Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) n0tr3adY81


n0tr3adY81
aktív tag

Sziasztok!

Ender 5 out of box probléma.
Kikapcsolt állapotban tolómérővel egy magaságra (szintbe állitva) a jobb és bal oldali Z tengely.
Leveling után a bal és a jobb oldali magasság között +0.4 mm eltérés van, kiszintezni képtelenség, akárcsak nyomtatni vele.
Merre tovább?

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#36602) siemensfun


siemensfun
tag

Szerintetek mi lehet a baj?

(#36603) Saccco válasza siemensfun (#36602) üzenetére


Saccco
nagyúr

Túl közel van. Vagy csak simán túlextrudál.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36604) Demo07


Demo07
aktív tag

Alaplap csere utáni teszt kockának indult.. :Y
De ez lett belőle:

Hol keressem a hiba okát?

Homing-nál és a tengelyek külön történő mozgatásánal nincsen semmilyen hiba...
Akkor csúszik el Y irányban a fej amikor Layer change van.
(Btt octopus 446, v1.0+2209, klipper és egy Ender 5 Plus maradékai.)
:F

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36605) Saccco válasza Demo07 (#36604) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tippre kevés az áram. Ha mozgó asztalos, akkor nem tudja lefékezni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36606) bbmt


bbmt
senior tag

Ez mitől lehet?
First layer teszt, klipper,Ender 6.Az extrudálás kalibrálva.

A kanál a gyengék villája

(#36607) Saccco válasza bbmt (#36606) üzenetére


Saccco
nagyúr

Messze van az asztal.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36608) bbmt válasza Saccco (#36607) üzenetére


bbmt
senior tag

Pedig beállítottam,papír tesztel.Szinte nem tudtam mozgatni a papírt.

A kanál a gyengék villája

(#36609) Demo07 válasza Saccco (#36605) üzenetére


Demo07
aktív tag

Sanszos, hogy az lesz a ludas, mivel nem akartam füstgépet csinálni belőle, és 600mv maradt az X és az Y tengely is, most feljebb raktam 750mv.Most megy a teszt, és kiderül.

Nem asztal mozgatós a Z tengely(dual Z, motorok 750mv-n mennek), csak fel és le.
Viszont az Y tengely viszi az egész X tengelyt, a kocsit, meg a fejet is.
Lehet nehéz volt annyi árammal.
:R

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36610) JulianSinulf válasza bbmt (#36608) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A BLT Z offset jól be van állítva?
Vagy arról a papírosról beszélsz?
Esetleg a szeletelőben nincs beállítva még extra Z offset?

(#36611) bbmt válasza JulianSinulf (#36610) üzenetére


bbmt
senior tag

Igen a Z offset papírról írtam.
Majd kipróbálom a nyomtatás közbeni Z állítást.

A kanál a gyengék villája

(#36612) csadi0011


csadi0011
őstag

Resines kollégáknak, hátha valakit érdekel. Megéri egyébként?
Bring your tabletop adventures to 3D life
Give the castles, creatures, and battles in your party’s imagination a new dimension with these epic 3D printables from Fat Dragon Games! Featuring STL and PDF files, this variety-packed bundle is perfect for fantasy hobbyists seeking versatile environments and characters for their RPGs and wargaming. Fire up your 3D printer to build and populate modular DRAGONLOCK dungeons, or construct a keep with the WINTERHAWK series of customizable papercraft terrain. Plus, your purchase helps support Extra Life!
https://www.humblebundle.com/books/humble-3d-printable-dungeons-creatures-and-more-books

(#36613) JulianSinulf válasza csadi0011 (#36612) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Hol írja, hogy resines gépekre lenne? Megvetted, hogy tudod?
A Fat Dragon Games-ről már van pár alkotás a birtokomban. Ez a készlet nincs meg. Nem D&D-zek, így csak az ingyeneseket húztam be.
Mindegyikhez van leírás, hogyan kell kinyomtatni. A figurák több darabból szoktak állni.
A szeletelési javaslat meg FDM nyomtatókhoz van. Ha resines géphez ugyan úgy kell szeletelni, akkor meg általánosságban a 3d nyomtatóhoz van a javaslat.
A készlet megérheti annak, aki tud is vele valamit csinálni.
A Humble Bundle-k általában megérik az árukat.

