Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36401) Saccco válasza petyus_ (#36399) üzenetére


Saccco
nagyúr

Küldd majd át ezt a modellt kinyomtatom! Már régebb óta 0,6-os nózival nyomtatok. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36402) petyus_ válasza Saccco (#36401) üzenetére


petyus_
senior tag

PA kikapcsolása megoldotta a problémát. De akkor is fura. Csináltam a lines-methoddal, csináltam a PA towerrel, mindegyikkel 0,03-4 körüli érték jött ki, és mégis, ha így nyomtatok, akkor ronda lesz a z seam :F

(#36403) osvatha


osvatha
tag

Sziasztok!
Setup: Ender 3, bowden, eredeti hotend, eredeti extruder, MicroSwiss bevonatos nózi, enclosure.
Fiberlogy ASA-val gond nélkül nyomtatok, pár tekercs már lecsúszott a torkán. Most Azurefilm ASA-val nyomtatnék, de egy 10-15 perc után eldugul. Amikor szétszedem, a heatbreak alsó fele és a nózi falára van rákötve az anyag belülről. Beállítások ugyanazok, 250 fok.
Létezik, hogy ennyivel hitványabb az Azurefilm ASA?
Vagy váltani kéne all-metal-ra?

(#36404) osvatha válasza petyus_ (#36402) üzenetére


osvatha
tag

Bocsánat, de elárulnád mi az a PA? :R

(#36405) kzkz válasza osvatha (#36404) üzenetére


kzkz
őstag

Pataki Attila
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#36406) consono válasza kzkz (#36405) üzenetére


consono
nagyúr

:O

"In God we trust. All others must bring data"

(#36407) Saccco válasza petyus_ (#36402) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kisebb lépésközzel kell kalibrálni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36408) Saccco válasza osvatha (#36404) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pressure advance. Csökkenti a fejben a nyomást a kanyar előtt.

Szerk.:
Nem néztem a linket kzkz hsz-ban. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36409) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Ez a két kiskacsa átutazta a fél világot 12 nap alatt. Ideje, hogy megépítsék az új nyomtatómat :D

(#36410) osvatha válasza kzkz (#36405) üzenetére


osvatha
tag

Klippert még nem használtam.... Sorry.... Ez akkor kb mint a coasting Marlinben....
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36411) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Sziasztok!

Prusa MK3S+, Azurefilm Fekete PETG-vel nyomtatok 0,2 mm rétegvastagság, 220 fok nozzle, 85/90 fok bed. Alul, felül, falak 6 rétegűek. Kitöltés 50% kocka. Korábbi elemekhez ez volt az ajánlott, ennél meg nem volt meghatározva.
1. A képen a felirat BiquH2, alatta AnycubicMegaZero lenne. A H2 még éppen kivehető, de ami alatta van, az teljesen elmosódott.

2. Ugyan az az elem. Mint látható, a lyukakban hidak vannak. Ez nem jó, mert ez amúgy is egy csavarhely. Szóval a nozzle hagyta utazás közben.

Ezek azért fontosak, mert innen a hűtés részét még ki kellene nyomtatnom és csak kívül lehet támaszték, belül nem. Ott üresnek kell lennie a légáramlás miatt. Nem szeretném, ha ilyenek bújnának meg a nem látható részen.

Merre induljak el a hibakereséssel?

3. Ezt a hűtést szeretném áttervezni két ventilátorosra. BiquH2 Extruder-hez nem találtam dual-os kivitelt. (De lehet, hogy ez már nagy falat lesz.)
FreeCAD-ban szerkeszthetővé lehet tenni STL fájlt, amit ismeretlen programmal készítettek? Ha igen, akkor hogyan? Ha nem, akkor mivel lehet megtenni (ha egyáltalán lehetséges valamivel ) és hogyan?

(#36412) dugesz77


dugesz77
őstag

Tesztnek is beválhat és elég látványos ez terv. .(érdemes rálesni egyéb terveire is 3dprintbunny-nak). Nem gondoltam volna, hogy ilyen szépen sikerül kinyomtatni:



[ Szerkesztve ]

(#36413) snowman válasza JulianSinulf (#36411) üzenetére


snowman
tag

PETG-hez elég kevés a 220 fok, adj neki legalább 240-et.

