Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) Dumas válasza Dumas (#35450) üzenetére


Dumas
csendes tag

Még annyit hozzáfűznék, hogy annyi változott az irodában, hogy már megy a klíma. Előfordulhat, hogy túl gyorsan hűl, és ezért kunkorodik fel?

(#35452) fboldog válasza Dumas (#35451) üzenetére


fboldog
senior tag

Nem lett emiatt huzatban a nyomtató?

üdv.: Boldog Ferenc

(#35453) Dumas válasza fboldog (#35452) üzenetére


Dumas
csendes tag

De igen, egy kicsit. Ez lehet a probléma?
Most azt néztem, hogy érdekes módon a modell amit alapból kaptam az tök jó lesz (Jó, kisebb felület is mint a másik nyomtatás) Nem tudom mennyire látszik a második képen, de először feljön, utána pedig mintha fej ahogy bele akad szét is kenné az egészt.

[ Szerkesztve ]

(#35454) Lookup válasza Dumas (#35453) üzenetére


Lookup
tag

Szia.

Nekem akkor volt ilyen amikor összefogdostam az üveget.

(#35455) br0by válasza Reggie0 (#35449) üzenetére


br0by
csendes tag

Szia,
Nekem pi 3+ van és a proci 20-25% megy nyomtatás közben, de úgy látszik így sem jó :(
Ha nincs rajta net, akkor rá sem tudnék tölteni :(
Mit lehetne még optimalizáni vagy konkrétan letörölni?

(#35456) fboldog válasza Dumas (#35453) üzenetére


fboldog
senior tag

Mintha egy picit túlságosan le lenne nyomva az első réteg. Ha minimálisan feljebb állítod, nem lesz jobb?

üdv.: Boldog Ferenc

(#35457) Reggie0 válasza br0by (#35455) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez jo kerdes, gondolom valami friss verzio. En egy regebbit(1.3.10-es verzio) hasznalok, azzal nincs ilyen gond.

A proci azert 20-25%-on van, mert negymagos, az octoprint pedig egy szalon fut, azaz egy magot gyakorlatilag 100%-ra kiterhel.

A netrol a routeren tiltottam ki, de akar a raspin is meg tudod oldani, ha a tuzfalhoz hozzaadod ezt a par szabalyt:

sudo iptables -A OUTPUT ! -o lo -d <helyi halo cimtartomanya/24> -j ACCEPT
sudo iptables -A OUTPUT ! -o lo -j REJECT
sudo iptables-save >/etc/iptables/rules.v4

[ Szerkesztve ]

(#35458) Nunder


Nunder
őstag

Kis segítséget szeretnék kérni, ma kaptam kézhez az Ender 3 S1-et, és miután megvolt a szintezés több körben, nekiálltam nyomtatni egy calibration cube-ot. Cura-val sliceoltam, azok alapján amiket Creality fóromon javasoltak az S1-hez, mivel még nincs S1 profil. Így bemásoltam a Creality Slicer S1-es profilját a Cura Ender 3-as profiljához.

Printing speed: 40 mm/s
Layer height: 0.12 mm
Printing temperature: 195 °C
Print bed temperature: 60 °C
Retraction: 1 mm at 60 mm/s
Infill: 20Initial fan speed: 0%
Speed of the first layer: 20 mm/s

Leveling utáni Z-offset: -3,65, firmware v.3.0.3, nem módosítottam semmit a beállításokon. Filament első körben Gembird Black PLA, de van több féle.

A kocka (Google Photos link) maga szerintem egész jó lett, bár nyilván csak azokra a képekre tudok hagyatkozni, amiket a tesztekben láttam.

Az egyik él (X oldal felől nézve a bal oldali hátsó él) azonban nem úgy néz ki mint a többi, ezért gyanítom, hogy valamit állítani kellene a nyomtatón. Tudnátok esetleg tanácsot adni, hogy hova nyúljak/mit próbáljak ki? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#35459) Reggie0 válasza Nunder (#35458) üzenetére


Reggie0
félisten

Eloszor is szeretnem megkoszonni, hogy tiszta a kormod :)

Az a resz az egy oszlopba rendezett seam miatt van, azaz ott kezdi es fejezi be a reteget, igy ott gyulik az ebbol fakado hiba, de ez valoban nagyobb, mint amekkoranak lennie kene.
Lehet, hogy a retract kisebb mint kene, vagy nem megy 100%-on a venti.
Esetleg megprobalhatod a Z-hop-ot bekapcsolni es akkor latod, hogy mennyire szivarog az anyag amig retractol, ha sok jon ki, akkor meg tul nagy a kialakult nyomas a fejben, lehet, hogy linear advance vagy coasting bekapcsolasa szukseges.