(#36614) csadi0011 válasza JulianSinulf (#36613) üzenetére


csadi0011
őstag

Nem vettem meg, ezért írtam butaságot. Bocs, tényleg nem szükséges resin. Hírlevélből kaptam, csak gyors bemásoltam. Az ilyen figurákról mindig resinre gondolok.

(#36615) Lookup válasza Demo07 (#36609) üzenetére


Lookup
tag

Nekem 1-1,2V-on mennek a tengelyek motorjai, az extruder meg 1,4V-on (ez lehet picit sok). Bár gondolom ez csúcsfeszültség amit a multiméterrel mérek, nem pedig négyzetes közép. Amennyire értek hozzá a te értékeid inkább négyzetes középnek lennének jók, ami pedig a csúcsfeszültség 0,7071-szerese. De javítsatok ki ha tévedek, mielőtt megsütöm a motorjaim :D

(#36616) fabula válasza Lookup (#36615) üzenetére


fabula
őstag

Általában ezek az ajánlott feszültségek multiméterrel mérve. Prusa rendszerű nyomtatókon XZ-re (vagy core xy-on XYZ-re) 1-1,2 V között, Y-ra 1,2-1,3 V, extruderre pedig típustól függően 0,3 V-tól (pl. LDO motoros) 1 V-körüli értékig. Az extruderre kicsit sokallom az 1,4 V-ot, de ha nem melegszik túl hosszabb nyomtatásnál sem, akkor lehet ennyi, főleg ha túl szorosra van állítva, meg persze driver függő és driver hűtés függő is, hogy az se melegedjen el, mert akkor lépést veszthet. Én személy szerint ha Nema17 motor van rajta, akkor 1 V-on, palacsinta motorral max 0,8 V-on járatom az extrudert. Hamarosan kipróbálom az LDO 17-es motoros sherpa extrudert, arra ajánlanak 0,3-0,35 V-ot, de erről mág nincs saját tapasztalatom.

(#36617) Demo07 válasza Lookup (#36615) üzenetére


Demo07
aktív tag

Uhh az rengeteg, szerintem. A korábbi ender V2.2 nem csendes alaplappal nekem az X és Y tengelyek 600mv-on mentek, a Z tengelyek 1020mv, és az extruder (Nema17, direct drive) 660mv-on volt. (Ender 5 Plus, dual Z)

Most alaplapot cseréltem és megszabadultam végre a "csoda" creality alaplaptól, végre használható lett a nyomtató, és iszonyat csendes, hogy belekerült egy btt octopus.
Egyedül a Hotend ventit lehet hallani, amúgy síri csend. :D
Az Octopusban az X,Y tengelyek, jelenleg 800mv-ra vannak állítva szoftverből, a Z 850mv az E pedig 700mv-t lett. Volt még pár gond a config.cfg-ben, de most már minden működik.

szabieable #36596 uncomment után jó is lett.
Saccco #36605 valóban kevés volt a kraft, köszönöm a segítséget!

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36618) Lookup válasza fabula (#36616) üzenetére


Lookup
tag

Ender 3 v2 4.2.2-es lappal és Orbiter 2.0 extruder.

@fabula, Demo07:
Akkor szerintetek kicsit vegyek vissza mindenből? :D

(#36619) Reggie0 válasza petyus_ (#36546) üzenetére


Reggie0
félisten

Hiaba eros az extruder motorja es hiaba allitod az aramot, ha a hajtokereken megcsuszik a filament. Azaz valoszinuleg nem szoritja kello erovel a filamentet, vagy eltomodtek, elkoptak a fogak.

