Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) Tikakukac válasza Joshi (#35500) üzenetére


Tikakukac
titán

Van a sok és a van a mégsokabb. Voron az jelenlegi körben több MK3 :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35502) Joshi válasza Tikakukac (#35501) üzenetére


Joshi
titán

Saccco is így gondolja? :U

(#35503) Tikakukac válasza Joshi (#35502) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztosan, mert az alkatrészeket meg kell venni és eszetlen drága volt régen is a Voron, most meg pokoli. Néztem, igen, és arra jutottam, hogy most én inkább fémforgácsolásra megyek rá, úgyhogy Voron pihen, majd max később.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35504) Joshi válasza Tikakukac (#35503) üzenetére


Joshi
titán

Ja én nem az Exceles alkatrészes verzióra gondolok, hanem amit egyben meg lehet venni. Persze ez sem olcsó, de ma már egy egyszerű nyomtató is közel 100k.

(#35505) Saccco válasza Joshi (#35502) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vegyen mindenki Bamboo-t. :DDD :DDD

Amúgy tényleg elég drága a Voron ma, fele alatt megvolt nekem. :DDD
Ismeretségi körben van egy eladó 350-es, valami 600 körül sorban állnak érte. :Y :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35506) Tikakukac válasza Joshi (#35504) üzenetére


Tikakukac
titán

Jeah. Romra raktak melóval, ha akarnám 10 műszakban is tolhatnám, szegény nyomtatók ha mennek heti 20 órát sokat mondok.

Majd később, most szezon van :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35507) Joshi válasza Saccco (#35505) üzenetére


Joshi
titán

Az Alis linkem kamu lenne?

(#35508) Joshi válasza Tikakukac (#35506) üzenetére


Joshi
titán

Nem értem miről hadoválsz, de tényleg. :((( Magyar ember magyarul biztosan ért. Én magyar vagyok. ;)

(#35509) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett a Mega Zero 2.0-hoz minden, amit egyelőre akartam.
Kicseréltem a tárgyhűtőt és a heatbreak hűtőt is. Előbbi a dual ball-os lett aliról, utóbbi pedig egy Noctua. A Noctua hatására lényegesen csendesebb lett a gép, bár a motorok még hangosak, mert az elektronika nem lett kicserélve. Érdekes, hogy a motormeghajtókat is 4010-es venti hűti és teljesen hangtalan, heatbreak-hez meg betettek egy hangosat.
Az asztal mágneses szőnyegét lecseréltem üvegre. Pontosabban tükörre. Nagyon jó. Bár a szélek felfűtése 60 fokra kicsit több időt vesz igénybe, mint a közepe, ahol a hőmérő is van.
A szintezés is megvolt, egyelőre megteszi.
Érdekes, hogy mennyivel másképp nyomtatja ugyanazt, mint a CR-6 Max.

Ami aggaszt, hogy már a szintezés teszt nyomtatásnál megfigyelhető, hogy bizonyos műveletek előtt megáll a fej mielőtt továbbindulna. Ilyenkor oda egy kicsivel több anyag kerül.
A teszt készít egy kis emelkedőt, amivel egyszerű leszedni a tárgyat az asztalról. Ennek az emelkedőnek a szélessége fix. Esetemben viszont felfele haladva szűkül egy kicsit.
A nyomtató alap firmware-jével használom.

A tükröt valamivel rögzíteni kell a fűtött felülethez. Én most iratcsipesszel tettem meg.
Ezzel az a gond, hogy, ha nagyon a szélén mozog a fej, mint a szintezős tesztnél is, akkor bizony a nozzle is beleütközik, nem csak a tárgyhűtő műanyagja.
Mivel lenne érdemes rögzíteni a tükröt, hogy a fejnek se legyen gondja vele, de ne is mocorogjon, adott esetben könnyen el lehessen távolítani/cserélni?

(#35510) Tikakukac válasza Joshi (#35508) üzenetére


Tikakukac
titán

Magyar ember magyarul biztosan ért. Én magyar vagyok. ;)

Ahhha. Ha ez igaz lenne, akkor nem állna a földbe minden évben az összes kompetenciamérés és menne úgy lefelé a szint már az általános sulikban is, hogy csuhajja. Semmit nem jelent, hogy magyar vagy szlovák van az igazolványodban vagy, hogy minek vallod magad. Sőt, az igazi "nagy magyarok" szoktak csak halálozni a helyesírási teszteken :K
Tehát amire céloztam: tök jó a kamu Voron meg a bármi más is, ha van egy rendes állása valakinek és az tényleg meló, nem kubikolás, akkor a 600-800k-s nyomtató teljes agyhalott ötlet, mert árat nem fog kitermelni és most egy rendes MK3s+ mire nem elég...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35511) dugesz77 válasza axlfsi (#35499) üzenetére


dugesz77
őstag

Akkor egész szépet emeltek megint :((( 05.20-án rendeltem a kittet akkor még 769 euro volt és 1000 fölött volt picivel az összeszerelt változat. Ha minden igaz jövőhéten adják fel.

