Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) daninet válasza #19103744 (#35750) üzenetére


daninet
veterán

Bal oldali fa nézetben kijelölöd a body-t jobbklikk save as mesh. STL-be nem menteném de 3mf,obj stb teljesen jó
Ha több body van (amit egy testként akarsz nyomtati) akkor ctrl+c ctrl+v duplázd meg őket és a duplikátumokat boolean union paranccsal (két kék kocka) egyesítsd.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35752) JulianSinulf válasza daninet (#35751) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

"STL-be nem menteném"
Ez úgy általánosságban igaz vagy csak a fusion 360-ra?
Én FreeCad-ben szoktam tervezgetni és mindig STL-be mentem.
Befolyásolja a szeletelést a fájl formátuma?

(#35753) daninet válasza JulianSinulf (#35752) üzenetére


daninet
veterán

egy nagyon primitív és régi fájlformátum ami megenged mindenféle hibákat amikkel már valószínűleg te is találkoztál ha letöltöttél valahonnan fájlokat. A fájlmérete nagy, háromszögekből áll ezért a körívek szegmentáltak lehetnek, nem tárol textúrát (ha a géped egynél több nyomtató fejjel rendelkezik ez gond), nem szerkeszthető rendesen utólag stb stb. Bár ha annyi a célod, hogy letölts thingiverse-ről egy modelt és szeleteld akkor arra elég. Én fusionből 3mf-et mentek vagy obj-t. 3mf egy kifejezetten 3d nyomtatós formátum, obj meg egy nagy multú 3d dizájn formátum ami sokkal precízebb geometriát enged menteni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35754) Nunder válasza pistiku (#35748) üzenetére


Nunder
őstag

Ha jól tévedek, akkor nem lehet a topikokban hírdetni, javaslom ezt töröltesd és tedd fel Hardverapróra.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#35755) #19103744 válasza daninet (#35751) üzenetére


#19103744
törölt tag

Uhh Köszi. Lenne még egy gondom ha szabad... Ha letöltök pl. egy stl fájlt és próbálom szerkeszteni, nincs meg az idővonal. A sketch-eket nem kapom meg. Próbálnám ezt az elemet szerkeszteni mert nagyon szoros, de egyetlen, összefüggő objektumként van jelen. Ahhoz, h. tágítani tudjam, ill. a méreteket megváltoztatni elemként kellene szerkeszthető legyen. Ebben kérném a segítséged.

(#35756) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok! ASA anyaggal nyomtatott már valaki autó beltérbe? Hogy bírja az autó beltéri meleget az ASA?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35757) daninet válasza #19103744 (#35755) üzenetére


daninet
veterán

na ezzel pont van tapasztalatom :D építettem egy asztrofotós kamera forgatót ami pontosan ezt a bolygócsapágyat használja.

Ez a bolygócsapágy model "tökéletes", neked flow problémáid vannak azaz túl sok anyagot nyom ki a géped. Első körben kellene egy e-step kalibrációt csinálnod, utána pedig nyomtatni egy 20x20x20 próba kockát. Amikor ez megvan, akkor leméred a próba kockát és az alapján kell állítani a horizontal expansion módosítót a szeletelőben.

Példa:
1. E-Step kalibrációt megcsinálod, pontosan 100mm anyagot húz be. Pipa
2. Próba kocka szeletel és kinyomtat (flow értékeket ne állítgasd, legyen 100%).
3. Leméred tolómérővel és mondjuk rá 20.4mm X és Y irányban a kocka. Van 2 centin 0.4mm felsleged.
4. Ezt elosztod kettővel és beírod negatív értékként a szeletelőbe Szóval -0.2mm lesz a horizontal expansion.
5. Kinyomtatod újra a próbakockát és megnézed jók-e a méretek.

