Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) JulianSinulf válasza fabula (#35327) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Most egy kicsit leesett az állam.
Meg akartam rendelni a ventit a zen3d shop-pól, ami ugye 2700 Ft. A házhozszállítás +3200 Ft. Ennyire felmentek az árak?!
Németországba is szállítanak 5000 Ft-ért.
Azt hiszem, hogy ilyen tuti venti nem lesz a Mega Zero 2.0-hoz.

(#35352) excalibur36


excalibur36
senior tag

Sziasztok!
Van két nyomtatóm amikre Raspberry pi-t kötöttem Octoprinttel.
A kérdésem az, hogy a Raspberryket is kapcsoljam ki (húzzam ki a tápot) a nyomtatás után a nyomtatóval együtt, vagy maradhat üzemben?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35353) kzkz válasza Saccco (#35346) üzenetére


kzkz
őstag

Ajjaj, ez a vízhűtés egy százezres tétel lesz, mire végeznék vele, és nem kis munka. Nem egyszerűbb, ha nyitva hagyom az ajtót? :DDD
Javítani akartam a nyomtató bedobozolásával, erre rosszabb lett a helyzet :(

Még egy nagyon hajlékony gégecsövön lehetne bejuttatni friss levegőt direkt a hűtőbordára irányítva, a venti kint lenne... Bár ilyet se láttam még, lehet, hogy nem véletlenül ;)

(#35354) Saccco válasza kzkz (#35353) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tárgyhűtésre szokták használni a kinti levegőt. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35355) kzkz válasza excalibur36 (#35352) üzenetére


kzkz
őstag

Azért akarod kikapcsolni, hogy minimalizáld az áram fogyasztást?
Az biztos, hogy szabályos oprendszer leállítást érdemes használni, nem csak úgy lekapcsolni a tápegységet. Biztos van erre plugin az Octoprintben, hogy a nyomtatás végén leállítsa a rendszert.

(#35356) kzkz válasza Saccco (#35354) üzenetére


kzkz
őstag

Erre már gondoltam régebben. Akkor két gégecső kell, vagy egy dupla vastag, és elosztani a végén :)

(#35357) excalibur36 válasza kzkz (#35355) üzenetére


excalibur36
senior tag

Nem!
Csak gondoltam feleslegesen ne menjen.
De ha semmi baja nem lesz attól hogy folyamatosan megy, akkor úgy hagyom.

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35358) mlaci01 válasza #54597376 (#35349) üzenetére


mlaci01
tag

Pedig lemértem többször is, 100mm-re 100-at extrudál :(

[ Szerkesztve ]

(#35359) mlaci01 válasza Brain75 (#35350) üzenetére


mlaci01
tag

Átnéztem, áthúztam a csavarokat, de minden jónak tűnik.
Ennek ellenére nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#35360) kzkz válasza excalibur36 (#35357) üzenetére


kzkz
őstag

Baja nem lesz, ezeket alapvetően folyamatos üzemre tervezték. Havi 150-200Ft-tal több lesz a villanyszámlád (1db-ra nézve), illetve kicsit fűti a szobát, mert melegszik :)

(#35361) Reggie0 válasza excalibur36 (#35352) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg milyen nyomtato. Endereknel az USB 5V be van kotve a nyomtato alaplapjanak az 5V-jara, ezert a raspi megtaplalja az alaplapot kikapcsolt allapotban is. Ilyenkor vagy kihuzod a kabelt, vagy atvagod a kabel 5V-os vezeteket es akkor lekapcsolhatod ugy is a nyomtatot, hogy nincs kihuzva.

(#35362) Scallion válasza excalibur36 (#35352) üzenetére


Scallion
senior tag

Én sonof-al meg tasmotával az egész elosztót lekapcsolom raspberryvel nyomtatoval együtt 2 éve így csinálom még nem szállt el egyszer sem.

(#35363) excalibur36 válasza Scallion (#35362) üzenetére


excalibur36
senior tag

Erről van valami leírás, hogy hogyan? :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35364) excalibur36 válasza Reggie0 (#35361) üzenetére


excalibur36
senior tag

Prusa mini+ és Creality CR6SE

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35365) kzkz válasza excalibur36 (#35363) üzenetére


kzkz
őstag

https://github.com/kantlivelong/OctoPrint-PSUControl


Itt a Switching résznél lehet linux rendszerparancsokat is használni, akár arra, hogy egy wifis konnektort lekapcsolj, vagy szerintem az is működik, ha beírod, hogy shutdown now, ami leállítja a pi-t.