(#35512) Saccco válasza Joshi (#35507) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem gondolom. Amit írtam az beállított kész gép.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35513) Petie válasza axlfsi (#35499) üzenetére


Petie
veterán

Nekem tegnap jött meg az mk3s+ kit, épp szerelgetem össze :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#35514) Petie válasza dugesz77 (#35511) üzenetére


Petie
veterán

mindenhol emelkednek az árak. Józsiéknál is :D

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#35515) Joshi válasza Tikakukac (#35510) üzenetére


Joshi
titán

Figyu, nem értem miért tolod ezt a buta "új hullámos" dumát. Elég lett volna ha magyar nyelven tisztán, tömören, érthetően leírod a véleményed. Ennyi.

(#35516) Joshi válasza Saccco (#35512) üzenetére


Joshi
titán

Jó, de milyen 3D nyomtatót tudsz venni hülyebiztosan? Most komolyan nekem ezek a hozzászólások olyanok, mintha egy teljesen új közegbe csöppentem volna. Most ti szopattok engem vagy mi van itt? :B

(#35517) Tikakukac válasza Joshi (#35515) üzenetére


Tikakukac
titán

Ebben annyi new wave volt, mint Tiszában a delfin. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35518) Joshi válasza Tikakukac (#35517) üzenetére


Joshi
titán

Akkor részedről ez nem volt más, mint kukacoskodás. ;] :DD

(#35519) Tikakukac válasza Joshi (#35518) üzenetére


Tikakukac
titán

Az avatar és a nick sem véletlen ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35520) Saccco válasza Joshi (#35516) üzenetére


Saccco
nagyúr

Olyan nincs. :D
Nincs szopatás, a Voron most is nagyon jó masina. :K

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35521) Joshi válasza Tikakukac (#35519) üzenetére


Joshi
titán

:DDD

(#35522) Joshi válasza Saccco (#35520) üzenetére


Joshi
titán

Na, most azért megkönnyebbültem. ;]

ui.: és mi a legjobb mondjuk 300-350-es méretben ~2000€-ig?

[ Szerkesztve ]

(#35523) Saccco válasza Joshi (#35522) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem a nagy épített gépek, Voron, Ratrig, BLV, VzBot, stb.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35524) petyus_ válasza Reggie0 (#35465) üzenetére


petyus_
senior tag

köszi, egyelőre sikerült javítani rajta (magnetizáltam a needlet meg a csavart, így végig ment egy 10x10v pontos bed mesh tolerance átlépése nélkül).

(#35525) petyus_


petyus_
senior tag

sziasztok!

sidewinder X2-vel érdekes problémába ütköztem. most jött meg az alu idler arm (múltkor írtam, hogy nagyon Szandika sebességnél is kattog, akkor ajánlotta valaki hogy esetleg cserléljem le a gyári műanyagot).
beszereltem, csináltam egy e-step calibrationt hotend nélkül. ezután felraktam a hotendet, és meg akartam nézni mennyi a max volumetric flow rate.
200 fok, elsőre F60-nal indítottam, és már itt elvérzett :F . 100mm helyett 97-t tolt át. F30-cal pontos volt, de ez kb 1,2mm³/s, az azt jelenti hogy 0.2 layerrel, 0.44 wallal kb 13mm/s max sebesség, ami elég röhejes. ráadásul ennél jóval gyorsabban nyomtatok, pár napja csináltam egy flow testet (sok top layer, különböző flow értékkel, szemre a legjobbat választottam), és még kicsit lejjebb is kellett vennem a flowt, tehát nem hiszem hogy igaz lehet ez a max flow rate.

van tippetek hogy mi okozhatja ezt?

szerk: az még lemaradt, hogy trianglelab volcano heat blockot használok, bimetal heatbreak-kel

[ Szerkesztve ]

(#35526) axlfsi válasza Petie (#35513) üzenetére


axlfsi
veterán

Na, az szuper, sok sikert hozzá! :C
Mennyi volt? Tudtad kuponozni vagy bármilyen okosság?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35527) petyus_ válasza petyus_ (#35525) üzenetére


petyus_
senior tag

lehet megvan a hiba oka, de nem tudom hogy ez normális-e. szétszedtem teljesen az extrudert, a steppert, minden okénak tűnik, rendesen forog. összeraktam, és sokkal nehezebb lett forgatni a fogaskereket. ha az idler armot nem rakom bele, akkor teljesen oké, ha azzal együtt szerelem össze, akkor szorul. próbáltam a gyárival is, ugyanez.

szerintetek ez okozza a hibát, vagy normális ha kicsit nehezebben forog összeszerelve?