Ez után nyomtasd ki a bolygócsapágyat, mert immár pontos a nyomtatód. ;)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35758) snowman válasza daninet (#35751) üzenetére


snowman
tag

Ha több body van, akkor jobbklikk a fa legfelső elemére és save as mesh.
A 3mf formátum a jövő, számos előnye van, de Fusion-ból mentve az stl is teljesen jó, pont ugyanazt a modellt adja vissza, mint a 3mf (és az obj).

(#35759) #19103744 válasza daninet (#35757) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nos csináltam pár mérést, képek itt. 100.14 amit behúz bár itthoni körülmények között mértem, talán az a 0.14 mérési hibahatáron belül van. A mérések tolómérővel is mikrométerrel, jelentős eltérés, viszont szűkebbek az oldallapok, a magasság pontatlan és a síktól is elég messze van. Úgy tűnik a hiba máshol keresendő. Ha megnézed szabad szemmel is látható, h. a betűk nincsenek középen. Nem jó helyre pozicionálja őket.

(#35760) daninet válasza #19103744 (#35759) üzenetére


daninet
veterán

ha jól értem ugyan azt nyomtattad ki kétszer 90 fokkal elforgatva?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35761) #19103744 válasza daninet (#35760) üzenetére


#19103744
törölt tag

Ez két különböző nyomtatás, nincs elforgatva, az egyik Cura 5-el a másik a "géphez igazított"? Cura 1.1 Beta szeletelővel. 210C° 60mm/s 0,4 Most nyomtatok még egyet, levettem 40-re mert az említett igazított szeletelőben ennyi volt alapértéknek beállítva. És am. látszik, h. jobb is valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#35762) daninet válasza #19103744 (#35761) üzenetére


daninet
veterán

akkor ott mechanikai/merevség gondok vannak. Egyébként ha egy irányba rossz, elforgatod a modellt 90 fokkal és a hiba is igazodik ahhoz, akkor tudni lehet, hogy azon a tengelyen van gebasz. Nem elég feszes szíj, laza csavar stb. Át kell nézni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35763) JulianSinulf válasza daninet (#35753) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!
Ma is tanultam valamit. Erre a jövőben odafigyelek.

(#35764) #19103744 válasza daninet (#35762) üzenetére


#19103744
törölt tag

Történt egy kis baleset. (hurok volt a tekercsen. Gondolom ez okozta.)

Visszavettem a rétegmagasságot 0.4-ről 0.3-ra, mintha jobb lenne a minőség. Viszont belől vannak anomáliák. Az anyából már kitépkedtem a pókhálót, de sem az anyán sem a csavaron lévő valami nem igazán stimmel. Legalábbis én még ilyen menetet nem láttam :DD

Elforgatom kíváncsi vagyok amit mondtál. Mielőtt beüzemeltem megmértem, a két Z tengelyben is volt különbség...

(#35765) Saccco válasza #19103744 (#35764) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nózi átmérő 75%-a a maximum rétegvastagság.

Vagy 0.6-os nózival nyomtatsz?

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35766) Éne


Éne
tag

Szisztok!
Tudom sokszor elhangzott már hogy bestbuy első gép ami azonnal nyomtatja a tutit nem nagyon van, de azért mégis kérdeznék.... ;]
209$-ért a banggoodos ender 3v2 upgraded jó vételnek számít?

(#35767) #19103744 válasza Saccco (#35765) üzenetére


#19103744
törölt tag

Nos ezt nem tudtam, bár sárgán jelölte a program... Akkor ez pont jó. (0.4)

daninet
Itt még nincs elforgatva. Itt 90° -al és kiraktam az asztal sarkára is. A derékszög nem megy. A betűk ugyan úgy el vannak tolódva. Y szárát mérve 9/9.6, de az X-en is látszik csak nehéz lenne megmérni pontosan.

(#35768) dugesz77 válasza Éne (#35766) üzenetére


dugesz77
őstag

Kicsit többért 320$-ért most betyár jó árban van Artillery Sidewinder X2 a BGa0c73a kupont használva cseh raktárból BG-n. Az eléggé jó tud lenni elsőre is. Jó az ender is csak arra kell egy picit költeni ,hogy tudásban elérje a X2-öt mondjuk nyomtatási méretben meg sohasem fogja azt tudni.

