Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) kzkz válasza fboldog (#35699) üzenetére


kzkz
őstag

Úgy látom itt a tárgyhűtőt látja így el levegővel, de azt is a házból szívja el, azaz ugyanazt a meleg levegőt keringteti.

Ezzel nem hiszem, hogy sokkal előrébb vagyok, mert nekem a hotend hűtőbordáját kellene hűvösebb levegővel ellátni, ennél pedig ő meghagyta a sima ventit.

De alapvetően jó ötletet adott a venti kereséséhez az alin, mert találtam gyengébbet, de még mindig erőset kb 5eFt-ért.

Köszi!

(#35702) fboldog válasza kzkz (#35701) üzenetére


fboldog
senior tag

Igen, én itt főleg a ventillátor és a cső megoldás miatt dobtam be.

Viszont így lett pár kérdésem:
- mitől lesz 60 fok egy ekkora nyomtatóban nálad?
- a külső levegős hotend hűtés miatt túlnyomás lesz a házban és ki fog tolni mindent a réseken (ez nem lesz gond?)
- a külső levegős hotend hűtés a fej környékét is le fogja hűteni, ez nem lesz gond a nyomtatott tárgynál?

üdv.: Boldog Ferenc

(#35703) #19103744 válasza Ton-ton (#35700) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nos annak valóban extrém porosnak kell lenni, mert a szálló por 10 micron alatt van, a nyomtatás illetve a fúvóka meg tizedmilliméteres tartományban van. Vagyis két nagyságrend a különbség. Nehezen tudom elképzelni, h. a lakás pora eltömíti, persze felhalmozódhat, összetömörödhet jó pár km elolvasztása után... de nem 10 vagy 15m után. Itt valami másban keresendő a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#35704) kzkz válasza fboldog (#35702) üzenetére


kzkz
őstag

- mitől lesz 60 fok egy ekkora nyomtatóban nálad?
Az asztal melegít ennyire, mert rohadt nagy: kb. 50x50cm. Ez fűti be a zárt házat kb. 1 óra alatt legalább 45 fokosra a szélén. A közepén ahol nyomtatok még melegebb lehet. Csak PETG-t nyomtatok, annál meg kb. 75-80 fokos az asztal...

- a külső levegős hotend hűtés miatt túlnyomás lesz a házban és ki fog tolni mindent a réseken (ez nem lesz gond?)
Letömítettem mindent, már csak a két ajtó összezáródásánál tud kijönni a levegő, de erre is kitaláltam már hogy legyen zárt. A túlnyomást úgy oldanám meg, hogy fúrok egy lyukat, mondjuk alulra egy kb 10cm-est, és oda szűrőket teszek, de ventit nem. Így itt tudna távozni a túlnyomás, de a meleg ezen nem igazán tudna jelentős mértékben kiszökni.

- a külső levegős hotend hűtés a fej környékét is le fogja hűteni, ez nem lesz gond a nyomtatott tárgynál?
Szerintem nem, de majd kiderül...

(#35705) #19103744 válasza daninet (#35685) üzenetére


#19103744
törölt tag

Oké, de a BMG-t nem olyan egyszerű felaplikálni erre a gépre, ugyanis jelen helyzetben a hűtőhasábbal csatlakozik a vázhoz az extruder, ami itt kimaradna. A végállást max. 5mm lehet eltolni, itt lényegesen nagyobb távolságokról beszélünk már a hotend miatt is. Egyszóval elég sok mókolással járna odabiggyeszteni, eltekintve a pillanatragasztós megoldástól :DD


azbest
Először is tévedésben voltam mert egyrészt teflonosak a hotendek amiket pluszban vásárolt az emberünk, másrészt 12V-os a gép, legalábbis a fűtőszál biztosan mivel kimértem. Egyébként egy régebbi doksiból az derült ki, h. ez egy Prusa Mendel i3 klón. Legalábbis a vezérlője valószínűleg. Abból gondolom, h. a gyártó még az 1.1 Beta Cura-nál ezt a gépet javasolta beállítani.

Olyan kérdésem is lenne, h. amiket letölthetünk pl. thingiverse-ről azt lehet szerkeszteni módosítani. A tervezéshez nem értek sajnos :((

(#35706) gabelli67


gabelli67
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy Ender 3 max nyomtatót. Amikor nyomtat a táp ventilátora teljes fordulatszámon megy, borzasztó hangos, nem szabályozza magát.
Ez normális vagy valami hibás? Köszönöm!

(#35707) fboldog


fboldog
senior tag

Szabályozza magát, most írtad le. ;)
Ha nyomtatsz pörög, ha nem nem.
Egy ilyen tápban nincs pwm vezérlés mint egy PC-ben.

Ráadásul szeretik a gyártók kicentizni a táp leadott teljesítményét és a nyomtató fogyasztásához.

