Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) Reggie0 válasza petyus_ (#36741) üzenetére


Reggie0
félisten

Csavarboltokban altalaban hatlap-feju van rogyasig es a belso kulcsnyilasu a ritka.

(#36752) khron78 válasza Reggie0 (#36750) üzenetére


khron78
őstag

Ez mit jelent? Nekem kínai mind a kettő.

#36747Scallion - Köszi. Egy tolómérőt rendeltem. Ha megérkezik, keresni foglak!

(#36753) Saccco válasza khron78 (#36752) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy szolgáltató cég és egy 3d nyomtatási eljárás.

Ja és tényleg kínaiak! :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36754) Saccco


Saccco
nagyúr

Lőrincz Robi barátunk is dolgozik! :DDD
[Kép link]

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36755) osvatha válasza Saccco (#36754) üzenetére


osvatha
tag

Wow! :) Ez jól fog jönni! Nekem nagyon bevált az Orbiter, főleg, ha még ár-érték arányban is nézem :)

(#36756) osvatha


osvatha
tag

Sziasztok!
Ingyenes software témában kérnék segítséget!
Tervezésre megtaláltam az openSCAD-et, esetleg a freeCAD-et. Meglévő STL elvágására (több darabra bontás), élek, sarkok simítására milyen programot ajánlanátok?

(#36757) #54597376 válasza osvatha (#36756) üzenetére


#54597376
törölt tag

Meglévő stl elvágására prusaslicer.

(#36758) Demo07


Demo07
aktív tag

Ötlet kellene mi okozza a hibát....

ABS+ -t nyomtatok, korábban mikor még üveglapra nyomtattam, akkor a bed 105°C és a nózi 250°C voltak, bevált és tapadt, jó volt a rétegtapadás, first layer és wrapping sem volt, pedig nincsen dobozolva a gép.

Azóta üveglap helyett PEI lap(texturált) van, és alaplapot cseréltem.
(PID, Flow, z offset, PA, input shaper bekalibrálva.)

PEI lappal eddig nem volt semmi gondom, PETG és PLA is szépen tapadt, semmi sincsen rákenve, még letörölni sem töröltem le semmivel.
Korábbi beállítással rápróbáltam, de adtam mellé, brim+draft shield-et mivel több dolgot nyomtattam... és egy idő után mégis csak wrapping lett, úgy ~ 2 óra nyomtatás után :W

Filament száraz, mivel nyomtatás előtti napon már beraktam a szárítóba 4 órára 50°C-ra.
A szoba ahol a nyomtató van, ott nem volt mozgás, ajtó ablak becsukva, még csak nem is voltam itthon.

A brim az 6mm volt, a draft shield pedig a legmagasabb tárgy magasságáig ment.
Devil Design abs+, tegnap lett bontva, utána ment a szárítóba.
Nyomtatási sebességet pedig visszavettem, max 80mm/s az infill, a többi 70mm/s.
Venti OFF, kivéve a bridge-nél ott 30%.

Próbáltam utána 1 tárgyat nyomtatni, ott is ugyan úgy jelentkezett a probléma.

Ötlet? :F

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36759) JulianSinulf válasza Demo07 (#36758) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A Prusa táblázat szerint ABS-t satin lapra nyomtatva nem kell segédanyag, más lapra, mint a texturált vagy smooth, ragasztóstiftet ajánl.
Ezért is vettem satin-t is a nyomtató mellé, mert Flex és PA-n kívül mindent lehet rányomtatni segédanyag nélkül.
Lehet, hogy sérült a lap felülete?
Próbálj meg olyan helyre nyomtatni, ahova korábban nem nyomtattál.

(#36760) HornedReaper válasza Demo07 (#36758) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Szerintem a szaritasi hofok es szaritas idotartama is keves lehetett

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#36761) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Sziasztok!
PrusaSlicer-ben beállítom a visszahúzást 1,5 mm-re, de nem állítok visszahúzási és előretolási sebességet, akkor hogy fog működni a visszahúzás?
Nem veszi figyelembe a visszahúzást vagy az utolsó extruder műveletnél megadott sebességgel fogja megcsinálni?
Prusa MK3S+-nál milyen értékeket állítottatok be (akinek ilyen nyomtatója van), hogy ne szálazzon?