Mint látható az alján beállítható az is, hogy csak akkor kapcsol le, ha a nyomtatás végén bizonyos idő eltelt ÉS lehűlt a hotend.

Én ezt használom arra, hogy a nyomtató külön tápegységét lekapcsoljam, a nyomtatás végén, de a pi nálam fut állandóan. Persze ezt is leállíthatnám, lehet, hogy ki is próbálom, ha már szóba került :)

[ Szerkesztve ]

(#35366) Bambuszpro válasza excalibur36 (#35352) üzenetére


Bambuszpro
tag

Személy szerint én nem kapcsolom ki a kis raspberry-t ugyanis nagy fogyasztása nincs és egyéb pár apróság is fut rajta az octoprinten kívül.

Nyomtató kikapcsolására a lehető legfapadosabb megoldást használom mégpedig azt hogy kivezettem egy tartóra tálca magasságban egy kapcsolót amit pont a tálca végállásában lekapcsol. Ezzel áramtalaníija saját magát. Így néz ki maga a tartó.

Ennek fogom később egy elegánsabb megoldását csinálni, hogy a raspberry GPIO portján keresztül egy relével kapcsolom majd le. Illetve a bekötött noozlet figyelő endoszkóp lámpáját is jó lenne távolról ki/be kapcsolni és állítani. Csak eddig még nem volt türelmem ennyire hozzányúlni a dologhoz.

[ Szerkesztve ]

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#35367) fuze


fuze
őstag

Eddig tudtam olyat Curával, hogy bedob egy kockát, és azon a kockán belül más print beállításokat alkalmazok. Most egyszerűen az istennek nem tudok hozzáadni ilyet. A legfrissebb verziót használom. Mivel a UI megint változott fogalmam sincs hogy kellene. Ezt hol találom meg?

adms.hu | UI Designer

(#35368) Scallion válasza excalibur36 (#35363) üzenetére


Scallion
senior tag

Találtam magyart .
Ezen felül csak az octoprintbe kell a tasmota plugint feltelepiteni. Nem nehéz ,boldogulni fogsz.

(#35369) excalibur36


excalibur36
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R :R
Voszont van egy újabb probléma...
Vettem egy ilyen kamerát a málnára, de nem megy... [link]
Összeraktam ahogy kell, de nem működik.
Valami 5 let, hogy mit kéne csinálni?
Az USB.-s gond nélkül működik, de ez a szalagkábeles nem...

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35370) AiRLAC válasza excalibur36 (#35369) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez inkább Raspberry topic, de "sudo raspi-config" és ott az Interfaces részen engedélyezve van?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#35371) excalibur36 válasza AiRLAC (#35370) üzenetére


excalibur36
senior tag

Huh!
Nem tudom.. :N
Ezt hol, hogy kell megnézni?
Memó kártya pc be bedug, PUTTY?

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35372) fabula válasza excalibur36 (#35371) üzenetére


fabula
őstag

PUTTY-al csatlakozol a Pi-re és parancsorban beírod idézőjelek nélkül az utasítást, amit AiRLAC leírt. Erre feljön egy config felület és ott lehet beállítani dolgokat a Linuxnak.
Modjuk én telepítettem az Octopit, a szalagos kamerát csatlakoztattam helyére a Pi-n, elindítottam és helyből működött, nem kellett semmit beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#35373) excalibur36 válasza fabula (#35372) üzenetére


excalibur36
senior tag

Köszönöm! :R :R

Az ember jellemét az határozza meg, hogy mit tart nevetséghesnek...

(#35374) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Sziasztok!
Melyik a jobb, a direct drive vagy a bowdenes hotend?
Erről az E3D V6 mit érdemes tudni? Van bowden és direct drive kiszerelésben is. Egy megfelelő szenzorral (PT1000) tényleg tudhat 4-500 fokot ez a hotend?
Ha bowdenes helyére teszem a direct drive-ot, akkor mindenképp kell új firmware vagy a slicer-ben lehet megfelelően kompenzálni?

(#35375) dugesz77 válasza JulianSinulf (#35374) üzenetére


dugesz77
őstag

Csak kíváncsiságból. Mire kellene neked a 4-500 fok? Talán a legtöbbet a polikarbonát kér az is 300 körül nyomtatható viszont 130 fokos asztal sem árt a letapasztáshoz.