[ Szerkesztve ]

(#35769) Éne válasza dugesz77 (#35768) üzenetére


Éne
tag

Néztem... De azért az nem kicsit több... :(

(#35770) Éne válasza dugesz77 (#35768) üzenetére


Éne
tag

X2 296$
v2 209$
Megéri a ~90$ különbözetet kifizetni az artilleryért? v2-től inkább a mégolcsóbb anycubic-ok felé indultam volna el... :))

(#35771) Joshi válasza Éne (#35770) üzenetére


Joshi
titán

Azt írtad, hogy neked olyan nyomtató kellene, amit ha kicsomagolsz az egyből jó minőségben nyomtasson. Na ez nem a 200$-os ársávban van. :(

(#35772) Éne válasza Joshi (#35771) üzenetére


Éne
tag

Akkor "mindegy" hogy a ~180$ vagy a ~280$ nyomtatót veszi a szegény ember lánya/fia, ennyiért még barkácsolni kell majd hogy küzdelem mentes jó élményeket szerezzen magának és környezetének?

(#35773) Tikakukac válasza Éne (#35772) üzenetére


Tikakukac
titán

Úgy négyszerezd meg és akkor rendben leszel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35774) dugesz77 válasza Éne (#35770) üzenetére


dugesz77
őstag

Hát 90$-ért elég sok pluszt ad.
Eleve a nyomtatási méret 300 x 300 x 400 mm vs 220 x 220 x 250 mm
Automata szintező ami egy kezdőnek talán a legfontosabb
Direct Drive Extruder ami ha többféle anyagot akarsz nyomtatni például TPU (gumisat) kell.
Dupla Z tengely pontosabb a nyomtatás a vízszintes tengely nem csak egy oldalon hajtott
VOLCANO hotend.
Ezeket pont nem árt fejleszteni egy alap endernél . Még talán nagy plusz pont, hogy 95%-ban összeszerelve érkezik az X2 egy ender v2 nem 5 perc.
Ender inkább a kütyüsöknek van. Aki szeret mindent cserélgetni, fejlesztegetni. Türelem is kell hozzá, mert szeret makacskodni. Ha minden klappol akkor jó kis nyomtató amúgy csak időt kell rá szánni.

[ Szerkesztve ]

(#35775) #19103744 válasza dugesz77 (#35768) üzenetére


#19103744
törölt tag

Most ezzel feladtad a leckét, mert már majdnem elhatároztam magam ez mellett :))(400€ kuponnal, az x2 305€)

[ Szerkesztve ]

(#35776) Imy


Imy
veterán

Lineáris sínek kocsijait hogyan szoktátok, és hogyan kell kenni?

(#35777) daninet válasza Imy (#35776) üzenetére


daninet
veterán

Adalékmentes zsírokkal szabad kezelni. Híg gépolaj vagy csapágyzsír. Grafitos, lítiumos, ptfe adalékos zsírokkal nem szabad.
Lehúzod a kocsit, rányomod a cuccot és igazából ennyi. Az MGN sín kocsijából nem hullik ki a csapágy lehúzhatod róla. Ugyanúgy álljon mikor visszateszed ahogy levetted

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35778) Scallion válasza daninet (#35777) üzenetére


Scallion
senior tag

Mi az a gépolaj meg csapágyzsír? olyan mint a hagyományos mosópor? :D Én weldtite ptfe-zsiral kenem (2000-órán túl van a nyomtatóm.. )

(#35779) daninet válasza Scallion (#35778) üzenetére


daninet
veterán

Kb az összes gyártónál elveszted a garanciát adalékos kenőanyag miatt. Kínai síneknél nyilván ennek nincs értelme. Az adalékok a precíziós csapágyakkal incsenek jóban a nagyon alacsony toleranciák miatt. Olvass bele egy hiwin lineáris sín útmutatóba

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35780) daninet


daninet
veterán

Elkészült az új nyomtató fejem. Saját tervezés :)
E3D Volcano
Orbiter v2.0
BL touch
2x 4010 blower
4010 heatsink hűtő
Optikai végállás kapcsoló
MGN sínre szerelhető

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35781) Scallion válasza daninet (#35779) üzenetére


Scallion
senior tag

Értem, ezért kérdem hogy mondj egy márkát vagy kettőt, milyen olaj milyen zsír?

