Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) daninet válasza ratkaics (#36299) üzenetére


daninet
veterán

fusion360 alapvetően egy solid modellező ami Nurbs elemeket használ. Ez annyit jelent, hogy nem háromszögekből definiált tárgyakat készít, hanem vektorok által határolt felületeket. Amikor egy STL fájlt importálsz egy mesh azaz hálós fájlt importálsz be ami háromszögekből áll. Van a fusion360-nak 1-2 funkciója mesh szerkesztésre, de ezek kimerülnek az összevon/kivon stb boolean műveletekben.
Van mód nurbs modellé alakítani mesh fájlokat de az az ingyenes fusion360-ban nincs benne.

Namost, amikor nem nyitja meg a fusion az stl-t kettő dolog történhet:
1) önmagát meteszi valahol a model (hibás a model)
2) Nem zárt a mesh (fusion alapvetően egy solid modeler, nem tudsz vele nyitott testeket készíteni)
3) túl sok a poligon és egyszerűen összeomlik

Tedd fel a blender-t és nyisd meg abban. Ha csak annyit akarsz, hogy átméretezed vagy megnézed mi az tökéletes lesz a blender is most. Nyilván a blenderrel mindent lehet modellezni, de most feltételezem, hogy nem akarod csak ezért megtanulni. A lényeg az lenne, hogy kiderítsd mi a model baja.

Egyébként ez itt némileg offtopik, van fusion360 topik

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36302) ratkaics válasza daninet (#36301) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36303) smithsys válasza ratkaics (#36299) üzenetére


smithsys
aktív tag

Kérek egy linket és megnézem meg tudom e nyitni!
Lehet hogy hibás a file.
Hogy próbáltad megnyitni?

(#36304) ratkaics válasza smithsys (#36303) üzenetére


ratkaics
senior tag

[link]
A Qidi Print meg tudja nyitni.
Szóval kinyomtatni ki tudom.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36305) smithsys válasza ratkaics (#36304) üzenetére


smithsys
aktív tag

Gond nélkül megnyitja "insert mesh"-el!

(#36306) ratkaics válasza smithsys (#36305) üzenetére


ratkaics
senior tag

:R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36307) daninet


daninet
veterán

Szerintem engem átb@ctak a kínaiak egy gagyi PEI lappal. Spóroltam 10ezret aztán most így jártam. :D Komolyan jobb volt egy hónapja, de most mintha megszűnt volna tapadni rá bármi.
Csak hogy kizárjak minden változót és tényleg nem én vagyok a balfék (mármint azon kívül, hogy átbactak ezzel a sz@rral :D ):
1) Asztal szintezve van, ABL működik, első layer magassága tökéletes (0.3mm)
2) A PEI lapot mostam mosószeres vízzel és áttöröltem IPA-val, lényegében steril
3) Felület hőmérsékletét ellenőriztem infrás hőmérővel, PETG-t nyomtatok, asztal 80 fokos
4) Első réteget hűtés nélkül nyomtatom 25mm/s sebességgel, 225C hőmérsékleten.
Gyakorlatilag ahogy megy a nyomtató pereg le róla a cucc. Mintha az ellenkezőjét csinálná amire ki van találva :DDD
Fiberlogy PETG az anyag, de PLAval is ugyanez a helyzet.


Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36308) JulianSinulf válasza daninet (#36307) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Azokon a területeken sem tapad, ahova nem nagyon szoktál nyomtatni?
Lehet, hogy volt rajta valami vékony réteg, amire tapadt az anyag és ami a takarítástól szép lassan eltűnt?

(#36309) Zsolt_16 válasza Zsolt_16 (#36294) üzenetére


Zsolt_16
tag

A nyomtatófej cserélve lett rézről edzett acélra korábban annyit csináltam hogy a szokásos nyomtatási hőhöz hozzáadtam +10-et kb és tökéletes látszik h nagyon kezdő vagyok még :W
Köszönöm mindenkinek az iránymutatást és a segítséget :R :R

(#36310) daninet válasza JulianSinulf (#36308) üzenetére


daninet
veterán

most az egészet lemostam szappannal meg szivaccsal úgyhogy bármi volt rajta már nincs rajta

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36311) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Sziasztok

Ilyen motortartót hol tudnék venni EU-s eladótól?
Nyomtatható verzió is jó lenne.

