Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) azbest válasza pyth (#35198) üzenetére


azbest
félisten

nem lehet, hogy más soros port sebességgel fut az új fw-vel? Lehet azt kellene átállítani, hogy újra tudjon csatlakozni a pécén futó program rá. A kijelző is lehet azért vesztette el a kapcsolatot, mert nem ugyanazon a bitraten / baudraten próbálnak kommunikálni.

A kijelző szoftverén nem lehet állítani baud ratet? Persze, ha a gyári szoftverre számít, akkor lehet nincs ilyen opció, akkor fw oldalról kellene igazítani. Esetleg pécéről ha sikerült jó baudratevel rákapcsolódni, akkor lehet van rá olyan parancs, amivel állítható / menthető a boardra is a régi / gyárival egyező sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#35202) fboldog válasza pyth (#35198) üzenetére


fboldog
senior tag

Ha hotend csere volt akkor én elsőre erre a kettőre gyanakodnék:
- hotend thermisztor (szakadás, zárlat)
- fűtőelem (szakadás, zárlat)
- alaplapon kábelek csatlakozása

Multimeter van kéznél?

üdv.: Boldog Ferenc

(#35203) pyth válasza fboldog (#35202) üzenetére


pyth
tag

fboldog: Van itthon tartalék thermisztor és fűtőelem, azokat próbáltam, nekem is ez volt az első gondolatom, de semmi.Az alaplapot is ellenőriztem szemrevételezéssel. Van multimeter.

Reggie0: A youtube videokban és a külföldi fórumokban mindenhol a Tiny Machines 3D Firmwaret ajánlották ehhez a típushoz, még a gyári helyett is mindenféle alkatrész csere nélkül is. Mást nem is nagyon találtam. Elég zöldfülű vagyok a témában.

azbest: Nem igazán értem mit írsz, majd rákeresek.

A lényeg az, hogy pár napig működött rendesen, több próbát nyomtattam, hiszen a BLTouch is picit arrébb került, Z offset-et is be kellett állítani.
A képességeimhez képest még meg is voltam magammal elégedve, hogy a beállítások után rögtön sikerültek az első nyomtatások

(#35204) Reggie0 válasza pyth (#35203) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a baj, hogy nincs hibakod, igy nem tudni miert allt meg. Igy hibat keresni is eleg nehez.

(#35205) azbest válasza pyth (#35203) üzenetére


azbest
félisten

A kijelző és a számítógéppel való összekötés is soros portos vagy annak emulációjával megy. Ha nem jó sebességre van az állítva, akkor nem megy.

Úgy látom más is ráfutott ilyesmire [link]
A gyári fw-t nem lehet sd kártyáról visszatenni? (ja ez még 8bites, akkor bonyolultabb) A kijelzőn gyári fw van?

[ Szerkesztve ]

(#35206) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek az itt kapható Igus csapágy eredeti?
Caxtool [link]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35207) Reggie0 válasza excalibur36 (#35206) üzenetére


Reggie0
félisten

En LMK12LUU -t vettem toluk, illetve hozza valo rudat, de elegge rocogosen jarnak egymason.

(#35208) fboldog válasza excalibur36 (#35206) üzenetére


fboldog
senior tag

Ha a TME árazást nézem, akkor még az is lehet, hogy eredeti.
https://www.tme.eu/en/details/rj4jp-01-08/plain-bearings/igus/

üdv.: Boldog Ferenc

(#35209) pyth válasza azbest (#35205) üzenetére


pyth
tag

Pont ezt akartam linkelni én is. Úgy nézem ott is alaplap csere oldotta meg a problámát.
Soros portos összeköttetés volt a PC vel. Egyébként nem a pc mellett van a nyomtató és Octoprintet használok.
A kijelzőn sem gyári fw van

(#35210) excalibur36 válasza fboldog (#35208) üzenetére


excalibur36
senior tag

Az eléggé elgondolkodtató, hogy közvetlenül a gyártótól véve több mint a duplája... ráadásul az itt látható ár nettó ár. Igus: [link]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35211) fboldog válasza excalibur36 (#35210) üzenetére


fboldog
senior tag

Ilyenkor szoktam én 1-1 darabot venni (persze a postaköltség fájdalmas) és összehasonlítani.

üdv.: Boldog Ferenc

(#35212) Reggie0 válasza excalibur36 (#35210) üzenetére


Reggie0
félisten

Kerjel ajanlatot a gyartotol 10000 darabra es azzal a darabarral hasonlitsd ossze :)

[ Szerkesztve ]

(#35213) excalibur36 válasza Reggie0 (#35212) üzenetére


excalibur36
senior tag

:D

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35214) azbest válasza pyth (#35209) üzenetére


azbest
félisten

oké hogy volt összekötve pécével, de próbáltad különböző baud ratekkel is a kapcsolatot?
Octoprinten is lehet állítani, nem a pécé a lényeg, hanem az, hogy talán csak rossz sebességgel akar kommunikálni.

#35210excalibur36
te nem ugyanazt a változatot linkelted, a tipuskódra keresve ez az egyező [link]
Ahogy látom az anyag J vagy j4 és dupla ára van a sima J -nek és mások méretei, mechanikai jellemzőik is.

