Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) ratkaics válasza ffodi (#36700) üzenetére


ratkaics
senior tag

Egy ideje már harcolok a nyomtatóval, mert nem akar tökéletes lenni.
Ezt a kattogást csak akkor hallom, ha olyat nyomtat, amikor sok a visszahúzásos feladat.
Amúgy az extrudert mennyire érdemes/lehet szétszedni? Én még "csak" annyira szedtem szét, hogy a száltovábbító részt még egyben maradt, de nem is láttam rajta dugulást.
PLA-t próbálok nyomtatni 200 fokon.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36702) ffodi válasza ratkaics (#36701) üzenetére


ffodi
veterán

Ha anomáliát tapasztalsz, érdemes szétszedni teljesen. Szóval szerintem szedd szét, takarítsd ki és tedd rá a tartalék PTFE csövet + fúvókát (kézikönyvében le van írva hogyan kell szétszedni, ha jó emlékszem).

Erre visszatérve:
Olyan, mintha az asztal jobb oldala nem lenne jól szintezve, illetve mintha túl közel lenne a fej (offset).

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#36703) ratkaics válasza ffodi (#36702) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi!
Átnézem, akkor jobban...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36704) Saccco válasza ratkaics (#36701) üzenetére


Saccco
nagyúr

Heat creep is van. Elmelegszik a torok.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36705) Reggie0 válasza #19103744 (#36690) üzenetére


Reggie0
félisten

raspi es usb over ip

(#36706) ratkaics válasza Saccco (#36704) üzenetére


ratkaics
senior tag

Az ellen mit lehet tenni?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36707) kzkz válasza aDic (#36697) üzenetére


kzkz
őstag

Kedvencem a srác :)

(#36708) Saccco válasza ratkaics (#36706) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jobb hűtő a torokra.
Jobb hotend, amit könnyebb hűteni.
Gyorsabban nyomtatni, ne legyen ideje beledögleni.
Kisebb retract, kevesebb retract.
Ne használj PLA-t, hanem mondjuk PETG-t.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36709) ratkaics válasza Saccco (#36708) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszönöm!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36710) ratkaics válasza ffodi (#36702) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szétszedtem. Kitakarítottam. (Valóban volt a recék között 3-4 helyen nagyon apró műanyag maradvány, kipiszkáltam, összeraktam).
A fúvókát és a PTFE csövet már cseréltem, újraszinteztem az asztalt.
Most már sokkal jobb a helyzet, viszont van ez a modell.
Ha ezt szeretném nyomtatni, akkor sajnos azon a részen, ahol a rácsos rész kezdődik, ott "elvérzik". Nem ragadnak egymásra rendesen a rétegek és kattogó hang is hallatszik. :F

Szóval valami még mindig nem ok. :W

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36711) Saccco válasza ratkaics (#36710) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hotend venti nem ment tönkre?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36712) ratkaics válasza Saccco (#36711) üzenetére


ratkaics
senior tag

Pörög és nincs rossz hangja. :N

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36713) Saccco válasza ratkaics (#36712) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet még dugó a PTFE cső alsó felén. Esetleg kijár a PTFE és feltölti anyaggal azt a részt.
De szerintem PLA hiszti. Melege van. Lassan megy és elpuhul, bedugul.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36714) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Megjöttek a 0,4mm teflonos nozzle-k Aliról [link] Viszont kipróbálni később fogom.. PLA-hoz felesleges, mert az úgyis alig kenődik? PETG-hez meg hardened steel nozzle használok.
Abból ez a típus jött most szembe [link] de nem tudom hozna-e plusszt a hagyományos V6 hardened steel nozzle-hoz képest. Sok a "fejlesztés" mostanában úgy látom :D
Ill. ez a típus jó valamire, vagy csak állandóan eldugulna retract esetén?

Trianglelab DDB / BMG extruder is szépen megváltozott. Érdekel esetleg valakit eladó V1 szett palacsinta motorral?
Ill. lesz egy eladó Ender 3 / V2 / PRO dual Z átalakító szettem, csak orsó kell hozzá meg nyomtatni tartót Thingiről:

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36715) WunderKinder válasza ratkaics (#36710) üzenetére


WunderKinder
tag

Próbáld meg rövidebb retract-tal vagy retract nélkül. Valószínűleg túl sokszor húzza vissza az anyagot és már a torokban is fellágyult anyag lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36716) Imy válasza HornedReaper (#36714) üzenetére


Imy
veterán

Teflonos nozzlenek mi az előnye? Nekem nem ragad az anyag a nozzlera, ha jó a beállítás.

(#36717) HornedReaper válasza Imy (#36716) üzenetére


HornedReaper
senior tag

PETG azért tud kenődni meg a TPU

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36718) Imy válasza HornedReaper (#36717) üzenetére


Imy
veterán

Azure PETG-t használom, meg van valamennyi SUNLU-m, azokkal smemi gond. A FilamentPM azzal volt gondom, de azt nem használom. Ott is a flow csökkentés sokat javított.