Szerintem probalj ki egy benchy-t nyomtatni, mert osszesegeben azert szep ami kijon belole, de ez a kocka annyira sok hibat nem tud elohozni. Lehet mas hibat is fog produkalni az, ami nincs rendben nalad, ugy pontosabb otleteket is tudunk adni.

[ Szerkesztve ]

(#35460) Nunder válasza Reggie0 (#35459) üzenetére


Nunder
őstag

Körömre: erre háklis vagyok :)

Próbálok akkor egy benchy-t következőnek, valamint arra gondoltam még, hogy SuperSlicer "Calibration" nyomatait is elkezdem sorban, hátha kihoznak valamit.

Jelentkezem, ha megvan Trombi.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#35461) Nunder válasza Reggie0 (#35459) üzenetére


Nunder
őstag

Meg is van a benchy, kb. ugyanaz a helyzet mint a kockával. A "szemben" lévő oldal tökéletes, minimális szálasodás a kabinban, viszont a hajótest túl oldala, valamint a kabin egyenes élei kicsit hólyagosak. A seam mint fogalom eddig nem volt meg, de akkor utána nézek.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#35462) AiRLAC válasza Nunder (#35461) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy extruder/flow kalibrációt is csinálj ha még nem tetted eddig.
Valószínűleg a Linear Advance is segítene rajta egy kicsit, de az általában nincs engedélyezve a gyári firmware-ekben.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35463) petyus_


petyus_
senior tag

sziasztok!

használ valaki trianglelab 3Dtouchot? Sidewinder X2-n pár hete vettem észre, hogy a z-magasság nem konzisztens, klipper PROBE_ACCURACY-vel tesztelve volt, hogy 0,05 volt a range, ez látható is volt a first layereken. (elvileg 0,025 feletti range-el kb nincs értelme).

Rendeltem egy 3DTouch-ot, de az is teljesen megbízhatatlan volt, kicsit talán pontosabb volt, mint a gyári, de itt is előfordult 0,04 körüli range. A bekötés nem volt egyértelmű, mert a gyári csak 4 csatalakozós, az övék 5, úgy oldottam meg, hogy a két groundot egyre kötöttem, illetve próbáltam úgyis, hogy az egyiket be se kötöm (reddit-en olvastam, pont ugyanúgy működött, mint bekötve). Írtam nekik, küldtek egy újat, ma szeretlem be, és sajnos kb ugyanaz, az előbb futtattam egy PROBE_ACCURACY-t 500 sample-vel, 0,0415 lett a range.

Nem hiszem, hogy pont két rosszat fogtam volna ki, van ötletetek mit próbálhatnék még?

(#35464) Reggie0 válasza Nunder (#35461) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem eloszor coasting-ot probald meg, az csokkenti az anyagmennyiseget a retract elott, hogy jobban kiuruljon a nozzle.

A bridge-nel 100% fan-nal nyomtatsz?

(#35465) Reggie0 válasza petyus_ (#35463) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyforman lesz minden pontnak rossz a pozicioja? Ha igen, akkor a Z endstop pontatlansaga okozza es eleve nem 0 poziciora all be a Z tengely, amikor kene. Ez ellen a legjobb megoldas, ha hall szenzoros Z endstopot hasznalsz, annak van a legkisebb bizonytalansaga. A mikrokapcsolos a legrosszabb. Ahogy oregedik es elhasznalodik a mikrokapcsolo egyre pontatlanabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35466) Dumas


Dumas
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)
Amiket csináltam:
- Kikapcsoltam a klímát.
- Letakarítottam a lapot
- Állítottam a magasságon
- Állítottam a sebességen.

Ezek közül valamelyik vagy mind együtt megoldott a problémát. :)
Köszi még egyszer :R @fboldog, @Lookup

(#35467) daninet


daninet
veterán

Ti melyik opcióval mennétek?
8mm tömör alumínium lap lesz az ágy, 220v szilikon fűtéssel alulról. Erre akarok PEI lapot.
Két opcióm van (vagyis 3):
1. Veszek acéllapos PEI-t és rajzcsipesszel fogatom oda
2. Kifurkálom az alu lapot és ragasztgatok bele mágneseket. Ennek még nem néztem utána, nem tudom hány, mekkora kell, nem gond-e ha nincs a mágnes teljesen síkban stb.
3. Olcsó verzió, hogy matricás PEI-t veszek és ráragasztom az alura. Nem lesz levehető a felület, de majdnem 3at tudok venni egy acéllapos árából.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35468) Saccco válasza daninet (#35467) üzenetére


Saccco
nagyúr

Teljes felületen ragasztott mágnes + Springsteel sheet. Az én választásom. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35469) Bozso68


Bozso68
senior tag

Fél éve használom nagy megelégedéssel az Artillery Hornet-et. Egyetlen gyenge pontjának az SD kártya csatlakozót mondanám. Megelőztem az esetleges problémát, a Conrad-tól rendeltem egy micro-SD - SD hosszabbítót. Az alábbi képen láthatóan tökéletesen működik, nem a gyári lapi csatlakozó van gyalázva kártyacserénél.