(#35376) fabula válasza JulianSinulf (#35374) üzenetére


fabula
őstag

A Direct Drive jobb, főleg rugalmas anyagokhoz, de mindenhez is. Tényleg, milyen anyagot akrsz nyomtatni 4-500 fokon? A legtöbbhöz max 300 fok elég az otthoni nyomtatásban.
De attól még jó, az E3D V6 hotend (és a 300 fokot nyilván tudja), főleg ha a heatbrek úgy full metal, hogy bimetal. A régi sima heatbrek-es hotendekbe hajlamos volt beleragadni a PLA, amit szerintem még mindig a legtöbben nyomtatnak otthon.

Egyébként szerintem jobban járnál pl. ezzel a hotenddel: [link] , vagy valami hasonlóval. Méretben teljesen kompatibilis az E3D V6-al és jobb. Amúgy amelyik ilyen E3D V6 vagy kompatibilis hotend alkalmas bowdenes használatra, az jó direct drivera is, csak kiveszed belőle a bovden rögzítő couplert, vagy bele sme teszed, mert több típushoz külön csomagolják.

[ Szerkesztve ]

(#35377) Reggie0 válasza fabula (#35376) üzenetére


Reggie0
félisten

PEEK. Eleg jo anyag.

(#35378) JulianSinulf válasza dugesz77 (#35375) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Csak kíváncsiságból érdekel, ha már odaírták, akkor tudja e vagy parasztvakítás. És az sem mindegy, hogy meddig bírja és mikor kezdi beledolgozni magát a kifolyó szálba.
Fogalmam nincs, hogy mit nyomtatnék 4-500 fokon. Jelenleg csak PLA-zom, ismerkedem.
Mondjuk nem lenne rossz, ha 450-500 fokon nyomtathatnék olyan anyagot, ami nyomtatás után megőrzi az alakját akár 400 fokig is. Vagy kicsit tovább. Forrasztásban jó hasznát venném, ha az elektronika mellett nem olvadna meg a keret, segédeszköz. Hogy ne melegedjen át olyan gyorsan (milyen gyorsan, nem tudom), de még extra fóliával is leragasztanám.

(#35379) Scallion válasza fabula (#35376) üzenetére


Scallion
senior tag

Plusz 1 tőlem a dragonflyra 1000 óra fölött járok vele .pla,abs,asa, copa még sosem dugult el.

(#35381) dugesz77 válasza Reggie0 (#35377) üzenetére


dugesz77
őstag

Mondjuk én hamar elhessegettem még a gondolatát is a PEEK anyagnak.150-200k/kiló áron hát biztos van amit csak abból lehet és még így is megéri de az már egy másik "sport".

(#35382) peugeotmate válasza fboldog (#35380) üzenetére


peugeotmate
őstag

:C

meg

(#35383) JulianSinulf válasza fabula (#35376) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!

A #35378 hsz-ben leírtam a lényeget.
Csak nézelődöm és szembejött ez.
A Mega Zero 2.0 lehetőségeit vizsgálva jött egy ilyen. Illetve találtam durvább dolgot, ahol egy szép méretes ház lett nyomtatva a hotend-hez és a ventikhez. Vagy épp ABL lett hozzáadva.
És, ha már fejlesztés, akkor a legpraktikusabb felé hajlok. De egyelőre csak nézelődöm. Lehetőség rengeteg. CR-6-on láttam direct drive-ra cserélést, de ott belenyúltak a firmware-be is.
Ezek a téglalap alakú heatbreak-ek jók? A Mega Zero-n is ilyen van. De nem csavaros. Mármint a cső benne. Hanem a hűtőn van, ha jól emlékszem két kis csavar, ami rögzíti. Ha valamelyik meglazul, vagy nem húzom elég szorosra, akkor könnyen lejjebb csúszik. Volt már vele ilyen gondom. Illetve maga a hatékonysága, ami igazán érdekel.