(#36414) kzkz válasza JulianSinulf (#36411) üzenetére


kzkz
őstag

A lyukaknal nem azért van híd, mert support nélkül nyomtatod és ott a levegőbe nyomtat, amikor eleri azt a réteget, ahol szűkebb már a lyuk?

Érdemes flow kalibraciot is csinálni (azon a hőfokon amin nyomtatsz majd) , valaki ajánlotta itt korábban a superslicert, abban van erre minta generátor.

(#36415) JulianSinulf válasza snowman (#36413) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A 240 sok. A hálósodás megmarad, emellett a hosszabb hidak alja megsüllyed. És úgy amúgy sem lesz szép.

(#36416) JulianSinulf válasza kzkz (#36414) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Közben megvan miért csinálhatta. Mert csak ennél a két lyuknál ilyen.
A képen az az oldal az alja. Vagyis ott a levegőbe nyomtatta a falat körkörösen. És az anyag nem ragadt megfelelően a mellette lévőhöz, így átívelt.

A superslicer-t én szoktam ajánlgatni. Van abban mindenre generátor. De ennél a nyomtatónál csak hőtornyot és kockát csináltam. Hőtornyot minden új anyagra csinálok.

(#36417) JulianSinulf válasza JulianSinulf (#36411) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Kész STL fájl importjára és szerkesztésére van lehetőség?

(#36418) JulianSinulf válasza dugesz77 (#36412) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ez nagyon jó.
Barátnőm le is csapott egy Star Trek-es füles tartóra. És galaxy kékben kéri. :D

[ Szerkesztve ]

(#36419) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Van itt közületek valaki aki Creality CR220-B nyomtatót használ?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#36420) daninet


daninet
veterán

Na feleim. Itt a hét kérdése. Milyen fegyver kalibernek felel meg az e3d hotend :D Ha jól kalkulálok akkor a 0.22-es tökéletes lehet a menet tisztításához. Heatblokkot kellene kiganyézni :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36421) smithsys válasza JulianSinulf (#36417) üzenetére


smithsys
aktív tag

Fusion 360-ban van lehetőség "insert mesh" parancsal nyitni majd mesh>convert mesh és hellyel-közzel szerkeszthető.
Persze nem úgy mintha alapból ebben a programban készítetted volna a cuccost, mert ez egy nurbs / solid szerkesztő, de azért kis affinitással sok mindent meg lehet vele oldani.
Sajnos az ingyenes verzió csak 10000 polygont konvertál ( ezt jelzi is, aztán butít ), de ha nem a parlament high poly verzióját akarod átdolgozni akkor esetleg jó lehet. :D
Ezenkívül a Blenderben van lehetőség stl import file-t szerkeszteni, ez viszont már polygonokkal dolgozik. :K

[ Szerkesztve ]

(#36422) JulianSinulf válasza smithsys (#36421) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!

(#36423) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

van aki rendelne a napokban 3djake.hu-rol es Budapesten lakik. Ha igen irjon privatot, lehet tarsulnek.

meg

(#36424) Reggie0 válasza daninet (#36420) üzenetére


Reggie0
félisten

En a nozzleket aceton es diklor-metan 50%-os (V/V) elegyebe szoktam beaztatni par napra, utana siman kijon belole minden. A hotendet egy fulpiszkaloval is ki tudod pucolni az aztatas utan.

Amugy remelem csotisztito kefet akarsz hasznalni es nem atloni :D

[ Szerkesztve ]

(#36425) Imy válasza snowman (#36413) üzenetére


Imy
veterán

Nem minden PETG-nek kell 240 fok. Nálam az azure 0.4-es nozzleval 220-on, 0.6-al 225-ön megy. kinyomtattam már ezekkel a beállításokkal kb 20-30kg-ot)

(#36426) Scallion válasza daninet (#36420) üzenetére


Scallion
senior tag

A bronzkefe bevonatot hagy maga után, nem használnám.