(#36762) JulianSinulf válasza JulianSinulf (#36761) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A visszahúzási anomáliámat megoldottam. Rossz helyen néztem. A filament beállításoknál egy felülírás található, de a nyomtató beállításainál minden meg van adva.

Viszont lenne egy másik problémám, mellyel jelenleg nem tudok mit kezdeni, nem is tudom, hogy kellene rákeresnem.

A képen a kör jobb alsó részén, ahonnan indul a nyomtatás, több az anyag, mint kellene.
Ez látszik 0-ánál, +10,+20-nál jobban. Ráadásul +20-nál csinált is egy érdekességet a jobb alsó sarokban.
Ennél a tesztnél igazán a kört kell figyelembe venni, annak a szépségét. Ez alapján nálam jól van beállítva a nyomtató. Legalábbis a többihez képest a 0 a legszebb.
Viszont mitől van, hogy kezdésnél több anyag került oda?
Az a gondom, hogy ezt nem csak a teszteknél játsza el, hanem mindig.

(#36763) kzkz válasza JulianSinulf (#36762) üzenetére


kzkz
őstag

Amíg odaér a fej, ahol kezdené a kört, addig is folyik/gyűlik egy kis anyag a nozzle végén a retract ellenére is, ez okozza a többletet szerintem.

Ha viszont túl sok a retract, akkor kezdésnél előfordulhat, hogy nem lesz anyag ott kezdésnél.

Szerintem ez a jobb, ha inkább minimális többlet van, mert ellenkező esetben a kis egyedülálló részeknél nem is kerül oda anyag, ahova kellene.

(#36764) JulianSinulf válasza kzkz (#36763) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Értem. Akkor ezzel lehetne még mit kísérletezni.
A beállításokban van előretolási sebesség is.
De mivel a nyomatokkal meg vagyok elégedve, főleg most, hogy állítottam a visszahúzási paramétereken is, így inkább békén hagyom.
Köszi!

(#36765) Reggie0 válasza khron78 (#36752) üzenetére


Reggie0
félisten

Eleg, ha beirod gugliba, a tobbi mar adja magat :) Amugy az elobbi egy ceg, az utobbi pedig a HP-nek egyik nyomtatasi technologiaja.

(#36766) petyus_


petyus_
senior tag

sziasztok!

Van valakinek tapasztalata volcano hotend + PLA nyomtatással? Most raktam össze az új hotendet, Orbiter 2.0, Volcano hotend (trianglelabs), és akármilyen kicsi retractiont használok, egy idő után eldugul (most 0.5mm-el próbálkoztam, 210 fok).

Rendeltem már hozzá PTFE csöves heatbreaket, de nem tudom mikor jön meg, jó lenne addig is használni.

Egyébként eddig az Sidewinder X2 stock extruderjét használtam, az gyárilag ptfe csöves, de én cseréltem bi-metal heatbreak-re, és nem volt dugulásom, ez segítene ezen is, vagy biztosabb a ptfe csöves verzió? (a heatbreket nem tudom ehhez használni, mert ez menetes, a másik meg sima).

(#36767) Saccco válasza petyus_ (#36766) üzenetére


Saccco
nagyúr

Volcano helyett CHT nózi kellett volna inkább. A PLA nagyon tud heat creep-elni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#36768) petyus_ válasza Saccco (#36767) üzenetére


petyus_
senior tag

Az extruder volt most a fontos, de a SW-re nem lehet sehogy sem felszerelni, és mivel a stock extruder egy volcano clone, ahhoz van mindenem (több nozzle, heater, stb) ezért erre esett a választás (igazából a radiátor részére volt csak szükségem).