Egyelőre a CR-6-on nem akarom bántani a hotend-et.. Az extruder nagyon nem volt jól beállítva, durván beleharapott a szálba. Illetve volt egy-két megcsúszás szerű jelenség is, amit nem igazán tudok mire vélni. Először a kihúzásra tippeltem, de csináltam egy próba extrudálást és ott is volt valami. Sajnos már a szemétben a szál, nem csináltam róla képet. Az biztos, hogy most sokkal kevesebb anyag csordogál ki a dűznin. Ennél lazábbra nem tudom állítani.
Még a szintezéssel vacakolok. 3 sarok jó, egy sarok nem jó és a közepe hol jó, hol nem jó. A firmware nem reagál a korrekcióra. Ma meghúztam pár csavart, de még le kell ellenőriznem néhányat. Azt olvastam, hogy elég hevenyészett módon rakják ezeket össze. Érdekesség, hogy szintezés után résmérővel néztem a 0,2 mm-t és mindenhol jó volt, akárhova állítottam a fejet vagy a tálcát. Többször is körbementem. Nyomtatásnál meg...
A tapadás megint érdekes jelenség. Írtad, hogy PLA-hoz nem használsz semmi segédanyagot. Lepucoltam az üvegről a rajta maradt lakkot és ragasztót, hogy szép sima legyen (leszámítva a karbon pöttyöket). Az első nyomtatás szépen letapadt. Izopropanollal takarítottam minden nyomtatás előtt, de a többin hol itt, hol ott nem tapadt le a szoknya. A szintezés mintája viszont letapadt. Csak belehúzta a dűzni a szoknya egy részét.

A Mega Zero 2.0-át nem sikerült sokáig jegelnem.
Végül megrendeltem aliról a ventiket. Vagy ideérnek, vagy nem. A kolléganőm, aki korábban a német postánál dolgozott, azt mondta, hogy mindig az irányítószámot nézik, mert több ugyanolyan helységnév is létezik. Szóval bízom benne, hogy ideér. 9 euró meg amúgy sem akkora tétel és paypal-en keresztül is reklamálhatok. Fizetésnél ennek (paypal) nagyon örültem, mert amúgy ezt a lehetőséget nem tüntette fel vásárlás előtt.
Rendeltem hozzá 3 mm-es tükröt is a mágneses szőnyeg helyett. Az meglesz a jövő héten.
A hang még a jövő zenéje. Először lehúzgálom a ventiket és megnézem melyik hangos, majd azokat cserélem. (Az kérdés, hogy mire, mert 24V-os rendszerben nem ismerek jó márkát. Esetleg DC-DC konverterrel beteszek 12V-os verziót. Ha elég halk, akkor tőlem mindig mehetnek. És akkor már úgyis Noctua-t teszek be.) Illetve megnézem, hogy a motorvezérlők is mennyire hangosak. Ha túlságosan (szerintem igen), akkor ki kell derítenem, hogy milyen motorvezérlő van rajta és, hogy a helyére betehető e másik. Akkor csak a panelon lévő 4 vezérlőt és néhány SMD alkatrészt kell lecserélnem. Ha nem tehető a helyére másik és nagyon olcsón akarom megúszni, akkor leforrasztom a motorvezérlőket és a helyére bekábelezem az újakat. Nem mintha nem vehetnék új alaplapot, de, ha nagyon elkezdek költekezni, akkor akár vehetnék egy Prusa-t is. Ahogy itt olvasgatom, az tűnik a legmaceramentesebbnek.
Viszont szeretek építeni, meg "barkácsolni", csak aztán működjön is.

(#35384) smithsys válasza Scallion (#35379) üzenetére


smithsys
aktív tag

Ez a dragonfly valóban hoz valami látható változást a nyomtatás minőségében, vagy csak üzembiztosabb?

(#35385) Scallion válasza smithsys (#35384) üzenetére


Scallion
senior tag

Üzembiztosabb. De nekem amúgy sem szokott dugulásom lenni. Félévente eldugul a ragacstol az ender 3 stock hotendje. Teflont cserélek meg kitakaritom , oszt cső.

(#35386) kzkz válasza Scallion (#35385) üzenetére


kzkz
őstag

Adnak hozzá ventit? Ha nem, akkor a hexáshoz jó az E3D V6 gyári ventije és pattintós felfogatója?

(#35387) smithsys válasza Scallion (#35385) üzenetére


smithsys
aktív tag

Köszi! Akkor egyelőre maradnak a V6-ok, mivel két fejes a gép, viszonylag nagyobb beruházás lenne, no meg nagy problémám nincs ezekkel sem.
Annak idején az Enderen nekem is előfordult néha dugulás, de mióta azon is V6 van, szinte teljesen eltűnt ez a probléma.

(#35388) Scallion válasza kzkz (#35386) üzenetére


Scallion
senior tag

Nem, főként voronhoz ajánlják.