(#36719) HornedReaper válasza Imy (#36718) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Azure annyira nem szeretem. Az ára jó de nagyon rideg, törékeny. FilamentPM nagyon szerettem, az nem olyan törős, inkább deformálódik még törés előtt de nagyon megdrágult.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36720) Reggie0 válasza HornedReaper (#36714) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez arra jo, hogy gyorsabban lehet vele nyomtatni, mert nagyobb feluleten es a filament kozepere bevezetve is adja at a hot.

(#36721) Saccco válasza Reggie0 (#36720) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem mellesleg javítja a rétegek összetartását is, legalábbis a rendes CHT. Ez a betétes kicsit olyan he. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36722) khron78


khron78
őstag

Sziasztok!

2 féle miniatűr alkatrészt kellene reprodukálni. Valaki tudna nekem segíteni, vagy esetleg ötletet adni, hogy hol foglalkoznak ilyen méretű műanyag nyomtatásával? Pár milliméteres darabokról van szó. Sajnos ezek meg vannak repedve, így valami erős anyagból kellene, pontos mérettel.

A nagyobbik darab így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#36723) Reggie0 válasza khron78 (#36722) üzenetére


Reggie0
félisten

Es mit csinal ez az alkatresz, milyen kornyezetben?

(#36724) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Gondolom nylon-ból elég erős lenne piciben is

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36725) #19103744


#19103744
törölt tag

Nem olyan régen felvetettem és tulajdonképpen azóta is foglalkoztat a gondolat, hogyan lehet a legegyszerűbben leghatékonyabban megfigyelni a nyomtatót illetve legújabban az is foglalkoztatott, hogyan lehetne hálózatba kötni a csak USB-vel rendelkező gépeket. Teszteltem egy rakás kamerát, egész halommal vásároltam össze, PTZ IP biztonsági kameráktól a compakt hídkamerákig (bridge) széles volt a paletta. Ezen kívül kiépítettem egy vezeték nélküli rendszert LAN és wi-fi technológiákkal mivel szó sem lehet kábelezésről. Nem vagyok hajlandó már botladozni a tengernyi kábel között falat furkálni stb. Szerencsére a powerline technológia már van olyan fejlett, h. stabil és így hasznos tud lenni. Mire tulajdonképpen elkészültem, Crealityéknél meghallották az igényemet... [link] (ez már a 2.0 tehát én vagyok lemaradva) Mivel nem kedvelem a geekbuying.com-ot a visszaküldési politikájuk miatt rövid keresgélés után... ha van egy USB kamerád ez is elég lehet. Természetesen meg fogom rendelni mert kíváncsi vagyok hogyan lehet egyben egy eszközzel megtenni mindazt amit én több eszközzel kreáltam.

[ Szerkesztve ]

(#36726) Reggie0 válasza #19103744 (#36725) üzenetére


Reggie0
félisten

raspi+octoprint+usb kamera

(#36727) Scallion válasza Reggie0 (#36726) üzenetére


Scallion
senior tag

+tasmota és még ki is kapcsol.

(#36728) khron78 válasza Reggie0 (#36723) üzenetére


khron78
őstag

(#36729) Reggie0 válasza khron78 (#36728) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha jol latom ra kell preselni a tengelyre es egy rugo fogja fesziteni a tarcsaval szemben? Vagy ragasztva lesz?

[ Szerkesztve ]

(#36730) #19103744 válasza Reggie0 (#36726) üzenetére


#19103744
törölt tag

Amit configolni kell. Ha az user nem ismeri, eljátszik vele ki tudja meddig stb. Ez egy kész termék, és ez sincs többe mint egy Pi. Ha nem müxik visszatérhetünk rá. Én azért adok neki egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

(#36731) khron78 válasza Reggie0 (#36729) üzenetére


khron78
őstag

Igen, úgy működik. Préselős, ha jól láttam. A másikat nem merem leszedni, mert félek, hogy eltörik az is. Egy fém alátétszerű kerül a rugó és a műanyag közé.

(#36732) Scallion válasza khron78 (#36731) üzenetére


Scallion
senior tag

Szerintem az a kuplung . Nem tudom milyen anyag lenne jó hozzá.

(#36733) #19103744 válasza khron78 (#36731) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ez egy kétkazettás deck mechanika. Ki lehet nyomtatni de előtte rápróbálnék a Conrad-nál vagy hasonló helyeken raktármaradékért... A kuplungnak tökéletes nyomat kell mert el kell csúsznia, adott esetben ott fog kiegyenlítődni a főtengely és az orsók közötti fordulatszámkülönbség. Milyen deck ez? Ránézésre kommersz mechanika szerintem min. 2 milliárd tonnát gyártottak belőle.