(#36312) fboldog válasza JulianSinulf (#36311) üzenetére


fboldog
senior tag

Nyomtatni is lehet: https://www.thingiverse.com/thing:3786539

üdv.: Boldog Ferenc

(#36313) #19103744 válasza JulianSinulf (#36311) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ez?

(#36314) #19103744 válasza daninet (#36310) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ez levisz mindent. Mindent IS, szó szerint. Egy perc sem kell és még a bőrödet is feloldja, szal kesztyű ajánlott. (Talán még az alkoholtól is gyorsabban párolog.)

[ Szerkesztve ]

(#36315) JulianSinulf válasza fboldog (#36312) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!

(#36316) JulianSinulf válasza #19103744 (#36313) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!
Nekem csak kínai feladást dobált be. Ez a német sokkal szimpatikusabb.

(#36317) #19103744 válasza JulianSinulf (#36316) üzenetére


#19103744
törölt tag

VPN segíthet.

(#36318) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Az épp nem használt filamentekre (PLA, PETG), van valami jó tárolási módszer?
Mert ugye mindenhol azt lehet olvasni, hogy a levegő páratartalma rosszat tesz neki.
Esetleg vákuumfólia, vagy valami "egyszerűbb" otthoni praktika, hogy sokáig jó legyen?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36319) dugesz77 válasza ratkaics (#36318) üzenetére


dugesz77
őstag

Szilikagél , tárolódoboz, simítózáras nylon zacsi(ebből érdemes a vastagabbat venni ,90 mikronos már jó) az IKEA halpikkelyest tudom ajánlani

[ Szerkesztve ]

(#36320) ratkaics válasza dugesz77 (#36319) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszönöm!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36321) daninet válasza #19103744 (#36314) üzenetére


daninet
veterán

egy vékony ködölés hajlakkal csodákat tett. Tudom, hogy PEI-t nagyon nem szabadna meg nem kell, de szerintem ez egy sz@r így most könnyű szívvel lefújtam. Azóta tapad sokadik print is :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36322) JulianSinulf válasza daninet (#36321) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Lehet, hogy a Kínaiak is pont ezt csinálták.

(#36323) #19103744 válasza daninet (#36321) üzenetére


#19103744
törölt tag

Néha ezt használom. Leginkább ha nagyon kicsi a modell (és nem akarok peremet, tutajt) elég jól megfogja. Nagy modellnél ez sem segít. A tárgyasztal közepe és a széle között 10 fok van. Ha magas a modell elvetemedik, elválik... Oda kellene csavarozni mert eddig még Z10-15 felett minden elvetemedett ha X vagy Y 300 körüli vagy nagyobb. Csónakot csinál belőle. PLA-val PETG-vel mindegy. (X2)
Csak az SR-en van PEI lap, 70-ig -5, 80-nál már -10, 100-nál -12-13 fokkal kevesebb a valós hőmérséklet és kb. 2.5 évvel a nyomtatás előtt el kell kezdeni fűteni. Dilemmába is vagyok, h. merjek-e ABS-el nyomtatni. Akkora a hőveszteség, h. a kalibráció nem fut le. Először közvetlenül a bed-re ragasztottam, nagyon sokkal rosszabb a hővezetés. Az üveglap jobban teríti de azzal is csak ilyen. PEI-vel egy 40mm Azurefilm PETG simán képes elvetemedni. Az üveggel -5 fok volt a veszteség a széleken.

[ Szerkesztve ]

(#36324) daninet válasza #19103744 (#36323) üzenetére


daninet
veterán

Nekem is kevesebb a hőmérséklet felül, de ez normális. Raktam alá egy 6mm alu lapot, eléggé egyenletes a hőeloszlás. max 2-3 fok eltérést mértem a felületen, talán a széleken ahol szigeteletlenül az alu látszik ott hidegebb 5 fokkal de ez tényleg a legszéle. De PETG-hez nekem is 95 fokra kell állítani, hogy 80 legyen.
Duet lapoknál (és szerintem klippernél is) lehet olyat csinálni, hogy bereszeled az alu lapot felül, beraksz egy második hőmérőt és létrehozol egy virtuális fűtőelemet aminek csak hőmérője van de fűtője nincs. És megoldható az, hogy a tárgyfűtés a felső hőmérőt vegye alapul ne az alsót. Én ezt tuti megcsinálom nemsoká

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36325) bbmt


bbmt
senior tag

Resinesek!
Mars 3 Pro a nyomtató, Craftsman resin, ílyen lett a tárgy.
A hosszanti alján volt a support. Mi okozza ezt a deformálódást? Súly?
Illetve, hogyan lehet beállítani, hogy a support érintkezése a felülettel ne hagyjon ekkora textúrát?