(#35528) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Sziasztok!

Teljesen amatőrnek, aki még sose 3D nyomtatott semmit, de szeretne ismerkedni/"bohóckodni" a dologgal, mennyire ajánlott a Creality Ender 3 ~50.000 HUFért? Alzán most akciós, és régóta szemezek a 3D nyomtatással.

Az ár másodlagos igazából, ha dupla ennyi egy normális printer, az se gond, de nem szeretném hogy amiatt rühelljem meg a dolgot mert elégtelen gépet vettem. Ha veszek valamit, az legyen jó, ne a fejem fájjon miatta később.

Egy "all-around" gépet szeretnék: nem fogok szuperrészletes maketteket/modelleket nyomtatni, de 1-1 Baby Yoda menjen néha elfogadhatóan mondjuk, meg kisebb alkatrészek, rendszerezők, stb

Nagyon köszi ha tudtok tanácsot adni! :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35529) Reggie0 válasza Ezekiell (#35528) üzenetére


Reggie0
félisten

Siman. 74 eves apam tudja hasznalni, sajat maga rakta ossze.

(#35530) Ezekiell válasza Reggie0 (#35529) üzenetére


Ezekiell
veterán

Attól nem tartok, hogy ne tanulnám meg gyorsan, elvégre programozó vagyok vagy mifene :) Inkább a gép képességei a kérdésesek számomra (nyilván azért, mert teljesen fogalmatlan vagyok a témában egyelőre, és az remek hogy benne van az Ender3 a "best 3d printer for beginners under 200" válogatásokban, de jobb a személyes tapasztalat :) )

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35531) Reggie0 válasza Ezekiell (#35530) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az ender 3 azert jo, mert jo olcso es az elso gepednel jossz ra, hogy mi is szamit neked igazan. Persze lehet elsore voron-t is epiteni, de nem biztos, hogy szukseged lesz ra. :)
Plusz sok a kozossegi tudas, kb. barhol ismerik es tudnak segiteni, teli van leirasokkal a net, stb.. Szerintem a gyengesegei mellett is a legjobb kezdo nyomtato.

Ennyi penzert meg nem is eri meg eladni, mindig kell egy masodik nyomtato, tartaleknak is es extra kapacitasnak is.

[ Szerkesztve ]

(#35532) Petie válasza axlfsi (#35526) üzenetére


Petie
veterán

Köszi köszi :)
Ma estére raktam össze. élmény volt :D főleg a kábelmenedzsment. :U
Nem kuponoztam, azon az áron vettem ami ki volt írva, meg pluszba még egy textured steel sheet-et.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#35533) emre válasza Ezekiell (#35528) üzenetére


emre
veterán

Ezt néztem én is, szerintem meg is rendelem. :D Az asszony mondta hogy ilyenünk még úgy sincs..... ;]

Mit ajánlotok hozzá kezdésnek?
Egy PLA és ABS filamentet tettem még a kosárba. Mással egyenlőre nem tervezek nyomtatni.

(#35534) Petie

Köszi! :R

Pedig hosszútávon ABS lenne a fő csapásirány. :)
Teljesen esélytelen burkolat nélkül, vagy még azzal is? :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35534) Petie válasza emre (#35533) üzenetére


Petie
veterán

abs-t ki is veheted. kezdj pla-val az egyszerűbb megtanulni. :)
abs-hez zárt nyomtató melegen ajánlott :K

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#35535) Petie válasza emre (#35533) üzenetére


Petie
veterán

én beburkolom abs előtt a gépet, nem állok neki addig abs-nek.

[link] - Találtam hirtelen egy videót, elmondja hogy van amikor sikerül abs-t nyomtatni van amikor nem :)

meg azt hiszem büdös is :DDD

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#35536) emre válasza Petie (#35535) üzenetére


emre
veterán

Köszi!

A szag nem gond, nem a lakásban lesz a cucc. A burkolatot meg majd elkészítem, vagy már meg is van, csak még nem tudtam róla hogy ez lesz belőle.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#35537) Tikakukac válasza emre (#35536) üzenetére


Tikakukac
titán

A szag a kisebb gond, a rák az már kicsit nagyobb. A durva nyomtatási gondok főleg.

Szóval sorjában mindent :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35538) dugesz77


dugesz77
őstag

Ha valaki keres olcsó stiftes ragasztót tapadást elősegíteni akkor az Auchan lila színű stiftjét bátran merem ajánlani. A sima zöld fehér nem jó de ez betyár jó.