[ Szerkesztve ]

(#36620) fabula válasza Lookup (#36618) üzenetére


fabula
őstag

Én visszább vennék, fölösleges túlmelegíteni bármit is (motor, driver), a lényeg, hogy hosszabb nyomtatásnál is stabilan és lépésvesztés nélkül menjenek a motorok. A feszültség (igazából motoráram) egyébként motortól és drivertől is függ, pl. Demo07 csak az alaplapot írta, de a motor driverek típusát nem. Szerintem az alaplaptól nem nagyon függ ez, csak a driver és a motor típusától, valamint a nyomtató felépítésétől és attól, hogy jól legyen minden beállítva, azaz ne legyenek esetleges mechanikai hibák, pl nem derékszögű vagy párhuzamos tengelyek, szoruló vagy kopott extruder, stb, mert ez az alap.

(#36621) #54597376


#54597376
törölt tag

Nem olyan rég láttam egy weboldalt, ahol önkéntesen lehetett nyomtatni protéziseket, kezeket, stb. Ez valami nemzetközi kezdeményezés. De nem találom, hogy mi volt ez az oldal. Volt térkép, Magyarországról is nyomtatnak páran ilyeneket. Nem tudjátok mi lehetett ez az oldal?

(#36622) Mr.Csizmás válasza #54597376 (#36621) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

e-nable?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#36623) bbmt válasza bbmt (#36611) üzenetére


bbmt
senior tag

Megcsináltam a menet közbeni Z állítást Klipperben.
-1.010-el kellett állítani.
Ha befejeződik a nyomtatás és kiadok egy save_config parancsot elmenti ezt az értéket a z high-hoz?

A kanál a gyengék villája

(#36624) #54597376 válasza Mr.Csizmás (#36622) üzenetére


#54597376
törölt tag

Ez lesz az. Köszönöm!

(#36625) aDic


aDic
tag

Prusaslicer milyen beállításokkal érdemes használni PLA-hoz?

Tudom, hogy nem ilyen egyszerű, de cura-t használok, a prusaslicer nekem még egy kicsit idegen.

[ Szerkesztve ]

(#36626) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Azta.
Ez az új indukciós hotend 389€ lesz.
Akik korábban regisztráltak rá, azok korlátozott ideig megkaphatják 279€ összegért.
Hát ez annyira jó ajánlat, hogy nem is tudom mit tegyek.
Holnapig van időm eldönteni.
Lesz innen aki lecsap rá?

(#36627) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Colorfabb oldaláról rendelne valaki Budapestről? Van 20% kedvezményem náluk plusz a postát oszthatnánk.

meg

(#36628) aDic


aDic
tag

Ez a cura egy sz..r. Betette a supportot. :))

(tudom, hogy lehet tiltani, hova ne tegyen supportot, de kíváncsi voltam, hogy ha a két szélére teszem a 2 tárgyat, akkor is berakja-e közé)

Átkéne térnem a prusaslicer-re (ezért is kérdeztem, hogy milyen beállítáokkal érdemes nekikezdeni), de nekem még kicsit furcsa még.

(pl. hol tudom kiválasztani a listából, hogy milyen anyaggal akarom nyomtatni? (ha ráállok a filament settingsre, akkor nekem a bal felső legördülő üres, a kezdeti konfigurációnál a filamenteknél azt írja, hogy a megjelölt anyagok nem kompatibilisek a telepített nyomtatómmal, ami csak azért furcsa, mert minden anyag a listában meg van jelölve :((( )

[ Szerkesztve ]

(#36629) Norbi46 válasza aDic (#36628) üzenetére


Norbi46
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#36630) Scallion válasza JulianSinulf (#36626) üzenetére


Scallion
senior tag

Használtál már indukciós tűzhelyet?

(#36631) JulianSinulf válasza Scallion (#36630) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Most is az van.

