Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) Reggie0 válasza consono (#35099) üzenetére


Reggie0
félisten

Eddig se lehetett. Bernyomtattak nekunk(ceges) huvelykujj utolso ujjpercnyi darabot 8000-ert is, aminek a szinvonalat ender 3-al hoztam volna. Az ar nem mond el semmit manapsag, akar olcso, akar draga. Ha manapsag csipobol minosegi darabot szeretne az ember, akkor azt nem az FFF bernyomtatoknal kell keresni, hanem inkabb az SLS-nel, csak figyelembe kell venni, hogy mas tulajdonsagai lesznek a nyomtatvanynak, ami nem feltetlen passzol az alkalmazashoz.

#35100 Tikakukac: Eddig is ott volt, nezd meg hanyan 3d nyomtatnak barmifele szakiranyu mernoki/technikusi kepesites nelkul :)

[ Szerkesztve ]

(#35102) Saccco válasza Reggie0 (#35101) üzenetére


Saccco
nagyúr

A végzettség egy dolog. Sokszor a józan paraszti ész hiányzik nagyon.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35103) Reggie0 válasza Saccco (#35102) üzenetére


Reggie0
félisten

Sokszor osszefugg a ketto. Ha meglenne, akkor a papirt is konnyen megszerezne, ha mar ezzel akar foglalkozni.

(#35104) Tikakukac válasza Reggie0 (#35101) üzenetére


Tikakukac
titán

El sem hiszed, hogy képzettség nélkül és technikum nélkül különbül falazok, mint a 30 éves tapasztalattal a kőműves :B

Ez sokat nem jelent, hogy gépészmérnök vagy épp egy könyvtáros kezd bele. Az, hogy emberem jön a topikba, hogy mit vegyen majd kérdez pár meredeken heveset, aztán aprón ficereg a bérnyomtatás egy héten belül az durva.

Hehe ja igen. Számlázás az meg ofc nuku.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35105) azbest válasza Reggie0 (#35101) üzenetére


azbest
félisten

Rendes cégként meg egészen más minden, mint hobbiból nyomtatásként. Az aprósok is valsz a hálószobájukban nyomtatgatnak, nem hivatalos vállalkozásként teszik azt.
Múltkor fogtam a fejemet, amikor egyik cégnél (teljesen más terület) kihozta a statisztika, hogy egy dolgozóra jutó munkaóra költség oldala 13 ezer forint (irodabérlettől a ceruzán át a fizetésig minden egyben). Pedig nem fizikai terméket gyárt a cég, hanem szellemit. Mondjuk ez már a másik véglet, valami nagy balf@szság megy a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#35106) Norbi46 válasza Tikakukac (#35104) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Igen ez valóban nagyon gáz!

(#35107) axlfsi válasza Tikakukac (#35104) üzenetére


axlfsi
veterán

Most nem azért ("se zsebemből, se zsebembe"), de nem úgy volt, hogy a ph-n tilos szolgáltatást hirdetni? ... én keverem valamivel?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35108) Norbi46 válasza axlfsi (#35107) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Nem csak itt a topikba?!

(#35109) Tikakukac válasza Norbi46 (#35108) üzenetére


Tikakukac
titán

De.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35110) axlfsi válasza Norbi46 (#35108) üzenetére


axlfsi
veterán

Hja, összekevertem a Marketplace-szel, ...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35111) Reggie0 válasza Tikakukac (#35104) üzenetére


Reggie0
félisten

Elhiszem, mert azert nem mindegy, hogy valaki fentrol valaszt lefele szakmat vagy forditva. Nyilvan ha van eros muszaki kepzettseged, akkor nem nehez fejbol kitalalnod a komuves szakma 70%-at, a maradek 30% meg lexikalis aminek utanaolvasol es kesz is vagy. De egy bolti eladorol, viragkotorol vagy kutyakozmetikusrol mar kevesbe elkepzelheto, hogy nem okoz gondot neki a 3D nyomtatassal es polimerekkel kapcsolatos ismeretek autodidakta elsajatitasa ugy, hogy kozben eszrevegye a tapasztalataiban az osszefuggeseket olyannyira, hogy extrapolalni is tudjon belole.

Ez azert van, mert nem kell hozza papir. Az vegez egy minimalis szurest.