Orbiterrel végre most először sikerült normális tempóval 100mm extrude-ot kérni, és 100mm-t kapni :D

[ Szerkesztve ]

(#36769) kzkz válasza petyus_ (#36766) üzenetére


kzkz
őstag

Mondjuk én petg-t nyomtatok 235 fokon, volcano klónnal és titan extruderrel, de all metal heatbrake-kel nincs gondom, nincs dugulás.

(#36770) Demo07 válasza n0tr3adY81 (#36601) üzenetére


Demo07
aktív tag

Nagyon paraszt a megoldás de nekem is volt ilyen problémám az ender 5 plussal az elején...

Annyit tudsz csinálni, hogy lehúzod a Z tengely egyik kábelét magáról a motorról, és kézzel kicsit feljebb vagy lejjebb állítod, utána visszadug és próbálsz újra szintezni. Így ilyen 0.1-0.2-n belülre tudod hozni a két tengelyt.

Maga a probléma egyébként azért van mert az alaplapon a Z tengelyhez 1 db léptető motor driver van, de két aljzatra van osztva, ami a hibát okozza az az, hogy amelyik motor előbb kap áramot az fog előbb indulni.

Kicsit azzal tudsz rajta segíteni amit fentebb írtam, valamint meg kell nézni hogy mennyi a Z tengely árama.
Azt egy multiméter segítségével, az alaplapon tudod mérni a kis potméter közepén, és utána ha kevés akkor emelni kell rajta. Valószínűleg kevés is.

Kezdésnek én végig mérném az X,Y,Z és E léptetők áramiat.
Ameddig az én nyomtatómban is a gyári alaplap volt, nekem ezek az értékek váltak be:
X, Y steppereken 670-700 mV, meg kell nézni, hol nincsen még lépésvesztés
A Z stepperen 1020 mV
Az E-t nem tudom, mert ott már volt módosítás....másik motor volt.

Nyilván miután került a nyomtatóba egy rendes alaplap, megszűnt ez a hibajelenség, és most mindig szinkronban indulnak a motorok, mivel külön stepper driveren vannak és nem kell osztozni a poweren.

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#36771) petyus_ válasza kzkz (#36769) üzenetére


petyus_
senior tag

Ha jól tudom ez pla-ra jellemző, mivel alacsonyabb hőmérsékleten olvad, és ahogy visszahúzza a filamentet, kicsit megolvad a heatbreakben, hozzátapad az oldalához, és egy idő után eldugul (tehát nem a nozzle-ben). Ezt megakadályozza ha ptfe-s heatbreaket használsz, illetve talán a bimetal is segít, de azt nem tudom kipróbálni, mert ami van az nem menetes.

(#36772) Reggie0 válasza n0tr3adY81 (#36601) üzenetére


Reggie0
félisten

En csak elmeleti sikon gondolkodtam ezen -, mert meg nem jutott ra ido, hogy foglalkozzak vele -, de mivel a vezerlo kikerul a vazbol ezert azt gondoltam, hogy bordas szijjal osszekotom a ket z tengelyt.

(#36773) imibogyo válasza petyus_ (#36766) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is SW X1-et nyúztam és nekem nem volt gondom PLA-val. A gyári heatbreak mondjuk nem all-metal...


(#36774) petyus_ válasza imibogyo (#36773) üzenetére


petyus_
senior tag

Azzal nekem sem, bimetal heatbreakkel.

(#36775) aDic válasza petyus_ (#36766) üzenetére


aDic
tag

Nekem volt volcano heatblock, volcano nozzle b-bimetal heatbreakkel és nem volt gondom PLA-val. Most is hasonló megoldást használok, csak a heatblock saját (nagyon hasonló a volcano2-höz). Remote extruderem van és a retract 6.5 mm. Soha ne dugult el.

(#36776) Scallion válasza imibogyo (#36773) üzenetére


Scallion
senior tag

De jó látni ha valaki funkcionális tárgyakat nyomtat.

