Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) Reggie0 válasza kzkz (#36047) üzenetére


Reggie0
félisten

Jobb minosegu orsoval es anyaval. Szerintem. Nekem is a kettobol egy nyomtato csinalja, de az sokkal nagyobb tomeget mozgat. Amugy meg nem art zsirozni az orsot, az sokat segit a kopason is.

(#36052) Reggie0


Reggie0
félisten

(#36053) peugeotmate válasza peugeotmate (#36031) üzenetére


peugeotmate
őstag

Sikerült egyébként fintomítanom a nyomtatásomon, valamelyest kiküszöbölni a z wobble-t Ender 3 v2-n: [kép1] [kép2]
Az alábbiak szerint jártam el a Prusa slicer beállításainál:
0,1 mm layer height
45-50 mm/s retraction speed

Más:
Ha veszek esetleg egy Xiaomi WiFi-s plugot amibe bedugnám a nyomtatót, akkor nagy kárt okoznék vele ha távolról direktben áramtalanítanám a nyomtatót miután végzett a nyomtatással?
Illetve 2.5 kg-os filament tekercset elbír a váz szerintetek? :D Eddig csak 1kg-osakat pakolásztam fel rá.

meg

(#36054) Bambuszpro válasza peugeotmate (#36053) üzenetére


Bambuszpro
tag

Szerintem nem okozol nagy gondot az áramtalanítással. Eddig egy parasztos megoldást használtam, hogy a tálcát amikor kitolja előre akkor a tálca lenyom egy kapcsolót amivel kikapcsolja az áramot. Most áttértem egy szebb és elegánsabb megoldásra és egy relét kötöttem be amit raspberry GPIO portján keresztül tudok kapcsolgatni. Most azon dolgozok, hogy klipperhez elvileg hozzálehet adni másodlagos MCU-ként az rpi-t így GCODE-ból tudja majd áramtalanítani magát a gép. Csak a docker egy kicsit megnehezíti a dolgom. :DDD

[ Szerkesztve ]

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#36055) daninet válasza Bambuszpro (#36054) üzenetére


daninet
veterán

vettél volna duet lapot ;] M82 és kikapcsol a nyomtató

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36056) daninet válasza peugeotmate (#36053) üzenetére


daninet
veterán

hát.. erre a nyomtatóra sztm ne akassz 2kg filamentet. Nem azért, hogy nem bírja el, hanem ezek az össszecsavarozott profilok nem olyanok mint egy hajtott vagy hegesztett váz. Egy holt tömeget adsz a legmagasabb ponton. Az apróbb rezgéseknek még lehet jó is, de a nagyobbak sokkal rosszabbá válnak.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36057) Saccco válasza daninet (#36056) üzenetére


Saccco
nagyúr

Indokolatlanul drágább egy drágább gép. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36058) kzkz válasza peugeotmate (#36053) üzenetére


kzkz
őstag

Szerintem nem a 0,1-es rétegvastag a megoldás erre, ezzel lehet, hogy szebb lett, de jóval több idő a nyomtatás. Mást nem alakítottál át?

Én így oldottam meg a 2kg-os tekercset, mert 1-es már nem volt otthon. Ennek nem csak az átmérője a nagyobb, hanem a vastagsága is, és ez a nagyobb gond, mert a tartó peremén túllóg, emiatt nem gördül olyan könnyen, illetve akár le is eshet a forgástól. Így hát adtam neki egy kis zsírt, ahol érintkezik, és megdöntöttem az asztalt, amihez a nyomtató rögzítve van ;] Szóval mindenre van barkács megoldás ;)

Persze ez csak ideiglenes megoldás, majd a nyomtató mellett lesz a fila, csak addig elég sok mindent ki kell még nyomtatnom...

Az áramtalanítást pedig akkor célszerű megtenni, ha már max 50 fokos a hotend... Egyébként felkúszik a meleg a hűtőbordán (mert már nem hűti a venti), és a borda távtartója műanyag, az megolvad, és lötyög majd a hotend. Mondjuk nekem alapból is lötyögött, akárhogy húztam meg, így kapott egy kis menetrögzítőt a csavar.

[ Szerkesztve ]

(#36059) peugeotmate válasza daninet (#36056) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi, akkor szerintem megoldom két külön 1kg-os kiszereléssel. Nekem is ezek a fenntartásaim amiket leírtál! :R

Bambuszpro
Köszi! Akkor ha jól értem, az áramellátást Te is úgy oldottad meg, hogy egy elosztó (?) kapcsolójával szüntetted meg az áramellátást. Lehet bevállalok majd egy ilyen wifis kapcsolót akkor.

kzkz
Hosszabb idő a nyomtatás, de közel sem annyival, mintha kétszer ki kéne nyomtatnom ugyanazt! :) Ezt a két értéket módosítottam csak.
Trükkös! Nála sajnos most költözni fog a nyomtató rövid távon, úgyhogy nagy barkácsolásra még nem vállalkozom. Ruhafogas jutott eddig eszembe, amire akaszthatnám a filamentet. :D
Kösz az áramtalanítós tippet is!