[ Szerkesztve ]

(#35782) daninet válasza Scallion (#35781) üzenetére


daninet
veterán

Sima varrógép olaj tökéletws, vagy bármelyik zsír ami görgős csapágyakhoz való (adalék mentes)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35783) daninet válasza daninet (#35782) üzenetére


daninet
veterán

Azért mondtam, hogy bármelyik, mert zsírokból/olajokból ugye megkömböztetnek normál és nagy teljesítményű zsírokat amik olyan csapágyakba valók amik tűzforróra hevülnek nagy teljesítmény alatt. Ezek a lineáris sínek 3d nyomtatóknál nagyon alacsony teljesítménynek vannak kitéve, kevés súly, alacsony sebesség és szinte semmi hő a csapágyakon. Gyakorlatilag bármilyen zsír ami viszkozitásban csapágyhoz megfelel jó lesz, nem kell semmi extra

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35784) Scallion válasza daninet (#35783) üzenetére


Scallion
senior tag

Várok..

(#35785) daninet válasza Scallion (#35784) üzenetére


daninet
veterán

Nem tudom mit akarsz tőlem. Töltsd le a hiwin zsírzási útmutatóját pont ugyan ezt írja benne amit leírtam. Nem fogok neked márkát mondani vedd azt amit találsz, mert amíg adlékmentes jó lesz

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#35786) Scallion válasza daninet (#35785) üzenetére


Scallion
senior tag

Értem :D . Egyébként a kérdezőnek válasz : Nyugodtan kenheted mondjuk Super lube-al bár az tartalmaz teflont , nem kell túlokoskodni. Akinek meg normális sinei vannak nem itt fog kérdezősködni :D.

(#35787) Éne válasza Éne (#35766) üzenetére


Éne
tag

Elfogadtam a "kicsit több" kifejezést... :D
2. kör ;]
X2 vs cr-10s (ár egál) :F

(#35788) #19103744 válasza Scallion (#35786) üzenetére


#19103744
törölt tag

Korábban itt írta valaki. [link]

(#35789) fabula válasza Scallion (#35786) üzenetére


fabula
őstag

Ipari rorbotgéphez, amiben többféle méretű hiwin sín is van, gyárilag PTFE tartalmú zsírt adott a német gyártó zsírozni. Akkor biztos ők sem jól tudják. Mondjuk a gép napi 8-10 órában megy 3 éve, havi rendszersséggel a gyári ajánlott PTFE tartalmú zsírral kenve és még egyik csapágy sem lötyög rajta, pedig nem steril környezetben megy, mivel ez egy műanyag megmunkáló automata gép és van por rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#35790) fabula válasza #19103744 (#35788) üzenetére


fabula
őstag

Ez jó és beszerezhető itthon - bár ez is adalékolt, lítiumos - én is ezt használom a sínekhez. De szerintem mindenki azzal keni, amivel akarja, ebből sem kell hitvitát rendezni :D .
Biztos jó a sima csapágyzsír is, itt azért nincs olyan nagy terhelés és igénybevétel. Mondjuk én varrógépolajat pont nem tennék bele, miverl az elég híg és folyamatos utánpótlást igényel, a varrógépekben is úgy van megoldva, hogy vagy egy filcbetétet kell teleitatni olajjal időnként (háztartási gép) vagy egy olajteknőből folyamatosan olajozza magát a varrógép (ipari gép).