üdv.: Boldog Ferenc

(#35708) kzkz válasza gabelli67 (#35706) üzenetére


kzkz
őstag

Siman Ender 3-on rá van írva a tápra, hogy magát szabályozza, és ne lepődjünk meg ha áll, de én még állva nem láttam. Szerintem fix-en megy.

(#35709) fboldog válasza kzkz (#35708) üzenetére


fboldog
senior tag

Nekem felfűteskor megy (ender 3 vékony Mean Well táp) és nyomtatáskor fel-fel pörög, de nem megy állandóan.

De ez szerintem annak is köszönhető, hogy zárt doboz és a fűtő blokk réz.
Így a bed nem hűl olyan könnyen nyomtatás közben és a blokknak meg jó a hőtartása.

üdv.: Boldog Ferenc

(#35710) kzkz válasza fboldog (#35709) üzenetére


kzkz
őstag

Nekem a híres Cheng Liang táp jutott rá :), lehet ezért megy fixen...

[ Szerkesztve ]

(#35711) fboldog válasza kzkz (#35710) üzenetére


fboldog
senior tag

:Y

üdv.: Boldog Ferenc

(#35712) gabelli67 válasza fboldog (#35707) üzenetére


gabelli67
csendes tag

Köszönöm, nyomtatás közben nem szabályoz!😃.Arra gondoltam, ahogy a tied is működik, hogy ki-be kapcsolgat nyomtatás közben.

(#35713) fboldog válasza gabelli67 (#35712) üzenetére


fboldog
senior tag

Rá kell mérni, hogy mennyit eszik.
Van egy tippem, hogy ekkora (300*300) bednek az a 350W, miközben nyomtatsz is, karcsú. :)

üdv.: Boldog Ferenc

(#35714) #54597376


#54597376
törölt tag

Az eddig módosítatlan Ender 3 V2-met BMG extrudert használva átalakítottam DD-re. Az e-step kalibráció után 410-re lett belőve. Ahogy utánaolvastam 408-415 közötti értékeket írnak klóntól függően. Szóval ez a 410 kb. jó lehet. De brutálisan túlextrudált minden nyomtatásom. És itt jön a kérdésem. A flow-t vegyem lejjebb, vagy az e-step értékeket? Valahol azt írják, hogy a flow mindenképp 100% legyen és az e-step értékeket állítsam a nyomtatáshoz, máshol azt írják, hogy az e-step legyen annyi amennyinek valójában lennie kell és a flowval játszak. Superslicerben van flow kalibráció, az alapján kb. 75%-os flow értéknél nyomtat elfogadható felületet.

(#35715) dugesz77 válasza #54597376 (#35714) üzenetére


dugesz77
őstag

Szerintem az e-step legyen pontosan beállítva a flowwal jobban tudsz játszani akár a slicerben is százalékos szintben. Nálam eddig több extruder/hotend kombónál is 0,9 körül volt jó.

(#35716) Demo07


Demo07
aktív tag

Hát egy jó ideje nem írtam már hsz-t, szerencsére azért mert stabilan működik a nyomtatóm :DDD Most majd lehet megpróbálom elrontani....

Viszont most szeretném feljebb tolni a nyomtatási sebességet, jelenleg 100mm/s és 6000 acc mellett szépen nyomtatok, viszont a flow rate ekkor már 8,3 mm'3/s ami még jó és szép is, viszont infill-nél 120mm/s esetén már 12mm'3/s fölött láthatóan elfogy az technika...
E-step jó, 100mm-re 100-at is húz be.

0.2mm layer, 0.4 nózi, Dragon St flow hotend, bmg klón extruder, direct drive és egy nema17 motor (648 mV-on)

Nema17 motor mekkora áramot képes még elviselni anélkül, hogy amper szaga lenne?

Extruder áramát addig nem akarom megemelni ameddig nem tudom, hogy kb mi az az érték amit még kibír a motor füst nélkül :DDD

Illetve még anno ~1.5 éve Saccco leírta, hogy a Dragon Standard Flow-nak mennyi a max áramlása 0.4 nózi és 0.2 layer mellett, illetve 0.6 nózi és 0.3 layerrel... de nem találtam meg a hsz-t :U Help :R

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#35717) Saccco válasza Demo07 (#35716) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link]

Adhatsz neki hőfokot is. De a legegyszerűbb egy CHT nózi. Talán még akciós 3djake-en.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35718) Demo07 válasza Saccco (#35717) üzenetére


Demo07
aktív tag

:R
Köszönöm a gyors RE-t!

A másik irány a CHT nózi lett volna még pluszba, akkor ezek szerint plug&play a Dragonba is.
Igen, szerencsére még akciós, így már ment is kosárba.