[ Szerkesztve ]

(#35215) excalibur36 válasza fboldog (#35211) üzenetére


excalibur36
senior tag

Tényleg.. :B

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35216) pistiku


pistiku
csendes újonc

Üdv,

Kihasználatlanság miatt eladnám moddolt ender 3 v2-őm. Nincs semennyi időm sajnos, így kb 7-8 hónapja nem használtam. Képeken minden infó megtalálható. Akit érdekelne privátban keressen. Esetleg ha kompletten be tudnátok árazni az is jó lenne. [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#35217) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Esetleg tudja valaki honnan lehetne letölteni a videóban 3:24-nél taglalt kormány markolat hosszabbító 3D modellt?

[ Szerkesztve ]

(#35218) dugesz77 válasza Joshi (#35217) üzenetére


dugesz77
őstag

(#35219) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok! A képen látható csapágylefogató jó az IGUS Drylin RJ4JP-01-08 lefogatásához, vagy inkább a linken látható a jó hozzá?


csapágylefogató: [link]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35220) petyus_


petyus_
senior tag

sziasztok!

van ötletetek, miért nem tudom feljebb állítani Cura-ban az outer wall speedet? akármit írok be, 52,95-öt ír speedre a previewban.

(#35221) fabula válasza excalibur36 (#35219) üzenetére


fabula
őstag

A linken látható a jó, ezeket nem szabad megszorítani, mert deformálódhatnak.

(#35222) petyus_ válasza petyus_ (#35220) üzenetére


petyus_
senior tag

minimum layer time-t nem állítottam át...

(#35223) Joshi válasza dugesz77 (#35218) üzenetére


Joshi
titán

:R

(#35224) excalibur36 válasza fabula (#35221) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm! :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35225) Dapro


Dapro
senior tag

Üdv, ezt valaki ki tudná nyomtatni nekem Budapesten ? egy ATX psu tartó lenne NR200p házhoz, a HIGH MOUNT kellene:
https://coolermaster.egnyte.com/fl/d18M4dx90F
:R

[ Szerkesztve ]

(#35226) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!

Ezek közül melyik a jobb választás?
Az IGUS oldalán miért van az a furat, mire való?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35227) fabula válasza excalibur36 (#35226) üzenetére


fabula
őstag

Én az Igust választanám, jobb tapasztalataim vannak vele, mint az LMU lineáris golyós csapágyakkal. A lyuk nem tudom mire való, mivel elméletileg ezeket nem kell kenni, bár én az IGUS Drylin-t használtam, ez más anyagnak néz ki. Az Igus magyar oldalán biztos van róla leírás, ha meg nincs, fel is hívhatod őket.

[ Szerkesztve ]

(#35228) excalibur36 válasza fabula (#35227) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm!
Az Igust mivel, hogyan rögzítetted?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35229) fabula válasza excalibur36 (#35228) üzenetére


fabula
őstag

Nyomtattam hozzá tartót, pl. ilyet: [link]

(#35230) laskr99 válasza fabula (#35229) üzenetére


laskr99
addikt

Ez annyira nem ajánlatos. A gyári tartó pont azért van,hogy ha túlhúzod ne a csapágy menjen szét,hanem hajlik annyit a atartó.

(#35231) fabula válasza laskr99 (#35230) üzenetére


fabula
őstag

Mivel a nyomtatott tartó belül teljesen zárt henger és abba szorul bele az Igus csapágy, a csavarok meghúzása pont nem tudja asszimetrikusan összenyomni. A gyári leszorító a fém LMU csapágyat nem tudja olyan könnyen öszenyomni, de a műanyag Igust igen és nem a fém tartó fog hajlani, hanem a műanyag csapágy deformálódni oválisra. Tehát nem ajánlatos, használni a gyárit, amennyiben a csapágytartó ilyen fém leszorítós volt eredetelieg. Szerintem, de ne indítsunk itt hitvitát, mindenki úgy csinálja, ahogyan neki tetszik :D .

(#35232) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!

Létezik ennek a tárólónak Magyarországon is kapható változata?
Keresgéltem a netem meg pár árúházban de nem jártam sikerrel.
Szeretném egyesével tárolni a filamentjeimet mint ebben a videóban.

Szinváltós szilikagélből van ajánlott típus?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#35233) JulianSinulf válasza gezatata (#35232) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szia!
[link] Mint látható, van rá lehetőség, csak keresni kell.
De bemehetsz egy kínaiba vagy 100Ft-osba is. Vagy más olyan boltba, ahol ilyesmit kapni.

[ Szerkesztve ]

(#35234) boorit


boorit
csendes tag

Sziasztok!

Lithophane nyomtatással van valakinek tapasztalata? Jövő héten lesz az esküvője egy barátomnak, és most jutott eszembe, hogy nyomtatnék neki egyet (időben...). Viszont nem foglalkoztam eddig ezzel, úgyhogy nem tudom merre induljak.