[ Szerkesztve ]

(#35791) #19103744 válasza fabula (#35790) üzenetére


#19103744
törölt tag

Pont te voltál :)
Olajozni sűrűbben kell igaz, de elég erre egy filmréteg is, ahogy el lett mondva nincs ipari terhelésnek kitéve még akkor sem, ha nonstop használja valaki. Na de egyenlőre nincsenek ezzel tapasztalataim, most rendeltem egy deltát majd ha megjön és persze eltelik némi idő megtapasztalom :) Mindenesetre az adalékokkal figyelni kell, h. semmiképp se olyan legyen ami letapad mert az szoruláshoz kopáshoz vezet. Szerintem én ezt nem fogom túlbonyolítani, az iparban is használatos kenőanyagok biztosan megfelelnek. Gondolom.

(#35792) Imy


Imy
veterán

Azért kérdeztem a kenést, mert 1,5 év alatt elkopott a kínai sín. Kb havonta ronggyal vittem fel varrógépolajat a sínre ami kevés. Sokan a zsírozást mondják. Az oldalukon van 1-1 kicsi lyuk, ami elvileg zsírozásra való. Abba milyen zsír kell, és hogyan kell benyomni, és mivel.

(#35793) #19103744 válasza Imy (#35792) üzenetére


#19103744
törölt tag

Veszel a gyógyszertárban egy fecskendőt. (tű nem kell, nehezen megy át rajta) Vagy eleve olyan zsírt veszel ami tubusban van és van csőre.

(#35794) Imy válasza #19103744 (#35793) üzenetére


Imy
veterán

1mm-es lyuk van a kocsin :F

(#35795) kzkz


kzkz
őstag

Gondoltam, hogy két óra alatt kiszervezem az elektronikát az Ender 3-ból, hogy be lehessen dobozolni. Hát 10 óra lett :(( , de végül sikerült.

Nem tudom miért az Ikea Lackból csinálják a házat a nyomtatónak (talán az ára miatt), de az Ender 3 épp hogy elfér benne, az Y tengely mozgása a legfőbb gond, az asztal hátulján a kábel már így is neki fog nyomódni a plexinek.

A direct drive átalakítás miatt szerintem 2-3cm-t veszítettem a Z tengelyen, de nem hiszem, hogy gond lesz.

Az asztalt át kellett volna fúrni, hogy átvezessem a kábeleket, aztán jött az ötlet, hogy inkább kivágok egy 4x12cm-es téglalapot, és így át tudom tolni az egész elektronikai dobozt rajta, úgy hogy nem kellett egyetlen kábelt se kikötni és visszakötni.

[ Szerkesztve ]

(#35796) Saccco válasza kzkz (#35795) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én anno kb. 45°-os dőlésben helyeztem el a Tarantulá-t.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#35797) kzkz válasza Saccco (#35796) üzenetére


kzkz
őstag

Ó, ez nem jutott eszembe, jó ötlet, de remélem így is jó lesz, és nem lesz baja a kábelnek, végül is alig ér hozzá. Még nyomtatok neki (vagy veszek) cable chain-t (nem tudom mi a neve magyarul :) ).

Az LCD-nek kell még nyomtatni házat, mert szoftveresen nem lehet megfordítani a kijelzőt. Meg hát a felső szint távtartóit és zsanérjait kell kinyomtatni, elsőre megpróbálom ezt, remélem működik, és nem kell sajátot terveznem megint.

(#35798) aDic válasza #19103744 (#35791) üzenetére


aDic
tag

Flsun SR-t veszel? Ha igen, akkor hol? Én egy ilyet akarok majd a hónap végén venni.

(#35799) #19103744 válasza aDic (#35798) üzenetére


#19103744
törölt tag

Innen. Ezzel a kuponnal: NNNWALTERSR 399€ Plussz 5 valamennyiért vehetsz hozzá visszaküldési szolgáltatást.

(#35800) aDic válasza #19103744 (#35799) üzenetére


aDic
tag

Köszi. Én a gyártói oldalt (https://flsun3d.com/) néztem ki, ott is kuponnal ugyanennyibe kerül ($418).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.