Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36951) kriszpontaz válasza Norbi46 (#36948) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Köszi, közben meglett.
#36950 daninet : ezzel teljes mértékben egyetértek. Mellé durván túlárazva még az előfizetéses modell is.

[ Szerkesztve ]

(#36952) daninet válasza kriszpontaz (#36951) üzenetére


daninet
veterán

szerencsére nem kell fizetnem érte :D fogalmam sincs mennyit fizet érte az irodánk, csomagjaink vannak, minden vacak benne van minden egyes usernek 30-40 szoftver, lényegében minden amit mérnökök használnak. Szerintem egy vagyon. De ahol én dolgozok ott kiszámlázzuk az ügyfélnek a licenszeket is.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36953) kriszpontaz válasza daninet (#36952) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Hasonló helyen dolgozom, nálunk is csomagok vannak, természetesen nem a Fusion-féle szoftverekkel, de több mint 40-50 licensz. Egy vagyon, ahogy mondod. Mégis volt pofája az Autodesknek ránk szállni szoftver licensz túlhasználat miatt... Unszimpatikus egy banda. Bármihez hozzá nyúlnak csak elcseszik, vagy fizetős lesz (lsd: Eagle). Az AutoCAD alapú szoftverek a mai napig nem képesek 2 magnál többet kezelni hiába a hiperszuper új gépek. Az alapoktól újra kellett volna már írniuk, volt rá minimum 15 évük. Új logóra telt csak belőle meg az évszámot átírni. De befejezem, nem offolom szét a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#36954) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van az itt megforduló kollégák közül Debrecen környéki, aki vállalna egy kis tervező és 3d nyomtatási feladatot? Klíma kültéri kondenvíz elvezető pipacsövet szeretnék terveztetni és nyomtatni, mert a gyárinak nagyon kicsi az elvezető nyílása. :R

(#36955) fabula


fabula
őstag

Most látom, hogy van már Cura 5.2.1 is, én eddig az 5.1-et használtam (meg a 4.12.1-et).
Aki már próbálta, van valami komoly hibája?
Használatban jobb, mint az 5.1?

(#36956) kriszpontaz válasza dbius (#36954) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szia! Ha gondolod, nyíregyházi vagyok. Beszélhetünk privátban.

(#36957) dbius válasza kriszpontaz (#36956) üzenetére


dbius
veterán

:R Mindjárt írok!

(#36958) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Step file-nál milyen beállításokat kell alkalmazni? protokoll stb?!

[ Szerkesztve ]

(#36959) #19103744 válasza bekes.andras (#36923) üzenetére


#19103744
törölt tag

A mattot én is szeretem és keresek is hozzá filmentet. Majd tegyél fel képet vagy ha nem akarod küldj pü-ben, kíváncsi vagyok hogyan néz ki a valóságban.

(#36960) #19103744 válasza ratkaics (#36912) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nekem ez nem visszahúzásnak tűnik, inkább adagolásnak. Elcsúszik a fogaskerék a filamenten. Vagy kevés az előfeszítés az extruderen, vagy sok az előtolás a fúvóka áteresztőképességéhez képest, vagy hamarosan el fog dugulni. Vagy mindhárom.

(#36961) TechRobot válasza JulianSinulf (#36936) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Az a baj h annyira amatőr vagyok még a témában, hogy kb a felét értem meg fogom fel.

Amúgy megoldottam szerintem a legegyszerűbb módon vettem 0.9mm es mágneslapot kb1500ft volt méretre vágtam és ráragasztottam a gyári mágnes lapra.. így most jó minden nyomtat rendesen és minden érzékelő úgy és ott van ahogy a gyártó megálmodta. :) :))

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#36962) JulianSinulf válasza TechRobot (#36961) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Örülök, hogy sikerült megoldanod.

(#36963) TechRobot válasza JulianSinulf (#36962) üzenetére


TechRobot
aktív tag

Azért van még problémam sajnos de eddig ez fogjuk rá elhárult.

Ilyen nagyon csíkosan is nyomtat mosndjuk ez most brutál ronda ennyire nem szokott de azért bőven tök csíkos mintha a rétegk között ide oda több layer shifting is lenne.