[ Szerkesztve ]

(#35112) Tikakukac válasza Reggie0 (#35111) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha a minimális alatt azt értjük, hogy olvas és ír, akkor igen. Egyébként meglepően komoly egyetemek meglepő helyeiről tudnak emberek kizúgni papírral. Tapasztalat sajnos, legyen szó mérnöki vagy műszaki/gazdasági szakról.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35113) JulianSinulf válasza Reggie0 (#35111) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Minden csak hozzáállás kérdése.
Volt olyan kollégám, aki szakmai végzettség nélkül tanulta meg az elektronikát és végezte azt a munkát, amit én is. Érdekelte és képes volt fejleszteni magát.
Más meg diplomával nem volt képes leírni azt, amit mondok neki, így még azt is eltolta, amit nem kellett volna. A többiről nem is beszélve.
3D tervezést sosem tanultam, mégis egy-két egyszerűbb dolgot meg tudok már tervezni néhány YT videónak és feltöltőjének hála.
A nyomtatás meg mikor, hogy megy. Abban még tapasztalatot kell gyűjtenem, mert nincs rá konkrét recept. Sajnos. Ahogy filamentek terén sem. Ezért is vettem most néhány különböző tekercset, meg pár mintát a drágábbakból. De a letapadás még mindig gond. Ma feljött megint az anyag, pedig isopropanollal pucoltam és utána hajlakkal fújtam be a felületet. Eddig ez működött. Lehet, hogy elállítódott a szintezés mikor átkerült a nyomtató egyik asztalról a másikra és ez a gond. Ma már nem volt kedvem vele vacakolni.
A gcode-dal is igyekszem ismerkedni, bár ehhez néha nem jönne rosszul egy kis segítség, csak nem tudom, hogy hol tegyem fel a kérdéseim. Meg, hogy tegyem fel, hogy választ is kapjak rá.

(#35114) Reggie0 válasza JulianSinulf (#35113) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan meg lehet. A dolog celja az, hogy a megbizhatosagot novelje, mert akinek van papirja rola, az valoszinubb h tenyleg is ert hozza, mint aki csak azt allitja magarol hogy ert hozza. Ez sem 100% megoldas, de javit a helyzeten. (Az mas kerdes, hogy az intezmenyesitett felsooktatas mamar arrol szol, hogy bevetelt szerezzen az egyetem es masodsorban arrol, hogy jo szakembert kepezzenek. Es emiatt az eredeti cellal szembe megy.)

(#35115) JulianSinulf válasza Reggie0 (#35114) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Sajnos nem csak ma szól a pénzről a dolog.
Már 15 éve is erről szólt. Mondjuk azóta nem tudom, hogy hova süllyedt.
Anno volt olyan osztálytársam, aki az éves technikusi vizsgamunkára kb. semmit nem tudott felmutatni. Megkapta a kettest és mehetett vizsgázni.

(#35116) ThomasBernar


ThomasBernar
csendes tag

Sziasztok!
Keresek Creality 4.2.7 deszkát (Ender 3 pro-hoz). Ha valakinek lenne elfekvőben és csak porosodik…
köszi!

(#35117) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
szeretnék RAL 5002 színkódú (Ultramarine Blue) PLA filamentből nyomtatni.
Találtam egyrészt a Prusamnet PLA/PHA anyagát. A PHA jelző mit jelent pontosan? Ebből 750g 15 ezer forintért jönne ide.
3D Jake-en találtam PLA NX-2-es anyagot. Itt jók a visszajelzések. Fórumban találkozott valaki ezzel az anyaggal? Itt 1100 g 12 ezer forint környékén állna meg szállítással. Szintén 3D Jake-en van ecoPLA-ból is ilyen anyag, de erről nem túl jók a visszajelzések, szintén szűk 10 ezer forintnál állna meg.

Én a PLA NX-2-es anyagot kipróbálnám, Ti mit gondoltok? :R

[ Szerkesztve ]

meg

(#35118) Reggie0 válasza peugeotmate (#35117) üzenetére


Reggie0
félisten

PLA+PHA nagy elonye, hogy oldja az aceton, igy ugyan ugy lehet utomunkazni, mint az ABS-t.

[ Szerkesztve ]

(#35119) peugeotmate válasza Reggie0 (#35118) üzenetére


peugeotmate
őstag

Az amúgy lehet jól jön, mivel gömbhéj szerű felületek lesznek. Köszi!