(#36777) n0tr3adY81 válasza Demo07 (#36770) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Köszönöm ;)

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#36778) imibogyo válasza Scallion (#36776) üzenetére


imibogyo
veterán

Alapvetően csak azokat szoktam (volt egy gyenge időszakom, amikor mindenfélét nyomtattam, de aztán azzal felhagytam és most már csak kalibráláshoz szoktam kisebb nem funkcionális modelleket nyomtatni). :K










[ Szerkesztve ]

(#36779) goldister


goldister
tag

Sziasztok,
segítségeteket szeretném kérni. Sima ender 3-as nyomtatom van. Nem nagyon tudtam nyomtatni, mivel a nozzle-n keresztül alig jött anyag. Megnéztem a PTFE csövet teljesen fekete volt (fekete filament), levágtam a végén majd ütközésig visszetettem. Azóta már szépen jön a filament. Most fehérrel nyomtattam, előtte a feketét kijárattam. (kb 150g, 36 óra nyomtatás) Tele volt a nyomtatás ilyen barnás "kulancs kinézetű" műanyaggal, az az érdekes hogy nem a tárgyban van ha nem annak az oldalán. Illetve jó pár helyen belehúzott az anyagba is ilyen barna szálat. Mi lehet ez, a feketéből adódik?
Hotend cserén is gondolkodtam, kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban? Mely típusú ajánlott?
Illetve gondolkodtam, hogy directre átalakítom. vélemény erről a megoldásról? [link]
Köszi a segítséget :R :R

(#36780) #54597376


#54597376
törölt tag

Szerintetek melyik lehet a legjobb PLA-hoz?
[link1]
[link2]
[link3]
[link4]

(#36781) goldister válasza goldister (#36779) üzenetére


goldister
tag

Megnéztem a hotendet. Hát itt is ilyen:
Vagy ez lenne a fekete és a fehér keveréke? Mert olyan mintha belül fehérebb lenne. Felfelé szivárog a hotend?

[ Szerkesztve ]

(#36782) #54597376 válasza goldister (#36781) üzenetére


#54597376
törölt tag

Nálam anno mindig felfelé szivárgott.

(#36783) goldister válasza #54597376 (#36782) üzenetére


goldister
tag

Mi volt a megoldás? Hotend csere?

(#36784) #54597376 válasza goldister (#36783) üzenetére


#54597376
törölt tag

Be kell rendesen tekerni a heatbreaket és a nozzlet is hogy ne tudjon közte szivárogni

(#36785) #19103744 válasza #54597376 (#36780) üzenetére


#19103744
törölt tag

A frissen főzött marhabőrhöz valószínűleg nem ragad a PLA. Egyébként minden máshoz igen. Teljesen mindegy, h. melyiket veszed.

(#36786) #54597376 válasza #19103744 (#36785) üzenetére


#54597376
törölt tag

Ezt azért így nem jelenteném ki. Volt aliexpressről egy olyan lapom amihez kb. 2 hónap után már semmi nem tapadt. Még a ragasztó is lepergett róla.

(#36787) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Elég régóta szívok már a 3DTouch-al (BLTouch clone). Az eredeti ABL szenzor (ami a Sidewinder X2-höz járt) nagyon pontatlan volt, klipperben alig tudott lefutni egy bed-mesh calibration, mert mindig túllépte a beállított tolerance-t (nem emlékszem már mennyi volt).

Rendeltem egy 3DTouch-t, és nem lett sokkal jobb a helyzet, leveleztem a supporttal, kicseréltem a needle-t, mágnessel újra magnetizáltam, újravezetékeztem, végül küldtek másikat. A helyzeten ez sem változtatott, kb ugyanazokat az eredményeket hozta. Arra tippeltem esetleg nem elég stabil a rögzítése, csináltam egy újat, ami nem állítható, hanem fix, ettől se javult a dolog.

Olvastam, hogy több embernek megbízhatatlan volt SW X2-n, talán valami interferencia miatt, amit a szalagkábel kiiktatásával lehet orvosolni. Közben vettem új alaplapot (SKR 1.4) végigvezettem a kábelt egyből az alaplapra, illetve átkötöttem rendesen (az extruder PCB-n csak 4 pines kimenet volt, ezért korábban a két groundot egyre kötöttem), de továbbra is ugyanaz az eredmény.