Ez mitől lehet (CR-6 SE)?
Ráadásul az elmúlt 2 nyomtatásnál a sarkak meg is vetemedtek felfelé minde sarka felemelkedett a dobozknak.

[ Szerkesztve ]

Dikk egy százas...

(#36964) daninet válasza Norbi46 (#36958) üzenetére


daninet
veterán

ez attól függ mi a célod a step fájllal

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36965) Norbi46 válasza daninet (#36964) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Természetesen nyomtatás a cél!

(#36966) daninet válasza Norbi46 (#36965) üzenetére


daninet
veterán

step nem feltétlen 3d nyomtatásra való hanem cad programok közötti fájlcserére. Ezek a beállítások mind arról szólnak hogy át akarod-e vinni a létrehozott elemkapcsolatokat vagy olyan elemeket ami más elemek létrehozására voltak használva. De ha ezt akarod használni szerintem ez az alapbeállítás ok.
Ha van opciód 3mf-et menteni az sokkal jobb nyomtatáshoz. Kisebb lesz a fájl, el tudod bele menteni a nyomtatási beállításaidat stb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36967) Norbi46 válasza daninet (#36966) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Köszi szépen a segítséget!
Akkor 3mf lesz!

Ez a beállítás így jó?

(#36968) Saccco válasza daninet (#36966) üzenetére


Saccco
nagyúr

A legújabb PS egyik új funkciója a step támogatás! :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36969) kzkz válasza Saccco (#36968) üzenetére


kzkz
őstag

A 2.5.0-é? Én pár napja egy step file-t próbáltam megnyitni vele, és csak kifagyott, semmi más nem történt.

(#36970) Saccco válasza kzkz (#36969) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor ezek szerint még bugos. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36971) daninet válasza Norbi46 (#36967) üzenetére


daninet
veterán

fogalmam sincs, hogy ezek jók-e. Mentsd ki, tedd bele a szeletelőbe és nézd meg hogyan néz ki. Ha túl szögletes vegyed lentebb az értékeket.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36972) Norbi46 válasza kzkz (#36969) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Én most próbáltam ki és nekem simán megnyitotta a step file-t.

(#36973) kzkz válasza Norbi46 (#36972) üzenetére


kzkz
őstag

Ez is megy? https://hackaday.io/project/186229-corexy-ender-3
Két gépen is próbáltam, egyik se tudja megnyitni...

(#36974) Norbi46 válasza kzkz (#36973) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Valóban ezt nem tudja.
Sztem sérült vagy rossz a file!
Amit én hozok létre azt megnyitja.

#36971: Oksa köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36975) Norbi46 válasza kzkz (#36973) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Khhmmm!

Ezt így elég nehéz lesz kinyomtatni!

[ Szerkesztve ]

(#36976) snowman válasza daninet (#36966) üzenetére


snowman
tag

A step is teljesen jó, ha prusaslicerrel szeletelünk. A 3mf viszont ugyanolyan mesh fájl mint az stl, csak össze van zipelve, szerintem ebbe legfeljebb a tömörítés miatti kisebb méret miatt lehet érdemes modellező programból exportálni. Arra viszont tökéletes, hogy a szeletelőből lementsd a tálca aktuális tartalmát minden beállítással együtt.

(#36977) kzkz válasza Norbi46 (#36975) üzenetére


kzkz
őstag

Hogy sikerült mégis megnyitni? Csak várni kell, és én voltam türelmetlen?

(#36978) snowman válasza kzkz (#36977) üzenetére


snowman
tag

De miért akarnád ezt slicerrel megnyitni?

(#36979) kzkz válasza snowman (#36978) üzenetére


kzkz
őstag

Hát mondjuk, hogy kinyomtassam egy részét. Kijelölöm az egészből azt a pár darabot, ami kell, és küldöm nyomtatni, nem kell másik programot közbeékelni, ami a STEP-ből STL-t csinál.
https://hackaday.com/2022/08/17/prusaslicer-now-imports-step-files-heres-why-thats-a-big-deal/

[ Szerkesztve ]

(#36980) daninet válasza snowman (#36976) üzenetére


daninet
veterán

mikor behuzod a step fájlt a szeletelőbe mesh-t csinál belőle. Ezek a szeletelők nem tudnak nurbs elemekkel dolgozni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36981) snowman válasza kzkz (#36979) üzenetére


snowman
tag

Sokkal jobban jársz, ha közbeékelsz valamit, a slicer nem erre való. Megnyitod pl. fusionban és onnan mazsolázod ki a darabokat, abban sokkal könnyebb kezelni az ilyen komplex modelleket.