[ Szerkesztve ]

meg

(#36060) Saccco válasza kzkz (#36058) üzenetére


Saccco
nagyúr

Na igen, de egy ilyen után ne csak a nyomat legyen fotózva, amikor jön a troubleshooting... ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36061) kzkz válasza Saccco (#36060) üzenetére


kzkz
őstag

Ezt most nem teljesen értem, de már 3x6órás nyomtatáson túl van ez a kombó. Atomstabil :D

(#36062) Bambuszpro válasza peugeotmate (#36059) üzenetére


Bambuszpro
tag

Igen. Tulajdonképpen a táp oldalán található kapcsolót helyettesítettem egy relével.

daninet Na abból kellett főzni ami otthon volt. :D

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#36063) daninet válasza kzkz (#36061) üzenetére


daninet
veterán

nem arról van szó, hogy stabil vagy sem, nyilván nem egy 2kg tekercs fogja elhajtani az alu profilt. Ahogy gyors infill-t csinál a gép és előre hátra mozog gyorsan az asztal egy harmonikus kilengés alakul ki és mivel az alu profil nem merev hanem rugalmas (értsd kézzel meg tudnád hajlítani) ezért az egész bemozog és különféle zwobble szerű csíkok jelennek meg a tárgyon

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36064) kzkz válasza daninet (#36063) üzenetére


kzkz
őstag

Ezt nem vitatom, elég rossz kivitelezés már alapból is, hogy fent van a tekercs. Nekem ez csak ideiglenes megoldás, funkcionális darabokat nyomtatok, annyira nem érdekel, hogy kicsit rondább, mint ha nem lenne fent a tekercs. Ha mindent kinyomtattam már, akkor nekem is megszűnik fent, és a nyomtató mellett lesz.

(#36065) fboldog


fboldog
senior tag

Jól sejtem, hogy ez tipikus esete az "under extrusion"-nek?

- vagy a túl nedves ABS-nek. :D
- vagy a 15% infill volt kevés...

üdv.: Boldog Ferenc

(#36066) Saccco válasza fboldog (#36065) üzenetére


Saccco
nagyúr

Issue6-nek is elmegy. Hő is lehet kevés. Bár valóban anyaghiányosnak látszik a sarok.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36067) fboldog válasza Saccco (#36066) üzenetére


fboldog
senior tag

Bíztató.... :/

üdv.: Boldog Ferenc

(#36068) Saccco válasza fboldog (#36067) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mekkora nózi mekkora line width?
Másik slicer?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36069) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Sidewinder X2 furcsa jelenséget produkál, félek tönkrement a Z stepper. Nyomtattam délután 1-2 dolgot, utána gondoltam megnézem a prusaslicer új verzióját. Nagyjából átfutottam a beállításokon, indítottam egy nyomtatást, 2 perc múlva észrevettem, hogy nem extrudál egyáltalán.

Leállítottam, próbáltam egy másik gcode-ot, amit előtte nyomtattam, az se extrudált. Amikor mainsailből (ja igen, klippert használok) nyomtam egy extrude 5mm-t, furcsa kattogást hallottam, és remegett a fogaskerék. Szétszedtem, csináltam egy videót.

Van tippetek mi történhetett? Tönkrement a stepper? Vagy van esély rá, hogy működésre bírjam?

Ha ennek ennyi volt, akkor lehet cserélmém az egész extrudert, motorral-mindennel. Tapasztalat valakinek, hogy mire lenne érdemes cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#36070) Bozso68


Bozso68
senior tag

A Cura szeletelőben be lehet állítani a vasalásnál, hogy ne vigyen a felületbe struktúrát, és teljesen sima legyen? 4.13 verzió.

(#36071) Saccco válasza Bozso68 (#36070) üzenetére


Saccco
nagyúr

Több top layer és/vagy sűrűbb kitöltés.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36072) Saccco válasza petyus_ (#36069) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kábeltörés lesz ez.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36073) kzkz


kzkz
őstag

Az octoprintben hol lehet azt beállítani, hogy ha túlmegyek a mozgási tartomány határértékén, akkor ne bontsa a kapcsolatot a nyomtatóval, hanem ne csinálja meg az utasítást?

Pl.: X irányban max 200mm az asztal, de ha 195mm-nél még 10mm-t növelni akarok, akkor elszáll piros hibával.

Van egy másik nyomtatóm is, ott egyszerűen tudja, hogy ez már hülyeség, és nem hajtja végre a parancsot, és megmaradt a kapcsolat is a nyomtatóval.