[ Szerkesztve ]

(#35470) fboldog válasza Saccco (#35468) üzenetére


fboldog
senior tag

Erre szavazok én is és még mindig maximálisan meg vagyok elégedve a BIQU SSS lappal (ez is Saccco ajánlása volt). Tapad rá minden (pla, petg, abs, tpu).

Saccco: És jön is a kérdés van más gyártótól ennyire jó felület vagy még mindig ez a Best Buy kategória?

[ Szerkesztve ]

üdv.: Boldog Ferenc

(#35471) daninet válasza fboldog (#35470) üzenetére


daninet
veterán

ez max 310mm-es méretben van. De akkor nézek ekkora mágnest az acéllapos pei alá

szerk.: 310-nél megállnak a mágneses ágyak

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35472) AndrewTdi válasza fboldog (#35470) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Energetic (pei)

[ Szerkesztve ]

(#35473) daninet válasza AndrewTdi (#35472) üzenetére


daninet
veterán

majdnem 40k+szállítás+vám ekkora méretben az energetic, annyira sokkal nem hiszem hogy jobb a FYSETC pei-nél ami a BLV gépek márkája

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35474) AiRLAC válasza daninet (#35467) üzenetére


AiRLAC
addikt

8mm lap az elég nagy súly, kell ekkora? 4-5mm nem elég? A különbözetet költheted mágnesre ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35475) daninet válasza AiRLAC (#35474) üzenetére


daninet
veterán

de van 350mm mágnes? nem találtam nekem úgy tűnik 310nél megáll..
Illetve gyanús, hogy 350mm méretben (és fentebb) minden bed 8mm (amit 3d nyomtató bednek hirdetnek), szerintem vékonyabb méretben hőtágulástól valami gebasz van.
Egyébként az én gépemen csak függőlegesen mozog az asztal "szinte" mindegy milyen súlyú.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35476) AiRLAC válasza daninet (#35475) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jogos, nem láttam hogy Voron :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35477) #54597376 válasza AndrewTdi (#35472) üzenetére


#54597376
törölt tag

Van nekem Energetic pei és Biqu SSS is. Szívesebben nyomtatnék az Energeticre, de van amikor a PLA nem akar rátapadni (fogalmam sincs, hogy miért). Olyankor cserélem a Biqu-ra mert arra minden is tapad.

(#35478) Saccco válasza fboldog (#35470) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mostanában a rücskös Energetic-re szoktam nyomtatni. Az életben nem állt meg semmi rajta, de most valamiért minden is. :DDD
Viszont van egy teljesen új Biqu SSS-em is. Az még mindig Bestbuy szerintem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35479) Saccco válasza AiRLAC (#35476) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem írta, hogy Voron. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35480) Saccco válasza daninet (#35475) üzenetére


Saccco
nagyúr

Zen3d shop-ban van 350-es Energetic. Illetve Ali-n is találni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35481) Imy válasza daninet (#35473) üzenetére


Imy
veterán

Nekem energetic van, és 370x370-es az asztalom.
Teljesen jó, de ha kisebbet nyomtatok, akkor ott van kisebb lap, az Lerdge. (310x310) [link]
Nekem a rücskös fele sokkal jobban bejön, arra letapad minden.

(#35482) daninet válasza Saccco (#35479) üzenetére


daninet
veterán

Nem Voron de nagyon hasonló. BLV MGN

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35483) AiRLAC válasza Saccco (#35479) üzenetére


AiRLAC
addikt

De ott van a screenshoton ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35484) daninet válasza AiRLAC (#35483) üzenetére


daninet
veterán

igen, voron alkatrészeket nézek mert a két gép dimenziójában és alkatrészeiben is nagyon hasonló. A fő különbség annyi, hogy voronnál a nyomtató fej megy fel-le Z tengelyen BLV-nél pedig az fix és a tárgyasztal mozog le-fel. De a többi mind ugyanaz, core xy, ópenszósz, milliónyi usermod stb.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35485) Saccco válasza AiRLAC (#35483) üzenetére


Saccco
nagyúr

Oh, Ali-s cuccok, minden buzzword ott van olyankor. :D

#35484 daninet:
A V2, amit említesz, de a Trident-en (V1) az asztal megy fel-le, illetve a Zero-n és Legacy-n is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35486) akipapi


akipapi
tag

Sziasztok! Vettem egy új Ender 3 nyomtatót. Ma fogom összeállítani. A kérdésem az lenne, hogy mire kell figyeljek mind az összeállításnál, mind az első nyomtatásoknál? Illetve összeszerelés után kell-e finomhangolni a nyomtatót?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#35487) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Kaptam játszani egy rapide lite 200 nyomtatót. Megtörhetett a kábele, mert random helyeken elszáll a fejfűtés, tárgyhűtés meg nem megy sosem. Direktbe átkötve az alaplapra a fűtést rendben megy. Szóval amiben a segítségeteket kérném: mivel vezetékezzem újra? Sima ethernet kábel + a fűtésnek valami vastagabb? Vagy van erre speciális kábel? Szívem szerint energialáncba raknám...