(#36632) Demo07


Demo07
aktív tag

Vettem egy 24V DC merev ledszalagot, ami kb 50cm és 8-9W(sima neutrális fehér) vesz fel, rá rakhatom egy 24V Fan kivezetésre? A lap el fogja bírni probléma nélkül?
Vagy rakjam inkább egy fűtő blokk kimenetre?

Az Extrusion width-t hogyan tudnám fixen 0.4mm-re állítani?
Az ajánlott voron beállításhoz kellene, alkatrészek kinyomtatásához.

Ott az a nyamvadt lakat, és csak nem tudom átrakni 0.4mm-re, hogyan kéne?
Nyomkodtam már mindenhogy de csak nem nyílt ki az francos lakat... :((( :W
Mit nem vettem észre?

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36633) JulianSinulf válasza Demo07 (#36632) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Milyen lap?
Ha direktben van kötve a csati a tápra, akkor rákötheted. Ha vezérelt, akkor meg kell nézni, hogy mit bír a vezérlés. Egy kapcsolási rajz sokat segíthet a megoldásban.

A lakat nekem akkor nyílik ki, amikor átírom mögötte a számot és nyomok egy entert. Ilyenkor így jelzi, hogy megváltozott az alapbeállítás.

[ Szerkesztve ]

(#36634) EasyKnight


EasyKnight
tag

Sziasztok :) Kis segítségre lenne szükségem.
Van egy SKR mini e3 v2 típusú alaplapom és egy hozzá tartozó tft 3.5 kijelzőm. Az alap egy cr-10 (mini).
A problémám, hogy, ha manuálisan, vagy preheat módban próbálom előmelegiteni a fejet vagy az asztalt, akkor eléri a kívánt hőmérsékletet, de aztán minden hibajel nélkül el is dobja az értékeket és lehül.
Az érdekes, hogy nyomtatás közben nem produkál ilyesmit, simán felmelegszik minden, ameddig kell.
Így viszont nehéz szintezni. :)
Marlin és tft módban is ezt csinálja.
Hol kellene keresnem a hibát?
Még nem próbáltam külön-külön melegíteni az elemeket.

Lehetséges, hogy valahol a firmware-ben lesz a hiba forrása? Ha így van, akkor vissza lehet fejteni a ".bin" fájlt valahogy szerkeszthető formába? Nem a legfrissebb fw, ebben biztos vagyok, de ez volt előre megírva a gépre.

(#36635) Saccco válasza Demo07 (#36632) üzenetére


Saccco
nagyúr

Használd az arachne-t! Fejből nem tudom, de valamilyen pipa lesz ott, ami kényszeríti azt a százalékot. Keress rá a beállításokban az extrusion szóra!

A 0,4 ajánlás*. A PIF profiloknál nem ritka a külső 0,38; belső 0,44-48; infill 0,48mm-es line sem.
Most fogok Trident alkatrészeket nyomtatni és 0,6-os nózival fognak készülni. Persze arachne mellett.

*Kezdők probléma kiszűrése az egyik ok.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36636) JulianSinulf válasza EasyKnight (#36634) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szia!
Rákeresel az "skr mini e3 v2 marlin firmware" szavakra és ki fogja dobni a kereső azt a github oldalt ahonnan leszedheted a rajta lévő firmware-t. Nem kell visszafejteni semmit, ott lesz a .bin fájl is, de a marlin is szerkeszthető formátumban. Lehet, hogy egy újraírás is megoldja a gondot.
Megoldható a firmware frissítése egy újabbra is, a Marlin legfrissebb verziója letölthető a hivatalos oldalról.
A config fájlokat kell hozzáfrissíteni, átnézni.
Sok anyag van a neten ezzel kapcsolatban, bár sajnos nem mindenre lehet megtalálni a választ. Nekem nem sikerült beüzemelnem az SD kártya részét. Pedig a firmware mindig felmegy gond nélkül, de utána az SD kártyán nem lát semmit. Az eddig talált fórumok nem hoztak segítséget. Meguntam a játszadozást, lassan készítem elő klippert.