(#36427) daninet válasza Scallion (#36426) üzenetére


daninet
veterán

igen? a belső meneteket mivel lehet akkor jól kipucolni? csak az acetonos áztatás javasolt?
főleg PETG lerakódásom van

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36428) Scallion válasza daninet (#36427) üzenetére


Scallion
senior tag

A meneteken nem számít, csak ahol érintkezik a filamentel, ott nem ildomos összekenni.

(#36429) daninet válasza Scallion (#36428) üzenetére


daninet
veterán

a nózi nem érdekel, azt nem akarom kitakarítani. nyilván benne van a műanyag mert petg-vel nem lehet szép cold pull-t csinálni. De nincs eldugulva, az kijön majd a következő alkalommal. A gondom az, hogy hiába volt összeszorítva a heatbreak és a nozi valahogy kiment mellette az anyag és most az egész menet belülről műanyagos. Azért gondoltam hogy veszek a pisztoly boltból réz drótkefét, felmelegítem hőlégfúvóval és tekerem benne azt a vackot.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36430) Scallion válasza daninet (#36429) üzenetére


Scallion
senior tag

Akkor bocsi félreértettem azt hittem all metal hotended van.

(#36431) snowman válasza Imy (#36425) üzenetére


snowman
tag

OK, ilyen Azure-ral még nem volt dolgom. Azért gondoltam, hogy kevés, mert az eddigi összes PETG-m a 240-250 körüli hőfokot szerette, továbbá a fotón úgy tűnt, mintha nem tapadna rendesen a réteg.
De most jobban megnézve az első réteg nem elég lapos, továbbá nem jó a modell annál a két lyuknál, ahogy a kolléga is észrevette.

(#36432) daninet válasza snowman (#36431) üzenetére


daninet
veterán

én csak azure petg-vel nyomtatok és nálam 235 az ideális 0.4 nozival, nyomtato anycubic i3

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36433) JulianSinulf válasza snowman (#36431) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Az első réteg nem elég lapos? Ezt kifejtenéd bővebben?
A szintezős tesztnyomtatás jónak tűnik. Az első réteg szépen egyben van, nincs rés a vonalak között és peremet sem csinál, Max a fordulónál.
Tegnap nyomtattam egy 5 és fél órás tárgyat. Nem volt gond a tapadással.

Amúgy én is észrevettem, hogy az első réteg valahogy nem tűnik olyan szépnek. De ez is változó, mert van, amikor egész szép lesz, van, amikor van benne pár hiba.

A modell meg olyan, amilyen. Leírás szerint nem kell neki support. Mondjuk nem akkora gond, mert átfúrtam és úgyis csavar megy oda. Látszani sem fog.
Csak hirtelen megijedtem és nem tudtam mire vélni a dolgot.

(#36434) snowman válasza JulianSinulf (#36433) üzenetére


snowman
tag

A fotód alapján a Z-t alacsonyabbra kell állítani, mert alig nyomódott össze az első réteg. Ezt okozhatná alulextrudálás is, de az a felső rétegen és az elem szilárdságán is látszana, biztos észrevennéd.
A tapadás ettől még lehet jó, a PETG melegen eléggé ragaszkodik a PEI-hez.
Emellett szükség lesz az elephant foot compensation-ra, bár az a mostani prusaslicer-ekben alapban 0.2-re van állítva, ami általában elegendő.

(#36435) aDic válasza daninet (#36429) üzenetére


aDic
tag

Hajts bele egy menetvágót (persze a menetnek megfelelő méretben) és az majd kiszedi a menetből a koszt (a 3 lépcsős menetvágóból az utolsót, a készre vágót hajtsd bele).

(#36436) JulianSinulf válasza snowman (#36434) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Tegnap csináltam egy pár első réteg szintű nyomtatást, meg a kalibrációt is megnéztem.
A kalibráció esetén jó a rétegmagasság, mert 0,2 mm mérek. És ránézésre is hozza a képeken láthatót.
A tesztnyomtatást az asztal 5 különböző pontján végeztem, más-más kitöltéssel.
A rétegmagasság 0,2-0,25 mm között változó, attól függően, hogy mivel töltöm ki. A monolitikus és igazított egyenes a legpontosabb. A többinél a fej utazik, így ott előfordulhat extra cucc, emiatt nem a legpontosabb a mérés. Legalábbis ez az elméletem. De csak max 0,05 mm az eltérés. Ránézésre többnyire jól néznek ki, egy-két hibától eltekintve. Vagy ott emelte fel a fejet vagy épp oda tette és azért, ezt nem tudom.
Volt labirintus szerű kitöltés is, ami nagyon jól néz ki, de a vastagság valami 0,4 mm lett. Ott át lehet látni a szálak között.
Az elephant foor compensation 0.2, ahogy írtad.