A kanál a gyengék villája

(#36326) azbest válasza bbmt (#36325) üzenetére


azbest
félisten

nem vált le nyomtatás közben azon az oldalon a tárgylemezről? Nem lazult ki a tárgylemez rögzítése?

Ja és a másik: nincs rajta lyuk, ahol levegő ki-be áramolhatna, amikor tunkolja? Gondolom nem segít, ha emeléskor és süllyesztéskor úgy viselkedik, mint egy nagy tapadókorong [link]

Gondolom utólag némi munkával és uv lámpával kitölthető kisebb lyuk, ha a végeredményen nem kell lyuk.

[ Szerkesztve ]

(#36327) bbmt válasza azbest (#36326) üzenetére


bbmt
senior tag

Nem, semmi leválás nem volt, és kilazulva sem.
Lyuk nem kellett rá, mert nem csináltam üregesre, 115gr a súlya, ha beállítok hollow-ot, akkor 112gr.

A kanál a gyengék villája

(#36328) azbest válasza bbmt (#36327) üzenetére


azbest
félisten

Attól, hogy a fala nem üreges, középen ott egy nagy tér, ami rácuppan a körbezárt négy fallal és tetővel a folyadékos tálca aljára. Ha nem vált le, akkor kinyújtotta a supportot gondolom, hiszen nem lapos az tárgylemez felöli oldal, hanem meghajlott.

Valószínűleg, ha lenne lyuk a tárgy tömör alján a tárgylemez felől, akkor könnyebben fel tudná emelni. Ha nem kell egymástól teljesen szeparáltnak lennie a henger alakú mélyedéseknek, a kisebbik és nagyobbik kamrának, akkor érdemes lehet azokat is összekötni lyukakkal egymással a tárgylemez felőli végükön. Ne legyen olyan tér, ami nem nyitott levegőre, amikor bele van merítve a folyadékba.

A linkelt videóban pont ezt mutatja egy pohárral szemléltetve, hogy mennyivel könnyebb a kilyukasztott aljú poharat kiemelni, mint a zárt poharat.

(tárgylemez - amin a tárgy lesz nyomtatáskor, azt emelgeti)

A szükséges support struktúra mennyisége és erőssége is függ ettől. Lehet lyukakkal kevesebb és vékonyabb support is elbírná, mert nem szívná rá magát a medence aljára.

[ Szerkesztve ]

(#36329) bbmt válasza azbest (#36328) üzenetére


bbmt
senior tag

Ahh, o.k megértettem. :R
A support nyomokkal mit lehet kezdeni? Eddig minden tárgynál olyan mintha texturált lenne.

A kanál a gyengék villája

(#36330) azbest válasza bbmt (#36329) üzenetére


azbest
félisten

Nézegetni youtube videókat :D gondolom a vékonyabb és ritkább support kevésbé látszik. Meg lehet uv kezelés előtt még puhábban jobban le lehet csipkedni dudor vagy gödör nélkül.

Nekem nincs resin gépem, csak néztem sok youtubeot :D

(#36331) #19103744 válasza daninet (#36324) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ne csináld meg. ill. nem érsz vele semmit. Egyenetlen marad a hőmérséklet továbbra is. Azt kell elérni, h. az asztal teljes területe egyforma hőmérsékletű legyen a legtávolabbi pontokon is. Még ha kevesebb is, az kevésbé számít, mint a nagy különbség, max jobban fűtöd, de ha egyenetlen akkor vetemedést leválást okoz. Jó volna tudni, hogyan helyezkedik el a bed-ben a fűtősszál. Mert lehet, h. közepére tekert kettőt a kis kínai... jó van az úgy. Akkor meg csinálhatsz bármit, sosem lesz egyforma a hőmérséklet.