(#35389) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok,

ugyan nem 3D nyomtatás, de talán tudtok segíteni. egy Thingiverse-en talált dizájn szeretnék módosítani. talán első körben leírnám, miről is lenne szó, az alapján be tudjátok lőni a nehézséget.
szóval a kiindulási dizájn ez lenne: [link]
ez egy vízhűtő radiátor tartó keret, amit szeretnék szimplán venti felfogató keretként használni, és a képen látható módosításokat szeretném rajta elvégezni:

a pirossal áthúzott részek nem kellenek, mivel egyrészt a gépházat nem terveztem szétfúrni, másrészt, két venti súlyát valszeg a két csavar ami alapból használható, elbírja majd a cuccot.
a másik módosítás hogy mivel a két ventilátort nem közvetlen egymás alatt, hanem egy pár centis hézaggal szeretném felfogatni, ki kéne bővíteni alsó irányba a keretet, és ennek megfelelően a ventik felfogatásához használt síneket is módosítani.

ha ez ilyen 10-20 perces módosítás lenne, nagyon hálás lennék ha valaki be is tudná vállalni, vagy ha nem, akkor ajánlanátok valami kezdőbarát szoftvert amiben én meg tudnám csinálni?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#35390) #54597376 válasza FireKeeper (#35389) üzenetére


#54597376
törölt tag

ott a dxf fájl is a letöltések közt. azt módosítva kb 3 perc alatt megcsinálom.

(#35391) #54597376 válasza FireKeeper (#35389) üzenetére


#54597376
törölt tag

így megfelelő? [kép]

(#35392) FireKeeper válasza #54597376 (#35391) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Írtam privátot :R

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#35393) Imre077


Imre077
csendes tag

Sziasztok!
Custom nyomtató építéshez honnan lehetne olcsón beszerezni 2020 gépépítő profilt? Vannak bejáratott webshopok? Így elsőre csak nagy mennyiségben vagy drágán találtam az itthoni boltokban.

(#35394) #54597376 válasza Imre077 (#35393) üzenetére


#54597376
törölt tag

Én turtle.sk-ról rendeltem 2020 és 4020 profilokat. Nem tudom hogy te mennyiért találtál, én 8,90€/m áron rendeltem 2020-ast. Úgy nézem, hogy Packetával rendelhető Magyarországra is

(#35395) azbest válasza Imre077 (#35393) üzenetére


azbest
félisten

én meg a lengyelektől vettem régebben [link]

Arra figyelj, hogy többféle profil létezik. Bosh és Item kompatibilis fajták de akár mások is lehetnek. Ha van leírás a méreteiről, akkor nézd meg, hogy olyat szeretnél -e. Vslot vagy tslot nem mindegy görgőknél.

[ Szerkesztve ]

(#35396) Imre077 válasza azbest (#35395) üzenetére


Imre077
csendes tag

Köszi szépen mindkét választ!

(#35397) boorit


boorit
csendes tag

sziasztok!
elephant footal kapcsolatban lenne valami tippetek? próbáltam lejjebb venni a hőmérsékletet, próbáltam asztal fűtés nélkül (PLA), fűtés nélkül kicsit jobb lett, de így is elég észrevehető maradt.
z-offesettel is kísérleteztem, de ha annyira felemeltem, hogy ne legyen elephant foot, akkor már túl magas volt, nem volt szép az első réteg, illetve a tapadás sem volt az igazi.

valami egyéb amit megpróbálhatnék?
egy dolog jutott még eszembe, jelenleg a nyomtatás elején nem megy a tárgyhűtő, 5ik rétegen éri el a maxot, esetleg ezt az elejétől bekapcsolva jobb lehet?

ezen kívül egy problémám van még, hosszú és vékony részek hajlamosak a warpra (legutóbb pl 3mm-re megemelkedett, kész csoda hogy egyébként végigment rendesen), illetve néha nagyobb tárgyak sarka is. erre valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#35398) Tomika75 válasza boorit (#35397) üzenetére


Tomika75
tag

Milyen nyomtatóval nyomtatsz? Be van dobozolva vagy szabadon áll?
Miért van kikapcsolva a tárgyhűtés, a szeletelő alapból így állítja, vagy te nyúltál bele?
A PLA-nál van hajlam a felhajlásra ha nagy méretű a tárgy,pláne ha kikapcsolod az asztalfűtést. Ezért is szokták PLA-nál ajánlani, hogy be legyen kapcsolva. Bár azt írják, hogy nem szükséges,de ha van akkor 50-60 fok legyen. Szinte mindegyik PLA-ra ezt írják. Szerintem ha asztalfűtés nélkül csinálod akkor a nagy tárgyak szinte mindig fel fognak hajlani.

(#35399) Tomika75 válasza Imre077 (#35393) üzenetére


Tomika75
tag

(#35400) AiRLAC válasza boorit (#35397) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha jól emlékszem Cura tud Elephant Foot kompenzációt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.