Korábban olvastam egy opcióról, ami miatt elvileg az egész szűk helyeken úgy oldaná meg a nyomtatást, hogy oda vastagabb anyagot nyom. Sajnos az opció nevét elfelejtettem. Lehet, hogy ez nem működik megfelelően és ki kellene kapcsolni.
Ötlet, hogy mi lehet ez?

(#36437) snowman válasza JulianSinulf (#36436) üzenetére


snowman
tag

Én mindent elhiszek, amit írsz, pusztán csak arról az egy elemről nyilatkoztam, amit lefotóztál.
A jó alsó réteghez a gyári profilban semmit nem kell variálni, csak a nyomtatón a live adjust Z-t kell megfelelően beállítani. De ne mérd a réteg vastagságát, szemre kell jól kinéznie.

(#36438) #19103744 válasza JulianSinulf (#36436) üzenetére


#19103744
törölt tag

Az arachne perimeter generatorra gondolsz? 2.5.0-alpha2-ben van. Egyébként két gépen is (mindkettő volcano hotend) 220 és 235 között nyomtattam a fekete azure-val. 220 a legszebb, 235 a legerősebb. Nem rendeltem már belőle mert olyan filamentet keresek ami együtt áll. Egyenlőre úgy tűnik, h. csak a PLA és az ABS tudja ezeket az opciókat.

[ Szerkesztve ]

(#36439) snowman válasza #19103744 (#36438) üzenetére


snowman
tag

Ez az azure akkor valami fura keverék lehet, mindenesetre nem bánom, hogy eddig még nem volt vele dolgom. PETG-ből Prusament, PM, Filanora, Fiberlogy, Spectrum, meg még biztos volt más is: ezek mindegyike jól működött nálam a prusaslicer gyári profiljában beállított 240-250 fokon, ami nem véletlenül annyi, amennyi.
Mondjuk nem tudom, hogy mire gondolsz a szépség kapcsán. Ha esetleg arra, hogy alacsonyabb hőfokon a PETG kicsit mattabb és emiatt jobban néz ki, hát akkor nincs mit tenni, a PETG alapvetően fényes anyag, ezt el kell fogadni. Volt már dolgom többféle matt PETG-vel is, mindnek gyengébb volt a rétegtapadása a belekevert mattító / szénszál / stb miatt, szóval valamit valamiért.

(#36440) daninet válasza snowman (#36439) üzenetére


daninet
veterán

Mindenhova az én tippemre rendelt azure-t, nekem nagyon nagyon bejött. Az agyongyilkolt anycubic bowdenes gépemen gyönyörűen szálmentesen nyomtatja teljesen PLA minőségben.
Nekem kettő PETG volt előtte amiből sokat elhasználtam, az egyik a Verbatim volt ami egy nagyon korrekt filament de némileg szálazott illetve "megromlott" a levegőn és PLA-hoz hasonlóan törékeny lett, már hiába szárítottam.
Az utóbbi pár évben pedig csak fiberlogy-t használtam PLA-ból és PETG-ből is, de a petg-jük nekem kicsit szálaz. Nem érdekel különösebben mert én többnyire alkatrészeket és funkcionális dolgokat nyomtatok. Megpörkölöm öngyújtóval és lejönnek a szálak.
Aztán zöldben akartam kinyomtatni az új nyomtatóm alkatrészeit akkor volt csak azure-ból világoszöld petg, ugyhogy azt vettem és eléggé jó lett a minőség némi tweakelés után.

