira az úthibákat..

(#83794) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok, köszi az infókat!

(#83795) nod1 válasza NYPD (#83773) üzenetére


nod1
csendes tag

Nagyon sokat drágultak a gumik az utóbbi időben..
Ha sikerül a vizsgád, akkor én egy szezon miatt már nem erőltetném, hogy beruházz rá.
Inkább tedd félre a Burgman átírására.
Tavaly télen is egyszer volt olyan hó, amikor elgondolkodtam, hogy benn hagyom a melóhelyen, aztán mégsem. Csak ott csúsztam meg vele, ahol nem volt takarítva/sózva. A hókásás úton is szépen elgurultunk. Szóval nem tudom mik az előrejelzések, de nincsenek manapság olyan igazi heteken át tartó nagy mínuszok, és sokáig havas utak sem.

(#83796) NYPD válasza nod1 (#83795) üzenetére


NYPD
aktív tag

Igen, én is ezen agyalok, hogy megéri-e.. A motort is most kéne megvenni még nov-dec környékén, mert most vannak "jó" áron, inkább akkor abba kellene fektetni.

(#83797) NYPD


NYPD
aktív tag

Létezik olyan téli kesztyű, ami rövid szárú, nem túl vastag de mégis meleg és nem fúj át rajta a szél? A nyáriban már kezd fázni reggel az ujjam, de eddig csak olyanokat láttam, ami baromi vastag, és nem érzem benne a gombokat..

(#83798) Rivaul válasza NYPD (#83797) üzenetére


Rivaul
addikt

Olyat még nem láttam. Nekem télre (ma vettem elő). Egy vastag marha bőr van, nyúl béléssel. Már vagy 70 éves de -10 be is működött. Bár, az Amicon volt markolat előtt szél fogó. Az nagyon hasznos volt. Jogon nincs ilyesmi, érzem is a hiányát.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#83799) KTMHobby3 válasza NYPD (#83797) üzenetére


KTMHobby3
tag

Nekem van egy kecskebőr kesztyűm, nyúlszőr béléssel, vékony és meleg. Persze hosszú ideig ez sem ideális, de télen én nem motorozok, arra ott a kocsi. A szélfogó egy jó megoldás lehet.

(#83800) NYPD


NYPD
aktív tag

Szélfogón én is gondolkoztam, de nem találtam az Agilityre, pedig jól jönne és szerintem nem is drága. Hol érdemes ezeket keresgetni? Vagy esetéeg létezik ebből valami univerzális megoldás is? A Kymco kormányán nem sok hely van egy ilyenhez ahogy én láttam már csak a fejidom kialakítása miatt se.

Ezek a bőr+nyúl dolgok kimondottan morotos, vagy "sima" utcai kesztyűk?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.