(#36332) daninet válasza #19103744 (#36331) üzenetére


daninet
veterán

Van hőkamerám igazából meg tudtam volna nézni, de telibe ráragasztottam már a hőszigetelést. Egyébként az alu nagyon jól elosztja a hőt, nincsenek nagy különbségeim. A szélén csak azért hidegebb mert ott nagyobb felületen hűl. Ha ragasztanék körbe hőszigetelést ez is megoldódna, de jelenleg nem érdekel különösebben, nem vetemedett még semmi.
Ennél sokkal furább dolgokat kell megfejtenem, mert ha felnyomom a sebességet 100mm/s fölé teljesen más dolgok történnek mint amit az ember megszokott a kínai nyomtatójától :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36333) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Elkezdtem PETG-vel nyomtatni.
Úgy tűnik, hogy nálam 220 fokon lesz jó. A Bed meg 80/85 fok.
Nyomtattam két hőtornyot is. Az első egész könnyen lejött a felületről, a második már nem. Főleg a szoknyával, meg a nyomás beállító csíkkal volt gondom.
Aztán rájöttem, hogy meg kellene néznem, hogy a Smooth PEI anyaglistájában mi van. Hát az, hogy PETG-t ragasztóval. Még jó, hogy eszembejutott.
Kicseréltem a lapot Satin-re, remélem jó lesz. Az első réteg beállítását már nekem kellett megcsinálni, -2,1 offsot lett a vége.
Most nyomtatok egy Voron kockát, mert annyira tetszik :)

PrusaSlicer-ben kerestem a visszahúzást, de nem találtam. Az Azure fekete PETG nagyon hajaz.

Jelenleg mindig hagy egy csúnya nyúlványt a nyomtatás befejezésekor a tárgyon. Több tárgy nyomtatása esetén is csak az utolsón van. Gondolom nincs visszahúzás.
Szeretném a nyomtatás végén visszahúzni a szálat, akkor milyen parancsot kell beírnom a záró G-code-ba?

(#36334) Scallion válasza bbmt (#36325) üzenetére


Scallion
senior tag

rossz minőségü resin csinál ilyesmit. Növeld a levilágítási időt és a szélére tegyél erősebb és több supportot.Mennyi most a levilágítási idő?

[ Szerkesztve ]

(#36335) #19103744 válasza daninet (#36332) üzenetére


#19103744
törölt tag

Igen a körbeszigetelés sokat segíthet, de az, ha nem egyenletesen melegít, sokat elárul a belső felépítésről. Persze amíg nincs körbeszigetelve nem tudjuk meg. 100mm-el nyomtatok az SR-el nem csinál furcsaságokat, ellenben a cura a minap megviccelt. Megbeszéltük, és meg is mutatta, h. a varrat X0 Y25. Erre mi történik? A modell egyik oldalát szépen telepontozta. Elviekben mindegy lenne, h. a Z seam relative be van-e kapcsolva vagy sem hiszen a model 0 tengelyen volt. Nem is érdekelne ha ez egy satu lenne... És vannak még más anomáliák is. Ha így haladunk egyszercsak jön a TEK, h. miért gyártok fegyvereket... :D

Találós kérdés. Már a tárgyasztalról levéve a kezembe maradt a felső darabja (nincs a képen). Utána konkrétan szétesett a következő rétegre a szürke részek mechanikai segítségre. Mi a hiba? :)

(#36336) #19103744 válasza Scallion (#36334) üzenetére


#19103744
törölt tag

G1 E-7 F1400 (7mm-t visszahúz)
Beírhatod a gép End G-code -jába is akkor nem kell többször...

[ Szerkesztve ]

(#36337) bbmt válasza Scallion (#36334) üzenetére


bbmt
senior tag

Craftsman resin. Az Elegoo plant base-el sosem volt gondom.
Itt van minden.
Ezt még nem próbáltam nyomtatni,sanszos, hogy nem jönne össsze.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#36338) Scallion válasza bbmt (#36337) üzenetére


Scallion
senior tag

ez a support kevés , heavy-t válassz. Elegoonak szerintem elég a 2.1 levilágítás. Ne dőlj be egyébként az ilyen hangzatos resin neveknek, kevés jó van.

[ Szerkesztve ]

(#36339) bbmt válasza Scallion (#36338) üzenetére


bbmt
senior tag

Te milyen resint használsz a Mars 2 Pro-n?
Most csak Craftsman resinem van, ezzel kisérletezek.