(#35539) siemensfun


siemensfun
tag

Sziasztok! Valakinek Artillery Sidewinder X2 extruder pcb panelja van eladó?

Sürgősen kellene.
Köszönöm

(#35540) Ezekiell válasza Reggie0 (#35531) üzenetére


Ezekiell
veterán

Köszi szépen - rendeltem egyet pár köteg filamenttel, majd jövök ide kérdezni sztem eleget.. :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#35541) EasyKnight


EasyKnight
tag

Sziasztok :)
Arra gondoltam, hogy alaplapot kellene cserélni a gépemben. Laikus vagyok a témában, így segítséget kérnék:
Van-e olyan alaplap, ami plug'n'play működik, nem kell programozni, sokat mókolni, de feljettebb, mint az eredeti?
Esetleg van olyan olyan, ami felhasználóbarát módon egy számítógép segítségével viszonylag egyszerűen beépíthetővé válik?
Az alany egy Creality Cr-10 mini.

(#35542) Saccco válasza EasyKnight (#35541) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha elromlott és azért kell cseréli, akkor akár garanciában is kaphatsz. Egyébként a gyári talán belemegy programozás nélkül.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35543) AiRLAC válasza petyus_ (#35527) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem felejtetted benne a gyári csapágyat? Az Alu idlerek általában saját csapággyal jönnek.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35544) petyus_ válasza AiRLAC (#35543) üzenetére


petyus_
senior tag

Tegnap este végre sikerült megoldanom, fordítva tettem vissza a fogaskereket a stepperre, ezért nem ment a helyére az idler arm... :W

Viszont egy probléma továbbra is fennáll :( . Kalibráltam a rotation_distance-t hotend nélkül, különböző sebességekkel mindig ugyanannyit nyomott, tehát ez ok. Aztán visszaraktam a hotendet, 230 fokra állítottam, hogy biztos ne ez legyen a szűk kereszmetszet, és már G1 E100 F60-nál kevesebbet nyomott ki, 97-99mm között, F300-nál már 6-7mm az eltérés . A legnagyobb sebesség, ahol 100mm-t nyom, F30, ami 0,5mm/s, tehát kb 1,2mm^3/s a max volumetric speed, ez kb 15mm/s nyomtatási sebesség, ami nagyon alacsony.

Az idler arm elég szoros, kicsit látszik a filementen a fogaskerék nyoma, de nem darálja, teljesen tiszta marad a fogaskerék.

Kicsit el vagyok veszve, hogy mi lehet, a stepper driverrel van gond, vagy esetleg maga a motor kezdi megadni magát, nem tudom. Tipp? :)

[ Szerkesztve ]

(#35545) EasyKnight válasza Saccco (#35542) üzenetére


EasyKnight
tag

Nem romlott el, ráadásul másodkézből van. Inkább csak szeretném kicsit fejleszteni a gépet, meg persze az ördög nem alszik. Ha jól láttam, akkor 1.1.4-es lap van benne.
A tematikus csoportjában fb-on az skr mini e3-as lapját dícsérték agyon, árban is illik egy ilyen géphez, és ha az angolom nem téved sokat, akkor vannak kész firmware-ek, amiket 'csak' flashalni kell a lapra. Mennyire tűnik ez járható útnak?

(#35546) Tikakukac válasza EasyKnight (#35545) üzenetére


Tikakukac
titán

Működő dolgokat nem javítunk meg, ha nagyon éget a pénz, akkor nyilván mehet, én költenék másra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35547) mlaci01 válasza mlaci01 (#35433) üzenetére


mlaci01
tag

Használ valaki klippert firmware_retract-al ?

(#35548) Saccco válasza EasyKnight (#35545) üzenetére


Saccco
nagyúr

Bármikor belefuthatsz valamibe, ami kicsit más és már nem is fog menni. Mindenképpen érdemes megnézni, hogy passzol-e vagy nem, ne lepődj meg, ha valahol hibára fut.
Ha hangos driver-es gép, akkor lehet értelme a csendes TMC-kre váltani.
Esetleg egy Pi a gép mellé a kényelem miatt. Vagy akkor már mehet a Klipper is, de ezekhez kell hajlandóság és programozás.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35549) Saccco válasza mlaci01 (#35547) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem.

Beirtad a config-ba:
[firmware_retraction]
Ez kapcsolja be.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35550) EasyKnight válasza Tikakukac (#35546) üzenetére


EasyKnight
tag

Nem megjavitani szeretném, csak gondoltam, ha van rá lehetőség, akkor miért ne próbáljak kicsit fejleszteni? :)

Hangja nem zavar, távol van a lakás érdemi részétől, de nyilván így számítógép sincs a közelében.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.