(#36982) snowman válasza daninet (#36980) üzenetére


snowman
tag

Igen, tudom, de ez a lényegen nem változtat. Én újabban csak step-be mentek, még nem tapasztaltam hátrányát, a slicer elég finom felbontással meshel.
Illetve mégis van egy kis hátránya, nem mindig engedi így frissíteni a modellt változás esetén, olyankor törlés+újra berakás van, gondolom ezt javítják a későbbiekben.

(#36983) Norbi46 válasza kzkz (#36977) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Daninetnek igaza van #36966 , és láthatod hogy ez a step file nem az a step file!
Ez egy összeszerelés!
Snowman-nek is igaza van, nyisd meg egy cad progiban és onnan szépen lemented és nyomtatod a szükséges modelleket jobban jársz.

Arról nem is beszélve ha módosítani kell valamelyik alkatrészen.

[ Szerkesztve ]

(#36984) JulianSinulf válasza daninet (#36966) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Én próbáltam a 3mf-et.
Aztán olvastam a step-ről. Azóta csak step-pet használok.
Ha step-ből töltöm be a fájlt, akkor a kör kör lesz.
Ha 3mf-ből vagy stl-ből, akkor a kör már inkább sokszög lesz.
Eddig sosem volt gondom a step fájljaimmal. Máshonnan még nem töltöttem le ilyen anyagot. Én meg FreeCAD-ben tervezek és onnan mentek.
PrusaSlicer-rel szeletelek.

[ Szerkesztve ]

(#36985) daninet válasza JulianSinulf (#36984) üzenetére


daninet
veterán

freecad kimeneteit nem ismerem, általában (mint pl a fentebbi screenshot-on) kiválaszthatod a felbontást. Funkcionális daraboknál ezzel nincs gond, de ha valaki mondjuk egy nurbs programban modellez egy figurát és te betöltöd a nagycsöcsű fantasy nyilazós csajt kinyomtatni resinből step formátumban le fog halni a szeletelő. Néha akarod kezelni a felbontást.
A szeletelő simán csak maxuimumra van tekerve amikor mesh-re alakít, ahogy a legtöbb programban ugyanúgy maximumra tekerheted a kimenetnél. De step nem fogja elmenteni a nyomtatási beállításaidat ami nagyon kényelmes.
Behúzom a modellt 3mf formátumban, beállítgatom nyomtatni, rányomok a mentésre és vissza belementi a modellbe a beállításaimat. Ezt más formátumokkal nem tudod megoldani.

De nem győzködni akarlak, azt használsz ami bevált és amivel számodra jó az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36986) JulianSinulf válasza daninet (#36985) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

PrusaSlicer-ben el lehet menteni a projektet. Más slicer-ben is.
Freecad-nak igazán nincs kimenete. Vagy legalábbis nem lehet közvetlen az exportálásnál állítani semmit.

(#36987) snowman válasza JulianSinulf (#36986) üzenetére


snowman
tag

(#36988) Demo07 válasza TechRobot (#36963) üzenetére


Demo07
aktív tag

A vízszintes csíkok az Z-banding miatt vannak.
Lehet, hogy koszos a Z tengely orsója, vagy nincsen rajta elég kenés vagy esetleg kevés a Z tengelyen lévő motor tápellátása.

Első kettő esetben egy szétszedés, alapos pucolás, és megfelelő mennyiségű kenéssel való összeszerelés megoldhatja a problémát. Ha pedig kevés a tápja, akkor nyomi oldalára dönt és ha még a gyári creality lap van benne akkor a Z drivernek a potiján kicsit kell tekerni, de előtte multiméterrel mérd meg az aktuális értéket.