Futattam ma PROBE_ACCURACY-t, először 5x100 samplet, aztán egyszer 500at és 1000et, ezek az eredmények:

100: probe accuracy results: maximum 1.380000, minimum 1.370000, range 0.010000, average 1.374950, median 1.375000, standard deviation 0.003061
100: probe accuracy results: maximum 1.387500, minimum 1.377500, range 0.010000, average 1.380625, median 1.380000, standard deviation 0.002103
100: probe accuracy results: maximum 1.390000, minimum 1.377500, range 0.012500, average 1.381925, median 1.382500, standard deviation 0.002314
100: probe accuracy results: maximum 1.392500, minimum 1.380000, range 0.012500, average 1.382850, median 1.382500, standard deviation 0.002001
100: probe accuracy results: maximum 1.390000, minimum 1.382500, range 0.007500, average 1.384625, median 1.385000, standard deviation 0.001635
500: probe accuracy results: maximum 1.392500, minimum 1.377500, range 0.015000, average 1.384265, median 1.385000, standard deviation 0.002334
1000: probe accuracy results: maximum 1.395000, minimum 1.380000, range 0.015000, average 1.384718, median 1.385000, standard deviation 0.002053

Nem olyan rossz eredmények ezek (klipper doksi ezt írja: "So, in the above example, since the printer uses a Z step distance of .0125, a range of 0.012500 would be considered normal.", ha jól tudom az X2-nek is 0.0125 a step distance, tehát a 0,0125 normális), ennek ellenére nincs olyan nyomtatásom, ami előtt ne kellene Z-offsetet állítanom, van hogy akár 0,15-tel feljebb/lejjebb. (illetve ha az összesre nézek egy ranget, akkor a legkisebb min 1,370, legnagyobb max 1,395, tehát 0,025 a range, ami már nem túl jó)

Pl ez a két nyomtatás 2 percen belül történt, mindkettő előtt home, az első szerintem kicsit magas, a másik túl alacsony:

Jelenleg úgy oldom ezt meg, hogy a PRINT_END-ben nem állítom disabled-re a motorokat, nyomtatok ilyen teszt-négyzeteket, ha megvan a jó offset egyből indítom a nyomtatást, de elég sok idő elmegy ezzel.

Ami még eszembe jutott, jelenleg erre a lapra nyomtatok, öntapadós mágnes lap ment az üveglapra, arra teszem ezt. Esetleg okozhat ilyen hibát a mágneslap? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Illetve ha szerintetek már mindent megpróbáltam, tudnátok ajánlani más fajta szenzort? :)

[ Szerkesztve ]

(#36788) aDic


aDic
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
AzureFilm PETG (fekete) tapadással kapcsolatban.
Eddig csak PLA-t nyomtattam, viszont a héten vettem Azure PETG-t mert sok jó hallottam róla.
Viszont texturált üvegre (FLSun gyári tárgyasztal) nem tapad.
Pontosabban nyomtattam 4-t a PETG-vel, tökéletes lett a nyomat (ill. az első nem teljesen, mert a sarkok éppen látható módon felkunkortodtak, de utána olvasva csökkentettem a nyomtatás sebességét, ill. a hűtésen is csökkentettem, így a legutolsó 3 nyomtatás tökéletes lett. 230 és 80 fokon nyomtattam, mert az azurefilm honlapján ennyit ajánlanak erre az anyagra.
A nyomtatások előtt az asztalt mindig izopropil alkohollal tisztítom le, a PLA-val soha nem volt gondom, mindig szépen tapadt. Az asztal egyáltalán nincs összakpacolva, soha nem használtam semmit, hogy leszedjem a nyomtatott tárgyakat.

Viszont most már egyáltalán nem tapad le a PETG. A fej állandóan összegyűjti az anyagot. Már próbáltam:
- kapton szalagra nyomtatni,
- változtattam a hőmérsékleteken (ezekkel próbáltam: 225/70, 235/70, 235/80, 235/90),
- kalibráltam többször is az asztal-nozzle távolságot,
- szappannal is lemostam az asztalt többször is.

