Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36357) #19103744 válasza JulianSinulf (#36348) üzenetére


#19103744
törölt tag

A 0 kalibrációt mindig meleg géppel kell csinálni a hőtágulás miatt, ill. lehet csepp is a fúvókán amit esetleg észre sem veszel. Ez hidegen kemény és megszivathat. A visszahúzás hosszát lehet növelni, csak ahogy Demo07 is írja figyelni kell rá, h. meddig mert esetleg kifűzi a szálat. A sebességét beállíthatod annyira amit csak elbír az extruder, és persze gyorsjárat felfelé sőt akár X vagy Y-ba is az utolsó menetiránnyal szemben mert akkor megtöri a filamentet. Ahhoz, h. elszakadjon a szál nem csak sebesség kell, hanem hidegebb szál is ezért érdemes az utolsó réteget (ha nem túl nagy terület) visszahűteni a filamentet akár 10 fokkal is. Ha hidegebb akkor ridegebb is, hamarabb szakad. Azért mondtam, h. dugd rá gépre, h. lásd a G-codokat milyen ütemben futnak le. Mert lehet, h. "sok idő" telik el az utolsó pont és a visszahúzás között ezért már csak a levegőben kezdi visszahúzni, ami már késő. Sokat kisérleteztem ezzel apró tárgyaknál, de végül azt találtam ki, h. egy kis modellt pl. egy hőtornyot vagy téglatestet berakok pluszba. Ha magasabb beletolom a szeletelő asztalába esetleg lehet kicsinyíteni csak ezt a segédet. Ezt akkor is használom, ha pl. a modell utolsó része már nagyon kicsi.

Láthatod, h. utoljára már biztosan a segédmodellt fogja nyomtatni, vagyis a modell tiszta marad. Ennél konkrétam azért raktam be, mert túl kevés idő a nyomtatás az utolsó fázisban és lágy lenne az anyag a rétegek között. Szünet azért nem jó szerintem, mert taknyosodik, szivárog a fúvóka amíg várakozik. Lehetne persze a ventilátorral is játszani (ez PETG 50%-on megy) de tovább tart kikisérletezni, h. mi az ideális sebesség mint ez a verzió. Kicsivel több filament és persze idő de mozgásban van folyamatosan, ami szükségszerű. Ugyanis a FDM nyomtatók működési elvében benne van a folyamatos nyomáson tartás. A visszahúzás nem a legideálisabb mozzanat. Ezért van az, pl. h. egy kocka olyan szép, de egy fát sűrű ágakkal már messze nem olyan egyszerű, vagy nem is lehet szépre nyomtatni FDM-el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.