A PLA NX-2 anyag gyártója az Extrudr, úgy nézem ők is a minőségibb gyártók közé tartoznak.

meg

(#35120) AiRLAC válasza peugeotmate (#35119) üzenetére


AiRLAC
addikt

Extrudr nagyon jó cuccokat gyárt

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35121) peugeotmate válasza AiRLAC (#35120) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi!

Sajnos úgy néz ki hogy az Extrudr filamentje valójában RAL 5003 színkódú ami már sokkal sötétebb, a 3D Jake oldalán el lett írva. Így marad a Prusament Ultramarine Blue.

meg

(#35122) bbmt


bbmt
senior tag

Így húsvét alkalmával elég jó akciók vannak a resines gépekre. Most kb egy árban van a Photon mono 4K és a Mars 2 pro.
Melyik az ajánlott? Valamiért a Mars 2 pro szimpatikusabb,de a 4K felbontás jobb lehet.
Illetve aki rendelt már közvetlenül a Elegoo-tól, kb mennyi volt a szállítási idő?
Esetleg más alternatíva ezek helyett?

A kanál a gyengék villája

(#35123) berek21 válasza bbmt (#35122) üzenetére


berek21
senior tag

Ha választhatnék, akkor Mono X. Annak is jó most az ára.

LG Velvet eladó!

(#35124) bbmt válasza berek21 (#35123) üzenetére


bbmt
senior tag

Jó ára van, de maradnék a max 300$ akciós áraknál, mert vennék még hozzá curing stationt is.

A kanál a gyengék villája

(#35125) berek21 válasza bbmt (#35124) üzenetére


berek21
senior tag

Kicsit felette, de a gyári gari miatt megéri. [link]

LG Velvet eladó!

(#35126) Scallion válasza berek21 (#35125) üzenetére


Scallion
senior tag

Gyári gari az Anycubicnál? Bruhaha :C .sok szerencsét.

(#35127) tothferenc válasza Scallion (#35126) üzenetére


tothferenc
senior tag

Van rossz tapasztalatod velük? Nekem eddig csak pozitiv. Igaz, hal’ istennek nem kellett sokat a supporttal mailezni, de akkor peldaerteku volt a hozzaallasuk. :)

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#35128) bbmt válasza berek21 (#35125) üzenetére


bbmt
senior tag

Igen, ez az egyik változat amit kinéztem, a másik csomag a Mars 2 pro és a curing állomása.
Mindkettőnél tettem a kosárba plussz fep fóliát meg resin tankot, így 420$ környékén van mindkét változat.
Az a bosszantó, hogy az amazonon ugyanennyi lenne csak euroban.
A Prhozen nem akciózik,ott magasabb az ár, a mini 4K 360$.

A kanál a gyengék villája

(#35129) Scallion válasza tothferenc (#35127) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem csak nekem. A forumokban az instán..stb lehet olvasni a hozzáállásukrol.

(#35130) fboldog válasza bbmt (#35128) üzenetére


fboldog
senior tag

És az USD árra jön még áfa/vám (ergó nem EU warehouse)? Mert ha igen, akkor amazon inkább. :)

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#35131) berek21 válasza fboldog (#35130) üzenetére


berek21
senior tag

Van lehetőség választani. Sajnos az EU szállítás a legdrágább. Germán raktárból jön egyébként.
De még a Bangood EU raktár is megoldás lehet a rutinos kuponozóknak. :)

LG Velvet eladó!

(#35132) bbmt válasza fboldog (#35130) üzenetére


bbmt
senior tag

Ahogy berek21 írta, eu raktárból jön.

A kanál a gyengék villája

(#35133) tothferenc válasza Scallion (#35129) üzenetére


tothferenc
senior tag

Akkor nekem eddig mazlim volt. :) Siman kuldtek a csere motort meg a uj asztalt :K
mas: Nagyobb sebessegnel (150 mm felett) az Y tengelyen az asztal kicsit “megugrik”. Ha minimalisan megfogom, lepest veszt. Erdemes lenne kicsit a motor araman novelni? Vagy az acceleration es jerk erteket csokkentsem? Nem hinnem, hogy klipper alatt ennyit tudna csak a 2208-as motorvezerlo.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#35134) Saccco válasza tothferenc (#35133) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem is küldtek csere alaplapot.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35135) EasyKnight


EasyKnight
tag

Sziasztok :)
Új vagyok a témában, ezzel kezdeném.
A gépem egy CR-10 mini
A legtöbb problémát a szintezés okozza/okzta eddig, de kezdek ráérezni. Ami most aggaszt, az a supportok eltávolíthatalansága. Egyelőre minden beállítás alap, de így szinte lehetetlen leszedni a modelekről a támaszokat.
Van erre valami bevált módszer, megfelelő beállítás?