Már összehasonlítottam mindent, de nem találom a különbséget. Mindkettő octoprint és klipper.

(#36074) fboldog válasza Saccco (#36068) üzenetére


fboldog
senior tag

SuperSlicer volt (2.4.58.x - kb. a legfrisebb verzió)

0.4-es nózi, bár már megesküdtem, hogy ekkora tárgyaknál át fogok váltani 0.6-ra. :D
és 0.24 layer height volt.

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#36075) Saccco válasza fboldog (#36074) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akár az SS is beletehette azokat. Vannak nyűgjei néha. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36076) petyus_ válasza Saccco (#36072) üzenetére


petyus_
senior tag

köszi, szerencsére volt itthon tartalék szalagkábel, kicseréltem, fasza lett :R

(#36077) Janos46 válasza petyus_ (#36069) üzenetére


Janos46
tag

Nyomtattál kábeltörés ellen védelmet?

Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!

(#36078) petyus_ válasza Janos46 (#36077) üzenetére


petyus_
senior tag

Pontosan mire gondolsz? A Sidewinder X2-n alapból van egy kábelrögzítő, viszont lecseréltem a gyári ventillátort, ahhoz új tartót kellett nyomtatni, és ezzel nem tudtam visszarakni a gyári rögzítőt. Így használtam pár hete, tegnap pont szerkesztettem egy új tartót, annak az utolsó darabját akartam nyomtatni, amikor nem ment :D . Most már befejeztem, így néz ki:

Egyébként elképzelhető, hogy a felfogatás miatt nem túl pontos a 3dtouch? 0.01-re állítottam a tolarence-t (elvileg 0,005-t tud), de pl a bed_mesh-nél elég nagy retry kell állítanom, hogy végigmenjen a 10x10 ponton. (van hogy egy pont csak 3-4ik próbálkozásra sikerül)

[ Szerkesztve ]

(#36079) daninet


daninet
veterán

Találkoztam egy olyannal amire nem számítottam, segítsetek kideríteni mi a baj.
Építem a corexy nyomtatóm, ráraktam a bed-et ami közel 3 kiló (szigetelés+6mm alu mágnesekkel+ac fűtés+acél PEI). Mióta ezt megtettem sikítanak a Z orsók miközben lefelé megy a bed.
Derékszögűséget minden irányból ellenőriztem már, tehát nem az van, hogy valami ferde és azért dörzsöli a rézperselyt belülről. Beolajoztam (túlzottan is, szóval kenés az van). Mikor nincs áram alatt nagyon könnyű kézzel is forgatni, nincs ellenállás.
Most 8x4 orsó van rajta réz persellyel, létezik, hogy ez ide kevés lesz és golyós orsókat kell vennem? (van egyáltalán 8as?) Esetleg sűrűbb menetes kellene? Vagy más gond van?
csináltam egy Gdrve mappát raktam bele képet videót.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36080) kzkz válasza daninet (#36079) üzenetére


kzkz
őstag

Le van földelve az asztal? Felfelé gondolom nem is bírja emelni...

[ Szerkesztve ]

(#36081) daninet válasza kzkz (#36080) üzenetére


daninet
veterán

az egész gép földelve van asztallal együtt

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36082) kzkz válasza daninet (#36081) üzenetére


kzkz
őstag

Ilyet nekem akkor csinált, amikor nem volt földelve az asztal. Meg se bírta emelni. Majd fúrtam egy lyukat az alu lapba, és egy kábellel leföldeltem. Utána jó lett.

A tiéden hol a földelés? Nem látszik a képeken.

[ Szerkesztve ]

(#36083) daninet válasza kzkz (#36082) üzenetére


daninet
veterán

hát erre az összefüggésre még nem gondoltam :F
Mindjárt rámérek multiméterrel, mert nekem az asztal alatti keret földelt. Maga az asztal nem érintkezik a gép többi részével (például az orsókkal).
Illetve ugye minden alu profil festett, a csavarok azért megmarják a festéket de ez nem garancia hogy minden egyes elem kapcsolatban van a másikkal Szóval ha csak a felületeket multiméterezem kb nem is találok folytonosságot sehol

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36084) daninet válasza daninet (#36083) üzenetére


daninet
veterán

az orsó izolált a gép többi részétől teljesen

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36085) Reggie0 válasza daninet (#36079) üzenetére


Reggie0
félisten

Probald ki, hogy leszeded az olajat es szilikonzsirt raksz ra.

(#36086) daninet válasza Reggie0 (#36085) üzenetére


daninet
veterán

wd40 szóró szilikonzsírom volt, letöröltem a műszerolajat, ráfújtam vastagon, ami lecsorgott felitattam. Most biztos piszok jó a kenése.
Ugyan az történik. Felfelé gyönyörű hangtalan, lefelé üvölt. :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36087) kzkz válasza daninet (#36086) üzenetére


kzkz
őstag

Egy csipesszel nem tudod földelni direktben teszt jelleggel?