Az hogy felhajlik a tárgy sarka, vagy az egész felfekvő felület, az wrapping miatt van. Koszos az asztal, nem megfelelő szintezés, vagy hőmérséklet probléma is lehet. PEI lapot töröld le isopropil alkohollal, ha üveglap akkor pedig meleg szappanos vízzel mossad le, és töröld le valami szöszmentes, vagy micro szálas ronggyal.

Z-hop esetleg nincsen bekapcsolva? Ha túl nagy az értéke az sem segít, nálam az max 0.2mm amekkora a Layer szokott lenni. De többnyire Z-hop nélkül nyomtatok.

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36989) Janos46 válasza TechRobot (#36963) üzenetére


Janos46
tag

Ha a sarka(i) megvetemedik (kunkorodik, penderedik, pöndörödik) akkor hőmérsékleti gond is lehet, mégpedig az első tapadó réteg után számottevően alacsonyabb hőmérsékletű asztalon folytatod. Ha üveglapd van (nekem az), ciffel takarítom, ugyan is abban nagyon finom szemcsés anyag van ami a reklámmal ellentétben igen is karcol, ami az üveglapon mikrónyi karcokat eredményez emiatt a felület megnő ami jobb tapadást eredményez. Ezt utána vízzel lemosom és papír kéztörlővel szárazra törlöm. Mindemellett próbáld ki, hogy egyszerű iskolai shift ragasztót dörzsölsz a lapra. Az is lehet a megoldás, hogy 8-10 mm-es külső karimát nyomtatsz.

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#36990) Norbi46


Norbi46
aktív tag

Sziasztok!

Ma nyomtatás közben egyszer csak elkezdett kattogni az extruder (CR 10 S Pro V2 nyomtató). Furcsa jelenséggel találtam magam szembe!

Szerintetek miért tekeri így el a filát?
Extruder felől ki tekertem a ptfe tartó csavart, és pereme van a csőnek így viszont nem tudom vissza tekerni. Ezt csak cserével tudom orvosolni?

Köszi előre is!

(#36991) fabula válasza Norbi46 (#36990) üzenetére


fabula
őstag

Nem az extruderből kimenő PTFE csőbe, hanem mellé ment a filament és ezért gyűrte fel az extruderben.
A PTFE "tartó csavar" egy pneumatikus fitting. Vedd le a kék "műanyag zégergyűrűt (eredeti nevén seeger gyűrű)" a nyomtató felőli oldalán a fehér műanyag gyűrű pereme alól, majd a fehér gyűrűt lenyomva tartva kihúzható a "tartó csavarból" a PTFE cső, ezért felesleges is volt kicsavarni. Miután kihúztad a PTFE csövet a "tartó csavarból", vágd le egyenesre a végét egy sniccerrel (90 fokban vagy a csőre merőlegesen :) , ahogy tetszik).
Amikor ezekkel megvagy, akkor először is csavard be az extruderbe a helyére PTFE "tartó csavart" majd utána told bele ütközésig a PTFE csövet (ekkor már nem kell sőt nem szabad lenyomni a fehér gyűrűt), majd miután biztosan megakadt, tehát a helyén van "tövig", pattintsd vissza a kék "műanyag zégergyűrűt" a fehér műanyag gyűrű pereme alá. Ez rögzíti a PTFE csövet, hogy visszahúzáskor ne mozogjon a fittingben.
Remélem elég érthető voltam :D . Ja és nem kell cserélni azért hogy 2-3 mm-t levágsz a végéből, attól még elég hoszzú marad, persze csak ha korábban még nem vágtál le belőle valahol többet is :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#36992) Norbi46 válasza fabula (#36991) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Szia!

"Nem az extruderből kimenő PTFE csőbe, hanem mellé ment a filament és ezért gyűrte fel az extruderben."
Ezt nem tudom elképzelni mert 70% ig kész lett a nyomtatásom. Látod spirál-ba tekerte a filát és utána eltört. A maradékot a csavar kitekerése után a ptfe-ből húztam ki. Azt nem értem miért tekeri fel így spirálba?! Nagyon erősen nyomná a filát a továbbító kerék, és ez által deformálódik a keresztmetszete és az extruder furatába bele akad a fila és ahogy tolja úgy tekeredne spirálba majd eltöri? De a feszítő csavar tökre ki van tekerve!