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#35719) Imy


Imy
veterán

Ki mivel és hogyan keni a profilsíneket vagy más névvel lineáris síneket? [link]

(#35720) #19103744


#19103744
törölt tag

Ki mit gondol erről a gépről? Még nem döntöttem 100%-ban, h. melyiket vegyem. Esetleg ezt.

(#35721) Janos46


Janos46
tag

Sziasztok.
X1-em van Kérdésem, hogy az X2 vagy Genius Pro nyomtató fejét megvehetem-e hozzá. Csak 14 ezer az ára. Ránézésre azonosak, a szintező nyilván nem kell.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#35722) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki DWG-ből STL-t csinálni? :R :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35723) Brain75 válasza #19103744 (#35720) üzenetére


Brain75
senior tag

Esetleg ez?
[link]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35724) #19103744 válasza Brain75 (#35723) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ha van időd nézd meg ezt a videót.

(#35725) kzkz


kzkz
őstag

Ender 3 v4.2.2-es lappal + 3D Touch szenzor bekötve a lap erre szolgáló 5 pines csatijába, és a Ender-3_4.2.2_ Marlin2.0.1 - V1.1.2 - BLTouch.bin firmware feltéve.

Azt csinálja, hogy auto home-nál még elkezdi a Z-t süllyeszteni, de még neki se ér a touch hegye az asztalnak mégis behúzódik. Majd feljebb emeli kicsit a Z-t, kiengedi hegyet, elkezdi lassan süllyeszteni újra és nem sokkal később megáll "Homing Falied: PRINTER HALTED Please Reset" hibával.

Próbáltam a bed leveling menüben is az auto home-ot, ott se jártam sikerrel. Van amikor eljut a 7. pontig, de van amikor már a másodiknál megáll. Van, hogy az első érintés még jó, de ugyanannál a pontnál a második már kamu érintés, és ezután meg tovább a következő pontra.

Találkozott már valaki ilyennel? Rossz lenne a szenzor, vagy a gyári firmware helyett sajátot kéne fordítani?

A kábelt kimértem, a kontaktok jók.

(#35726) fabula válasza Imy (#35719) üzenetére


fabula
őstag

Mol Liton LTA 3EP.
Lehet 250 g-os kiszerelésben kapni, ez elég sokáig elég lesz :) .
De jó más lítium bázisú jó minőségű kenőzsír is.

(#35727) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek, tapasztalataitok a Tronxy D01 V2 nyomtatóval?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35728) kriszpontaz válasza excalibur36 (#35722) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Írd le miről lenne szó. Akár PM-ben.

(#35729) kzkz válasza kzkz (#35725) üzenetére


kzkz
őstag

Na, végre működik, úgy tűnik a gyári firmware nem volt jó ehhez a 3D touch-hoz.

Klipperre áttérve se ment egyből, de ha a sensor pint áttettem a Z- endstophoz, és a configba beírtam ezeket, így már működik:
# Pin mappings for BL_T port
[bltouch]
sensor_pin: ^PA7
control_pin: PB0
z_offset = 1.5
x_offset: -48
y_offset: 0
pin_up_reports_not_triggered: true
pin_up_touch_mode_reports_triggered: false
probe_with_touch_mode: false

Semmi se megy egyszerűen :(((

(#35730) kzkz


kzkz
őstag

Más: ez az első PETG nyomtatásom a gyári Ender lapra. Sajnos a fej túl közel volt, és a szoknyát úgy belenyomta a lapba, hogy nem tudtam leszedni róla semmivel. Ekkor jött az ötlet, hogy acetonnal rámegyek, a másik nyomtatón az alu lapnál ez mintha feloldotta volna. Belocsoltam, rátettem még egy törlőkendőt, így itattam bele, ennek látszik a mintázata is.

Hát itt is, de jött vele valami a gyári lapról is, onnan is feloldott valami réteget, annyira fellazult, hogy az körmömmel még egy mélyedést is sikerült belekarcolni (a jobbra lefelé tartó árok az)

Ha ennyire belenyomta az anyagot, akkor hogy lehet eltávolítani a PLA-t, PETG-t erről a lapról, úgy hogy ne sérüljön a mittudomén milyen réteg a lapon? Még adtak hozzá egy tartalék lapot, azt nem szeretném ilyen állapotban látni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35731) kzkz válasza kzkz (#35730) üzenetére


kzkz
őstag

helyesbítés: (a BALRA lefelé tartó árok az, ami az asztal bal alsó sarka felé mutat)

[ Szerkesztve ]

(#35732) kriszpontaz válasza kzkz (#35730) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A PETG szeret nagyon összegyógyulni az ilyen bevonatokkal, a gyári V2 üveglapra is úgy fogok nyomtatni hogy a sima bevonat nélküli oldalára próbálok, remélem arra nem fog így odagyógyulni. Szoktak alá még nyomtatás előtt hajlakkot vagy stift ragasztót kenni, hogy legyen egy réteg ami elereszti mikor le akarod szedni. Én nem próbáltam összekenni semmivel eddig. Viszont ez a lap szerintem kuka.