(#36088) daninet válasza kzkz (#36087) üzenetére


daninet
veterán

az orsóra gondolsz, ugye?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36089) kzkz válasza daninet (#36088) üzenetére


kzkz
őstag

Nem, közvetlenül az asztalra menjen a csipesz, a másik vége pedig a tápegység ac föld részébe.

(#36090) daninet válasza kzkz (#36089) üzenetére


daninet
veterán

indítottam egy bencsit, mindjárt kipróbálom :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36091) Saccco válasza daninet (#36086) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link] :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36092) daninet válasza kzkz (#36089) üzenetére


daninet
veterán

Mindent leföldeltem, az orsókat, asztalt de ugyan olyan. :(
Ez mechanikai hiba tuti. Nem tudom most vajon merre induljak. Vegyek esetleg sűrűbb osztású trapézmenetes orsót amire nagyobb felületen fekszik fel az anya, vagy... Kezdjek el a 10mm golyós orsók irányában gondolkodni? :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36093) Saccco válasza daninet (#36092) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt is nézted, hogy a fázis oda megy, ahova kell?
SSR a fázist szakítsa. Én mindig nézem, amikor a valahol be kell dugni a gépet.

szerk.:
10mm Gates belt-ben gondolkodj. :DDD
Vagy nagyobban, ha kevésnek érzed.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36094) kzkz válasza daninet (#36092) üzenetére


kzkz
őstag

És az asztalt tuti az ACDC tápegység AC földjére kötötted be?

(#36095) daninet válasza kzkz (#36094) üzenetére


daninet
veterán

Ha megnézed a képeimet az előző posztokban a szintező csavarok kilógnak alul. Arra rácsiptettem egy krokodil csipeszt mert az közvetlen érintkezik alumíniummal. Utána van egy másik kép amikor hátul a földelést fotóztam közvetlen rácsiptettem a földre. Továbbá raktam a két alsó léptetőmotorra egy-egy földet és azt is bekötöttem.
Földelés a házban tuti, 1 éve épült van tanusítványom is a bevizsgálásról.
De őszintén nem látom a kapcsolatot a föld és a nyikorgás között mert az asztal műanyaggal izolált a többi részétől a gépnek.
De holnap lövök még 1-2 fotót ha érdekel a gép hátulja is

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36096) daninet válasza Saccco (#36093) üzenetére


daninet
veterán

Hát, ha át kell alakítani akkor sem szíjasra szeretném ha nem muszáj. Az pár radikálisabb változással járna míg egy 10mm golyós orsó csak két műanyag elem újranyomtatását meg két új tengelykapcsolót igényelne

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36097) kzkz válasza daninet (#36095) üzenetére


kzkz
őstag

Az jutott még eszembe, hogy próbáld úgy ki a fel le mozgást, hogy az AC-s szilikon fűtő kábelei nincsenek bekötve sehova. Ha így is rossz, akkor más lesz a hiba.

(#36098) Reggie0 válasza daninet (#36086) üzenetére


Reggie0
félisten

Rubosil kene, a wd40-es szoro az nagyon hig.

(#36099) fboldog válasza daninet (#36096) üzenetére


fboldog
senior tag

Azt amúgy megnézted, hogy ha leszed az asztalt és elkezdesz súlyt pakolni rá, mikortól kezd el vinnyogni? :)

Így kiderülne az is, hogy van-e bármi köze az asztalhoz, mekkora az a súly ami még nem jár ilyen hangefekttel.

Én pl. úgy jártam valamelyik nap, hogy picit rosszul lett visszarakva a szíj rögzítése ezért volt egy szakasz ahol ahogy hozzá ért a v-slothoz. Lényegében mintha hegedűn egy húrt húztak volna.
Mindezt kb. este 11-kor. :-D

üdv.: Boldog Ferenc

(#36100) daninet válasza fboldog (#36099) üzenetére


daninet
veterán

Elejétől én raktam össze a gépet, egy jó ideig nem volt rajta asztal és úgy nem vinnyog. De mindegy is mennyi súlynál kezd el sikítani, ezt kell elvinnie.
Kaptam most 1-2 jó tippet. Fordítsam az anyákat fejjel lefelé hátha csak szar minőségű a menet. Illetve próbáljak ki rugalmas tengelykapcsolókat, mert lehet a rendszerben egy 0.1 fok görbület 40 centin az már elég lehet, hogy szorítsa az anyát.

Kzkz: ha nincs bedugva a gép és kézzel tekerem akkor is vinyog. Meglepő módon nincs ellenállás érezhetően, le-fel könnyű tekerni de sikít

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.