(#36993) fabula válasza Norbi46 (#36992) üzenetére


fabula
őstag

Ugye ezek új infók nekem, eddig nem írtad, hogy "70%-ig kész lett" a nyomtatásod és közben történt a malőr. Én abból indoltam ki amit írtál és láttam a fotókon. A "nyomtatás közben" lehet a nyomtatás elején is :) .
Egyébként akkor meg dugulásod van valahol a hotendben, de mivel annak nem tudom a típusát (az hogy CR 10 S Pro V2 nyomtató kevés, mert lehet benne bármilyen típus, ki is cserélhetted, meg nincs is ilyen nyomtatóm, tehát már óvatos vagyok, hogy mit írok :) ).
Amúgy meg azelőtt is eltörhetett a fila nyomtatás közben az extruderben, mielőtt spirálba tekerte és akkor még az is igaz lehet, hogy belül a törés után mellé ment ...
Ha azonban mondjuk több órás a nyomtatásod és közben 70%-nál történt ez, akkor a dugulás a valószínű, ami leginkább a hotendben a heatbreak és nozzle találkozásánál a ptfe cső miatt (elégett a vége, rés van) szokott előfordulni. Ha meg mondjuk full metal a hotend, akkor ez PLA-val gyakran előfordul (ugye azt sem írtad, milyen filát nyomtatsz). Lehet még koszso fila is, melyről idővel bejut egy csomó minden a nozzle-ba és beleég. Mindig használni kell filament tistítót nyomtatás közben a filára.
Mielőtt pedig tovább találgatóznék, hogy segíthessek neked, mi lenne, ha minden lényeges infót leírnál előre és nem utólag :) ?

[ Szerkesztve ]

(#36994) Norbi46 válasza fabula (#36993) üzenetére


Norbi46
aktív tag

Bocsánat!
Azt tényleg nem írtam hogy 70%-ig eljutott de írtam hogy nyomtatás közben.
Petg-t nyomtattam Prusa alap beállításon 240/70 hőfokkal.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#36995) fabula válasza Norbi46 (#36994) üzenetére


fabula
őstag

Nincs mit :) . Remélem sikerül megoldanod és egy picit hozzá tudtam járulni a megoldáshoz.

(#36996) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Szóljatok légyszi ha Alin láttok valami jó 11.11 akciót Enderhez alaplapra, Bigtreetech is adott 2/2$ kupont, több mint a semmi [link]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36997) Imy válasza HornedReaper (#36996) üzenetére


Imy
veterán

Lerdge? Nekem a Lerdge-K 2019 óta szépen teszi a dolgát.

(#36998) HornedReaper válasza Imy (#36997) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nem ismerem kicsit sem. SKR Mini E3 V1.2 van a PRO-ban de tartalék lehet nem ártana, mert nem cserélhető TMC-s

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36999) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Szétszedtem, kitakarítottam mindent, ahogy javasoltátok(a nozle menetén nem volt filament). Összerakás után szintezés, majd nyomtatás.
Azt vettem észre, hogy akkor kezd egyet-egyet "kattogni", amikor az extrudernek kellene húzni a filamentet a dobról. Nem azonnal, hanem kicsit később.
Aztán kipróbáltam úgy a nyomtatást, hogy mindig én kézzel húztam le a dobról filamentet, amikor elhasználta. Így nem jön elő a régebben tárgyalt hibajelenség.
Létezik, hogy Qidi i-Mate S extrudere nem tud húzni rendesen 1kg-os filamentdobot??? :F
Milyen megoldást javasoltok esetleg, mert azért egy több órás nyomtatás így elég macera. :U

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#37000) ffodi válasza ratkaics (#36999) üzenetére


ffodi
veterán

Hogyan van felszerelve a dob, melyik irányból fűzted be a filamentet?

A gyári megoldással "lóghat" a dob és emiatt bizonyos anyagoknál tapasztalhatsz hasonlót, vagy filament szakadást. Kell egy távtartó (tulajdonképp persely) a dob es a tartórúd közé.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.