(#35733) fabula válasza kzkz (#35730) üzenetére


fabula
őstag

PETG alá, főleg üvegre tegyél lila Nebuló ragasztót vékonyan elkenve és akkor le fog jönni mindig.

(#35734) Brain75 válasza #19103744 (#35724) üzenetére


Brain75
senior tag

Megnéztem. Jónak tűnik a gépecske.
Csak a fránya kerek asztal.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35735) fabula válasza Brain75 (#35734) üzenetére


fabula
őstag

Nem olyan rossz az a kerek asztal. Nekem egy Anycubic Kosel Linear Plus van már vagy másfél éve és klasszul nyomtat. Nekem ez van beállítva PLA nyomtatásra és 240 mm az asztal átmérője. Az Flsun nagyobb. Ráfér erre sok minden.
Nem tudom, hogy szerencsém volt-e vele, de ez volt az egyetlen gépem, amely összerakva és a Marlint 2.xx-re lecserélve azonnal szépen nyomtatott. A delta szintezés egyszerű és pontos, egyszer megcsinálod és nem nagyon kell többet hozzányúlnod a szintezéshez, mert az asztal fix.
Ha lenne rá keret, én megvenném az Flsun deltát és eladnám az Anycubicot :D . Az Flsun sokkal fejlettebb elektronikával rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#35736) #19103744 válasza Brain75 (#35734) üzenetére


#19103744
törölt tag

Szerintem ez legyen a legkisebb baj. Viszont mivel le van csavarozva sosem fog elmozdulni, mindig viszintes marad, max fejcsere miatt lehet szükség szintezésre.

fabula Engem elsőnek a Makerbase alaplap fogott meg, vannak benne tartalékok. Na meg a videón ahogy elsőre nyomtat... Ezzel nem kell csinálni semmit csak vásárolni a tekercseket, lítium zsír és kb. ennyi.

(#35737) Brain75


Brain75
senior tag

Sziasztok

TPU filamentet hol érdemes venni ?
Nem kell sok nekem, ezért kérdezem hol a legolcsóbb ?!

Üdv

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35738) kriszpontaz válasza excalibur36 (#35722) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szia!

Megcsináltam neked Fusion 360-al. Remélem megfelel.
STL link: [link]

[ Szerkesztve ]

(#35739) excalibur36 válasza kriszpontaz (#35738) üzenetére


excalibur36
senior tag

Szuper lett, köszönöm! :R :R :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35740) kriszpontaz válasza excalibur36 (#35739) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nincs mit.

(#35741) dugesz77 válasza Brain75 (#35737) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha az 500g változat elég akkor a Sunlu-t tudom nyugodt szívvel ajánlani.

(#35742) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Megvételre keresek 2db. 280mm MGN12 lineáris sínt MGN12C blokkal és 1db. MGN12C blokot.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35743) Brain75 válasza dugesz77 (#35741) üzenetére


Brain75
senior tag

Elég bőven az 500g. Meg is rendeltem onnan. Köszönöm.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#35744) daninet


daninet
veterán

Fém dual gear extruder 3d nyomtatóhoz

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35745) gabelli67


gabelli67
csendes tag

Sziasztok, mi ez a jelenség ,mi okozza? Ugyanott jelenik meg mindig. kicsit kidudorodva.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#35746) kriszpontaz válasza gabelli67 (#35745) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nekem az Z függőleges profilok egyenetlen beállítása okozta, egy helyen feszült a görgő sín és akkor csinált ilyet. De okozhatja esetleg kenőanyag hiány a Z menetes tengelyen. A profibbak majd kiegészítenek.

(#35747) gabelli67 válasza kriszpontaz (#35746) üzenetére


gabelli67
csendes tag

Köszi, én is valami ilyesmire gondoltam.

(#35748) pistiku


pistiku
csendes újonc

Üdv,
Van egy szinte új kb 3x használt sunlu filadryerem amit szeretnék értékesíteni. 15.000 HUF-ot gondoltam érte, akit érdekelne írjon pm-et. Még nem hirdettem meg sehol. Doboza is van.

(#35749) gabelli67


gabelli67
csendes tag

Az mennyire normális ,hogy az Ender 3 Maxon nem tudom az excentrikus csavart úgy beállítanii, hogy a x tengely tartóján, hogy a jobb oldali ,a nem excentrikus csavar alsó része forog. Mindent megpróbáltam, találkoztatok ilyen problémával?

(#35750) #19103744


#19103744
törölt tag

Valaki meg tudná mondani, hogyan lehet fusion 360-ban szerkesztett modellt úgy elmenteni, h. a szeletelők is boldoguljanak vele?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.