[ Szerkesztve ]

(#36734) kriszpontaz válasza Scallion (#36732) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nylon? Amúgy én csak poénból pótoltam (persze nem kuplungot) VHS-ben szíjtárcsát PLA-ból. A mai napig működik gond nélkül. Itt azért van súrlódás, így nem ajánlott, de a nylon jó lehetne hozzá. Kipróbálnám esetleg PETG-bő, annak a felülete eleve csúszós.

Egyébként ITT érdemes körülnézni, lehet hogy kapható.

[ Szerkesztve ]

(#36735) Scallion válasza kriszpontaz (#36734) üzenetére


Scallion
senior tag

Fdm fel sem merült. Gyantában gondolkodtam de még azt is utomunkálni kellene és nem ismerek ilyen gyantát. Pedig elég sokfélével dolgozom ( még kerámiával is). Dolgozom nylon-al egyébként.

(#36736) khron78 válasza #19103744 (#36733) üzenetére


khron78
őstag

Akai. 1987-es születésű. Tehát lehet, hogy annyit gyártottak belőle, de mára mind elöregedett. 2 ilyen magnóm van és ugyan ez a bajuk.

(#36737) kriszpontaz válasza Scallion (#36735) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A gyanta nem túl rideg erre? Nem ismerem annyira, azért kérdezem. Mennyire áll ellen fizikai behatásokra? Vagy súrlódásra? Mondjuk simán meg lehet csinálni egy szilikon mold-ot és 2 komponensű műgyantából kiönteni.

[ Szerkesztve ]

(#36738) Scallion válasza kriszpontaz (#36737) üzenetére


Scallion
senior tag

Sokfajta gyanta van , jó lenne tudni az eredeti anyagot.

(#36739) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Tervezek egy tárgyat, és ebbe kellenem egy M3-as imbusz-fejű csavart rögzítenem (hogy a menet álljon ki a tárgyból). Van ötletetek, hogy tudnám úgy fixálni, hogy ne forogjon el, amikor kívülről feszítem? Ugye az a gond, hogy kör alakú a feje.

(#36740) #54597376 válasza petyus_ (#36739) üzenetére


#54597376
törölt tag

Egyszerű. Nem imbusz-fejű csavar használatával. Ha úgysem tudod megfogni, akkor nem mindegy, ha hatszög vagy négyszög a feje?

(#36741) petyus_ válasza #54597376 (#36740) üzenetére


petyus_
senior tag

Jó lenne, de viszonylag sürgős a dolog, és nem találtam a környéken hatlap-fejű csavart ilyen méretben (M3 szinte mindenhol imbusz-fejjel van, csak webshopokban láttam hatlap-fejűt)

(#36742) kzkz válasza petyus_ (#36739) üzenetére


kzkz
őstag

Az imbuszfejet levágod, a helyére egy M3 anyát teszel, ebbe becsavarod az M3 menetes szárat, amit az imbuszfej levágásával kaptál.

(#36743) petyus_ válasza kzkz (#36742) üzenetére


petyus_
senior tag

gondoltam arra is, hogy rácsavarok egy anyát tövig, és így illesztem a helyére, csak nem tudom nem lazulna-e ki amikor később kívülről húzom/lazítom

(#36744) fabula válasza petyus_ (#36743) üzenetére


fabula
őstag

Az anya alá a menetre tegyél egy pötty pillanatragasztót és úgy húzd meg jó erősen.

(#36745) khron78 válasza Scallion (#36738) üzenetére


khron78
őstag

A Hobby elektronika topikból irányítottak hozzátok.
Egy fórumtárs írta ezt:

"igen, 3d nyomtatás nagyon jó megoldás erre. Ha van némi hő a magnóban akkor PETG anyagból tartós darabokat lehet csinálni, PLA felejtős itt. Esetleg még műgyantás nyomtatóval gyantából is lehet. Fontos viszont, hogy nagyon precízen lemérd az átmérőket, mert befolyásolja a sebességet."

(#36746) Lookup válasza petyus_ (#36739) üzenetére


Lookup
tag

Ha mindenképp így akarod akkor addig játszol a tűréssel amíg egy szoros illesztést kapsz + pillanatragasztó vagy jb weld.

(#36747) Scallion válasza khron78 (#36745) üzenetére


Scallion
senior tag

Ha leméred én megtervezem neked.

(#36748) Saccco


Saccco
nagyúr

How FAST is KLIPPER REALLY? ...CHEAP BED SLINGERS ?!

Szerk.: mondjuk nem tudom miért kell kiabálni a leírásban... :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36749) khron78 válasza Scallion (#36747) üzenetére


khron78
őstag

Nem egyszerű, mert gömbölyű és homorú részekből áll.

(#36750) Reggie0 válasza khron78 (#36731) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, JLCPCB-nel esetleg egy nem szines MJF -et erdemes lehet megprobalni, az nylon-bol van es nem draga.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.