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#36340) #19103744 válasza JulianSinulf (#36333) üzenetére


#19103744
törölt tag

G1 E-7 F1400 (7mm-t visszahúz)
Beírhatod a gép End G-code -jába is akkor nem kell többször...
A fekete azure nekem is csinálta. Mindent is állítottam már de nem sikerült megszabadulni tőle. illetve de igen. Elfogyott :)

Scallion sorry

(#36341) Scallion válasza bbmt (#36339) üzenetére


Scallion
senior tag

Én egy titkos keveréket :D. De a sima elegoo is elég jó. sunlu sima. vagy jó volt az esun plant base de az hamar megromlik. Igazábol én minden resint kipróbáltam szinte.Az anycubic plant base se rossz.eono nem olyan jó, voxellab hulladék....stb stb (majdnem mindegyik ugyanaz a methacrylate)

[ Szerkesztve ]

(#36342) Scallion válasza #19103744 (#36340) üzenetére


Scallion
senior tag

?

(#36343) JulianSinulf válasza #19103744 (#36340) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!

(#36344) #19103744 válasza JulianSinulf (#36343) üzenetére


#19103744
törölt tag

Még annyit h. a G92 E0 elé írd. Vagy írd utána még egyszer vagy 2x is ha nem kapcsolna ki. A folyamatot úgy tudod követni ha PC-ről hajtod a nyomtatót pl. Repetier-Host-al. A consolban látod, h. mi és mikor futnak le a kódok.
Egyébként a Prusában is van kereső. Ha magyarul fut akkor is tudsz angolul keresni ha a keresőablak alján bepipálod...

[ Szerkesztve ]

(#36345) daninet válasza #19103744 (#36335) üzenetére


daninet
veterán

ha szétesik a nyomat rétegekre, az azt jelenti, hogy nem forrtak össze a műanyag rétegek. Vagy a hőmérséklet alacsony amin nyomtatsz, vagy túl gyorsan nyomod, vagy túl erős a hűtés. ezekkel kell játszanod

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36346) JulianSinulf válasza #19103744 (#36344) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ilyen parancs nincs az End-Code-ban. Úgyhogy betettem a hotend kikapcsolása elé.

(#36347) #19103744 válasza daninet (#36345) üzenetére


#19103744
törölt tag

Majdnem. Elfelejtettem, h. a dugulós filament van fent (amiből rendeltem még 3 kg-ot :D mert szeretek szívni) nem szabad 0,4-el nyomtatni. Ez egy részleges dugulás volt. kb. egy óra múlva mentem érte, természetesen kehült addigra minden. Már a tisztítószál sem akart átmenni. Felszúrtam de nem segített, így jött a radikális megoldás. 50W folyamatos pirítás szép hamuszürkére váltott, kis rézkefe és újra szépen csillog a réz :D

JulianSinulf
Normális esetben nem is az End code-ban kell lenni hanem a szeletelőnek kell berakni valami ilyesmit.
"G1 E-1 F300; retract filament a bit before lifting" Az érték lehet több persze.
De az is segíthet ha a extrudert lekapcsolja és gyorsjáratban megy 0 pontra. A kettő együtt a leghatékonyabb. Mármint visszahúzás és emelés.

[ Szerkesztve ]

(#36348) JulianSinulf válasza #19103744 (#36347) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Majd megnézem mi van a kód végén.
Megemeli kicsit és 0-ra kimegy. A tálcát is előretolja. Közben meg húz egy szép szálat. A tárgyról meg csípőfogóval kell levágnom.

A szatén PEI lap szívat. A smooth-tal nem volt gondom, Prusa állította be. A szaténnal már -2,2-nél jár a Z eltolás. 3 tárgyat kinyomtatott gond nélkül. A negyedik kb. a felénél feljött. És valahogy úgy intézte, hogy a nozzle félig elmerült benne.

(#36349) gezatata


gezatata
aktív tag

Tanácsra lenne szükségem.

Ezt a forgásjelzőt szerettem volna kinyomtatni de kb. a 7. rétegtől kezdenek felválni az ágacskák végéi.
MK3S+, Steel Sheet lap, prusa PLA, PrusaSlicer-rel szeletelve, 0.1 réteggel.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#36350) #54597376 válasza gezatata (#36349) üzenetére


#54597376
törölt tag

Mosd le a lapot, használj brimet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.