(#36637) Scallion válasza JulianSinulf (#36631) üzenetére


Scallion
senior tag

Akkor Tudod hogy képtelen egyenletesen melegíteni.nem hiszem ,hogy meg lehetne oldani kis méretben.

[ Szerkesztve ]

(#36638) aDic válasza Norbi46 (#36629) üzenetére


aDic
tag

Köszi! Pont ez a bajom, hogy ez a lista üres. Az összes előre definiált anyagra azt írja nekem, hogy nem támogatja a nyomtatóm. És nem értem miért?

(#36639) Norbi46 válasza aDic (#36638) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Próbáld meg újra lefuttatni a konfig varázslót!
Végső esetben egy újra telepítés esetleg.

Milyen nyomtató?

[ Szerkesztve ]

(#36640) EasyKnight válasza JulianSinulf (#36636) üzenetére


EasyKnight
tag

Időközben végre sikerült kívárnom a megfelelő mennyiségű időt, érdekes, hogy tfr módban nem jelzi, és a másik módban is viszonylag gyorsan eltünteti az üzenetet.
"hotend idle timeout" ez meg valami biztonsági funkció.
Githubon meglett, de annyira nem kedvelem ezt a fw ügyeskedést, hogy inkább egy meglévőt módosítanék, azért szerettem volna visszafejteni a bin fájlt. De, ha nem, hát nem. Akkor mégis meg kell próbálnom magamnak összehozni valamit.
Köszönöm a segítséget. :)

(#36641) rokapet válasza aDic (#36638) üzenetére


rokapet
tag

Valamelyik (egy vagy több) filament konfig file-ban olyan bejegyzés van, amit nem tud értelmezni és/vagy nem megfelelő a nyomtatódhoz. Nekem akkor volt ilyen, amikor a PrusaSlicer konfigomat migráltam superSlicer alá. Vedd ki az összeset, és egyesével rakosgasd vissza őket a mappájukba, és kiderül, melyik a ludas. Sima szövegfile-ok, jegyzettömb-el is beléjük lehet nézni. Esetleg lehet létrehozni egy dummy filament profilet a PS-ben, és összevetni a konfig file-ját a nem működőkkel.

Azt hiszem, a profilodon belül az AppData\Roamin mappán belül van a PS saját mappája, de most nem emlékszem pontosan, nem arról a gépről írok.

[ Szerkesztve ]

(#36642) JulianSinulf válasza Scallion (#36637) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Na jó, de az edények vas magjában nincs is hőmérő, ami alapján tudja szabályozni a tekercsre küldött teljesítményt.
Beállítod 8-asra, az egyszerű program meg tudja, hogy mennyi energiát enged rá. Gondolom én. Főzőlap elektronika kapcsolási rajzát még nem láttam, mi csak sütőkhöz gyártunk, ott meg van hőfigyelés.
A főzőlapból kiindulva viszont tényleg nagyon gyorsan tud melegíteni, a visszahűlés meg szerintem a felmelegített anyagtól függ. Azért az edény nem hűl ki olyan hamar. Viszont az biztos, hogy lekapcsolás után azonnal el kezd hűlni, mert a fűtőtest nem maradt meleg.
A hotend esetében ezek szerint a patron melege miatt lassabban kezd el hűlni a blokk is, de egy ilyennél gyorsabban elindulhat a folyamat.
Hát majd kíváncsi leszek rá. Nemsokára élő bemutató vagy mi.

(#36643) JulianSinulf válasza EasyKnight (#36640) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Rá kell keresni neten a hibaüzenetre és akkor kiderülhet, hogy mi lehet a ludas.
A hotend minimális biztonsági hőmérsékletével van a gond. Vagyis azzal, ami megakadályozza, hogy extrudálhass, nehogy kárt tegyél a nyomtatóban. Lehet, hogy az általad beállított hőfokok ezen a hőmérsékleten vannak, míg nyomtatásnál sokkal magasabbat használsz és ott nincs gond.
Egyik oldal szerint ez a hőmérséklet 175 fokra van állítva.