...csak én vagyok helikopter?

(#35488) daninet válasza akipapi (#35486) üzenetére


daninet
veterán

Gyakorold be az asztal szintezést és nyomtass vele elsőre pár kalibrációs formát. Temptower, retract tower, 20mm calibration cube
Ezek a nyomtatók sajnos nem plug&play szóval sok beállítást kell majd finomhangolnod mire a számodra megfelelő eredményt látod.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35489) daninet válasza Sethdobaloah (#35487) üzenetére


daninet
veterán

Szilikonos kábeleket használnak olyan helyeken ahol a vezeték hőnek/mozgásnak van kitéve. Villanyos boltban lehet venni mindenféle méretben. Lehet, hogy nem fekete/piros lesz hanem csak 3 ereset kapsz és azt megcsupasztod, de ez szinte mindegy.
Szóval a szilikon bevonatos a legjobb az asztalhoz.

A tárgyhűtés ventillátorához sima 0,35 sodort két/három eres kell.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35490) akipapi válasza daninet (#35488) üzenetére


akipapi
tag

Rendben, köszönöm.

(#35491) Tikakukac válasza daninet (#35489) üzenetére


Tikakukac
titán

Kocsiban csak ilyennel kötök bármit is és tegyük hozzá, hogy amellett, hogy csodálatos dolog pokoldrága :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35492) daninet válasza Tikakukac (#35491) üzenetére


daninet
veterán

Szerencsére még a legnagyobb 3d nyomtatónál is megvagy egy ezres alatt a tárgyasztalhoz :DDD Veszel egy méter 3x1mm kábelt, külső szilikon burkot lecsupasztod, máris van 3m vezetéked :DDD Egy erest ritkán tartanak a nagyobb villanyszerelős boltok, rendelni meg nem éri meg szóval kb ez a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35493) Tikakukac válasza daninet (#35492) üzenetére


Tikakukac
titán

Ami nálam volt annyira csúszott, hogy életveszély volt nyúzni, pedig villanyszerelő háztartásban azért vannak drága és jó szerszámok. De amúgy nyilván a fosztás a célszerű. Vagy TME esetleg Hestore.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35494) fboldog


fboldog
senior tag

Újabb legyel webshopot dobnék be a közösbe.
https://altwaylab.com/

Hivatalos Phaetus resellerek, 100 EUR felett ingyenes szállítás és gyorsak. (a héten kedden estefelé adtam le a rendelést, ma ebéd után átvettem a futártól)

üdv.: Boldog Ferenc

(#35495) Saccco válasza daninet (#35489) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem vetném el a teflonos kábeleket sem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35496) Nunder válasza Reggie0 (#35464) üzenetére


Nunder
őstag

Úgy néz ki a Coasting megoldotta a problémát, a mostani Cube-on már nyoma sincs az előző problémának. Emellett egy Z-Hop is be lett állítva, úgyhogy valamelyik ezek közül megtette a hatását.

A Fan speed 100%-on van slicerben, de a gépen tudom ugye változtatni az értékét. Mennyinek kellene lennie ennek egy E3S1 esetében?

Szerk: úgy látom 255-ig megy el, most kipróbálom úgy.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#35497) daninet válasza Tikakukac (#35493) üzenetére


daninet
veterán

nyomtathatsz kábelcsupasztót :P

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35498) akipapi válasza daninet (#35488) üzenetére


akipapi
tag

Asztalt kiszinteztem, kész a kalibrációs kocka is. Az X tengely mérete 19,87mm, az Y tengely 19,75mm és a Z tengely 20,05 mm. Hol tudom ezeket az értékeket korrigálni? Illetve, hogy tudok szálat cserélni? A következő nyomtatáshoz nem lesz elég a készülékhez adott mennyiség.

(#35499) axlfsi


axlfsi
veterán

Srácok!

Régen is több mint 300€-t elkértek Józsefék az összerakott mks-ért?
Kicsit sokallom most a több mint 120e Ft-ot, csak azért, hogy összerakták (beállították)...

Amúgy, még mindig tetszik ez a Prusa,... egyszer úgyis veszek :D

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#35500) Joshi válasza axlfsi (#35499) üzenetére


Joshi
titán

Ha már sok pénzt kell költeni, akkor én inkább egy Voronra locsolnám el azt a lóvét. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.