De ez az egész olyan, hogy kinek mi jön be. Nekem a volcano tökmindegy mit csinálok szálazza a PETG-t. Ehhez a 0.8 nozi is hozzásegít hiába direct drive. A bowden gépem meg beállítható ugy hogy ne szálazzon. Majd lehet kalandozok más anyagok irányába a 0.8 nozival
Sajnos nincs "one size fits all". Nem rossz fundamentálisan egyik említett filament sem. Nekem azure szálaz a másig gépemen.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36441) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Előre elnézést kérek, nagyon kezdő vagyok.
Szert tettem egy Qidi i-Mate S nyomtatóra, ezzel próbálgatom a "szárnyaimat".
Szeretnék egy ilyen telefon tartó kinyomtatni, de aggályaim vannak azzal kapcsolatban, hogy alátámasztás nélkül sikerülne-e normálisan. Szerintetek?
Ha kell alátámasztás, akkor azt, hogy kell csinálni? Én még csak a Qidi saját szeletelő programját próbálgattam, ott is meg lehet mondani, hogy készítsen alátámasztást, de azt nem mutatja meg, hogy hova és milyen formában fogja betenni.

Köszönöm előre is a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36442) daninet válasza ratkaics (#36441) üzenetére


daninet
veterán

Valószínű érdemes Cura-t vagy Prusa Slicer-t használnod. A beállításokat át tudod másolni egyik programból a másikba (manuálisan). Talán ehhez amit most használsz cura hasonlít legjobban. Többség itt Prusa Slicer-t használ.
Azokban pedig van gcode előnézet.

Állítva fogod nyomtatni és lesz support a kis fülek alatt. Utólag letöröd majd. Ahhoz, hogy könnyen letörhető legyen majd be kell állítanod a support alatt és felett mekkora távolságot hagyjon el.
A minta is kilóg belőle de akkora konzolosságot elbír. Oda viszon support blokkoló elemeket kell raknod különben ott is nyomtat majd feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36443) ffodi válasza ratkaics (#36441) üzenetére


ffodi
veterán

Nem a legegyszerűbb modell kezdésnek. :D

Ahogy daninet is írja, nyomtasd állítva és akkor csak a fülek alá kell support.

Qidi slicer: technikailag egy Cura, a gyári profilok pedig általában elég jók a Qidi nyomtatókhoz, ha PLA-ból nyomtatsz az kb. elsőre fog sikerülni. A megfelelő nézetben az is látszani fog hova milyen support-ot akar rakni (blockert is tudsz rakni, ha kell stb.). Javaslom a 6.xx verzió használatát.

Pár tanács még a Qidi-hez:
- Kezdésnek mindenképp csinálj full levelinget, úgy, hogy a platnit felfűtöd kb. 50 °C-ra a preheting opció segítségével (pont 50-et nem tudsz állítani, így legyen 52).
- Ha a gyári "Buldtak" felületre nyomtatsz, akkor két dologra nagyon figyelj: Z-offset (ezt majd a full leveling végén be kell állítanod, amikor bemegy középre a fej), illetve az építőlap hőfokára. Utóbbi esetben PLA-nál (alap PLA) 50-55 °C fölé ne menj, mert bele fog égni az anyag.

daninet:

Qidi Slicerben is van gcode előnézet. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#36444) JulianSinulf válasza #19103744 (#36438) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Igen, erre gondolok, köszi!
A hőtoronynál nem csak a kinézettel volt gond 235 fokon, hanem a híddal és az ívelt rész hegyével is. Ezért nyomtatom 220 fokon. Azon volt a legjobb.

(#36445) ratkaics


ratkaics
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat. Megkeresem a gcode nézetet...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#36446) daninet válasza ffodi (#36443) üzenetére


daninet
veterán

Sejtettem, hogy van, de ettől függetlenül érdemes váltani mert: A) sokkal könnyebben kapsz kezdőként segítséget a populáris szeletelőkkel B) a program release notes-ja szegényebb volt mint egy borsodi falu (így gyanítom hiányoznak dolgok)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#36447) #19103744