Találtam több generátort is online, illetve néhány leírást már átnéztem, az igazi problémám a megvilágítással van. Van valakinek bevált módszere? Sajnos nincs időm nagyon kísérletezgetni :( .

szerk.: a kép minősége mennyire számít? instagramról szednék le egy közös képet róluk, nem tudom nem lesz túl gyenge a minősége.

[ Szerkesztve ]

(#35235) excalibur36 válasza fabula (#35229) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm!
Kinyomtattam és nem csavaroztam hanem a csavar helyen gyorskötözőt fűztem át és azzal szorítottam meg.
Szerintem jó lett. :-)

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35236) fabula válasza excalibur36 (#35235) üzenetére


fabula
őstag

Szuper, a gyorskötöző is bevált megoldás :D .

(#35237) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sracok, nem 3d, de testverszakma. Van valami ajanlott gravirozogep? A celmeret max A4-es felulet megmunkalasa, elektromos vezerloszekrenyek plakett szam/tipusjelolesenek keszitese. :))Neztem a cnc topikot, de ott inkabb nagy gepekkel foglalkoznak.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#35238) fboldog válasza tothferenc (#35237) üzenetére


fboldog
senior tag

Én itt kérdeznék (rendszeresen felmerülő kérdés):
https://www.facebook.com/groups/Lezerhobbi

üdv.: Boldog Ferenc

(#35239) Reggie0 válasza tothferenc (#35237) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem itt tedd fel a kerdest:
https://itcafe.hu/tema/lezervagas_gravirozas/

(#35240) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

nincs valakinek esetleg felesleges fehér Filanora BIO PLA-ja [link] , kb 200-500 gramm, amit mondjuk holnap át tudnék venni Budapesten? Fél évnél nem nagyon régebbi. Nagyon jól jönne. :R
Privátban írjon akinek esetleg van!

Köszönöm,
Máté

[ Szerkesztve ]

meg

(#35241) imibogyo válasza tothferenc (#35237) üzenetére


imibogyo
veterán

Várunk ebben a topikban. Nekem is van egy K40-es gépem (~A3-as méret), bár fán és papíron kívül én mással nem szoktam dolgozni vele, de elvileg az eloxált fémekkel is megbirkózik természetesen csak gravírozás szintjén, más fémek jelöléséhez spéci anyag (spray, lakk) kell... ;)

(#35242) puty23


puty23
friss újonc

Sziasztok!

Pár STL fájl 3D nyomtatásához keresek szolgáltatót. A neten rátaláltam a Remion Design Kft-re, de sajnos találtam róluk egy aggasztó cikket is, ami szerint Rimóczi Péter munkatársukat az előző munkahelyéről kirugták, ahonnan ellopta az ügyfélkapcsolatokat és megtévesztő ajánlatokat adott.

Tudtok ajánlani 3D nyomtató céget, aki megbízható és jó ár-érték arányú?

Köszi szépen a segítséget!

(#35243) peugeotmate válasza puty23 (#35242) üzenetére


peugeotmate
őstag

Protokat

meg

(#35244) janakbacsi


janakbacsi
őstag

xsara picasso autóm gyári rádiójának bekapcsoló/hangerő szabályzó gombját szeretném lecserélni, ill. hiányzik a két oldalsó takaró elem is róla. megoldható ez 3d nyomtatással? ha igen, akkor hol kellene keresgélnem? köszönöm szépen a segítséget.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#35245) peugeotmate válasza janakbacsi (#35244) üzenetére


peugeotmate
őstag

Bontoban nem talaltal? SLS technologiaval lesz talan eleg tartos vag ABS anyagbol nyomtatva, de latszani fog hogy nyomtatott ha nem utomunkazod.

meg

(#35246) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!Szükségem van 10db 3030 M5 t anyára.Tudna valaki adni/eladni nekem belőle?Holnapi Pesti délelőtti átvétellel?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35247) smithsys válasza janakbacsi (#35244) üzenetére


smithsys
aktív tag

Elképzelhető hogy tudok segíteni, keress majd priviben!

(#35248) tothferenc válasza imibogyo (#35241) üzenetére


tothferenc
senior tag

A hetvegen lehet valtanek veled par szot pm-ben. :))

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#35249) Padre103


Padre103
csendes tag

Sziasztok!
CoreXY nyomtató vásárlásán gondolkodom. Két típust néztem, ami nagyjából egy árban van, az Ender 6 és a Shappire Plus. Szerintetek melyik lenne a jobb választás, akár csak alapnak egy későbbi fejlesztéshez, vagy gyári állapotban történő használatra? Vagy esetleg ebben az árkategóriában vagy közelében, van másik ajánlott típus?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#35250) mlaci01


mlaci01
tag

Sziasztok,
Remélem tud valaki segíteni.
A nyomtató egy Ender3-pro, E3-turbo alaplappal, klipperrel, Filanora BIO PLA,210/60.
A képen az 1-es kocka stealthchop-al (stealthchop_threshold: 999999), a 2-es SpreadCycle-vel ( #stealthchop_threshold: 999999) készült, de egyik sem igazán jó.
Már mindent kipróbáltam amit tudtam, Z-offset, extruder kalibrálás, Z-zengely szétszedése, tisztítása kenése.
Nincs több ötletem.
Merre induljak el ?
Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.