A fentiek közül egyik sem segített.
Valakinek ötlete?

(#36789) aDic válasza petyus_ (#36787) üzenetére


aDic
tag

Itt teszteltek egy csomó szenzort, hátha segít választani: [link]

(#36790) kzkz válasza petyus_ (#36787) üzenetére


kzkz
őstag

Nem az asztal melege lágyítja meg a BLTouch felfogatását, és ezért mozdul el az első és a második nyomtatás között?

(#36791) JulianSinulf válasza aDic (#36788) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Én ezt Satin-ra nyomtatom. Először smooth-ra nyomtattam, de onnan meg nem akart lejönni. Aztán utána néztem és már tudom, hogy miért.
Tapadási gondom nekem is volt, mert a satin vékonyabb és a z-offset nem volt jól beállítva. Miután állítottam rajta még egy kicsit, már jó lett. Rengeteget nyomtattam vele (ahhoz képest, hogy eddig mennyit nyomtattam más anyaggal) és sosem volt tapadási gondom a satin lapra.
Nekem 220/85-90 jött be. 85 fok az első rétegnek, 90 a többinél. A 80-85 párosnál szintén akadtak tapadási gondjaim.
A PrusaSlicer valamiért 3 réteg szoknyát csinál. Nem tudom mi az oka, de mikor levettem 1-re, akkor szintén nem volt jó, így maradt a 3.
Hogy ezek közül pontosan mi orvosolta a hibát, nem tudom. Sok mindennel próbálkoztam, így a sorrend sem biztos. Sőt, rossz z-offset-tel is nyomtattam, mert annyira nem volt rossz. Csak a nyomtatványon látszott, hogy nem az igazi. Úgyhogy a tapadási gond inkább az ágy hőmérséklete és a szoknya magasságának az állításához köthető. De akkor még egyszerre több tárgyat is nyomtattam egyenként. Az első tapadási gond után, ami a 3. tárgynál jelentkezett, mostanában inkább csak 1 tárgyat nyomtattam. Ha több kellett, akkor többször indítottam a nyomtatót.
Takarítani én is izopropillal szoktam. Általában minden nyomtatás előtt, bár van amikor csak a nyomtató használatának megkezdése előtt. He le tudom szedni a tárgyat taperolás nélkül, akkor nem takarítom, csak indítom a következő nyomtatást.

Lehet, hogy a texturált üveg elvesztette a tapadását. Esetleg próbálj meg olyan helyre nyomtatni, ahova még nem nyomtattál PETG-t. Vagy ahol eleve ritkán használod a területet.
Ha oda sem tapad, akkor más a gond, ha oda tapad, akkor a lapot kell kicserélni.
És megpróbálhatod az ágy hőmérsékletét is megemelni. Nekem a PrusaSlicer eleve két értékre állította be. És azon is nyomtatok. 85-90. A 220-at a hőtorony alapján választottam.

(#36792) petyus_ válasza kzkz (#36790) üzenetére


petyus_
senior tag

Azon csodálkoznék, 60 fokos az asztal, 6 centire van a felfogatás, csak nem lágyítja meg olyan távból (nincs enclosure). Elég sokan használják nyomtatott mounttal, de kipróbálom majd asztal fűtés nélkül.

(#36793) siemensfun


siemensfun
tag


Szerintetek mi lehet a baj? 0,28 réteg magasság, 208/60 fok PLA.
Energetic pei, eddig semmi baja nem volt.

(#36794) JulianSinulf válasza siemensfun (#36793) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nekem úgy tűnik, hogy túl közel van a nozzle az ágyhoz.
A rétegmagasság beállítása nem befolyásolja az első réteg magasságát.
Legalábbis PrusaSlicer-ben és Prusa nyomtatónál így tapasztaltam.