#19103744
törölt tag

snowman, daninet

Ez volt a max eredmény az azure PETG-vel. Elmegy kevés szódával. Végül már huzatpajzsot kellett építeni mert rettenet deformálódott. Az most pont nem látszik egyiken sem. 1kg arra ment el, h. kísérleteztem vele. (Végül amit terveztem kinyomtatni belőle elengedtem a projektet, pedig vagy 80-100 órát biztos ültem a gépnél, h. áttervezzem. Se modell se filament :) ) Mindenre is kényes volt. Na jó a hőmérsékletre nem annyira de pl a sebességre nagyon is. 100mm/s fölött sőt 80 fölött is már nagyon szálazott. Kitüremkedések szinte állandóak voltak csoda, h. ezeken nincs. Ha visszavettem az áramlást amikor már jó lett volna, annyira meggyengült, h. tört. Nem volt mindegy, h. hogyan helyeztem el a modellt. Nincs már meg a darab de vízszintesen nyomtatva a modell belső szerkezete elhúzta a külső falat. (függőlegesen nem)
Végül már 50-el nyomtattam sőt külső falat 25-el. Nem segített.

(...és a most következők is szintén nyuggertempó)
Midori PETG, bűncselekmény már a gyártása is. Nem sokat bajlódtam vele visszaküldtem hamar. Deformálódott tört mint a ropi. 0.2-es fúvókával lehetetlen volt bármit is nyomtatni vele. A pókok elszégyellték magukat...
eSUN PLA-Gloss. Hibátlan. Még a tapintása is mint a selyem. (ettől függetlenül a 40€ szerintem irreális.) A csíkok a teteje közelében beavatkozás eredménye. (készült elválni az asztaltól, levettem felére a sebességet amíg visszaragasztottam.)
Szintén eSUN, ezúttal ABS, a 3djake közvetítésével. Kérek bárkit az első két kép (temptower) alapján mondja meg, h. milyen hőmérsékletet állítsak be. A segítséget előre is köszönöm. :)) :DD
Érdekesen viselkedik. Szálirányban hangtalanul hajlik. A rétegek viszont úgy törnek mintha leaserrel vágták volna. Nem is törik, elpattan. (250C°) A feliratos darabon (260C°) az egyik oldalán az élnél látszik egy kis duhajkodás, talán ha elvennék az anyagból... de végülis jó ez így, majd lekopik :) Még egyszer nem nyomtatom ki. Vagyis de, de addigra úgy is elfelejtem :D A pajzsokon látszik, h. mennyire érzékeny a hőingadozásra. Egyszer bementem a szobába ránéztem, h. meddig tököl még, ennyi ajtónyitás elég volt neki, el is vált később kb. azon a helyen. (kb. 5 fok ingadozás)
eSUN PETG 240C° első réteg 100mm/s OK, 2. 140mm/s, OK, 3. 170mm/s az már nem tetszett neki. :D Külső fal 300mm/s, már a gép sem bírta, vagy a hardwer vagy firmware esetleg az SD kártya, de valamitől bedadogott. :F A másik csupán 1 réteg. Ennyiből úgy tűnhet, h. jó lesz de tárgy nyomtatásánál gyűrődik, rakódik a fejre, még kísérletezek vele.
És továbbra is eSUN PETG a szintelen is, a csíkok hőmérséklet próbák... ez is jónak tűnik egyenlőre. És persze ezek hosszú egyenes mozgások szal messzemenő következtetést még nem lehet levonni.
Ennyi az eheti felhozatal :)

(a képek esetleg megtévesztőek, a nyomtató amivel kreáltam FLSUN SR)

[ Szerkesztve ]

(#36448) ffodi válasza daninet (#36446) üzenetére


ffodi
veterán

A) Jogos.

B) Régóta használom a Qidi Slicert, eddig nem találkoztam különösebb problémával vagy hiányossággal. Kezdőknek pont jó szerintem, mert a gyári profilok az adott nyomtatóhoz kb. a kezedbe adnak mindent. Ha szórakozni kell az alátámasztással vagy valami egzotikusabb anyagot/alakzatot nyomtatsz, stb. az másik programban is szívás tud lenni. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#36449) #19103744 válasza ratkaics (#36441) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ezen semmi bonyolult nincs. Ezt így nyomtatnám. (úgy látom mások is) Kicsit még lehet a szöggel játszani vagy a távolsággal, h. ne legyen az ív alatt...

[ Szerkesztve ]

(#36450) ratkaics válasza #19103744 (#36449) üzenetére


ratkaics
senior tag

Mindenkinek hálás köszönet! :R :R :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.