(#35136) fabula válasza EasyKnight (#35135) üzenetére


fabula
őstag

Van:
[link]

(#35137) tothferenc


tothferenc
senior tag

srácok, rakott fel valaki a napokban klippert/octoprintet RPi-re? Sajnos újra kellett raknom, de sehogy sem sikerül. Felflashelem a fluidd image-t -ahogy eddig már többször is sikeresen-, de nincs ip cimem wlan-on. "failed to start /etc/rc.local compatibility" hibám van bootolási folyamatnál. Próbáltam új sd kártyát, újra írni az image-t, de ugyan az a helyzet RPi 4b-n és Zero 2 W-n is. Viszont ha kábellel próbálom a 4B-t, gond nélkül elérhető a fluiddpi.local oldal. Próbáltam mobilról hotspotolva, sikertelenül, így az itthoni wifi hibáját kilőttem. Ha Pi OS-t rakok rá, ott is gond nélkül megy a wifi. :W

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#35138) nagygabor42 válasza Reggie0 (#35101) üzenetére


nagygabor42
friss újonc

Nekem is van pár nyomtatni valóm, viszont most nem tudok annyira befektetni nyomtatóba plusz kitanulni, viszont találtam egy oldalt de nem tudom valaki rendelt már innen ?
printive.hu

(#35139) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a szünetmentes elegendő lenne egy Prusa mini és egy Creality CR6SE nyomtatóhoz?
Illetve kb. mennyi ideig mennének áramszünet esetén?
UPS [link]

[ Szerkesztve ]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35140) Reggie0 válasza excalibur36 (#35139) üzenetére


Reggie0
félisten

Kerdes az, hogy mennyit fogyaszt a nyomtatod nyomtatas kozben. Az a szunetmentes kb 100Wh-t tud nevlegesen, ha rovid ido alatt merited le(kevesebb, min 1 ora), akkor inkabb csak 60Wh lesz a valos. Szoval olyan 10-15 percre tippelem.

(#35141) egyke8307


egyke8307
lelkes újonc

Sziasztok ebből hogy tudnèk 3d figurát modelt kèsziteni?? Előre is köszönöm a segitsèget!!!

(#35142) egyke8307 válasza egyke8307 (#35141) üzenetére


egyke8307
lelkes újonc

Ebből

(#35143) egyke8307


egyke8307
lelkes újonc

(#35144) Tikakukac válasza egyke8307 (#35142) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó sok munkával leginkább :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35145) peugeotmate válasza egyke8307 (#35141) üzenetére


peugeotmate
őstag

Még nem próbáltam de elég ígéretes a leírás alapján.
3D-s ember rekonstrukció egy képből: [link]

meg

(#35146) excalibur36 válasza Reggie0 (#35140) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm a választ!
Akkor gondolom ezzel jobban járok? 1000VA [link]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35147) Reggie0 válasza excalibur36 (#35146) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, ez mar 50%-al nagyobb. (Bar eleg noname cuccnak tunik, en nem mernek ilyet venni.)

En nyomtatohoz valami normalisabb UPS-t vennek, foleg hogy az enderek tapasztalataim szerint mar olyan pillanatnyi kihagyastol le tudnak allni, amit mas eszkozon eszre sem veszek. Pl. egy fsp champ tower 1000-ret ajanlanek minimumnak.

(#35148) excalibur36 válasza Reggie0 (#35147) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm!
Hát megkérik az árát... :D
Esetleg ez jobb (minőségben)? NJOY [link]

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35149) ffodi válasza excalibur36 (#35146) üzenetére


ffodi
veterán

Ez egy fokkal jobb, bár szerintem jobban járnál egy használt klasszik valódi szinuszos APC Smart-UPS-sel (pl. SUA1000i). :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#35150) Reggie0 válasza excalibur36 (#35148) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, ez az njoy, green cell, meg ilyenek nagyon noname cuccok. FSP, APC, Best Power(talan most eaton a nevuk), delta, hp, schneider megbizhato. Bar lehet hp-bol csak a nagyobbak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.