Ahogy nézem a te BTT lapos nyomtatód esetében dolgoznak a firmware frissítéseken.
Az MZ-vel nem ez a helyzet sajnos.
Ott a config könyvtár, abban benne találod a szükséges fájlokat.
Szerintem nem kell rajtuk módosítani semmit.
De ott van a firmware könyvtárban egy csomó kész, feltöltésre váró fájl. Válogathatsz a verziók között. Lehet, hogy egy frissebb megoldja a gondot.

(#36644) Reggie0 válasza Scallion (#36637) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor rosszul hiszed :)

(#36645) Scallion válasza Reggie0 (#36644) üzenetére


Scallion
senior tag

Ne legyen igazam.

(#36646) JulianSinulf válasza Scallion (#36645) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Márciusban majd kiderül, ha október 23-ig összejön nekik a 17500. Mondjuk ilyen árral elég 60 feliratkozó.
Aki lemaradt a mostani 48 órás szuper korairól, az később 319-ért juthat hozzá koraiban, azt követően pedig 389-ért. És akkor még ott vannak a dizájnoltak 419-ért, 25-25 limittel. De akár kettőre is be lehet ruházni 699-ért.
Jelenleg mindegyik elérhető kezdve a 279-es árral.
Már 16-an vagyunk és még csak pár órája elérhető.

(#36647) snowman válasza JulianSinulf (#36646) üzenetére


snowman
tag

Háát, csodálatos, hogy ilyen gyorsan fel lehet fűteni az indukciós hotendet, de az asztalra attól még ugyanannyit kell várni, és eleve az a sokkal lassabb. A videó totál parasztvakítás, a csoda-nozzle által kínált szuper nyomtatási minőség perpillanat kb bármivel elérhető, ami jól be van állítva. 279 EUR egy hotendért? ugyan már...

(#36648) Scallion válasza JulianSinulf (#36646) üzenetére


Scallion
senior tag

Szerintem kamu, de mondom ne legyen igazam. Várom majd a tesztedet.

(#36649) JulianSinulf válasza snowman (#36647) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Igazad van. Akkor kell egy indukciós asztal is.
Amúgy elvileg a start g-code-ot meg lehet úgy írni, hogy először az asztalt fűtse fel és amikor az elérte a hőfokot, akkor álljon neki a hotendnek. Elvileg.
Gyakorlatilag még egy nyomtatónál sem találkoztam ezzel.
Viszont miután felfűtött a hotend, mindig szivárgott a nozzle-ból valamennyi anyag.
A prusa-nál is, míg felfűti az asztalt, addig pont elszivárog annyi anyag a melegedés hatására, hogy amikor az asztal eléri a hőfokot és leszedem a szivárgást, úgy tud szintezni, hogy filament nem éri az asztalt.

Amire inkább kíváncsi leszek, az a nozzle és annak az átmérője. Ilyen infóval még nem találkoztam. Lehet, hogy csak én vagyok figyelmetlen. A videó alapján közvetlen a csőből jön ki, nincs nozzle, amit cserélni kell. Hacsak nem a csőt magát kell cserélni majd.
Arról sem találtam infót, hogy eleve mivel fogják szállítani. A bevált 0,4-sel vagy inkább már 0,6-tal?

(#36650) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Megcsináltam az extruder kalobrációt, ptf csövet cseréltem, asztal kalibráció is volt.
Most így néz ki egy "firstlayertest":
[kép]
PLA az anyag 210 fok a fejhőmérséklet és 65 fokos az asztal.(próbáltam gyári hőmérsékletekkel is (200/60), de akkor egy pocit még rosszabb lett.)
A szeletelő egyéb beállításai default-on vannak.
Mi lehet a probléma?
A nyomtató: Qidi I-Mate-S

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.