(#36795) aDic válasza JulianSinulf (#36791) üzenetére


aDic
tag

Köszi a választ. Én cura-val nyomtatok. Érdekes, hogy a tárgy köré a szoknyát rendesen lerakja mindig, de amikor a tárgyat kezdi el nyomtatni, akkor a fej összeszedi az anyagot. Azt vettem észre, hogy a fejből folyamatosan vékonyan szálaz, pedig már a retractot is megöveltem.
Próbáltam más helyre nyomtatni, ahol még soha nem nyomtattam. Ugyanaz. Állítottam az asztal-fej magasságon, kisebbre, nagyobbra. Ugyanaz. Már nozzle-t is cseréltem. Ugyanaz. Bekentem ragasztóval az üveget. Ugyanaz. 4 tárgyat ki tudtam vele nyomtatni midenfajta probéma nélkül, azóta meg semmit, mert a tárgyból semmi egyáltalán nem tapad le, de a szoknyát meg szépen felrakja.
Már nem tudom mit próbáljak ki? Nem akartam emiatt új asztalt venni.
Eddig elég nagy csalódás ez a PETG.

(#36796) JulianSinulf válasza aDic (#36795) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Érdekes amit írsz. Sajnos így nincs több ötletem.
Ha a szoknyát jól ki tudja nyomtatni, akkor a tárgyat is jól ki kellene nyomtatnia.
Esetleg más tárggyal? Jól az asztalon van a tárgy?
Egyszer jártam úgy forgatás közben, hogy a tárgy nem volt párhuzamosan az asztallal és egy részét levágta. Utána akármit csináltam vele, a fele a levegőbe került nyomtatásnál. Töröltem a tárgyat és betöltöttem újra, jó lett. De egy darabig nézegettem, hogy vajon miért kezdődik az egyik fele egy réteggel feljebb, mint a másik.
Pont ugyan ezzel a filamenttel nyomtattam sokat. Pont azért vettem ezt, mert "sok jót hallottam róla". A kinyomtatott tárgyakra eddig nincs panaszom.
Nekem is szálazott. De azt mindegyik csinálja, csak a feketénél sokkal jobban előjön. Mindegy, hogy PLA vagy PETG.
Most javítottam a dolgon. Nem a retract mennyiségét kellett állítanom, hanem a sebességét.
A retract tesztnél minden szinten 35 mm/s visszahúzás és 0 mm/s előretolás sebességgel csinál a Superslicer. (Ez az alapbeállítás PrusaSlicer-ben is.) Viszont a kalibrációs lap alján van egy ajánlás a sebességre. A lényeg, hogy hiába nyomtattam 2 cm magas tornyokat (1,9 mm visszahúzás, mert DD), akkor is hálós maradt. Illetve 0,8 körül egész tűrhető volt. Ez az alapértéke amúgy is. Az ajánlásban meg 50/20 mm/s visszahúzás és előretolás volt megadva. Ezt beállítottam a tornyok nyomtatásánál és a visszahúzást is fix 0,8-ra állítottam. Egész szép lett, alig volt pókháló.
Ettől függetlenül a filamentnél gyakran már a tárgyhűtő is elfújja a szálat. Mármint ezt a hálót. Így lesz a tárgyam hátsó felén is nagyon finom szálú hálósodás.
Ahogy olvasgattam, ezt okozhatja a nedves filament is. Bár én eddig igazán javulást szárítás után sem tapasztaltam. Vagy csak nem szárította ki jól a Sunlu szárító. A páratartalom- és hőmérőt lespórolták róla.

(#36797) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Ezek a TPU-k közül melyik a puhább, rugalmasabb?
A90, A95, A98, Fiberlogy FiberFlex 40D?
Tömítést, és rugalmas készülék lábat szeretnék készíteni.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#36798) dugesz77 válasza excalibur36 (#36797) üzenetére


dugesz77
őstag

Minél magasabb a száma annál keményebb. Nyomtatni a keményebbet természetesen könnyebb. A85-90 talán a legjobb talpaknak. De lehet játszani a falak vastagságával+ kitöltéssel is .

(#36799) excalibur36 válasza dugesz77 (#36798) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm! :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#36800) kriszpontaz válasza excalibur36 (#36797) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.